هفته نامه

رانندگان فرمول یک از چه خودروهایی برای تردد روزانه استفاده می کنند؟

فرمول یک از جمله ورزش‌های محبوب در سراسر دنیا به شمار می‌رود. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که رانندگان فرمول یک با چه خودروهای جاده ای رانندگی می کنند؟

رانندگان فرمول یک می‌توانند به سراسر جهان سفر کنند تا در مقابل جمعیت انبوه، پیچیده‌ترین ماشین‌های مسابقه را هدایت کنند. آنها برای خرید تقریباً هر وسیله نقلیه موجود به اندازه کافی پول در می‌آورند. اگرچه، در قراردادهای آن‌ها اغلب تصریح شده است که آنها باید یک مدل را از سبد محصولات تیم یا اسپانسر خودروساز آن انتخاب کنند. پس این افراد وقتی در پیست نیستند با چه خودروهایی رانندگی می‌کنند؟

به گزارش موتوروان، بسیاری از رانندگان فرمول یک، سواری شخصی خود را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارند. برخی نیز کمی نسبت به حریم خصوصی خود حساس‌تر هستند و چیزی از زندگی خصوصی خود منتشر نمی‌کنند. خوشبختانه، Motorsport Images با میلیون‌ها تصویر مسابقه‌ای و خودرویی در دسترس است که به ما امکان می‌دهد نحوه رسیدن رانندگان حساس‌تر به مسابقات جایزه بزرگ را پیدا کنیم.

از پیشتازان فعلی مسابقات فرمول یک یعنی چارلز لکلرک و مکس ورشتاپن گرفته تا رانندگان قدیمی مانند فرناندو آلونسو و دنیل ریکیاردو، همگی بر خودروهای جاده‌ای خاصی سوار می‌شوند.

ما توانستیم عکس‌هایی از کل رانندگان جدول رده‌بندی فرمول یک با ماشین‌های آنها پیدا کنیم. ترتیب فهرست نشان‌دهنده رتبه‌بندی مسابقات قهرمانی رانندگان جهان در زمان انتشار مقاله است. البته خودروهای موجود در فهرست به معنی این نیست که رانندگان تنها یک خودرو دارند و تنها از آن استفاده می‌کنند.

چارلز لکلرک

تیم: اسکودریا فراری
سن: ۲۴
خودرو: فراری ۴۸۸ پیستا اسپایدر

Ferrari 488 Pista Piloti 1:18 BBR, Pre-orders P18162CL - Modelkars
چارلز لکلرک، راننده اسکودریا فراری، پس از کسب رتبه هفتم در جدول رده‌بندی سال گذشته فرمول یک، شروع فوق‌العاده‌ای در فصل جاری دارد. او مالک یک فراری ۴۸۸ پیستا اسپایدر است. این خودرو بدنه‌ی مشکی مات با نوار قرمز و سفید دارد که به پرچم موناکو ادای احترام می‌کند.

مکس ورشتاپن

تیم: ردبول ریسینگ
سن: ۲۴
خودرو: استون مارتین DB۱۱

مکس ورشتاپن
مکس ورشتاپن از ردبول ریسینگ سال گذشته قهرمان رانندگان جهان شد. در تصویر، ورشتاپن از استون مارتین DB۱۱ خود خارج می‌شود که با رنگ آبی بسیار تیره با کالیپرهای ترمز زرد-سبز پر جنب و جوش است که به برجستگی نمای بیرونی خودرو می‌افزاید.

سرجیو پرز

تیم: ردبول ریسینگ
سن: ۳۲
خودرو: هوندا سیویک تایپ R

سرجیو پرز
سرجیو پرز پس از شروع فصل ۲۰۱۱ با سائوبر در فرمول یک حضور داشت. او هم‌اکنون برای تیم فرمول یک ردبول ریسینگ رقابت می‌کند. این عکس مربوط به فصل ۲۰۲۱ است که ردبول ریسینگ از پیشرانه‌های هوندا استفاده می‌کرد. تنها در آن زمان برای پرز منطقی بود که در هوندا سیویک تایپ R باشد.

جورج راسل

تیم: مرسدس ای‌ام‌جی
سن: ۲۴
خودرو: مرسدس AMG C ۶۳ S کوپه

جورج راسل فرمول یک
فصل ۲۰۲۲ اولین سال حضور جورج راسل با مرسدس است. سال گذشته او در تیم ویلیامز بود که از موتورهای مرسدس بنز استفاده می‌کرد. این عکس از گرندپری بریتانیا ۲۰۲۱، او را در حال خروج از مرسدس AMG C ۶۳ S کوپه به تصویر می‌کشد.

کارلوس ساینز جونیور

تیم: اسکودریا فراری
سن: ۲۷
خودرو: فراری ۸۱۲ Competizione

کارلوس ساینز جونیور
کارلوس ساینز جونیور پسر اسطوره رالی کارلوس ساینز است. او اکنون در دومین فصل حضورش در اسکودریا فراری به سر می‌برد. این فصل با دو سکوی پایانی آغاز شد، اما او از دو گرندپری گذشته به رده‌های بالاتر پا گذاشت. والدین ساینز جونیور در سن ۱۸ سالگی یک فولکس‌واگن گلف به او هدیه دادند. در دسامبر ۲۰۲۱، او ارتقای بزرگی را به نمایش گذاشت زیرا با برنامه Tailor Made فراری کار می‌کرد تا چیزی را که به نظر می‌رسید یک ۸۱۲ Competizione سفارشی بود، بسازد.

لندو نوریس

تیم: مک‌لارن
سن: ۲۲
خودرو: مک‌لارن GT

لندو نوریس فرمول یک
لندو نوریس برای تیم مک‌‌لارن F۱ مسابقه می‌‌دهد. او پس از ایستادن روی سکوی سوم در جایزه بزرگ امیلیا رومانیا راهی گرندپری میامی می‌‌شود. نوریس در سال ۲۰۱۸ به عنوان راننده آزمایشی کار با مک‌لارن را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۹ راننده مسابقات این تیم شد. این عکس از سال ۲۰۲۰، نوریس را در حال ورود به گرندپری بریتانیا با مک‌لارن GT خود نشان می‌دهد.

لوئیس همیلتون

تیم: مرسدس ای‌ام‌جی
سن: ۳۷
خودرو: مرسدس بنز کلاس GLE

لوئیس همیلتون فرمول یک
لوئیس همیلتون، راننده مرسدس AMG پس از تقریباً هشتمین قهرمانی خود در مسابقات رانندگان جهان در سال گذشته، هم‌اکنون در رتبه هفتم جدول رده‌بندی قرار دارد. همیلتون خودروهای کمی دارد، اما با قضاوت در اینستاگرامش، او این روزها ترجیح می‌دهد مرسدس GLE کلاس را سوار شود، یا حداقل زمانی که در مسابقات شرکت می‌کند با این خودرو دیده می‌شود.

والتری بوتاس

تیم: آلفارومئو
سن: ۳۲
خودرو: مرسدس ای‌ام‌جی GT سری بلک

والتری بوتاس
والتری بوتاس پس از گذراندن پنج سال گذشته در تیم مرسدس AMG، اولین فصل خود را با تیم فرمول یک آلفارومئو می‌گذراند. او سال گذشته در مسابقات قهرمانی رانندگان جهان سوم شد. در آگوست ۲۰۲۱، او یک دستگاه مرسدس ای‌ام‌جی GT سری بلک سفارشی را انتخاب کرد. این خودروی مشکی دارای آرم‌های کوچک مرسدس بنز است که کناره‌های بدنه را تزئین می‌کند.

استبان اکن

تیم: BWT آلپاین
سن: ۲۵
خودرو: مرسدس ای‌ام‌جی GT رودستر

استبان اکن
استبان اکن در دومین سال حضور در تیم فرمول یک BWT آلپاین است. او سال گذشته در رده‌بندی رانندگان در جایگاه یازدهم قرار گرفت، در حالی که تا چند هفته اول فصل، نهم بود. ردیابی اکن پشت فرمان وسیله نقلیه‌ای که او با آن مسابقه نمی‌دهد یا تبلیغ نمی‌کند، به طرز شگفت‌آوری سخت بود. ما در نهایت این عکس را از ۹ جولای ۲۰۱۸ یافتیم که اکن با مرسدس ای‌ام‌جی GT رودستر ژست گرفته بود. در آن زمان اکن راننده تیم فرمول ۱ فورس ایندیا بود.

کوین مگنوسن

تیم: هاس
سن: ۲۹
خودرو: مرسدس ای‌ام‌جی GT رودستر

Mercedes-Benz AMG GT Roadster 2020
پس از این‌که کوین مگنوسن سال گذشته در مسابقات قهرمانی IMSA برای کادیلاک چیپ گاناسی ریسینگ شرکت کرد، برای فصل ۲۰۲۲ به تیم فرمول یک هاس بازگشت. به نظر نمی‌رسد که مگنوسن تصاویری از خود را در حال رانندگی با چیزی غیر از خودروی فرمول یک خود منتشر کند؛ اما او بارها پشت فرمان مرسدس AMG GT رودستر دیده شده است.

دنیل ریکیاردو

تیم: مک‌لارن
سن: ۳۲
خودرو: مک‌لارن ۷۲۰S

دنیل ریکیاردو
دنیل ریکیاردو کار خود را در سال ۲۰۱۱ با تیم فرمول یک HRT آغاز کرد و هم‌اکنون یکی از قدیمی‌ترین رانندگان F۱ به شمار می‌رود. رزومه مسابقات او شامل حضور در اسکودریا تورو روسو، ردبول و رنو است. او اکنون در تیم فرمول یک مک‌لارن رانندگی می‌کند. این تصویر مربوط به گرندپری بریتانیا در سال گذشته است که او با مک‌لارن ۷۲۰S وارد می‌شود.

یوکی سونودا

تیم: اسکودریا آلفاتاوری
سن: ۲۱
خودرو: هوندا سیویک تایپ R

یوکی تسونودا
یوکی تسونودا برای اسکودریا آلفاتاوری (Scuderia AlphaTauri) رقابت می‌کند و دومین سال حضور خود را در فرمول یک می‌گذراند. سال گذشته اسکودریا آلفاتاوری از موتورهای هوندا استفاده می‌کرد، بنابراین برای او منطقی بود که با هوندا سیویک تایپ R در گرندپری مجارستان حاضر شود.

پیر گسلی

تیم: اسکودریا آلفاتاوری
سن: ۲۶
خودرو: هوندا سیویک تایپ R

پیر گسلی
پیر گسلی سومین سال حضورش در تیم اسکودریا آلفاتاوری را می‌گذراند. او مانند تسونودا سال گذشته از سیویک تایپ R استفاده کرد. این عکس مربوط به گرندپری بریتانیا ۲۰۲۱ است.

سباستین فتل

تیم: استون مارتین
سن: ۳۴
خودرو: استون مارتین DB۱۱

سباستین فتل فرمول یک
سباستین فتل در سال ۲۰۰۶ در فرمول یک به عنوان راننده آزمایشی بی‌ام‌و سائوبر (BMW Sauber) شروع به کار کرد. او در سال ۲۰۰۷ یک مسابقه برای آن تیم انجام داد و سپس به اسکودریا تورو روسو پیوست. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ با ردبول ریسینگ به قهرمانی جهان رسید. فتل هم‌اکنون در تیم فرمول یک استون مارتین است. او دو مسابقه اول این فصل را پس از مثبت شدن تست کووید-۱۹ از دست داد. در این تصویر او در سال ۲۰۲۱ پشت فرمان استون مارتین DB۱۱ به ردبول رینگ در اتریش می‌رسد.

فرناندو آلونسو

تیم: آلپاین
سن: ۴۰
خودرو: هوندا CR-V

فرناندو آلونسو
فرناندو آلونسو یکی از چهره‌های شاخص و بزرگ در رشته فرمول یک است. او در سال ۲۰۰۰ به عنوان راننده آزمایشی میناردی شروع کرد و در سال ۲۰۰۱ برای آن تیم مسابقه داد. او در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ مسابقات قهرمانی جهان را پشت سر هم برای رنو کسب کرد. آلونسو اکنون در تیم فرمول یک آلپاین رانندگی می‌کند. این تصویر آلونسو را در گرندپری ایتالیا ۲۰۱۷ در دوران حضور آلونسو در مک‌لارن نشان می‌دهد. در آن زمان، تیم مک‌لارن از موتورهای هوندا استفاده می‌کرد و منطقی است که چرا این راننده از هوندا CR-V خارج می‌شود.

ژو گوانیو

تیم: آلفارومئو
سن: ۲۲
خودرو: آلفارومئو جولیا کوادریفولیو

ژو گوانیو
ژو گوانیو سال گذشته راننده آزمایشی تیم فرمول یک آلپاین بود. او اکنون در اولین سال حضورش در تیم F۱ آلفارومئو است. زمانی که او در پیست نیست، با آلفارومئو جولیا کوادریفوگلیو رانندگی می‌کند.

الکساندر آلبون

تیم: ویلیامز ریسینگ
سن: ۲۶
خودرو: مک‌لارن GT

الکساندر آلبون
الکساندر آلبون کار خود را در فرمول یک در سال ۲۰۱۹ با مسابقه دادن برای اسکودریا تورو روسو آغاز کرد و در اواخر همان فصل به ردبول منتقل شد. او اکنون در ویلیامز ریسینگ است. او در مورد خودروهای شخصی خود پست نمی‌گذارد. بهترین چیزی که می‌توانیم پیدا کنیم این تصویر است که او در حال بررسی مک‌لارن GT لندو نوریس بود.

لنس استرول

تیم: استون مارتین
سن: ۲۳
خودرو: استون مارتین DBX

لنس استرول
لنس استرول دومین سال حضور خود را در تیم فرمول یک استون مارتین می‌گذراند. او در سال ۲۰۱۷ با ویلیامز ریسینگ شروع کرد. در اینجا او از استون مارتین DBX در گرندپری امیلیا رومانیا ۲۰۲۲ دور می‌شود.

میک شوماخر

تیم: هاس

سن: ۲۳

خودرو: موتورسیکلت یاماها MT-۰۹

میک شوماخر

میک شوماخر پسر اسطوره فرمول یک، مایکل شوماخر است. او هم‌اکنون برای تیم فرمول یک هاس مسابقه می‌دهد. این دومین سالی است که او برای تیم هاس رانندگی می‌کند. او عکسی از وسایل نقلیه شخصی خود در اینستاگرام منتشر نمی‌کند. با این حال، ما این عکس را از او از مسابقه F۲ ۲۰۲۰ در مونزا در حال سوار شدن بر موتورسیکلت یاماها MT-۰۹ پیدا کردیم.

نیکو هالکنبرگ

تیم: استون مارتین
سن: ۳۴
خودرو: تراکتور

نیکو هالکنبرگ
نیکو هالکنبرگ برای تیم فرمول ۱ استون مارتین در دو گرندپری اول فصل پس از مثبت شدن تست کووید-۱۹ سباستین فتل شرکت کرد. او اکنون به نقش خود به عنوان راننده ذخیره و توسعه تیم بازگشته است و پس از شروع رقابت برای ویلیامز در سال ۲۰۱۰، یکی از پیشکسوتان این ورزش به شمار می‌رود. هالکنبرگ تصاویری از ماشین‌های شخصی خود منتشر نمی‌کند، اما ظاهراً از رانندگی با تراکتور در زمانی که در پیست نیست، لذت می‌برد.

نیکلاس لطیفی

تیم: ویلیامز ریسینگ
سن: ۲۶
خودرو: تویوتا لندکروزر پرادو

پرادو 2022
نیکلاس لطیفی سومین سالی است که برای ویلیامز ریسینگ رقابت می‌کند. در اینجا او در حال خروج از تویوتا لندکروزر پرادو در گرندپری صخیر ۲۰۲۰ در بحرین است.

ابوالقاسم اسلامی

هنرآموز مکانیک خودرو ، مترجم و نویسنده

مطالب مشابه

‫۳۹ دیدگاه‌ها

 1. عاشق پدال

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (189 ديدگاه)

  بنز رودستر عشقه عشق

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۳
 2. viper2

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (490 ديدگاه)

  اخه چرا هیچ کدوم امریکایی سوار نمیشن؟ اخه طرف یعنی حاضره تویوتا پرادو سوار بشه ولی اسکالید سوار نشه . ای قدر نشناسا 😂

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۶۵
  1. Jdm باز

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (874 ديدگاه)

   اینا فقط یکی از ماشیناشون هست
   ده ها خودروی دیگه هم دارن

   موافقم ۴۹
   مخالفم ۲
  2. ایلیا

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (28 ديدگاه)

   فقط آلونسو و شوماخر و هالکنبرگ تراکتور برا چی اخه؟😂

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۲
  3. کافر مقدس

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1385 ديدگاه)

   اینا همه یکسری عکسه برای هر طیف و سفر و… ماشینی دارن قطعا .مکلارن رو طرف میبرد پیست سوار میشد و خودشم هم میگفت میبرم پیست اینجا میگه ماشین شخصی !

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
  4. Poria

   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (9 ديدگاه)

   اقا هالکنبرگ زمین اَم شخم میزن؟؟

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 3. [email protected]!n

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (2125 ديدگاه)

  البته اینا مجبورن که بخاطر مسائل حقوقی و اسپانسر محصولات کمپانی و شرکا رو برونن.

  برای مثال همیلتون ماشین موردعلاقش (میون کلکسیونش) پاگانی زوندا و ماستنگ النور هست.

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۴
  1. akrh78

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1186 ديدگاه)

   یه شلبی کبرا هم داره فک کنم با اون خیلی حال میکنه. البته فک نکنم زوندا ماشین مورد علاقه همیلتون باشه چون یادمه در موردش حرفای خوبی نزده بود از هندلینگش و… انتقاد کرده بود
   ینی حیف زوندا ۷۶۰lh سفارشی که براش ساختن

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۴
   1. [email protected]!n

    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (2125 ديدگاه)

    آره گفته بود هندلینگش بدترین هست اما صداشو بهترین بین ماشین ها می دونست. در کل وقتی از بین چند تا ماشین راجب این صحبت می کنه یعنی براش خیلی مهمه.

    موافقم ۸
    مخالفم ۲
 4. Jdm باز

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (874 ديدگاه)

  فقط هالکنبرگ
  تراکتور 😂😂😂😂

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۰
 5. meysam

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (2861 ديدگاه)

  فرناندو آلونسو چه انتخابی داشته
  جالب بود

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱
 6. GMA

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (1454 ديدگاه)

  بوتاس، ریکاردو، ساینز،لکرک با اختلاف بهترین ها،انتخاب آلونسو برام عجیب بود خیلی!
  زیباترین خودرو را هم فتل و ورشتاپن سوار میشن

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
  1. ahmad

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1146 ديدگاه)

   سباستین وتل یه کلکسیون پر از فراری داشت که بعد رفتن به آستون مارتین چند تاش رو به حراج گذاشت خبرش تو همین پدال هست ،اونم چه ماشین هایی لافراری ،f12 tdf ,458 اسپشیال

   موافقم ۷
   مخالفم ۰
   1. GMA

    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (1454 ديدگاه)

    بله یادمه، دلم کباب شد وقتی دیدم لافراری رو گذاشته برای فروش

    موافقم ۷
    مخالفم ۱
 7. سهیل

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (28 ديدگاه)

  راننده های حرفه ای فراری سوار میشن.
  ماشین نشناس ها لامبرگونی

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۴۱
  1. BMW/M-POWER

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (20 ديدگاه)

   الان به لامبورگینی توهین کردی؟
   واقعااا ناراحت شدم

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۱
  2. GMA

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1454 ديدگاه)

   نظر شما خیلی حرفه ایه از درک لامبورگینی سوار ها خارجه به بزرگی خودتون ببخشیدشون🙂

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۰
  3. arshiaSVJ

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1651 ديدگاه)

   تموم شد
   خیلی تاثیرگذار بود
   فقط وایسین جانشین اونتادور بیاد بعدن ببینیم چی میشه

   موافقم ۶
   مخالفم ۶
   1. ahmad

    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (1146 ديدگاه)

    خبرش اومد لامبورگینی یه sf90 خریده و داره تستش میکنه که بتونه جانشین آونتادور رو توسعه بده

    موافقم ۸
    مخالفم ۱۲
    1. arshiaSVJ

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
     سوابق: (1651 ديدگاه)

     بفرما دارن از روی سطح نهایی سوپراسپرتا میسازنش
     کپی کاریه ولی خیلی کپی کاریه خوبیهXD

     موافقم ۳
     مخالفم ۱
  4. شاهین

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1029 ديدگاه)

   نکشیمون وارث انزو فراری
   مثل خودشی، فکر کنم نتیجه‌ش هستی

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
 8. TML BN

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (146 ديدگاه)

  ای جانم همیلتون

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۳
  1. TML BN

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (146 ديدگاه)

   یادی هم کنیم از مایکل شوماخر😔
   که دیگه نمیتونه فرمول یک برونه😭😭

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۱
 9. دکتر

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (75 ديدگاه)

  جالبه ۳ نفر هوندا سیویک باز بودن

  موافقم ۸
  مخالفم ۷
 10. akrh78

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (1186 ديدگاه)

  ینی واقعا خ*ک تو سر هوندا که یه قرن تو فرمول یک بود یه بار یه nsx نداد اینا سوار بشن یه ذره تبلیغ بشه براش ۴ تا دونه بیشتر بفروشه. همش سیویک سیویک سیویک

  بوتاس هم اخر پارسال بلک سریز رو فروخت تا پیست کارتینگی که مسابقه دادن رو توش شروع کرده بود بخره

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۶
  1. بهزاد

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1822 ديدگاه)

   دوست گرامی بعد از قهرمانی مکس هوندا یک nsx نارنجی به ایشان اهدا میکنه و مکس هم با هدف خیریه میفروشه.
   https://autojosh.com/f1-champ-max-verstappen-of-red-bull-racing-honda-gets-honda-nsx-work-car-after-selling-his-honda-civic-type-r/

   موافقم ۴
   مخالفم ۲
   1. akrh78

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (1186 ديدگاه)

    دستش درد نکنه کمرش خم نشه با این همه سخاوت. مکس ۵۰۰ متر تو میلتون کینز باهاش رانندگی کرد و تمام
    ولی در طول سال برا هر گرندپری سیویک میده سوار بشن. اونه که بیشتر تو چشمه و هر بار که از هتل میان به پیست و میرن، هزارتا هوادار و خبرنگار وایسادن برا عکس و امضا. بد بود سالی ۲۰ بار با nsx ببیننشون؟
    برا مقایسه بگم که فراری تقریبا برا همه گرند پری های اروپایی sf90 میداد به راننده هاش
    فراری ۵۰۰ هزار دلاری کجا سیویک ۳۰ هزار دلاری کجا

    موافقم ۳
    مخالفم ۲
  2. بهزاد

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1822 ديدگاه)

   یدونه nsx هم به پرز اهدا شده و نمیدونم فروخته یا گذاشته در گاراژ.

   موافقم ۳
   مخالفم ۱
 11. aminbikar

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (241 ديدگاه)

  دلم برا نیکو هالکنبرگ سوخت

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 12. قاطر فروش

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (614 ديدگاه)

  تراکتور😂😂

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 13. مجید

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (51 ديدگاه)

  سلام خدمت نویسندگان سایت
  خواهشمندم حداقل تو این سایت در خصوص خودروهای داخلی و چینی چیزی ننویسید
  اجازه بدید اینجا لذت ببریم

  موافقم ۵
  مخالفم ۷
 14. LH44

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (12 ديدگاه)

  همیلتون چندباری در موناکو با پاگانیش رانندگی میکرد. اون دو تا لافراری هم گذاشته خاک بخورن!

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 15. مجید

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  فقط مرسدس بلک سریس اون هم سفارشی 😍😍😍😍😍

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 16. علی

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (28 ديدگاه)

  رانندگان فرمول یک مرسدس مجبورن که سوار مرسدس بشن ، قراردادی ، وگرنه خودشون فراری سوار میشدن

  موافقم ۵
  مخالفم ۵
 17. حسین

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (114 ديدگاه)

  میگم ورشتاپن نبود راجب سیفتی کار استون غرغر میکرد الان معلوم شد خودش پشت استون میشینه
  😐

  موافقم ۵
  مخالفم ۰
 18. Arshia m3csl

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (62 ديدگاه)

  خیلی جالب بود اکثر راننده های فرمول یک که تو تیم های خودرو ساز ها بودن از ماشین های خود اون خودرو سازی که راننده فرمول یکش هستن استفاده میکنن یک جور سفیر برند هم هستن راننده های فرمول یک

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 19. عرشیا

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (11 ديدگاه)

  عجیبه لطیفی ماشین هم داره ؟ معلوم نیست چندبار ماشینو کوبونده تو دیوار

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 20. pr

  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (39 ديدگاه)

  ادمین محترم همونطور که اشاره کردین راننده های فرمول یک به اجبار باید از سبد محصولات کمپانی خود یا اسپانسر استفاده کنند که این کاملا درسته اما به این نکته اشاره نشد که این ماشین ها هیچکدوم ماشین روزمره نیستند و فقط برای حضور در پدوک استفاده میشن که اونم بنا به صلاحدید راننده و تیم در هر مسابقه متفاوته (البته به جز فراری لکلرک که بارها در موناو دیده شده) و یه نکته دیگه اینکه این لیست اصلا درست نیست چیزی که به عنوان ماشین ورستپن یا الونسو یا اوکون اعلام شده مربوط به چندیدن فصل قبل هست و الان کاملا متفاوته (استون ورستپن در زمان همکاری ردبول و استون مارتین به عوان اسپانسر بود و همینطور اوکون و الونسو ) و نمونه دیگه اینکه اون بلک سریز هدیه خاص مرسدس به والتری به مناسبت خروجش از مرسدس بود که البته بوتاس فروختش و پولشو خرج کارتینگ در کشورش کرد . یک نکته دیگه هم اضافه کنم که به طور مثال راندگان فراری ر پدوک اکثرا با فراری روما دیده میشن و هینطور رانندگان ردبول و الفا از خانواده هوندا استفاده میکنند و….

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 21. Arian

  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  لوئیس همیلتون، راننده مرسدس AMG پس از تقریباً هشتمین قهرمانی…

  کلمه “تقریباً هشتمین قهرمانی” خیلی حق بود 🙂

  موافقم ۱
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا