پورشه

افتادن چراغ‌های عقب پورشه ۹۱۱ نسل ۹۹۱، یک اتفاق معمول!

مالک یک دستگاه پورشه ۹۱۱ نسل ۹۹۱ از شبکه اجتماعی فیس‌بوک برای انتشار تجربه افتادن یکی از چراغ‌های عقب خودروی خود در زمان رانندگی استفاده کرده است. این واقعه بدون دلیل خاصی اتفاق افتاده است و البته چندین مالک دیگر نیز درباره داشتن تجربیات مشابه با خودروی ۹۹۱ خود سخن گفته‌اند. یکی از کاربران این شبکه اجتماعی تصویری از خودروی خود را در گروه طرفداران پورشه ۹۹۱ منتشر کرده است. او می‌گوید در حال رانندگی در بزرگراه A1 در یورکشایر بریتانیا بوده است که ناگهان چراغ هشدار روی داشبورد برای بررسی چراغ عقب روشن شده است. زمانی که مالک خودرو را متوقف کرده است شاهد افتادن کل چراغ بوده است. آسیب روی سپر که قطعاً نیازمند رنگ‌آمیزی دوباره است نشان می‌دهد پیش از افتادن چراغ، این قطعه چندین بار بالا و پایین پریده است.

مالک با تعجب می‌پرسد چطور چنین چیزی ممکن است؟ و از دیگر اعضای این گروه می‌خواهد تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. پست او نظر ۴۷ نفر را جلب کرده است و اکثریت آن‌ها گفته‌اند این یک مشکل عادی بین مالکان نمونه‌های اولیه پورشه ۹۱۱ نسل ۹۹۱ است. در نظر داشته باشید نسخه پیش از فیس لیفت این خودرو بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ تولید شده است و نسخه به‌روز شده ۹۹۱.۲ با چراغ‌های عقب بازنگری شده معرفی شد که این چراغ‌ها مشابه نوار نورانی نسل فعلی ۹۹۲ است.

برخی مالکان هر دو چراغ خودروی ۹۹۱ خود را از دست داده‌اند درحالی‌که برخی نیز شاهد لقی زیاد چراغ در جای خود بوده‌اند. تمامی آن‌ها گفته‌اند دلیل این کار می‌تواند شکسته شدن اتصالات پلاستیکی نگه‌دارنده چراغ عقب باشد. ظاهراً پورشه طراحی نگه‌دارنده چراغ را پس از مدل ۲۰۱۳ تغییر داده است و یک قطعه فلزی را برای نگه ‌داشتن چراغ‌ها طراحی کرده است. با نگاهی به اینترنت می‌توانیم اتفاقات مشابهی را ببینیم و در یکی از موارد مالک خودرو به از دست رفتن هر دو چراغ در زمان حضور در پیست اشاره کرده است. همچنین یک مالک دیگر هم به مونتاژ چراغ عقب و قطعه فلزی جدید اشاره کرده است که از افتادن چراغ جلوگیری می‌کند.

جدای از هرگونه نقص در طراحی، برخی افراد مدعی هستند افتادن چراغ عقب به خاطر سرویس و نگهداری نادرست است. در برخی موارد قطعه پلاستیکی شکسته شده است و مالک باید آن را درست کند اما این کار را نمی‌کند. نکته سورپرایز کننده اینکه یکی از مالکان نیز گفته است چراغ جلوی خودرو در حال افتادن بوده است که به محض متوجه شدن خودرو را متوقف کرده است. قطعاً افتادن چراغ در خودروهای مدرن موضوع عجیبی است مخصوصاً اینکه خودروی موردبحث پورشه ۹۱۱ باشد. این موضوع درباره خود پورشه عجیب‌تر جلوه می‌کند زیرا این برند به خاطر رضایت مشتری و قابلیت اطمینان بالا در مطالعات مستقل گوناگون تحسین شده است و ۹۱۱ نیز جزو قابل‌اطمینان‌ترین محصولات اسپرت دنیاست.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۳ دیدگاه‌ها

 1. Moon

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (153 ديدگاه)

  شاید دزدینش خودت خبر نداشتی .
  تو ایران زیاد بود که چراغ های جلوی پورشه رو دزدین ( نامردا سپر رو برش میزنند و چراغ رو می دزدن تو چراغ های عقبش هم فکر نکنم نیاز به برش سپر باشه )

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۲۰
  1. UNAS

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (1359 ديدگاه)

   مردی میگه در حین رانندگی چراغ هشدار روشن شده
   چی نمک می ریزی …

   موافقم ۱۸
   مخالفم ۱
   1. Moon

    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
    سوابق: (153 ديدگاه)

    به اون شاید اول جملم دقت کن دستگاه فشارسنج

    موافقم ۱
    مخالفم ۷
 2. مهدی دی دی

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  مورد داشتیم گفتن حالا بدون چراغ بخر ماشینو بعدا که پول دستت اومد خودت برو چراغ بزن .

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۳
 3. Joker

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (423 ديدگاه)

  خدایی گلبم گرفت🖤 یک دو سه بزن درست میشه…

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۱۴
 4. AMANTE

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (638 ديدگاه)

  برای تعویض لامپ های چراغ پورشه های ۹۱۱ ( حداقل جلو ) باید کل چراغ دربیاد و در این بین ممکنه خار های نگهدارنده بشکنن یا پیچ ها درست بسته نشن.

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۷
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (6898 ديدگاه)

   کاربر AMANTE
   فکر نکنم دلیلش اینی باشه که فرمودید و بیشتر یه نقص مهندسی در طراحی سازه هستش که برای پورشه کاین هم کلیپ‌هاش بیرون آمده بود ( البته برای چراغ‌های جلو ) که مثل آب خوردن با یک سیخ خار را جدا میکردند و خیلی شیک و مجلسی چراغ را گلابی میکردند !!!

   البته عجیب هم نیست ، میدونید چرا ؟!
   بخاطر اینکه شرکت‌هایی مثل پورشه ، چنان با دقت به جزئیات اهمیت میدهند که اصل کُلیات را از یاد میبرند و همیشه این موضوع احتمال پیدایشش در چنین شرکت‌هایی هست !

   شما در نظر بگیرید برعکس پورشه شرکت‌های داخلی خودمون به جای جزئیات به دنبال کُلیات هستند و همین که یه گاری بسازند با چهارتا چرخ که حرکت کنه کِفایت میکنه و پیچ و خار چراغ‌ها هم پس از مرتی جام میکنه که بهتره با چَکُش و کُلَنگ بیوفتیم به جونشون بلکه باز شوند !

   حداقلش اینه که مثل کره‌ای‌ها نمیخواد ترس و دلهره داشته باشید که چه در پارک و چه در حرکت یا آتیش بگیره یا یاتاقان بزنه 😂 !!!

   موافقم ۱۷
   مخالفم ۴۱
   1. Clean energy (صیانت!)

    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
    سوابق: (1009 ديدگاه)

    من مطمئنم تو مشکل داری😐

    موافقم ۳۹
    مخالفم ۷
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۱۶ فروردین ۱۴۰۱
     سوابق: (6898 ديدگاه)

     خودمم مطمئنم که مشکل شفافیت بالا دارم که گفتن حقایقی برای انسان‌هایِ سالمی چون شما سخت عذاب‌‌آور است !

     موافقم ۵
     مخالفم ۸
    2. Clean energy (صیانت!)

     ۱۶ فروردین ۱۴۰۱
     سوابق: (1009 ديدگاه)

     شفافیت یا کور بودن؟
     اوکی

     موافقم ۴
     مخالفم ۱
 5. Aboalfazl demon

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (400 ديدگاه)

  از همین مدل به تعداد قابل توجهی وارد شد

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۲
 6. مسعود

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (437 ديدگاه)

  بیایید تصمیم بگیریم دیگه پورشه نخریم

  موافقم ۲۸
  مخالفم ۸
 7. یانکی.من هم فرزند کسی هستم.آبان سرخ.

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (1866 ديدگاه)

  همیشه گفتم هر کسی طرفدار پورشه هست یا صاحب پورشه فقط با خودشون لج کردن.والا چجوری میشه از ماشینی خوشت بیاد که همیشه یه شکل بوده و بسیار زشته.بد بختی اینجاست که پورشه از بدو ورود ۹۱۱ فقط یک بار برا طراحی هزینه کرده که اونم نصفه نیمه بوده چونکه هسته اصلیش فولکس بیتل بوده با کمی تغییرات و اینکه این همه ساله بصورت یکنواخت تولبد میشه باز هم عرضه نداشتن ایرادهاش رو به مرور بر طرف کنن.والا همین پراید به مرور یه سری از ایرادهاش بر طرف شد ولی پورشه پر ادعا توان ثابت نگه داشتن چراع رو نداره.حالا فردا از طرف گروهای نظر سنجی با همین دارنده ۹۱۱ تماس میگیرن طرف میگه آقا راضیم حرف نداره.یعنی چی یک عمره که هزینه طراحی نمیکنن و باید قیمت ماشین به زیر ۵۰ هزار دلار رسیده باشه ولی بازم گرون فروشی.بعد میان به کوروت ایراد میگیرن که هر نسل کلی هزینه طرحی میکنن ولی قیمت رو کاهش میدن.پورشه=لج کردن با خود🎭🎭🎭

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۵۰
  1. [email protected]!n

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (2120 ديدگاه)

   ورق اعظم درفشانی فرمودن دوباره

   موافقم ۲۴
   مخالفم ۹
  2. [email protected]@DRZ911

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (243 ديدگاه)

   یه بنده خدایی بود میگفت تا پست آلمانی هارو میبینم رد میشم اما تا جایی که من یادم میاد طولانی ترین کامنت هاش زیر همین پست هاست 😂
   خدایی دیگه خیلی ضایع شده بکش بیرون برو سراغ سوژه بعدی 😂
   بعدی مرسدس 😂 ها ؟ چطوره؟

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۳
   1. یانکی.من هم فرزند کسی هستم.آبان سرخ.

    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
    سوابق: (1866 ديدگاه)

    ولی خدا وکیلی رو چه حساب طرفدار پورشه هستید خیلی ستمه.

    موافقم ۰
    مخالفم ۱۰
  3. seyedjavad.mercedesbenz

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (351 ديدگاه)

   فقط یک بار برا طراحی هزینه کرده که اونم نصفه نیمه بوده چونکه هسته اصلیش فولکس بیتل بوده
   یه چیزی خیلی در مورد شما جالبه ، وقتی صحبت از جیپ و چلنجر که هردوشون مثل ۹۱۱ و جیپ حتی بیشتر از ۹۱۱ طراحی اولیشونو حفظ کردن میشه ، از نظر شما اون اصالت و زبان طراحی و پیشینه و گنگ بودن و …. هست ولی وقتی حرف از ۹۱۱ میشه ، اونموقع میشه بیشرم بودن و خساست

   موافقم ۱۴
   مخالفم ۵
 8. Porsche 911

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (664 ديدگاه)

  در جواب به اونی که میگه پورشه پر ادعا بگم باشه پورشه پر ادعا چرا همون برندهای آمریکایی که پرستششون می‌کنی نزدیک همین بدقواره زشت یه قیافه نمیشن؟!
  تو هیچ پارامتری نزدیکش نشدن ولی بازم می‌نوازید

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۶
  1. viper2

   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   سوابق: (485 ديدگاه)

   فکر میکنم از دنیا عقبی پس اینجا کوروت کشکه؟؟؟؟ ها؟ کوروت c6 zl1 بیش از ۶۰۰ اسب بخار داشته اونم تو سال هایی که پورشه نمیدونست ۴۰۰ اسب بخار یعنی چن کیلو وات . موقعی که کوروت تو سال ۱۹۷۰ با بیش از ۴۶۰ اسب بخار شتابش حدودا ۴.۵ ثانیه بود پورشه ۹۱۱ ۱۲۵ اسب داشت . فقط بهت میگم بذار کوروت z06 بیاد تا بهت نشون بدم دنیا دست کیه . ببینم اونموقع کدوم المان فنی میتونه درباره هندلینگ ۹۱۱ نظر بده .
   بعدشم واقعا فکر کردی برند المانی خیلی خوبه ؟ شما تو همین پدال تمام مقاله ها در رابطه با با دوام ترین ماشینا رو بیار . کلا از بالا پایین امریکایی ژاپنی . شما دارین از ژاپنی میخورید که تو دهه ۶۰ و ۷۰ هیچ نبود اگر المان عرضه داشت با اون موقعیتی که توی اون دهه قرار داشت الان میتونست خیلی خیلی بهتر از ژاپن باشه . نه واقعا فکر کردی ماشین امریکایی هندلینگ نداره؟ پس برو‌ تایم نوربرینگ بی ام و ام ۵ کامپتیشن رو ببین بعدش دوج چارجر هلکت هم ببین‌. بعدشم قیمتاشون .
   واقعا فکر کردی امریکا نشسته که بنز ماشین لوکس تر از کادیلاک بزنه؟؟؟. پس این لینک رو ببین تا نظرت عوض بشه . المان علاوه بر خودرو های گرون و طبل توخالیش مردمان بد و سیاست بدی هم داره . یادتون رفته کی به عراق سلاح شیمایی داد ؟؟ که به ایران حمله شیمایی کردن . چنتا مقاله تو همین پدال برات بیارم که کوروت از ۹۱۱ بهتره . کسی که تا حالا دسش به دستگیره ماشین امریکایس نخورده نباید نظر بده دربارش . خجالت بکش .

   https://www.pedal.ir/porsche/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AA-c8-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%87-911/
   این یک لینک که مخاطبین پدال نظر دادن و به نظرشون کوروت بهتره

   https://www.pedal.ir/media/chevrolet-corvette-z06-z07-design-analyze/

   https://www.pedal.ir/lincoln/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%B3%D8%AF%D8%B3-gls-%D8%A8%E2%80%8C%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%88-x7/

   برتری اسکالید به بنز

   https://www.pedal.ir/chevrolet/chevrolet-corvette-z06-vs-nissan-gt-r-nismo-porsche-911-turbo-s/
   مقایسه شورلت با رقبا که قیمت کمتری هم داره

   https://www.dalfak.com/w/d2v6j/%D8%AF%D8%B1%DA%AF-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%87-911-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%88-%D9%88-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AA-C6-Z06
   کورس کوروت و ۹۱۱

   ۹۱۱ با اون هممممه قیمت ۵۰۰ اسب داره . تو سه متر اول لوله میشی پسر جان 😎😎😎
   فقط صبر کن کوروت z06 بیاد .ببینم اونموقع هم همینو میگی

   موافقم ۶
   مخالفم ۱۲
 9. Jdm باز

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (851 ديدگاه)

  عجب!

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 10. Saman

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (143 ديدگاه)

  این اتفاق هم واسه من دو بار پیش آمد در مدتی که یه دوو اسپرو در اختیار داشتم حین حرکت چراغ جلو رااز دست دادم البته هر دو بار در حدود سرعت ۱۶۰

  موافقم ۵
  مخالفم ۰
 11. امیرسالار

  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱
  سوابق: (14 ديدگاه)

  من میخواستم یکی واسه خودم و یکی واسه بابام بخرم ولی دیگه پشیمون شدم

  حالا میخوام برم یه ۱۱۱ که سگش به پورشه می ارزه بخرم😎😎😎

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
  1. پورشه❤️

   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (24 ديدگاه)

   🤣🤣🤣

   موافقم ۱
   مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا