رولز رویس

کلکسیون ۶ دستگاه رولزرویس فانتوم تک ساخت در دوبی معرفی شد

چند ماه پیش بود که رولزرویس خبر از معرفی شش نسخه منحصربه‌فرد فانتوم در کلکسیونی با نام The Six Elements داد. حالا این خودروها معرفی شده‌اند و می‌خواهیم باهم نگاهی به آن‌ها داشته باشیم.

بریتانیایی‌ها برای فروش هر شش خودروی یاد شده فقط به یک هفته زمان نیاز داشتند و هم‌اکنون به‌صورت رسمی از کلکسیون منحصربه‌فرد فانتوم رونمایی کرده‌اند. این محصولات فوق لوکس بر پایه نسخه فیس لیفت شده از فانتوم شکل گرفته‌اند و در خلال مراسم شخصی گالا در دوبی به نمایش درآمده‌اند.

همه خودروها بر اساس نسخه طویل‌تر رولزرویس فانتوم شکل گرفته‌اند تا فضای پای بیشتری را در بخش عقب ارائه کنند. کار روی این پروژه از اواخر سال ۲۰۲۰ شروع شد و هر خودرو دارای ویژگی‌های خاصی است. رولزرویس در طراحی کلکسیون شش‌تایی فانتوم از برخی ۵ عنصر سنتی یعنی زمین، آب، آتش، باد و هوا الهام گرفته است. ششمین عنصر هم انسانیت نامیده می‌شود و اشاره‌ای به سفر انسانیت ساشا جفری دارد. این اثر هنری در حال حاضر رکورددار گینس برای بزرگ‌ترین بوم نقاشی است.

پروژه موردبحث به لطف همکاری رولزرویس موتور کارز دوبی و ابوظبی متولد شده است. ساشا به عنوان هنرمندی بریتانیایی برخی از عناصر را به‌صورت دستی رنگ‌آمیزی کرده و برای مثال می‌توان به خط روی بدنه اشاره کرد که الگوی قلبی دارد و در پایه مجسمه روح اکستازی نیز می‌توان عناصر یاد شده را دید. داخل کابین و در سمت سرنشین داشبورد هم کار هنری ویژه‌ای بکار رفته تا این کلکسیون را از نسخه‌های استاندارد رولزرویس فانتوم متمایز کند. هر شش خودرو با NFT همراه بوده و مالک می‌تواند آن را به‌صورت جداگانه فروشد. رولزرویس خاطرنشان می‌سازد هر تراکنش NFT در کیف دیجیتال ذخیره خواهد شد و عواید حاصل از آن می‌تواند در آینده صرف امور خیریه شود. در زمان معرفی این کلکسیون منحصربه‌فرد بیش از ۱ میلیون دلار برای اهداف خیریه جمع آوری شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای