رنو

مصرف سوخت ۳.۶ لیتری رنو تالیسمان

رنو اطلاعات کاملی از جزئیات و گزینه‌های پیشرانه سری جدید تالیسمان سدان، در کنار تصاویر و یک ویدئوی جدید از آن منتشر کرده است.

Renault Talisman
Renault Talisman
این سدان پرچم‌دار رنو، با سه گزینه پیشرانه دیزلی و دو گزینه بنزینی همراه خواهد بود که قدرتی بین ۱۰۸ تا ۱۹۷ اسب‌بخار برای آن فراهم می‌کنند. سری پیشرانه‌های دیزلی با یک موتور ۱/۵ لیتری dCi 110 شروع می‌شود که خروجی آن برابر ۱۰۸ اسب‌بخار و ۲۶۰ نیوتن‌متر در ۱۷۵۰ دور بر دقیقه است. این موتور که به همراه یک گیربکس دستی ۶ دنده مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهینه‌ترین نوع پیشرانه تالیسمان از نظر اقتصادی محسوب می‌شود؛ چرا که در این حالت، مصرف سوخت تنها ۳/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و همین‌طور، تنها ۹۵ گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌شود. همچنین رنو تالیسمان انرژی dCi 110 می‌تواند به حداکثر سرعتی برابر ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

Renault Talisman
Renault Talisman
گزینه بعدی، موتور ‍۱/۶ لیتری انرژی dCi 130 است که خروجی آن به اندازه ۱۲۸ اسب‌بخار و ۳۲۰ نیوتن‌متر در دور موتور ۱۷۵۰ تخمین زده شده است. در حال حاضر، در کنار این موتور تنها می‌تواند از یک گیربکس ۶ دنده استفاده کرد، ولی در آینده قرار است یک گیربکس ۶ سرعته EDC نیز در دسترس قرار گیرد. مصرف سوخت ترکیبی در این حالت، معادل ۳/۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و همچنین ۱۰۲ گرم آلودگی CO₂ در هر کیلومتر تولید می‌کند.

Renault Talisman
Renault Talisman
قدرتمندترین پیشرانه دیزلی برای تالیسمان، یک موتور ۱/۶ لیتری انرژی dCi 160 تووین توربو است که قدرتی برابر ۱۵۸ اسب‌بخار و گشتاور حداکثری برابر ۳۸۰ نیوتن‌متر در ۱۷۵۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند. به گفته رنو، اینرسی بسیار اندک در توربو، موجب عکس‌العمل سریع آن در دور موتورهای پایین شده و این در حالی است که دومین توربوشارژر، شتاب بسیار خوبی را در دور موتورهای بالا فراهم می‌کند.

2016 Renault TALISMAN Interior
۲۰۱۶ Renault TALISMAN Interior
2016 Renault TALISMAN
۲۰۱۶ Renault TALISMAN
تالیسمان انرژی dCi 160 تووین توربو که برای انتقال قدرت از یک گیربکس دوکلاچه ۶ سرعته EDC استفاده می‌کند، به‌طور متوسط در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۴/۴ لیتر سوخت مصرف می‌کند؛ مصرفی که معادل تولید ۱۱۵ گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر است. تمام این پیشرانه‌های دیزلی در تالیسمان مجهز به صافی NOₓ و فیلتر ذرات هستند. در این مدل‌ها، صافی Lean NOx Trap یا تکنولوژی LNT نیازی به سرویس و نگهداری ندارد.

اولین پیشرانه بنزینی برای تالیسمان، یک موتور ۱/۶ لیتری در مدل انرژی TCe 150 EDC است که قدرتی برابر ۱۴۸ اسب‌بخار و گشتاوری برابر ۲۲۰ نیوتن‌متر دارد. این گشتاور از دور موتور ۲۵۰۰ در دسترس قرار می‌گیرد. در کنار این موتور، یک گیربکس دو کلاجه ۷ سرعته EDC قرار می‌گیرد و در نتیجه، مصرف سوخت متوسط خودرو به ۵/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد که معادل آلودگی ۱۲۷ گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر است. در این مدل، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در مدت ۹/۶ ثانیه اتفاق می‌افتد و حداکثر سرعت نیز برابر ۲۱۵ کیلومتر بر ساعت است.

در نهایت، به قدرتمندترین پیشرانه برای تالیسمان می‌رسیم که در مدل انرژی TCe 200 EDC مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موتور ۱/۶ لیتری که بر اساس موتور توربوی انژکتور مستقیم «رنو اسپورت» ساخته شده، دارای خروجی ۱۹۷ اسب‌بخار و ۲۶۰ نیوتن‌متر در ۲۵۰۰ دور بر دقیقه است. در نتیجه رنو تالیسمان با استفاده از این موتور می‌تواند در مدت ۷/۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. در حالی که از یک گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته EDC در کنار این موتور استفاده شده است، مصرف سوختی معادل ۵/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد و میزان آلودگی آن نیز برابر ۱۲۷ گرم در هر کیلومتر است.

[دانلود ویدئو]

مسعود انیس حسینی

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

مطالب مشابه

‫۷۳ دیدگاه‌ها

 1. مکانیک

  ۲۲ آبان ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  رنو تالیسمان با موتور توربو شارژ نخرید چون قطعا وحتما زود تر به تعمیر گاه خواهید رفت چون موتور توربو از انرژی دود اگزوز استفاده می کنه وشما در دور های پایین دود اگزوز چندانی ندارید . بین تعمیر کار ها این به لگ توربو معروفه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. علی

   ۲ آذر ۱۳۹۵
   سوابق: (1 ديدگاه)

   در دور های پایین نیازی به کارکردن توربو نیست و خود موتور به اندازه کافی نیرو تولید میکنه, و تو ربو شارژ نیاز ضروری به اون گاز نداره بلکه با توجه به اون ورودی هوارو که کمپرسور میکنه تنظیم میکنه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. Amir

  ۲۱ دی ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان عزیز من اوایل سال ۲۰۱۶ ی کمری هیبرید امریکا داشتم اونایی که نشستن میدونن کمری هیبرید چه غولیه واسه خودش الان چند ماهه که رنو گرفتم اولش بسیار با اکراه اینکارو کردم ولی اینو بدونین تو رنج خودش بینظیره واقعا از هیبرید سرتره من داشتم که دارم میگم اپشن های فوق العاده وموتور بسیارقوی داره کیفیت قطعات داخلیش خیلی از رقبا سرتره جادارتره و واقعا قوی تره برای خریدش ی لحظه شک نکنین راحتی درعین وقار وچالاکی والبته کم مصرف

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 3. معین

  ۳ بهمن ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام خسته نباشید به همه دوستایی ک نظر دادن من ب تازگی این ماشینو خریدم و ازش استفاده میکنم این ماشین از نظر توربو مشکلات خاصی نداره اگر بیشتر بهش بنزین سوپر بزنید توربوها براش مشکلی پیش‌نمیاد.من ماشین قبلیم اپتیما بود اپتیما چنتا مشکل داشت اینکه صدای بیرون توی سرعتای بالا داخل ماشین میومد دوما هندلینگ بود ک توی سرعت بالا نمیشد زیاد بهش اعتماد کرد سوما من من با ترمزای اپتیما زیاد نمیتونستم ارتباط برقرار کنم اعتماد کنم بهش .و مصرف سوختشم از ۷.۸ پایین تر نمیومد و قبل اپتیماهم یک کادنزا داشتم ک مصرف سوختش با اینکه وی۶ بود ۷ بود.درکل از اپتیما زیاد راضی نبودم و ب نظرم اصلا ماشین مطمئنی نبود و ی مشکل دیگه خشکی اپتیما بود.
  ولی تالیسمان نرمیه ب خصوصی داره استحکام خوبی داره راحتیه توش دید کامل ب ماشین کیفیت ساختش قدرت موتورش درسته ۱۶۰۰ولی واقعا قدرتو توی توربوهاش میشه احساس کرد.از همه نظر خدایی بصرفس.۲۰۸ من خریدم و کاملا از انتخابم راضیم.امکاناتشم بیشتر از اپتیما و سوناتا نباشه کمترم نیست.شرمنده سرتونو درد اوردم.باتشکر

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. سعید

  ۶ فروردین ۱۳۹۶
  سوابق: (3 ديدگاه)

  دوستان من دو هفته هست که سوناتا را فروختم و این ماشین رو ریدم که واقعا لذت بخش هست و قاب مقایسه نیست فقط من داخل شهر دویست کیلومتر رانندگی کردم مصرف سوخت داخ شهر ۱۳ لیتر هست نمی دانم رفته رفته کم خواد شد یا کاتالوگ دروغ می نویسد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. جمال

   ۲۹ مهر ۱۳۹۶
   سوابق: (3 ديدگاه)

   با سلام خدمت دوستان عزیز ، من هم همین مشکل رو دارم . تلیسمان رو دو هفته هستش خریدم و مسافت زیادی باهاش نرفتم از همه چیزش واقعا راضی هستم ولی نمیدونم دلیلش چیه که مصرف سوختش بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتره !!!!!!!!!!!!!!!!

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 5. Abbas

  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  با سلام و احترام به همه عزیزان
  من در تاریخ ۹۵/۷/۱۴ تلیسمان با شرایط ۱۲۰ روزه کاری ثبت نام کردم و در همان ابتدا ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان یعنی تقریباً ۸۰ درصد پول رو پرداخت کردم و قرار بود در پایان اسفند تحویل خودرو انجام بشه ولی دعوت نامه در تاریخ ۹۶/۱/۱۴ جهت تکمیل مابقی پول ارسال شد که در همان روز پرداخت گردید و قرار شد طی ۱۵ روز کاری تحویل بدن ولی الان ۹۶/۲/۱۱ هستش هیچ خبری نیست و تنها جوابشون اینه که خودروی شما رسیده و موقع تحویل شد بهتون زنگ میزنیم این بد عهدی شرکت نگین خودرو در تحویل خودرو به مشتری رو میرسونه و در حال حاضر بعد از گذشت ۲۰۸ روز از تاریخ ثبت نام هیچکس جوابگو نیست و این بهترین نوع تکریم مشتری هستش !!!!!!! وای به حال خدمات پس از فروش و تامین قطعات و غیره …….

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. شهریار

  ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان منم ثبت نام کردم ۹۰ روز کار قرار تحویل بود که ظاهرا ۴۵ روز تاخیر دارد و رنگ انتخابی شما هم قطعی نیست فکر کنم خریدن صفر از درب بنگاه و انتخاب رنگ و…. منطقی تر به نظر میرسه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. جمال

  ۲۹ مهر ۱۳۹۶
  سوابق: (3 ديدگاه)

  با سلام خدمت دوستان عزیز ، من یک مشکل اساسی با این خودرو دارم . تلیسمان رو دو هفته هستش خریدم و مسافت زیادی باهاش نرفتم از همه چیزش واقعا راضی هستم ولی نمیدونم دلیلش چیه که مصرف سوختش بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتره !!!!!!!!!!!!!!!!
  کاتالوگ و مشخصات اعلامیشون ۵/۶ هستش !!!
  لطفا اگر کسی اطلاع داره دلیلش رو بمن هم بگین . ممنونم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. راضیه عسلی نژاد

  ۷ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  بو می کنه بنزین و یعنی فقط

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. محمد

  ۳ فروردین ۱۳۹۷
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان من امروز تصمیم گرفتم به جای کمری هیبرید ۲۰۱۸ تالیسمان ۲۰۱۸ بخرم. لطفا راهنماییم کنید بهترین ماشین تو رنج قیمت ۲۰۰ تا ۲۵۰ چیه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 10. سید محسن حسینی

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام من یکماه است این خودرو رو گرفتم. خیلی راضی ام بی صدا کم مصرف فقط شنیدم میگن بنزین یورو ۴ میخواد و اگه یورو ۴ نریزیم توربو شارژرهاش خراب میشن این صحت داره؟؟؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 11. شهروز

  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان میشه بفرمایید روغن موتور مناسب تالیسمان موتور ۲۰۰۰مربوط به سال ۲۰۱۷چیه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا