تسلا

چرا در شرایط کنونی نباید شاسی‌بلند برقی خریداری کرد؟

یکی از مالکان تسلا مدل Y در اظهارات قابل‌تأمل به ضعف‌های یک شاسی‌بلند برقی پرداخته است و در نهایت می‌گوید هم‌اکنون زمان مناسبی برای خرید چنین خودروهایی نیست.

مت دانادل مالک دو دستگاه تسلا مدل Y به نکات مهمی قبل از خرید یک شاسی‌بلند برقی اشاره کرده است. او تجربه مالکیت خود با این خودروها را به اشتراک گذاشته و به پیش‌نیازهای مالکیت خودروهای برقی، فرایند شارژ آن‌ها، استهلاک لاستیک‌ها، ترمز احیا شونده، نگرانی‌های مربوط به شعاع حرکتی، سرویس آن‌ها و… اشاره داشته است. دانادل مالک یک تسلا مدل Y پرفورمنس ۲۰۲۲ و یک تسلا مدل Y لانگ رنج ۲۰۲۱ است که هر دو مدل به دو پیشرانه برقی و سیستم چهار چرخ محرک مجهز هستند. نسخه پرفورمنس شعاع حرکتی تخمینی ۴۸۸ کیلومتری دارد و در عرض ۳.۵ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد. مدل لانگ رنج هم با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافت ۵۳۱ کیلومتری را طی کند و صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن نیز به ۴.۸ ثانیه می‌رسد.

تسلا اشاره‌ای به ظرفیت باتری خودروی خود نکرده اما تخمین‌ها نشان می‌دهد مدل‌های پرفورمنس و لانگ رنج شاید از ظرفیت باتری ۸۱ کیلووات ساعتی برخوردار باشند. یکی از دلایل اصلی دانادل برای دوری از تسلا تجربه سرویس خودروهای خود است. او می‌گوید محبوبیت این خودروساز بین خریداران خودروهای برقی می‌تواند باعث فشار روی شبکه سرویس تسلا شود، چیزی که مشاهده می‌شود و برند یاد شده به دنبال پاسخ دادن به تقاضاهای رو به رشد است. او اظهار می‌دارد زمان انتظار طولانی یکی از نقاط ضعف سرویس‌های تسلا خواهد بود.

دیگر مشکل مالکیت خودروی تسلا به نبود ارتباط اندروید اتو و اپل کارپلی مربوط می‌شود. هر دو سیستم در خودروهای امروزی محبوبیت زیادی دارند و به مشتریان اجازه می‌دهند ویژگی‌های گوشی هوشمند خود را در سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو مشاهده کنند. تسلا اما از نرم‌افزاری استفاده می‌کند که به بنا اذعان دانادل توانایی‌های بیشتری نسبت به اندروید اتو و اپل کارپلی دارد. مالک این خودروها شش نکته مهم دیگر درباره خرید تسلا مدل Y را نیز ذکر می‌کند که با تماشای ویدئوی زیر می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید. دانادل همچنین راه‌حل‌هایی برای مشکلات احتمالی خرید یک خودرو برقی دارد که در این ویدئو ذکر شده‌اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۸ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۸ دیدگاه‌ها

 1. خخخ

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (202 ديدگاه)

  خیلی از ماشینای بنز و bmw بالا تره بمولا

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱۰۳
  1. مازیار

   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (2189 ديدگاه)

   خخخ

   موافقم ۳۸
   مخالفم ۱۰
  2. R/T

   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (962 ديدگاه)

   جوک خوبی بود

   موافقم ۲۳
   مخالفم ۷
 2. sina

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (2444 ديدگاه)

  کمبود تعداد جایگاه های شارژ در کنار مایلیج محدود تنها دلیلی هست که فعلا باید چند سالی صبر کرد برای الکتریکی خریدن

  موافقم ۵۱
  مخالفم ۵
  1. R/T

   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (962 ديدگاه)

   دقیقا

   موافقم ۸
   مخالفم ۲
 3. Sohrab

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (30 ديدگاه)

  زمانیکه شعاع حرکتی حداقل ۹۰۰ کیلومتر بر اساس استاندارد WLTP بشه، وزن باتری به نصف وزن کنونی و زمان شارژ ۱۰ تا ۸۰ درصد به ۱۵ دقیقه کاهش پیدا کنه و قیمت باتری تعدیل بشه بدون شک ماشین برقی خواهم خرید ولی تا تحقق این رویا ۵ تا ۷ سال فاصله است. فعلا باید فقط نظاره‌گر بود

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۳
 4. Sohrab

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (30 ديدگاه)

  زمانیکه شعاع حرکتی حداقل ۹۰۰ کیلومتر بر اساس استاندارد WLTP بشه، وزن باتری به نصف وزن کنونی و زمان شارژ ۱۰ تا ۸۰ درصد به ۱۵ دقیقه کاهش پیدا کنه و قیمت باتری تعدیل بشه بدون شک ماشین برقی خواهم خرید ولی تا تحقق این رویا ۵ تا ۷ سال فاصله است. فعلا باید فقط نظاره‌گر بود.

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۲
 5. Tesla

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (599 ديدگاه)

  پرفروش ترین خودرو جهان 😍🇺🇸🇺🇸⚡️⚡️

  موافقم ۶
  مخالفم ۳۱
  1. Reza

   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (43 ديدگاه)

   تویوتا راوفور

   موافقم ۸
   مخالفم ۳
  2. ....

   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (46 ديدگاه)

   عه این بچه ساله😂😂

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
 6. blackwing

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (486 ديدگاه)

  من بین تسلا مدل Y و کیا EV6 ، بوگاتی رو انتخاب میکنم

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۶
 7. امیر

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (404 ديدگاه)

  ماشین های برقی مثل همین مدل y : بهترین انتخاب برای خانواده ها هستن ، چون علاوه بر داشتن فضا بار و سرنشین مناسب از شعاع حرکتی قابل قبولی هم برخوردار هستن ، تو دبی خیلی خواهان داره و تعدادش داره هر روز بیش تر میشه

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۶
 8. Tesla

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (599 ديدگاه)

  تسلا کبیر 😍🇺🇸🇺🇸💪💪

  موافقم ۶
  مخالفم ۳۶
 9. Hamilton1970

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (477 ديدگاه)

  ساده‌ست، چون تازه‌واردن و جای پیشرفت دارن بنابراین باید تا رسیدنشون به تکامل صبر کرد

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 10. سامان

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (5 ديدگاه)

  ماشینهای الکتریکی یک انتخاب نیست یک اجبار ، چون قیمت تمام شده یک خودرو الکتریکی تو فرایند تولید هر سال کاهش پیدا میکنه و این مورد باعث میشه که استراتژی کمپانی های مثل بنز یا بی ام و تغییر کنه سبد محصولات کوچکتر و ادغام شدن با کمپانی های استارت آپ تو این زمینه احتمالا تا چند سال دیگه رشد تسلا بیشتر بشه و بعدد از اون بازه نموداره رشد سینوسی بشه

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۲
 11. harry.potter

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (178 ديدگاه)

  برقی دوست دارم ولی تسلا هرگز

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۶
 12. آرین

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (438 ديدگاه)

  چشم نمیخریم

  موافقم ۰
  مخالفم ۳
 13. BMW

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (599 ديدگاه)

  خوب یه دلیلش به خاطر کمبود تعداد جایگاه های شارژ هستش که باید چند سالی صبر کنیم تا باز دنیا خودشو به برقی بودن آشنا کنه ولی هیج وقت از برقی خوشم نمیاد

  موافقم ۶
  مخالفم ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا