کیاهیوندای

امتناع شرکت‌های بیمه از پذیرش محصولات کیا و هیوندای به خاطر سرقت‌های بی‌شمار!

چندین منبع خبری گزارش داده‌اند برخی شرکت‌های بیمه آمریکا از پذیرش محصولات کیا و هیوندای امتناع کرده‌اند. دلیل عدم بیمه کردن خودروهای این دو برند کره‌ای به افزایش میزان سرقت آن‌ها ارتباط دارد.

گفته می‌شود شرکت‌های بیمه آمریکایی به دنبال اتخاذ سیاست‌های جدید درباره برخی محصولات کیا و هیوندای هستند. مشکل خودروهای موردبحث به سرقت بیشمار محصولات مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ کیا و محصولات مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ هیوندای مربوط می‌شود. خودروهای یاد شده از کلید فیزیکی استفاده می‌کنند و فاقد ایموبیلایزرهای پیشرانه هستند. پس از آنکه گروهی از نوجوانان اهل ویسکانسین آمریکا که با نام کیا بویز شناخته می‌شوند ویدئویی را در تیک‌تاک منتشر کرده و نشان دادند به چه سادگی می‌توان خودروهای کیا و هیوندای را سرقت کرد، میزان سرقت خودروهای دو خودروساز در طول دو سال گذشته به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است.

یکی از مدیران شرکت بیمه استیت فارم در واکنش به افزایش شدید سرقت محصولات کیا و هیوندای اظهار داشت:

این یک مشکل جدی است که مشتریان و کل صنعت بیمه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین خاطر ما به‌صورت موقت بیمه کردن برخی محصولات دو شرکت کیا و هیوندای را متوقف کرده‌ایم تا سیاست‌های جدیدی را برای آن‌ها اعلام کنیم.

یکی دیگر از شرکت‌های بیمه نیز می‌گوید:

با توجه به آنکه قیمت بیمه‌نامه‌های ما بر اساس ریسک موجود اعمال می‌شود، بنابراین افزایش قابل‌توجه سرقت محصولات دو خودروساز کره‌ای باعث خواهد شد چالش‌های زیادی برای بیمه کردن محصولاتشان به وجود آید. ما در برخی ایالت‌ها فروش بیمه‌نامه‌های جدید را محدود کرده‌ایم تا بتوانیم سیاست‌های جدیدی را در پیش بگیریم.

هیچ‌یک از شرکت‌های بیمه به منطقه و شهر خاصی که سرقت‌ها در آنجا بیشتر است اشاره نکرده‌اند و از طرف دیگر نوع خودروهایی را که بیمه نمی‌کنند را هم ذکر نکرده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهد ایموبیلایزرهای پیشرانه در ۹۶ درصد خودروهای مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ وجود داشته اما در همان بازه زمانی تنها ۲۶ درصد محصولات کیا و هیوندای به این ویژگی مجهز بوده‌اند. خودروهای دارای استارت دکمه‌ای همیشه از ایموبیلایزر پیشرانه استفاده کرده‌اند و به همین خاطر میزان سرقت آن‌ها بالا نرفته است. البته برخی مالکان می‌گویند علیرغم اینکه نام خودروی‌شان در بین محصولاتی با آمار سرقت بالا قرار ندارد اما بازهم شاهد رشد بی‌سابقه سرقت بوده‌اند.

برخی رسانه‌های محلی می‌گویند شرکت‌های بیمه در منطقه سنت لوئیس از بیمه کردن خودروها امتناع کرده و منتظر اعلام سیاست‌های جدید هستند. همچنین در برخی مناطق نیز حق بیمه خودروها افزایش یافته است. گفته می‌شود سرقت خودروهای کیا و هیوندای در شهر گیکو ۱۴۵۰ درصد در سال ۲۰۲۲ بیشتر شده و از ۲۷۳ خودروی سرقتی در سال ۲۰۲۱ به ۳۹۵۸ دستگاه در سال قبل رسیده است. همین امر باعث می‌شود حق بیمه خودروهای تحت تأثیر این جریان نیز به‌طور قابل‌توجهی بیشتر شود. میزان سرقت خودروها در دیگر بخش‌های آمریکا نیز بالاست. یکی از رسانه‌های محلی میلواکی می‌گوید ۶۶ درصد ۱۰,۴۷۶ خودروی سرقتی در میلواکی طی سال ۲۰۲۱ جزو خودروهای دو شرکت موردبحث بوده‌اند! یکی از دلایل سرقت قابل‌توجه خودروهای دو برند یاد شده در میلواکی می‌تواند به همان ویدئویی مربوط باشد که در بالا اشاره کردیم. همین روند در مناطق دیگر نیز دیده می‌شود. ۴۹ درصد خودروهای سرقتی در گرند رپیدز میشیگان جزو محصولات کیا و هیوندای هستند و این آمار در کلمبوس اوهایو و فیلادلفیا پنسیلوانیا به ترتیب ۴۵ و ۲۱ درصد گزارش شده است. سهم خودروهای دو برند کره‌ای از سرقت خودروها در لس‌آنجلس نیز به ۲۰ درصد می‌رسد. پلیس شیکاگو نیز می‌گوید میزان سرقت خودروهای کیا و هیوندای تنها در شش هفته رشد ۷۶۷ درصدی داشته است.

CBS نیوز آمریکا از دنور کلرادو گزارش داده در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰۰ دستگاه از خودروهای کیا و ۲۰۰ دستگاه از خودروهای هیوندای در کلرادو به سرقت رفته‌اند اما این میزان در سال ۲۰۲۱ به هزار دستگاه خودرو برای هر برند رسیده است. برخی مالکان خودروی کیا سول وقتی به بیمه برای تمدید اعتبار بیمه خودروی خود مواجه کرده‌اند با پیام پیش رو مواجه شده‌اند:

بر اساس اطلاعات موجود، ما نمی‌توانیم در حال حاضر خودروی شما را بیمه کنیم.

با دست به کار شدن مقامات محلی و افزایش انتقادات از کیا و هیوندای، کره‌ای‌ها تمامی محصولات خود را به ایموبیلایزر پیشرانه مجهز کرده‌اند. آن‌ها همچنین می‌گویند محصولاتشان تمامی قوانین فدرال را پاس کرده و مدل‌های قبلی نیازی به ایموبیلایزر نداشته‌اند. کیا می‌گوید راه‌حل نرم‌افزاری ویژه‌ای برای خودروهای فاقد این ویژگی تدارک دیده و به مالکان آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده است. هیوندای نیز به‌روزرسانی رایگان نرم‌افزاری را در دستور کار دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
autoblog

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۶۱ دیدگاه‌ها

 1. TESLA

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (1248 ديدگاه)

  ولی باز هم دزد های آمریکا به سارقین ما نمیرسن 😂😂😂 ، ماشالله تو ایران ب ام و هم با اون همه سیستم های امنیتی میدزدن دیگه چه برسه به هیوندا و کیا 😂😂🙌🙌

  موافقم 75
  مخالفم 17
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (10407 ديدگاه)

   کره‌مربا هارو بچسب چه میکنن دلاوران 🤣🤣🤣🤣🤣👋🏻🤦‍♂️ !

   موافقم 37
   مخالفم 14
   1. محمدرضا

    ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (1073 ديدگاه)

    ظاهرا فقط ژاپنی فن ها خوشحال شدن چون میدونن کره بد جور بازارشون رو خراب کرده بقیه کشور ها دارن طبق روال میفروشن🤣

    موافقم 5
    مخالفم 20
  2. NAVID۰۰۹۸

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (10407 ديدگاه)

   فن‌های کره‌مربای اعظم و معظم و معطر ، احترام بگذارید به نوید نوستراداموس که از سال ۱۳۹۵ دست شیاد‌های مافیا در ایران و مشکلات کره‌ای را فریاد میزد و شما مقاومت میکردید در برابر فهمیدنِ اصل موضوع و فقط کامنت‌‌های من را به حاشیه میکشاندید !

   جالب‌تر اینکه پدال هم در حمایت از این بی‌سوادان ، تا مدت‌ها من را حذف اکانت میکرد !

   البته همیشه همین بوده که حقیقت از زهرمار هم تلخ‌تره برای شیادان و مافیا که نونش در خونِ مردم هست !

   موافقم 29
   مخالفم 16
   1. شهاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    عزیزم خبر فراخوانهای افتضاح برانگیز میلیونی و در رفتن چرخ و آتشسوزی نیسان روگ و تویوتا راو۴ و غیره و بقیه ژاپنیهای بدرد نخور موجود هست که پدال و اکثر سایتها و مجله های خودرویی منتشر کردن و بقول معروف چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است !!!! این ابوقراضه های ژاپنی از نظر شکل و شمایل هیچ تفاوت خاصی با خودرهای برند اروپایی و کره ای اصیل و با کیفیت ندارن اما از نظر کیفیت به هیچ عنوان نمیشه این ژاپنیهای بی خاصیت و عقب مونده و از رده خارج شده رو با اروپاییها و کره ای های اصیل مقایسه کرد !!!! متاسفانه مثل اینکه مشکلات این ژاپنیهای بی خاصیت تمام شدنی نیست چون مواردی مثل کیفیت پایین و عدم خلاقیت و بی روحی و تکرار در طراحی مدلهای جدید در هر سال و معرفی همان مدل تکراری فقط با اضافه شدن یک آپشن مسخره

    موافقم 8
    مخالفم 27
 2. GMA

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (806 ديدگاه)

  متأسفانه این فاجعه میتونه واسه کیا هیوندای دردسر های عظیمی در پی داشته باشه و جای سوال داره که چرا چنین مشکل پیش پا افتاده ای وجود داره؟!

  موافقم 60
  مخالفم 14
  1. Sigma

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1036 ديدگاه)

   عالی شد من اینهمه سال تو پدال گفتم صرفا کره برای خورده شدن با مرباست
   برای چهارشنبه سوری محصولات هیوندای رو به ایران اهدا کنید لطفا😂😂😂

   موافقم 59
   مخالفم 33
   1. شهاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    این جریان چهارشنبه سوری رو اولین با من در مورد ژاپنیها گفتم پس از خودم یاد نگیر و به خودم گران بفروش در ضمن پیشاپیش چهارشنبه سوری روز ملی مبارزه با آرامش و اعصاب و جان مردم بدلیل جشن گرفتن با خودروهای آتش گرفته ژاپنی بر بر شما ژاپنی بازان و ژاپنی فن ها گرامی باد🧨🎇🎆

    موافقم 28
    مخالفم 74
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (10407 ديدگاه)

     شهاب جان سلام
     شهاب جان خوبی
     شهاب جان خبر داری ناسا میخواد از محصولات کره‌ای به عنوان سوختِ پرتاب موشک به سیاره‌های دور و ناشناخته استفاده کنه 🤣👋🏻!
     خداروشکر به درد خوردن !

     موافقم 30
     مخالفم 14
    2. شهاب

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     نوید جون عزیزم تولید کالای نامرغوب و قراضه در نهایت منجر میشه به بی‌ اعتمادی مردم نسبت به اون برند و ورشکستکی مطلق اون شرکت و برند امّا ژاپنیها چطوری این ابوقراضه های بی خاصیت که یا چرخهاشون در میره یا بخاطر آتشسوزی و انواع و اقسام ایراد و نقص فنی هر سال میلیونها فراخوان میخورن رو دارن میفروشن ؟؟؟؟ جواب این هست : (فروختن خودروهای بنجل و نامرغوب با مکر و حیله و تزویر و پروپاگاندا و تبلیغات دروغین و شیره مالیدن سر مشتری) !!!

     موافقم 11
     مخالفم 21
 3. AMANTE

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (1880 ديدگاه)

  این اتفاق صددرصد همونطور که تو متن گفته باعث افزایش هزینه ی بیمه میشه و همین طور کاهش قیمت مدل های دست دوم، نتیجه اش هم تقاضا کم برای مدل های دست دوم که بخشی از فروش خود نمایندگی هاست و ضرر برای فروشنده های دست دوم دیگه.

  موافقم 29
  مخالفم 11
 4. sina

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (2648 ديدگاه)

  تخمه بیاریم این زیر قراره جنگ بشه :)

  موافقم 63
  مخالفم 14
  1. hassan

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (110 ديدگاه)

   بشقاب میوه رو بیار!

   موافقم 32
   مخالفم 15
  2. کیان

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1454 ديدگاه)

   دوست عزیز جنگ چرا !!! رسوایی از این بزرگتر و بالاتر ؟! شما مطمئن باش اگر ذره ای حیا وجود داشته باشه باید جمع کنن از سایت برن

   بیمه نشدن بخاطر دزدی فراوان !!!
   من واقعا فکر نمیکنم برندی در این حد حقیر باشه !!!

   موافقم 52
   مخالفم 23
   1. شهاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    جناب کیان !!! شرم و حیا رو در این لینک که گذاشتم جستجو کن و بعد نتیجه اش رو بگو 😂😂😂

    https://www.pedal.ir/toyota/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D9%85%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B2%DB%8C/

    موافقم 19
    مخالفم 44
    1. جناب ایکس

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1467 ديدگاه)

     اینو که هیوندای و کیا دو برابر تویوتا دارن😐

     موافقم 17
     مخالفم 9
    2. Lamborghini

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (114 ديدگاه)

     داداش این ریسکه و با آتیش گرفتن خیلی فرق داره
     اینو که میفهمی نه؟؟

     موافقم 17
     مخالفم 9
  3. اشکان

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (213 ديدگاه)

   دزدها چیزی رو میدزدن که ارزش داره

   موافقم 25
   مخالفم 60
   1. کرگدن باواریا

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (666 ديدگاه)

    دزدا معمولا چیزی میدزدن که راحت باشه ؛ دزد کیا هیوندای تو خارج مثل قالپاق دزد های ایران میمونن ، راحت میدزدن میرن.

    موافقم 59
    مخالفم 18
    1. اشکان

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (213 ديدگاه)

     دزدها جان خودشون رو به خطر میندازن تا چیزهای با ارزشی رو بدزدن که در بازار سیاه تقاضا برای اون وجود داشته باشه توسط مال خران خریده بشه وگرنه برای شوخی و خنده که نمیرن دزدی کنن !!!!! دزدها هم از فراخوانهای میلیونی ژاپنیها به دلیل ریسک بالای آتشوزی با خبر هستن 🔥🔥🔥🔥 و به همین خاطر از ترس اینکه موقع دزدیدن خودروی ژاپنی به یکباره خودرو آتش نگیره ، دور و بر ژاپنیها نمیرن

     موافقم 21
     مخالفم 53
    2. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (2506 ديدگاه)

     با حرفت موافقم اشکان
     به همین دلیل، آمار دزدی بانک و طلافروشی، خیلی بیشتر از جیب بری و دله دزدی هست

     موافقم 52
     مخالفم 26
    3. اشکان

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (213 ديدگاه)

     خیلی مخلصیم آقای اشتری🎁🎁

     موافقم 20
     مخالفم 27
    4. کرگدن باواریا

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (666 ديدگاه)

     اقای اشتری ؛ کسی که از بانک دزدی میکنه معمولا آدم عادی نیست؛ اونا به مقام انسانیت نزدیکتر از قالپاق دزدا هستن و معمولا بعد از اتمام دزدیشون ؛ مستقیم تبعید میشن به کانادا تا با ذلت و خاری بقیه عمرشون رو سپری کنن.

     موافقم 47
     مخالفم 15
    5. اشکان

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (213 ديدگاه)

     آقای کرگدن اتفاقاً آدمهای عادی هستن که چند نفری دور هم میشینن و نقشه سرقت از بانک یا طلا فروشی یا صرافی رو میکشن ، پس فکر کردی آلبرت انیشتین و نیوتون و ادیسون میان دور هم میشینن و نقشه سرقت میکشن که میگی آدمهای عادی نیستن !؟

     موافقم 15
     مخالفم 29
    6. phonix

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1869 ديدگاه)

     اشکان نابغه ای ؟
     نفهمیدی داره تیکه میندازه؟
     امار بانک زنی کجای دنیا از جیب بری بیشتره ؟
     کره ای فنا واقعا عالین

     موافقم 54
     مخالفم 13
    7. اشکان

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (213 ديدگاه)

     فونیکس دانشمند ! آمار بانک زنی و جیب بری رو آقای اشتری گفتن و درست هم گفتن

     موافقم 13
     مخالفم 43
    8. MOHAMMAD.n.r

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1141 ديدگاه)

     والا منم هر چی فکر میکنم، از هر زاویه ای نگاه میکنم تیکه بود😂

     موافقم 30
     مخالفم 8
  4. phonix

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1869 ديدگاه)

   الان میاد لینک سرقت محصولات هوندا و تویوتا رو با کلی عمر بیشتر و فروش بیشتر رو میزاره میگه بیا جاپنی ها هم سرقت میشن
   فکر کردی اینا کم میارن ؟ عمرا همیشه یه چیزی برای گفتن دارن

   موافقم 39
   مخالفم 14
   1. شهاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    فونیکس اون روز که گفتی ال جی ژاپنی هست سطح اطلاعات خودت رو به من ثابت کردی😂😂😂 هر چند که این جزو اطلاعات عمومی هست 😂😂😂

    موافقم 15
    مخالفم 34
    1. phonix

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1869 ديدگاه)

     با اکانتی به اسم شهاب نگفتم
     خوبه خودت هم میدونی صد اکانتی
     فکر کن توشیبا و پاناسونیک و … رو بندازی کنار به ال جی بچسبی اصلا میدونی ال جی زمینه فعالیتش چیه؟
     بله شما فکر کن من نمیدونم شرکت ها کجایی هستن بعدش هم صدتا ایموجی خنده بزار میخوای بهت نشون بدم از کره ای ها هم چیزی بارت نیست ؟

     موافقم 27
     مخالفم 14
    2. شهاب

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     منتظرم نشونم بده در ضمن ال جی ژاپنی نیست😂😂

     موافقم 16
     مخالفم 22
    3. phonix

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1869 ديدگاه)

     هیوندایی موتور های دیزل کشتی هاشو از کدوم موتور و ساخت کدوم شرکت الهام گرفته ؟
     حالا برو تو اینترنت فارسی سرچ کن ببینم کجا رو میگیری

     موافقم 14
     مخالفم 6
    4. شهاب

     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     خوشتیپ این چیزی که در به در داخل مجازی دنبالش گشتی و پیداش کردی که بیای بخیال خودت باهاش من رو بپیچونی من خودم میدونم 😂و نه تنها من بلکه همه دنیا میدونن 😂 بهت پیشنهاد میکنم هر روز یک وقت کوتاه بزاری و با مطالب و کتاب هایی که برای افزایش اطلاعات عمومی مفید هستن آشنا بشی و مطالعه کنی تا دیگه نیای بگی ال جی ژاپنی هست 😂

     موافقم 4
     مخالفم 10
    5. phonix

     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1869 ديدگاه)

     باش داداش قبولت داریم
     خیلی زشته اطلاعات کسی که فکر میکنه LG ژاپنیه از کسی که ادعای کره ای فن بودن داره در بار کره بیشتر باشه
     خیلی زشته واقعا:(

     موافقم 3
     مخالفم 0
  5. ❤BMW❤

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1248 ديدگاه)

   آخر نفهمیدم
   چرا انقدر کره فن ها با ژاپنی فن ها انقدر با هم درگیرند
   میدونم ،
   بی‌ام‌و فنا با بنز فنا هم اینطوری هستن ولی نه در حد کره و ژاپن فنا

   موافقم 16
   مخالفم 8
   1. DODGE👑

    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (15 ديدگاه)

    واقعا دلیلشو نمیدونم😐آخر بحثشونم میرسه به لوازم خانگی!

    موافقم 0
    مخالفم 0
  6. NAVID۰۰۹۸

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (10407 ديدگاه)

   سینا جان
   متاسفانه من کار داشتم دیر رسیدم به خط مقدم ، اما !
   اما متاسفانه موضوع کره‌ای‌ها چنان لُس شده که عادی شده !
   استادانِ پولشویی و عروسک‌سازی ، کیا هیوندای اعظم دوزاری !

   موافقم 19
   مخالفم 8
   1. شهاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    خودروهایی در بازار حکمرانی میکنن (مثل کیا و هیوندای در اروپا و آسیا) که برای رسیدن به نوک قله و اون کالیپر طلایی تلاش میکنن و داخل رقابتها و نقد و بررسیهای شرکتها و مجلات معتبرِ مختلف(مثل موتور ترند و کار اند درایور) حضور دارن و از بین تمام برندهای مطرح دنیا انتخاب میشن و رتبه و جایزه کسب میکنن و مشخص هست هر کدام از این خودروها نه در برابر همدیگه بلکه طبق معیارهای موتورترند یا جی دی پاور یا کار اند درایور و غیره و ذالک از هر نظر مثل ایمنی و ارزش و طراحی و مهندسی کارایی و پرفورمنس و خیلی چیزهای دیگه بررسی میشن و خودرویی که در همه این زمینه ها برتر باشه پیروز رقابت هست و اما اینکه چرا خودروهای ژاپنی در اکثر این رقابتهای کارشناسی هر بار و طور مکرر قافیه رو به بقیه برندها و مخصوصا خودرهای کره ای میبازن این هست که پایه و اساس تولید خودرو در ژاپن به شارلاتان بازی پیوند خورده !!!! به زبان ساده کلاه برداری و شارلاتان بازی و رنگ کردن مشتری و به بازی گرفتنشون و شخصیت مردم و جان اونها رو به هیچ پنداشتن و در نهایت جشنواره و فستیوال فراخوانهای چند میلیونی ژاپنیها که از شمارش و حساب و از دست خارج هست !!!

    موافقم 9
    مخالفم 19
    1. phonix

     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1869 ديدگاه)

     خودروهایی در بازار حکمرانی میکنن (مثل کیا و هیوندای در اروپا و آسیا
     کنتور نمیدازه که بگو داداش مجانیه

     موافقم 2
     مخالفم 0
 5. دکتر

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (338 ديدگاه)

  بابا اینا بلد نیستن سوییچ محفی بذارن😂 سویچ مخفی از همه چی جواب تره،والا من رو آریون هم سوییچ مخفی گذاشتم😂😂😂

  موافقم 30
  مخالفم 0
  1. کوشا

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (220 ديدگاه)

   یه قفل فرمونم برا پوشش میزاریم😂😂😂
   این فرنگیا باید یه دوره ی امنیت حودرو پیش ما بیان😂😂😂

   موافقم 23
   مخالفم 1
   1. MASOUD 0099

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (422 ديدگاه)

    قفل پدال یادت رفت 😂😂😂😂

    موافقم 18
    مخالفم 2
    1. MOHAMMAD.n.r

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (1141 ديدگاه)

     چرا سختش میکنید
     همونجا پشت فرمون دست کنید دو تا فیوز از جعبه فیوز در بیارید بزارید تو جیبتون😂
     قدیما کابل کوئل ماشین رو برمیداشتن😂

     موافقم 12
     مخالفم 2
 6. گلاب

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (186 ديدگاه)

  کره مربا درش سختر از کره ای ها باز میشه

  موافقم 41
  مخالفم 20
  1. شهاب

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   قابل توجه افرادی که از روی ناغافلی خودروی ژاپنی خریدن، قبل از سوار شدن به خودرو این موارد رو حتماً رعایت کنن :

   اول : از شلوارها و پیراهنهای سایز گشاد استفاده کنین تا زمان فرار راحت باشین و لباس داخل تنتون یکهویی پاره نشه
   دوم : هر روز تمرین پرش کنین تا در زمان آتشسوزی بتونین با زاویه پرش مناسب از روی آتش بپرین و خودتون رو نجات بدین
   سوم : دوری از هر گونه هیجان و جو زدگی در خیابان در زمان رانندگی به خصوص جلوی دخترها
   چهارم : بعد از آتش گرفتن خودرو فاصله مناسب تا شعله های آتش را حفظ کنید
   پنجم : توکل بر خدا

   آبروی شما اعتبار شماست پس با خریدن خودروی ژاپنی با آن بازی نکنید

   ((ستاد پیشگیری از حوادث غیر مترقبه))

   موافقم 16
   مخالفم 48
   1. گلاب

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (186 ديدگاه)

    حداقل ماشین بسوزه بهتره تا اینکه دزد ببره حداقل ماشین خودش هست

    موافقم 27
    مخالفم 13
   2. DODGE👑

    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (15 ديدگاه)

    بنظرم تنها محصول خوب کره ای ها کیا پراید بود😂
    در ضمن من فن هیچ ماشینی نیستم ولی ماشینای اروپا ژاپن آمریکا رو به این کره ای ها ترجیح میدم(غیر از کیا پراید)

    موافقم 1
    مخالفم 0
 7. SS

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (761 ديدگاه)

  تعصب بیجا همیشه باعث بحث های بی نتیجه میشه
  دوستان سعی کنید “فن” نباشید و واقعیت رو ببینید
  این پرونده هیوندای کیا (و پرونده هر شرکت دیگری) نیاز به یک شکایت دسته جمعی و محکوم شدن در دادگاه داره
  اگر چندین میلیارد دلار جریمه برای این شرکت تعیین کنن شرکتها به خودشون اجازه نمیدن امکانات پیش پا افتاده ای مثل ایموبالایزر رو از ماشین ها حذف کنن.
  فن بودن باعث میشه چشم ها برروی ایرادات بسته بشه. به نظرم نباید فن هیچ شرکتی بود بلکه اگه محصولش رو دارید و استفاده میکنید باید همیشه ازش طلبکار باشید چون حق با مشتری هست. هیچ شرکتی لطف نکرده که محصول خوب داده و اگر مشکلی داره وظیفه ش هست ایراد رو برطرف کنه.

  موافقم 31
  مخالفم 5
 8. کرگدن باواریا

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (666 ديدگاه)

  بیچاره خارجی ها ؛ تو کشوری زندگی میکنن که دزد ندیدن،راحت ول میکنن به امون خدا.
  من و هرکسی که یه طوطی ببینه که افتاده زمین پرواز نمیکنه میگیرتش میارتش خونه “به اصطلاح دزدی میکنم”
  ماشین هم بی پر و بال باشه کیه که ندزده !
  ما ایرانی ها از بچگی یاد گرفتیم مراقب دزدا باشیم، تقصیر دزد نیستا ؛ رَه هموار نیست :))
  خلاصه که آره ؛ کره ایی دارین زیاد بیرون نگهش ندارین گوربه میاد میبرتش

  موافقم 26
  مخالفم 10
  1. شهاب

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   آره ال جی ژاپنیه 😂😂

   موافقم 12
   مخالفم 27
  2. شهاب

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث میکنن مثل شرکتهای کره ای و کره ای فن ها و ذهن های متوسط درباره اتفاقات بیهوده بحث میکنن مثل ژاپنی فن ها

   موافقم 13
   مخالفم 27
   1. جناب ایکس

    ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (1467 ديدگاه)

    و ذهن های کوچیک مث شما دوزاریشون کجه و فرق تیکه و فکت رو نمیفهمن

    موافقم 22
    مخالفم 6
    1. شهاب

     ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     جشنواره و فستیوال فراخوانهای چندین میلیونی تبدیل به اصول و روش این ابوقراضه های ژاپنی شده !!!! احتیاج به دوزاری نداره !!!!

     موافقم 7
     مخالفم 13
  3. مجتبی .

   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (1213 ديدگاه)

   خب داخل ببریم آتیش میگیره خونه وزندگی روهم به فنا میده.. ندیدی هفته پیش گفتن محصولات مارو ببرین نزدیکای کویر پارک کنین؟؟ یعنی مصیبتی شده داشتن ماشین کره ای پارکینگ بزاری باخونه وزندگیت رفتی هوا. جلو در تو کوچه میزنه ماشین چهارتا دیگه روهم آتیش میده کلی خسارت. ببری اون دوردورا آقای دزد محترم تازه کار میاد وزرتی میبرتش.

   موافقم 8
   مخالفم 1
 9. کوروش

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (110 ديدگاه)

  با سلام و احترام ،
  بیشترین آمار دزدی اتوموبیل در آمریکا ، خودروهای تولیدی هوندا موتورز ژاپن می باشند .
  گروه هیوندایی-کیا کره جنوبی در رده های بعدی می باشند.

  موافقم 5
  مخالفم 37
 10. رامین

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (257 ديدگاه)

  😅😅 عجب فقط نظرات ملت رو. آخه عزیزان چکار دارید به کره و ژاپن و آلمان و آمریکا بشینید بخونید که علمتون بیشتر بشه آخه نیسان و تویوتا و هیوندا به من چه به خدا خود سهامداران انقدر دعوا ندارن با هم که ملت ما دارند🤣🤣🤣 ای خدا

  موافقم 22
  مخالفم 4
 11. بهنام

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (869 ديدگاه)

  کسی که فن کره ای هست مطلقا چیزی از ماشین نمیدونه. از بیانات گهربار جرمی کلارکسون.

  موافقم 20
  مخالفم 6
  1. شهاب

   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   خودروهای ژاپنی یعنی ابوقراضه های بی خاصیتی که یا چرخهاشون در میره یا بخاطر آتشسوزی و انواع و اقسام ایراد و نقص فنی هر سال میلیونها فراخوان میخورن😂😂

   موافقم 7
   مخالفم 18
 12. hamidreza72

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (203 ديدگاه)

  بگیم ایران خودرو براشون ایموبلایزر بفرسته🤣🤣🤣🤣

  موافقم 9
  مخالفم 4
  1. شهاب

   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   بگیم ژاپن برایشان کیسه های هوای تاکاتا بفرسته😂😂

   موافقم 3
   مخالفم 12
 13. hamidreza72

  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (203 ديدگاه)

  من اسمی از ژاپن نیاوردم نابغه. میتونیم از شرکت ibbc تبریز هم براشون یاتاقان بفرستیم 🤪

  موافقم 10
  مخالفم 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا