هونداهیوندای

هوندا سیویک یا هیوندای الانترا؟ جدال سدان‌های کامپکت جدید بازار

نسل اول هوندا سیویک که از اواسط دههٔ ۷۰ میلادی به بازار آمد، در زمان خود خودروی شگفت‌انگیزی بود. سیویک به آمریکایی‌ها نشان داد که خودروهای جمع‌وجور هم می‌توانند برای استفاده‌های روزمره جذاب باشند. هرچند این خودرو با استانداردهای امروزی بسیار کوچک بود اما تأثیر زیادی روی صنعت خودروسازی گذاشت و نتیجهٔ این تأثیر را امروزه در هوندا سیویک و هیوندای الانترا مدل ۲۰۲۲ می‌بینیم. این‌ها دو خودروی کامپکت قانع‌کننده هستند که هردو این تصور که خودروهای پایه‌ای نمی‌توانند عالی باشند را از بین می‌برند. این رقابت نزدیکی است.

خودروها، مشخصات، ویژگی‌ها و قیمت

ازآنجایی‌که نسل جدید الانترا برای مدل ۲۰۲۱ و نسل یازدهم سیویک برای مدل ۲۰۲۲ معرفی شدند، هردوی این‌ها سدان‌های کوچک کاملاً جدید و پیشرفته‌ای هستند. در این رقابت، سیویک با تیپ تورینگ و الانترا با تیپ لیمیتد حاضر شده‌اند. پیشرانهٔ سیویک کوچک‌تر اما قوی‌تر است. این موتور که اساساً همان ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ نسل قبلی است، ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو از طریق یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

مصرف سوخت سیویک در هر صد کیلومتر در شهر ۷.۶ لیتر و در بزرگراه ۶.۲ لیتر اعلام شده است. تیپ تورینگ به‌صورت استاندارد از تجهیزاتی مثل نمایشگر ۹ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، صفحه آمپر دیجیتالی ۱۰.۲ اینچی، آینه عقب تیره شونده خودکار و سیستم صوتی پریمیوم Bose بهره می‌برد. تنها آپشن سفارشی خودروی آزمایشی ما رنگ آبی روشن زیبای آن با قیمت ۳۹۵ دلار است که قیمت سیویک را به ۲۹,۶۹۰ دلار رسانده است.

پیشرانهٔ الانترا بزرگ‌تر و درعین‌حال کم‌مصرف‌تر است. این موتور با ۲ لیتر حجم، ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو تحویل می‌دهد. مصرف سوخت این خودرو در شهر مثل رقیب ژاپنی در هر صد کیلومتر ۷.۶ لیتر است اما در بزرگراه تنها به ۵.۷ لیتر بنزین نیاز دارد که عدد قابل‌توجهی است.

تجهیزات تیپ لیمیتد الانترا شامل روکش چرمی صندلی‌ها و غربیلک فرمان، نمایشگر ۱۰.۳ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، صفحه آمپر دیجیتالی بزرگ، نورپردازی داخلی و سانروف می‌شود. با اضافه شدن کف‌پوش‌های ۱۵۵ دلاری، قیمت نمونهٔ مورد آزمایش الانترا به ۲۶,۶۱۰ دلار رسیده است. هیوندای برای این خودرو پنج سال یا ۸۰ هزار کیلومتر گارانتی کلی و ۱۰ سال یا ۱۶۰ هزار کیلومتر گارانتی قوای محرکه را ارائه می‌کند درحالی‌که هوندا این‌قدر سخاوتمند نیست و گارانتی کلی سه سال یا ۵۸ هزار کیلومتر و گارانتی قوای محرکهٔ پنج سال یا ۹۶ هزار کیلومتر را برای سیویک در نظر گرفته است.

طراحی داخلی

بر سر طراحی بیرونی خودروها بین آزمایش‌کنندگان اختلاف‌نظر وجود دارد. برخی نسل جدید هوندا سیویک را زیباتر از نسل قبلی می‌دانند درحالی‌که برخی دیگر معتقدند که این صرفاً یک آکورد کوچک‌شده است. طراحی الانترا هم از نظر برخی هیجان‌انگیز است اما برخی آن‌را افراطی می‌دانند؛ اما در مورد طراحی داخلی خودرو اتفاق‌نظر بیشتری وجود دارد. هیوندای الانترا در تیپ لیمیتد خودرویی ارزان‌قیمت با تجهیزات خوب محسوب می‌شود. درواقع برخی از این تجهیزات با این قیمت خیره‌کننده هستند. دوخت پیچیدهٔ صندلی‌ها، نمایشگرهای بزرگ و بلندگوهای نقره‌ای‌رنگ نمای گران‌قیمتی به کابین الانترا بخشیده‌اند اما فراوانی پلاستیک خشک به این حال و هوا خدشه وارد کرده است و دستگیرهٔ بزرگی که بخش جلویی کابین را به دو قسمت تقسیم کرده هم غیرضروری به نظر می‌رسد.

در همین حال، کابین هوندا با درایت تعادل خوبی بین طراحی جذاب و کارایی برقرار کرده است. فضای داخل سیویک ساده به نظر می‌رسد و احساس خوبی دارد. کاور لانه‌زنبوری روی دریچه‌های تهویه بسیار لذت‌بخش است و تزئینات روی کنسول میانی و رو دری‌ها به زیبایی کابین خودرو افزوده‌اند. طراحان هوندا با هوشمندی در قسمت‌های بالایی کابین که بیشتر لمس می‌شود از متریال نرمی استفاده کرده‌اند درحالی‌که پلاستیک‌ها نیز در اینجا بسیار بهتر از رقیب کره‌ای به نظر می‌رسند. در داخل سیویک همچنین اکثر سطوح صاف و مسطح هستند و از سرنشینان فاصله دارند که این احساس دل‌باز و مطبوعی ایجاد می‌کند. در تیپ تورینگ، پورت‌های USB برای سرنشینان عقب هم به لیست تجهیزات اضافه می‌شود.

از طراحی و متریال که بگذریم، ارگونومی هوندا هم بهتر است. البته مشکل اصلی ما در سیویک این است که صفحه‌نمایش اطلاعاتی-سرگرمی آن کاملاً موازی با داشبورد نصب شده که دیدن و استفاده از آن‌را دشوار می‌کند. این در حالی است که نمایشگر لمسی در الانترا به سمت راننده زاویه دارد اما دسترسی به دکمه‌های زیر آن خیلی خوشایند نیست. غربیلک فرمان سیویک بیش‌ازحد ساده است درحالی‌که غربیلک فرمان چهارپرهٔ الانترا زیباتر به نظر می‌رسد و تورفتگی‌های بزرگی برای انگشت شست دارد. از سوی دیگر، ما صندلی‌های سیویک را ترجیح می‌دهیم زیرا این صندلی‌ها کاملاً بدن را در برمی‌گیرند درحالی‌که در الانترا احساس می‌شود بجای صندلی روی کف خودرو نشسته‌اید. همچنین سقف شیب‌دار هیوندای فضای سر عقب را محدود کرده و ستون‌های C پهن آن نیز دید عقب را کاهش داده‌اند درحالی‌که در سیویک لچکی‌های عقب موجب بهبود دید می‌شوند.

روی جاده

وقتی خودروهای ایستاده بودند، ما سیویک را ترجیح دادیم اما وقتی حرکت را آغاز کنیم چطور؟ حتی با وجود اختلاف قدرت و گشتاور دو خودرو، پرفورمنس آن‌هم بسیار به هم نزدیک است. سیویک ظرف ۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که تنها ۰.۴ ثانیه از هیوندای سریع‌تر است اما سدان ژاپنی‌ها برای توقف از سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت به ۳۷.۸ متر مسافت نیاز دارد درحالی‌که این عدد در الانترا ۳۵.۳ متر است. چسبندگی دو خودرو نیز در یک سطح است به‌گونه‌ای که سیویک شتاب جانبی متوسط ۰.۸۲ جی و الانترا ۰.۸۵ جی را ثبت کرد.

اما از اعداد و ارقام که بگذریم، در دنیای واقعی تفاوت‌ها بیشتر می‌شوند. سیویک در نرمی و پاسخگویی پیشرانه برتر است و توربوشارژر آن نیز در شتاب گیری‌های بزرگراهی اعتماد بیشتری به راننده می‌دهد. در این خودرو وجود گیربکس CVT به‌خوبی پنهان شده و تعویض دنده‌های مجازی آن به‌خوبی صورت می‌گیرد. در الانترا تحویل قدرت موتور بسیار آرام‌تر صورت می‌گیرد تا زمانی که بخواهید خودرو بشدت شتاب بگیرد. در این صورت، گیربکس CVT دورسنج موتور را به ردلاین می‌کشاند و ناله‌های بدصدای موتور را بلند می‌کند. ترمزهای محکم‌تر سیویک نیز با وجود مسافت توقف طولانی‌تر، احساس بهتری نسبت به پدال اسفنجی الانترا دارند.

با وجود این برتری‌ها، جایی که سیویک برتری خود را بیشتر به رقیب کره‌ای دیکته می‌کند شاسی و هندلینگ درخشان آن است. البته الانترا واقعاً بد رفتار نمی‌کند بلکه سیویک خیلی خوب است. فرمان دقیق و پاسخگوی آن کنترل و چابکی لذت‌بخشی را فراهم می‌کند و خودرو دقیقاً به همان جایی هدایت می‌شود که راننده می‌خواهد. هرچند این سیویک را نمی‌توان خودروی اسپرتی دانست اما پلت‌فرم فوق‌العادهٔ آن نوید Si و تایپ R بسیار جذاب‌تری را می‌دهد. البته برخی ممکن است سواری الانترا را ترجیح دهند که شبیه به خودرویی گران‌تر احساس می‌شود و حتی می‌توان گفت نسبتاً لوکس است.

الانترا همچنین به‌خوبی عایق‌بندی شده درحالی‌که اگر بخواهیم فقط به یک مشکل در رفتار جاده‌ای سیویک اشاره کنیم، آن سروصدای زیاد در داخل کابین خواهد بود. در اینجا صدای باد زیادی به گوش می‌رسد و در سرعت‌های بزرگراهی صدای لاستیک‌ها نیز وارد کابین می‌شود. همچنین آسفالت درشت هم صدای وزوز ناخوشایندی را در کابین ایجاد می‌کند و در خودروی آزمایشی ما از نقاط اتصال قطعات مختلف داخلی سروصداهایی به گوش می‌رسید که از هوندا بسیار بعید است.

سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده

هردو خودرو سیستم‌های کمک‌راننده و ویژگی‌های ایمنی فعال زیادی را ارائه می‌کنند. هم سیویک تورینگ و هم الانترا لیمیتد به کروز کنترل تطبیقی و دستیار حفظ حرکت میان خطوط مجهز هستند اما شایان‌ذکر است که این موارد فقط در تیپ لیمیتد الانترا ارائه می‌شوند درحالی‌که سیویک در همهٔ تیپ‌ها به‌صورت استاندارد از آن‌ها بهره می‌برد. برعکس، سیستم پایش نقاط کور و هشدار عبور و مرور عقب در سیویک فقط در تیپ‌های بالایی ارائه می‌شوند اما در الانترا در تمام تیپ‌ها وجود دارند. هردو خودرو در آزمون‌های تصادف عملکرد خوبی داشته‌اند اما سیویک کمی بهتر عمل کرده است. هیوندای از IIHS رتبهٔ Top Safety Pick را کسب کرده درحالی‌که هوندا موفق به کسب رتبهٔ Top Safety Pick+ شده است که بالاترین رتبهٔ ایمنی این موسسه محسوب می‌شود. همچنین سیویک ۱۰ و الانترا ۶ ایربگ دارد.

نتیجه: سیویک پیروز مثل گذشته

این مطب را با مرور گذشتهٔ سیویک آغاز کردیم و حالا باید بگوییم این سدان ژاپنی هنوز هم در جایگاه خوبی قرار دارد. به‌طورکلی، خودروهای سگمنت کامپکت دیگر از روی ناچاری یا بی‌علاقگی خریداری نمی‌شوند بلکه حالا به‌گونه‌ای ساخته و مجهز شده‌اند که آن‌را نه‌فقط کاربردی بلکه به خودروهایی مطلوب تبدیل کرده است. البته هرچند سیویک و الانترا هردو این موضوع را به‌خوبی نشان می‌دهند اما سدان ژاپنی این کار را بهتر انجام داده است.

مقام دوم: هیوندای الانترا

نقاط مثبت: نمایشگرهای بزرگ، ارزش شگفت‌انگیز، مصرف سوخت عالی

نقاط منفی: تجربهٔ رانندگی بی‌لذت، صندلی‌های عقب پایه‌ای و ساده، طراحی بیرونی و داخلی عجیب

ممکن است کسانی که علاقه‌ای به رانندگی هیجانی ندارند با این رتبه‌بندی موافق نباشند. برای آن‌ها الانترا لیمیتد انتخاب بهتری است. این خودرویی دلپذیر، کم‌مصرف و راحت برای استفاده‌های روزانه است، از تکنولوژی و تجهیزات فراوانی برخوردار است و همهٔ این‌ها را با قیمتی بسیار پایین و یکی از بهترین گارانتی‌های کل صنعت خودرو ارائه می‌کند. این باعث می‌شود نادیده گرفتن ارزش بالای الانترا لیمیتد در برابر قیمت بسیار دشوار باشد. بااین‌حال، حتی اگر بتوان با ارگونومی و طراحی عجیب این خودرو کنار آمد، از لذت رانندگی پایین آن نمی‌توان گذشت. به‌طورکلی اما الانترا بسیار فراتر از سطح انتظارات این کلاس حمل کرده است.

مقام اول: هوندا سیویک

نقاط مثبت: هندلینگ چابک، کابین شیک و کاربردی، رتبهٔ ایمنی Top Safety Pick+ از IIHS

نقاط مفی: کابین پرسروصدا، گارانتی کم، تیپ‌های پایین‌تر و ارزان‌تر هم به همین اندازه خوب هستند

بله برندهٔ این رقابت قیمت گران‌تری دارد اما دلیل برتری سیویک صرفاً به تیپ تورینگ اختصاص ندارد و این برتری در DNA خودرو وجود دارد. هوندا سیویک مدل ۲۰۲۲ پیروز این رقابت است چون مثل همیشه کارایی مناسبی را برای رانندگانی که فقط به همین ویژگی نیاز دارند ارائه می‌کند و حالا چیزهای بیشتری را هم به آن افزوده است. این ماشین رانندگی لذت‌بخش، آسان و درعین‌حال جذابی دارد و غیر از سروصدای زیاد، کابین سطح بالا و باکیفیت آن نیز مکانی دوست‌داشتنی برای گذراندن کیلومترها است. سیویک در هر جاده‌ای خودرویی کامل احساس می‌شود و یکی از بهترین خودروهای حال حاضر بازار است.

مشخصات فنی

هوندا سیویک

هیوندای الانترا

پیشرانه۱.۵ لیتری I4 توربو۲.۰ لیتری I4
قدرت۱۸۰ اسب بخار۱۴۷ اسب بخار
گشتاور۲۴۰ نیوتن متر۱۸۰ نیوتن متر
گیربکسCVTCVT
محور محرکجلوجلو
ردلاین۶,۵۰۰ rpm۶,۵۰۰ rpm
نسبت وزن به قدرت۷.۶ کیلو/اسب بخار۸.۸ کیلو/اسب بخار
رینگ و لاستیک۱۸ اینچی ۲۳۵۱۷ اینچی ۲۲۵
فاصلهٔ محوری۲,۷۳۵ میلی‌متر۲,۷۲۰ میلی‌متر
طول۴,۶۷۳ میلی‌متر۴,۶۷۶ میلی‌متر
عرض۱,۸۰۱ میلی‌متر۱,۸۲۶ میلی‌متر
ارتفاع۱,۴۱۴ میلی‌متر۱,۴۱۴ میلی‌متر
دایرهٔ چرخش۹.۷ متر۱۰.۸ متر
وزن خالص۱۳۷۵ کیلوگرم۱۳۰۰ کیلوگرم
توزیع وزن۶۱ به ۳۹ جلو/عقب۶۱ به ۳۹ جلو/عقب
حجم صندوق بار۴۲۰ لیتر۴۰۰ ۵ نفر
ظرفیت سرنشین۵ نفر۵ نفر
شتاب صفر تا ۹۶۸.۰ ثانیه۸.۴ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر۱۶.۲ ثانیه۱۶.۵ ثانیه
توقف از ۹۶۳۷.۸ متر۳۵.۳ متر
شتاب جانبی۰.۸۲ جی۰.۸۵ جی
تایم پیست Figure 8۲۷.۸ ثانیه۲۷.۰ ثانیه
ظرفیت باک۴۷ لیتر۴۷ لیتر
مصرف سوخت۶.۹ لیتر ترکیبی۶.۷ لیتر ترکیبی
قیمت پایه۲۹,۳۱۵ دلار۲۶,۴۵۵ دلار
قیمت تست‌شده۲۹,۷۱۰ دلار۲۶,۶۱۰ دلار

