رپورتاژ

روغن موتور مناسب پراید دوگانه سوز را از یزدان اویل خریداری کنید

برخلاف گذشته، خودرو های امروزی را می توان به راحتی و به سرعت در مسافت های طولانی توسط افراد ماهر و کارآمد جابه جا کرد و صنایع و شرکت ها را برای حمایت از فعالیت های مرتبط مانند ماشین آلات سازماندهی کرد، زیرا بهره وری را بسیار افزایش می دهند که یزدان اویل نیز در بهبود این روند و محافظت از انواع قطعات خودرو به ارائه محصولات با کیفیت با بهترین قیمت می پردازد.

به همین دلیل خودرو نیاز به مراقبت و نگهداری از تجهیزات و قطعات خود و همچنین تجهیزات دیگری دارد که به کار و روند رشد انسان در همه زمینه ها سرعت می بخشد تا روند کار، استفاده و موفقیت را ادامه دهد.

به همین دلیل با رشد و توسعه صنعت خودرو و ماشین آلات، کارشناسان فعال در این زمینه در تلاش هستند تا تمامی ابعاد خودرو اعم از عملکرد و قطعات را توسعه دهند و این پیشرفت دلیل اصلی توسعه ابزار تعمیرات جدید و مناسب برای نگهداری از قسمت های مختلف خودرو از سوی متخصصان و کارشناسان فعال در این زمینه جدی تر صورت می گیرد که در ادامه به راهنمایی همه جانبه به همراه یزدان برای تعویض روغن موتور و انتخاب بهترین روغن موتور می پردازیم.

 

چرا باید از روغن موتور استفاده کنیم؟

چرا باید از روغن موتور استفاده کنیم؟

یکی از مهمترین و موثرترین اجزای خودرو در فرآیند کار طولانی مدت بوده زیرا اصول بهره وری و شرایط نگهداری خودرو و نگهداری قطعات و بهترین شرایط برای روند کار مستمر این امر را مجاب می دانند تا روند کار ادامه دار خودرو ها و قطعات آن به وسیله روغن موتور به بهترین نحو رعایت شود.

روغن موتور محصولی است که به دلیل دارا بودن بسیاری از ویژگی ها مانند چگالی معین، ترکیب مواد اولیه، غلظت، ویسکوزیته معین، نسبیت با موتور و نوع موتور و… به دلیل وجود بسیار مختلف و متعدد انواع خودور ها از تعداد و انواع مختلف روغن موتور ها برخوردار است.

در نتیجه تفاوتی در نوع خودرو، کاربری خودرو، توان خروجی خودرو و… در دلایل و لزوم استفاده از روغن موتور نداشته و باید تمامی خودرو ها از روغن موتور مناسب و مختص موتور خودرو استفاده کنند چرا که طول عمر تمامی خودرو و قطعات وابسته به موتور به ادامه روند کارایی موتور خودرو وابسته است.

از ابتدای تولید خودرو، موتور خودرو نیروی محرکه آن بوده است. وظیفه اصلی موتور این است که سوخت خودرو را مشتعل کند و سیلندرهای موتور را برای تولید جریان مستقیم و بدون وقفه انرژی فعال کند.

به همین دلیل حفاظت، نگهداری و تعمیرات موتور خودرو یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائل است و باید شرایط را برای بهترین و بالاترین بازدهی خودروها ایجاد کرد و به کارکرد موتور ادامه داد.

چگونه بهترین روغن موتور را برای خودرو انتخاب کنیم؟

اکنون که اهمیت استفاده از روغن موتور را می دانید، باید به طور منظم موتور خود را بررسی و تعویض کنید تا در کنار مراقبت از سایر قطعات خودرو، موتور را در بهترین حالت خود نگه دارید.

مشکل اینجاست که در زمان تعویض روغن موتور چه نوع روغن موتوری دارای ویژگی ها و عناصری است که باید به موتور خودرو اضافه کنیم تا عمر موتور بیشتر شود تا بازده بالایی فراتر از عمر خود داشته باشد.

قبل از اینکه بدانید کدام روغن موتور برای خودروی شما مناسب است، باید با نوع روغن موتور و خواص اولیه آن مانند عدد نوشته شده روی نوع روغن موتور آشنا شوید، زیرا اگر از خواص و ویژگی های آن اطلاعی نداشته باشید، دانستن اینکه انتخاب روغن موتور اشتباه می تواند باعث مشکلات جدی و آسیب به موتور شما شود اصلی ترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید.

بهترین روغن موتور برای خودرو

بهترین روغن موتور برای خودرو

در هنگام تعویض روغن موتور طبق توضیحات بالا باید عوامل و موارد مهم دیگری مانند مدت زمان استفاده از روغن موتور و مهم ترین نکات در کتاب راهنمای تعویض روغن موتور خودرو و خواندن نکات تعویض و روش های تعویض را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید بدانید کدام روغن موتور برای خودروی شما مناسب است، باید دفترچه راهنمای تعویض روغن موتور را مطالعه کرده و نوع موتور و روغن موتور مناسب خودرو و نحوه عملکرد آن را بدانید.

شما می توانید با مقایسه خواصی مانند ویسکوزیته روغن موتورهای مختلف بر اساس زمانی از سال که می خواهید روغن موتور را تعویض کنید، بهترین روغن موتور را انتخاب کنید.

روغن موتور بر اساس خواصی که دارد دو عدد را روی قوطی روغن موتور نوشته می شوند و این ویژگی آن ها نشان دهنده میزان غلظت آن ها در فصول مختلف سال مانند رقیق تر شدن روغن موتور در فصول گرم و غلیظ تر شدن روغن موتور در فصول سرد و میزان غلظت و رقت آن ها در هر یک از فصل ها است.

اگر تصمیم به تعویض روغن موتور در فصل گرم سال دارید، هر چه عدد دوم یا عدد بعد از حرف W بزرگتر باشد، روغن موتور برای خودروی شما مناسب تر است.

حال اگر تصمیم به تعویض روغن موتور در فصل سرد دارید، چون روغن موتور در فصل سرد غلیظ تر می شود، هر چه عدد اول یا همان عدد قبل از W کمتر باشد، روغن موتور برای خودروی شما مناسب تر است.

البته علاوه بر شاخص ویسکوزیته روغن موتور ها به دلیل رشد تحقیقات و آزمایشات روغن موتور ها از انواع مواد افزودنی از سوی برند های روغن موتور برای بهبود روند کارایی موتور برخوردار هستند که این افزودنی ها مانند بهبود دهنده شاخص ویسکوزیته، مواد شوینده، پراکنده کننده‌ها، عوامل ضد پوشش، اصلاح کننده‌های اصطکاک، مواد جمع کننده، آنتی اکسیدان‌ها، بازدارنده‌های کف، بازدارنده‌های خوردگی یا زنگ زدگی و… نیز در نوع روغن موتور و کارایی آنها تاثیر به سزایی دارند.

بهترین روغن موتور برای پراید دوگانه سوز کدام است؟

 

بهترین روغن موتور برای پراید دوگانه سوز کدام است؟

همانطور که در بالا گفتیم در فرآیند تعویض روغن موتور و انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو ابتدا باید نوع موتور و برخی از خصوصیات نوع روغن موتور را بشناسید زیرا به دلیل وجود تفاوت های اساسی در انواع روغن موتور ها و وجود احتمال عوارض و آسیب های جدی به موتور خودرو انتخاب بهترین و مناسب ترین روغن موتور برای خودرو  تاثیر بسزایی در موتور خودرو دارد.

حال در پاسخ به این سوال که روغن موتور مناسب برای موتور خودرو های دوگانه سوزپراید چیست، باید بگویم که به طور کلی موتور موتوئر های پراید موتور های کوچ چهار سیلندر بوده و روغن موتور های سنتتیک ۱۰w-40 یا ۲۰w-50 بهترین گزینه برای این نوع موتور ها هستند.

زیرا روغن موتور سنتتیک در موتورهای چهار سیلندر کوچک کارایی و کیفیت بالایی دارد و همچنین باید بگوییم که روغن نیمه سنتتیک در عملکرد موتور های چهار سیلندر کوچک مشکلی ایجاد نمی کنند.

کلام آخر

در مطالب بالا به همراه یزدان اویل به بررسی همه جانبه نکات و توصیه های پر اهمیت در تعویض روغن موتور های انواع خودرو ها و بهترین روغن موتور برای خودرو پراید دوگانه سوز پرداختیم.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا