تسلا

دومین فراخوان تسلا برای خودروهای مجهز به ویژگی بوم باکس

تسلا مجبور به فراخوان دوم خودروهای مجهز به ویژگی بوم باکس شده است. این خودروها نمی‌توانند قوانین الزامی فدرال برای هشدارهای صوتی عابران پیاده را پاس کنند. این خودروساز آمریکایی اولین بار تعداد ۵۷۹ هزار دستگاه از محصولات مجهز به ویژگی بوم باکس را در فوریه فراخوان کرده بود. هم‌اکنون فراخوان دوم نیز شامل خودروهایی است که در حال حاضر یا آینده به ویژگی‌های احضار عادی و هوشمند مجهز هستند یا مجهز خواهند شد.

در کل تعداد ۵۹۴۷۱۷ دستگاه خودرو در این فراخوان حضور خواهند یافت که شامل تسلا مدل ۳ تولیدی بین ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۲، تسلا مدل Y تولیدی بین ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲، تسلا مدل S تولیدی بین ۲۸ آگوست ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ و تسلا مدل X تولیدی بین ۲۸ آگوست ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ هستند. تسلا می‌گوید خودروهای شامل فراخوان قبلی دیگر نمی‌توانند بوم باکس را در زمان رانندگی فعال کنند. این خودروساز همان به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای خودروهایی که می‌توانند از راه دور با عملکردهای احضار عادی و هوشمند رانده شوند در نظر گرفته است و بنابراین مطمئن شده است خودروهای موردبحث قوانین هشدارهای صوتی عابران پیاده را رعایت می‌کنند.

تسلا یک فراخوان دیگر را نیز چند روز پیش اعلام کرده است. این فراخوان شامل ۷۲۸۹ دستگاه مدل X تولید شده بین ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۵ آوریل ۲۰۲۲ است. نقص این خودروها به زمانی مربوط می‌شود که شیشه‌های جلوی سمت راننده یا سرنشین پایین باشند و در این حالت احتمال تداخل کیسه هوای پرده‌ای ردیف جلو با تریم ستون A وجود دارد که از مؤثر بودن عملکرد کیسه هوا می‌کاهد و این موضوع با قوانین ایمنی فدرال در تضاد است. تسلا برای حل این مشکل تمامی کیسه‌های هوای پرده‌ای ردیف جلوی خودروهای موردبحث را به‌صورت رایگان تعویض خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا