ایستگاه خبرکرمان موتور

احداث مرکز تحقیق و توسعه کرمان موتور با همکاری دانشگاه علم و صنعت؛ تا سال 1405 کرمان موتور بزرگترین خودروساز خاورمیانه می‌شود

نخستین رویداد فرصت‌های نوآوری و فناوری کرمان موتور در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. طی این مراسم تفاهم‌نامه همکاری میان کرمان موتور و پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت به امضا رسید. طبق سند چشم انداز توسعه برند کی ام سی، این شرکت تا پایان سال ۱۴۰۵ بزرگترین خودروساز خاورمیانه خواهد شد.

به گزارش پدال، رویداد فرصت‌های نوآوری و فناوری کرمان موتور با هدف اتصال دانشگاه و صنعت جهت احداث مرکز تحقیق و توسعه خودرو (تکنوسنتر) کرمان موتور در مرکز همایش‌های دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. در این مراسم میهمانانی از کشورهای چین و ایتالیا نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم نماینده ریاست دانشگاه علم و صنعت در سخنانی با اشاره به پروژه “پیکان بدون تالبوت” به عنوان آغاز تاریخچه خودکفایی صنعت خودرو در دهه شصت و هفتاد بیان داشت: حلقه مفقوده صنعت خودروی ایران بی توجهی به فرهنگ تولید و عدم مطالعه جدی بر روی فناوری تولید انبوه است. وی با مقایسه طرح‌های نمونه آزمایشگاهی و بحث تولید انبوه فاصله این دو را معنادار توصیف و نقاط ضعف عملکرد صنعت و دانشگاه را در بحث دانش تولید انبوه برشمرد.

در ادامه این مراسم عبدالله توکلی لاهیجی سرپرست دفتر صنایع خودروی نیرو محرکه وزارت صمت در سخنانی گزارش عملکرد وزارتخانه متبوع خود را طی دو سال گذشته بیان کرد. توکلی با یادآوری بحران تولیدات ناقص خودروسازان در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ توقف این مسیر غلط را نخستین هدف دولت سیزدهم برشمرد. مدیر پروژه طرح تحول صنعت خودرو قدم بعدی وزارت صمت را در ایجاد پایداری تولید اعلام کرد و افزود: مرحله دوم اصلاح صنعت خودرو به مراتب مهم‌تر و مشکل‌تر از مرحله اول ساماندهی است و برای تثبیت تیراژ تولید در سال‌های آتی و جلوگیری از نوسان احتمالی می‌بایست به ایجاد ساختار منسجم در حوزه مدیریت زنجیره تأمین و استفاده از بن‌سازه‌های مشترک روی بیاوریم.

سخنران بعدی مراسم ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت بود؛ سید مجید اسماعیل زاده به شرح فعالیت سازمان متبوع خود پرداخت. وی در توضیحاتی ساز و کار تعامل دانشگاه علم و صنعت با صنایع مختلف را بروز توصیف کرد و از عزم جدی دانشگاه در همکاری با شرکت کرمان موتور جهت احداث نخستین مرکز تحقیق و توسعه خودرویی بخش خصوصی خبر داد.

از سوی شرکت کرمان موتور نیز مهندس بهرامی مدیرعامل شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان موتور (کادک) به ایراد سخنرانی پرداخت. وی عارضه فعلی صنعت خودرو را نبود تکنوسنتر در بخش قطعه سازی دانست و با مضر دانستن قیمت گذاری دستوری برای قطعه سازان، عقب ماندگی فنی و تولید خودروهای بی کیفیت و قدیمی را عارضه این سیاست برشمرد.

در پایان بخش اول مراسم سند تفاهم همکاری دانشگاه علم و صنعت و شرکت خودروسازی کرمان موتور برای احداث مرکز تحقیق و توسعه خودروی کرمان موتور به امضای مدیرعامل این شرکت و ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه رسید.

در ادامه رویداد فناوری کرمان موتور، پنل‌های تخصصی مرتبط با طراحی استایل خودرو و پلتفرم بومی کرمان موتور (PS1)، فناوری خودروهای هوشمند و برقی و همچنین نیازهای فناورانه کرمان موتور در حوزه مواد و شبیه سازی خودرو برگزار شد که گزارش آن در پست‌های آتی منتشر می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

محمدجواد نورایی

نویسنده و خبرنگار "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۸ دیدگاه‌ها

 1. گلاب

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (184 ديدگاه)

  بشین تا بشه

  موافقم 59
  مخالفم 7
  1. X

   ۱۴ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (1036 ديدگاه)

   ولی اگه بشه چی میشه

   موافقم 14
   مخالفم 24
   1. noir

    ۱۵ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (238 ديدگاه)

    چی میشه ؟ چه اتفاق خاصی میافته وقتی همه ماشیناش آشغالی بیش نخواهند بود ؟ بعد خاور میانه خودرو سازی داره مگه ؟( چون بعضی جاها ترکیه رو جزو خاور میانه حساب نمیکنن میگم)
    این حرف بچه گولزنکی بیش نیست
    اداعا های قبلی شرکت های خصوصی و دولتی به کجا رسید ؟ روال و جریان مسخصه فقط تکرار میشه
    تا دوساله دیگه فلان کار میکنیم ، هیچ کاری هم نمیکنند

    موافقم 31
    مخالفم 4
    1. مانی

     ۱۵ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (239 ديدگاه)

     از این دست مراکز تحقیق و توسعه به تعداد چند عدد در ایران خودرو و سایپا و دیگر شرکت های داخلی در چند دهه پیش تأسیس شد،خوب خروجی ملموس این مراکز تحقیق و توسعه تا الان چه بود؟چه خودروی استانداردی (در سطح جهانی) در این مراکز طراحی و تکوین شد؟چرا خودروسازان ما به جای ارائه محصولی با کیفیت و همکاری با خودروسازان معتبر دنیا تا این اندازه عاشق شعارهای پوچ و خودنمایی و تظاهر و خالی بندی و گزافه گویی های عیر عملی و غیر واقعی هستند؟در ضمن،منظور خودروسازان داخلی ما از منطقه خاورمیانه کجاست؟اگر ترکیه و پاکستان را جز خاورمیانه بگیریم،در این کشورها هم خودروسازان به مراتب معتبرتری مثل تویوتا،رنو و فیات و هیوندای و فورد و… کارخانه و تأسیسات دارند و هم محصولات آنها به مراتب با کیفیت تر و مدرن از محصولات کم کیفیت و بنجل داخلی هست وهم این شرکت ها میلیارد ها دلار صادرات هم دارند.همین خودروی برقی تاگ در ترکیه به مراتب با کیفیت تر از محصولات داخلی هست.به نظرم و با توجه به شواهد،محیط شرکت های خودروسازی ما پر از آدم های لمپن کم سواد و یا بی سواد و بسیار کم ظرفیت و عقب مانده و بی اعتقاد هست که به شدت عاشق مقام و میز و صندلی و حقوق ها و رانت های چند میلیاردی خود هستند و این افراد برای تثبیت موقعیت پوچ و لرزان خود و چاپلوسی برای مقام های بالا دست تا می توانند دروغ می گویند و وعده های پوچ و توخالی تحویل مردم می دهند.البته از خوش شانسی عجیب خودروسازان ایرانی این هست که با مردمی در داخل طرف هستند که حتی برای فرقون هم صف می کشند و با آن دلالی می کنند و هیچ ملاک و معیاری هم برای خرید خودرو ندارند.شاید همین صف کشیدن های کیلومتری همین مردم هست که خودروسازان ما را تا این حد متوهم و خالی بند و کم ظرفیت بار آورده است.من همیشه گفتم که با شعارهای پوچ و دروغین و با خالی بندی نمی توان خودروی مدرن و با کیفیت تحویل ملت داد و با خودروسازان معتبر دنیا هم رقابت کرد.هر کسی که مخالف این سخنان هست لطفا من را توجیه کند.شاید من آدم کج فهم و منگولی هستم که نمی فهمم که چه می گویم.

     موافقم 16
     مخالفم 3
    2. Puriya

     ۱۵ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (456 ديدگاه)

     اقای noir
     من واقعا تاسف میخورم که همچین نظرات و دیدگاه هایی رو میبینم
     اگه بخواد یه اتفاق خوبی هم بیوفته خودمون میزنیم تو سرش تا کی می خواین محصولات آشغال ایرانخودرو و سایپا رو بخرین و شاهد صف کشیدن مردم برای این دست خودرو ها و ماشین های اشغال چینی باشید؟؟؟!!
     ایران با سابقه تاریخی ای که تریلی نمیکشه نمیتونه یه چهار چرخ خوب بسازه اون وقت امریکا و المان که اصلا معلوم نیست چند ساله تشکیل شدن در این صنعت دارن پادشاهی میکنن . پس کی می خواد یه حرکتی هم از طرف ما انجام بشه؟؟! چرا ما نتونیم؟؟!!
     مگر اینکه خودمون خودمون رو لایق ندونیم
     از این پروژه هم فک نمیکنم چیز خاصی نصیبمون بشه اما به هر حال به امید روز های خوب💫💫💫💫

     موافقم 8
     مخالفم 16
  2. ۰۰۹۸سامورایی

   ۱۴ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (126 ديدگاه)

   میشه ؟! میشه،:)

   موافقم 7
   مخالفم 8
  3. Dan

   ۱۵ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (553 ديدگاه)

   با نشستن کسی به هیچ جا نمیرسه

   موافقم 10
   مخالفم 1
  4. ALI A

   ۱۵ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (19 ديدگاه)

   شرکتی که تنها کارش اینه که ماشین های چینی درجه 3 رو بیاد مونتاژ کنه و با 3.4 برابر قیمت واقعیش با رانت و انحصار بفروشه به ملت بیچاره. واقعا آینده ای نداره.. امیدوارم به بدترین شکل از هم بپاشه و شرکت های زالو صفت دیگه…

   موافقم 15
   مخالفم 2
 2. 𝐀𝐥𝐢

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (726 ديدگاه)

  نه بابا!!!!!

  موافقم 19
  مخالفم 2
 3. downfall

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (107 ديدگاه)

  اینکه با دانشگاه همکاری بشه خوبه ولی چیزی که اهمیتش فراتر از این هست مدیریت با دانش، سالم و متعهد به پیشرفت هست. بدون این آیتم با mit و استنفورد هم همکاری کنن فایده ای نداره. دقیقا مثل اینکه یه فراری رو بدی به یه کسی که رانندگی بلد نیست ، با اینکه فراریه ولی خب حتی از یه هیوندا rn 22e که توی پیست تو کاه و یونجه ها رفت هم شکست میخوره

  موافقم 36
  مخالفم 3
 4. X

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1036 ديدگاه)

  همچین اتفاقی توی ایران نادره
  اگر مافیا سنگ اندازی نکنه بهترین اتفاق تاریخ خودروسازی ایرانه

  موافقم 8
  مخالفم 9
 5. ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2206 ديدگاه)

  چه حرفا!؛!

  موافقم 4
  مخالفم 1
 6. P

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (259 ديدگاه)

  تحقیق در مورد بیشتر خالی کردن جیب ملت و توسعه جیب شرکت

  موافقم 36
  مخالفم 3
 7. حمید

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (370 ديدگاه)

  همایش ، شعار ، میوه و ابمیوه ، جایزه ،انتها خداحافظی حظار

  موافقم 27
  مخالفم 2
 8. حسین

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2790 ديدگاه)

  واقعیه یا کیکه؟

  موافقم 16
  مخالفم 4
 9. Saeed

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (10 ديدگاه)

  به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست

  موافقم 13
  مخالفم 1
 10. Engineer

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (14 ديدگاه)

  یادش بخیر اون موقع که توی صنعتی شریف مهندسی میخوندیم اکثر درس هامون با بچه‌های مهندسی خودرو مشترک بود حقیقتا مهندسی و ایده های خوبی داشتن،
  چه توی زمینه مهندسی فرایند های ترمودینامیک موتور و استهلاک, سیستم های پیستون سیلندر ,فرایند های cast iron موتور و جنس ماده موتور و فرایند های Processing Structure Properties Performance یا حتی سیستم های پیچیده مکانیک مهندسی…
  ولی دیگه اینجا نیستن و رفتن کمپانی های خودرو سازی آلمان و اروپا.

  موافقم 23
  مخالفم 2
 11. AMANTE

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1809 ديدگاه)

  دمشون گرم که چنین هدفی برای خودشون تعیین کردن ولی هر جور حساب کنی با این تحریم ها، سیاست ها و روش های ساخت ماشین در ایران نمیشه به این هدف رسید.

  موافقم 14
  مخالفم 1
 12. محمد ب

  ۱۴ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (210 ديدگاه)

  فرقی نداره بزرگ باشه یا کوچیک
  مهم اینه کارش رو درست انجام بده
  که متاسفانه در این ممکلت هیچ وقت اتفاق نیفتاده

  موافقم 17
  مخالفم 0
 13. DDT

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  https://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2023/11/kmc-Innovation-Technology-Conference-47-scaled.jpg
  این چه سمیه دیگه 😆
  از ماشینای GTA الهام گرفته .
  ———————————————
  ازین نشست ها زیاد دیدیم . اونی که زیاده تو مملکت ما همین جلسه ها و نشست هاست .
  خروجی جلسه چیه ؟ هیچی .
  حل معضل خودروی کشور اگه قرار باشه حل بشه صرفا با اراده ی رؤسای سه قوه و ازون مهمتر کنار کشیدن عزیزان مافیایی حل میشه . بقیه صرفا به صرف چای و شیرینی و پذیرایی مشغول هستن .

  موافقم 20
  مخالفم 1
 14. amir

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2050 ديدگاه)

  کرمان جون یه دیشم اضافه کنی مریخ هم میگیری

  موافقم 9
  مخالفم 2
 15. فرشاد

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (887 ديدگاه)

  تا سال 1405عربستان و قطر و امارات فک کنید به چیا میرسن؟
  فک کنم تا اون موقع عربستان اینا کلا تو مریخی نپتونی پولوتونی چیزی سیر کنن چون دیگ رو زمین چیزی نیس که بهش نرسیده باشن

  موافقم 10
  مخالفم 3
 16. Man

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (24 ديدگاه)

  بزرگترین مافیای خودرو حالا سراغ وامهای پارک علم و فناوری رفته تا این بار تمام وامها رو از مرکز دریافت بکنه امیدوارم یکی باشد که اجازه ندهد این جوون‌هایی که روی وام های پارک های علم و فناوری حساب باز کردند ، ناامید شوند

  موافقم 11
  مخالفم 1
 17. هوشنگ

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (35 ديدگاه)

  با مونتاژ خودروی چینی و فروش ۲٫۵برابر قیمت اصلی آن به ملت هم اکنون هم شما بزرگ تمرین خودروساز نه خاورمیانه بلکه جهان هستید.

  موافقم 4
  مخالفم 1
 18. فرزاد

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (279 ديدگاه)

  پس ایران‌خوردو و سایه‌پا هم شعبه‌های مریخ و ماه رو تأسیس خواهند نومود

  موافقم 2
  مخالفم 1
 19. ایمان

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (63 ديدگاه)

  دیگه بستن پیچ و مهره اسباب‌بازی‌های بنجل چینی که تحقیق و توسعه نمیخواد.

  موافقم 0
  مخالفم 1
 20. A1

  ۱۵ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (216 ديدگاه)

  کرمان خودرو الان بزرگترین مونتاژ کننده ایران هم نیست:/

  موافقم 1
  مخالفم 1
 21. همایون

  ۱۶ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (541 ديدگاه)

  اینم مثل بهمن موتور که یه رقم گنده بالا کشید تا کارخانه تولید موتور بومی احداث کنه فقط یه ترفنده واسه بودجه و وام گرفتن

  موافقم 0
  مخالفم 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا