ایران خودروایستگاه

برنامه های تولید سمند و سایر تولیدات ایران خودرو

امسال با ساخت ۱۷۰ هزار دستگاه سمند، میزان تولید اولین خودروی ملی ایران به یک میلیون دستگاه خواهد رسید. این در حالیست که سال گذشته ۱۴۱ هزار دستگاه سمند تولید شده بود. به گفته مدیر عامل ایران خودرو پیکان در طول حیات ۳۰ ساله خود ۲ میلیون دستگاه تولید داشته است. حال باید دید سمند در طول حیات ۳۰ ساله به چه تیراژی در تولید می رسد!
همچنین کل تولید برنامه ریزی شده برای رانا و دنا نیز ۷۱ هزار دستگاه پیش بینی شده است. همچنین قرار است ۳۱ هزار دستگاه از خودروهای ملی البته با قیمت نامعلوم به سایر کشورها صادر شوند.

ایربگ دوم برای سمند
سمند از ماه آینده نیز با داشبورد جدید و با نصب دو کیسه هوا به بازار عرضه خواهد شد. معاون طراحی وتوسعه محصولات جدید ایران خودرو نصب ایربگ بر روی خودرو را نه یک استاندارد بلکه بعنوان بخشی از امکانات و قابلیتهای خودرو جهت دستیابی به استاندادهای مصوب ایمنی آن دانست و افزود: نصب ایربگ اعم از ایربگ راننده و یا سرنشین نیازمند بهره گیری خودرو از اجزا پلتفرمی مناسب و بروز بویژه قطعات کفی، فرمان و بدنه می باشد.
soren interior
مصلح تاکید کرد : در صورت عدم وجود این قابلیت در خودرو و طراحی ناهماهنگ قطعات مورد نظر، نصب ایربگ نه تنها سبب افزایش ایمنی خودرو نخواهد گردید بلکه باعث افت ایمنی و حتی ایجاد صدمات بیشتر به سرنشینان خودرو در زمان وقوع حادثه خواهد شد . وی خاطر نشان ساخت : خوشبختانه خودرو سمند به لحاظ طراحی اجزای پلتفرمی قابلیت بسیار مناسبی به لحاظ نصب ایربگ و پوشش استانداردهای ایمنی مورد نظر داشته و صادرات آن به بازارهای جهانی با استانداردهای بالای ایمنی خود موید این موضوع است.
معاون طراحی و توسعه محصول ایران خودرو تصریح کرد : هم اکنون ایربگ راننده و سرنشین بر روی خودروهای سورن و سوزوکی گراند ویتارا و کلیه مدل های ۲۰۶ نصب شده و با نصب داشبورد جدید بر روی خودروهای ۴۰۵ و پارس امکان نصب ایربگ سرنشین در آینده نزدیک و احتمالا تا اواخر تابستان بر روی این خودروها نیز فراهم خواهد شد.

رانا و افزایش قیمت
علاقه مندان به رانا هم که سیر افزایش قیمت آن از زمان تولد این خودرو تا حال که هنوز وارد بازار نشده را دنبال می کنند، سخنان معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو را بخوانند که گفته: چهار سال پیش قیمت رانا ۱۱ میلیون تومان هدف گذاری شد؛ اما با توجه به تغییرات در شرایط بازار و افزایش قیمت خودروهای مشابه، نمی توان انتظار داشت که این محصول با همان قیمت عرضه شود.
runna test
وی قیمت تمام شده محصول شامل مواد اولیه، قطعات، سربار و دستمزد را دیگر عامل مهم موثر بر قیمت خودرو دانست و گفت: دراین چهار سال افزایش قیمت در این بخش ها به ویژه مواد و قطعات، قابل توجه بوده و روی قیمت تمام شده محصولات اثر گذاشته است.
تقوی نژاد افزود: برای نزدیک کردن قیمت رانا به قیمت هدف و توجیه پذیر کردن آن، علاوه بر کاهش سرمایه گذاری پروژه، برخی قالب های قطعات بدنه که پیشتر از منابع خارجی تامین می شد، به سازندگان داخلی واگذار و برای رنگ و تزیینات، خطوط جدیدی ایجاد نشده، بلکه از خطوط موجود استفاده می شود.
معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو افزایش هدف ساخت داخل رانا از ۶۵ به ۸۵ درصد در نقطه شروع تولید و افزایش بهره وری تولید را از دیگر اقداماتی توصیف کرد که برای تعدیل قیمت رانا در برابر افزایش قیمت عوامل تولید انجام گرفته است.
وی اثر شرایط بازار و قیمت محصولات مشابه و رقیب را بدیهی توصیف کرد و در خصوص افزایش قیمت خودروها طی چهار سال اخیر گفت: چهار سال پیش قیمت ۲۰۶ اس دی بین ۱۲ و نیم تا ۱۳ میلیون تومان و قیمت رانا دو میلیون تومان زیر قیمت اس دی هدف گذاری شده بود، امروز قیمت ۲۰۶ اس دی نزدیک به ۱۸ میلیون تومان و قیمت هدف رانا سه تا چهار میلیون تومان زیر قیمت ۲۰۶ اس دی بوده و اختلاف قیمت امروز این دو محصول نسبت به چهار سال پیش، دو برابر است.
تقوی نژاد افزود: در صنعت خودروسازی در زمان طراحی پروژه یک هدف قیمتی با توجه به مشخصات محصول و خودروهای رقیب، تعیین می شود و در زمان معین باید به تولید برسد. این فاصله زمانی در مورد رانا به دلیل بازنگری پروژه از نظر توجیه اقتصادی، بیش از برنامه اولیه به طول انجامیده و در این بین، شرایط بازار تحولات بزرگی را به خود دیده که همه خودروسازان از آن متاثر شده اند.
وی خاطرنشان ساخت: بدون کاهش سرمایه گذاری و ارزبری پروژه، عرضه رانا با همین قیمت کنونی هم در شرایطی که قیمت سایر عوامل افزایش قیمت یافته اند، توجیه پذیر نبود.
معاون استراتژی ایران خودرو ادامه داد: سال گذشته، قیمت نهاده های تولید از قیبل انرژی، لاستیک، آلومینیوم، ورق فولاد، شیشه، مواد شیمیایی، رنگ و پلیمر افزایش یافته و با وجود کاهش ۶۰ درصدی سرمایه گذاری پروژه و افزایش ساخت داخل و بهره وری تولید، نمی توانستیم رانا را با قیمت هدف اولیه عرضه کنیم.

افزایش قیمت محصولات ایران خودرو
فروش محصولات ایران خودرو در خرداد ماه با افزایش قیمت مجدد همراه بود. فهرست اندک خودروهای قابل سفارش نشان می دهد که ایران خودرو بدون مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت چند صد هزار تومان ناقابل به قیمتهای خود افزوده است.
این در حالیست که ماه گذشته قیمتهای جدید بواسطه کارت طلایی و سیستم ناوبری توجیه می شد. اما همانطور که پیش بینی می شد، ایران خودرو این حرکت انحرافی را تنها یک ماه پی گرفته و اینک با حذف این امکانات، قیمتها را نیز در سطح جدید حفظ نموده است. بعلاوه با توجه به کاهش تولید محصولات خانواده ۲۰۶، این گمانه شدت گرفته که کارخانه قصد ایجاد فضای لازم برای گرانی بیشتر این محصولات را دارد.

جواد عقیلی

مهندسی پتروشیمی خوندم اما عاشق دنیای خودرو هستم. موسس و سردبیر پدال هستم.

مطالب مشابه

‫۴۲ دیدگاه‌ها

 1. کورش

  ۲ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (25 ديدگاه)

  خوب گنجیشک رو رنگ میکنید به جای قناری می تپونید به مشتری! باشه فعلا این مملکت کنام پلنگان و دیوان شده است. اما دیری نخواهد پایید که رسوا خواهید شد …

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سهیل

   ۴ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (150 ديدگاه)

   به امید روز ور شکستی ایران خودرو و سایپا

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. محسن

    ۹ خرداد ۱۳۹۱
    سوابق: (1 ديدگاه)

    ان شاءالله!

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
   2. علیرضا

    ۴ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (93 ديدگاه)

    بهتره بگی به امید اینکه مسئولین خودرویی سر عقل بیان.

    موافقم ۰
    مخالفم ۱
  2. امیر

   ۱۷ تیر ۱۳۹۱
   سوابق: (6 ديدگاه)

   من حدود ۴ ماهه که سورن ای ال ایکس گرفتم تو طول این مدت با تمامی اصول مکانیکی آشنا شدم

   داشتم فکر میکردم ای کاش یه ماشین چینی گرفته بودم

   نه اینکه از چین خوشم میاد! من دوست دارم ایرانی سوار بشم ولی با کیفیت خوب…اما

   واقعا […] ماشینای چینی ارزش داره به ایرانی…

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  3. حمید

   ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   با سلام ، این چه حرفیه ؟!! مگه یه آدم سالم در مورد تولیدات داخلی خودش این حرفها رو میزنه؟! این همه کارگر به فرض مثال هم مصنوعی سر کار باشند و جلو
   یری از خروج ارز و هزاران قفایده اجتماعی و پیشگیری از جرایم به واسطه شغل و…
   بله قبول دارم مدیران انتسابی ایران خودرو برخی نا بلد کم تعهد و .. هستند اما به هیچ وجه اینها دلیل نمیشود که ما تولیدات داخلی خود را نادیده بگیریم و بدتر از آن آرزوی نیستی آنرا کنیم.
   امیدوارم خداوند به همگی ما سلامت روانی عطا فرماید. آمین

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. مجید

  ۲ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (99 ديدگاه)

  سردبیر عزیز الان یه مطلبی در سایتی با عنوان جدیدترین قیمت کارخانه ای خواندم که از افزایش قیمت حداقل ۷۰۰ هزار تومانی خبر داشت اما در سایتهای خودروسازها همچین افزایش قیمتی نیست
  بنظر خودم اشتباهی قیمت بازار ازاد رو بجای قیمت کارخانه زدند
  لینک خبر رو براتون میزارم

  میشه بگید صحت داره یا نه؟
  منتظر جوابتان هستم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 3. مجید

  ۲ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (99 ديدگاه)

  درضمن تیتر خبر جدید اما خود خبر تکراری بود
  اینطور که شما گفتید یعنی دیگه ۲۰۶ و ۲۰۷ و … تولید نخواهد شد
  و فقط سمند رانا و دنا تولید میشه!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سردبیر

   ۲ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (748 ديدگاه)

   فهرست قیمت های مورد اشاره شما ظاهرا قیمت بازار آزاد هست. قیمتهای کارخانه و بازار را میتوانید در اینجا هم مشاهده کنید.
   در مورد تولید ۲۰۶ و ۲۰۷ حرفی از عدم تولید آنها زده نشده و تنها آمار تولید خودروهای سه گانه سمند، رانا و دنا اعلام شده. بقیه ظرفیت تولید خودروی ایران خودرو هم به پژو و سوزوکی تعلق می گیرد.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 4. sunmartin

  ۲ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (1914 ديدگاه)

  همونطور که در سایر کامنت ها اعلام کردم و پیش بینی ..درس از اب در اومد و قیمت ها علی رقم پیشرفت مناسبات امروز در بغداد غبار آلود بازهم با نزدیک شدن به اواسط خرداد بالاتر رفت واقعا که نظارتی در کار نیست و سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده باید تغییر نام بده به سازمان حمایت بی چون و چرا از تولید کننده که همانا منظور از تولید کننده رو اغشار کم در آمد جامعه میدونن نه سرمایه داران عزیز که تغییر قیمت ۱۰ تا ۲۰ ملیونی خم به ابروی مبارکشون نمیاره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. فردین

  ۳ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (14 ديدگاه)

  سلام من یه دانشجو هستم تازه گواهینامه گرفتم اگه سر و ته کارو بزنم با قرض و قوله میتونم تا ۵ میلیون جور کنم به نظرتون پراید خوب میتونم گیر بیارم؟برای این میخوام که رانندگی دستم بیاد حالا تا چند سال دیگه برای خرید ماشین نو خدا بزرگه.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سهیل

   ۴ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (150 ديدگاه)

   بهتره بری ماشین تمام رنگ بگیری
   چون قیمتش پایینه هم تصادف کردی خیالی نیست فقط خرج یه رنگه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 6. مجید

  ۳ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (99 ديدگاه)

  فردین جان تنها کاری که تو ایران راحت انجام میشه وام خودرو هست
  یه خودر نو بگیری وامش رو جدیدا ۱۰ ملیون کردند!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. behnam1811

  ۳ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (9 ديدگاه)

  سمند و ایربگ؟؟ چه پیشرفتی… پیشنهاد می کنم برای مقایسه ی پیشرفت صنعت خودروسازی ایران و کره جنوبی به وبلاگ زیر یه سر بزنید:

  http://www.behnam1811.mihanblog.com

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سینا

   ۱۹ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (5 ديدگاه)

   مقایسه کرخه جنوبی با ایران کاملا مسخره است

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 8. محسن آبادان

  ۳ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (18 ديدگاه)

  افزایش قیمت؟
  واقعا تعجب کردید؟
  من اگه خودرو ساز بودم پراید رو ۲۵ میلیون میکردم وقتی مردم میخرم جرا نکنم؟ وقتی دولت از واردات ماشین جلوگیری میکنه چرا افزایش ندم تازه وقتی مردم کشورم دارن قربون صدقه پراید و امثال تولید داخلی میرن منم قیمت اضافه میکنم نوش جانم کسی هم که نیست جلومو بگیره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سیاوش

   ۶ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (8 ديدگاه)

   دادا به این راهتی نیست!

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. سینا

    ۱۹ خرداد ۱۳۹۱
    سوابق: (5 ديدگاه)

    راحت با(ح)مینویسن نه با (ه)

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 9. محمدعلی

  ۳ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (175 ديدگاه)

  آقا جون حقمون اگه خودمون این آشغالا رو نخریم فقط برای یکی دو ماه غلط می کنند اینجوری می کنند ولی خداوکیلی صبر این مردم هم حدی داره تا کی آخه ما حسرت یه ماشین ۱۰۰ اسب بخار به بالا با کیفیت خوب رو بخوریم خدا لعنت کنه مسئولین ایران خودرو و سایپا رو با این تکنولوژی اهل بوغشون

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 10. حمیدفرجامی قاین

  ۵ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (49 ديدگاه)

  بعداز چهار سال تلاش نتیجش این بوده؟

  بابا خیلی زحمت می کشید

  این پول های حروم اسایش را از ادم میگیره از ما گفتن بود

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 11. شاهین

  ۶ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (124 ديدگاه)

  این خودروسازهای وطنی خــــیــــلـــــی نامرد هستن .

  ماشینهای فرغونشون رو به عراق و ترکیه و افریقا و…
  به قیمت یه ماشین اسباب بازی میفروشن… ولی
  وقتی نوبت به ایران که میرسه … ۲۰ میلون هم کمه .

  عجب مملکتی داریم…

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 12. sunmartin

  ۶ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (1914 ديدگاه)

  من چند بار این موضوع رو در مطبوعات مطرح کردم (سیاست یک بام و ۲ هوا) اما جوابی که گرفتم واقعا جای تامل داشت و دیگه نمیشه این موضوع رو پیگیری کرد: دلیل اختلاف قیمت فاحش خودروهای صادراتی به فروش داخلی سیاست های راهبردی در جهت منافع کشور هست و در اینمورد ما تمام تلاش خود را برای صادرات با حجم بالاتر انجام میدهیم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. علیرضا

   ۹ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (13 ديدگاه)

   جوابش دندان‌شکن بود! آخ دندونم!
   :-&

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 13. علي منصف

  ۸ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به بهانه حمایت از تولید داخلی خودروی خارجی با این قیمت ووضعیت که می بینین وارد میشه .مردم چه کنن پول خودروی خارجی را میدن واین ماشنیهای بی کیفیت رو میخرن .ایربگ وترمز ای بی اس شده وسایل صدقه سری خودرو ساز .چیزی که از اول باید می زاشتن ونزاشتن که چی هزینه کمتر بشه وسود بیشتری ببرن .خیلی میشه نوشت فقط بگم که مصرف کننده حامی قانونی ودولتی نداره که جلوی این وضعیت خودروسازی را بگیره وازشون جواب بخواد .محکومی ومظلوم که این اوتول ها رو بخری وتحمل کنی .

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. مجید

  ۸ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (99 ديدگاه)

  نظر شما راجع به این عکس چیست؟
  http://www.farsnews.com/plarg.php?nn=183261&st=418154

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 15. 21ali

  ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (112 ديدگاه)

  فعلا که هرچی تولید کنید مجبوریم بخریم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 16. محمدعلی

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (175 ديدگاه)

  لطفا ایربگ اضافه نگنید چون احتما افزایش ۴۰ درصدی قیمت خورو امکان دارد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 17. SOBHAN

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (14 ديدگاه)

  درهاکاملاشبیه ۲۰۶میماند

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. Amir.MN

   ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
   سوابق: (17 ديدگاه)

   اصلا شبیهش نیست

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 18. ابراهیم

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  ایران خودرو در تحویل خودروهای سمندlx/ef7 پایه گازسوز تاخیر زیادی داره ، فکر میکنم بی ارتباط به تحریم ها نباشه و نگرانی اصلی من اینه که اون کیفیت قبلی ها را نداشته باشه! چه تضمینی وجود داره؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. arian

   ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
   سوابق: (112 ديدگاه)

   حدست درسته. کاملا.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 19. بکتای

  ۱۷ تیر ۱۳۹۱
  سوابق: (8 ديدگاه)

  سلام اینو یکی بگوش ایران خودروئیها برسونه پژو رو ولش کن سیتروئن رو دودستی بچسبین

  http://uplod.ir/znrcx8hvbime/iran69.mp4.htm

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 20. فرچیدوچینا

  ۲۱ تیر ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  خداییش عکسو نگاه کنید.آینه ها پلاستیکی اند.جلو پنجرا پلاستیکی…
  اه اه اه
  تو تبلیغاشون چی نشون میدن اونوقت ساختشون چیه
  متاسفم برا اونایی که اینو خریدن.مطمئن باشید خود واقعیش که بیاد تو بازار از این عکسشم بدترهو زشت تر…
  تیبا را یادتون میاد چقد تو تبلیغاش قشنگ بود اما واقعیش مفتم نمی ارزه تیبا باید قیمتش ۷ یا ۸ میلیون باشه.
  رانا که دیگه بدتر نیمده عکش اینه انگار صدساله کار کرده این خودرو

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 21. 13749

  ۷ مرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (13 ديدگاه)

  یه ایربگ میذارن روی ماشین قیمت ماشین رو ۲ ملیون گرون میکنن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 22. sajad

  ۳۱ شهریور ۱۳۹۱
  سوابق: (10 ديدگاه)

  آفرین بر ایران فرغون

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 23. محسن

  ۱ مهر ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  چند وقت پیش تو بیمارستان ولیعصر اراک یه بنده خدایی که از این پراید جدیدای ایربگ دار سایپا خریده بود در تصادف فوت کرده بود.فکر میکنید به چه دلیل؟
  خفگی…..!
  شعار جدید سایپا:
  اگر حتی در تصادف جان سالم به در ببرید ایربگ ما شما را خفه خواهد کرد.
  سایپا – مطمئن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 24. کوروش

  ۶ آذر ۱۳۹۱
  سوابق: (21 ديدگاه)

  رانا چون داره از پلت فرم مشترک بهره میبره.موتورش از خانواده پژو هست وطراحی داخلی اون رومیشه یه نوع کپی از تندر۹۰ وسمند ونیم نانومتر نبوغ مهندسین ومسئولین ایرانی دانست قیمتش به نظر من که مهندس مکانیک خوندم وطبق تجربه ای که دارم باید با احتساب نرخ تورم وافزایش قیمت مواد اولیه ونحریم ها در مدل فول آپشن ۸ میلیون میشد اونایی که موافق هستند که داره به ما گرون فروشی وبنجول فروشی میشه تایید کنن ممنون

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 25. ستار

  ۲۵ دی ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام من یک دستکاه سمندموتورملی دارم نزدیک ۴ماه است که روغن ریزی شدیدداردرفتم نمایندگی اماقطعه ندارن وامروز وفردامیکنند من هم مجبورم فقط روغن اضافه بریزم موتور-صدرحمت به ماشین بی کیفیت چینی واقعاخدمات پس ازفروش یعنی چی چرانظارتی نیست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 26. محمد

  ۹ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  ایول سمند تا ۳۰ سال دیکه هم میخواد تولید بشه .بچه من هم سمند سوار میشه.بی پدرا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 27. mohammad

  ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (126 ديدگاه)

  واقعا” مرده شور این ایران خودرو رو ببرن که بازیچه ی دست مردم شدن ! بخدا مردم از این رفتار ایران خودرو کلافه شدند ! یه کم ایران خودرو شعور داشتن تعرفه ها رو صفر کنن تا مردم اینقدر اذیت نشن!! تا کی حرص و جوش خوردن تا کی میخواید به مردم دورغ بگید بابت این گرونی ها! از اینجا اعلام میکنم که اقای مهدی غضنفری و اقای جمشید پژویان در رابطه با قیمت خودروها کم کاری میکنن!! اون مردک زبون نفهم نعمت بخش که اصلن هیچ کاره ی این مملکت محسوب میشه خیر سرش! از اقایون شورا خواهشمندیم فکر اساسی تر بکنید راجب قیمت ها! این مردم عزیز از رفتارهای خودروسازها خونشون به جوش اومده!؟ سایت پدال لطف کنید این خبرای ما مردم عزیز رو حتمن به گوش مسئولین برسونید چه بسا مردم از قیمت ماشین ها عاصی شدن؟؟ خودروسازها انصاف داشته باشن!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 28. محمد مسعود

  ۱۱ مرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام.من به اینا کاری ندارم فقط میخوام بدونم داخل سمند دو ایر بگ همین جوریه که عکسش بالا هست؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 29. amir.t.

  ۲۲ آبان ۱۳۹۲
  سوابق: (548 ديدگاه)

  برنامه ی دارن برا خراب کردنش …

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا