فراری

مالکان فراری برای هر خودرو چقدر هزینه می‌کنند؟!

فراری تولیدکننده سوپرخودرو و ابرخودروهای مشهوری است که یکی از دیگری زیباتر و بهتر هستند؛ به طور خلاصه این شرکت آثار هنری تولید می‌کند! حال نکته اینجاست که این آثار هنری به قیمت آثار هنری نیز فروخته می‌شوند؛ برای نمونه ارزان‌ترین مدل کنونی فراری بدون هرگونه آپشن خاصی حداقل ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد. خریداران فراری می‌توانند خودروی خود را کاملا طبق میل و سلیقه‌شان شخصی‌سازی کنند.

فراری روما: ۲۲۲,۶۲۰ دلار

فراری مدعی است روما را آن‌گونه مهندسی کرده تا بتوان از آن به‌عنوان خودروی روزانه استفاده کرد. طراحی این خودرو الهام گرفته شده از مدل‌های سال‌های ۵۰ تا ۶۰ میلادی است و از یک موتور ۳.۹ لیتری V8 با ۳۱۲ اسب بخار قدرت بهره می‌برد که ازطریق یک جعبه‌دنده ۸ سرعتی دو کلاچی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

روما نخستین خودروی لیست فروش فراری است. برای خرید این خودرو می‌توانید آپشن‌های متعددی را انتخاب کنید که نهایتا باعث افزایش قیمت آن می‌گردد.

فراری پورتوفینو M (رودستر): ۲۲۶,۰۰۰ دلار

فراری دیگر خودروی ارزان‌قیمت خود را ازروی یک روستا در «ریویه‌را» در ایتالیا نام‌گذاری کرده است: پورتوفینو. این خودرو به یک سقف فلزی باز شونده مجهز است تا لذت رانندگی با موتور ۳.۹ لیتری V8 تویین توربو به همراه ۶۱۲ اسب بخار قدرت را بیش‌ازپیش کند. شتاب اولیه این خودرو گرند تورر (GT) نیز ۳.۴ ثانیه است. اینکه واژه M به چه معناست نمی‌دانیم اما این را می‌دانیم که فراری در ۲۰۲۱ این حرف را به نام پورتوفینو اضافه کرد و قدرتش را افزایش داد.

برای این خودرو هم آپشن‌های متفاوتی وجود دارد که سازنده به‌تازگی قیمت آن‌ها را از سایت خود برداشته است. آخرین بار که چک کردیم رنگی به نام «رنگ تاریخی فراری» ۱۲.۵ هزار دلار، فنربندی دو حالتی ۵.۶ هزار دلار، کپسول آتش‌نشانی هزار دلار و فندک ۸۰۰ دلار قیمت داشت.

فراری F8 تریبیوتو (کوپه): ۲۷۰,۵۳۰ دلار

مدل F8 به‌خاطر انحناهای موجود در بدنه‌اش به یکی از جذاب‌ترین فراری‌های بازار تبدیل شده است. یک موتور ۳.۹ لیتری V8 تویین توربو ۷۱۰ اسب بخاری نیرو را از طریق جعبه‌دنده ۷ سرعتی به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. شتاب اولیه آن هم زیر ۳ ثانیه است.

همانند دیگر مدل‌ها، خریداران قابلیت شخصی‌سازی بالایی دارند. بر اساس آخرین قیمت‌گذاری این خودروساز، پوشش فیبرکربنی موتور ۸ هزار دلار و اگزوزهای تیتانیومی ۲.۵ هزار دلار قیمت داشتند. خریدار می‌تواند از میان ۵ رنگ و طرح کابین نیز یکی را انتخاب کند.

فراری F8 اسپایدر (رودستر): ۲۹۷,۲۵۰ دلار

همان گونه که از نامش پیداست، اسپایدر به سقف باز شونده مجهز است. رسانه‌ها این خودرو را پس از عرضه در جایگاهی میان ۴۸۸ اسپایدر و ۴۸۸ پیستا اسپایدر قرار دادند. موتور نسخه اسپایدر هم یک V8 تویین توربو ۷۱۰ اسب بخاری است که نیرو را از طریق جعبه‌دنده ۷ سرعتی به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

آپشن‌های نسخه اسپایدر درست همانند نسخه کوپه است با این تفاوت که می‌توان سقف این خودرو را در رنگ سیاه نیز سفارش داد.

فراری ۲۹۶GTB (کوپه): ۳۲۱,۰۰۰ دلار

فراری ۲۹۶ که تابستان امسال رونمایی شد، تنها خودروی موتور V6 فراری محسوب می‌شود. حجم این موتور برابر ۳ لیتر بوده و که در کنار سیستم هیبریدی، ۸۱۸ اسب بخار قدرت و ۷۳۲ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و می‌تواند خودرو را در عرض ۲.۹ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. دوستداران آرامش و حالت برقی نیز می‌توانند ۲۹۶ را تا ۲۵.۶ کیلومتر در حالت تمام برقی رانندگی کنند.

اگر معیار خرید شما نسبت «اسب بخار بر دلار هزینه‌شده» باشد، فراری ۲۹۶ GTB بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بسیاری احتمال می‌دهند که شاسی‌بلند آینده فراری نیز از موتور همین خودرو استفاده کند؛ بنابراین هنوز راه زیادی تا قدیمی شدن دارد.

فراری ۸۱۲GTS (رودستر): ۴۰۴,۴۹۴ دلار

۸۱۲GTS برخلاف نسخه معمولی ۸۱۲ (که به‌خاطر فروش بیشتر مدل‌های کامپتیت‌زیونه از خط تولید کنار رفت) هنوز تولید می‌شود. شتاب اولیه این گرند تورر برابر ۲.۸ ثانیه است. مسئولیت این شتاب دهشتناک نیز برعهده موتور ۶.۵ لیتری V12 با ۷۸۹ اسب بخار قدرت است.

خریداران این مدل می‌توانند خودروی خود را در رنگ‌های متنوعی، رینگ‌های گوناگون و طرح‌های مختلف کابین سفارش دهند. صندلی‌های فیبرکربنی نیز یکی از آپشن‌های گران‌قیمت این خودرو به‌حساب می‌آید.

فراری SF90 استراداله (کوپه): ۵۰۷,۳۰۰ دلار

مدل SF90 استراداله نخستین تلاش فراری برای ورود به دنیای خودروهای پلاگین هیبرید است. این خودرو که از سیستم چهارچرخ محرک استفاده می‌کند، نیروی خود را از یک موتور ۴ لیتری V8 و سه موتور الکتریکی می‌گیرد که روی‌هم نزدیک به ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. این سوپرخودرو فراری به یک جعبه‌دنده ۸ سرعتی دوکلاچه خودکار مجهز شده است و در ۲.۵ عرض ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. همانند برادر کوچک خود ۲۹۶GTB، راننده می‌تواند آن را تا ۲۴.۸ کیلومتر در حالت تمام برقی براند.

متأسفانه اطلاعاتی از آپشن‌های این مدل در دسترس نیست اما می‌دانیم که این آپشن‌ها شامل موارد زیر می‌شود: کالیپرهای رنگی، رنگ‌های متنوع، طرح‌های مختلف کابین و خروجی اگزوز از دو جنس تیتانیومی یا سرامیک سیاه.

فراری SF90 اسپایدر (رودستر): ۵۷۰,۰۰۰ دلار

اگر قدتان برای سواری SF90 استراداله بلند است و در آن به‌سختی جا می‌شوید، می‌توانید مدل اسپایدر آن را تهیه کنید! اسپایدر مانند برادر دوقلوی خود از موتور یکسانی استفاده می‌کند اما قیمت بالاتری دارد: ۵۷۰ هزار دلار. مسلما شنیدن صدای غرش موتور V8 بهایی هم دارد!

فراری ۸۱۲ کامپتیت‌زیونه (کوپه): ۶۰۱,۵۷۰ دلار

با افول ۸۱۲ سوپرفست، نسخه کامپتیت‌زیونه وارد خط تولید شد تا بتواند بیش‌ازپیش خریداران خودروهای دیوانه را به خود جذب کند. فراری با بهبود موتور V12 سوپرفست، قدرت آن را به ۸۱۹ اسب بخار رساند و سپس از آن در این نسخه استفاده کرد. خط قرمز دورسنج این خودرو روی ۹۵۰۰rpm تنظیم شده است که آن را در میان تمام فراری‌ها ممتاز می‌کند.

همان‌طور که مشخص است، قیمت پایه کامپتیت‌زیونه از سوپرفست بیشتر است اما این قیمت بالا به‌خاطر بهبودهایی نظیر کاهش وزن اعمال شده است. حداکثر سرعت و شتاب اولیه آن برابر سوپرفست است اما این خودرو به لطف نسبت قدرت به وزن بیشتر عملکرد چالاک‌تری دارد.

 

فراری ۸۱۲ کامپتیت‌زیونه A (رودستر): ۶۷۲,۵۰۰ دلار

همانند سایر مدل‌های فراری، کامپتیت‌زیونه هم به همراه یک مدل بدون سقف عرضه می‌شود. فراری برای نام‌گذاری مدل‌های بدون سقف محصولات بالارده‌اش به‌جای اسپایدر از A (آپرتا) استفاده می‌کند. این نسخه از فراری ۸۱۲ به لطف واژه A در نامش، ۷۰ هزار دلار گران‌تر از نسخه کوپه است. ناگفته نماند که وزن مدل‌های این‌چنینی وزن بیشتری نسبت به مدل‌های کوپه دارند.

فراری مونزا SP1 و SP2 (رودستر): ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار

دوقلوهای مونزا SP1 و SP2 اسپیدسترهایی هستند که برای طراحی‌شان از فراری‌های دوره پیش از جنگ جهانی الهام گرفته شده است. در این خودروها به‌جای شیشه جلو، از شیشه مجازی استفاده شده است که هوا را به دور کابین هدایت می‌کند.

این خودروها نخستین اعضای خاندان «آیکونا» در فراری هستند که قرار شده از هرکدام ۴۹۹ دستگاه تولید گردد و همه آن‌ها هم به خریداران وفادار فراری فروخته شده‌اند. تفاوت این دو خودرو در تعداد سرنشینان آن‌ها است؛ جایی که SP2 سرنشین دوم را در خود جای می‌دهد، SP1 یک صفحه قرار داده است. هر دو مدل از یک موتور ۶.۵ لیتری V12 با درپوش‌های کربنی استفاده می‌کنند که شتاب اولیه آن‌ها را به کمتر از ۳ ثانیه می‌رساند. قیمت مدل نو هر دستگاه چیزی حدود ۱.۷۵ تا ۲.۳ میلیون دلار است و اگر بخواهید یکی از آن‌ها را در مزایده بخرید، مسلما باید بیشتر از این‌ها بپردازید.

فراری دیتونا SP3 (رودستر): ۲,۳۰۰,۰۰۰ دلار

جدیدترین عضو دربار سلطنتی ابرخودروهای فراری دیتونا SP3 نام دارد که سومین عضو خانواده آیکونا محسوب می‌شود. تنها ۵۹۹ دستگاه از این خودرو تولید می‌گردد و هر یک قیمتی برابر ۲.۳ میلیون دلار دارند؛ بنابراین خاص‌ترین و گران‌ترین فراری حال حاضر بازار است.

مدل SP3 در کنار بهره‌وری از طراحی زیبا و مثال‌زدنی، از لحاظ آیرودینامیکی یکی از بهینه‌ترین خودروهای فراری به شمار می‌آید. این خودرو هم مانند ۸۱۲ کامپتیت‌زیونه از یک موتور ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی استفاده می‌کند اما به لطف قطعات بازطراحی شده موتور، قدرت بیشتری تولید می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
منبع
MOTOR1

علی صفرپور

نویسنده و مترجم سایت پدال٬ کارشناس مهندسی مکانیک

مطالب مشابه

‫۲۱ دیدگاه‌ها

 1. Ferrari

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1867 ديدگاه)

  فراری سبد محصولات بسیار جذابی داره

  موافقم 56
  مخالفم 5
 2. shirko

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (125 ديدگاه)

  واقعا همشون زیبا و دوست داشتنین مخصوصا ۸۱۲کامپتزیونه ، ولی پورتوفینو زیاد قشنگ نیست .

  موافقم 24
  مخالفم 12
 3. Scuderia Ferrari

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (3864 ديدگاه)

  پادشاه اسپرت سازان 👑👑
  عشق بی پایان ❤❤

  موافقم 43
  مخالفم 5
 4. محمد امین

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (2165 ديدگاه)

  یکی از بهترین سبد محصولات در بین تمام سوپراسپرت سازه‌ها..
  البته فکر میکنم قیمت ۲۹۶ ، از ۳۰۷ هزار دلار شروع میشه ، این ماشین تاپ این کلاس هست ، توی پیست فوق‌العاده سریع و چابک ، دینامیک رانندگی خاص و پرهیجان، چهارصد متر احتمالی ۹.۸ ، پیمایش الکتریکی و تکنولوژی های پیشرفته که اون رو سریع تر از ۴۸۸ پیستا میکنه

  موافقم 22
  مخالفم 1
 5. new RAMIN

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (2380 ديدگاه)

  من یه سوالی دارم…

  https://www.instagram.com/tv/CaMBM8xsLtn/?utm_source=ig_web_copy_link
  الان این فراری پورسانگوئه هست؟ پس اون عکس جاسوسی هه چیه. با خودم گفتم حتما ساختگی هست ولی اینکه بخواهی چنین چیزرو ساختگی کنی به استدیو فیلم سازی پرده سبز کلی چیز میز نیاز داری. بعید میدونم برای 10ثانیه فیلم بخوان چنین کاری کنن. من بعید میدونم ساختگی باشه ولی واقعا برام سواله این چیه…شاید اوروس با کیت فراری شاسی بلند باشه! ولی خداوکیلی برام سواله این چیه. Ferrari SUV? 🤔

  موافقم 13
  مخالفم 4
  1. Ali Keyhani

   ۹ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (657 ديدگاه)

   اون دوتا عکسی که از پوروسانگ لو رفت به نظرم بیشتر به واقعیت میخوره
   درسته ساخت چنین کلیپی کلی دردسر داره ولی فکرنمیکنم واقعی باشه
   اگر قرار باشه چیزی لو بره نهایتا یک یا دو عکس
   بعید میدونم چنین کلیپ واضحی به این راحتی گرفته بشه و پخش بشه

   موافقم 7
   مخالفم 1
  2. محمد امین

   ۹ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (2165 ديدگاه)

   خیر ، واقعی نیست ، احتمالا یه suv هست که تغیرات ظاهری داشته و یا ماکته
   گزینه ی آخر هم این هست که کلا مجازیه

   موافقم 11
   مخالفم 1
  3. hssn

   ۹ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (474 ديدگاه)

   این ویدیو ساخته پیج 2ncs هست که این پیج تخصص ساخت ویدیوهای این شکلی رو داره
   این ویدیو هم کلا ساختگی و مجازیه ، بارها ویدیوی های ساخته این پیج وایرال شده و حسابی سر و صدا کرده

   موافقم 11
   مخالفم 2
 6. DNA

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (288 ديدگاه)

  ممنونم میشم اگه همچین مقاله ای در مورد مکلارن منتشر کنید

  موافقم 17
  مخالفم 1
 7. Pooriya.BMW_Germany

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (584 ديدگاه)

  بسیار عالی

  موافقم 6
  مخالفم 2
 8. مردیم از خوشی

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1368 ديدگاه)

  بهترین مقاله ماه

  موافقم 14
  مخالفم 2
 9. مهراد

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (737 ديدگاه)

  اگر در زمان معرفی فراری ۸۱۲ کامپتیت زیونه پول و امکان خریدش رو داشتم سر سوزن و لحظه ای در خریدش درنگ نمیکردم

  برای من این ماشین تاپ فایو تمام دوران سلیقه ام هست

  موافقم 15
  مخالفم 2
 10. Ali Keyhani

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (657 ديدگاه)

  1 دایتونا
  2 812 کامپتزیونه
  3 sf90 استراداله
  بین محصولات 8 سیلندر پنج سال اخیر فراری،488 پیستا رو از بقیه بیشتر دوست دارم

  موافقم 12
  مخالفم 2
 11. Ali Keyhani

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (657 ديدگاه)

  قیمت ها بسیار بصرفه هست با توجه به موتور و عملکردشون خصوصا SF90 استراداله

  موافقم 14
  مخالفم 1
  1. Scuderia Ferrari

   ۹ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (3864 ديدگاه)

   به نظرم قیمت های فراری کاملاً منصفانه هست
   SF90 استراداله با این پرفورمنس و زیبایی خاصی که داره حداقل قیمت پایه ۸۰۰ هزار دلاری باید داشته باشه
   سری آیکونا زیر ۳ میلیون دلار نباید باشن چون یک سرمایه گذاری بزرگ هست برای آینده ….

   ضمناً فراری به احتمال زیاد امسال یک سوپر اسپرت پیست محور جدید یا بر اساس F8 تریبوتو معرفی خواهد کرد با توجه به تست های زیادی که داره در فیورانو انجام میشه و عکس هایی که منتشر شده 🔥🔥
   اون ماشین مرموز 488GTB با فاصله محوری بیشتر و انجین V12 هنوز داره تست میشه و خدا میدونه چی هست ؟؟؟؟

   موافقم 9
   مخالفم 3
 12. یوسف

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (906 ديدگاه)

  در خوب بودن فراری شکی نیست…. عاشق رنگ قرمزشم

  موافقم 12
  مخالفم 1
 13. imamenzo

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (70 ديدگاه)

  سری آیکونای فراری شامل sp1و sp2وsp3زیباترین خودروهای دنیا هستند به اعتقاد من و یک اثر هنری بینظیر هستند در کنار پرفورمنس عالی

  موافقم 7
  مخالفم 1
 14. مردیم از خوشی

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1368 ديدگاه)

  812 زیباترین فراری هست نه به شلوغی دیتونا نه به متفاوتی sf90

  812 یه شاهکار اصیل

  موافقم 6
  مخالفم 1
 15. mm-yarlou

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (234 ديدگاه)

  همه بزرگان هستن که

  موافقم 8
  مخالفم 1
 16. GMA

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1662 ديدگاه)

  ای کاش یه فیس لیفت از GTC4 لوسو تو لیست بود، وقتی دیگه نیست گلبم میگیره 😭
  همشون رو میخوام عالی هستند❤️

  موافقم 3
  مخالفم 2
 17. Jdm باز

  ۹ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1062 ديدگاه)

  عالیییی بود عالییییی
  لطفا برای بقیه برند ها هم همچین مقاله ای بنویسید

  موافقم 4
  مخالفم 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا