فراری

فراری SF 23 برای فصل جدید فرمول یک رونمایی شد

دیروز و مصادف با روز ولنتاین، فراری از خودروی فصل جدید خود با نام SF 23 رونمایی کرد. اما آیا این خودرو می‌تواند به فراری برای قهرمانی در فرمول یک آن هم بعدازاین همه سال کمک کند؟

فراری با پایبندی بر فلسفه طراحی سال گذشته خود SF 23 را معرفی کرده است. آنها پارسال خودروی سریعی داشتند و توانستند ۱۲ پل پوزیشن کسب کنند. این موضوع آنها را بالاتر از مرسدس قرار داد و نهایتاً توانست سکوی دوم فصل را از آن خود کنند. بااین‌حال عدم‌اطمینان در پاوریونیت، بزرگ‌ترین معضل فراری در فصل ۲۰۲۲ بود و به نظر می‌رسد که چالش فراری بیشتر معطوف به همین موضوع بوده است. اعتقاد فراری بر این است که این مشکل حل شده و آنها می‌توانند بسیار تهاجمی‌تر از اوایل فصل ۲۰۲۲ عمل کنند و امید دارند که در تمام طول فصل هم بتوانند با ردبول و مرسدس مبارزه کنند.

آقای کاردیل رئیس بخش شاسی فراری می‌گوید: ماشین ما ظاهراً تکامل‌یافته خودرو سال گذشته است؛ ولی در حقیقت کاملاً بازطراحی شده است. مقدار دانفورس نسبت به گذشته بالاتر رفته و تعادل بهتری دارد. سیستم تعلیق هم بازطراحی شده و خصوصاً در قسمت جلو این موضوع کاملاً مشهود است.

بال جلو تغییراتی داشته که البته به نظر می‌رسد تا مسابقه بحرین این قسمت دچار تغییراتی شود. در قسمت ورودی هوا هم تغییراتی نسبت به ماشین پارسال مشاهده می‌شود و بالاتر رفته است. در قسمت بدنه هم قسمت اصطلاحاً “وان” مانند مشهور فراری وسیع‌تر شده و شیارهای هوا کاملاً دگرگون شدند تا خروج هوای گرم بیشتر شود و در نهایت هوا از این قسمت به سمت بال عقب هدایت شود.

دماغه کمی صاف به نظر می‌رسد و دارای شیارهایی است که جریان گردابی ایجاد می‌کنند و سرعت حرکت باد را به اطراف افزایش می‌دهند. در روز سه‌شنبه و در جریان رانندگی کوتاهی که چارلز لکرک و کارلوس ساینز با فراری SF 23 داشتند کمی ارتعاش و لرزش احساس کردند؛ ولی در کل خوشحال به نظر می‌رسیدند. فردریک واسور ادعا دارد که در این فصل با رانندگان برخورد یکسانی خواهد داشت. حال باید ببینیم که این ماشین در طول فصل ۲۰۲۳ چگونه رفتار می‌کند و آیا فراری می‌تواند از ناکامی‌هایی که از سال ۲۰۰۸ گریبانش را گرفته رهایی یابد؟

پیش‌بینی شما برای مدعیان قهرمانی این فصل چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۴ رای

مطالب مشابه

‫۱۶ دیدگاه‌ها

 1. علی

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (755 ديدگاه)

  فراری یعنی عشق ، ببری و ببازی هم فرقی ندارد ، شاه همیشه شاهه !!!

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۹
  1. Amiro

   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (244 ديدگاه)

   میگم این مدل sf23
   یعنی کم تر از sf90???🙃🙃🙃😁
   ❤️🇮🇹❤️

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱۱
   1. Payfast

    ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (806 ديدگاه)

    منطق=اسم تیم فرمول یک فراری + سال میلادی=sf23

    موافقم ۹
    مخالفم ۴
 2. Alan.r

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (998 ديدگاه)

  آقا یه سوال
  تیم های فرمول یک حق ایجاد تغییر در ماشین رو در طول فصل دارن ؟ (منظوم تغییرات بزرگی مثل بهسازی موتور و آیرودینامیکه)

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۰
  1. Carbonado Aventador

   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (4397 ديدگاه)

   موتور ها فیریز شده و سازنده ها فقط میتونن رو قابلیت اطمینان و دوام موتور کار بکنن..

   اپدیت ایرودینامیکی هم میتونن در طول فصل داشته باشن به شرطی که از سقف بودجه عبور نکنن

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۰
  2. Porsche 911

   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1183 ديدگاه)

   میتونن رو پارامتر هایی مثل دوام و بهینه کردن کار بکنن ولی در کل از لحاظ کارایی و پرفورمنس بدلیل فریز بودن موتور ها اجازه چنین کاری رو ندارن
   اما به عنوان مثال برای فصل ۲۰۲۳ شایعه ای پخش شد مبنی بر اینکه موتور مرسدس روی W14 می‌تونه ۱۰ اسب بخار بیشتر از W13 داشته باشه که رقم خیلی زیادی برای ماشین F1 هست!
   و دلیلش رو هم ارتقا سوخت ویژه و آپدیت شده پتروناس (تامین کننده سوخت مسابقه ای مرسدس) بیان کردن
   از لحاظ آیرودینامیکی هم تا جایی که قوانین کلی نقض نشه دست تیم ها باز هست مثل پارسال که کلا ماشین عوض شد و طی فصل روبرو و فصل های آتی شاهد بهبود های آیرودینامیکی خواهیم بود

   موافقم ۷
   مخالفم ۰
 3. کیانوش

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (722 ديدگاه)

  بازم حماقت ها ادامه داره ،بله عزیزان نیم فصل اول با راننده ها یکسان برخورد کنید اما نیم فصل دوم طرف اونی که شانس قهرمانی دراه یا شانس کسب امتیاز بیشتر نه مثل سال قبل اون همه افتضاح به بار اوردین سر لکلرک بدبخت

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 4. R@min

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (806 ديدگاه)

  من باشم اول فصل دو تا پسی به ساینز می زنم که بفهمه جایگاهش تو تیم کجاست، به ازای هر کار سرخودی ۲۰% قراردادشو کم می کنم.

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۶
 5. زیزیگولو

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (4132 ديدگاه)

  ماشینای فرمول یک همیشه تو فناوریای جدید پیشتاز بودن و تکنیک و نوآوری و عملکرد مفید تو این ماشینا پرورش پیدا کرده چون اگه یه کمپانی غیر از این عمل کنه خیلی سریع قافیه رو به کمپانیای دیگه میبازه

  موافقم ۸
  مخالفم ۰
 6. R

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (813 ديدگاه)

  مشخصات فنی اینارو هم بگین

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 7. amir

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (10 ديدگاه)

  با اینکه طرفدار ردبولم واقعا دوست دارم ماشین فراری و مرسدس رقابتی باشن تا یک فصل هیجانی مثل ۲۰۲۱ یا شاید حتی بهترو شاهد باشیم.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. amir

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (10 ديدگاه)

  با اینکه طرفدار ردبولم ولی امیدوارم ماشین این فصل فراری و مرسدس رقابتی باشن تا یک رقابت واقعی رو تو جدول قهرمانی داشته باشیم نه مثل فصل قبلی که از مسابقه اسپا به بعد قهرمانی قابل پیش بینی بود.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. ناشناس

  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (48 ديدگاه)

  داخل کلیپ نوشته شده (gulf air )
  کاشکی انهایی که امکانش براشون مقدوره ، بنرهای بزرگ نقشه های تاریخی معتبر رو چاپ می کردن و در کنار خلیج فارس قرار می دادن تا این غلط املایی اصلاح بشه .
  دیر یا زود نفت تمام خواهد شد و بدلیل تغییرات ژئوپلیتیک ، این همسایگان عزیز ، افتابه بدست بدنبال شتر ، در شنزارهای روان خواهند دوید.

  ویکی پدیا
  خلیج فارس (Persian Gulf)

  تا کنون چندین اطلس در بر دارندهٔ نام و نقشه‌های کهن از خلیج فارس منتشر شده که نشان می‌دهد که نام خلیج فارس در همه نقشه‌های کهن به‌کار رفته‌است. در کتاب اسناد نام خلیج فارس، میراثی کهن و جاودان، به جزئیات کامل این اطلس‌ها اشاره شده‌است. از کهن‌ترین این اطلس‌ها به‌طور نمونه می‌توان به نقشهٔ جهان از آناکسیماندروس (۶۱۰–۵۴۶ ق. م)، جغرافی‌دان یونانی که در کتاب Kleinere schriften، اثر (Joachim Lelewel (1836 بازسازی شده‌است، نقشهٔ جهان هکاتئوس (۵۵۰–۴۷۶ ق. م)، از سرشناس‌ترین جغرافی‌دانان یونانی و به نقشهٔ جهان بطلمیوس (۱۶۸–۹۰ م) اخترشناس و جغرافی‌دان مشهور اسکندریه و نخستین کسی که اطلسی شامل ۳۶ نقشه از نقاط مختلف جهان تهیه کرده‌است اشاره نمود.[۲۴][۲۵]

  موافقم ۴
  مخالفم ۳
  1. کیانوش

   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (722 ديدگاه)

   البته غیر نفت صنعت گردشگری و ایرلاین هم دارن که البته تا دهه پنجاه با افزایش پنج درجه ای دمای جنوب خلیج فارس تو امارات و قطر رسما خر میپزه از گرما و دیگه ماهی ی بار نمیتونن از تو برجاشون بیان بیرون اونجا میمونن تا وقتی که برج ذوب بشه ،این واسم سئوال شده که واقعا این احمق ها فکر میکنن مثلا با خریدن تیم فوتبال و خریدن چند درصد از سهام مک لارن و استون مارتین سرمایه گذاری های هیجانی و میلیارد دلاری شازده هاشون میتونن اینده کشور رو تامین کنن ازنظر اقتصادی؟!

   موافقم ۳
   مخالفم ۴
  2. کیانوش

   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (722 ديدگاه)

   ول کن ارزش بحث ندارن همه اون عنتر هایی خارجی هم که میگن &&&گلف هم خودشون تو بچگی تو جغرافیا اسم واقعیش رو خوندن و میدونن ولی فقط واسه پول نمونه اش اون رئیس … فیفا که به خاطر پول حتی … به کل اروپا و از قطر و عربستان حمایت کرد وقتی همه دنیا میدونسنن چه وضعی دارن کاگر های مهاجر تو جنوب خلیج فارس
   قدیمی ترین سند موجود تو دبی ی نقشه است ازخاورمیانه که تو خلیج فارس نزدیک هفت هشت تا جزیره بزرگ میبینی تو نگاه اول بعد که دقت میکنی و یادت می افته اینا وجود ندارن میفهمی نه خیر اینا جزیره نیستن بلکه با لاک عبارت پارس رو پاک کردن شل مغزها و اصلا هم تابلو نکردن

   موافقم ۱
   مخالفم ۳
 10. Afg

  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (486 ديدگاه)

  فراری همچنان اصیل

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا