تویوتا

همکاری تویوتا موتور و دایملر تراک برای توسعه تکنولوژی‌های پاک

شرکت آلمانی دایملر تراک به همراه تویوتا و دو شرکت هینو و میتسوبیشی اعلام کردند با یکدیگر روی توسعه تکنولوژی‌های جدید از جمله سوخت هیدروژن همکاری خواهند کرد تا با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند.

این شرکت‌ها اعلام کردند شرکت میتسوبیشی فوسو که سهامدار ارشد دایملر تراک است با هینو موتورز که سازنده کامیون‌های گروه تویوتاست ادغام خواهند شد. دایملر تراک و تویوتا موتور به‌صورت مساوی در این هولدینگ جدید سرمایه‌گذاری خواهند کرد هرچند به میزان سرمایه تزریق شده از دو طرف اشاره‌ای نشده است. کمپانی‌های موردبحث به دنبال کاهش آلایندگی کربنی و توسعه تکنولوژی‌هایی همچون رانندگی خودکار، سرویس‌های ارتباطی و اینترنتی و خودروهای برقی خواهند بود. کوجی ساتو مدیر اجرایی تویوتا می‌گوید:

این همکاری بین چهار شرکت به منظور تولید خودروهای تجاری آینده در ژاپن و جامعه حمل‌ونقل آتی شکل گرفته است

دو کمپانی سازنده کامیون روی توسعه خودروهای تجاری کار خواهند کرد تا در سطح جهانی محصولاتی رقابتی عرضه کنند. مارتین دام مدیر اجرایی دایملر تراک خاطرنشان می‌سازد:

ما در دایملر تراک به محصولات خود بسیار افتخار می‌کنیم زیرا کامیون‌ها و اتوبوس‌ها جهان را در حال حرکت نگه داشته‌اند؛ و به زودی آن با حذف آلایندگی خود چنین کاری را بهتر هم انجام خواهند داد. بیانیه امروز ما قدمی مهم در دستیابی به چنین آینده‌ای خواهد بود

خودروسازان سریعاً به دنبال هماهنگی با دنیا در جهت تولید محصولات پاک‌تر هستند و می‌خواهند به روش‌های گوناگون با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند. خودروهای تجاری همچون کامیون‌ها و اتوبوس‌ها سهم زیادی در زمینه آلایندگی حمل‌ونقل دارند و در برخی موارد رقبا با یکدیگر همکاری می‌کنند تا مزیتی رقابتی پیدا کرده و هزینه‌ها را نیز کاهش دهند. ساتو در این زمینه می‌گوید:

کار کردن به تنهایی سخت است و باید با یکدیگر همکاری کرد

اگرچه اتوبوس‌های سلول سوختی تویوتا در ژاپن کار می‌کنند اما نقطه قوت اصلی این شرکت قوای محرکه هیبریدی است. استقبال مشتریان از خودروهای برقی فراتر از انتظارات مقامات تویوتا بوده و این کمپانی با تغییرات مهم در سطوح مدیریتی خود خواهان تسریع در توسعه چنین محصولاتی است. نکته دیگر اینکه جزئیات ادغام دو شرکت یاد شده از جمله سهم سهامداران، نام کمپانی و ساختار آن در ۱۸ ماه آینده بررسی خواهد شد. هدف دایملر تراک و تویوتا موتور دستیابی به توافقی قطعی تا اوایل سال آینده و نهایی کردن کارها تا پایان سال ۲۰۲۴ است. البته این توافق نیازمند تائید سهامداران و رگلاتورها خواهد بود.

ساتوشی اوگیسو مدیر اجرایی هینو می‌گوید این توافق شانس یک شروع دوباره را به شرکتش می‌دهد چراکه تصویر ذهنی هینو نزد مشتریان پس از اعلام خبر دست‌کاری داده‌های آلایندگی محصولاتش در سال‌های گذشته به شدت مخدوش شد. او گفته است:

ما آرزوهای یکدیگر را متحد خواهیم کرد تا از حمل‌ونقل در جامعه حمایت کنیم و دست در دست یکدیگر توسعه تکنولوژی‌های جدید را جهت شکست دادن رقبای سرسخت در سطح جهانی را تسریع بخشیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۶ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۲ دیدگاه‌ها

 1. مرتضی علی وحیدی

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (118 ديدگاه)

  خدا کنه یه جوری بشه که هوا پاکیزه بشه

  موافقم 20
  مخالفم 0
  1. viper2

   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1144 ديدگاه)

   تویوتا بعد از همکاری و دست دادن باید دستشو با صابون بشوره

   موافقم 2
   مخالفم 31
   1. IMAN1199

    ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (1864 ديدگاه)

    شما با میر سلیم نسبتی داری که از این حرفا میزنی؟

    موافقم 33
    مخالفم 2
   2. IMAN1199

    ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (1864 ديدگاه)

    دایملر بنز بعد از همکاری و دست دادن باید دستشو با صابون بشوره

    کی گفته؟ یه میر سلیم نامی گفته

    موافقم 24
    مخالفم 2
 2. 911

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (567 ديدگاه)

  مطمئن باشید این یه ربطی به اون اعتراضاتی که بر علیه تویوتا داره ربط داره. به نظر من انرژی هایی که مثلا پاکن، از اون طرفم آلایندگی های خودشو داره.

  خوب یه چی دیگه که هس الان مثلا میخوان با این کارا بقول خودشون زمینو نجات بدن؟؟؟
  انگار میخوان برن با جاروبرقی هرچی دود و هوا کثیف هست، از بین ببرن؟؟؟
  اگه اینا به فکر زمین بودن میرفتن یه کاری میکردن که واقعا انجام بشه نه اینکه بخوان خودشون رو نشون بدن.
  البته به تویوتا بازا بر نخوره ها.
  من نظر خودم بود.

  موافقم 0
  مخالفم 23
  1. M

   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (196 ديدگاه)

   هیچ انرژی پاک نیست اما هر چقدر well to wheel ی انرژی کم تر باشه اون انرژی پاک تره که برق و هیدروژن نسبت به بقیه انواع انرژی پاک تر هستند(البته نه تو همه کشور ها)
   اما وسایل نقیلیه ای که با برق و هیدروژن کار میکنن مصرف انرژی بالاتری دارن برای تولیدشون تا انواع عادی
   ولی خب نباید گفت بدرد نمیخوره چون همیشه اوایل هر اختراع و تکنولوژوی رو نگاه کنید خیلی کاربردی و خوب نبوده اما به مرور درست شده
   و قظعا در اینده نزدیک این نقایص هم بر طرف میشه

   موافقم 4
   مخالفم 1
 3. Alan.r

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1114 ديدگاه)

  (این شرکت‌ها اعلام کردند شرکت میتسوبیشی فوسو که سهامدار ارشد دایملر تراک است با هینو موتورز که سازنده کامیون‌های گروه تویوتاست ادغام خواهند شد.)
  دایملر ۸۹ درصد از سهام فوسو رو در اختیار داره در واقع دایملر تراکس سهامدار فوسو است نه فوسو سهامدار دایملر https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%B3%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%B4%DB%8C_%D9%81%D9%88%D8%B3%D9%88

  موافقم 11
  مخالفم 0
 4. Alan.r

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1114 ديدگاه)

  به شدت منتظر نتایج همکاری این دو غول خودروسازی جهان هستم
  امیدوارم Actros genH2 هم به زودی معرفی بشه

  موافقم 14
  مخالفم 0
 5. اشکان

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (336 ديدگاه)

  هیدروژنی که عالیه ، ولی ژاپنی‌ها و اروپایی ها همیشه رو یه چیز کار می‌کنند ، تحقیقات و دو دستی تقدیم می‌کنند به کسی که قدرت ریسک داره ، مثل ایلان ماسک… فعالیت تو این زمینه ، نیازمند تشکیل یک اعتلاف اروپایی ، ژاپنی ، آمریکایه ، تمام خودروسازان قدیمی که از خودرو برقی ضربه خوردند !!! چون هیدروژن زیرساخت نیاز داره و هزینه بره….

  موافقم 3
  مخالفم 7
 6. ممد ژانگولر

  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (3848 ديدگاه)

  خوب خداروشکر شرکت معظم و مقدس تویوتا به دایملر واگذار شد و فروخته شد . به چینیها واگذار میشد همشون شبیهه هم میشدن

  موافقم 5
  مخالفم 6
  1. phonix

   ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1867 ديدگاه)

   واگذار شد ؟ عجب

   موافقم 3
   مخالفم 0
   1. ممد ژانگولر

    ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (3848 ديدگاه)

    جهت لذت بردن گفتم داداش 😉

    موافقم 4
    مخالفم 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا