سایر خودروهای آمریکاییهفته نامه

بهترین خودروهای عضلانی آمریکایی در دهه ۸۰ میلادی

هرچند دههٔ ۸۰ میلادی دوران تاریک و سیاه خودروهای عضلانی بود اما در همین سال‌ها هم مدل‌های جذابی ساخته شدند که در این مطلب با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

درحالی‌که دههٔ ۶۰ و اوایل دههٔ ۷۰ دوران اوج ماسل کارهای آمریکایی بود، این خودروهای جذاب در دههٔ ۸۰ دوران تاریکی را سپری کردند. حدود ۸۰ درصد از خودروهای عضلانی دههٔ ۸۰ صرفاً روی سه پلت‌فرم G-Body و F-Body جنرال موتورز و Fox-Body فورد ساخته شده بودند زیرا در آن سال‌ها کرایسلر ماسل کارهای خود را کنار گذاشته و به مدل‌های محرک جلوی ضعیفی روی آورد و حتی چلنجر هم به نسخهٔ ری‌بج شدهٔ میتسوبیشی گالانت تبدیل شد؛ اما در همین دوران سیاه هم ماسل کارهای جذابی ساخته شدند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

شورلت مونت‌کارلو SS سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۸

نسل‌های سوم و چهارم شورلت مونت‌کارلو بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۸ روی پلت‌فرم G بادی مشترک با مالیبو ساخته شدند. برای کسانی که حالا هوای اسپرت‌تری می‌خواستند، از سال ۱۹۸۳ مونت‌کارلو SS با پیشرانهٔ ۵ لیتری بلوک کوچک ۱۷۵ اسب بخاری به بازار آمد. هرچند شورلت در سال ۱۹۷۰ با مونت‌کارلو به بخش کوپه‌های لوکس وارد شده بود اما نسخهٔ SS به این خودرو ظاهر و احساس اسپرتی بخشید.

الدزمبیل ۲-۴-۴ سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۷

مثل سال‌های قبل‌تر، برند الدزمبیل نسخهٔ خود از پلت‌فرم G بادی جنرال موتورز را بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۸ با نام کاتلاس تولید می‌کرد. کاتلاس G بادی مثل نسل‌های قبلی که روی پلت‌فرم A بادی ساخته شده بودند، این پلت‌فرم را با کابین شیک، تزئینات پریمیوم و ظاهر متشخص، به بخش تقریباً لوکس وارد کرد و درعین‌حال با استفاده از قطعات فنی مشترک همچنان مزیت صرفه‌جویی در هزینه‌ها را حفظ کرده بود. در دههٔ ۸۰ نیز نسخهٔ پرفورمنس محور ۲-۴-۴ بر اساس G بادی ارائه شد. مسلماً زیباترین ماسل کار جنرال موتورز در دههٔ ۸۰ همین خودرو بود که زیر کاپوت پیشرانهٔ ۵ لیتری ۱۸۰ اسب بخاری داشت.

بیوک رگال گرند نشنال سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۷

گرند نشنال نه‌تنها مشهورترین خودروی عضلانی بیوک در دههٔ ۸۰ بود بلکه آخرین مدل پرفورمنس جدی این شرکت هم محسوب می‌شد. در بین همهٔ مدل‌های G بادی جنرال موتورز که بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۸ تولید می‌شدند، گرند نشان جذاب‌ترین بود و بیشترین توجهات را به خود جلب می‌کرد. این خودرو همچنین جدی‌ترین تغییرات پرفورمنسی در پلت‌فرم G بادی را تجربه کرد. گرند نشنال در اصل نتیجهٔ توسعهٔ طولانی و پیوستهٔ موتور ۳.۸ لیتری V6 بیوک بود که در طول سال‌ها با پیشرفت‌های متوالی در توربوشارژر، سیستم تزریق سوخت الکترونیکی و اینترکولرها، قدرت آن افزایش پیدا کرد. دو سال آخر تولید گرند نشنال یعنی ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ با قدرت ۲۳۵ و ۲۴۵ اسب بخار، دوران اوج آن بود. این کار بیوک اما شورلت را ناراحت کرد زیرا اصل وارد نشدن به قلمروی کوروت را زیر پا گذاشته بود. به همین دلیل، سرعت گرند نشنال روی ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت محدود شد تا این سیاست جنرال موتورز که کوروت باید از همهٔ محصولات شرکت بالاتر باشد زیر سوال نرود.

فورد موستانگ GT سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳

در پایان دههٔ ۷۰ فورد به یک پلت‌فرم محرک عقب سبک‌وزن نیاز داشت تا بتواند در چندین قاره از آن استفاده کند. نتیجهٔ این نیاز توسعهٔ پلت‌فرم فاکس بادی بود که هرچند هرگز در اروپا استفاده نشد اما در آمریکای شمالی مدل‌های متعددی از فورد و مرکوری بر اساس آن ساخته شدند. بااین‌حال، فاکس بادی بیشتر با نسل سوم موستانگ شناخته می‌شود که بین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۳ تولید شد. از سال ۱۹۸۶ نیز فورد پیشرانهٔ ۵ لیتری بلوک کوچک V8 با تزریق سوخت الکترونیکی و پیستون‌های آلومینیومی فورج‌کاری شده را برای موستانگ GT ارائه کرد و محبوبیت آن را افزایش داد. البته موستانگ GT با ۲۲۵ اسب بخار قدرت سریع‌ترین ماسل کار دههٔ ۸۰ نبود اما به لطف وزن سبک، پرفورمنس خوبی داشت.

فورد تاندربرد توربو کوپه سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۸

یکی از مدل‌های متعددی که در دههٔ ۸۰ بر اساس پلت‌فرم فاکس بادی ساخته شد فورد تاندربرد بود. در خانوادهٔ این خودرو نسخهٔ توربو کوپه بهترین پرفورمنس را داشت. این خودرو به یک پیشرانهٔ کوچک ۲.۳ لیتری چهار سیلندر توربو با اینترکولر مجهز بود که با ۱۹۰ اسب بخار قدرت، برای یک کوپهٔ لوکس در آن سال‌ها قدرتمند به‌حساب می‌آمد. البته درحالی‌که بسیاری از مدل‌های G بادی جنرال موتورز این روزها در بین علاقه‌مندان بشدت محبوب شده‌اند، مدل‌های فاکس بادی فورد به‌جز موستانگ در گمنامی مانده‌اند.

شورلت کوروت سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۶

علیرغم موفقیت نسل سوم کوروت که از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۲ تولید شد، این خودرو در پایان عمر خود در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و پرفورمنس آن چنان پایین آمد که به یک شوخی تبدیل شد. در آن سال‌ها همچنین کوروت برای بقا تلاش می‌کرد و ممکن بود کلاً کنار گذاشته شود زیرا برای مدل ۱۹۸۳ هیچ کوروتی تولید نشد اما زمانی که نسل چهارم در سال ۱۹۸۴ به بازار آمد، همهٔ طرفداران نفس راحتی کشیدند. در این نسل با طراحی جدید و پیشرفت‌های بسیار زیادی مثل آزمایش طراحی در تونل باد، تزریق سوخت الکترونیکی، گیربکس با اووردرایو، فنرهای شمش کامپوزیتی و صفحه آمپر دیجیتالی، جان تازه‌ای به کوروت تزریق شد.

شورلت کامارو IROC Z سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰

نسل سوم کامارو (F-Body) در سال ۱۹۸۲ معرفی شد و بسیاری آن را جذاب‌ترین ماسل کار دههٔ ۸۰ می‌دانند. حالت پایین و تهاجمی، فرم گوه‌ای شکل آینده‌نگر و موتور V8، این نسل کامارو را فوراً به خودروی موفقی تبدیل کرد. نسل سوم کامارو به همراه پونتیاک فایربرد به‌عنوان اولین خودروهای پرفورمنس قابل‌توجه پس از سال‌های ناخوشایند دههٔ ۷۰، به‌سرعت در سراسر آمریکا محبوب شد. هرچند اکثر کاماروهای F بادی از پیشرانه‌های چهار و شش سیلندر استفاده می‌کردند اما برای مدل Z28 موتور ۵ لیتری V8 با ۱۶۵ اسب بخار قدرت ارائه می‌شد. در سال ۱۹۸۵ نیز مدل IROC ارائه شد که از تعلیق بهبودیافته، ترمزهای بزرگ‌تر و انژکتورهای کوروت بهره می‌برد. نسل سوم کامارو به‌قدری جذاب بود که بسیاری از خریداران فراموش کردند آن‌قدرها هم سریع نیست. حتی IROC با موتور ۵.۷ لیتری ۲۲۵ اسب بخاری هم در خیابان در برابر موستانگ‌های فاکس بادی ۵ لیتری که سبک‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر بودند حرفی برای گفتن نداشت.

پونتیاک فایربرد ترنس ام و فرمولا سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲

هرچند شاید این روزها پونتیاک به خاطره‌ای کمرنگ تبدیل شده باشد اما در دههٔ ۸۰ برند بسیار مشهوری بود. با اینکه نسل سوم فایربرد از همان پلت‌فرم F بادی کامارو استفاده می‌کرد اما استراتژی پونتایک این بود که فایربرد F بادی را به دو بخش تقسیم کند. یکی فایربرد فرمولا که به‌عنوان مدلی جنتلمن پایین‌تر از کامارو IROC قرار گیرد و دیگری فایربرد ترنس ام که با ظاهری جذاب به‌عنوان یک ماسل کار پریمیوم، بالاتر از کامارو IROC اما پایین‌تر از کوروت جای داشته باشد. چراغ‌های جلوی مخفی، کاپوت منقار مانند و اسپویلر عقب، ظاهر نسل سوم فایربرد را جذاب‌تر از کامارو کرده بودند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۹ رای
منبع
MotorTrend

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۷۷ دیدگاه‌ها

 1. V8

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به به . ترنس ام عجب ماشینی بود . همچنین کامارو

  موافقم ۵۹
  مخالفم ۲
  1. (Ali(chevynova

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (6460 ديدگاه)

   ترنس ام و کامارو که همیشه جزوه محبوب ترینهان
   تو این لیست ۴۴۲ رو خیلی میپسندم و بیوک رو
   البته که ماسلهای دهه ۶۰ و۷۰ یه چیزه دیگن

   موافقم ۴۲
   مخالفم ۴۶
 2. کافر مقدس

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1632 ديدگاه)

  این کامارو ۱۹۸۵ تو ایران هست ۳نیم میلیارد

  آون بیوک شتاب ۴نیم ثانیه داشته که این رقم برای سوپر اسپرت های اون موقع بود .

  https://fastestlaps.com/models/buick-gnx

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۴۰
  1. (Ali(chevynova

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (6460 ديدگاه)

   بیوک اون زمان با gnx کلی رکورد زد و جالبه که gnx رو بیوک با همکاری مکلارن تولید کرد

   موافقم ۴۵
   مخالفم ۱۱
   1. Hami

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (168 ديدگاه)

    این مک‌لارن ربطی به مک‌لارن انگلیس نداره

    موافقم ۶
    مخالفم ۳
   2. دانیال_Surrey،England

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (2641 ديدگاه)

    البته این مک لارنی که میگی با مک لارن انگلیس فرق داره.

    موافقم ۱۹
    مخالفم ۲
 3. علی

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (755 ديدگاه)

  همشون عالین !!!! یعنی ماشین قلدر و جون سخت !! من از بیوک بیشتر خوشم میاد بخاطر خاطرات خوبی که ازش دارم بخصوص بیوک مونتاژ شده ایران

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۳۳
 4. Mr . Santafe

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  همین ماسل کار های به ظاهر جذاب امریکایی دهه ۶۰ و ۷۰ ، بیشترین مصرف سوخت و آلایندگی رو داشتن و بیشترین هزینه رو به محیط زیست تحمیل کردن .
  الان برای همه خاطره خوش مونده اما کسی از هزینه هاش حرفی نمیزنه

  موافقم ۵۱
  مخالفم ۴۶
  1. سوشیانت

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (980 ديدگاه)

   برای یه ماشین باز آلایندگی و این چیز ها مهم نیست

   موافقم ۴۴
   مخالفم ۱۶
  2. (Ali(chevynova

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (6460 ديدگاه)

   هزینه هاش و الایندگیشون کمترین اهمیت رو داره
   همش فدای موتور ۸سیلندرشون

   موافقم ۵۲
   مخالفم ۱۹
 5. زیزیگولو

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (4140 ديدگاه)

  کامارو IROC Z از همشون جذابتره

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۳۲
 6. Royal Driver

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1053 ديدگاه)

  اگر بخوام رویایی ترین و افسانه‌ای ترین ماسل کاره این لیستو بگم، این بیوک گرند نشناله. یکی از ویژگی های خوبش این بود که یک پوشش نردبانی کارآمد برای اکسل های عقب داشت که به استحکام شاسی و سیستم تعلیق آلمینیومیش کمک میکرد که پشت صندلی های عقب هم بودن، به چسبندگی لاستیک ها هم کمک میکرد و برای پیچیدن میله های تقویت شده‌ داشت .برای خنک کردن موتور از اینترکولر های بهبود یافته استفاده میکرد که خیلی کارآمد بودن. از مواد سبک شده زیادی هم درونش استفاده شده بود مثل یک پروانه توربو هیبریدی سرامیکی فوق سبک‌. این به کنار از یک سری روکش های خاص برای لوله سیستم خنک کننده موتور که هوای ورودی رو متراکم تر میکرد علاوه بر تقویت توربین که از ورود ذرات جامد به توربو جلوگیری میکرد و توربوشارژ ها هم از یک محافظ حرارتی پیشرفته بهره‌مند بودن اینا برای اون دوره بسیار خوب بوده. جالبه بدونید که همین گلگیر هارو طوری طراحی شده بودن که به خنک کردن موتور کمک کنه و پرفورمنسش رو حفظ کنه. شاید اعداد رو کاغذ آنچنان عجیب و غریب نبود اما ساختار پیشرانش تقریبا بس عیب بود راندمان سوخت خوب، سهولت نگداری و تعمیر و اجزای داخلی قویش، محشر ظاهر شد.

  موافقم ۶۷
  مخالفم ۳۶
  1. Royal Driver

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1053 ديدگاه)

   این همه دیسلایک برای چی؟ آمریکایی فن نیستم ولی فکر نکنم اراعه یک سری اطلاعات بد باشه. بعضیا بهشون فشار اومده

   موافقم ۵۶
   مخالفم ۵
   1. LAMBORGHINI

    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (50 ديدگاه)

    همون که گفتی فشاری شدند

    موافقم ۳۵
    مخالفم ۵
 7. مهدی

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1431 ديدگاه)

  همون gnx و iroc جذاب‌ترین بودن

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۳۵
  1. MohammaD

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (310 ديدگاه)

   راستی آقا مهدی ببخشید بی ربطه به این مقاله . اما خواستم بدونم نظر شما در مورد شورولت کاپریس حدود ۱۹۷۵_۷۶ چیه . همینطور بیوک سنچوری اون دوره ؟

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۹
   1. مهدی

    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (1431 ديدگاه)

    داداش من چکارم که نظر منو در مورد اینا میپرسی :)) واسه دوره خودشون خوب بودن اما اگر کسی فکر میکنه الان یکیشو می‌خره و استفاده روزانه میکنه ازشون اشتباه میکنه

    موافقم ۲۰
    مخالفم ۵
    1. MohammaD

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (310 ديدگاه)

     شرمنده آقا مهدی من چون دیده بودم اطلاعاتتون راجع به این دست خودرو ها زیاده و هر از گاهی یه کامنت درباره هر کدوم میدید و از نظر فنی ارزیابی شون می کنید گفتم درباره این دو که یه مقدار دربارشون کنجکاو شدم هم بپرسم . احتمالا سوالم رو یه مقدار بد بیان کردم

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۲
   2. سهیل

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (2 ديدگاه)

    دوست عزیز من چند سال رگال ۷۴ داشتم که مدل دو در و لوکس سنچوریه . بسیار نرم قدرتمند بی صدا راحت فول لاکچری ولی غیر قابل استفاده در شهر تهران . درکوچه های باریک و پر شیب شمال شهر عملا لاستیکها به هرزگردی میفتن و پیدا کردن جای پارک غیر ممکن هستش .از قابل استفاده ترین خودرو آمریکایی در ایران نوا و بیوک ایران و کامارو رو میتونم نام ببرم . چند سالی هم ماستنگ ۶۴ داشتم ولی ترمزهای بدون بوستر و گیربکس با ضرایب دنده عجیب رانندگی در ترافیک شهری رو تبدیل به یه عذاب میکنه .

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۱
    1. MohammaD

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (310 ديدگاه)

     سپاس از شما 🙏🙏

     موافقم ۴
     مخالفم ۱
 8. Alan.r

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1020 ديدگاه)

  فقط رگال لامصب تو قلدری پوزه‌ی چارجر تورتو هم به خاک می‌مالونه😎😎💪💪

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۳۲
  1. ❤BMW❤

   ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1032 ديدگاه)

   هیچی نمیتونه پوزه چارجر تورتو رو بخوابونه
   این مدل اونقدر پلیده که …

   موافقم ۷
   مخالفم ۲
 9. محمدرضا

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (955 ديدگاه)

  زیبا ترین خودرو های جهان در دهه ۷۰ در آمریکا تولید شدن چون هیچ محدودیتی برای مصرف سوخت و اندازه خودرو نداشتند دست طراح ها کاملا باز بود
  در نهایت خودرو هایی با موتور ۷ لیتری ۶متر طول و ۲متر عرض تولید میشد که بیشتر یه اثر هنری بود تا وصیله نقلیه.

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۱۴
  1. Mr . Santafe

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (2 ديدگاه)

   با این توصیف شما پس مینی بوس و اتوبوس یه شاهکار هنری هستن . طویل و عریض ، ارتفاع هم که بالا ، موتور هم پر حجم .
   وصیله هم غلطه وسیله درسته .

   موافقم ۲۷
   مخالفم ۳۳
   1. محمدرضا

    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (955 ديدگاه)

    یعنی خودرویی زیبا تر از لینکلن مارکv وجود داره ۶متر طول بیش از ۲ متر عرض موتور ۶.۶ لیتری با اون صدای زیبا.
    حد اقل اون اسم رو از از اکانت جدید فیکت بردار اون عشق ایرانی ها هیچ خودرویی توی طول تاریخ به این تعداد به ایران وارد نشده.

    موافقم ۱۷
    مخالفم ۱۱
   2. محمدرضا

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (955 ديدگاه)

    اومدی زیر یه مطلب که تیترش بهترین خودروهای عضلانی آمریکایی در دهه ۸۰ میلادی هست ببینی کی فن اون خودرو هاست هیت کنی.
    دوربین مخفیه یا داری شوخی میکنی.

    موافقم ۱۱
    مخالفم ۵
    1. RENAULT5

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (936 ديدگاه)

     دقیقا همینو بگو
     هرکس سلیقه ای داره وطراحی یه بحث کاملا سلیقه ای هست ومن به شخصه طرفدار پروپاقرص عضلانی‌ های آمریکایی هستم چون یه شدت طراحی زیبا ومردونه ای دارن

     موافقم ۴
     مخالفم ۱۳
    2. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     رنو ۵ فرانسوی عزیز … برای طراحان صنعتی ، طراحی یک بحث کاملا سلیقه ای نیست … علمی باستانی برپایه ریاضیات و اصول زیبایی شناسیه ، با در نظر گرفتن رابطه هر جز با جز دیگری و همزمان رابطه هر جز با کل طرح … چیزی به نام سلیقه ، برداشت شمای نوعی از طرح نهایی است … هر دانشجوی طراحی در هر دانشکده طراحی صنعتی در هر کجای دنیا سلیقه استاتیدش رو به عنوان کتب مرجع امتحان نمی ده بلکه سورس های معتبر رشته طراحی صنعتی رو می خونه تا مدرک بگیره … در مورد اعداد فیبوناتچی (دنباله فیبوناتچی) هم یه کم اگه زحمتتون نمیشه تحقیق کنید ، بد نیست … ضرر نداره …

     موافقم ۵
     مخالفم ۳
  2. MC20

   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1384 ديدگاه)

   هی می خوام جلوی خودم رو بگیرم و چیزی نگم ، اما نمیشه … محمد رضای عزیزم ، دوست کره ای فن من ، التماس کامنت فکر شده و پخته و سنجیده … میگی {{{ ” زیبا ترین خودرو های جهان در دهه ۷۰ در آمریکا تولید شدن چون هیچ محدودیتی برای مصرف سوخت و اندازه خودرو نداشتند دست طراح ها کاملا باز بود ” }}} داداش گل من ، مصرف سوخت چه ربطی به زیبایی طرح داره آخه ؟؟؟ مصرف سوخت بیشتر = انجین بزرگتر = وزن بیشتر = ماشین بزرگتر = نا هماهنگی بیشتر طرح … چون منطقا هر ازدیادی رو مجبورند با ازدیاد بعدی جبران کنند که در نهایت به بد قواره گی طرح منجر می شه … در ثانی اگر تا حالا چیزی طراحی کرده باشی ، حتما می دونی دقیقا آزادی عمل و نبود محدودیت ها ، به طرح های نپخته و نسنجیده و شکست خورده منجر میشه ( اثبات حرفم کتاب داستان ، رابرت مک کی … نشر هرمس ) … نعش کش های نخراشیده آمریکایی اون دوران ، کدام یکی از اصول زیبایی شناسی و تناسب در طراحی رو رعایت کرده بودن که زیبا به نظر برسن ؟ کاپوت جلوی ۲ متری که مثل خرطوم فیل آویزون بوده زیباست ؟ یا کابین ۳ متر عرضی که می شد توش سفره پهن کرد ؟ این جمله آخرت هم {{{ ” در نهایت خودرو هایی با موتور ۷ لیتری ۶متر طول و ۲متر عرض تولید میشد که بیشتر یه اثر هنری بود تا وصیله نقلیه ” }}} میخ محکمی بود بر تابوت بخش کامنت های پدال که این روزها ، تقریبا به گورستان دانش و تجربه ، بدل شده … دهه ۷۰ میلادی همه دنیا ، با پوستر های لامبورگینی و فراری و مازراتی و بی ام و و دتوماسو و آلفارومئو … عشق بازی می کردن نه با خرطوم فیل های آمریکایی … من به سهم خودم از کاربران قدیمی و مطلع سایت که می دونم با خوندن بیشتر کامنت ها زجر میکشن و لب به دندان می گزن اما چون عاشق پدال هستند ، چیزی نمی گن و دم فرو می بندن ، رسما عذر خواهی می کنم …

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۳۷
   1. (Ali(chevynova

    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (6460 ديدگاه)

    دتوماسو خوشگل بود؟ یه لگن بیخاصیت که موتور فورد داشت و حقا که اون موتور رو اون لگن حروم شد
    یا لامبورگینی دیابلو که از ترکیب زیبا بوی نبرده بود و پوسترش فقط تو انباری متروکه کارگاهی بود نه اتاق یه پسر ۱۶ ساله
    در مورد بیخاصیت بودن بقیه اسپرتهای اروپایی نظیر MG و جنسن اینترسپتور هم که باعث نابودی شرکتهای دره پیتشون شدن هم نگم یا مثلا شرکتهای تعطیل شده متعدد اروپایی نظیر nsu یا هورچ المان
    واقعیت اونکه اروپایی ها همیشه درحسرت ساخت محصولی در حد کوروت و تاندربرد و موستانگ سوختن و نتونستن مثلش بسازن
    اروپا حسرت طراحی چارجر ۶۹ و چلنجر ۷۰ رو تا ابدیت به گور میبره
    حسرت فروش یکسال موستانگ براش ابدی هست و صد البته که توان ساخت حتی یه وانت مثل سری اف فورد که از کل ساخته های اروپا بهتره هم نداره

    موافقم ۳۲
    مخالفم ۳۲
    1. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     تو اگه به این می گی لگن زشت بی خاصیت ، به نظرم قید ۶۰۰۰ تا کامنتت رو بزن علی جان … https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067875cd20849aDSC_08451.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_157106787008495d565eaDSC_08471.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067866ff9f98764daaDSC_08511.jpg?fit=2048%2C1255 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067862e7dff9f98764daaDSC_08531.jpg?fit=2048%2C1134 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067741565ef66e7dff9f98aDSC_09361.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_15710677065d565ef66e7dffaDSC_09621.jpg?fit=2048%2C1283 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067442ff9f98764daaDSC_11821.jpg?fit=2048%2C1201 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_157106743498764daaDSC_12101.jpg?fit=2048%2C1302 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067668565ef66e7dff9f98aDSC_10021.jpg?fit=2048%2C1164 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067421f98764daaDSC_14071.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_157106722265ef66e7dff9f9876bDSC_72531.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_157106756766e7dff9f98764daaDSC_10731.jpg?fit=2048%2C1391 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067508e7dff9f98764daaDSC_11061.jpg?fit=2048%2C1367 و https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2019/10/1972_detomaso_pantera_1571067489ef66e7dff9f98764daaDSC_11151.jpg?fit=2048%2C1197

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۱۵
    2. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     اینم سفارشی فقط به عشق خودت علی جان که می دونم خیلی خوش سلیقه ای !!!!! https://www.motorious.com/content/images/2020/09/pantera-1-1.jpg

     موافقم ۱۱
     مخالفم ۱۴
    3. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان حالا برسیم به زیباترین ماشین های آمریکایی : لینکلن کانتیننتال (سال ۱۹۵۸)
     سومین گزینه فهرست زشت‌ترین خودروهای جهان لینکلن کانتیننتال محصول سال ۱۹۵۸ است. این خودرو با چراغ‌های کج و معوجش، بدنهٔ افقی‌اش و با پستی و بلندی‌های مسخره‌ای که در نمای جلو دارد، خودرویی بسیار بزرگ است.
     طراحی خودرو در طی این سال‌ها به شکلی مورد تمسخر قرار گرفته که آگهی‌های تلویزیونی که آن زمان برای این خودرو تهیه شده بود هنوز هم به عنوان محتوایی طنز و خنده‌دار تماشا می‌شود.
     در سال‌های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۰ لینکلن طراحی این خودرو را کمی تغییر داد که نتیجه‌اش از قبل بدتر شد و خودرو روز به روز مسخره‌تر شد …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-1.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-2.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-2.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-4.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-5.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-6.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-7.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-8.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-9.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-3.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-17.jpg و https://www.joesgoldengasoline.com.au/wp-content/uploads/2021/02/1958-Lincoln-Continental-Convertible-white-2.jpg

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۱۴
    4. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان … Jensen و MG انگلیسی هستند … من فن انگلیس نیستم که بخوام ماله این دوتا رو بکشم اما چون سوادت کمه فقط بهت میگم یادت بمونه که MG چه کارهای بزرگی در عمرش کرده … دلم می سوزه برای عمری که پای ۶۰۰۰ تا کامنت نوشتن گذاشتی … کاش حداقل اونقدری سواد یا حافظه داشتی که کل کل باهات تلف کردن وقت نبود … در مورد فعالیت آگوست هورش هم چیزی نگو ، چون اون زمان حتی پدر محترم و گرامی شما هم ، هنوز متولد نشده بودند و اگه نمی دونی هورش درون آعودی ادغام شده ، شما نگران هورش نباش ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ام جی EX181 مدل ۱۹۵۹ ، خودرویی انقلابی با سرعت ۴۰۰ کیلومتربرساعت
     ۶ دی ۱۴۰۰ خواندن این مطلب ۱ دقیقه زمان میبرد ….

     موافقم ۸
     مخالفم ۱۵
    5. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     (Ali(chevynova
     ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ {{{ ” واقعیت اونکه اروپایی ها همیشه درحسرت ساخت محصولی در حد کوروت و تاندربرد و موستانگ سوختن و نتونستن مثلش بسازن ” }}} …. علی جان حقیقت اینه که آمریکایی ها ۲۴۶ ساله از انگلیس مستقل شدن اما هنوز برای ساخت کوروت جدید و افتخار کردن به خودشون از رو انجین ۱۴ سال پیشه ۴۵۸ فراری کپی میکن … میدونی چرا ؟ چون باباشون که انگلیس باشه خودش از آلمان انجین می گیره … علی جان اوضاع خیلی خیطه …

     موافقم ۱۱
     مخالفم ۱۸
    6. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان من ۲ سال پیش گفتم ” وانت سازان ، همیشه وانت سازند ” … منتها اون زمان به رفیقات برخورد … بگذریم … خوبه خدا رو شکر خودت اعتراف کردی آمریکا تهش وانت سازه ، من هم در این یک مورد باهات موافقم … اتفاقا حسرت فراری و لامبو و مازرو هم همیشه این بوده که هرگز نمی تونن مثل آمریکایی ها وانت بسازن …

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۱۷
    7. (Ali(chevynova

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (6460 ديدگاه)

     خودروسازی مفلوک ایتالیا که همیشه وابسته بوده به بقیه مثل امثال لامبورگینی و دتوماسو خوب تکلیفشون مشخصه
     امثال فیات هم که تو امریکا راهشون نمیدادن و با خرید بخشی از سهام کرایسلر اجازه ورود بهش دادن که بازم فروشی نداره در امریکا
     لانچیا و الفا و مازراتی هم که رو هم ارزششون اندازه نصف سهام جیپ نیست و این برای لانچیا که فقط در خوده ایتالیا عرضه میشه وضعیت بدترهدر مورد زیبایی هم کسی که لانچیا استراتوس و دتوماسو پانترایی که موتور فورد روشه رو دوست داره کلا از طراحی نباید صحبت کنه چون سلیقش کلا مشکل داره
     در اخر دعوت میکنم عکس کادیلاک الدورادو ۱۹۵۹ و۱۹۵۳ بعلاوه طراحی کرایسلر امپریال ۱۹۵۵ رو ببینی که زیبایی قالپاقهاشون از طبیعت ایتالیا قشنگ تره چه برسه ماشینهاشون که تو لمانز ۱۹۶۶ از فورد جی تی ۴۰ باختن

     موافقم ۱۸
     مخالفم ۱۷
    8. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان در مورد طبیعت زیبای کشور ایتالیا بهتر نیست تا از نزدیک ندیدیم اظهار نظر نکنیم !!! بهشت بکر بر روی کره ی زمین ، توسکانی ایتالیا :
     شاید تا به حال نام توسکانی را شنیده باشید، یکی از رویایی ترین مناطق برای گشت و گذار با تور ایتالیا با وسعتی برابر ۲۲۹۹۰ کیلومتر مربع که سرتاسر مراتع و زمین های سرسبز است و با همین وسعت نه چندان زیادش، ۶ مورد از میراث های فرهنگی یونسکو را در خود جای داده است. در مرکز ایتالیا یکی از زیباترین منطقه های این کشور به نام توسکانی قرار گرفته است که با وسعت تقریبی ۲۳ هزار کیلومتر مربعی اش، یک جای عالی برای طبیعت گردی گردش و تفریح محسوب می شود. منظره ای خیره کننده باچشم اندازی به زمین های سبز وسیع و یک دست در کنار خانه های ویلایی و مردمی خونگرم از توسکانی ایتالیا یک جای پرطرفدار و محبوب ساخته است.

     توسکانی دارای چند نمونه از بهترین باغ های میوه ی ایتالیا است و به دلیل شرایط آب و هوایی فوق العاده خوبی که دارد برای رشد و پرورش انواع گیاهان جایی مناسب است، بهشتی گمشده که به خصوص در فصل بهار، سرشار از زیبایی های خداوندی می شود و دره های سر سبز آن درست مانند تابلوی نقاشی شگفت انگیزی می شوند که در مقابل چشمان شما قرار می گیرند. یکی از جلوه های طبیعت گردی بامزه ای که به این فضای سبز روح خاصی می بخشد، گله ی گوسفندان سفیدی است که روی تپه ها حرکت می کنند و البته که خانه های ویلایی و زیبا و تپه های مخمل گون سبز را هم نباید از یاد برد، در کل می توان گفت که توسکانی به واسطه ی زمین ها و دره های سر سبز پی در پی اش شناخته شده است.

     یکی از جذابیت های توسکانی، دریاچه ی زیبایی به نام Orbetello Lagoon و منطقه ای به نام Apuan Alps است که از مناطق حفاظت شده محسوب می شود و زیستگاه انواع پرندگان و جانوران است. اگر چه توسکانی یکی از زیباترین طبیعت های ایتالیا را در دل خود دارد اما در بین توریست ها و گردشگران بیشتر به عنوان یک منطقه ی فرهنگی شناخته می شود، این منطقه ۳ شهر سینا، پیزا و لوکا را شامل می شود که شهر پیزاهمان برج کج معرف ایتالیا یعنی برج پیزا را دارد. ۶ میراث جهانی یونسکو در توسکانی قرار دارند، شامل مرکز تاریخی فلورانس، میدان کلیسای جامع پیزا، مرکز تاریخی سینا ال دوورچا از جمله ی آن هاست. یکی از کارهای دیگری که می توانید در توسکانی انجام دهید، بازدید از پینتزا، شهر پنیر است! که در آن می توانید طعم های مختلفی از پنیر های خوش طعم و ناب ایتالیایی را بچشید. یکی دیگر از جاذبه های پینتزا، جایی به نام Palazzo Piccolominiاست که میدان ذوزنقه ای شهر محسوب می شود، این میدان از چهار طرف توسط چهار ساختمان احاطه شده و چشم انداز جالبی دارد.

     موافقم ۷
     مخالفم ۶
   2. Amir Machine

    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (1154 ديدگاه)

    دوست نسبتاً محترم
    اینکه شما فن اروپا هستی و مخالف امریکا دلیل نمیشه که هرجا به هر بهانه‌ای نظرات شخصی و بعضاً بی‌پایه خودت رو با لحن روشنفکرانه بیان کنی
    ایشون نظرشو گفته و به هیچ کسی هم ربطی نداره که آیا مطابق با واقعیت هست یا نه، نظر و عقیده شخصیه، همین نعش کش‌های نخراشیده آمریکایی با خرطوم فیل برای خیلیا ازجمله خود من ماشینای بشدت جذاب و دوست داشتنی هستند و هیچکسی هم حق نداره خرده بگیره که چرا اینا رو زیبا میدونید
    آره از دید من همون کاپوت دو متری خرطوم فیل و کابین سه متری بشدت زیبا است، به کسی چه مربوط؟ جناب روشنفکر اول یاد بگیر به نظر و دیدگاه دیگران احترام بذاری و چیزی رو که خودت خوشت نمیاد با این الفاظ مسخره توصیف نکنی
    ببخشید تو رفتی دهه ۷۰ اتاق همه مردم دنیا رو دیدی که چه پوستری توش چسبیده که اینطور با قاطعیت حکم صادر میکنی؟ نخیر عزیز اینطوری‌ها هم نیست که تمام دنیا فقط عاشق علاقه‌مندی‌های شخص تو باشن، بیا پایین رفیق، بیا پایین
    رو دیوار اتاق خود من هنوز هم پوستر ماسل کارهای آمریکایی دهه ۷۰ چسبیده، تو ایتالیایی دوست داری، من و خیلی‌های دیگه آمریکایی، خوشت میاد ماشینای موردعلاقه‌ت رو کسی با همین چیزایی که خودت نوشتی توصیف کنه جناب روشنفکر؟
    بهتره اول احترام گذاشتن به سلایق و علایق دیگران رو یاد بگیری، لازم نکرده بخاطر سطح کامنت‌های پدال از کسی عذرخواهی کنی

    موافقم ۳۴
    مخالفم ۱۳
    1. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     امیر جان مطلقا محترم … اولا به جای موعظه کردن و روضه خوندن بگو کدوم نظر من پایه نداشته تا ثابت کنم داشته … دوما چیزی به نام لحن روشنفکرانه نداریم … لحن : یعنی آواز خوش و موزون ، نوا ، کشیدن صدا یا اجتماع حالت های صداهای مختلف . (دهخدا) … روشنفکر بودن یا نبودن از کم و کیف آرا و یا نظرات و یا عقاید و یا اطلاعات هر کس در سخنانش هویدا میشه … سوما از این جا به بعد دیگه کامنت شما فشاری میشه و پر واضحه که برای کامنت فشاری فقط دم نوش گل گاوزبان جوابه … از جمله مهم‌ترین خواص دم نوش گل گاوزبان خاصیت آرام بخشی طبیعی آن و کمک به درمان استرس و افسردگی است . همانطور که اشاره کردیم ، دم نوش گیاه گل گاو زبان به نوشیدنی آرام‌بخش معروف است . اگر احساس خستگی می‌کنید یا استرس و اضطراب دارید ، یک فنجان از این دمنوش حال شما را بهبود می‌بخشد … امیر جان من کامنت های فنی از شما کم ندیدم بگذار هر وقت آروم و منطقی شدی با هم در مورد این که چه چیزی به چه کسی ربط داره یا نه و لزوم تطابق کامنت ها با واقعیت و حقیقت و اینکه دهه ۷۰ پوستر روی دیوارها بیشتر از چه برندهایی بوده صحبت می کنیم … فقط یک چیز رو اضافه کنم هیچ کس نمی تونه بوگاتی و فراری و مازراتی و لامبورگینی و آلفا و لانسیا و پاگانی رو مسخره کنه … چون اولا در زمان خودش ، بهتر از این ها رو نساخته و ثانیا اگر این ها رو از دنیای ماشین حذف کنی دنیای ماشین تموم میشه … اصلا خودت بگو چی می مونه … حتی دیگه شورولت هم نمی تونه برای کوروت جدیدش انجین بسازه …

     موافقم ۱۱
     مخالفم ۱۹
    2. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان از پیله تعصب و توهم بیرون بیا حقایق و زیبایی های دنیای ماشین رو ببینی ……………………. تقدیم با عشق : نگاهی به لانچیا پر افتخار ترین تیم در مسابقات رالی قهرمانی جهان : این خودروها هواداران خاص خود را داشتند که عمدتا عاشق خودرو، سرعت و دردسر بودند! در آن زمان از حیث محبوبیت، این برند در حد برندهای محبوبی چون آلفارمئو و فیات بود. مدلهای لانچیا آلفا، لانچیا بتا، لانچیا اسپایدر از پر رونق ترینها در زمان خود بودند. در این گفتار قصد داریم گریزی بزنیم به خودروهای برندی که سالهای دور در کشورمان حضوری پرطمطراق داشت ولی اکنون جای آنها و نسلهای جدیدشان در خیابانهای ایران خالی است.
     بی شک یکی از این برندهای معتبر و قدیمی اروپایی، لانچیا ایتالیا است، که در سال ۱۹۰۶ توسط وینچنزو لانچیا پایه‌گذاری شد.
     از دیرباز شرکت لانچیا به‌ دلیل تولید خودروهای ممتاز و مخصوص رالی شناخته شده‌است. محصولات لانچیا البته معمولاً به‌عنوان خودروهای لوکس و گران‌قیمت نیز شناخته می‌شوند.
     لانچیا در رقابت های رالی جهانی موفق شده ١٠ قهرمانی تیمی بدست آورد و تاکنون پر افتخارترین تیم شرکت کننده در تاریخ این مسابقات شناخته می شود. (علیرغم اینکه از سال ١٩٩٣ از این رقابت ها کناره گرفت) قهرمانی هایی که پشت سر هم در سه سال پیاپی ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۶، سال ۱۹۸۳ و در آخر با ۵ بار تکرار طوفان لانچیا در سالهای ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ به دست آمده است.در سالهای ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۷ این خودروها به کشورمان پا گذاشتند. جوان های دیروزی می دانند که وقتی اسم لانچیا بر زبانها می آمد شتاب و طراحی خارق العاده آنها بی درنگ در ذهنها نقش می بست.
     این خودروها هواداران خاص خود را داشتند که عمدتا عاشق خودرو، سرعت و دردسر بودند! در آن زمان از حیث محبوبیت، این برند در حد برندهای محبوبی چون آلفارمئو و فیات بود. مدلهای لانچیا آلفا، لانچیا بتا، لانچیا اسپایدر از پر رونق ترینها در زمان خود بودند.این خودروهای تو دل برو قالبا از موتورهای پیچیده ای که معمولا با دو کاربراتور و عمدتا خورجینی بودند و گیربکسهای ۵ سرعته که در آن زمان جز معدود گیربکسهای پیشرفته بازار بود بهره مند بودند.
     خیلی ها این لانچیاها را رقیبی برای بی ام دبلیو ۲۰۰۲ و ۳۲۰ می دانستند. نسخه اسپایدر لانچیا موتور خود را در قسمت انتهایی خودرو حمل می کرد. نسخه بتا یک خودرو چهار در خانوادگی بود که از یک موتور ۱.۶ لیتری بهره می برد و نسخه های لانچیا بتا ۱.۸ و ۲ لیتری کوپه، اسپرت و جوان پسند بودند. این خودروها به دلیل دارا بودن شتاب بالا و فشار زیاد بر روی‌ شاسی اغلب به صورت فابریک دارای استرس بار بودند تا کمی از بار قدرت موتور که به بدنه اعمال می شد را کنترل و متوازن نماید. در اکثر این مدلها از روغن موتورهای stp که غلظت بالایی داشتند استفاده می شد.نهایتا در دوران رکود اقتصادی اروپا این برند را شرکت خودرو سازی فیات خریداری کرد و در حال حاضر شکوه و قدرت سال های اوج خود را از دست داده است. ناگفته نماند این خودروها نیاز به نگهداری با حساسیت بالایی داشتند.به هر حال امیدواریم پای این قبیل خودروهای اسپورت ایتالیایی مجددا به کشورمان باز شود تا جوان های عشق سرعت هستند، اینبار از سرعت و تکنولوژی روز خودروهای ایتالیایی لذت برند.

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۱۸
    3. (Ali(chevynova

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (6460 ديدگاه)

     لانچیا مگه اصلا هنوز هست؟ اوه اره راست میگی هست ولی فقط یه مدل داره و فقط در بازار ایتالیا فروش داره که اونم طبیعیه چون خارج از کشورش هیچ کسی اونقدر کم عقل نیست بره بجای خرید یه اوپل یا یه پژو،لانچیایی بخره که در خاک خودش هم فروشش اندازه موتور وسپا هم نیست
     گذشته پرافتخارش هم اگه ذره ای اهمیت داشت که نداره روزگارش این نبود که فقط در ایتالیا اونم با یک محصول فروش داشته باشه

     موافقم ۱۸
     مخالفم ۹
    4. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     علی جان لانسیا به اندازه یک اپسیلون با تک مدل اپسیلون ، در خاک ایتالیا ، حداقل فروش داره و زندس و هنوز داره نفس می کشه … راستی علی جان از پونتیاک خدا بیامرز چه خبر ؟ نمی دونی کجا دفنش کردن ؟ خاکش کجاست ؟ حداقل جمعه ها بریم یه فاتحه ای براش بفرستیم … حیفه یادش فراموش بشه … باز دم ایتالیایی ها گرم که لااقل هوای لانسیا رو دارند … نه مثل پونتیاک طفلی که توو خود آمریکا هم کسی گردن نگرفتش … خدا رحمتش کنه …

     موافقم ۸
     مخالفم ۵
    5. حسن

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (734 ديدگاه)

     عزیزم ام سی دو شما داری علایقت را متعصبانه به عنوان نظریه ی انیشتین و وحی منزل بیان میکنی بعد میگی کجاش بی پایه و اساسه من برات میگم
     دوستان ببخشیدا ولی بعضی وقتها باید برا جا افتادن مطلب مثال زد .شما میتونی هاضمه ی گاو و ادم را با هم مقایسه کنی قطعا نه نمیشه . یکی یونجه میخوره یکی هم نون و گوشت و سبزیجات حالا اگه به گاوه بگی یونجه اخه یونجه خوردنیه میگه کجاش غیر منطقیه بگو تا برات توضیح بدم و درست هم میگه حالا هر کسی دنیایی و شرایطی و علایقی داره خیلی سخت نگیر زندگی زیباست.

     موافقم ۲
     مخالفم ۸
    6. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     حسن
     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (۵۹۵ دیدگاه)
     {{{ حالا اگه به گاوه بگی یونجه اخه یونجه خوردنیه میگه کجاش غیر منطقیه بگو تا برات توضیح بدم و … }}} … من و امیر جان از جایگاه دو انسان این جمله ها رد و بدل کردیم ، مثال شما ، قیاس مع الفارقه و باطله و توهین آمیزه … حسن جون شما داری رسما و غیر مستقیم به من توهین میکنی ، اما با گفتن این مثال بی شرمانه در حقیقت داری به خودت توهین می کنی … حسن جون توهین آخرین حربه یک انسان ضعیف و درمانده ، برای فرار از شکست هست … اما حسن جون از اون جایی که من ادب و ادبیات رو بسیار دوست دارم از یکی از شعرهای خودم دو سه بیت برات می نویسم باشه پیشت یادگاری …………………………………………………………………………………………………………………………………………………… حقیقت تلخ تر از زهر مار است …… که هرکس خورد بر دردش دچار است ……………. و هرکس خورد علت را نفهمید ………. که این از کوری چشم خمار است ……….. گهی باید که زهر مار خوردن …………… که این بازی به رسم روزگار است …………

     موافقم ۶
     مخالفم ۳
   3. حسن

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (734 ديدگاه)

    اینکه ۴ تا عکس از خودروهایی که دوست داری بذاری و بگی خیلی زیبا هستن نشانه ی علایق شماست نشانه ی منطق شما نیست
    بعد تمام کسانی که تو پدال هستن این عکسا را دیدن و اینجوری نیست که شما فقط عکس داری و خودرو دیدی خیلیها اماراتن خیلیها تو مناطق ازاد حتی سوار شدن و هر کدوم طبق علایق و سلایق خودشون طرفدار خودروسازیه یک کشورند و تو همون جا هم طرفدار یک برند و یا حتی یک خودرو هستند.
    این عکسا برای شما زیباست و برای خیلیها افتضاح و مزخرفن.
    من قصد بی احترامی ندارم اما تا حالا واژه ی خرطوم را هیچ کجا استفاده نکردن و شما اولین نفری منتها خودرو سازهایی که شما طرفدارشی از قدیم الایام حتی تو رسانه ها به جعبه ساز معروفن میگفتن چجوری خودرو طراحی میکنن و میسازن جوابش این بود بستگی داره چه جعبه ای دستشون باشه جعبه چوبی یا جعبه کارتونی جعبه موز باشه یا سیب یا پرتقال میتونی از بزرگترات در مورد قدیما بپرسی.
    یه لطفی بگن علایقت را تحمیل نکن با خودت خوش باش از چیزی که دوست داری لذت ببر تا توهماتت نقد نشه.

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۷
    1. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     حسن جون دنبال جعبه می گردی ، گراند واگونیر و نویگیتور و اسکلید … اگه صندلی های ردیف سومشون رو بخوابونی فضای بارگیری بسیار زیادی برای بار زدن جعبه های موز و سیب و پرتغالت فراهم میکنن … گزینه های شایسته ای هستن … از بزرگترهات بپرس بهت میگن … حسن جون کدوم سوپراسپرت ایتالیایی رو شبیه جعبه دیدی ؟ سمت سما جعبه ها قوس و انحنا دارند ؟ حسن جون اونی که علاقه اش رو به دیگران تحمیل میکنه بعضی از آمریکایی فن ها هستند … اسم نمی برم … کامنتش زیر کامنتم هست … اونی که با خودش خوشه بعضی از آمریکایی فن ها هستند … اسم نمی برم … کامنتش زیر کامنتم هست … اونی که توهماتش نقد میشه بعضی از آمریکایی فن ها هستند … اسم نمی برم … کامنتش زیر کامنتم هست … حسن جون راستی بگو چرا انجین کوروت جدید رو از رو انجین فراری ۴۵۸ قدیمی ساختن ؟؟؟ این هم توهمه ؟؟؟

     موافقم ۸
     مخالفم ۵
   4. یانکی.من هم فرزند کسی هستم.آبان سرخ.

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (2344 ديدگاه)

    رفیق حداقل طرفدار خودرو سازیه کشوری باش که بدونی چند سال دیگه هم هست.مازراتی آلفا که بزودی به فاضلاب تاریخ میپیوندن به دلیل نداشتن خریدار و هزینه بی حساب و کتاب روشون که برگشت نداره.لامبو که شده یه آرم رو پلتفرمهای آلمانی و فقط یه وی۱۲ دارن که اونم بزودی منقرض میشه.بعدی فراری که اگر قسمت مسابقاتش رو جدا کنیم که اونجا هم عددی نیست میمونه یه چندتا سوپر کار جعلی که رویه یه پلتفرم دارن تولید میشن فقط اسم و ظاهر عوض میکنن.انقدر بدبختن که توان ساخت یه کراس اوور ندارن اومدن یه سوپر اسپرت رو ۴ در کردن انجین مسابقیه ای انداختن روش میگن شاسی بلند اینو بدون کل تاریخ ایتالیا توان ساخت یه رقیب برا جیپ رانگلر نداره.از اونور داریم وارد دوران برقی میشیم که ایتالیا هیچی برا عرضه نداره.آخه یه کشور با مدیران فاشیست که آمریکا ابر قدرت زد تو سرشون رو چه جور با آمریکا مقایسه میکنی.اینکه پز سوپر اسپرتهای لامبو و فراری رو میدن فقط یه جور حقراته.اینو بدون اگه مثلا فقط یه شوی بخواد تخصصی رو سوپر اسپرت سازی تمرکز کنه جایی برای فراری میمونه.درست مثل سالهایی که فورد تصمیم گرفت پوزه انزوی حقیر رو به خاک بماله.دیدم اشاره کردی به کوروت که انجینی مشابه انجین ۱۴ سال پیش فراری ساخته و افتخار میکنه اگر فراری اون زمان ساخته الان چرا جرات ساختنش رو نداره چونکه نه توانش رو داره نه میدونه چچجوری برتر از کوروت بسازه.شوی در روزگاری قویترین وی۸ تنفس طبیعی تاریخ رو ساخته که هیچ خودرو سازی جراتش رو نداره.در آخر اینکه میگن زیباترینها رو بین سالهای ۶۰ الی ۸۰ ساختن تو آمریکا دلیل داره برو یکم تحقیق کن راجبش.اون زمان انقدر دست طراح و مهندس باز بود تو امریکا که میتونست هر چی تو ذهنش هست رو پیاده کنه و اینکه صنعت قالب سازی و پرس رو اون زمان آمریکا به آخر رسوند.در این خصوص کلی مستند هم وجود داره.آمریکا آقای دنیاست جایی که ایتالیا حاضره پول بده پرچمش روی اف۳۵ بخوره.فقط یه اف ۳۵ اندازه کل تاریخ اروپا ارزش داره و اف ۲۲ اندازه کل جهان هستی.بازم حرفی داری 💪💪💪💪💪💪💪

    موافقم ۹
    مخالفم ۱۶
    1. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     یانکی جان به جان خودت بحث با شما هدر دادن وقت هست … تراوش فرمودید : {{{ ” آمریکا آقای دنیاست جایی که ایتالیا حاضره پول بده پرچمش روی اف۳۵ بخوره.فقط یه اف ۳۵ اندازه کل تاریخ اروپا ارزش داره و اف ۲۲ اندازه کل جهان هستی.بازم حرفی داری 💪💪💪💪💪💪💪 ” }}} … آره حرف دارم زیاد هم دارم اول برو در مورد ” ورنر مگنِس مکسیمیلین فرایر وُن براون ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” آلبرت اَینشتَین ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” کنستانتین تسیولکوفسکی ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” سرگئی پاولوویچ کارالیوف ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” سرگئی آیزنشتاین ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” گوییچی هوسادا ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” نیکولا تسلا ” تحقیق کن … بعد برو در مورد ” لئوناردو داوینچی ” تحقیق کن و این لیستی از نوابغ شرقی و اروپایی که تا ابد می تونه ادامه داشته باشه … در آخر خودت حساب کن ببین آمریکا رو چه کسانی ساختن ؟

     موافقم ۵
     مخالفم ۲
    2. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۱۰ مهندس و دانشمندی که ماشین‌های جنگی نازی‌ها را ساختند :
     ۱- فردیناند پورشه :
     ۲- کرت تانک :
     ۳- ارنست هِینکِل :
     ۴- ویلی مِسِراشمیت :
     ۵- رابرت لاسِر :
     ۶- هانس فون اوهاین :
     ۷- والتر ثیِل :
     ۸- هربرت آ. واگنر : …. ۹- کنراد زاس … ۱۰- فریتز تاد …

     موافقم ۳
     مخالفم ۲
    3. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۹- کنراد زاس

     در سال ۱۹۳۵، کنراد زاس به‌عنوان یک مهندس برای کارخانه‌ی هواپیماساریِ هنشِل کار می‌کرد، اما تعطیلات‌ش را صرف ساخت کامپیوتری در اتاق پذیراییِ والدین‌ش نموده‌بود. Z1 نخستین کامپیوتر قابل برنامه‌ریزی در جهان بود.

     زاس تلاش کرد کامپیوتری بسازد که بتواند معادلات مهندسی را برای او حل کند. در سال ۱۹۳۸، Z1 در این زمینه پیشگام بود، اما تنها از عهده‌ی حل معادلات ساده برمی‌آمد. با آغازجنگ جهانی دوم، زاس حالا باید دانش‌ش را در ساخت کامپیوتر در اختیار نیروهای ارتش آلمان می‌گذاشت.

     زاس در این هنگام برای مؤسسه‌ی آیرودینامیک آلمان و در خدمت رایش سوم کار می‌کرد و موفق شد چندین کامپیوتر دیگر را نیز طراحی نماید که در نهایت، به ساخت Z4 منجر شد. زاس مشغول به کار روی کامپیوتری شد که با لوله‌های خلأ کار می‌کردند. ولی این کار در همان مراحل ابتدایی، توسط نیروهای ارتش آلمان متوقف شد. آن ها فکر می کردند دستیابی به چنین کامپیوتری، غیرضروری است چرا که پیروزیِ آن‌ها بسیار قریب‌الوقوع بود.

     تولیدکنندگان هواپیمای مختلفی در آلمان، خواهان کامپیوترهای زاس بودند تا بتوانند معادلات لازم را با اسفاده از آن، حل نمایند. موضوع این کامپیوترها، چنان اهمیت حیاتی‌ای یافت که «ورنر فون براون»، شخصاً دست به کار شد تا زاس و کامپیوترهای‌ش را به محلی امن‌تر منتقل نماید.

     با پایان جنگ جهانی دوم، زاس مخفیانه مدل Z4 را از مرز آلمان خارج کرد و به سوئیس برد و در دهه‌ی ۱۹۵۰، یک کارخانه ی ساخت کامپیوتر را تأسیس نمود. بیست سال بعد، امتیاز این کارخانه توسط زیمنس خریداری گردید و زاس، بازنشسته شد.

     موافقم ۴
     مخالفم ۲
    4. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۸- هربرت آ. واگنر

     در طول دهه‌ی ۱۹۲۰، مهدس هوانوردی‌ای به نام واگنر، روی دینامیک اجزای مختلف هواپیماها، از جمله شناورهای دریایی، مطالعه می‌کرد. با فرا رسیدن دهه‌ی ۱۹۳۰ میلادی، او روی موتورهای هواپیماهای نظامی با توان پرواز در ارتفاعاتِ بالا و موتورهای جت کار می‌کرد. او در دهه‌ی ۱۹۴۰، کارش را روی موشک‌های هدایت‌شونده متمرکز نمود.

     یکی از پروژه‌های او، بمب هدایت‌شونده‌ی Hs 293 با قدرت موشکی، نخستین نوع بمب از این خانواده بود که در زمان جنگ به کار گرفته‌شد. این بمب که نمونه‌ای اولیه اما ویرانگر بود، توانست ۴۰۰هزار تن از ادوات حمل و نقل دریاییِ متفقین را معدوم نماید. با این وجود، گسترش مدل‌های دیگر Hs 293، بهبودِ مدل ساخته شده را ناممکن ساخت.

     بعد از پایان جنگ، واگنر یکی از نخستین دانشمندان آلمانی بود که به آمریکا رفت. در آن‌جا، او سیستم هواپیماییِ هدایت‌شونده‌ی راداری را که توسط نیروی هوایی امریکا در طی جنگ های کره به کار گرفته شده‌بود، ارتقا بخشید. او همچنین طراحی بمب‌های هدایت‌شونده‌ی آمریکا و ارتقاء سیستم‌های هدایتی موشک‌های ضدتانک ارتش آمریکا را بر عهده گرفت.

     موافقم ۴
     مخالفم ۲
    5. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۶- هانس فون اوهاین

     زمانی‌که ارنست هِینکِل، در آستانه‌ی ورود به دانشگاه گوتینگِن برای طراحیِ اولین هواپیمای جت بود، هانس فون اوهاین توسط سرپرست خود در مدرسه، به او معرفی شد. در سال ۱۹۳۶، اوهاین رسماً به Heinkel Flugzeugwerke پیوست تا در پروژه‌ی ساخت نخستین موتور جت، همکاری نماید.

     در سال ۱۹۳۹، هواپیمای He 178، که نخستین هواپیمای جت جهان محسوب می‌شد، ساخته شد و در پرواز آزمایشی نیز هیچ ایرادی از خود نشان نداد. کارِ فون اوهاین روی موتورهای جت، باعث شد که نازی‌ها به هواپیمای جنگنده‌ی Me 262 دست یابند. اگرچه فون اوهاین، خود در طراحی Me 262 مستقیماً دخالت نداشت، اما او موفق شد که به نازی‌ها اثبات نماید استفاده از موتورهای جت در هواپیماهای جنگنده، می‌تواند ایده‌ای بسیار عملی و ارزشمند باشد.

     بعد از پایان یافتن جنگ جهانیِ دوم، فون اوهاین به آمریکا مهاجرت کرد. در سال ۱۹۶۳، او دانشمند ارشد آزمایشگاه تحقیقاتیِ نیروی هواپیمایی آمریکا شد. او در این زندگیِ جدید، مقالات فراوانی را به چاپ رساند و از نظرِ بین‌المللی بخاطر دستاوردهای‌ش در زمینه‌ی مهندسیِ هوانوردی، به شهرت فراوانی دست یافت. در نهایت، نام فون اوهاین در تالار شهرت هوانوردی بین‌المللی و تالار شهرت علوم، ثبت گردید.

     موافقم ۴
     مخالفم ۲
    6. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۵- رابرت لاسِر

     رابرت لاسر، یک مهندس هوانوردی و یک خلبان کارکشته بود که جایزه‌ی خلبانی را هم گرفته بود. پس از کار کردن برای چندین کارخانه‌ی سازنده‌ی هواپیما، او شروع به همکاری با مسراشمیت نمود و با کمک یکدیگر، Bf 109 را طراحی نمودند. او همچنین در طراحیِ Bf 110 هم نقشی مؤثر ایفا کرد. در سال ۱۹۳۸، او نزد هینکل رفت تا دوباره همکاری‌اش را با او از سر بگیرد، اما پس از مخالفتی در زمینه‌ی طراحیِ یک جت جنگی، از سمت خود اخراج شد.

     پس از آن، لاسر به دیگر کارخانه‌ی هواپیماسازی، یعنی Fieseler رفت. در آن‌جا بمب‌افکن ترس‌آور V-1 را طراحی نمود. این نخستین انتقام مخوف نازی‌ها بود. صدها موشک کروز، به وسیله‌ی این بمب‌افکن، بر بریتانیا فرود آمد و به این ترتیب، کارآمد بودن و رعب‌انگیزیِ آن، به اثبات رسید.

     پس از جنگ، لاسر توسط متفقین برای شرکت در عملیات Paperclip برگزیده شد، اما برخلاف «وارنر فون براون» معروف، او تا سال ۱۹۴۸ به آمریکا مهاجرت نکرد.

     در آن زمان، او در کنار فون بران در برنامه‌ی فضاییِ آمریکا همکاری می‌کرد، اما به اشتباه، حدس زد که سفر به ماه، امری ناممکن است. او می‌گفت که هیچ سفینه‌ای برای چنین مسافرت پرمخاطره‌ای، به قدر کافی قابل اعتماد نیست. در سال ۱۹۵۹، لاسر مجدداً به آلمان بازگشت و کار کردن زیر نظر مسراشمیت را از سر گرفت.

     موافقم ۳
     مخالفم ۲
    7. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     ۲- کرت تانک

     کرت تانک، یک مهندس شناخته‌شده در طراحی هواپیماهای آلمانی و خلبان آزمایشی برای نازی‌ها بود که در جنگ جهانی اول، برای آلمان جنگیده بود. پس از آن، او به تحصیل در رشته‌ی مهندسی الکترونیک پرداخت و تبدیل به یک خلبان بسیار مجرّب گردید. بعد از کار کردن با چندین کارخانه‌ی صنایع هوانوردی، او در سال ۱۹۳۱، به کارخانه‌ی «فوک وُلف» رفت.

     او در آن‌جا این کارخانه را تبدیل به یک کارخانه‌ی شناخته‌شده در سطح جهان، در زمینه‌ی تولیدات صنایع هوانوردی نمود. او هر دو هواپیمای Fw 190 جنگنده و Fw 200 مسافربری را در آن‌جا طراحی نمود. Fw 190 آلمانی، عملکردی بسیار برتر از «اسپیت‌فایِر» معروفِ بریتانیایی داشت و تبدیل به بهترین هواپیمای جنگنده‌ی آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم گردید. در عین حال، Fw 200 طراحی او هم، علاوه بر آن‌که می‌توانست یک مسافربر باشد، همزمان بعنوان بمب‌افکن هم کاربرد داشت.

     با آن‌که تنها چند صد عدد نمونه از این مدل ساخته شد، اما این مدل می‌توانست بیش از ۳۲۰۰ کیلومتر پرواز کند و تهدیدی جدی برای سیستم حمل و نقل هوایی متفقین بود. FW 200 می‌توانست ماهانه ۹۰هزار تُن بار جابجا نماید و از همین رو، چرچیل این مدل هواپیما را «معضل آتلانتیک» می‌نامید.

     بعد از پایان جنگ جهانی دوم، تانک به آرژانتین مهاجرت نمود. او در یک کارخانه‌ی تولید جت در آن‌جا مشغول به کار شد که به وضوح، به شکست انجامید. سپس به هند رفت و برای ارتش آن‌جا، به طراحیِ جت‌های جنگنده پرداخت. دو دهه بعد، تانک به‌عنوان مشاور یک شرکت تولید هواپیمای آلمانی، به کشورش بازگشت.

     موافقم ۳
     مخالفم ۲
   5. SLR _ 722

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (224 ديدگاه)

    Mc20 جان ، علی نوا از بچه های قدیمی پدال هستند و الحق اطلاعات خوبی راجب به خودرو های آمریکایی دارند، منتها بعضی وقت ها صحبت هایی می کنند که واقعا آدم دلچرکین میشه . در بین طرفداران تمام برند ها اکثر افراد من جمله خودم سیاهی لشکر هستند و اطلاعات چندانی ندارند منتها کسانی مثل شما و علی نوا که اطلاعات خوبی دارید و حیف هست که با کم اخلاقی در صحبت و بحث، افراد علاقه مند به برندهای که دوست دارید رو دور کنید . من مطمئنم اگر کسی مثل علی نوا رویکرد متفاوتی در کامنت دادن داشت ، طرفداران آمریکایی در پدال دوچندان می‌شدند

    موافقم ۹
    مخالفم ۲
    1. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     SLR _ 722 عزیز … شما لطف داری داداش گل … من که هیچی داداش … من که در مقابل دوستان قدیمی و مطلع سایت اصلا سر سوزنی هم به حساب نمیام ( حتی فکرشم خنده داره ) … علی جان رو می دونم قدیمیه از زمان نوید جهرمی و ایمان کربونادو و دیگر دوستان … که به همگی ارادت دارم … اتفاقا علی رو هم دوسش دارم چون عاشق واقعیه و عاشق واقعی همه چیز معشوقش رو خوبی و حسن می بینه … مشکلی نیست … من رسما از شما و همه دوستان عذر می خوام که باعث تکدر خاطر شما و دوستان شدم … یک دنیا شرمنده ام

     موافقم ۴
     مخالفم ۲
    2. Royal Driver

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1053 ديدگاه)

     این چند تا کاربر تا یک جایه همو بسوزونن دست بردار نیستن. بحثای بچگونه، چرندیاته بی پایان. اون یکی بحث نظامی و نیروهوایی رو میکشه وسط, اون یکی دیگه ایتالیا رو میکوبه. اون یکی هم از پشت کوه اومده اف۲۲ اف۳۵ میکنه. مردم رد دادن.

     موافقم ۸
     مخالفم ۰
    3. Amir Machine

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1154 ديدگاه)

     من که هیچوقت وارد این بحث‌های مزخرف نمیشم، حیف وقت
     ولی از بعضیا بنچمارک موتور فراری برای کوروت رو بگیری کلاً آچمز میشن، دیگه هیچی برای گفتن ندارن!!
     جالب این که فرق بنچمارک و کپی هم نمیدونه یا شایدم میدونه ولی نمیخواد بفهمه، صد بار تو همین سایت تفاوت‌های بزرگ موتور Z06 با ۴۵۸ گفته شده باز زیر هر مطلبی هزار بار میگه کپی کپی!!
     حالا بذار یه چیزی بگم تا از این به بعد حرف جدیدی برای گفتن داشته باشی، فورد هم برای توسعه موستانگ GT350 قبلی پورشه ۹۱۱ GT3 رو بنچمارک کرده بود، از این به بعد دیگه بگو موسانگ کپی کرده، یه کم تنوع بده، اون کوروت دیگه خیلی تکراری شده

     موافقم ۳
     مخالفم ۵
    4. SLR _ 722

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (224 ديدگاه)

     نه دوست عزیز من کی باشم که خاطرم مکدر بشه . فقط دوست دارم اطلاعات دوستان در راستای هم افزایی باشه تا تقابل با هم

     موافقم ۳
     مخالفم ۱
    5. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     امیر جان ، با احترام … وقتی گفتم کپی ، منظورم اصطلاحی روشن و سر راست و دم دستی برای رسوندن منظور ( انتقال تکنولوژی از فراری ) بود … منظورم این نبود که شورولت نشسته نعل به نعل از رو دست فراری کپی کرده و همون ۴۵۸ رو دوباره به اسم خودش ساخته ( این که تصور کودکانه و خنده داری هست ) …
     تعداد کمی از آمریکن فن ها ، توی بحث هرچه بیشتر کامنت می گذارن ، بیشتر گل بخودی می زنن … قضیه بنچمارک فراری برای کوروت و پورشه برای فورد ، حکایت آب دهان سر بالا انداختن هست … خب باز توی یقه خود آدم میفته … به نظرم با ادعایی که آمریکن فن ها در ساخت انجین دارند ، مایه آبرو ریزی هست و به نظرم ، اصلا همین ادعاهای کر کننده آمریکن فن ها در ساخت انجین و تفاوت آشکار واقعیت ، با توهمات و تعصبات بعضی از اونها ، جوهر اصلی بحث ما بود که چه بنچمارک و چه کپی ، اصلا چرا باید از روی دست ایتالیا و آلمان صورت بگیره ؟ از روی دست دشمن شماره ۱ و ۲ آمریکن فن های اینجا … جواب برای شورولت و فورد روشنه … از نظر شوی و فورد ، ایتالیا و آلمان در ساخت این نوع انجین ها ( حداقل ) دست بالا رو دارند … اما کاربران آمریکایی فن سایت ما نمی خوان این رو قبول کنند … ناراحت می شن … سندش : {{{ پست چرا صدای پیشرانه‌های میل‌لنگ تخت آمریکایی جذاب‌تر از نمونه‌های اروپایی است ؟ و بحث های ما در کامنت ها }}} امیر جان همین قضیه دست بالا در طراحی اتاق هم خودش رو نشون میده که باز هم متاسفانه امریکن فن ها نمیخوان حقیقت رو قبول کنن … این بده

     موافقم ۳
     مخالفم ۳
    6. MC20

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     Royal Driver عزیز … من رد ندادم و هنوز حواسم هست که در راستای موضوع دلیل بیارم … وسط کشیدن پای نیرو هوایی آلمان و دانشمندان نابغه آلمانی برای اثبات وجود ریشه آلمانی موفقیت های آمریکایی ها ، در دوران بعد جنگ دوم هست … اگر کامنت ها رو با دقت خونده باشید نوشته شده اکثر اون نوابغ بعد جنگ به آمریکا مهاجرت کردند و موفقیت های نظامی / فضایی آمریکا رو رقم زدند … مثل فون براون که همه دنیا می شناسنش و برای دزدیدنش بعد جنگ دوم بین شوروی و آمریکا رقابت سختی پشت پرده شکل گرفت و در نهایت آمریکا برنده شد و فون براون آلمانی ناسا رو ساخت … این کامنت ها برای اثبات به یانکی عزیز بود تا بدونه آقای دنیا آمریکا ، آلمانیه …

     موافقم ۱
     مخالفم ۰
    7. Royal Driver

     ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1053 ديدگاه)

     ام سی۲۰ عزیز هیچ نیازی نبود بخونم چون همه‌ی تاریخ سلاح های نظامی از جنگ جهانی اول تا حال از نیرو هوایی دریایی زمینی کل کشورهارو رو کاملا مطالعه کردم و توشون اطلاع کامل دارم و درست عنوان کردید، مهندسایی قبیل هاینکل، مسسرشیمت ، تانک، شرکتای آرادو، دورنیر، فوکر و اینا. اما اصلا چه نیازیه این همه بحثو کش بدید دوست عزیز. طرف کسی نیستم اما دو طرف نباید به علایق هم توهین کنید.

     موافقم ۲
     مخالفم ۰
   6. حسن

    ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (734 ديدگاه)

    من حتی مطالب ماشینهایی که تو دوست داری را باز نمیکنم اگه بخوام با ادبیات خودت بنویسم (چون از نظر من اشغالن بد فرم و بد قیافه ان گرونن مفت نمی ارزن افت قیمتشون وحشتناکه کلا قیافه ندارن و قوطی ان )و اگه بری مطالب قدیمی را بخونی تو اکثر اونها حتی یه امریکایی فن یه کامنت نذاشته اما شما تو مطلب خودروی امریکایی داری توهین میکنی ده تا کامنت گذاشتی که بگی من درست میگم انقد متعصبانه کامنت میذاری که انگار خدایی عزیزم قصدم توهین نیست قصدم این بود با مثال بفهمی که سلیقه ی ادمها میتونه با هم متفاوت باشه اصلا چه ربطی به تو داره که کی چی دوست داره که زیر کامنتش بهش میتوپی مگه تو مفتشی .

    موافقم ۳
    مخالفم ۳
    1. MC20

     ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     باشه حسن جون چشم … شما خوبی … اصلا بحث رو ولش کن … به قول خودت با خودت خوش باش و از زندگی لذت ببر … اصلا ماشین های ایتالیای زشت ترین و بد ترین و جعبه ای ترین تولیدات تاریخ خودرو هستند !!!!!!!!! … الان فقط برای شماها هم دمنوش گل گاوزبان جوابه …

     موافقم ۱
     مخالفم ۰
 10. Hadi

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (488 ديدگاه)

  ولی اسطوره های دهه ۶۰ و ۷۰ یه چیز دیگن…

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۶
 11. مازیار

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (2124 ديدگاه)

  این سخت ترین رژیم لاغری صنعت خودرو بود

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱۰
 12. LAMBORGHINI

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (50 ديدگاه)

  فقط فورد موستانگ GT

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۶
 13. masoud

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (19 ديدگاه)

  زندگی در دهه ۸۰ در آمریکا (در افول ماسل کارها) =لایک
  زندگی در همینجا در هر دهه ای=دیسلایک

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۴
 14. R/T

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (572 ديدگاه)

  همه شون عالین

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 15. mercedes

  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (138 ديدگاه)

  بیوک رگال انتخابم

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
 16. sina

  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (2388 ديدگاه)

  دهه هشتاد دهه آمریکاست
  دهه نود دهه ژاپن
  دهه اول دوهزار هم دهه بی ام و کریس بنگل هست :)

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۰
  1. Taha Malek

   ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (849 ديدگاه)

   دهه ۶۰ بنظرم دوران اوج آمریکا بود

   موافقم ۸
   مخالفم ۰
 17. ❤BMW❤

  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1032 ديدگاه)

  بیوک gnx سریع ترین ماشین تولیدی اون زمان بود البته بدون احتساب برتری خیلی کم لامبورگینی کانتاش و فراری
  اون زمان ، بیوک gnx اونقدر سریع بود که راننده میتونست پورشه ۹۱۱ و کلی سوپر اسپرت دیگه رو بخوره :))

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 18. MC20

  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1384 ديدگاه)

  پدال عزیز … عرض خسته نباشید و تشکر بابت زحمات … جسارتا یک سوال داشتم : کامنت اول و توهین آمیز کاربر حسن همچنان در معرض نمایش هست !!! اما جواب محترمانه من به این کامنت توهین آمیز حسن ، هنوز منتظر تاییدی هست که مثل اینکه انگار قرار نیست از راه برسه … لطفا اگر به هر دلیلی ، تصمیم به انتشار کامنت جوابیه من ندارید ، حداقل کامنت توهین آمیز کاربر حسن رو حذف کنید و همچنین خواستم بگم باز هم اگر اولین کامنت من به کاربر یانکی قرار نیست منتشر بشه ، دیگه بقیه کامنت های من در مورد آلمانی های نابغه که در ادامه کامنت اول من به یانکی هست ، وجودشون بی معنی میشه … سپاس و شرمنده …

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
  1. MC20

   ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1384 ديدگاه)

   مرسی پدال عزیز … شرمنده از دیشب تا امروز اسباب دردسر شدیم … پوزش فراوان می طلبم … بعضی وقت ها بحث کردن به آدم می چسبه اما دیگران ناراحت میشن … باز هم پوزش فراوان می طلبم

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 19. amirali-rezor

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (9 ديدگاه)

  فورد موستانگ و شورولت جادویین

  موافقم ۱
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
فهرست