خودروهای چینیفردا موتورز

فردا FMC T5؛ تجهیزات فنی، امکانات و قیمت احتمالی در ایران

فردا موتورز به‌تازگی از یک شاسی‌بلند چینی به نام FMC T5 با قیمتی حدود یک میلیارد تومان رونمایی کرده است.

فردا موتورز (خودروسازی فردا) پیش‌تر از شاسی‌بلند SX5 براساس دانگ فنگ X5 رونمایی کرده بود. محصول جدید این شرکت به نام FMC  نیز، ظاهرا نسخه‌ای از دانگ فنگ T5 است.

ازنظر فنی و قدرت تجاری، نمی‌توان دانگ فنگ را در سطح اول خودروسازان چینی طبقه‌بندی کرد. بی‌وای‌دی، چری، جیلی (امگرند)، هاوال و چند برند زیرمجموعه سایک موتورز مهم‌ترین صادرکنندگان خودروهای چینی به بازار جهانی هستند که در فروش داخلی نیز، سهم بزرگی دارند. طبیعتا شرکت‌های کوچک‌تر مثل دانگ فنگ، چانگان، لیفان و جک تلاش می‌کنند تا با تولید محصولات ارزان‌‌تر همراه امکانات جانبی، به فعالیت و رشد ادامه دهند.

دانگ فنگ اچ سی کراس H30 Cross

در بازار ایران، برند دانگ فنگ با کامیون‌های وارداتی و هاچ‌بک H30 کراس شناخته می‌شود که پیش‌تر ایران‌خودرو عرضه می‌کرد. این محصول زمانی‌که ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت داشت، در کانون توجه مردم قرار گرفت و از‌نظر استهلاک و هزینه نگه‌داری، عملکردی نسبتا رضایت‌بخش داشت. به‌تازگی، گروه خودروسازی بهمن نیز به مشتریان دانگ فنگ اضافه شده است و کراس‌اوری اسپرت با نام دیگنیتی را برای فروش در ایران آماده می‌کند.

تنوع محصولات دانگ فنگ در بازار چین و روسیه، قابل توجه است. ظاهر خودروهای جدید این برند، متناسب با استانداردهای جهانی به نظر می‌رسد و انواعه پیشرانه‌های بنزینی و تمام برقی را شامل می‌شود. دانگ فنگ T5 با نام کامل Dongfeng Fengxing T5 هم به عنوان محصول جدید، سال ۲۰۱۸ در چین رونمایی شد و سال ۲۰۱۹ تغییر چهره داد. این خودرو با طراحی ۲۰۱۸ توسط فردا موتورز در ایران عرضه خواهد شد.

طراحی بدنه و نمای ظاهری فردا FMC T5

محصول جدید فردا موتورز، بسیار شبیه SX5 است که زمستان سال ۱۳۹۹ رونمایی شده بود.

کراس‌اوور FMC T5 دارای جلوپنجره‌ی بزرگ با چراغ‌های متناسب و ابعاد هماهنگ با دیگر ادوات نمای روبرو است. داخل کاسه چراغ، LED روشنایی روز وجود دارد و طرفین سپر هم، مه‌شکن‌های مدرن LED نصب شده است. حجم‌دهی بدنه برای FMC T5، ساختاری چشم‌نواز و اسپرت فراهم می‌کند که ضمن بهبود زیبایی خودرو، ابعاد آن‌را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. این خودرو در مقایسه با کراس‌اورهای چینی موجود در ایران، چندان وابسته به ادوات پلاستیکی در سپر نیست.

FMC T5 فردا موتورز

در نمای جانبی، شیب ملایم سقف و خطوط بدنه که امتداد دستگیره‌ها و رکاب را پوشش می‌دهند، حس اسپرت FMC T5 را تقویت می‌کند. داخل گلگیرها و فضای بین چرخ‌ها، پوشیده از ادوات سیاه رنگ پلاستیکی و ناخوشایند است. رینگ‌های آلومینیوم برای این خودرو در تصاویر سایت‌های خارجی، ۱۷ و ۱۸ اینچ هستند اما در مقایسه با ابعاد FMC T5، کوچک به نظر می‌رسند. فرم کلی پنجره‌ها و رنگ سیاه برای ستون عقب، نکات مثبت در طراحی دانگ فنگ T5 محسوب می‌شوند.

نمای پشت این خودرو، الهام‌گرفته از شاسی‌بلندهای لینکلن است. طراحی چراغ‌های عقب با ساختار پیوسته، جلوه‌ی مناسبی به FMC T5 می‌دهد؛ ضمن اینکه حجم‌دهی بدنه و جایگاه مخصوص پلاک نیز، به خوبی اجرا شده است. بخش پایین سپر عقب خودرو با وجود طراحی عامه‌پسند و مواج، مثل رکاب‌ها وابسته به قطعات پلاستیکی تولید شده است. آنتن کوسه‌ای هم‌رنگ بدنه، ریل باربند فلزی و شیشه‌ی عقبب بزرگ، نکات مثبت FMC T5 هستند.

FMC T5 فردا موتورز

در مجموع، باوجود قطعات پلاستیکی در بدنه، به زحمت می‌توان از طراحی FMC T5 ایراد گرفت و نسبت به مقبولیت آن برای خریدار ایرانی، مردد بود. این مدل،  ۴,۵۵۰  میلی‌متر طول، ۱,۸۲۵  میلی‌متر عرض و ۱,۷۲۵  میلی‌متر ارتفاع استاندارد با فاصله محورهای ۲,۷۲۰  میلی‌متر دارد.

طراحی داخلی و نمای کابین فردا T5

در کابین دانگ فنگ T5، نمایشگر لمسی ۱۲۷ اینچ با ساختار عمودی و حالتی شبیه تبلت، جلب نظر می‌کند. پشت فرمان هم، پنل دیجیتال ۷ اینچ نصب شده است که برای مشتری ایرانی، تازگی دارد. فردا FMC T5 از نظر طراحی داشبورد، خروجی تهویه مطبوع متناسب با ابعاد نمایشگر و چیدمان کم‌تعداد کلیدها، نزدیک به خودروهای مدرن بازار جهانی است، اما دسته‌دنده‌ی قدیمی و کلیدهای پلاستیکی با ترکیب تخت، در کنسول میانی دارد.

FMC T5 فردا موتورز نمای داخلی

حالت صاف و کم‌هیجان داخل تودری‌ها نیز وجود دارد. در این بخش، مواد نرم با رنگ مشابه صندلی‌ها استفاده شده است. فرمان استخوانی با طرح D شکل، استراحتگاه بازو با پوشش چرم مصنوعی در فضای بین صندلی‌های جلو، نکات مثبت در کابین FMC T5 هستند. این خودرو مشابه دیگر کراس‌اوورهای چینی، صندلی اسپرت و دورنگ با ساختار ارگونومیک در جلو دارد؛ اما برای ردیف دوم، از صندلی‌های تخت با طراحی ساده استفاده می‌کند.

در مجموع، طراحی داخلی FMC T5 به عنوان یک کراس‌اوور چینی، راضی کننده است؛ هرچند که از نظر مواد به‌کار رفته در داشبورد و تودری‌ها، متوسط ارزیابی می‌شود. این خودرو برای ۵ سرنشین بالغ فضای کافی دارد و همراه صندوق بار ۵۱۵ لیتری، سفرهای بین شهری را پوشش می‌دهد.

پیشرانه و تجهیزات فنی FMC T5 فردا موتورز

جای تعجبی نیست که دانگ فنگ T5 هم مشابه بسیاری دیگر خودروهای چینی بازار جهانی، موتور ۱/۵ لیتر توربوشارژ داشته باشد. این کراس‌اوور با وزن خالص ۱۵۳۰ کیلوگرم، ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. بعضی سایت‌های خبری ایرانی، گشتاور این خودرو را ۲۳۰ نیوتن‌متر اعلام کرده‌اند. جعبه‌دنده‌ی FMC T5، اتوماتیک CVT است و نهایت سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت و میانگین مصرف سوخت ۷/۵ تا ۸/۵ لیتر بنزین در صد کیلومتر ارائه می‌کند. از اطلاعات موجود می‌توان سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت FMC T5 را در حدود ۱۱ تا ۱۲ ثانیه پیش‌بینی کرد.

FMC T5 فردا موتورز نمای جانبی

در منابع خارجی، دانگ فنگ T5 با پیشرانه‌ی ۱/۶ لیتر توربوشارژ هم وجود دارد. این مدل، ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. میانگین مصرف سوخت نسخه‌ی ۱/۶ لیتری، حدود ۱۰ لیتر در صد کیلومتر است و نهایت سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت دارد.

تمامی شاسی‌بلندهای دانگ فنگ از جمله T5 فردا موتور، با ساختار انتقال نیرو به چرخ‌های جلو عرضه می‌شوند و فاقد سیستم دو دیفرانسیل هستند.

تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی FMC T5 فردا موتورز

سقف پانورامیک، کروز کنترل، نمایشگر لمسی ۱۲ اینچ با رابط  USB و بلوتوث همراه ارتباط تلفنی، پنل پشت فرمان دیجیتال ۷ اینچ،  تغییر رنگ نورپردازی کابین، سیستم حفظ خودرو در سربالایی و سرپایینی (Auto hold)، سیستم هشدار رانندگی بین خطوط، کنترل باد لاستیک ها (TPMS) ، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، تنظیم برقی صندلی راننده در ۸ جهت، گرمکن صندلی، سیستم تهویه مطبوع دوگانه، آینه های جانبی تاشو برقی، دوربین دنده عقب، سنسور پارک، صندوق عقب برقی، ترمز پارک دکمه‌ای، مهم‌ترین آپشن‌های فردا FMC T5 هستند.

FMC T5 فردا موتورز فرمان و داشبورد

قیمت احتمالی فردا T5 در بازار ایران

براساس اطلاعات موجود، FMC T5 با قیمتی حدود یک میلیارد تا ۱/۲ میلیارد تومان به بازار ایران می‌رسد. مدل مشابه خودروی رونمایی شده توسط فردا موتورز در بازار روسیه، حدود ۱۸ هزار دلار قیمت دارد.

هم‌اکنون چری تیگو ۷ مدیران خودرو با قیمت یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. این کراس‌اوور، علاوه‌بر جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک با سیستم دبل کلاچ و بهره‌مندی از برند خوش‌نام‌تر نسبت به دانگ فنگ، سابقه‌ی بسیار خوبی از نظر خدمات پس‌ از فروش و لوازم یدکی دارد. از سویی دیگر، FMC T5 فردا موتورز کابین بزرگ‌تری دارد و بیش از چری تیگو ۷ جلب نظر می‌کند. دیگر محصول مدیران خودرو با نام فونیکس تیگو ۷ پرو نیز با قیمتی حدود ۱/۲ میلیارد تومان در آینده‌ی نزدیک پیش‌فروش خواهد شد و رقیب مهمی برای دانگ فنگ T5 خواهد بود.

بیمه بازار

مطالب مشابه

‫۳۸ دیدگاه‌ها

 1. مردیم از خوشی

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1030 ديدگاه)

  حوصله ندارم قیمت واقعیش را بگم چقدره ، خودتون دیگه بدونید دارند چند برابر تو پاچه ملت میکنند

  موافقم ۵۹
  مخالفم ۳
  1. حسین

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (22 ديدگاه)

   این گرون نیست
   ارزش پول ما پایینه

   موافقم ۵
   مخالفم ۲۳
   1. امیر

    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (33 ديدگاه)

    نه عزیزم .گرونه
    وقتی که بیشتر از دو برابر قیمت اصلی خود ماشین تو کشور سازنده داره فروش میره
    چه ربطی به پول ما داره؟
    گرونه خیلیم گرونه

    موافقم ۲۲
    مخالفم ۱
 2. مسعود

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (509 ديدگاه)

  لعنت به اون ماه و سال…

  موافقم ۶۳
  مخالفم ۷
  1. پویا

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (342 ديدگاه)

   🤨😂😂این ماه منطورته

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۲
 3. Clean energy (بر باعث بانیش...)

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1319 ديدگاه)

  ۱ و ۲۰۰؟
  حرامه به ولله حرامه پول بدی به این
  بعد ندی مزدا یا الانترا بدی این ج…؟
  عالی:/
  اقتصاد مال 🐴 (حالا اون اصلیش نبود اینو گذاشتم)
  الحق که مارو به مقام انسانیت رسوندید!:/
  تیگو هشت پرو ۱ و ۸۵۰ اینم ۱و ۲۰۰و…
  تشکر😐

  موافقم ۳۹
  مخالفم ۷
  1. ارسلان

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (306 ديدگاه)

   قیمتاشون رو ول کن فک کن صاحب این ماشینا باید در کمترین حالت ممکن سالی ۱۰ میل هم مالیات بدن 😂😂😂
   طرف بازنشسته میشه بهش میگن میخوای بازنشستگی ماهانه بگیری یا بازخرید میشی بلاخره فقط یکیشون رو میتونه انتخاب کنه اما دولت مستضعفان هر دوتاشو از ملت میگیره 😂
   مالیات سالانه = بازنشستگی ماهانه
   گمرکی و تعرفه ۲۰۰ الی ۵۰۰ درصدی = بازخرید

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۲
   1. ارسلان

    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (306 ديدگاه)

    تازه مالیات بعضی ماشینا سالی ۱۰۰-۲۰۰ میلیونه
    هیچی دیگه طرف ۵ سال ماشین زیره پاش باشه پوله خوده ماشین در میاد 😂
    احتمالا پول گمرکی بدجور مزه کرده بوده گفتن یه روش جدید اختراع کنیم هر سال همون گمرکی رو دوباره از همون ماشین بگیریم 😂

    موافقم ۱۶
    مخالفم ۲
   2. Clean energy (بر باعث بانیش...)

    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (1319 ديدگاه)

    بله واقعا برای کسی که اینو میخره باید متاسف گشت و بپذیره چیا داره و چه خرجی داره….
    تازه بماند خرج خود ماشین

    موافقم ۴
    مخالفم ۳
  2. بهرامی

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (57 ديدگاه)

   البته الانترا و مزدا هم سال هاست کار کردند و آپشن خاصی هم ندارن. در اینکه قیمت رو چند برابر قیمت جهانی میدن شکی نیست ولی از هر لحاظ از الانترا سرتره.

   موافقم ۷
   مخالفم ۲
 4. میثم

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (3529 ديدگاه)

  براحتی ۲ برابر قیمت دلار آزاد میفروشند
  براحتی هجوم میبرند برای خرید
  و براحتی قیمتها را هر روز، بلکه ساعتی بالاتر میبرند
  چون میدانند گذشته باز هم تکرار خواهد شد و خریدار همیشه هست
  و تا این خریداران هستند، همین آش و همین کاسه است
  بر باعث و بانیش لعنت
  و بر کسانی که با نادانی شان به قضیه دامن میزنند دو صد لعنت

  موافقم ۳۲
  مخالفم ۲
  1. Clean energy (بر باعث بانیش...)

   ۹ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (1319 ديدگاه)

   درد ما اینه همه خفه ایم!
   سکوت… دردی بسیار بد و شدید…. نابود کننده هر کشوری…
   خداوند همه مارا شفا دهد…

   موافقم ۲۷
   مخالفم ۴
  2. ali

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (2 ديدگاه)

   ایندفعه دیگه کسی هجوم نمیبره چون باید مالیات بده

   موافقم ۸
   مخالفم ۳
  3. Avan

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (121 ديدگاه)

   فکر می کنم یه نوع پولشویی هم باشه.طرف با پول نامعلوم و غیرقانونی خودرویی می خره یک و دویست. بعد یک تومن می فروشه و پولش قانونی میشه.

   موافقم ۱
   مخالفم ۴
 5. کافر مقدس

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1563 ديدگاه)

  خوب با رندر های کامپیوتری کیفیت کابین رو عالی جلوه میدن ولی در عمل با پلاستیک های فوق خشک طرف هستیم و بعد ۲۰هزار تا چندجور صدا به همراه صدای باد فراوان میپیچه تو اتاق

  ماشین چینی رو باید صفر بخری بعد سریعا ببری بفروشی . بازار دست دوم ش هم خرابه چون همه میدونن اومدن اینا رو رد کنن خیلی باید پایین قیمت بدی تا فروش بره چون شدیدا تو کارکرد دچار ایرادات پیاپی میشن و دوام در انیجا معنا نداره

  یکسری بزنید به ماشین های ۵سال پیش چینی در حال حاضر با ۱۵۰ هزار تا کارکرد وا رفتن

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱۵
  1. مردیم از خوشی

   ۹ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (1030 ديدگاه)

   تنها ماشینی که دیدم عکس واقعیش زیبا تر از رندر هاشه ، تسلا بود 😑 یعنی واقعا عکس واقعیش زیباتر بود

   موافقم ۹
   مخالفم ۵
  2. بهرامی

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (57 ديدگاه)

   اولا خیلی از ماشین های چینی ای که توی ایرانه طراحیشون مربوط به ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ میشن و بعضی ها هم تا ۲۰۱۵ ولی باز با این حال صدای اضافه ای ندارن و کیفیت کلی خوبی دارن. ماشینی که از اول صدای باد نیاد توش بعدا هم نمیاد. تا الان طی این ۸ سال چند مدل چینی داشتیم که تا الان افت کیفیت نداشتن نمی دونم شما که نداشتی چطور نظر میدی؟!!!
   ماشین های ایرانی که از همان ابتدا مشکل صدا و آب بندی دارن و کیفیت مونتاژ آشغال چه ۲۰۷ چه پراید و تیبا.
   در ضمن قیمت ماشین چینی رو باید ببینی آیا هم قیمت یه ماشین ژاپنی یا اروپایی هست که مردم میرن چینی می خرن یا نه. خب من هم اگه ۵ میلیارد داشتم می رفتم لندکروز می خریدم. خرید ماشین دست دوم کره ای و چند سال کارکرده منطقی نیست پس خیلی ها حاضرن ماشین ۱ تا ۱.۵ میلیاردی چینی بخرن ولی آشغال کره ای بی کیفیت که انواع صدا ها رو میده و فنیش داغون شده رو نخرن.
   به شخصه یه چری تیگو ۷ رو به سراتو و الانترا یا حتی بنز و بی ام و هم قیمتش که ترکیده هستن ترجیح میدم.

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۱
 6. RKH7787

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (483 ديدگاه)

  چرا فرمونش انقد عق آوره!🤢

  موافقم ۷
  مخالفم ۴
 7. محسن

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (112 ديدگاه)

  سبک چراغ هاش شبیه داستر جدید نیست؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 8. BENZ

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (93 ديدگاه)

  این خودرو ساز های داخلی یاد گرفتن یه ماشین لش نزدیک به دو تنی رو روی یه موتور یک و نیم لیتری سوار می کنند ‌‌‌.
  ماشین تو سر بلندی کم میاره

  موافقم ۹
  مخالفم ۵
  1. مردیم از خوشی

   ۹ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (1030 ديدگاه)

   مشکل چینی ها در بازار خارجی (ایران کلا ولش کن ) نه ظاهرشونه نه امکانات و نه پیشرانه بلکه حفظ کیفیت در بلند مدت هست وگرنه نسبت به قیمت واقعا مشخصات روی کاغذ خوبه

   موافقم ۷
   مخالفم ۳
 9. new RAMIN

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (2382 ديدگاه)

  هان؟ اقای اشتری😑
  (ازنظر فنی و قدرت تجاری، نمی‌توان دانگ فنگ را در سطح اول خودروسازان چینی طبقه‌بندی کرد. بی‌وای‌دی، چری، جیلی (امرگرند)، هاوال و چند برند زیرمجموعه سایک موتورز مهم‌ترین صادرکنندگان خودروهای چینی به بازار جهانی هستند که در فروش داخلی نیز، سهم بزرگی دارند. طبیعتا شرکت‌های کوچک‌تر مثل دانگ فنگ، چانگان، لیفان و جک تلاش می‌کنند تا با تولید محصولات ارزان‌‌تر همراه امکانات جانبی، به فعالیت و رشد ادامه دهند)

  یا خدا… اصلا مغزم بعد خوندن ۵ خط اول هنگید! نمیدونم چی بگم…واقعا نمیدونم!😶 چانگان شرکت کوچیک؟؟ هان؟؟ بعد چری غوله؟؟درضمن اصلا خودتون فهمیدید چی نوشتید. نوشتید جیلی بعد داخل پرانتز نوشتید امرگرند! یعنی کل جیلی رو امرگرند در نظر گرفتید! جدا از اون ماجرا چانگان کوچیکه؟؟ابر کارخونه که سالی ۲میلیون وسیله نقلیه تولید میکنه به نظرتون کوچیکه؟ نام چانگانو کنار لیفان جک دانگ فنگ آوردید!!! یا حضرت عباس!! داریم درباره چانگان سخن میگیم…۴رمین برند پر فروش عربستان ۵مین برند پرفروش چین…تنها برند چینی که از نظر کشورهای عربی خودروساز باکیفیت چینه و نسبت به بقیه چینی ها بهتر میفروشه و از اون ور باکیفیت ترین برند از نظر jd power سال ۲۰۲۱ درخصوص کیفیت اولیه و سیستم اطلاعات سرگرمی،بعد نامش کنار جک و لیفان میاد؟؟؟ هان؟؟
  https://www.jdpower.com/sites/default/files/styles/small/public/2021%2520IQS%2520Domestic.png?itok=eF5mPoVI
  (jd power ☝)

  https://www.jdpower.com/sites/default/files/styles/small/public/2021%2520IQS%2520Luxury.png?itok=fBqbnjql
  (در لینک دوم شما فقط جایگاه لوکس هارو بنگرید.چانگان هم نمرشو بنگرید.خلاصه jd power ِآمارشو شهریور ۱۴۰۰ گذاشت. بله چانگان کوچک هست و باید درکنار جک لیفان به حیات خود ادامه دهد!! انصافا خنده تون نگرفت اینو نوشتید؟)

  عجب!! چری رو گفتید غول هست صادراتش فلانه چانگان کوچیکه! بعد اونجا قسمت صادرات به بازار های جهانی byd چی میگه؟ byd اصلا مگه صادر میکنه!؟ فقط نروژ میده جای دیگه ای صادرات نداره…

  اقای اشتری جسارت نشه ولی وقتی پدر شما تازه ۱۰ الی ۱۵ سالش بود چانگان اولین خودرو تاریخ چینو برای جنگ اون دوران (۱۹۵۹) ساختش(بر پلتفرم جیپ و بر اساس جیپ)
  https://www.changanjo.com/assets/img/Images/56c56db101125_420x305.png

  https://carnewschina.com/wp-content/uploads/2012/01/changan-yangtze-river-jeep-1.jpg
  فضای پدال به شدتت سمی شده. کامنت ها خراب. مطالب مفید زیاد منتشر نمیشه تنها منتظر یه بهانه بودم که کمی از پدال دور بشم این مطلب سمی تون بهانه رو دستم داد…

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱۰
  1. حسین قاصدی

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (60 ديدگاه)

   چری و جک هم برندهای بزرگی هستند اما گفتن اینکه چانگان کوچیکه اشتباهه
   چانگان/جیلی/چری/جک/FAW/NIO/BYDو… جزو بزرگترین برند های چین هستند

   موافقم ۶
   مخالفم ۶
   1. بهرامی

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (57 ديدگاه)

    دقیقا درست گفتی. البته کیفیت چری و جک پایین تر از چانگان و بی وای دی و فاو و جیلی و یکی دو برند دیگه ی معروف چینی است.

    موافقم ۰
    مخالفم ۱
  2. R

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (647 ديدگاه)

   ما هم دنبال همین بودیم و خوشحال میشیم که شما دور بشید تا این کامنتای سمی شما رو نبینیم

   موافقم ۷
   مخالفم ۶
  3. R

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (647 ديدگاه)

   برند پرفروش تو عربستان؟؟ پرایدم برند پرفروش تو ایرانه آیا این ملاک برتریه؟ پس سایپا بهترین برند خاورمیانست
   وای چقد سم😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   موافقم ۸
   مخالفم ۱۰
   1. new RAMIN

    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (2382 ديدگاه)

    @R
    داداش تو بازار رقابتی عربستان با حضور برندهای ژاپنی کره ای آمریکایی با بازار ایران مقایسه میکنی؟؟ چندسالته انصافا؟؟ بین ۴۰تا کمپانی بین الملی با میانگین قیمت نسبت بالایی ماشینات بیایی رتبه ۴ آمار فروش رو بگیری نشون دهنده چی هست؟؟

    از لحاظ آمار فروش در عربستان سال ۲۰۱۹ چانگان رتبه ۱۰ رو داشت…سال ۲۰۲۰ شد رتبه ۸ و سال ۲۰۲۱ رتبه۴. منبع هم وبسایت بین الملی و معروف carselingblog هست.

    (پرایدم برند پرفروش تو ایرانه آیا این ملاک برتریه؟پس سایپا بهترین برند خاورمیانست)

    داری بازار بسته ایران و فقر ایران رو با بازار رقابتی عربستان مقایسه میکنی؟
    ممکنه بگی چانگان محصولاتش ارزونه و فروش میره خب بهتره بگم میانگین قیمت محصولات چانگان تو عربستان از کیا هیوندای مزدا هم بالاتره(میانگین قیمت محصولات تقریبا۱۰۰هزار ریال عربستانه) و مدلهای پرچمدارش تقریبا هم قیمت فورد اکسپلورر داج چارجر هست! طبیعتا ارزون نیست. حالا چرا هرسال فروشش رکورد میزنه برمیگرده به نوع محصولاتش…

    موافقم ۱۲
    مخالفم ۳
  4. محمد

   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (31 ديدگاه)

   مثلن چری بالاتر از MG هست ؟
   کافی اولین خودروهایی که تحت این برند وارد ایران شدن بعد از حدود ۱۰ سال مقایسه کنید خودتون میفهمید کدوم بالاتره
   ام وی ام ۵۳۰
   MG 550
   تازه کیفیت خودروهای MG در اروپا رو هم ببینید MRVEL R ، MG Hs …
   اونوقت سایک موتورز زیر چری باشه…
   ی عکس بدونه هیچ کامنت و توضیح مگه میشه ملاک باشه

   موافقم ۲
   مخالفم ۲
 10. حسین

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (143 ديدگاه)

  همشون کپی برداری از برندهای معتبر هستن،خود چینی ها سوار معتبر ترین خودروهای روز دنیا میشن ولی………..،قیافه دارن ولی قدرت و کیفیت ندارن.

  موافقم ۷
  مخالفم ۸
 11. عاشق پدال

  ۹ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (246 ديدگاه)

  به خدا تویوتا پرادو صفر رو این یک میلیارد و دویست میلیون تومن میدن تو روسیه

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
 12. مهردادکمال

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1465 ديدگاه)

  یه چرخ داستر می ارزه به کل هیکل این

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۷
  1. بهرامی

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (57 ديدگاه)

   داستر که یه آشغال واقعیه. برند داچیا که محصولات کم کیفیت زیر نظر رنو تولید می کنه. آپشن هیچ. سواری هیچ. این مدل هایی که تو ایران هم هستن ایمنیشون هم که نزدیک به صفره. تصادفات تندر و ساندرو رو دیدیم که تا میشن از وسط.

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 13. احمدرضا

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (227 ديدگاه)

  بدبختی اینجاست که خیلی ها حاضرند این پول رو بدن و ماشینشون نو باشه اما با این حال هم این شرکت ها نه خدمات درستی میدن و نه تعهداتشون رو درست انجام میدن یعنی ماشینارو چند برابر قیمت میفروشن و باز هم مردم رو اذیت میکنن دیگه حتی به مدیران خودرو و کرمان که سالهاست فعالیت میکنن نمیشه اعتماد کرد چه برسه به اینا که معلوم نیست از کجا پیداشون شده

  موافقم ۷
  مخالفم ۰
 14. حسین قاصدی

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (60 ديدگاه)

  به به عجب چیز زیبا و خوبی

  باز یه ماشین جدید چینی اومد بازار اینا شروع کردن

  بعد میگن چرا ماشینای خوب چینی نمیان ایران تیگو ۸ پرو دو دف به اینن خوبی مگه چه مشکلی داره انقدر میکوبیدین

  موافقم ۲
  مخالفم ۱۰
  1. بهرامی

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (57 ديدگاه)

   مدلی که اومده توی ایران دو دف نیست . دو دف رو گذاشتن که به اسم تیگو ۸ پرو پلاس بدن بیرون. در خوب بودن محصولات روز چین شکی نیست و منطقی اینه که خودروی صفر بخریم نه کارکرده ی ۱۰ سال پیش کره ای که واقعا آشغال واقعی هستن .

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
 15. فرزاد

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (165 ديدگاه)

  دو غول صنعت فروش محصولات مثلا داخلی از اینکه بجای آدمک تست تصادف از مردم کشورش داخل خودروهای تستی استفاده می‌کنه آیا ازشون پول اضافی هم می‌گیره

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 16. نیما

  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به خدا چین برند های با کیفیت تر و درست حسابی تر از دانگ فنگ کم نداره اما از ۵ تا برند درست و درمونش چری تو ایران عرضه میشه .

  نه جیلی هست
  نه سایک هست دیگه (ام جی)
  نه هاوال هست (گریت وال)
  نه بایک هست

  فقط این برند های آشغالی مثل دانگ فنگ(دیگنیتی و این) و هایما و جنتور(فیدلیتی) و جک و لیفان و . . . رو وارد میکنن .

  میدونین چرا ؟ چون اولا سود این ات و آشغالا بیشتره . دوما این وارد کننده ها هیچ ارزشی برای شخصیت و جون هموطن هاشون قایل نیستن و فقط دنبال منفعت خودشونن .

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 17. محمد

  ۷ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  گیربکس T5 جهت اطلاع CVT نیست
  اون گیربکس SX5 که CVT هست

  موافقم ۵
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
فهرست