 

منبع
MotorTrend

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۱۶ دیدگاه‌ها

 1. Arman

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (211 ديدگاه)

  هر دو خودروهای خیلی خوبی هستن اما سیویک خیلی وقته که بهترین خودرو این کلاسه گرچه ظاهرا فاصله رقبا کمتر شده خیلی

  موافقم ۳۲
  مخالفم ۲
 2. میثم

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (3240 ديدگاه)

  انتخاب من سیویک البته بصورت مجازی. در واقعیت بعد از تست ممکنه الانترا را انتخاب کنم
  بخاطر اینکه اصلا با سر و صدای کابین حال نمی کنم
  مانیتورش هم در نسل قبل و قبلترش متمایل به راننده بود که در این نسل عقب گرد بود و خیلی هم کوچیکه.

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱۸
  1. خوشنام

   ۱۳ آذر ۱۴۰۰
   سوابق: (216 ديدگاه)

   اگه تنها نقطه ضعف سیویک همین سروصدای داخل کابین بود، باز هم انتخابش نمی‌کردم چون واقعا مهمه.
   به نظرم الانترا انتخاب منطقی تره و حدود ۱۰ درصد هم ارزونتر است.

   موافقم ۴
   مخالفم ۱۵
   1. بهزاد

    ۱۳ آذر ۱۴۰۰
    سوابق: (1881 ديدگاه)

    دادا حتی با وجود انتخابت احتمال اینکه بتونی باکشو پر کنی با جیب خودت خیلی کم بود.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 3. AMANTE

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (780 ديدگاه)

  برای خیلی ها سخته قبول کنن هیوندای به جایی رسیده که میتونه در بازار جهانی یک رقیب قدر باشه.
  توی این رقابت هم به نظر خودم هیوندای دست برنده رو داره ولی طراحی نمای جلو زیاد جالب نیست.
  اگه در این سگمنت بخوام انتخاب کنم، فولکس واگن گلف رو انتخاب میکنم میدونم که هاج بکه.

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۲۵
 4. mojtaba

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (6 ديدگاه)

  واقعا آدم دوس داره واسه یه بارم شده یه مسیری رو باهاشون رانندگی کنه و باهاشون ارتباط برقرار کنه و تو ذهن خودش تجزیه تحلیل کنه نکات فنی و طراحیشونو.دوستان تو دلتون باطراح این ماشینا حرف بزنید.حس خوبیه این تحلیل فرایند طراحی خودرو

  موافقم ۳
  مخالفم ۳
 5. AMG GT R

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (1073 ديدگاه)

  الانترا انتخاب من
  نسل قبل رو پسر دایم داره بسیار عالی بود ولی سوار نسل جدید نشدم

  موافقم ۶
  مخالفم ۱۷
 6. ehsan

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (107 ديدگاه)

  تا قبل از معرفی مدل ۲۰۲۲ هوندا مزدا یکی از بهترین طراحی داخلی و خارجی رو داشت (نه اینکه الان نداشته باشه ) واقعا بهترین سدان کامپکت همین هوندا آکورد ۲۰۲۲ هست با اینکه شیفته ی مزدا سه ۲۰۲۱ هستم
  لینک زیر مقایسه ۶ سدان کامپکت هست
  https://www.caranddriver.com/reviews/comparison-test/a37418355/2022-honda-civic-vs-2021-hyundai-elantra-mazda-3-nissan-sentra-toyota-corolla-volkswagen-jetta-compared/

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 7. رامتین

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (2517 ديدگاه)

  انتخاب من النترا است. باید ورژن n-line را میاوردند که ۱.۶ لیتری ۱۹۰ اسبی بود. مشخصه مدل ۲ لیتری تنفس طبیعی با گشتاور پایین و گیربکس cvt نمیتونه از پس هوندا بر بیاد.

  موافقم ۵
  مخالفم ۱۱
  1. کیان

   ۱۳ آذر ۱۴۰۰
   سوابق: (987 ديدگاه)

   در اون صورت هم باید سیویک تایپ R بیاد ک هیوندای پودر میشد !!!

   در ضمن کافی فقط یک نگاه به این جلو پنجره فوق مضحک هیوندای انداخت و مطمئن شد ک گزینه اشتباه هست

   موافقم ۱۴
   مخالفم ۴
   1. رامتین

    ۱۴ آذر ۱۴۰۰
    سوابق: (2517 ديدگاه)

    اونموقع النترا ورژن N میشد آورد که ۲۸۰ اسب هست. با اینکه خودم النترا دارم، تعصبی روی برند ندارم. اطلاعات من هم به اندازه کافی هست که نشون میده برند هوندا واقعا عالیست. اما از اون طرف هیوندا داره ثابت میکنه آینده درخشانتری از هوندا و سایر برندهای ژاپنی جز تویوتا از نظر درامد خواهد داشت. جنسیس در حال حاضر فروش خیلی خوبی در آمریکا داره. هیوندا مثل سامسونگ که در موبایل سردمدار شد، روزی به صدر میرسه. این صدر رسیدن به معنی بهترین نیست. این نکته مهمیه.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 8. Clean energy (بر باعث بانیش...)

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (1238 ديدگاه)

  خب خب خب
  سخت شد! اگه سرعت بخوام سیویک
  اگه خوانوادگی تر و گارانتی و داخل و مصرف کمتر بخوام هیوندا
  ولی به نظرم با اختلاف خیلییییییییی کم انتخاب من الانترا هست “با فاصله بسیار کم”

  موافقم ۱
  مخالفم ۴
 9. شاعر

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (175 ديدگاه)

  اگه یه هیوندای النترا میدادن بهم اولین کاری که میکردم درهاشو میدادم یه صافکار بی رنگ دربیاره
  بعدشم باید یه فکری برای نمای جلوش میکردم

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 10. MOHAMMAD.n.r

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (1053 ديدگاه)

  قطعا سیویک
  امار فروش هم همینو میگه، بین ۱۰ خودروی پرفروش دنیا حضور داره.

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 11. امیرحسین

  ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (253 ديدگاه)

  کلا کیارو به این دو برند ترجیح میدم

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 12. Navid_A.J

  ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (3365 ديدگاه)

  داخل الانترای جدید که بشینی، ده دقیقه اول و قبل از این که وارد جاده یا بزرگراه بشی، برات جذابه. دوخت خوب صندلی ها، ارگونومی خوب، عایق بندی خوب. همین که به فضای کابین عادت کنی، برات تمام جذابیت ها رنگ میبازه و یهو حس خنثی بهش پیدا میکنی. انگار یه ماشینی که فقط ساخته شده که بخواد خوب باشه، ولی فقط خوبه، نه جذاب. وقتی هم به بزرگراه و جاده برسه، کیفیت سواریش توی ذوق میزنه.
  سیویک طراحی مینیمال و جذابی داره. عایق بندی بیرونی خوبه، ولی صدای موتور در دور بالا زیادی وارد کابین میشه. اما در مجموع، به نظرم بهترین این کلاسه و علاوه بر ماشین خوب، ماشین جذابی رو ساخته. (در کل وقتی همه ی کلاس رو با کلاس بالاتر مقایسه کنی، میبینی که برای ماشین اولت خوبن، ولی مجددا از این کلاس خرید نمیکنی و میری سراغ کراس اوور)

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا