مسابقات

گزارش تمرین ها و تعیین خط گرندپری فرمول یک ۲۰۲۳ میامی

پس از گرندپری فرمول یک هفته‌ی پیش در آذربایجان این هفته به سراغ گرندپری میامی می‌رویم. گرندپری فرمول یک میامی از سال ۲۰۲۲ به تقویم رقابت‌های فرمول یک اضافه شد. پیست گرندپری میامی در کنار ورزشگاه معروف هارد راک قرار دارد که ورزشگاه خانگی تیم فوتبال آمریکایی میامی دالفینز محسوب می‌شود و مسابقات مسترز میامی نیز در همین ورزشگاه برگزار می‌شود. یک دور این پیست خیابانی ۵.۴۱۲ کیلومتر است و برای مسابقه فرمول یک، ۵۷ دور تعبیه شده که درمجموع مسافت طی شده در یک مسابقه را به ۳۰۸.۳۲۶ کیلومتر می‌رساند.

در تمرین اول گرندپری میامی ۲۰۲۳ جرج راسل راننده‌ی تیم مرسدس با ثبت زمان ۱.۳۰.۳۳۷ ثانیه در صدر جدول قرار گرفت و پشت سر وی نیز هم‌تیمی وی لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک قرار گرفتند. از وقایع تمرین اول می‌توان به برخورد نیکو هالکنبرگ در پیچ سوم با دیوار پیست اشاره کرد که باعث اعلام وضعیت پرچم قرمز شد.

صدرنشینی تمرین دوم در میامی به مکس ورستپن راننده‌ی تیم ردبول و مدعی قهرمانی رسید. در تمرین اول ورستپن و لکلرک بارها رده‌ی اول را به یکدیگر واگذار کردند اما شانس با راننده‌ی فراری یار نبود و لکلرک در پیچ شماره‌ی ۷ با دیواره‌ی پیست برخورد کرد. کارلوس ساینز و لکلرک در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. از دیگر اتفاقات این تمرین می‌توان به برخورد کوین مگنوسن با دیواره‌ی پیست در پیچ شماره ۱۴ اشاره کرد.


در تمرین سوم نیز باز هم مکس ورستپن موفق شد جایگاه اول را از آن خود کند. ورستپن با ثبت زمان ۱.۲۷.۵۳۵ ثانیه برتری خودش را نسبت به دیگر راننده‌ها حفظ کرد. در طول تمرین آخر جرج راسل از لغزش فرمان خودروی خود در سرعت‌های بالا شکایت کرد. رده‌ی دوم آخرین تمرین میامی به لکلرک رسید. پرز نیز سوم شد.

جف بزوس و ایلان ماسک نیز در جمع مهمانان ویژه در تمرین سوم حضور داشتند.

به سراغ تعیین خط گرندپری میامی ۲۰۲۳ می‌رویم. ردبول که در طول تمرین‌ها برتری خود را نشان داده بود توانست به پل پوزیشن نیز دست پیدا کند و سرجیو پرز راننده‌ی این تیم مسابقه را از خط اول شروع خواهد کرد.

از نکات تعیین خط می‌توان به عملکرد بسیار ضعیف مکلارن در مرحله‌ی اول تعیین خط اشاره کرد که هر دو راننده‌ی این تیم در این مرحله حذف شدند. نیک د وریس نیز برای اولین بار یوکی سونودا را در تعیین خط شکست داد.

در مرحله‌ی آخر تعیین خط نیز چارلز لکلرک اسپین می‌شود و با دیواره‌ی پیست برخورد می‌کند.

در پایان فرناندو آلونسو در جایگاه دوم قرار می‌گیرد و کارلوس ساینز نیز سوم می‌شود. مکس ورستپن نیز به دلیل پرچم قرمز نتوانست دور خوبی را به ثبت برساند و مسابقه را از رده‌ی نهم آغاز خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا