رپورتاژ

قیمت دوره های تخصصی آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو

رپورتاژ: شغل مکانیکی یکی از مشاغل فنی است که از گذشته تا کنون در دسته مشاغل پر درآمد قرار داشته است، اما اگر قصد یادگیری مکانیک خودرو و یا ثبت نام در دوره های آموزش مرتبط با آن را داشته باشید، بدون شک باید بررسی دقیق را در رابطه با قیمت دوره های تخصصی مکانیک خودرو انجام دهید.
در این مطلب بهترین متد آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو را به شما معرفی خواهیم کرد و با برآورد هزینه، قیمت تقریبی این دوره های تخصصی در شرایط مختلف را به اطلاع شما خواهیم رساند.

آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو

 

نگاهی مختصر به قیمت دوره های تخصصی مکانیک خودرو

دوره های مکانیک خودرو تحت عناوین مختلف و با سرفصل های متفاوت تدریس می شوند. هر یک از این دوره ها علاقمندان خود را داشته و بازار کار و شرایط متقاوتی نیز دارند. اگر به دنبال یک دوره آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو هستید، ممکن است لازم باشد در تعدادی از این دوره ها شرکت کنید، اما اگر قصد داشته باشید که به واسطه یادگیری یک شغل فنی به سرعت وارد بازار کار شوید، ثبت نام در یکی از این دوره ها برای شما کافی خواهد بود.

قیمت برخی از دوره های تخصصی مکانیکی به شرح جدول زیر است:

نام دوره تخصصی مکانیک خودرو قیمت دوره
آموزش مکانیک خودرو درجه ۲ ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
آموزش مکانیک خودرو درجه ۱ ۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان
آموزش تعمیر ماشین های کره ای ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

ضمناً جهت اطلاع از قیمت سایر دوره های تخصصی مکانیک خودرو می توانید به سایت مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون به آدرس darr.ir مراجعه کنید.

هزینه آموزش مکانیک خودرو

 

چه طور می توان صفر تا صد مکانیک خودرو را یادگرفت؟

پیش از هر چیزی لازم است بدانید که برای تبدیل شدن به یک مکانیک ماهر با درآمد خوب لازم نیست همه چیز را به صورت صفر تا صد یاد بگیرید، تنها کافی است در حوزه کاری مورد نظر خود، و به صورت اختصاصی به کسب مهارت اقدام کنید؛ اگر می خواهید از روش های تبدیل شدن به یک مکانیک ماهر و توانمند مطلب شوید، می توانید مطلب “چگونه مکانیک ماهر و حرفه ای شویم؟” را اینجا مطالعه کنید.

اما اگر به دنبال آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو باشید، چاره ای جز شرکت در دوره های متنوع ندارید.

برخی از این دوره های تخصصی آموزش مکانیک خودرو شامل موارد زیر هستند:

 • آموزش مکانیک خودرو درجه ۲
 • آموزش مکانیک خودرو درجه یک
 • آموزش جلوبندی سازی خودرو
 • آموزش تعمیرات هیوندا و کیا
 • آموزش تعمیرات گیربکس اتومبیل

در ادامه به معرفی تک به تک این دوره ها خواهیم پرداخت و قیمت هر دوره تخصصی مکانیکی را نیز به اطلاع شما خواهیم رساند.

دوره آموزش مکانیک خودرو درجه دو فنی و حرفه ای چیست؟

اگر قصد شرکت در دوره های تخصصی مکانیک خودرو فنی و حرفه ای را داشته باشید، پیش از هر چیزی باید در دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲ با قیمت حدودی ۳ میلیون تومان شرکت کنید. در این دوره تعمیر انواع خودروهای ایرانی با موتورهای TU5 و EF7 به شما آموزش داده می شود و پس از اتمام آن، می توانید به صورت صفر تا صد به تعمیر یک خودرو تولید دال بپردازید.
البته بدیهی است که یادگیری مکانیک خودرو به صورت صفر تا صد نیازمند دانش پایه است و برای شرکت در دوره های تخصصی تر حتماً باید این کلاس های تعمیرات اتومبیل را پشت سر گذاشته باشید، اما این به هیچ عنوان به معنای کم ارزش بودن این دوره ها نیست، چرا که هنرجویانی که این دوره را پشت سر می گذارند، بدون شرکت در دوره های پیشرفته تر نیز می توانند به سادگی وارد بازار کار شوند.

دوره آموزش مکانیک خودرو درجه یک فنی و حرفه ای چیست؟

پس از پشت سر گذاشتن آموزش های ابتدایی تر می توانید در کلاس های پیشرفته تر شرکت کنید. در دوره های تخصصی مکانیک خودرو درجه یک فنی و حرفه ای، کار بر روی تعداد بیشتر و متنوع تری از موتورهای خودروهای سواری را خواهید آموخت.
افراد شرکت کننده در این دوره های آموزشی بدون شک به مکانیک های ماهر و توانمندی تبدیل خواهند شد که می توانند درآمد بسیار بالایی داشته باشند. به همین دلیل است که قیمت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی این دوره های تخصصی عددی منطقی به نظر می رسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ها می توانید به وب سایت دارالفنون و صفحه دوره مکانیک خودرو مراجعه کنید.

دوره تخصصی سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو چیست؟

یکی دیگر از مشاغل تخصصی حوزه اتومکانیک، جلوبندی سازی نام دارد. برای آنکه بتوانید به این شغل تخصصی وارد شوید، باید با انواع سیستم های تعلیق در خودروهای مرسوم مورد استفاده در کشور را بشناسید. التبه برای شرکت در این دوره نیز باید دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲ را پشت سر گذاشته باشید.

دوره تخصصی تعمیر گیربکس اتومبیل چیست؟

یکی دیگر از آموزش های مرتبط با حوزه مکانیکی که طرفداران بسیار زیادی دارد، دوره تعمیرات تخصصی گیربکس های دستی و اتومات است. این دو دوره به این صورت برگزار می شود که شما برای یادگیری تعمیرات gearbox اتومات ابتدا باید تعمیرات جعبه دنده های معمولی را یاد بگیرید.
هزینه این دوره تخصصی مکانیک خودرو نیز در حدود ۲.۵ میلیون تومان است.

هزینه دوره تخصصی تعمیرات مکانیکی هیوندا و کیا چقدر است؟

هزینه دوره تخصصی تعمیرات هیوندا و کیا برابر با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در این دوره تعمیرات موتور انواع خودروهای کره ای را خواهید آموخت و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از این کلاس های آموزشی با نام دوره آموزش مکانیک خودروهای خارجی یاد می کنند.

اگر می خواهید از سرفصل های دوره تعمیرات مکانیک هیوندا و کیا مطلع شوید، می توانید از این منبع در مورد آموزش تعمیرات خودروهای کره ای هیوندا و کیا استفاده کنید.

 

آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو

برای یادگیری مکانیک خودرو چه باید کرد؟

روش های مختلفی برای یادگیری مکانیک خودرو وجود دارد، اما اگر به فکر تبدیل شدن به یک تعمیرکار ماهر با توانایی تعمیرات صفر تا صد خودرو هستید، محال است شیوه هایی نظیر یادگیری تجربی را بتوانید پشت سر بگذارید.

یادگیری تجربی مکانیک خودرو گرچه از نظر هزینه مالی رایگان است، اما هزینه زمانی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت و برای شما حسابی گران تمام خواهد شد.
به همین دلیل است که توصیه می شود، این کار را صرفاً با مراجعه به یک آموزشگاه فعال در این حوزه یاد بگیرید.

مدت زمان یادگیری مکانیک خودرو چقدر است؟

به طور معمول دوره های آموزشی تخصصی مکانیکی به صورت کلاس های فشرده ۲ هفته و یا کلاس های نیمه فشرده ۴ هفته ای برگزار می شوند. البته این دوره ها از نظر قیمت، هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت. تنها تفاوت این دو دسته از کلاس ها تعداد ساعات آموزش در طی روز خواهد بود.

به عبارت دیگر اگر قصد تبدیل شدن به یک مکانیک همه فن حریف با توانایی تعمیر صفر تا صد انواع خودروها و بخش های مختلف خودروهای متفاوت را داشته باشید، با احساب حدود ۱۰ دوره ای که باید در آن شرکت بکنید باید حدود ۱ سال زمان و حدود ۳۰ میلیون تومان وجه هزینه کنید که البته چندان هم منطقی به نظر نخواهد رسید.

توصیه ما به شما برای یادگیری صفر تا صد مکانیک خودرو

از آنجا که یاد گرفتن تمامی مشاغل مرتبط با مکانیک خود بسیار طولانی مدت و پر هزینه خواهد شد، توصیه می شود یکی از شاخه های اتومکانیک را انتخاب کرد و تنها در دوره های آموزشی مرتبط با آن شرکت کنید.
برای مثال می توانید با شرکت در رشته برق خودرو خود را برای شرکت در کلاس های تعمیرات ای سی یو و دیاگ یا حتی تیونینگ و ریمپ آماده کنید؛ و یا با شرکت در کلاس های آموزش مکانیک خودرو درجه دو، خود را برای شرکت دوره هایی مانند تعمیرات موتور خودروهای خارجی آماده کنید.
به این ترتیب علاوه بر یادگیری صفر تا صد یکی از رشته های مکانیک خودرو، درگیر پرداخت هزینه بسیار بالای همه دوره ها نخواهید شد و تنها هزینه دوره های تخصصی مورد علاقه خود را پرداخت خواهید کرد.

مطالب مشابه

‫۴ دیدگاه‌ها

 1. TOM KRISTENSEN

  ۵ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (160 ديدگاه)

  اینا همش کشکه،باید یه اوستا به یه کیلو سیبیل بالاسر آدم باشه

  موافقم ۹
  مخالفم ۱۰
 2. اکبر محمدی

  ۵ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  من سال ۱۳۸۸ از ایلام آمدم آموزشگاه دارالفون ری الان میکانیک هستم آموزشگاه خوبی بود خوابگاهش هم خوب بود خدا خیر بهشان بده

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۴
 3. NAVID۰۰۹۸

  ۵ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (6910 ديدگاه)

  خیلی آموزش‌ها در این زمانه و در ایران خوب شده و بخصوص که پس از آموزش‌ها همه میتوانند با هم مذاکره و کمک هم بکنند .
  در گذشته شاگرد بود با اوستا که اگر اوستا کارش خوب بود مطمئناً شاگرد خوبی هم تربیت میکرد و اگر بد بود شاگرد هم بد یاد میگرفت و جالب که در این حرفه غرور بسیار شدید بود و البته هست !

  اما خودروهای امروزی تخصصی شده و نه مثل گذشته که مکانیک‌ها اکثر خودروها را تعمیر میکردند !

  البته به شخصه هنوز هم اوستا مکانیک قدیمی‌ها را قبول دارم و اصلاً و ابداً به هیچ نمایندگی‌ای اعتماد ندارم و نمایندگی‌ها فقط ساخته شده برای خالی کردن جیب مشتری با شلوغ بازی و کلاس گذاشتن‌های مسخره !

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۷
 4. مهرداد خداوردیلو

  ۶ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (3 ديدگاه)

  آموزش مکانیک درجه ۱

  موافقم ۱
  مخالفم ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا