مزدا

۹۰ ثانیه هیجان‌انگیز با مزدا میاتای ۱۵۰۰ اسبی

مزدا میاتا در حالت عادی یک خودروی کوچک و دوست‌داشتنی است اما می‌توان آن را هیولایی ۱۵۰۰ اسبی تبدیل کرد که روی پیست ناله می‌کند و چون یک موشک به‌پیش می‌رود.

Mad Mike conquers Highlands in 1500hp Miata
Mad Mike conquers Highlands in 1500hp Miata
Mad Mike conquers Highlands in 1500hp Miata
Mad Mike conquers Highlands in 1500hp Miata
هرچند میاتای نسل قبل که تیون شده و مجهز به کیت بدنه مسابقه‌ای هم شده است، همانند یک اسباب‌بازی به نظر می‌رسد اما برای راندن آن نیاز به دقت و مهارت بالایی است.

راندن چنین خودرویی شاید یک دیوانگی به نظر آید. کاری که برای Mike Whiddett راننده آن فقط هیجان خالص در پی دارد. این مزدا به صورت کامل تحت نظارت و حمایت خود مزدا و درون کارخانه ساخته شده و مجهز به موتور وانکل یا دورانی با چهار روتور و دو توربو شارژر است که خروجی آن را به ۱۵۰۰ اسب بخار رسانده است. [دانلود ویدئو]
در ادامه می‌توانید مراحل ساخت این خودرو را نیز مشاهده نمایید. [دانلود ویدئو]

جواد عقیلی

مهندسی پتروشیمی خوندم اما عاشق دنیای خودرو هستم. موسس و سردبیر پدال هستم.

مطالب مشابه

‫۱۱ دیدگاه‌ها

 1. usa & japan

  ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (199 ديدگاه)

  دوستان بنده همینجا باید یه نکته ای رو بگم که بی ربطه به مطلب ولی واقعا جالبه…دقت کنید بعضی از ملت از هر چی دور باشن بیشتر بهش جذب میشن.یه ضرب المثل هست که میگه دوری و دوستی.مثالش رو انقلاب اسلامی در نظر بگیرید.حکومت به دین توجه نمیکرد ملت ریختن توی خیابونا که چرا بعضی از مردم بی حجابن و قوانین اسلامی رعایت نمیشه.تا اینکه انقلاب شد.حالا بعد از انقلاب رو نگا کنید.دولت داره برای دین سخت گیری میکنه چون خود مردم اینو خواستن ۴۰ سال پیش.ولی میبینیم که خانوما روز به روز بی حجاب تر میشن…توجه به دین کم شده و الان ملت میگن چرا اینقدر سخت گیری میکنید برای دین.یادشون نیست برای کشف حجاب رضا شاه و آزادی حجاب و دین حکومت محمد رضا شاه انقلاب کردن با نام انقلاب اسلامی…روز به روز هم دارن متاسفانه از دین زده میشن.من کاری ندارم حجاب خوبه یا بد و دخالت نمیکنم و نمیخوام وارد سیاست بشم و فقط مثال زدم.فقط مثال زدم که اون موقع خواستشون این بود و حالا که این شده و خواستشون تغییر کرده.
  ملت از هر چی دور باشن به سمتش کشیده میشن.الان اگر اینفینیتی وارد ایران میشد و لکسوس نمیشد ملت همه جذب لکسوس میشدن و میگفتن ایا چی هست با اینکه با کیفیت ترین برند جهان ۹ ساله که لکسوس شناخته میشه و منابع معتبر زیادی هم موجود هست…یا اگر فولکس وارد میشد و تویوتا وارد نمیشد ملت همه جذب تویوتا میشدن و از اون تعریف میکردن.یه مثال واضح تر حضرت لندکروزر هست…الان اکثرا با این ماشین لج افتادن و میگن پاترول بهتره و اینا و این به خاطر اینه که هر روز جلوی چشمشونه…درصورتی که اگر پاترول وارد میشد و لندکروز نمیشد همه از لندکروز تعریف میکردن.در حالی که لندکروز از خیلی از جهاب از پاترول بهتره…مصرف کننده های دنیا اونو بیشتر قبول دارن تا پاترول رو…نمیدونم واقعا چرا اینجوریه ولی امیدوارم این افکار از سر مردم بپره.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. luis

   ۳۰ آذر ۱۳۹۴
   سوابق: (613 ديدگاه)

   دقیقا حرفت درسته منم همینو میگم میگم بخوای ببینی کدوم ماشین بهتره برو ببین تو رنج قیمتی خودش کدوم پر فروش تره در امریکا چون مردمش همهجور ماشینی دارن سوار شدن و همه جوره امتحان پس دادن حالا یه سری دوستان با اسامی مختلف میان میگن نه این جور نیست چون اپتیما تو کار درایور ۵ رتبه بالاتر کمری نسل جدیده پس چون کارشناسسسسسا اینو میگن پس اپتیما بهتره من موندم مثلا ملت شریف امریکا بلد نیستن برن تو کار درایور سرچ کنن و ببینن کارشناااااااااسا چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   ایران همینه چون خودرو کمه و محدوده دوستان برا خودشون با کمترین سطح نظارت و رقابت نظر میدن الان شش ماهه خارج از کشورم از نزدیک همه جور ماشینیو دیدم و بعضا اگه تونستم سوار شدم با این همه مقام اولی که تویوتا موتور داره بازم نمیام بگم ففقط… فقط…. اول…. دوم …. بقیه ههیچ بعدم یه روان پریش بیاد بگه افرین زدی به هدف.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. فرامرز

   ۱۸ آذر ۱۳۹۵
   سوابق: (1489 ديدگاه)

   این که میگی مردم متاسفانه!!! از دین زده میشن خودش یعنی اعتقاد داری حجاب خوبه!

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. سامان اذری

  ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (2888 ديدگاه)

  وای قلبم

  مزدا از همین الان داره با موتور وانکلش به تمام خودرو سازهای دنیا شاخ و شونه میکشه
  با این کلیپ به کل دنیا میگه که منتظر یه شوک از طرف مزدا باشید
  قراره افسانه RX9 تو سال ۲۰۱۷ با موتور وانکل رو نمایی بشه به گفته مزدا میخوای با قیمت پایه کامارو احتمالا ۲۵ هزار دلار کوروت رو مغلوب کنه
  عاشق مزدا هستم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سامان اذری

   ۳۰ آذر ۱۳۹۴
   سوابق: (2888 ديدگاه)

   ۵ روز پیش پدال یه پست گذاشته بود در باره هوندا S2000
   بانام هوندا در اندیشه سبقت از مزدا میاتا
   که قرار بود هوندا اس ۲۰۰۰ با موتور ۲ لیتری توربو با ۳۰۶ اسب بخار جای میاتا رو بگیره
   حال فرض کنید از این به بعد کمپانی مزدا میاتا رو با موتور وانکل تولید کنه ??
   منی که به شدت ژاپنی باز و عاشق مزدا هستم با فکر کردن راجبش موهای تنم سیخ میشه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. luis

   ۳۰ آذر ۱۳۹۴
   سوابق: (613 ديدگاه)

   نه اقا اینها که مهم نیست مهم کار درایوره که توش اپتیما دومه کمری نسل جدید ۸ خخخخخخخ کارشناسااااااااا میگن به من چه.
   مزدا یک پیشتاز ژاپنی دوست داشتی که در موتور طراحی کیفیت و…. بسیار صاحب سبک و جذابه.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 3. احمد باقری

  ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (4715 ديدگاه)

  موتور خیلی وحشی ای طراحی و تولید کرده.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. luis

  ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (613 ديدگاه)

  مشتی محکم بر کسانی که کشور x را اول خطاب کرده کشور Y را دوم و بقیه کشور های خودروساز را به درد نخور نام میبرند و روان پریشانی که در زیر پست تخیلی هم کیش خود میگویند زدی به هدف .

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. luis

  ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (613 ديدگاه)

  حالا اگه این پست مال یک خودروسازهای دیگه بود و البته مال کشوری دیگه غیر ژاپن و امریکا یک سری کارشناس خبره درجه ۱ کار درایور باز اصلا خفن و همچی تموم میومدن مینوشتن دلیلی دیگر بر عظمت و مهندسی و کشور …… که بر تمامی جهانیان نشان داد که اول….. دوم ……بقیه هم که گاری سازن و خودرو ساز نیستن. یا بقول نقی دوووووووغتو بخور.
  داداش ابگوشتتو بخور از دهن نیوفته پیازم بزن.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. Kamran.k

  ۱ دی ۱۳۹۴
  سوابق: (44 ديدگاه)

  وزن این ماشین چقده مگه؟فک کنم با این موتور بتونه پرواز کنه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. حمید

  ۱ دی ۱۳۹۴
  سوابق: (81 ديدگاه)

  موتور وانکل ۱۵۰۰ اسبی با دو توربو من دیگه حرفی ندارم به این میگن مهندسی. چه دریفتایی کشید لامصب خیلی حال کردم ایول کلا با همه چیش حال کردم
  فک کنم با این تیونیم که شده وزنش به ۱۲۰۰ نرسیده باشه. ینی ۰ تا صدش با لاستیکای مخصوص میشلت پایلوت کاپ ۲ باید چقدر شه؟؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا