ام جی

اِم‌جی GS با چهار ستاره ایمنی از ANCAP

اِم‌جی GS پیش از ورود رسمی خود به بازار استرالیا توانست در آزمون‌های ایمنی مؤسسه NCAP این کشور چهار ستاره کامل دریافت کند.

mg-gs-ancap-2
بر اساس نتایج بدست آمده، ساختار بدنه این کراس‌اوور کامپکت چینی-انگلیسی پایداری مناسبی داشته و در اثر ضربه حاصل از برخورد متلاشی نمی‌گردد، اما به دلیل عدم استفاده از تجهیزاتی چون ترمز اضطراری، کمکی حفظ خط حرکت و کمربند ایمنی هوشمند برای ردیف دوم نتوانست امتیازی بهتر از ۴ ستاره دریافت کند.

mg-gs-ancap-1
جِیمز گودوین (James Goodwin) مدیر شاخه استرالیای NCAP در توصیف عملکرد GS اظهار داشت: این خودرو باوجود پیکربندی خوب و محافظت مناسب از سرنشینان، در زمینه فناوری‌های ایمنی ضعف جدی دارد. همین موضوع سبب کاهش امتیاز نهایی آن شد و ازنظر ما در آینده نیز نارضایتی‌هایی در مشتریان ایجاد خواهد کرد. هم‌اکنون در حال مذاکره با مسئولان MG برای ارتقا و تعبیه یکسری تجهیزات ایمنی هستیم تا بدین‌وسیله امتیاز نهایی GS به ۵ ستاره کامل بالغ گردد.

MG GS ANCAP
ANCAP علاوه بر GS، تویوتا آوِنسیس (Avensis) استیشن را نیز آزمایش کرد. این ژاپنی باسابقه که تنها در نیوزیلند عرضه می‌شود، با استفاده از مواردی همچون ترمز اضطراری (در سرعت‌های کم و مناطق بین‌شهری) و حفاظت قابل‌قبول از تمامی سرنشینان درنهایت توانست ۵ ستاره ایمنی را از آن خود سازد.

امین قوام‌

گزارشگر و راننده آزمایش وبسایت پدال

مطالب مشابه

‫۱۴ دیدگاه

 1. امیر

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (12 ديدگاه)

  اگر اروپا تست بشه زیر۴ستاره میگیره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. Mehrbod

   ۲ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (207 ديدگاه)

   دوست من ،
   موسسه ANCAP ، عضوی از باشگاه ۹ گانه تست تصادف خودروهای دنیاست که همگی تحت یک استاندارد و زیر نظر یک موسسه مارشال (FIA-UK) فعالیت می کنند و همه گی یک روال و حتی دستگاهها و سنسور ها و آدمک ها و سالن های مشابهی را تحت یک پروتکل اجرا می کنند و NCAP استرالیا همان نتیجه ای را می دهد که هشت موسسه دیگر (Europe, the United States, Japan, Korea, China, Latin America and South East Asia) می دهند . به این خانواده “گلوبال انکپ” می گویند . بنابراین گفته شما درست نیست .
   ANCAP is one of nine New Car Assessment Programs (NCAPs), or test programs, established around the world to promote safer vehicle choices for consumers. Other test programs are located in, and cover the markets of, Europe, the United States, Japan, Korea, China, Latin America and South East Asia.
   https://www.ancap.com.au/about-ancap

   فقط در کشور ما ایران است که نتایج تست های موسسات مختلف گلوبال انکپ را هم درجه بندی می کنند و نتایج CNCAP , لاتین انکپ و یورو انکپ را نابرابر می دانند درصورتیکه ۹ موسسه ایمنی و تصادف جهانی مطابق یک پروتکل و با دستگاههای مشابه سنجش می شوند و این فقط خودروها هستند که در بازارهای مختلف با امکانات متفاوت عرضه می شوند و ممکن است که یک خودرو در دو تست در دو موسسه با چند ایربگ تفاوت و یا یک سیستم پیشگیری و یا حتی یک آلارم فعال ، نتایج متفاوتی داشته باشند .
   خودرو MG GS در تست ANCAP بالاترین نتایج را در ایمنی و محافظت از سرنشینان بدست آورده است و شرح و ریز آنرا می توانید در این صفحه ببینید :
   http://s3.amazonaws.com/cdn.ancap.com.au/app/public/assets/91865e03acadac8c15f8e38c19c06dd9f1e77f8a/original.pdf?1484535639
   می بینید که در تمامی زمینه ها بیشترین امتیارات را دارد و فقط به دلیل نداشتن دو سیستم پیشگیری از تصادف و نگه داشتن خودرو در بین خطوط ، یک ستاره باقی مانده را کسب نکرده است و آنهم به دلیل توافق نامه ای است که هشت خودروساز برتر جهان در سال ۲۰۱۵ امضا کرده اند و سال ۲۰۱۸ را برای تجهیز همه تولیداتشان به سیستم پیشگیری از برخورد ، سال نهایی اعلام کردند و این شد که از سال ۲۰۱۵ فقط خودروهایی ۵ ستاره را دریافت می کنند که این سیستم و یا حسگر فاصله سنج جلویی را داشته باشند و در مقاله هم به آن اشاره شده که :
   Autonomous emergency braking (AEB) and lane support
   systems (LSS) are not available.
   و در همانجا گفته شده که اگر این سیستم ها فعال باشد ، پنج ستاره به سادگی ، دست یافتنی است .
   حتی از نتایج عددی و گراف های رنگی موسسه انکپ هم می توانید ببینید که ام جی جی اس بالاترین سطح ایمنی و حفاظت از سرنشینان را دارد .
   همین خودرو پیش از استانداردهای جدید ، دوسال پیش در CNCAP آزمون شده بود و پنج ستاره را کسب کرده بود . همان زمان هم عده ای نویسنده نا آگاه و ناشی ، گمانه زنی می کردند که این ستاره ها در یورو انکپ به چه صورت می شود.. غافل از این که این موسسات ۹ گانه تحت نظارت یک موسسه ، آزمایشات را انجام می دهند و نتایجشان در شرایط یکسان خودروها ، متفاوت نیست :
   “..The tests and calculation methods used by ANCAP will align with Euro NCAP”
   https://www.ancap.com.au/frequently-asked-questions

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. پیکان جوانان گوجه ای

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (978 ديدگاه)

  تست اروپا با اسنرالیا خیلی فرق نداره مشکل تو تجهیزات الکترونیکی فعال هستش مثل رادار جلو تجهیزات هشدار ترمز اضطراری و غیره اگه اینا جمعا امتیاز ۶۰ نیارن یک ستاره از خودرو مورد نظر کم میشه دقیقا مثل سانگ یانگ تیولی که نسخه تو ایران این تجهیزات نداشت ۳ ستاره گرفت نسخه اروپا با تجهیزات ایمنی فعال ۴ ستاره در حالی که از نظر شاسی و بدنه هر دو یک خودرو هستن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 3. فقط انگلستان

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (835 ديدگاه)

  تو عکس اول چه دودی از کابین بلند شده
  آیا در کابین این خودرو قطار وجود دارد و موقع تصادف روشن می شود و از دودکشش دود بیرون می آید؟
  به نظرتون این قطار در حال حرکت به کدام کشور است؟
  چرا باید خلبان این قطار راه را گم کند و سر از کابین این خودرو در بیاورد؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. علی

   ۱ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (971 ديدگاه)

   نمکدون
   دوده ایربگه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 4. PARKER

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (11451 ديدگاه)

  بدنه و شاسی قوی. فقط یک سری امکانات الکترونیکی کم داره تا عالی بشه.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. احمد باقری

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (4715 ديدگاه)

  باز خوبه.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. ASTON MARTIN

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (1345 ديدگاه)

  اینا از ایربگم گذشتن برا ایمنی دارن میرن سمت امکانات هوشمند ما هنوز ایربگ نداریم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. Sina

  ۱ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (303 ديدگاه)

  برای یه چینی خوبه امتیازش

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. sunmartin

  ۲ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (1914 ديدگاه)

  واقعا این خودروی چینی امتیاز خوبی گرفته و بنظر من بهترین برند چینی هست البته در ایران بسیار بد قیمتگذاری شده بطوریکه امجی جی اس بالای ۱۶۷ ملیون و امجی جی تی ۱۱۶ ملیون با موتور ۱۵۰۰ و توربو نهایتا ۱۲۷ اسب که افتضاح است با ۱۱۵ ملیون میتونم هم سراتو ۲۰۱۵ بخرم هم تویوتا کرولا ۲۰۱۵ و هم النترا ۲۰۱۵ که این سه خودرو بین المللی فول ۵ ستاره واقعی و پر شتاب و انجین بسیار قوی تری دارند کلاس اتاق و بدنه آنها هم از امجی gt که در واقع آپگرید شده امجی ۳۵۰ است بسیار بهتر و دارای فضای بیشتری است

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. Mehrbod

   ۲ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (207 ديدگاه)

   نخست اینکه این برند بریتانیایی است و چینی نیست و این را در تمامی منابع نوشته و شما باز اصرار در تظاهر دارید و آنرا تکرار میکنید :
   https://en.wikipedia.org/wiki/MG_Cars
   به کلمه Headquarters توجه کنید..!!
   دوم ، ام جی جی اس ۱۵۷ میلیون است و نه ۱۶۷… و GT نقد ۱۱۱ میلیون است و نه ۱۱۶..!!
   سوم این که گشتاور جی تی ۲۳۰ نیوتن متر است و با این گشتاور ، تمامی کره ای هایی که فرمودید را با شتاب زیر ۱۰ ثانیه خود ، پشت سر می گذارد و مصرف بسیار پایین تری هم دارد .. و افتضاح در این بین ، اعداد دروغین خودروهای کره ای است که به هیچ وجه در عمل با اعداد کاتالوگ ها منطبق نیست..
   چهارم اینکه ام جی جی تی در شاسی و موتور با شورلت ، پلت فرم مشترک دارد و توسعه یافته ۳۵۰ نیست..
   پنجم اینکه این خودرو در بازار جهانی و در بازاری مانند تایلند با النترا هم قیمت است و این در صورتی است که در ایران بسیار ارزان تر است پس النترا اشتباه قیمت گذاری شده و نه ام جی ..

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. علی

    ۳ بهمن ۱۳۹۵
    سوابق: (5 ديدگاه)

    مصرف سوخت هایی هم که در کاتالوگ های کره ای ها میاد ، دروغه!!!!!!

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 9. نریمان

  ۳ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (138 ديدگاه)

  سان مارتین

  مجددا حمله ور شدی ؟ بجای حاشیه سازی ، فنی صحبت کن ، این برند مربوط به هر کجا باشد ، نشان داده که برای جان سرنشینانش احترام قائل هست ، بماند از اینکه اصالت انگلیسی ، تکنولوژی شاسی داینامیک ، موتور قوی ۲۱۷ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر رو فقط میتونی تو لکسوس NX 200 پیدا کنی ، چطور قیمتش متناسب نیست ولی اسپرتیح با کابین کوچکتر ، توان و گشتاور ضعیف و شاسی صلب ابتدایی ، با ۲۰ درصد گرانتر از جی اس ، قیمتش منطقی هست ؟
  اگر به اصالت باشه که ام جی وقتی خودرو با موتور توربو EX181 رو در سال ۱۹۵۱ با موتور ۱/۵لیتری و توان ۳۲۰ اسی بخار تولید کرد ، برند های کره ای در حال فروش برنج و سبزی بودند .
  بس نیست این همه حمله ، متوجه شدیم که از حضور برند ام جی در ایران ناراحت هستید ، ولی اینکه تو هر خبر از این برند ، میایی و پست تخریبی میگذاری ، نشان از عقده گشایی دارد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. علی

   ۳ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (5 ديدگاه)

   ایشون فکر میکنه اگه ام جی چینی بشه ، سراتو سایپا ژاپنی میشه..

   موافقم ۰
   مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا