رپورتاژ

شرایط سفر به استانبول همراه پت

سالانه مسافرین ایرانی زیادی ترکیه را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. این کشور بدلیل نزدیکی و جاذبه‌های گردشگری مقصدی جذاب برای ایرانیان است. برخی از این مسافرین به هنگام سفر بهمراه حیوان خانگی خود به سفر می‌روند. در ادامه ما به بررسی قیمت بلیط رفت و برگشت به استانبول و شرایط بهمراه داشتن حیوان خانگی می‌پردازیم.

عوامل اثر گذار بر روی قیمت بلیط

عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران اثر می‌گذارند. ما به بررسی چندین نمونه از این عوامل می‌پردازیم.

شرکت هواپیمایی ارائه دهنده

بدلیل زیاد بودن تعداد پرواز روزانه در این لاین، شرکت‌های هواپیمایی زیادی نیز وجود دارند. تنوع بین این شرکت‌های هواپیمایی، تفاوت قیمتی نیز برای بلیط‌ها ایجاد می‌کنند. این تفاوت قیمت بدلیل امکانات رفاهی و تنوع هواپیما است. هر چه امکانات رفاهی یک شرکت بالا برود به همان نسبت نیز قیمت بلیط بیشتر می‌شود. اگر شما بدنبال صرفه جویی در هزینه‌های سفر خود هستید بهتر است قبل از خرید، مقداری اطلاعات از شرکت مد نظر بدست بیاورید.

بازه زمانی سفر

در دوره‌های پیک سفر تعداد پرواز‌ها بیشتر می‌شود. به همین نسبت که تعداد پرواز‌ها بیشتر می‌شود، هزینه مصرفی بیشتری نیز برای شرکت بهمراه دارد. هر چقدر این هزینه‌های مصرفی بالا برود قیمت بلیط نیز بیشتر می‌شود. پس ممکن است که در دوره پیک سفر، ما شاهد مقداری افزایش قیمت بلیط باشیم. اگر شما بدنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر خود هستید، می‌توانید یک بازه زمانی خلوت را انتخاب کنید.

شرایط سفر به استانبول همراه پت

نوع بلیط

در این لاین هوایی دو نوع بلیط اکونومی و چارتری وجود دارد. همانطور که از نام آن‌ها پیداست، بلیط اکونومی صرفه اقتصادی بیشتری دارد. این کمتر بودن قیمت، بدلیل کمتر بودن امکانات رفاهی نسبت به پرواز چارتری است. برای مثال در هنگام سفر با پرواز چارتری شما مجاز هستید مقدار بار بیشتری با خود حمل کنید. یا از تنوع غذایی بالاتری برخوردار شوید. اگر هزینه‌های سفر برای شما اهمیتی ندارد با خرید بلیط چارتری یک پرواز لوکس و خاص را تجربه می‌کنید.

شرکت ارائه دهنده و قیمت بلیط

همانطور که گفتیم، در این لاین هوایی شرکت‌های هواپیمایی زیادی فعالیت دارند. در ادامه ما به معرفی برخی از این شرکت‌ها و قیمت بلیط رفت و برگشت به استانبول می‌پردازیم. شرکت‌هایی مانند آنادولوجت، پگاسوس، ماهان ایرلاین، عرب ایر وی و امیریتس در این لاین هوایی فعالیت دارند. در بین این شرکت‌ها عرب ایرلاین در کنار امکانات رفاهی مناسب، قیمت بسیار اقتصادی را نیز ارائه می‌دهد. پس اگر هزینه‌های سفر برای شما اهمیت دارد، انتخاب این ایرلاین بهترین گزینه است.

برای خرید بلیط از این مجموعه هوایی شما باید حداقل هشت میلیون و پانصد هزار تومان هزینه کنید. دیگر شرکت معتبر فعال در این مسیر پگاسوس نام دارد. این شرکت سالیان سال است که در این لاین فعالیت می‌کند. به همین دلیل توانسته رضایت و اطمینان مشتریان را به خود کسب کند. قیمت بلیط‌های شرکت پگاسوس از ۱۱ میلیون تومان شروع می‌شود. شرکت‌های هوایی ماهان ایرلاین و آنادولوجت از شرکت‌هایی هستند که در یک رنج قرار دارند. امکانات رفاهی و امنیتی این دو مجموعه از هر نظر کامل هستند. یعنی شما هنگام سفر با این دو شرکت احساس ترس و کمبود امکانات نخواهید داشت.

قیمت این دو شرکت نیز در یک رنج قرار می‌گیرد. اما باز هم بدلیل مسائل حاشیه‌ای تغییرات قیمت جزئی با یکدیگر دارند. شرکت امیریتس از شرکت‌های بین‌المللی است که در این لاین فعالت می‌کند. قیمت بلیط‌های این شرکت بدلیل مالیات بیشتر، بروز بودن هواپیما و امکانات رفاهی بیشتر بطور چشمگیری بالا است. عمده پرواز‌های این شرکت پرواز‌هایی لوکس و لاکچری هستند. اگر هزینه‌های سفر برای شما اهمیتی ندارد، تجربه پرواز با این ایرلاین به یاد ماندنی خواهد بود. قیمت بلیط‌های این ایرلاین از ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود. هرچه قیمت بلیط بالاتر برود به همان نسبت امکانات و امنیت پرواز نیز بالا می‌رود. لازم به ذکر است که تمامی قیمت‌های ذکر شده مربوط به پرواز اکونومی است.

شرایط سفر به استانبول همراه پت

شرایط همراه داشتن حیوان خانگی در سفر

بسیاری از مسافرین در هنگام سفر حیوان خانگی بهمراه دارند و اطلاعاتی درباره شرایط حمل آن‌ها ندارند. در ادامه ما چندین نمونه از این شرایط را برای شما شرح می‌دهیم. بهمراه  داشتن پت محدود به سگ، گربه و برخی پرندگان تزئینی است. یعنی دیگر حیوانات را به هنگام سفر نمی‌توان حمل کرد.

برای به همراه داشتن سگ و گربه باید حداقل ده هفته از زمان تولد آن‌ها گذشته باشد. همچنین ارائه مدارک نشان دهنده سلامت حیوان الزامی است. بعلاوه حیوان خانگی شما باید در قسمت دامپزشکی فرودگاه معاینه شود. شما باید در هنگام سفر یک قفس مناسب و ایمن را برای حیوانات خود تهیه کنید. این قفس باید امکان تنفس راحت را به حیوانات بدهد و پوزه سگ و گربه بطور کامل در آن قرار بگیرد. همچنین اگر سفر شما بیشتر از دو ساعت طول می‌کشد، بهتر است آب و غذای مورد نیاز پت خود را در قفس بگذارید. در هر پرواز می‌توانند تنها تعداد محدودی حیوان خانگی را حمل کنند. پس اگر می‌خواهید حیوان خانگی خود را به سفر ببرید، بهتر است زودتر برای کار‌های اداری آن اقدام کنید.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا