کیا

کیا پیکانتو زیر ذره‌بین

بازار خودروهای کوچک و کم‌مصرف در کشورمان حال‌وروز خوشی ندارد و با گرانی و آشفتگی توأم است. انتخاب‌ها بسیار محدود و گزینه‌ها هم چندان مطلوب نیست. در سطح پایه و با بودجه‌ای در حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومان، تنها انتخاب‌های پیش روی ما خودروهایی همچون پراید و MVM 110 است. پراید که وضع و حالش معلوم است، خودرویی بسیار قدیمی که اندک‌اندک دارد به مرز ۳۰ سالگی می‌رسد و از کیفیتش نیز هر روز کاسته می‌شود. از آن‌طرف MVM 110 همچنان با همان شکل و شمایل اولیه‌اش به دست مشتری می‌رسد، درحالی‌که چند سالی است که این خودرو با طراحی کاملاً نوینی در چین عرضه می‌شود.
در سطحی بالاتر اگر آورده مالی بهتری داشته و بودجه‌تان‌ هم به ۳۵ الی ۴۰ میلیون برسد، بازهم انتخاب‌ها به چند مدل شناخته‌شده ختم می‌گردند، ازجمله پژو ۲۰۶، MVM 315 و شاید هم جک توجوی هاچ بک! پس تا به اینجا ملاحظه می‌کنید که گزینه‌های قابل انتخاب تا چه اندازه کم و محدودند. شاید مشابه این وضع را در کمتر جایی از دنیا شاهد باشیم.
این اوضاع همچنان به قوت خود باقی است تا آن‌که روزی برسد که دری به تخته بخورد! و حساب بانکی‌تان از مرز ۷۰ میلیون عبور کند، در این لحظه است که شما می‌توانید گزینه‌های نسبتاً مدرنی را انتخاب کنید: از قبیل کیا پیکانتو، MG3، میتسوبیشی میراژ و در یک پله بالاتر جیلی هاچ بک (اتومات) و هیوندای i20 و…
با این وجود اگرچه مدل‌های مذکور تااندازه‌ای خوب و مناسب هستند اما مشتری وطنی در مواجه با آن‌ها کاملاً مردد است. زیرا که خودرو در کشورمان تنها جنبه مصرفی و کاربری ندارد، بلکه اکثر اوقات جنبه سرمایه‌ای و نیز حیثیتی‌اش بر کارکرد ترابری و مصرفی‌اش می‌چربد. خیلی از افراد هستند که از این وسیله برای خریدوفروش و کاسبی استفاده می‌کنند و عده زیادی هم خودرو را به دلیل جذابیت ظاهری و نیز جنبه تفریحی‌اش می‌پسندند. به همین خاطر است که هنوز بازار هاچ بک‌های وارداتی چندان گرم نشده است، لااقل در مقایسه با سدان ها و SUV ها. علت این امر هم کاملاً واضح است و آن‌هم چیزی نیست جز اینکه خودروهای مذکور با توجه به قیمت گزافشان، برای اکثریت مشتریان ایرانی ایده‌آل نیست.
در این میان معدودی از هم‌وطنان‌ هم هستند که به خودرو تنها از جنبه مصرفی و کاربری آن می‌نگرند که در حال حاضر، این دسته در اقلیت محض به سر می‌برند! بگذریم. با در نظر گرفتن تمامی این ابعاد و صرف‌نظر از بهای بالا، این خودروها از مزایایی نیز بهره‌مندند که مهم‌ترینشان شامل مواردی همچون مصرف بسیار کم سوخت، استهلاک نسبتاً پایین، آلایندگی ناچیز، رانندگی نسبتاً راحت و بی‌دغدغه و نیز فرمان نرم و درنهایت قدرت مانور بالا در ترافیک و معابر تنگ و باریک می‌باشد.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
کمتر از ۲ سال است که خودروی کوچک کیا پیکانتو وارد بازار کشورمان شده و به دلیل چهره متفاوتش موردتوجه بسیاری هم واقع گشته است. این خودرو در بازار بریتانیا نیز وارد شده و مورد بررسی مجلات و سایت‌های این کشور قرار گرفته است. چندی پیش سایت «CARBUYER» این خودرو را مورد بررسی و داوری قرار داده است که چکیده‌ای از آن را در اینجا تقدیمتان می‌کنم.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014

قضاوت و داوری امتیازکلی سایت به این خودرو: ۴.۲ از ۵

کیا پیکانتو خودروی شهری شیک، به‌خوبی تجهیز شده، با قیمت خوب و آسان برای راندن است که قابل اطمینان بوده و هزینه‌های جاری پایینی دارد.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
کوچک و فشرده، جذاب و عاری از هر نوع جوش و خروش، کیا پیکانتو بهترین گزینه برای هر فردیست که در جستجوی یک خودروی غیر مهمل شهری می‌باشد. با این وجود، گزینه‌های جذاب زیادی هم وجود دارند که به آن‌ها فکر کنید، مثل فولکس‌واگن UP و مدل خواهرخوانده‌اش سئات MII و نیز اشکودا CITIGO. هیوندای i10 خودروی محبوب ماست، و نیز دیگر جنگجویان قوی که در این کلاس هستند، بنابراین مطمئن شوید که همه گزینه‌ها را قبل از خرید بررسی می‌کنید.

Kia Picanto Euro NCAP Crash Test
Kia Picanto Euro NCAP Crash Test
ازلحاظ ایمنی، به پیکانتو ۴ ستاره از ۵ ستاره ممکن توسط کارشناسان موسسه EURONCAP اعطاء شد، هرچند که پیکانتو رتبه خوبی را در زمینه محافظت سرنشینان به دست آورده است، اما برخی نگرانی‌ها در باب امتیازات کسب شده در زمینه ایمنی عابران وجود دارد. یک نشانه حزن‌آور دیگر هم در این خودرو این است که سیستم کنترل پایداری به‌عنوان یک گزینه اضافی تنها در برخی از کشورهای اروپایی در دسترس خواهد بود.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
کیا پیکانتو به‌صورت هاچ بک ۳ درب و ۵ درب عرضه می‌شود، که آشکارا ویژگی‌های کاربردی بیشتری را نسبت به رقبا داراست، اگر چنانچه به یک خودروی خانوادگی نیازمندید. از ویژگی‌های مدل پایه این است که به‌خوبی تجهیز نشده و با یک پیشرانه کم نفس (خس‌خسی) ۱ لیتری عرضه می‌شود. اما اگر بودجه در اختیارتان امکان توسعه یافتن را دارد، ما به شما مدل خالص و ناب ۱.۲۵ لیتری را پیشنهاد می‌کنیم. (در ایران فقط موتور ۱.۲۵ لیتری عرضه می‌شود.)

یک گیربکس اتوماتیک برای این خودرو وجود دارد، ولی موجب کاهش راندمان آن می‌گردد، بنابراین اگر می‌توانید به همان گیربکس دستی اکتفا کنید. پیکانتو برای شما ویژگی‌های خاصی را نیز ارائه می‌دهد که ازجمله آن‌ها آرایش شیک و آلومینیمی چرخ‌هاست، اما این موارد ارزش هزینه نمودن اضافی را ندارند و بهای خودرو را هم نمی‌توانند در بازار دست‌دوم حفظ نمایند.

اگر شما ازجمله کسانی هستید که فعالیت‌های زیادی با خودرویتان انجام می‌دهید و نیز یک پیشرانه دیزل را می‌پسندید، نیاز به این خواهید داشت که سوپر مینی بزرگ‌تر یعنی کیا ریو را انتخاب کنید، موتور دیزلی در پیکانتو در دسترس نیست.

مصرف سوخت، هزینه‌های جاری و آلایندگی امتیاز: ۴.۶ از ۵

همان‌طور که انتظار دارید پیکانتو به لحاظ خرید و هزینه‌های جاری ارزان و مقرون‌به‌صرفه است.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
پیکانتو خودرویی بسیار ارزان ازلحاظ هزینه جاری خواهد بود. بنا بر ادعای کیا هر دو پیشرانه ۱ و ۱.۲۵ لیتری، عملکرد تحسین‌برانگیزی را در زمینه مصرف سوخت از خود بروز می‌دهند که اعداد ثبت شده برای این دو به ترتیب ۶۷.۳ MPG یا ۴.۲ لیتر در صد کیلومتر و ۶۲.۸ MPG معادل ۴.۵ لیتر در صد کیلومتر با گیربکس دستی می‌باشد. با توجه به این ارقام باید این نکته را هم در نظر بگیرید که این اعداد ممکن است هر روز صبح دست یافتنی نباشند، به‌ویژه که اگر شما به مقدار زیادی در بزرگراه‌ها و یا جاده‌های ناهموار رانندگی کنید. گزینش گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک هم به مصرف سوختتان آسیب می‌رساند و آن را به رقم ادعایی ۵۰.۴ MPG یا ۵.۶۱ لیتر کاهش می‌دهد. این اعداد را باید با سایر رقبا ازجمله شورولت اسپارک ۱ لیتری که با گیربکس دستی عدد ۵۶.۸ MPG یا ۴.۹۷ لیتر و نیز فولکس‌واگن UP و نیز هیوندای I10 مقایسه نمود که به ترتیب ۶۰.۱ یا ۴.۷ لیتر و ۶۲.۸ MPG یا ۴.۵ لیتر را نشان می‌دهند.

(توضیح: لغت MPG مخفف MILES PER GALLON بوده و به فارسی به معنی مسافت مایل قابل طی با هر گالن است. هر مایل هم معادل ۱.۶۰۹ کیلومتر می‌باشد. واحد گالن هم به دو صورت در دنیا محاسبه می‌شود، یکی از آن‌ها که در بریتانیا، کانادا و کشورهای حوزه دریای کارائیب کاربرد دارد و «گالن امپریال» نام دارد و معادل ۴.۵۴۶ لیتر است و دیگری که در آمریکا و برخی از کشورهای آمریکای لاتین کاربرد دارد و به آن «گالن آمریکایی» می‌گویند و معادل ۳.۷۸۵ لیتر برای مایعات است.)

گارانتی عالی شرکت کیا به شما این اطمینان را می‌دهد که لازم نیست هزینه‌ای را به‌اشتباه (از جیبتان) در طول نخستین ۷ سال و یا ۱۰۰,۰۰۰ مایل پرداخت نمایید. این گارانتی قابل انتقال به مالک دیگری نیز هست، اگر مصمم هستید که خودرویتان را پس از ۳ یا ۴ سال بفروشید این موضوع به بالا رفتن ارزش آن نیز کمک می‌کند.

Kia Picanto 2014 Engine
Kia Picanto 2014 Engine
پیشرانه یک لیتری پیکانتو تنها ۹۹ g/km گاز CO2 از خود خارج می‌کند، درصورتی‌که خواهان پرداخت مالیات جاده‌ای نیستید، در وهله اول سعی کنید تا این‌یکی را به دست آورید. ارقام مربوط به موتور ۱.۲۵ لیتری چندان بد نیستند، بنابراین شما نباید نگران صورتحساب مالیات سالیانه باشید. بعلاوه، رقبای پیکانتو عملکرد بهتری از آن ندارند. چنانچه مسئله پخش گاز پیش می‌آید: شما نیاز به یک مدل ویژه جهت رانندگی پاک دارید، اگر خواهان این هستید که از مالیات جاده‌ای معاف شوید هیوندای i10 را انتخاب نمایید، مشابه این داستان برای فولکس‌واگن UP و اشکودا CITIGO و سئات MII هم صادق است. نسخه‌های تولیدی هر سه این خودروها مقدار گاز CO2 ای را که پخش می‌کنند بیش از ۹۹ گرم در هر کیلومتر است و چنانچه شما بخواهید که از مالیات جاده معاف شوید مجبور هستید که هزینه‌ای اضافی را هم برای نسخه‌های دوستدار محیط‌زیست آن‌ها پرداخت کنید.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014

پیشرانه‌ها، رانندگی و عملکرد امتیاز: ۲.۹ از ۵

این خودروی هیجان‌انگیزی نیست، اما هنگامی‌که پیشرانه ۱.۲۵ لیتری آن عملکرد مناسبی را از خود بروز می‌دهد، به نحو خارق‌العاده‌ای برای رانندگی رشد یافته و بالغ احساس می‌شود.

هزینه‌های پایین نگهداری و قیمت خرید مقرون‌به‌صرفه پرده‌هایی هستند از نمایشی که با پیکانتو همراه است. بنابراین این خودرویی خیلی جذاب و هیجان‌انگیزی برای راندن نیست. این خودرو موقعیت رانندگی استواری دارد، سبک و ساده رانده می‌شود و به‌وضوح کنترل می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که پیکانتو خودرویی متناسب به نیت رانندگی در مرکز شهر یا حومه است.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
این خودرویی برجسته و عالی برای مسافت‌های طولانی و یا بزرگراه‌ها نیست، اما به‌اندازه قابل قبولی خوشایند هست که هرچند وقت یک‌بار سفری با آن داشته باشید.

اگر استطاعتش را دارید حتماً سعی کنید تا نمونه ۱.۲۵ لیتری آن را خریداری نمایید. گرچه این موتور بر روی کاغذ همچون نمونه کوچک‌تر (۱ لیتری) کم‌مصرف نیست، اما این تفاوت‌ها در دنیای واقعی چندان زیاد نبوده و این مدل در سرتاسر رانندگی لذت‌بخش‌تر و خوشایندتر خواهد بود. موتور بزرگ‌تر ۱.۲۵ لیتری شتابی معادل ۱۱ ثانیه از صفر تا ۶۲ مایل به خودرو می‌دهد (در مقابل ۱۳.۹ ثانیه برای پیشرانه ۱ لیتری)، بعلاوه این مدل به شما رخصت می‌دهد که شکافی در ترافیک انداخته و به راحتی و اطمینان از وسایل نقلیه کند در حال حرکت سبقت بگیرید.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014
در صورت نیاز یک گیربکس ۴ سرعته موجود است اما ما آن را به شما توصیه نمی‌کنیم، اگر می‌توانید با گیربکس دستی رانندگی کنید. گیربکس ۵ سرعته دستی به‌خوبی تعویض می‌شود. در جای دیگر، فنربندی نرم این خودرو به شما کمک می‌کند که از بدترین دست اندازه‌های شهری و چاله‌ها و سرعت‌گیرها به نرمی عبور کنید. اما این نرمی موجب می‌شود که در سر پیچ‌ها با کمی تکان و نوسانات بدنه مواجه شوید، با این وجود سخت نگیرید و آرام باشید.

Kia Picanto 2014
Kia Picanto 2014

درون کابین و راحتی امتیاز: ۳ از ۵

درون کابین پیکانتو به نحو یکپارچه و محکم و جذابی ساخته شده است، علاوه بر این، بخش‌های درونی آن‌هم مملو از اجزای استاندارد است.

Kia Picanto 2014 Interior
Kia Picanto 2014 Interior
همچون بیشتر مدل‌های کیا، درون اتاق پیکانتو به‌صورت شیک و مدبرانه‌ای طراحی شده است. پیکانتو می‌تواند به متریال درجه بالای خود، پرداخت و نیز صورت‌بندی خوب تجهیزات استانداردش که انتظار دارید آن‌ها در مدل‌های بسیار گران‌تر ببینید مباهات کند. گرچه نمی‌توان داشبورد این خودرو را لوکس نامید، اما به‌صورت محکم و یکپارچه‌ای تکمیل شده است، پلاستیک‌های روی داشبورد به رنگ مشکی هستند و سیمای روشن و واضحی دارند و دکمه‌ها و کنترلرهای روی دستگاه استریو و تهویه مطبوع هم منطقی هستند. صندلی‌ها جلو تا حد زیادی از راننده و مسافران محافظت می‌کنند. فرمان می‌تواند به سمت پایین و بالا تنظیم شود، اما شما نمی‌توانید آن را از خودتان نزدیک‌تر یا دورتر قرار دهید.

Kia Picanto 2014 Interior
Kia Picanto 2014 Interior
شما ملزم به این هستید که خودرویتان را به دقت و بسته به تجهیزاتی که می‌خواهید انتخاب کنید. خودروهای شرکت‌کننده در سطح ۱ (تیپ یک) فاقد دستگاه تهویه مطبوع هستند (گرچه رده‌های کمی گران‌تر سطح ۱ دارای سیستم تهویه می‌باشند) و همچنین اگر خواهان اتصالات بلوتوث برای دستگاه موبایلتان هستید، شما به تیپ ۲ این خودرو نیازمندید. تیپ ۲ این خودرو می‌تواند به تجهیزاتی همچون شیشه‌های الکتریکی برای ۵ درب خودرو، کنترل‌های سیستم صوتی جاسازی شده بر روی فرمان، چراغ‌های مه شکن جلو و نیز گرم‌کن آینه‌های بغلش مباهات کند. در بالاترین ردیف (تیپ ۳) که کاملاً برای خرید گران است، می‌توانید اجزای مورد علاقه‌ای همچون چرخ‌های آلومینیمی، چراغ‌های LED و شش بلندگو (سیستم استریو) را داشته باشید. گرچه حضور این تجهیزات پیکانتو را برای مالکش شیک‌تر و خوشایندتر می‌سازند، ولی آن‌ها به‌راستی تفاوت زیادی را در قیمت باقی مانده (دست‌دوم) خودرو در درازمدت ایجاد نمی‌کنند، بنابراین تنها وقتی پولتان را صرف آن‌ها نمایید که اگر احساس می‌کنید که واقعاً به آن‌ها نیازمندید.

کارایی و فضای صندوق امتیاز: ۳ از ۵

برخلاف ابعاد ناقابل خارجی، کیا پیکانتو به طرز شگفت‌انگیزی کارا می‌باشد. پیکانتو از معدود خودروهایی است که می‌تواند خود را با ۵ سرنشین بزرگسال وفق دهد.

Kia Picanto Interior
Kia Picanto Interior
حقیقتاً سایز و اندازه از اهمیت بسیاری برای خودروهای کوچک برخوردار است- خریداران این قبیل خودروها، از سویی خواهان وسیله‌ای هستند که در ظاهر کوچک و فشرده بوده و راندنش هم در شهر آسان باشد، و در عین حال به‌اندازه کافی در داخل جادار باشد تا بتواند بزرگسالان، کودکان و نیز چمدان‌ها را به راحتی حمل کند. ابعاد کوچک پیکانتو به راحتی تمامی این نیازها را برطرف می‌کند.

Kia Picanto Interior
Kia Picanto Interior
در داخل، هر دو صندلی عقب و جلو به آسانی و به طرز لذت‌بخشی اشغال می‌شوند و به علاوه فضای کافی هم برای سر و پاها وجود دارد. نیازی به این نیست که بگوییم که پیکانتو ۵ درب می‌تواند یکی از انتخاب‌ها باشد، اگر شما به طور منظم مسافران را در صندلی پشتی آن حمل کنید- اعم از اینکه کودکان یا بزرگسالان باشند. درهای پشتی در امتداد محور عقب و جلو گسترش یافته‌اند. همچنین صندلی‌های عقب هم خوب هستند، و یک جفت از افراد کاملاً بزرگسال هم می‌توانند در آن جا نسبتاً راحت بنشینند. پیکانتو نقاط متعددی هم برای انبار و جاگذاری کالا دارد که شامل یک جا دستکشی بزرگ و در مدل‌های خاص بالاتر یک جفت نگه‌دارنده بزرگ فنجان‌هاست، که در بین صندلی‌های جلو قرار دارد.

Kia Picanto Interior
Kia Picanto Interior
اتاق جادار کیا پیکانتو از فضای صندوق آن هزینه نموده است. این‌یکی از عمده‌ترین عرصه‌هایی است، که در مقایسه با رقبا کمی موجب افت آن می‌شود. صندوق این خودرو ۲۰۰ لیتر حجم جهت بارگذاری دارد و درصورت خواباندن صندلی‌های عقب این مقدار به ۸۷۰ لیتر می‌رسد، درحالی‌که در هیوندای i10 این مقدار به ترتیب معادل ۲۵۲ لیتر و ۱۰۶۴ لیتر و در فولکس‌واگن UP و اشکودا CITIGO و سئات MII این مقدار به ترتیب معادل ۲۵۱ لیتر و ۹۵۱ لیتر می‌باشد.

قابلیت اطمینان و ایمنی امتیاز: ۳ از ۵

کیفیت ناب و یکپارچه و اجزای بادوام کابین یک آینده خوب را پیش‌بینی می‌کنند، هنگامی‌که به این موارد، گارانتی ۷ ساله هم اضافه شود موجب آرامش خاطر می‌گردد.

Kia Picanto
Kia Picanto
کیا در چند سال اخیر با جهش‌های فراوانی آمده است و کمپانی عنوان برتر هفتم را هم در بررسی شاخص رضایت رانندگان کسب نموده است که این رتبه جلوتر از برندهای گران‌تری همچون بنز و ب ام و می‌باشد. از نظر مالکان جایگاه این برند در ردیف ۱۰ خودرو برتر ازلحاظ قابلیت اطمینان است و همچنین کیا مقام دوازدهم را ازلحاظ کیفیت ساخت داراست. امتیاز کسب شده توسط کیا پیکانتو مشابه خودروهای بزرگ‌تری همچون کیا سید و یا ریو نمی‌باشد. این خودرو مکان پنجاه و چهارم را اشغال نموده است. این جایگاه هم به دلیل عملکرد و کارایی ضعیف آن می‌باشد. اگرچه این موضوع برای خودرویی بسیار کوچک و با پیشرانه‌ای کوچک، چندان شگفت‌آور و هراس‌انگیز نیست. علیرغم رتبه متوسط پیکانتو در بررسی ما، کیا یک گارانتی استاندارد ۷ ساله را ارائه می‌دهد که از همه رقبا برتر است و بالقوه می‌تواند اطمینان خاطری دوباره به مشتریان بدهد.

Kia Picanto
Kia Picanto
در سال ۲۰۱۱ میلادی، به پیکانتو، ۴ ستاره ایمنی توسط موسسه EURONCAP اعطا شد، این امر زمانی بود که خودروی فوق به طور استاندارد فاقد سیستم کنترل پایداری بود. علیرغم همه این‌ها ارزش دارد که این نکته در نظر گرفته شود که تمام نسخه‌های پیکانتو مجهز به ۶ ایربگ، سیستم ISOFIX صندلی کودکان، و ترمزهای ضد قفل هستند. شما همچنین کلید قطع و وصل ایربگ سرنشین‌ها، چراغ‌های ترمز انطباقی که تحت ترمزگیری شدید فلاشرها را روشن می‌کنند و نیز سه عدد کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای را هم در صندلی عقب آن به دست آورید.

نکات مثبت این خودرو (از نگاه سایت CARBUYER)

 • سبک ملیح و بانمک (طراحی)
 • رانندگی آسان در شهر
 • پیشتازی در این کلاس با ۷ سال گارانتی

نکات منفی این خودرو (از نگاه سایت CARBUYER)

 • موتور ۱ لیتری قدری کند است
 • برای بزرگراه خوب نیست
 • برخی از رقبا قیمت باقی مانده بهتری دارند (دست‌دوم)

مشخصات فنی

 • موتور: ۴ سیلندر خطی
 • حجم موتور: ۱۲۴۸ سی‌سی
 • توان: ۸۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور/دقیقه
 • گشتاور: ۱۲۱ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور/ دقیقه
 • مصرف ترکیبی: ۵.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
 • گیربکس: ۴ دنده اتوماتیک
 • شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۱۱ ثانیه
 • بیشینه سرعت: ۱۶۵ کیلومتر

ابعاد

 • طول/عرض/ارتفاع: ۱۴۹۰/۱۵۹۵/۳۵۹۵ میلی‌متر
 • فاصله بین دو محور جلو و عقب: ۲۳۸۵ میلی‌متر
 • وزن: ۸۵۵ کیلوگرم

برخی از تجهیزات این خودرو

 • کنترل سیستم صوتی روی فرمان
 • تنظیم اتوماتیک تهویه مطبوع
 • کامپیوتر سفر
 • سنسور ایمنی سانروف
 • چراغ‌های LED جلو و عقب خودرو
 • سیستم صوتی با قابلیت پخش CD+ MP3 + IPOD + AUX + USB
 • روکش آلومینیمی پدال‌ها
 • صفحه کیلومترشمار سوپر ویژن
 • سیستم HAC: سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی‌ها

تجهیزات ایمنی

 • ۶ عدد کیسه هوا
 • سیستم‌های ABS-EBD
 • سیستم کنترل پایداری ECD
 • سیستم مدیریت پایداری VSM

قیمت

 • در ایران: ۷۲ میلیون تومان
 • در انگلستان:۸,۱۴۵- ۱۲,۵۹۵ پوند
 • در امارات:۳۱,۹۰۰- ۴۳,۰۰۰ درهم

نوشته و گردآوری: سام کاویانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب مشابه

‫۶۲ دیدگاه‌ها

 1. نيما

  ۱۹ شهریور ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به نظر من پیکانتو ماشین خوبیه برای ماشین دوم

  موافقم 2
  مخالفم 0
 2. احسان

  ۱۷ آبان ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  خیلی ماشین منطقی هست برای استفاده داخل شهر با این حجم ترافیک و کم بودن جای پارک ،و از همه مهم تر اپشن هایی که داره خیلی خوبه ،به نظر من اپشن و مصرف سوخت خیلی بیشتر بکار میاد داخل تهران تا اینکه یک موتور قوی داشته باشی و شتاب بالا ، تو این قیمت فقط چینی میشه خرید که اونم دیگه تکلیفش معلومه

  موافقم 2
  مخالفم 0
 3. نهال

  ۱۵ آذر ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  باسلام و سپاس فراوان از جناب آقای کاویانی بابت ترجمه عالی مطالب واقعا اطلاعات خوبی در اختیارمون گذاشتید که کمک زیادی به من شد واقعا از شما سپاسگزارم

  موافقم 0
  مخالفم 0
 4. مهرداد

  ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  عالیه،ولی ب قیمت اروند،میخرمش چون ما خوزستانیم

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا