رپورتاژ

تعمیرگاه تخصصی ساندرو استپ وی تهران/ایران رنو

همه شما به خوبی می‌دانید که تعمیر خودرو یک پروسه تخصصی است و همین مسئله در زمانی که خودروی شما دچار نقص فنی یا خرابی می‌شود، بر دغدغه شما می‌افزاید.تعمیرگاه ایران رنو این در حالی است که پیدا کردن یک تعمیرگاه حرفه‌ای و معتبر برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر، معضل جدیدی است که باید آن را مرتفع سازید. برخی از خودروها از ساختار فنی بسیار باکیفیتی برخوردارند و به سختی دچار نقص فنی می‌شوند. خودرو ساندرو دقیقا یکی از این خودرو‌هاست؛ بنابراین اگر صاحب یک خودرو ساندرو هستید، طبیعی است که خرابی آن موجب نگرانی شما شود. شما می‌توانید با مراجعه به تعمیرگاه تخصصی ساندرو برای تعمیر حرفه‌ای خودرو خود اقدام کنید و با اطمینان از خدمات یک تعمیرگاه تخصصی، نگرانی و دغدغه خود را رفع کنید. در ادامه، ضمن معرفی بهترین تعمیرگاه راجع به تعمیر ساندرو صحبت خواهیم کرد.

تعمیر خودرو ساندرو

قبل از این که راجع به تعمیر این خودرو و اهمیت استفاده از خدمات بهترین تعمیرگاه تخصصی ساندرو صحبت کنیم، بهتر است کمی با این خودرو از شرکت پارس خودرو و مشخصات فنی آن آشنا شوید. خودرو ساندرو یکی از محبوب‌ترین خودروهای بازار خودرو ایران است. ساندرو استپ وی مدل کراس رنو ساندرو است که چند سالی است در بازار داخلی حضور دارد. حتما می‌دانید که رنو ساندرو در دو نوع ساندرو معمولی و ساندرو استپ وی عرضه می‌شود و این دو مدل با تفاوت‌های جزئی با یک دیگر شناخته می‌شوند. این خودرو از امکانات رفاهی عالی، سرعت مناسب، مصرف سوخت مناسب، تجهیزات ایمنی، شکل ظاهری زیبا و مزایای بسیار دیگر برخوردار است؛ اما آنچه به تعمیرات تخصصی و فنی ساندرو مرتبط است، بخش فنی، قدرت موتور و گیربکس و سایر بخش‌های مربوط به آن است.

موتور رنو ساندرو استپ وی قدرتی معادل ۱۰۵ اسب بخار دارد. نیروی موتور توسط گیربکس اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. در کل موتور ساندرو استپ وی از لحاظ کیفیت در سطح ایده‌آلی قرار دارد. این خودرو علاوه بر موتور پرقدرت کا فور ام، به یک گیربکس اتوماتیک بسیار باکیفیت مجهز است. در واقع مدل دنده‌ای این خودرو با گیربکس ارتقا یافته‌است. هماهنگی مناسب بین موتور و گیربکس رنو ساندورو استپ وی، شتاب مناسبی به این خودرو بخشیده‌ است. در ضمن فرمان رنو ساندرو استپ وی هیدرولیکی و کمی سفت است. این نکته را تنها افرادی که تجربه رانندگی با ساندرو استپ وی دارند، درک می‌کنند. لازم به ذکر است برای خودرو ساندرو معایبی نیز تعریف شده، اما با این حال می‌توان با اطمینان گفت که ساندرو استپ وی از سواری نرم و دوام فنی مناسبی برخوردار است.

ساده و خلاصه بگوییم خودرو رنو ساندرو استپ وی به همین سادگی و بی دلیل جذاب نشده‌است. اما به همین خاطر است که هنگام خرابی آن با چالش‌های بسیاری از جمله پیدا کردن تعمیرگاه تخصصی ساندرو مواجه می‌شوید. این نکته را در نظر داشته‌باشید، خودرو ساندرو یا هر خودروی دیگری اگر به صورت مرتب سرویس شوند، هیچگاه به تعمیرات سنگین نیاز پیدا نمی‌کنند. با این حال اگر به هر دلیلی خودروی ساندرو شما دچار خرابی شد، توصیه می‌کنیم که خدمات تعمیر خودرو را به متخصص آن بسپارید. حتما به خوبی می‌دانید که کیفیت تعمیر هر خودرو چه تأثیری در بهینه‌سازی عملکرد مجدد آن و طول عمر استفاده از خودرو دارد‌. وقتی برای تعمیر رنو ساندرو استپ وی به دنبال تعمیرگاه تخصصی ساندرو هستیم، طبیعی است که سیستم فنی این خودرو پیچیده‌ است و به تخصص و مهارت زیاد نیاز دارد.‌

تعمیرگاه تخصصی رنو

به این ترتیب اگر تعمیرکار با سیستم فنی و یا سیستم برق خودرو آشنایی کاملی نداشته‌باشد، تنها بر شدت خرابی خودرو می‌افزاید. حتی اگر خودرو مجددا راه اندازی شود، طولی نمی‌کشد که با خرابی مجدد مواجه می‌شود.‌ بیشتر از این که نحوه تعمیر خودرو مورد توجه قرار گیرد، عیب‌یابی صحیح آن اهمیت دارد. قطعا اگر مشکل خودرو به درستی تشخیص داده شود، تعمیر آن راحت‌تر انجام می‌گردد.‌ علاوه بر انجام خدمات تخصصی مربوط به تعمیر خودرو، مسئله اعتماد مشتری به تعمیرگاه تخصصی ساندرو فاکتور دیگری است که هنگام انتخاب تعمیرگاه مطرح می‌شود. در تعمیرگاه تخصصی معتبر هنگام نیاز به تعویض لوازم یدکی خودرو، از قطعات اورجینال استفاده می‌کنند. حتما می‌دانید که‌ استفاده از قطعات اورجینال تأثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر خودرو دارد. تا اینجا با تعمیر خودرو ساندرو و اهمیت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی آن آشنا شدید. در ادامه خدمات تخصصی تعمیرگاه‌ استپ وی تهران را معرفی می‌کنیم.

خدمات تعمیرگاه تخصصی استپ وی

در تعمیرگاه تخصصی ساندرو استپ وی، خدمات تخصصی و حرفه‌ای شامل: تعمیر موتور، تعمیر گیربکس، تسمه تایم، جعبه فرمان، تعویض لنت چرخ، ایر بگ، تعویض روغن موتور، تعویض روغن گیربکس، جلوبندی، شست و شوی انژکتورها و تعمیرات دیگر ارائه می‌شود. در مورد خدمات تخصصی تعمیرگاه‌ استپ وی یک نکته مهم را مد نظر داشته‌باشید تا نسبت به کیفیت خدمات آن اطمینان حاصل نمایید؛ عرضه قطعات یدکی خودرو، خدمات تعمیر، سرویس و هر نوع خدمات پشتیبانی دیگر مربوط به خودرو، مانند هر محصول دیگری از طریق نمایندگی مجاز آن انجام می‌شود. در واقع این اطمینان همواره بین صاحبین خودرو ساندرو وجود دارد که قطعات یدکی ساندرو در نمایندگی آن اورجینال خواهد بود. تعمیرگاه تخصصی استپ وی در واقع به نوعی نماینده مجاز خودرو ساندرو است و شما می‌توانید با اطمینان تعمیر خودرو ساندرو خود را به این تعمیرگاه بسپارید.

تعمیرگاه تخصصی رنو

 • تعمیر گیربکس اتوماتیک استپ وی

حتما از پیچیدگی گیربکس‌های اتوماتیک امروزی اطلاع دارید. نحوه کار گیربکس اتوماتیک به چهار بخش هیدرولیک، مکانیکی، برق و کامپیوتر بستگی دارد. در واقع این چهار قسمت با هماهنگی یک دیگر عملکرد نهایی گیربکس را امکان‌پذیر می‌سازند. تا زمانی که مشکلی در عملکرد این قسمت‌‌ها دیده نشود، شما رانندگی آسانی را تجربه خواهید کرد؛ اما بروز هر نوع مشکل در هر یک از این قسمت‌ها، عملکرد گیربکس را با اختلال مواجه می‌سازد. یکی از دلایل اصلی خرابی گیربکس اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی، تعویض دیر هنگام روغن گیربکس و یا تعویض روغن آن به شیوه‌ای نادرست است. حتما می‌دانید که روغن گیربکس نیز باید مانند روغن موتور به صورت دوره‌ای و مرتب تعویض شود. در غیر این صورت حتما سر و کارتان به تعمیرگاه تخصصی ساندرو خواهد افتاد.

طبیعتا وقتی روغن گیربکس را دیر به دیر تعویض کنید، روغن کیفیت خود را از دست داده و داغ می‌شود. از آنجا که کارکرد روغن گیربکس به فشار روغن بستگی دارد، داغ شدن بیش از حد روغن، موجب افت فشار آن و بروز مشکل در ساعت گیربکس شود‌؛ به این ترتیب در زمان تعویض دنده‌ها با صدای تق تق و یا دیر عوض شدن دنده رو به رو می‌شوید. به همین خاطر است که بارها توصیه شده برای پیشگیری از خرابی ساندرو، حتما سرویس‌های دوره‌ای آن را جدی بگیرید. یک تعویض روغن ساده گیربکس در تعمیرگاه تخصصی ساندرو، از خرابی کل قطعات داخل گیربکس جلوگیری می‌کند. زمان تعویض روغن گیربکس ساندرو طبق دستورالعمل دفترچه راهنمای آن بین هر بیست هزار کیلومتر تا چهل و پنج هزار کیلومتر است.‌

 

تعمیرگاه تخصصی ساندرو استپ وی

یکی از مشکلات رایج در گیربکس ساندرو، تقه‌زدن گیربکس اتوماتیک است. وقتی از اهمیت عیب‌یابی در خودرو ساندرو یا هر خودرو دیگری صحبت می‌کنیم، به این نکته مهم می‌رسیم؛ ممکن است علت تقه زدن گیربکس، اصلا ربطی به خود گیربکس نداشته‌باشد. گاهی ممکن است تقه زدن گیربکس اتوماتیک ساندرو به دلیل ایراد برقی ایجاد شود و یا ممکن است به خاطر افت فشار روغن یا خرابی موتور گیربکس این مشکل به وجود آید. همان‌طور که گفتیم، بیشتر مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک ساندرو از مشکلات مربوط به روغن آن به وجود می‌آید. به عنوان مثال: ممکن است به دلیل کم بودن روغن و نرسیدن آن به پست کاسه کلاچ‌ها، شاهد گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک شوید.

تعویض روغن گیربکس ساندرو علاوه بر تخصص، به دستگاه‌های خاصی نیاز دارد. اگر روغن گیربکس کثیف هنگام تعویض به صورت کامل تخلیه نشود، تعویض آن هیچ فایده ای ندارد؛ چون روغن سالم با روغن باقی مانده در گیربکس ترکیب شده و عملکرد بهینه‌ای ارائه نمی‌دهد. تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و تعمیرات تخصصی مربوط به آن، در تعمیرگاه تخصصی ساندرو استپ وی با تجهیزات مخصوص انجام می‌شود. در مورد هزینه تعمیر گیربکس ساندرو و تعمیرات دیگر مربوط به این خودرو نیز لازم است بدانید، تمامی هزینه‌ها بر اساس نرخ مصوب قانونی ارائه می‌شود و شما می‌توانید با منصفانه‌ترین قیمت‌ها، خدمات تعمیر خودرو ساندرو را دریافت کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک استپ وی

جمع‌بندی

خوردو رنو ساندرو استپ وی یک خودروی باکیفیت بسیار عالی است و تجربه نشان داده که این خودرو بی‌دلیل دچار خرابی نمی‌شود. از طرفی اگر به هر دلیلی این خودرو دچار نقص فنی و خرابی شود، به دلیل پیچیدگی سیستم آن، باید خدمات تعمیر آن را به یک تعمیرگار متخصص و ماهر بسپارید. هر چند تعمیرگاه‌های بسیاری در سطح شهر خدمات تعمیر رنو ساندرو استپ وی را ارائه می‌دهند؛ اما آنچه که انتخاب تعمیرگاه تخصصی ساندرو را به چالش می‌کشد، نحوه تعمیر، هزینه‌های مربوط به آن، سرعت ارائه خدمات و از همه مهم‌تر کیفیت تعمیر ساندرو است. برای هر راننده‌ای، تعمیر باکیفیت و سریع خودرو بیش از هر چیزی اهمیت دارد؛ اما به هر حال لازم است بدانید در تعمیرگاه تخصصی استپ وی تهران، علاوه بر ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات به دست تعمیرکاران خبره و متخصص، و استفاده از به‌روز ترین امکانات روز دنیا، هزینه تعمیرات تخصصی نیز بسیار مناسب و منصفانه‌ است.

 

مطالب مشابه

یک دیدگاه

 1. aliHOZA

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱
  سوابق: (504 ديدگاه)

  در متن ذکر شده «مطابق دستورالعمل دفترچه راهنمای ساندرو، فاصله تعویش روغن گیربکس هر ۲۰ هزار تا ۴۵ هزار کیلومتر است.»
  من خودم ساندرو استپوی اتومات دارم. باید عرض کنم که دفترچه راهنما اصلا در خصوص تعویض روغن گیربکس دستورالعملی ندارد. من دفترچه را زیر و رو کرده‌ام و چیزی ندیده‌ام. از آنجا که تمام سرویس‌های گارانتی ساندرو را بطور کامل در نمایندگی سایپا انجام داده ام به یاد دارم که هرگز در هیچ مرحله‌ای نمایندگی موضوع تعویض روغن گیربکس اتوماتیک را مطرح نکرد.
  از روی کنجکاوی خودم در اینترنت جستجو کردم و در سایتهای خارجی خواندم که بسیاری از خودروسازان اصلا تعویض روغن گیربکس اتومات را توصیه نمی‌کنند و این روغن را مادام‌العمر می‌دانند. اما اگر هم قرار به تعویض آن باشد در کیلومترهای خیلی بالا مثل ۱۰۰ هزار یا ۱۵۰ هزار انجام می‌شود.
  در خصوص تسمه تایم هم به همین شکل. مطابق جستجوی من تسمه تایم خودرو باید هر ۵ یا ۶ سال و یا هر ۹۰ تا ۱۲۰ هزار کیلومتر تعویش شود اما تعمیرکاران معمولا کیلومترهای بسیار پایین‌تر نظیر ۵۰ یا ۶۰ هزار را توصیه میکنند که به نظرم هزینه اضافی روی دوش مالک است.

  به امید روزی که کاسب‌های مملکتمان برای کسب درآمد نیازی به ارایه اطلاعات نادرست و یا ترساندن مشتریان نداشته باشند. آمین.

  موافقم ۵
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا