مزدا

آخرین تولیدات RX-8 مزدا

مزدا تصمیم گرفته تا بعلت تقاضای بالای خرید مدل RX-8 لااقل ۱۰۰۰ دستگاه بیشتر از مدل Sprit R را تولید کند. اما متاسفانه این خودرو از ماه ژوئن دیگر در لیست فروش مزدا وجود نخواهد داشت.

Mazda RX-8 Spirit R special edition
Mazda RX-8 Spirit R special edition

مزدا RX-8 مدل اسپریت R با سیستم تعلیق اسپرت، رینگهای برنزی ۱۹ اینچی، کالیپرهای قرمز رنگ ترمز و در داخل اتاق با پوشش چرم دو رنگ و صندلیهای ریکارو عرضه خواهد شد. موتور این خودرو همان موتور دوار وانکل مزدا و گیربکس آن شش سرعته دستی می باشد. دو واحد احتراق ۶۵۴ سی سی برای تولید قدرت ۲۳۰ اسب بخار کفایت می کند. و این توان می تواند خودرو را در ۶.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساند.

Mazda RX-8 Spirit R special edition
Mazda RX-8 Spirit R special edition

این خودرو در سال ۲۰۰۱ بر اساس مدل محبوب RX-7 ساخته شد و در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد. دومین نسل این خودرو هم از سال ۲۰۰۸ به بازار آمد. از نکات جالب این خودرو درهای آن است که نیمچه درب عقب با زاویه مخالف باز می شود تا سوار شدن آن را با توجه به عدم وجود ستون وسط برای سرنشنان عقب آسان سازد.

Mazda RX-8 Spirit R special edition
Mazda RX-8 Spirit R special edition

مزدا RX-8 شاید بهترین خودرو در کلاس خود نبود اما آنقدر نوآوری و تکنولوژی جدید داشت که احترام و تحسین رقبا را نیز با خود داشت. حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که مزدا برای جانشینی این خودرو چه چیزی را رو خواهد کرد.

جواد عقیلی

مهندسی پتروشیمی خوندم اما عاشق دنیای خودرو هستم. موسس و سردبیر پدال هستم.

مطالب مشابه

‫۹ دیدگاه‌ها

 1. a-x1

  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
  سوابق: (189 ديدگاه)

  LOVE mazda 😀

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 2. kiyanush

  ۲۰ خرداد ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  kheyli mikhamet

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 3. عرفان قاسمی

  ۶ تیر ۱۳۹۱
  سوابق: (23 ديدگاه)

  من موندم اگه این آخرین نسل از مزدا باشه هنوز خیلی مونده تا به پای کمپانی های بزرگ برسه
  البته خودروش حرف نداره ولی اگر بخواد همپایی شرکتهای بزرگ خودرو سازی پیش بره این مدل نمیتونه از خجالت شرکت مزدا در بیاد
  در کل مثل شرکت پژو همیشه در میانه جدول ابر خودرها قرار داره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. محسن

   ۲۹ اسفند ۱۳۹۱
   سوابق: (55 ديدگاه)

   خواب شما لیست ابر خودروها رو بگید بعد بگید مزدا ماشیناش حرفی برای گفتن ندارن.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. مهدی

   ۲۸ تیر ۱۳۹۲
   سوابق: (6 ديدگاه)

   سلام
   دوستان خواهشا قبل از اینکه قضاوتی در باره این ماشین بکنید از مشخصاتش اطلاعات داشته باشید
   موتور این ماشین وانکل هست که اگه یه سرچ دوستان در اینترنت انجام بدهند تفاوت بیش از اندازه این موتور با موتور های خودرو های دیگه معلوم میشه
   موتور این ماشین وانکل هست که مطمعنا خیلی ها آشنایی با این موتور ندارند موتور این ماشین از نوع پیستونی نیست بلکه یک روتور دوار هست وکاملا حرکت چرخشی تولید میکنه نه مثل موتور های معمولی که حرکت رفت وبرگشتی پیستون رو چرخشی بکنند که تنها چیزی که دورش رو محدود میکنه افزایش دما هست سر آمد موفق ترین پروژه در دنیا هم خود مزدا با مزدا rx-7 هست
   خیلی وقته که آئودی در حال خودکشی هست که بتونه مثل مزدا تولید موتور وانکل بکنه
   به حجم موتور و قدرت خروجی هم یک نگاه بکنید دو واحد ۶۵۴ سی سی که میشه ۱۳۰۸ سی سی و قدرت خروجی ۲۳۰ اسب بخار
   هر واحد روتور در موتور وانکل کار سه سیلندر رو انجام میده که دو واحدش کار ۶ سیلندر رو میکنه
   حجم کم این موتور با موتور های پیستونی غیر قابل مقایسه هست

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 4. Alex

  ۳ مرداد ۱۳۹۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  صحبتهای شما در مورد نوع متور کاملا درست است اما من چند روز هست که یک مزدای RX-8 خریداری کردم با پیش فرض کم مصرف بودن با متور ۱.۳ اما ذهی خیال باطل زیرا این ماشین در واقع دو متور ۱۳۰۰ سی سی دارد که حجم نهای آن ۲۶۰۰ سی سی می باشد و مصرف بی حدو حساب بنزین کلافه کننده است رانندگی با این ماشین تجربه ی قشنگ و پر هزینه ای است

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. Reza

  ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻭﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺳﺎﻳﺖ ﺷﻤﺎ .ﻣﻦ ﻳﻚ ﻧﮕﺎﻫﻲ ﺑﻪ ﭼﻨﺪﺗﺎ ﺳﺎﻳﺖ ﺩﻳﮕﻪ اﻧﺪاﺧﺘﻢ و ﻓﻘﻄ ﺗﻮ اﻳﻦ ﺳﺎﻳﺖ اﻃﻼﻋﺎﺕ ﻛﺎﻣﻼ ﺩﺭﺳﺖ و ﻭاﻗﻌﻲ ﺭﻭ ﺩﻳﺪﻡ ﭼﻮﻥ ﻣﻦ ﺧﻮﺩﻡ ﻫﻢ ﻳﻚ rx8 ﺩاﺭﻡ ﻭاﻳﻦ ﺩﻭﺳﺘﻤﻮﻥ ﻛﻪ ﻣﻴﮕﻪ ﻣﺎﺷﻴﻨﺶ ۲۶۰۰cc ﻫﺴﺘﺶ ﺭاﺳﺖ ﻣﻴﮕﻪ ﭼﻮﻥ ﺗﻮ ﻣﺪﻝ ۲۶۰۰cc. ﻫﻢ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺷﺪﻩ .اﻳﻦ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺩﺭ ﻧﻮﻉ ﺧﻮﺩ ﻳﻚ ﺷﺎﻫﻜﺎﺭﻩ ﺣﺘﻲ ﺧﻮﺩ ﺁﻟﻤﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﻭﻗﺘﻲ اﻳﻦ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺭﻭ ﻣﻴﺒﻴﻨﻦ اﻭﻟﻴﻦ ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﻣﻴﮕﻦ اﻳﻨﻜﻪ ﻣﺎﺷﻴﻨﺖ ﺧﻴﻠﻲ ﺷﻴﻚ ﻫﺴﺘﺶ و ﺗﺤﺴﻴﻨﺶ ﻣﻴﻜﻨﻦ. اﻣﺎ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺼﺮﻓﺶ ﻫﻢ ﺣﺪﻭﺩا ﺩﺭ ﻫﺮ ۱۰۰ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮ ۱۵ ﻟﻴﺘﺮ ﺑﺮاﻱ ﻳﻚ ﻣﺎﺷﻴﻦ اﺳﭙﺮﺕ ﺑﺎ ﻗﺪﺭﺕ ۲۳۱ اﺳﺐ ﻣﻴﺸﻪ ﮔﻔﺖ ﻧﺴﺒﺘﺎ ﺑﻪ ﻣﺎﺷﻴﻨﻬﺎﻱ اﺳﭙﺮﺕ ﺩﻳﮕﻪ ﺑﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﻗﺪﺭﺕ ﻣﺼﺮﻓﺶ ﺯﻳﺎﺩ ﺑﺎﻻ ﻧﻴﺴﺖ ﻭاﮔﺮ ﻛﺴﻲ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻛﻢ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻴﮕﺮﺩﻩ ﻧﺒﺎﻳﺪ اﺻﻼ ﻣﺎﺷﻴﻦ اﺳﭙﺮﺕ ﺑﺨﺮﻩ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﻳﻚ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻛﻮﭼﻚ ﺷﻬﺮﻱ ﻣﺜﻞ اﺳﻤﺎﺭﺕ ﺑﺨﺮﻩ ﻳﺎ ﻳﻚ اﺳﻤﺎﺭﺕ ﺑﻬﺮﻩ ﻭاﺳﻪ ﻣﺼﺎﺭﻑ ﺷﻬﺮﻱ ﻭ ﻣﺮﺩاﺩ rx8 ﺭﻭ ﻫﻢ ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻭاﺳﻪ ﻭﻗﺘﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺨﻮاﺩ اﺯ ﺭاﻧﻨﺪﮔﻲ ﻟﺬﺕ ﺑﺒﺮﻩ.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. بنیامین

  ۴ دی ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  فوقولاده است…
  هیچ حرفی ندارم بزنم…
  هم از جنسیس کوپه به فاصله کوه ها بهتره هم از تویوتا جی تی ۸۶…
  من که شاخ دراوردم واقعا خوبه

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 7. عرفان

  ۳۱ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (2 ديدگاه)

  موتور های پیستونی در دور موتوری خاص محدود شده و cut off میکنند اما موتور های وانکل در صورت خنک سازی درست به دور موتوری تا ۱۵۰۰۰ دور بر دقیقه هم میتوانند دست یابند و هر روتور وانکل برابر سه پیستون موتور های رفت و برگشتی با دو برابر حجم هستند یعنی یک روتور ۶۰۰ سی سی برابر سه سیلندر ۴۰۰ سی سی میباشد و تنها دلایل نا موفقی نسبی این موتورها مصرف بالا با وجود حجم پایین و اصطحلاک بالا است.حجم کلی موتور مزدا rx8 هم برابر ۱.۳ لیتر میباشد که معادل یک موتور ۶ سیلندر ۲۶۰۰ سی سی معمولی قدرت دارد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا