مقالاتهفته نامه

بهترین لاستیک خارجی؛ از میشلن و گودیر تا کانتیننتال و یوکوهاما

در مقاله پیش رو راهنمای جامع و کاملی برای خرید بهترین لاستیک خارجی را خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.
بهترین لاستیک خارجی

انتخاب لاستیک‌های باکیفیت امری بسیار مهم محسوب می‌شود و در واقع یک سرمایه‌گذاری روی ایمنی و جان سرنشینان است. متخصصان دنیای خودرو همواره به خریداران لاستیک توصیه می‌کنند به دنبال بهترین نمونه‌های تولیدی باشند چراکه لاستیک تنها نقطه تماس وسیله نقلیه با سطح جاده است و نقشی حیاتی در ایمنی آن ایفا می‌کند. در انتخاب بهترین لاستیک خارجی فاکتورهای زیر در نظر گرفته شده‌اند:

 • رضایت مشتری: با نظرسنجی در این زمینه می‌توان به داده‌های ارزشمندی درباره تجربه خرید مشتریان دست‌ یافت.
 • نظر متخصصان امر: رسانه‌های مختلف نظرسنجی مهمی از بیش از ۸۰۰ مکانیک درباره بهترین لاستیک‌های خارجی انجام داده‌اند تا به نتایج قابل‌اعتنایی دست یابند.
 • گزارش‌های دولتی: برخی سازمان‌های دولتی آمارهایی درباره ایمنی و دوام لاستیک‌ها منتشر می‌کنند.
 • کیفیت و مهندسی لاستیک: قطعاً مهندسی و کیفیت بالای یک لاستیک باعث تصمیم‌گیری خریدار درباره انتخاب آن می‌شود.

با توجه به فاکتورهای بالا، در ادامه بهترین لاستیک‌های خارجی در تمامی بخش‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

همچنین بخوانید:

بهترین لاستیک خارجی

بهترین برند در همه زمینه‌ها: میشلن

میشلن بیش از ۱۰۰ سال است که در صنعت لاستیک‌سازی به عنوان پیشروی بازار شناخته می‌شود. این برند به خاطر ارائه گزینه‌های مختلف برای مشتریان شناخته شده و همواره نظرات مثبت خریداران و کارشناسان را در پی داشته است. میشلن همچنین جزو پرفروش‌ترین برندهای لاستیک‌سازی دنیاست و درعین‌حال مالک شرکت بی اف گودریچ هم به شمار می‌رود، شرکتی که روی تولید لاستیک شاسی بلندها و محصولات پرفورمنس تمرکز دارد. میشلن همچنین برند ارزان‌قیمت یونی رویال را نیز در اختیار دارد. این شرکت همواره به دلیل نوآوری‌ها و کیفیت بالای محصولاتش تحسین می‌شود.

لیست بهترین برندهای لاستیک خارجی

 1. میشلن

میشلن حرف اول را در زمینه تولید لاستیک خودروها می‌زند و از نظر کیفیت و نوآوری جزو برترین‌های دنیاست. لاستیک‌های این شرکت به خاطر کیفیت و دوام بالا شناخته می‌شوند.

 1. کانتیننتال

کانتیننتال طیف وسیعی از لاستیک‌ها، از دوچرخه و موتورسیکلت گرفته تا وسایل نقلیه تجاری و تجهیزات صنعتی را تولید می‌کند. البته تمرکز اصلی این شرکت روی لاستیک خودروهای سواری است.

 1. کوپر

لاستیک‌های کوپر ترکیبی مناسب از قیمت، کیفیت و محبوبیت بین برندهای خودروساز هستند. این شرکت تقریباً برای هر سلیقه‌ای در بازار لاستیک تولید می‌کند که از نمونه‌های با مقاومت چرخشی کم تا لاستیک‌های آفرود سنگین را شامل خواهد شد.

 1. یوکوهاما

این شرکت ژاپنی در حال حاضر لاستیک‌های متنوعی را در کارخانه‌های ویرجینیا و می سی سی پی آمریکا تولید می‌کند. یوکوهاما گزینه‌ای محبوب در بین تیم‌های مسابقه‌ای و همچنین مالکان خودروهای سواری، شاسی بلندها و وانت پیکاپ های سبک است.

 1. گودیر

گودیر شرکتی آمریکایی است که در سال ۱۸۹۸ تأسیس شده و هم‌اکنون جزو بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده لاستیک دنیاست. گودیر به خاطر داشتن سبد محصولات گسترده، دوام و کیفیت بالای لاستیک‌ها مشهور شده است.

 1. بریجستون

بریجستون هم‌اکنون بزرگ‌ترین تولید کننده لاستیک دنیاست. این کمپانی بیش از ۱۰۰ نوع لاستیک مختلف را برای هر نوع خودرویی ارائه می‌کند و با معرفی سری محصولات زمستانی بلیزاک در دهه ۹۰ میلادی قواعد جدیدی را در این زمینه وضع کرد.

بهترین لاستیک چهارفصل

 1. میشلن کراس کلایمیت ۲

این لاستیک جوایز متنوعی را به خاطر طراحی نوآورانه و مواد تطبیقی گرمایی بکار رفته در ساختار خود دریافت کرده است. طراحی منحصربه‌فرد لاستیک میشلن عملکرد بسیار خوبی را در هر سطحی اعم از خشک، خیس و یخ‌زده ارائه می‌کند.

 1. کانتیننتال پیور کانتکت LS

لاستیک پیور کانتکت LS تحسین کارشناسان را به همراه داشته و هندلینگ و چسبندگی بالایی را در جاده‌های خیس و زمستانی فراهم می‌سازد.

 1. یوکوهاما آوید ایسند GT

این لاستیک چسبندگی خوبی در جاده‌های خشک، خیس و زمستانی داشته و حتی در زمان بارش برف سبک نیز کارایی بالایی را به نمایش می‌گذارد.

 1. پیرلی سینتوراتو P7 پلاس II

لاستیک چهارفصل پیرلی برای هندلینگ سطح بالا، مصرف سوخت مناسب و بهبود کشش در جاده‌های خیس و زمستانی طراحی شده و بین خریداران محبوبیت زیادی دارد.

 1. میشلن دیفندر ۲

دیفندر ۲ حدود ۲ سال است که در بازار حضور دارد و به خاطر صدای تولیدی پایین شناخته می‌شود. اگر نیازی به رانندگی در شرایط بد آب و هوایی ندارید اما می‌خواهید لاستیکی چهارفصل انتخاب کنید دیفندر ۲ گزینه خوبی خواهد بود.

بهترین لاستیک پرفورمنس

 1. میشلن پایلوت اسپرت ۴S

این لاستیک فوق العاده همواره بهترین امتیازها را برای انعطاف، چسبندگی و کشش دریافت کرده است. پایلوت اسپرت ۴S ابزاری دقیق برای ارائه حداکثر پرفورمنس است.

 1. کانتیننتال اکستریم کانتکت DWS06

اکستریم کانتکت DWS06 از ترکیبات پیشرفته‌ای در ساختار خود استفاده کرده و گزینه‌ای عالی برای شرایط آب و هوایی متنوع به شمار می‌رود.

 1. گودیر ایگل

لاستیک ایگل گودیر برای شرایط پرفورمنس و هندلینگ و کشش زیاد در جاده‌های خیس و مرطوب طراحی شده است.

 1. جنرال جی مکس AS 05

لاستیک جی مکس AS 05 جزو محصولات پرفروش جنرال است که از آج با الگوی گیرا و بزرگ سود می‌برد و به همین خاطر چسبندگی و هندلینگ خوبی را به ارمغان می‌آورد.

 1. پیرلی پی زیرو پلاس

این لاستیک کشش بسیار زیادی را در زمان بارش برف سبک و همچنین جاده‌های خیس فراهم می‌کند. آج نامتقارن پی زیرو پلاس هندلینگ خوبی را ایجاد خواهد کرد.

بهترین لاستیک خارجی برای شاسی بلندها و وانت پیکاپ ها

 1. میشلن دیفندر LTX M/S

لاستیک دیفندر LTX M/S طول عمر بالایی دارد و ویژگی‌های مثبت لاستیک‌های چهارفصل را در خود جمع کرده است. این لاستیک همچنین کشش خوبی را در جاده‌های خیس، خشک و زمستانی فراهم می‌کند.

 1. کانتیننتال تراین کانتکت

تراین کانتکت توانایی‌های آفرود احساس‌برانگیزی دارد و درعین‌حال از طول عمری بالایی سود می‌برد و سروصدای کمی ایجاد می‌کند.

 1. کوپر دیسکاورر AT3 4S

دیسکاورر AT3 4S به خاطر توانایی‌های مطلوب آفرود و کشش زیاد در شرایط مختلف جاده‌ای توانسته امتیازهای خوبی را از کارشناسان کسب کند.

 1. گودیر رانگلر تریل رانر AT

این لاستیک به خاطر دوام زیاد و کشش خوب در زمین‌های مختلف گزینه‌ای مطلوب برای مالکان شاسی بلندها و وانت پیکاپ ها خواهد بود.

 1. پیرلی اسکورپیون پلاس

همانند دیگر لاستیک‌های ذکر شده، پیرلی اسکورپیون پلاس در آفرود توانایی‌های خوبی دارد و در زمین‌های مختلف هم عملکرد خوبی را نشان خواهد داد.

بهترین لاستیک خودروی سواری/سدان

 1. میشلن کراس کلایمیت ۲

طراحی نوآورانه و ترکیبات تطبیقی چهارفصل آج لاستیک باعث شده‌اند کراس کلایمیت ۲ اولین انتخاب این کلاس باشد. طراحی عالی آج لاستیک باعث عملکردی عالی در شرایط گوناگون جاده‌ای خواهد شد.

 1. کانتیننتال پیور کانتکت LS

لاستیک مشهور کانتیننتال بازخوردهای مثبتی از کارشناسان و خریداران دریافت کرده و به دلیل هندلینگ و چسبندگی بالا در انواع جاده‌ها تحسین شده است.

 1. یوکوهاما آوید ایسند GT

لاستیک آوید ایسند GT یوکوهاما نیز در شرایطی همچون جاده‌های خیس و زمستانی همراه با برف سبک چسبندگی بالایی خواهد داشت و برای خریداران توصیه می‌شود.

 1. بریجستون تورانزا کوایت تراک

تجربه سواری لذت‌بخش به همراه آج بادوام و کشش بالا در جاده‌های خیس باعث می‌شوند لاستیک تورانزا کوایت تراک نیز در لیست بهترین لاستیک خارجی حضور داشته باشد.

 1. پیرلی سینتوراتو P7 پلاس II

این لاستیک از طراحی آج نامتقارن استفاده می‌کند تا هندلینگ خوب را با مصرف سوخت پایین و کشش قابل‌توجه در جاده‌های خیس ترکیب کند.

بهترین لاستیک شاسی‌بلند/کراس اور

 1. کانتیننتال کراس کانتکت LX25

از جمله ویژگی‌های قابل‌توجه این لاستیک می‌توان به توانایی‌های احساس‌برانگیز در تمامی فصول، هندلینگ و کشش عالی در جاده‌های خیس و برفی و… اشاره کرد.

 1. میشلن کراس کلایمیت SUV

همچون سایر محصولات میشلن، این لاستیک عملکرد فوق‌العاده‌ای در زمینه کشش، دوام و راحتی سواری دارد.

 1. کوپر دیسکاورر SRX

دیسکاورر SRX طراحی آج بادوامی دارد و در تمامی فصل‌های سال عملکرد قابل‌توجه خود را به نمایش می‌گذارد.

 1. پیرلی اسکورپیون ورده پلاس ۲

پیرلی می‌گوید این لاستیک را با تکنولوژی دوستدار محیط‌زیست طراحی کرده و توانایی‌های زیادی در هر چهارفصل سال دارد.

 1. فالکن وایلد پیک A/T تریل

سری لاستیک‌های وایلد پیک فالکن مناسب افرادی خواهند بود که به دنبال توانایی‌های زیاد در مسیرهای خارج شهری، مصرف سوخت بهتر و درعین‌حال سواری نرم در شهر هستند.

بهترین لاستیک مینی ون

 1. میشلن کراس کلایمیت ۲

میشلن یکی از بهترین لاستیک‌های همه‌کاره را تولید کرده است. این لاستیک جزو اولین گزینه‌ها برای مینی ون‌ها به شمار می‌رود که علت آن طراحی خلاقانه و ترکیبات تطبیقی گرمایی آج لاستیک است.

 1. کوپر CS5 اولترا تورینگ

لاستیک کوپر CS5 اولترا تورینگ به دلیل هندلینگ، پایداری و کشش عالی در همه شرایط از جمله برف سبک و جاده‌های خیس مشهور شده است.

 1. جنرال آلتی مکس RT43

آلتی مکس RT43 جنرال دوام بالایی دارد و به خاطر عملکرد بسیار خوب در همه فصول سال شناخته می‌شود.

 1. گودیر WeatherReady

این لاستیک باعث بهبود کنترل و هندلینگ خودروها در شرایط نامساعد آب و هوایی از جمله بارش برف و یخبندان خواهد شد.

 1. فایرستون WeatherGrip

اگر به دنبال لاستیکی با ارزش خوب در برابر مبلغ پرداختی، دوام بالا و کشش خوب در شرایط مختلف هستید این لاستیک فایرستون ارزش بررسی را خواهد داشت.

بهترین لاستیک زمستانی

 1. میشلن X-Ice Xi3

همچون دیگر محصولات میشلن، این لاستیک نیز کشش بسیار خوبی را در مسیرهای یخ‌زده و برفی ارائه می‌کند و درعین‌حال قابلیت اطمینان و دوام بالایی دارد.

 1. کانتیننتال وایکینگ کانتکت ۷

وایکینگ کانتکت ۷ هندلینگ عالی در بدترین شرایط دارد و همچنین کشش و چسبندگی بالایی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

 1. بریجستون بلیزاک WS90

سری لاستیک‌های بلیزاک بریجستون عملکرد بسیار خوبی در زمستان دارند و باعث بهبود کنترل خودرو می‌شوند.

 1. کوپر دیسکاورر ترو نورث

هندلینگ استثنایی و چسبندگی بالا در برف و یخ از جمله ویژگی‌های لاستیک کوپر دیسکاورر ترو نورث به شمار می‌روند.

 1. گودیر اولترا گریپ وینتر آیس WRT

لاستیک یاد شده انتخابی مناسب برای بهبود هندلینگ و چسبندگی خودرو در زمستان خواهد بود.

مشهورترین تولیدکنندگان لاستیک خارجی

همان‌طور که قبلاً گفته شد بهتر است در زمان خرید لاستیک خودرو به انتخاب بهترین گزینه فکر کنید و انتخاب لاستیک‌های بی‌کیفیت و ناشناخته را کنار بگذارید. سال‌های قبل و پیش از تحریم‌ها اکثر برندهای مطرح خارجی در کشور حضور داشتند اما افزایش قیمت ارز و سایر عوامل دست به دست هم داده‌اند تا برندهای مطرح خارجی به ندرت در کشور حضور داشته باشند و لاستیک‌های موجود نیز غالبا تولید چند سال قبل هستند. جدای از این موارد، اگر به دنبال خرید بهترین لاستیک خارجی برای خودروی خود هستید بهتر است محصول مناسب خودروی خود را از بین برندهای زیر انتخاب کنید:

 • بی اف گودریچ
 • بریجستون
 • کانتیننتال
 • کوپر
 • دانلوپ
 • فالکن
 • فایرستون
 • جنرال
 • گودیر
 • هانکوک
 • کومهو
 • میشلن
 • پیرلی
 • سومیتومو
 • تویو
 • یوکوهاما

شایان ذکر است برخی برندها به‌صورت تخصصی روی دسته خاصی از لاستیک‌ها کار می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به برند فالکن در زمینه لاستیک‌های پرفورمنس، دیک سپک در زمینه لاستیک‌های آفرود و هوزیر در تولید لاستیک‌های مسابقه‌ای اشاره کرد.

آیا حتماً باید لاستیک‌های خارجی باکیفیت و گران‌قیمت بخریم؟

وقتی که می‌توانید لاستیک‌های ناشناخته ارزان‌قیمت را انتخاب کنید پس چرا باید پول بیشتری را برای بهترین برندهای تولید کننده لاستیک بپردازید؟ همه لاستیک‌ها ظاهر و بوی یکسانی دارند این‌طور نیست؟ نه! شرکت‌های مطرح خارجی تحقیقات بسیار زیادی درباره ترکیبات تشکیل دهنده لاستیک‌ها انجام می‌دهند و محصولات خود را تست می‌کنند. بسته به نوع استفاده، شاید در عرض یک روز بتوانید لاستیک‌های ارزان‌قیمت را از بین ببرید اما لاستیک‌های خارجی درجه‌یک کیفیت بسیار بالاتری دارند. برای مثال اگر با خودروی خود راهی آفرود شوید و لاستیک‌های ارزان‌قیمت ناشناخته‌ای را خریداری کرده باشید شاید یک صخره تیز به راحتی باعث ترکیدن لاستیک خودرو شود. همین نکات به ظاهر ساده اما حیاتی است که باعث می‌شوند بهترین لاستیک‌های خارجی قیمت‌های بیشتری داشته باشند. پس همواره این توصیه را به خاطر داشته باشید که در انتخاب لاستیک خودروی خود هیچ‌گونه مصالحه‌ای انجام ندهید و بهترین‌ها را انتخاب نمایید.

همچنین بخوانید:

رده ‌بندی بهترین لاستیک‌های دنیا

اگرچه لاستیک‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هریک ویژگی‌های خاصی دارند اما به‌طورکلی برندهای میشلن، گودیر، پیرلی، جنرال، بریجستون، کوپر، بی اف گودریچ، کانتیننتال، یوکوهاما، هانکوک و… جزو بهترین لاستیک سازان دنیا به شمار می‌روند.

بهترین برند لاستیک خارجی در ایران

تا همین چند سال پیش اکثر برندهای مطرح خارجی در کشورمان حضور داشتند اما افزایش قابل‌توجه قیمت این لاستیک‌ها باعث شد رانندگان زیادی نتوانند از عهده خرید آن‌ها برآیند. البته هم‌اکنون لاستیک‌های برندهایی همچون میشلن، گودیر، هانکوک، کومهو و… به‌صورت محدود در کشورمان موجود هستند. در زمان خرید این لاستیک‌ها حتماً باید به تاریخ تولید و سایر مشخصات آن‌ها دقت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۷ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۵ دیدگاه‌ها

 1. زیزیگولو

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (5441 ديدگاه)

  مطمئناً بهترین لاستیک دنیا برند میشلن هستش و موقعی که صحبت بهترین لاستیک در میان باشه میشلن بدون شک در صدر لیست قرار داره و برندهای بریجستون و کانتیننتال و گودیر و پیرلی و بعد از اون قرار میگیرن

  موافقم 19
  مخالفم 0
  1. ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
   سوابق: (3687 ديدگاه)

   چقدر عمرش هست؟ و قیمتش

   موافقم 6
   مخالفم 1
   1. زیزیگولو

    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
    سوابق: (5441 ديدگاه)

    لاستیک میشلن با شاخص سایش پایین تولید میشه و طول عمر بالاتری نسبت به رقیبای خودش داره و طبق آمار حتی در بدترین شرایط و اوضاع کاری طاقت فرسای روزمره به طور متوسط حداقل 11 ماه دوام میتونه دوام بیاره که این یعنی میشلن در یه ماشین سواری معمولی خانوادگی میتونه تا چند سال هم دوام بیاره

    موافقم 7
    مخالفم 1
   2. ALI A

    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
    سوابق: (34 ديدگاه)

    اینجا مجبوری وطنی با اون کیفیت افسانه ای یا نهایتا چینی بخری …دل خوش به این مقدار هم نباشی تازه….

    موافقم 10
    مخالفم 0
  2. 

   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
   سوابق: (86 ديدگاه)

   قطعا همینطوره،
   مطمئناً بهترین لاستیک دنیا برند میشلن و گودیر و پیرلی هستن و موقعی که صحبت بهترین لاستیک در میان باشه میشلن و گودیر و پیرلی بدون شک در صدر لیست قرار دارن
   کلا مثل هر چیز دیگه این چند شرکت اروپایی و آمریکایی بهترینش و اول اون هر چیز هستن🥇👑

   موافقم 6
   مخالفم 0
 2. احسان سعیدی

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (35 ديدگاه)

  میشلن واقعا بی نظیره هیچ تایری به گردپای میشلن نمیرسه

  موافقم 9
  مخالفم 2
 3. علیرضا

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (186 ديدگاه)

  برای کسی که میخاد برند خارجی بخره مهمترین عامل که حتی از مارک تایر مهمتره تاریخ تولید لاستیک هست که هرچی جدیدتر بهتر و مطمعن بودن از فروشنده (مراکز فروش معتبر) هست

  موافقم 6
  مخالفم 1
 4. SS

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (751 ديدگاه)

  به طور کلی همونطور که گفته شد میشلن بهترین تعادل عملکرد رو در همه زمینه ها داره
  هندلینگ خوب، NVH کم، راحتی مناسب، طول عمر بالا و مهمتر اینکه تا آخر عمر لاستیک همه این ویژگی ها رو حفظ میکنه
  اما بعضی برندها در یک زمینه بهتر از میشلن هستن. مثلا به طور معمول کانتیننتال لاستیک های اسپرت تری میسازه (بجز UHP های میشلن) که هندلینگ و خط ترمز کمتری دارن اما در راحتی و کم صدا بودن به میشلن نمیرسن
  —-
  ولی مهمتر از برند، گل لاستیک هست که ویژگیهای لاستیک رو تعیین میکنه
  مثال بارزش کلیپی هست که چند سال قبل ساخته شده بود و در برف پراید از کنار اس کلاسی که گیر کرده بود رد میشد
  که کاملا دلیلش این هست که لاستیک اس کلاس تابستونی بوده که “هیچ” عملکردی در یخ و برف نداره و اکثر لاستیک های این سایز در ایران تابستونی هستن (البته دف عقب بودن هم تاثیر گذار هست اما دلیل اصلی نیست
  )

  موافقم 7
  مخالفم 1
 5. JDM سابق

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (382 ديدگاه)

  میشلن پیرلی گودیر بهترین برندهای جهان

  موافقم 6
  مخالفم 2
  1. Taha Ayoobi

   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
   سوابق: (1614 ديدگاه)

   به نظرم به علاوه کانتیننتال و یوکوهاما

   موافقم 0
   مخالفم 0
 6. فرهاد

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (2 ديدگاه)

  تمام این برندها ایران پیدا نمیشه

  موافقم 2
  مخالفم 0
 7. Taha Ayoobi

  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (1614 ديدگاه)

  از میشلن خوشم میاد چون تونسته جاگاهشو به عنوان شرکتی که اولین لاستیک جهان رو تولید کرده حفظ کنه.

  موافقم 4
  مخالفم 1
 8. محمدرضا لاری

  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با درود
  من خودم ۲۰۶ اتومات خریدم اول روش میشلن بود ۱۱ سال کار کرد خودم عوضش کردم بودجه ام به خرید میشلن نرسید دانلوپ خریدم والانم چینی خریدم تراینگل بسیار لاستیک خوبیه به میشلن نمیرسه ولی از ایرانی بهتره

  موافقم 3
  مخالفم 1
  1. Taha Ayoobi

   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
   سوابق: (1614 ديدگاه)

   11 سال کار کرد؟؟؟؟؟؟؟

   موافقم 0
   مخالفم 0
 9. محمد

  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  سوابق: (35 ديدگاه)

  من هم ۲۹۶ تیپ ۵ داشتم، لاستیک میشلن داشت، ۱۱ سال کار ، فقط یکبار پنجر شد، البته زاپاس هم نو بود.

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا