تسلا

پاسخ کوبنده ایلان ماسک به منتقد نسخه آزمایشی سیستم کاملاً خودران تسلا

در پی انتقاد یکی از مالکان خودروی الکتریکی تسلا مجهز به نسخه آزمایشی سیستم کاملا خودران (FSD)، ایلان ماسک با حضور در توئیتر به انتقادات او پاسخ کوبنده داد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که حضور فعالی در توئیتر دارد، از یک مدیرعامل نرم‌افزار به شدت انتقاد کرد. این فرد با حضور در توییتر به مشکلی درباره نسخه آزمایشی (بتا) سیستم کاملا خودران این خودروساز اشاره کرده بود که با پاسخ کوبنده ایلان ماسک مواجه شد.

به گزارش carscoops، جیمز لاک دو ویدیو را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد چگونه خودروی تسلای او در تقاطعی خاص با مسیر دوچرخه‌سواری، به درستی به سمت راست نمی‌پیچد. او در توئیت خود اضافه کرد:

متأسفانه باید بگویم که هنوز باید برای تصحیح نسخه ۱۰.۶۹ قابلیت کاملا خودران در منطقه خود مداخله کنم. هنوز کار زیادی در پیش است.

ماسک به سرعت در توییتر به لاک پاسخ داد و به او گفت که نباید از این‌که قبلاً درخواست کرده بود در فهرست دسترسی به نسخه‌های اولیه نرم‌افزار آزمایشی Full Self-Driving تسلا قرار گیرد، شکایت کند.

ایلان ماسک در پاسخ او نوشت:

نسخه ۱۰.۶۹ به دلایلی در قالب نسخه محدود منتشر شده است. لطفاً درخواست نکنید که در نسخه‌های اولیه نرم‌افزار آزمایشی قرار بگیرید و سپس شکایت کنید.

لاک خیلی زود بابت اظهاراتش عذرخواهی و خاطرنشان کرد که فکر می‌کند ماسک «بازخورد صادقانه می‌خواهد» و با ارسال این توئیت قصد نداشته از سیستم خودران تسلا «شکایت» کند.

ایلان ماسک / elon musk

بدیهی است که این عذرخواهی برای راضی کردن ایلان ماسک کافی نبود و اضافه کرد که لاک قبلاً مستقیماً با او تماس گرفته بود تا در نسخه‌های اولیه نرم‌افزار آزمایشی FSD قرار گیرد. ماسک همچنین خاطرنشان کرد تعداد افرادی که به نسخه آزمایشی این نرم‌افزار دسترسی دارند، تقریباً به ۱،۰۰۰ وسیله نقلیه محدود می‌شود که بیشتر آن‌ها کارمندان این شرکت هستند.

ماسک در ادامه توضیحات بیشتری درباره نسخه آزمایشی نرم‌افزار سیستم کاملا خودران تسلا ارائه داد:

نسخه اولیه نرم‌افزار آزمایشی به صراحت دارای مشکلاتی است وگرنه باید به طور عمومی منتشر می‌شد؛ بنابراین انتقاد عمومی او درباره‌ی این موضوع، اشتباه است.

ایلان ماسک اضافه کرد که «نقد عمومی یا خصوصی [فقط] وقتی پذیرفته است که ما وارد مرحله آزمایش گسترده نرم‌افزار شده باشیم. نسخه اولیه نرم‌افزار آزمایشی مشکلات شناخته شده زیادی دارد. دلیل این‌که ما آن را برای تعداد محدودی از خودروها عرضه می‌کنیم، کشف مسائل ناشناخته است.

نسخه آزمایشی FSD تسلا در گذشته با انتقادات زیادی مواجه بوده است. در سال ۲۰۲۱، فاش شد که مالکان تسلا که در نسخه آزمایشی شرکت می‌کنند، ملزم به امضای توافق‌نامه‌های عدم افشا هستند و به آنها می‌گویند در مورد آن‌چه به‌ طور عمومی درباره این برنامه به اشتراک می‌گذارند، «گزینشی» عمل کنند. این باعث شد بسیاری بگویند که خودروساز آمریکایی به طور فعال با انتقاد عمومی از سیستم کاملا خودران مخالف است.

ابوالقاسم اسلامی

هنرآموز مکانیک خودرو ، مترجم و نویسنده

مطالب مشابه

‫۱۰ دیدگاه‌ها

 1. (JONATHAN (TESLA

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (270 ديدگاه)

  واقعی برخی قصد انتقاد ندارن و صرفا هدف اون ها تخریب و استفاده از این تخریب برای جذب شنوده هستش وقتی شما بخوایید نسخه بتای یک نرم افزاری رو نصب و استفاده بکنید واضح که میدونید باگ ها و مشکلاتی وجود دارن و شکایت عمومی از این باگ در نسخه بتا نقد به حساب نمیاد بلکه تحریف اذهان عمومی محسوب میشه
  با پیروزی تسلا در دادگاه آلمان در مورد نام گذاری اتوپایلت و سیستم خودران تا حدی جوی که برخی حتی در همین جا راه انداخته بودن آروم گرفت این امید وجود داره تسلا در آمریکا هم پیروز بشه و پرونده این اختلاف نظر ها جمع بشه تا افرادی نتونن سوءاستفاده بکنن

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۲۵
  1. محمد رستمی نژاد

   ۶ شهریور ۱۴۰۱
   سوابق: (72 ديدگاه)

   نه شما خوبی که تسلا تون تشخیص نمیده که درخت جلوشه و مثل یه ادم بی عقل میره تو درخت.
   متاسفانه افرادی مثل شما ادعای طرفدار خودرو بودن دارن و این خیلی بده

   موافقم ۱۸
   مخالفم ۳۲
  2. Kamy

   ۶ شهریور ۱۴۰۱
   سوابق: (500 ديدگاه)

   حاجی یارو شکایت نکرده که
   یه انتقاد کرده تو توییتر ..
   جو ندید شما هم …

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۱۱
   1. Mehdi

    ۶ شهریور ۱۴۰۱
    سوابق: (1214 ديدگاه)

    انتقاد نکرده به قول تو یه توییت
    خداییش از نظر من صادقانه بهش نگاه کنم حرف ماسک درست
    خود موبایلم قبل از دادن اپدیت سیستم عامل جدیدش تو اندروید یه نسخه قبلش میفرسته اخطار میده دارای باگ و جهت ازمایش و ممنونتون میشیم بازخورد بدید که بتونیم باگاش برطرف کنیم با رضایت خودتون اپدیت کنید ما مسیپلیتی تا زمان نسخه نهایی نداریم
    البته میشه انگرید کرد
    که حرکت قشنگی هم هست
    حالا ایلان ماسکم همین حرکت مشابه زده هزار تا دستگاه داده به افرادی که گفته مشکل داره
    شاید به قول شما یه توییت باشه ولی جو اون بالاها بسیار شدید رقابتی هر چی پولدار تر و قدر تر باشی افراد زیادی میخواند زمینت بزنند مطمین باش تنش و تهدید تو اون لول خیلی زیاد
    ماسک و هر ادمی که تو اون لول و یه شرکتی داره اگه در برابر این توییت که انتقاد ساده است واکنش جدی و صریح نده خیلی شایع میشه همین توییت ساده ممکنه باعث جو سازی و افت فروش تهدید بشه اگه پاسخ قاطعانه و جدی بهش داده نشه
    ما از دید خودمون داریم میبینیم اون از اون نقطه ای که توش هست
    ما قضاوت میکنیم میگیم باشه بابا حالا یه حرف ساده زده توییت کرده چته ولی نمیدونیم اون ادم با چه ادمایی داره سر و کله میزنه و رقابت میکنه
    واقعا قدرت خیلی انرژی روانی میخواد تنش خیلی بالاس تو اون لول واسه همین بعضی وقتا حرفای عجیب واکنش های تند دیده میشه

    موافقم ۱۳
    مخالفم ۲
   2. Mehdi

    ۶ شهریور ۱۴۰۱
    سوابق: (1214 ديدگاه)

    خیلی از ماها دلمون اون ثروت و قدرت میخواد
    ولی خیلی از ماها توان روانی و ذهنی اون نقطه را نداریم و شاید اگه یه مدتی میشد تو اون نقطه زندگی کنیم
    میگفتیم اه ولمون کن بابا این همه تنش این همه استرس برای چی
    واقعا تا یه سطحی از ثروت دیگه بقیش خیلی تفاوت تو کیفیت زندگیت ایجاد نمیکنه در مقابل اون همه فشار
    اگه ببینید خیلیا را میبینید پولدارند خیلی ولی یارو همش درگیر کار با اینکه خیلی پول داره حالا در حد همان صد میلیارد نه در حد ایلان ماسک تازه صد میلیاردم رقمی نیس
    ولی میبینی اصلا اونجوری سفر نمیره نمیتونه بره و لذت ببره
    پولدار بودن خیلی خوبه نمیگم بد ولی تو قدرت بودن جز ثروتمندای جهان بودن اینا رم داره
    اصلا لایف استایلشان ببین خودش میگفت من ساعت ده خوابم
    برای بعضی ماها اصلا قابل زندگی نیس سبکشان حتی اگه بهت بگند خیلی پول میدیم ولی به شرط اینا شاید قبول نکنیم
    برای بعضیامون اصلا پولداری میخوایم که تا یک و دو شب پارتی باشیم و بیرون
    حالا فکر کن جز ثروتمند ترینایی باید شبا ساعت ده خواب باشی

    موافقم ۵
    مخالفم ۱
 2. Farimani

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (35 ديدگاه)

  عجب پاسخ کوبنده ای 🤔

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 3. Kamy

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (500 ديدگاه)

  حق با آقای ماسکِ

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۷
 4. هادی

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (408 ديدگاه)

  همین دیروز پسره تو یوتوب ماشین با اپدیت اخر تسلا مد y میگیره میبره تست کنه ۳ بار اشتباه کرد اونم برا تست از خود کمپانی تسلا گرفت خیلی ضایعس الان ماسک جای دورغ گفتن بره یا درست کنه یا جمش کنه

  موافقم ۶
  مخالفم ۱۷
 5. kkato

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (3 ديدگاه)

  ماسک در نهایت پیروز میشه

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 6. Payfast

  ۶ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (490 ديدگاه)

  ماسک به منتقد : نخوندم 🗿

  موافقم ۴
  مخالفم ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا