تویوتا

وقتی تویوتا MR-S لباس پورشه باکستر را بر تن می‌کند!

در تایلند یک تویوتا MR-S با قیمت ۲۴ هزار دلار برای فروش گذاشته شده که در ظاهر کاملاً شبیه نسل اول پورشه باکستر شده است.

این روزها قیمت خودروهای اسپرت در حال افزایش است و لذت بردن از آن‌ها را برای بسیاری از علاقه‌مندان دشوار می‌کند. راه‌حل ارزان‌تر خرید یک رپلیکا (Replica به خودروهای معمولاً ارزانی گفته می‌شود که در ظاهر شبیه مدل‌های گران‌قیمت می‌شوند) است و شاید این تویوتا MR-S که لباس پورشه باکستر را بر تن کرده بتواند گزینهٔ مناسبی باشد. این خودرو که در تایلند برای فروش گذاشته شده است، ظاهر باکستر با قیمت بسیار کمتری نسبت به نمونهٔ اصلی ارائه می‌کند.

در این ماشین قسمت عقب و جلو کاملاً تغییر کرده‌اند تا شبیه نسل اول باکستر با چراغ‌های جلوی معروف به تخم‌مرغ نیمرو شود. سپر جلو اما کمی متفاوت از باکستر قدیمی است و بیشتر شبیه نسل جدید ۷۱۸ به نظر می‌رسد. در عقب خودرو شاهد نمای منسجم‌تری هستیم زیرا چراغ‌ها و سپر مستقیماً از باکستر گرفته شده‌اند. به‌طورکلی، این ماشین اگر کاملاً بی‌نقص نباشد اما نسبتاً زیبا و هماهنگ به نظر می‌رسد.

البته ازآنجایی‌که تویوتا MR-S یک رودستر موتور وسط است، تبدیل آن به باکستر راحت‌تر بوده است. بااین‌حال در اینجا خبری از پیشرانه‌های تخت قدرتمند پورشه نیست و یک موتور ۱.۸ لیتری چهار سیلندر تویوتا قرار گرفته که تنها ۱۴۰ اسب بخار قدرت دارد. البته، این موتور به یک گیربکس دستی متصل است و بنابراین هنوز هم می‌تواند رانندگی لذت‌بخشی را فراهم کند.

داخل خودرو اما جایی است که راز این تویوتای در لباس پورشه را فاش می‌کند زیرا کابین MR-S تغییر چندانی را تجربه نکرده و همچنان همان آمپرهای سه تایی و کنسول مرکزی نمونهٔ اصلی را می‌توان دید. البته روی غربیلک فرمان جای لوگوی تویوتا را لوگوی پورشه گرفته تا شاید کمی حس نشستن داخل باکستر را القا کند! ظاهراً این کار در تایلند زیاد انجام می‌شود زیرا غیر از نمونه، رپلیکاهای دیگری را هم برای فروش می‌توان پیدا کرد که بر اساس تویوتا MR-S ساخته شده‌اند.

هرچند این ماشین پرفورمنسی مشابه خودروهای گران‌تری که در ظاهر شبیه آن‌ها می‌شود را نخواهد داشت اما MR-S به‌خودی‌خود ماشین اسپرت جذابی است. این باکستر رپلیکا هم‌اکنون در تایلند با قیمت ۸۵۰ هزار بات معادل ۲۴,۶۰۰ دلار برای فروش گذاشته شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۱۷ دیدگاه‌ها

 1. ATX

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  تایلنده دیگه .
  حالا ازین ماشین چه استفاده ای میشه بماند 🤭😆

  موافقم 45
  مخالفم 2
 2. King 392

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  آقامون پورشه داره 😌
  پورشه آقاشون :

  موافقم 61
  مخالفم 1
 3. mercedes

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (332 ديدگاه)

  خیلیم ترتمیز و خوشگل

  موافقم 19
  مخالفم 5
 4. مشتاقی

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (168 ديدگاه)

  نمای جانبی زشتی داره

  موافقم 5
  مخالفم 17
 5. مهرانیان

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (58 ديدگاه)

  تقلید احمقانه دیگری از یک آسیایی بی ریشه و بی کیفیت. خواهش میکنم احساسی منفی ندین چون من میدونم دوام تویوتا بالاست ولی هرگز نمیتونه پا جای آلمانیها بذاره. اولین لندکروزر شرکت تویوتا درواقع با نامهای جیپ bj و fj عرضه شد و یک فول کپی از جیپ آمریکا بود. تویوتا و زیرگروه بزک شدش یعنی لکسوس هرگز به پای آلمانیها نمیرسند. اصلاً هیچ خودروسازی در جهان توانایی رقابت با آلمانیها رو نداره. دلم برای کسانی که توی ایران تویوتا سوار میشن و پز میدن واقعاً میسوزه چون دنیای کوچیکی دارند.

  موافقم 4
  مخالفم 44
  1. بهنام

   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (846 ديدگاه)

   منم دلم برای شما میسوزه که حتی تجربه ی یک بار سواری با هیچ خودروی آلمانی و یا تویوتا رو نداری ولی از روی عکس و استایل برای خودت فتوی صادر کردی . بنده خودم هم مثل شما هستم ولی به لطف دوستان و نزدیکان تقریباً همه ی خودروهای وارداتی پلاک ملی رو سوار شدم و تجربه ی مالکیت نزدیکان و دوستان رو کاملاً میدونم . با توجه به تجربیات خودم و نیمچه اعتقادی که دوستان به بنده دارن اتفاقا اکثر آنها رو به خرید خودروی ژاپنی و علی‌الخصوص تویوتا و لکسوس تشویق کردم و آنها هم کاملا از انتخاب خود راضی و خشنود بوده اند . یکی از بزرگترین و قدیمیترین سازنده های شهر ما که به بنده لطف دارن حدود ده یازده سال پیش به بنده گفتن آقا میخوام اوپیروس خودمو بفروشم و یه ماشین خوب بخرم . از بین اس کلاس یا ال ایکس 570 تو باشی کدومو برمیداری ؟ گفتم من باشم لکسوس میخرم گرچه ربطی به هم ندارن . گفت چرا ؟ استایل و پرستیژ بنز خیلی بالاست و من دوسش دارم .گفتم منم دوسش دارم زیاد ولی از اونجایی که شمارو میشناسم ، نحوه ی استفاده ی شما از ماشین رو میدونم من جای شما باشم لکسوس میخرم . شما ده سال دیگه برو پیش اونی که اس کلاس خریده بعد بشین فکر کن اس کلاس خریده بودی بهتر بود یا ال ایکس ؟

   موافقم 5
   مخالفم 2
  2. بهنام

   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (846 ديدگاه)

   منم دلم برای شما میسوزه که حتی تجربه ی یک بار سواری با هیچ خودروی آلمانی و یا تویوتا رو نداری ولی از روی عکی و استایل برای خودت فتوی صادر کردی . بنده خودم هم مثل شما هستم ولی به لطف دوستان و نزدیکان تقریباً همه ی خودروهای وارداتی پلاک ملی رو سوار شدم و تجربه ی مالکیت نزدیکان و دوستان رو کاملاً میدونم . با توجه به تجربیات خودم و نیمچه اعتقادی که دوستان به بنده دارن اتفاقا اکثر آنها رو به خرید خودروی ژاپنی و علی‌الخصوص تویوتا و لکسوس تشویق کردم و آنها هم کاملا از انتخاب خود راضی و خشنود بوده اند . یکی از بزرگترین و قدیمیترین سازنده های شهر ما که به بنده لطف دارن حدود ده یازده پیش به بنده گفتن آقا میخوام اوپیروس خودمو بفروشم و یه ماشین خوب بخرم . تز بین اس کلاس یا ال ایکس 570 تو باشی کدومو برمیداری ؟ گفتم من باشم لکسوس میخرم گرچه ربطی به هم ندارن . گفت چرا ؟ استایل و پرستیژ بنز خیلی بالاست و من دوسش دارم .گفتم منم دوسش دارم زیاد ولی از اونجایی که شمارو میشناسم ، نحوه ی استفاده ی شما از ماشین رو میدونم من جای شما باشم لکسوس میخرم . شما ده سال دیگه برو پیش اونی که اس کلاس خریده بعد بشین فکر کن اس کلاس خریده بودی بهتر بود یا ال ایکس ؟

   موافقم 4
   مخالفم 2
  3. شاعر

   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (235 ديدگاه)

   همون آلمان که گفتی بعد از جنگ جهانی تفکرات فاشیستی رو گذاشتن کنار و به حرفهای احمقانه ی برتری نژادی پایان داد
   همون آمریکا که ازش نام بردی یک قرن پیش خرد جمعیش به این نتیجه رسید نژاد پرستی کار بدیه و حقوق برابر با سیاه پوستان رو به رسمیت شناخت.
   وقتی که دیدم با تنفر تمام نوشتی “آسیایی بی ریشه” فهمیدم خیلی آدم داغانی هستی
   واقعا برات متاسفم

   موافقم 12
   مخالفم 1
  4. علی

   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (839 ديدگاه)

   در پاسخ به آلمان فن متعصب مهرانیان ، اگه آمریکا جلو شوروی را نمی‌گرفت الان آلمان امروزی یه چیزی مثل آلمان شرقی بود . اگه کمکهای مالی و تکنولوژی آمریکا نبود آلمان امروزی هم نبود که هی آلمان آلمان میکنی!!!

   موافقم 5
   مخالفم 8
   1. MC20

    ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (1759 ديدگاه)

    علی جان لطفا بیا پایین … برو پست ” بهترین خودروهای عضلانی آمریکایی در دهه ۸۰ میلادی ” ماله 3 روز پیشه چند تا کامنت در مورد آلمانی های سازنده آمریکا بعد جنگ ج دوم گذاشتم حتما بخون … این دوستمون حالا یه چیزی گفت … دلیل نمیشه ندونسته شما آلمان رو بکوبی … برو حتما پست رو بخون … ضرر نمیکنی …

    موافقم 4
    مخالفم 0
    1. Iman1199

     ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1864 ديدگاه)

     ولش کنید این آلمان فن نیست اصلا این اتفاقا فن زاپنه خودشو زده جای یه آلمان فن عمدا هیت میده تا بازخورد باب میلش بگیره
     شما زود باور نکنید این حرفا رو

     موافقم 6
     مخالفم 3
    2. Iman1199

     ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1864 ديدگاه)

     دوست عزیز ولش کنید اینجور که جناب مهرانیان خودشون تو نظرش نشون دادن ایشون آلمان فن نیست اصلا چون از تو حرفاش مشخصه که اتفاقا فن زاپنه خودشو زده جای یه آلمان فن عمدا هیت میده تا بازخورد باب میلش بگیره
     پس شما زود باور نکنید این حرفا رو

     موافقم 6
     مخالفم 2
   2. مهرانیان

    ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (58 ديدگاه)

    خطابم به آقای علی است. سخن شما کاملا اشتباه هستش و این صنعت آلمان بود که آمریکا رو نجات داده که من اثبات میکنم. همین طراحی بال پرنده که آمریکاییها بهش مینازند، یک کپی از Horten Ho 229 آلمان نازی است. آلمان موتور جت رو اختراع کرد و جاسوسان متحدین اسنادش رو سرقت کردند. آلمان بمب اتم رو ساخت و فقط در متد آب سنگین مشکل داشت و بمب رو تقدیم آمریکا کرد و آمریکا ژاپن رو با بمب زد و با این شیوه بود که نظام «یهود بین الملل» فروپاشی نکرد. اگر صنعت آلمان نبود، آمریکا از ژاپن شکست میخورد و نظم نوین یهودیان (ماسونری) شکست میخورد. برای همین است که مافیای بین المللی تا ابد از ژاپن کینه به دل دارند و به همین دلیل یک بار دیگه هم ژاپن رو نابود خواهند کرد. (یعنی آمریکا در جنگی زرگری بین کمونیسم و ژاپن، صنعت ژاپن را ویران خواهد کرد ببین الان گفتم.) البته دستشون به ما هم برسه بدتر از این کارو میکنند. شما در اشتباه مضمن هستید که میگید صنعت آمریکا باعث پیشرفت صنعت آلمان شده.!! آقای بهنام هم که شدیداً طرفدار تویوتای بزک شده هستند و تکلیفشون مشخصه.

    موافقم 1
    مخالفم 0
    1. iman1199

     ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1864 ديدگاه)

     کاری به بحث بین خودتون ندارم ولی یه مورد گفتی که اشتباه بود چون اگه بمب اتم نبود هم ژاپن هیچوقت نمی‌توانست برای امریکا تهدید جدی ایجاد کنه و امریکا برنده بود و شکست نمیخورد چون امریکا همینطور بدون بمب اتم هم برتری کاملی در همه موارد داشته و از لحاظ ژئوپلوتیک هم همینطور

     موافقم 3
     مخالفم 0
  5. MC20

   ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1759 ديدگاه)

   مهرانیان جان … شما دیدی ، قبول نیست …

   موافقم 1
   مخالفم 0
 6. زیزیگولو

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (5414 ديدگاه)

  بی پولی و حسرت و آرزو ……. کسی که ۲۰۰ هزار دلار پول نداره یه پورشه ۹۱۱ صفر کیلومتر بخره با ۲۵ هزار دلار یعنی یک هشتم پول یه پورشه ۹۱۱صفر کیلومتر میتونه اینو بخره!!!

  موافقم 15
  مخالفم 2
 7. MC20

  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1759 ديدگاه)

  این کاستوم بازیهای عاشقانه رو کلا دوست دارم … اول پدر عشق بسوزه … بعدش هم مرگ بر بی پولی … فقط یه عاشق بی پول ، میتونه این رو بخره تا با هربار نگاه کردنش یا وقتی داره دنده کشی میکنه ، به پورشه خیالی اش ، توی ذهنش برسه … عاشقی با بی پولی میشه قوز بالا قوز … باز هم به نظرم ، دمش گرم … کارش نسبت به پورشه تعریفی نداره ، اما نسبت به تویوتا طلاست … باید عاشق بی پول باشی تا از این لذت ببری …

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا