تویوتافوردفولکس واگن

پرفروش‌ ترین خودروهای جهان در سال 2021 به تفکیک کلاس بدنه و قیمت

آمار رسمی از فروش خودرو در سال ۲۰۲۱، موفقیت چشم‌گیر تویوتا و فورد و فولکس‌واگن را به وضوح نشان می‌دهد. همچنین، کراس‌اورهای اندازه متوسط خانوادگی، مثل سال قبل رشد تقاضا در بازار جهانی داشته‌اند.

در سال ۲۰۲۱، تویوتا راو۴ توانست عنوان پرفروش‌ترین خودروی جهان را کسب کند و کرولا به جایگاه ارزشمند دوم رسید. تسلا مدل ۳ برای نخستین بار توانست به فهرست ۱۰ وسیله‌ی نقلیه پرتقاضا در دنیا برسد و رتبه‌ی نهم را کسب کند. در سال ۲۰۲۱، رشد فروش ۴۰ درصد برای تسلا مدل ۳ وجود داشت و جمعا ۵۰۸ هزار دستگاه از این خودرو تحویل خریداران شد.

تویوتا راو4

تا قبل از سال ۲۰۲۱، هرگز محصولی در کلاس شاسی‌بلند یا کراس‌اور، موفق به کسب جایگاه نخست پرفروش‌ترین خودروی جهان نشده بود. رتبه‌ی سوم و ششم این فهرست هم به ترتیب در اختیار هوندا CR-V و  هوندا H-RV قرار گرفت. در سال ۲۰۲۱، تویوتا راو۴ و تویوتا کرولا، تنها خودروهای جهان با آمار فروش بیش از یک میلیون دستگاه بودند.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس شاسی بلند و کراس‌اور

بعد از تویوتا راو۴ هوندا CR-V و هوندا H-RV به ترتیب نیسان ایکس‌تریل، مزدا CX-5، هاوال H6، فولکس واگن تیگوان و فورد اسکیپ، بیشترین فروش کلاس شاسی بلند و کراس‌اور در سال ۲۰۲۱ را کسب کردند.

مهم‌ترین رویداد این گروه، رشد فروش ۲۰ درصدی برای هوندا H-RV  است. این خودرو، در ژاپن، چین، امریکای جنوبی و جنوب شرق آسیا با استقبال خریداران روبرو شد. در کلاس کراس‌اورهای کوچک، فولکس‌واگن T کراس نزدیک‌ترین رقیب هوندا H-RV محسوب می‌شود؛ اما در سال ۲۰۲۱، تقریبا نصف رقیب فروش داشته است. هیوندای کرتا و کیا سلتوس د رتبه‌های سوم و چهارم این گروه هستند.

تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر ۲۰۲۱ در کلاس شاسی‌بلندهای پهن پیکر (midsize/big SUV) فروش ۴۴۳ هزار دستگاه داشت و رتبه‌ی اول گروه خود را کسب کرد.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس هاچبک و شهری

سال ۲۰۲۱ هم‌زمان با افزایش تقاضا برای کراس‌اورها، مدل‌های کوچک با کاهش خرید روبرو شدند. پرفروش‌ترین هاچبک جهان در سال گذشته، ولینگ هانگونگ با ۳۹۱ هزار دستگاه است. این خودروی کامپکت تمام برقی در چین تولید می‌شود و با آستانه قیمت ۴ هزار دلار، به شدت مورد توجه مردم این کشور است.

رتبه‌های دوم تا چهارم کلاس هاچبک، به ترتیب در اختیار فولکس واگن پولو، سوزوکی سوئیفت و تویوتا یاریس است. نکته‌ی جالب اینکه، سایپا تیبا با فروش ۲۷۳ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۱، رتبه‌ی پنجم این گروه را کسب کرد. فروش جهانی فولکس واگن گلف در سال گذشته، ۲۶۸ هزار دستگاه بود.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس سدان کوچک

مشابه سال‌های قبل، تویوتا کرولا فروش بسیار خوب در بازار جهانی را ادامه داد و رتبه‌ی نخست کلاس سدان کامپکت را کسب کرد. جایگاه‌های بعدی این گروه به نیسان سنترا، هوندا سیویک، فولکس واگن لاویدا و هیوندای الانترا رسید.

تویوتا کرولا 2023 سدان

تویوتا کرولا سدان در سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیون و صدهزار دستگاه فروش داشت. این میزان، تقریبا ۶۰ درصد بیش از نیسان سنترا و بیش از دوبرابر هوندا سیویک سدان است.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس سدان خانوادگی

تویوتا کمری در سال ۲۰۲۱، موفق به فروش ۶۸۱ هزار دستگاه شد؛ درحالی‌که رقبای مشهور این خودرو، شامل هوندا آکورد و نیسان آلتیما، ۴۸۱ هزار و ۲۷۷ هزار دستگاه فروش داشتند.

تویوتا کمری

بعضی منابع خبری، تسلا مدل ۳ و بی‌ام‌و سری ۳ را در کلاس سدان خانوادگی و هم‌گروه تویوتا کمری معرفی کرده‌اند. به هر حال، این خودروها با فروش ۵۰۸ هزار و  ۳۲۹ هزار دستگاه، جایگاه بسیار خوبی در بازار جهانی داشته‌اند. این آمار به وضوح نشان می‌دهد که تسلا مدل ۳، پرفروش‌تر از هوندا سیویک، بی‌ام‌و سری ۳، مرسدس بنز کلاس C و بسیاری دیگر خودروهای باسابقه در بازار دنیا است.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس لوکس

موفقیت چشمگیر بی‌ام‌و سری ۵ در سال ۲۰۲۱، این خودرو را به جایگاه نخست کلاس لوکس رساند. مطابق پیش‌بینی‌ها، مرسدس بنز کلاس E با فروش ۲۳۱ هزار دستگاه و اختلاف ۴۱ هزار عدد، رتبه‌ی دوم گروه خود را کسب کرد. جایگاه‌‌های سوم و چهارم و پنجم کلاس لوکس، به‌ترتیب در اختیار آئودی A6، لکسوس ES و فولکس پاسات چین (Passat Lingyu) قرار گرفت.

در سال‌های اخیر، فوکلس‌واگن توانسته است با سنجش دقیق بازار چین، نسخه‌ای لینگیو از پاسات را با ابعاد بزرگ‌تر نسبت به مدل استاندارد پاسات اروپا تولید کند. این خودرو، حالا یک مدل لوکس با آستانه قیمت ۲۵ هزار دلار است که در چین تولید می‌شود.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس وانت اندازه متوسط و بزرگ

در سال ۲۰۲۱، رقابت نزدیک فورد F-150 و تویوتا هایلوکس، با فروش ۵۶۲ هزار دستگاه از وانت امریکایی به پایان رسید. تویوتا موفق به عرضه‌ی ۵۴۹ هزار هایلوکس در این مدت شد و جایگاه نخست وانت‌های اندازه متوسط را کسب کرد. به لطف بازار امریکا و کانادا و مکزیک، شورولت سیلورادو، دوج رم و فورد رنجر، رتبه‌ی دوم تا چهارم پرفروش‌ترین وانت‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را به دست آوردند.

وانت فورد

در کلاس وانت‌های اندازه متوسط، فورد رنجر، ایسوزو D مکس، تویوتا تاکوما و نیسان ناوارا، پرفروش‌ترین وانت‌های جهان بعد از تویوتا هایلوکس بودند. هایلوکس، رنجر و ایسوزو، خودروهایی بسیار محبوب و پرتقاضا در استرالیا و کشورهای جنوب شرقی محسوب می‌شوند.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس اسپرت

فور موستانگ مشابه سال ۲۰۲۰، پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان در سال ۲۰۲۱ شد. این خودرو به آمار عرضه‌ی ۷۰ هزار دستگاه رسید.

فورد موستانگ

جالب‌تر اینکه دوج چلنجر توانست با افزایش تقاضا، فروش بیشتری نسبت به پورشه ۹۱۱ داشته باشد و رتبه‌ی دوم گروه خود را کسب کند. شورولت کوروت هم بعد از مدتی نسبتا طولانی، موفق شد جایگاه چهارم پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان را با تحویل ۳۷ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۱ کسب کند. پورشه ۹۱۱ در همین مدت، ۳۸ هزار دستگاه فروش داشت. مزدا MX5 در جایگاه پنجم پرفروش‌ترین خودروهای اسپرت جهان، ۲۷ هزار مدل را تحویل خریدار داد.

پرفروش‌ترین خودروهای جهان در کلاس ون کوچک و متوسط / MPV

طی سال‌های اخیر تقاضا برای خودروهای ون در اروپا و امریکا با کاهش چشمگیر روبرو بوده است. مردم این مناطق برای استفاده‌ی خانوادگی، شاسی‌بلندها را ترجیح می‌دهند؛ درحالی‌که برای مصارف تجاری و باربری، ون‌های بزرگ، انواع وانت و کامیون‌ کوچک (کامیونت) بیش از گذشته مورد توجه هستند.

سوزوکوی ارتیگا

در اروپا و امریکا کلاس MPV یا ون خانوادگی، معمولا برای حمل بار استفاده نمی‌شود. افراد بلند قد و تنومند هم، راحتی کافی در این کلاس خودرویی ندارند. احتمالا به همین دلیل، چین و کشورهای شرق آسیا با متوسط قر کمتر از ۱۷۰ سانتی‌متر، بیشترین تقاضا را برای انواع MPV دارند. این خودروها در معابر باریک و پرترافیک آسیایی، مناسب باربری و مصارف تجاری نیز هستند.

ون ولینگ MPV

سوزوکی ارتیگا GX، از سال ۲۰۱۸ در هند، اندونزی و میانمار تولید می‌شود. این مدل در سال ۲۰۲۱، موفق به فروش ۲۱۱ هزار دستگاه شد. البته سه مدل ون ساخت ولینگ هانگوانگ چین، مجموعا ۵۳۳ هزار دستگاه فروش داشتند اما تقاضا برای هر کدام از آن‌ها، کمتر از سوزوکی ارتیگا بود.

ون یبوک GL8

 جایگاه چهارم پرفروش‌ترین MPV جهان در سال ۲۰۲۱ ، به بیوک GL8 رسید. این مدل در چین تولید می‌شود و سال گذشته ۱۵۷ هزار خریدارداشته است. بیوک GL8 در چین، آستانه قیمت ۳۳ هزار دلار دارد.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

مطالب مشابه

‫۵۸ دیدگاه‌ها

 1. Erfan

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (536 ديدگاه)

  ژاپنی رحم ندارن برترین ها همیشه یا تویوتا یا هوندا یا نیسان یا مزدا

  موافقم 120
  مخالفم 19
  1. Erfan

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (536 ديدگاه)

   حالا یکی میاد میگه سانتافه بهتر از راو ۴ و هیوندا تونسته تویوتا رو زمین بزنه😂

   موافقم 98
   مخالفم 20
   1. JDM lover

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (886 ديدگاه)

    همین امار فروش و خیلی چیزای دیگه نشون میده ژاپن هنوز کاملا برتری داره به کره

    موافقم 96
    مخالفم 16
   2. Thex

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (122 ديدگاه)

    معذرت میخوام
    اونهایی که آقای رامین میگفت توی صف ماشین های چینی بودند واقعا توی صف ماشین بودند یا رستوران بقل نمایندگی؟
    چون توی لیست نمیبینمشون😂😂😂

    موافقم 32
    مخالفم 15
    1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (2342 ديدگاه)

     البته در این فهرستف چند مدل چینی هست، مثل هاوال H6 ، ولینگ مینی و ولینگ MPV

     موافقم 41
     مخالفم 9
    2. سهند

     ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (662 ديدگاه)

     آقای اشتری آمار فروش آئودی a6 و لکسوس es چقدره؟
     در ضمن چرا آمار فروش سدان و شاسی بلند فول سایز نیست؟

     موافقم 7
     مخالفم 3
   3. ارسلان

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (455 ديدگاه)

    عرفان
    توی لیست پرفروش ترین شاسی بلندها نوشته : ( تویوتا راو۴ هوندا CR-V و هوندا H-RV به ترتیب نیسان ایکس‌تریل، مزدا CX-5، هاوال H6، فولکس واگن تیگوان و فورد اسکیپ، بیشترین فروش کلاس شاسی بلند و کراس‌اور )

    حالا از ژاپنی ها انتظار میرفت اما وقتی اسم هاوال چینی توی لیست هست ولی هیچ خبری از هیچ کره ای ها نیست از جمله پالسید و تلوراید و سانتافه و توسان و … در حالی که کلی این ماشینا رو توی بوق کرنا کردن ولی حتی یک مقاله هم راجب هاوال در نیومد

    همین قضیه خودش یه دنیا حرف برای گفتن داره

    موافقم 17
    مخالفم 3
  2. datsun

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (3496 ديدگاه)

   اون چندتایی که پست دیروز میگفتن کره ژاپن رو له کرده و رفته دوران ژاپنی تموم شده الان قیافشون دیدنیه🙂 هر چند حرف مفت کنتور نمیندازه ولی واقعیت روببین.

   موافقم 88
   مخالفم 13
   1. کیان

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (1435 ديدگاه)

    اونا روشون خیلی بیشتر از این حرفاست، البته بالاخونه ک تهی باشه هرچقدر هم توضیح بدی و … تغییری ایجاد نمیشه. دیگه غرور نوجوانی و ارزوها و پر و بال دادن به خواسته ها باعث توهمات هم میشه

    موافقم 53
    مخالفم 14
    1. شهاب

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     کیسه هوای تاکاتا 💨💣 نیسان روگ و تویوتا راو۴🔥🔥 فراخوان مزدا در آمریکا بخاطر عنکبوت 🦀🦀

     موافقم 11
     مخالفم 73
   2. شهاب

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    کیسه هوای تاکاتا 💨💣 نیسان روگ و تویوتا راو۴🔥🔥🔥 فراخوان مزدا در آمریکا بخاطر عنکبوت 🦀🦀🦀

    موافقم 8
    مخالفم 65
    1. دکتر استاپ

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (257 ديدگاه)

     گل پسر فراخوان بخاطر کیسه هوا و تارعنکبوت بهتر از یاتاقان زدن توی کارکرد۱۰۰ تا و به صدا افتادن دفرانسیل و گیربکس خورد کردنه😂😂😂
     (راستی توی دهات ما خرچنگامون شبیه عنکبوتای شماست)

     موافقم 67
     مخالفم 14
    2. شهاب

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (251 ديدگاه)

     استاپ جان در کل نمایندگیهای آسان موتور و کرمان موتور اگر این مواردی که گفتی رو پیدا کردی و بهم نشون دادی قبوله ! آخه تَوَهُم تا کجا ؟ 😂😂 فراخوان بخاطر عنکبوت خیلی ضایع هست و آبرو بر

     موافقم 8
     مخالفم 49
    3. دکتر استاپ

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (257 ديدگاه)

     شهاب جان ما خودمون واردات و پخش لوازم یدکیه
     میتونم همین الان برات اسپورتیج بیارم توی ۳ ماه دوبار گیربکس خورد کرده دوبارشم خودمون براش گیربکس اوردیم.

     آبروبر هم سانتافه ۲۰۱۵هست که اسفند یاتاقان زد و بعد ۱۳ هم یاتاقان زد.

     میتونم بهت تویوتا هایلوکس ۲۰۱۵ با کارکرد ۵۶۰ هزار کیلومتر نشون بدم که فقط آب و روغن و جلوبندیش‌ سرویس شده همین الانم هر روز تو شرکت داره کار میکنه.
     حیف راه ارتباطی نیست

     موافقم 39
     مخالفم 8
   3. دکتراستاپ

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (257 ديدگاه)

    کره خودشو با کیفیتش نشون داد الان هیوندای کیا هایی که مدل هاشون حتی ۲۰۱۵_۱۶ هست هرچی خرج کنی و پول بریزی توشون دوباره از یجای دیگشون خرج در میاد.
    ژاپن هم خودشو با کیفیت بالاش ثابت کرد یک ویدیو طی چندروز گذشته توی یوتوب خیلی ویو گرفته که مزدا۳۲۳ فابریک با کارکرد ۲میلیون کیلومتر اونم توی آفریقا سرچ کنید میاد

    موافقم 40
    مخالفم 14
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (10232 ديدگاه)

     بَه‌بَه

     ببینید چه کسی تغییر موضع داده ( دکتر استاپ ) !

     اگر دوستان حافظه‌ی ضعیفی دارند ، برگردند به مقالاتی چند وقت اخیر که دکتر استاپ برای کره یقه جر میداد و حالا شده مُدافع ژاپنی و مخالف کره‌ای !

     حاجی سیستم آفتاب‌پرست را به هم ریختی ، پشم بِهِش نمونده ، بگو از کجا جنس میگیری !
     یا بهتره بگی نقشه‌اَت چیه تا بهتر با مُراوده کنیم !

     موافقم 11
     مخالفم 10
    2. دکتر استاپ

     ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (257 ديدگاه)

     نوید من از وقتی یادم میاد فن ژاپن بودم
     یادمم نمیاد از کره دفاع کرده باشم

     موافقم 8
     مخالفم 6
    3. ناروئی

     ۲ تیر ۱۴۰۱
     سوابق: (13 ديدگاه)

     دکتر استاپ کاملا حق با توئه
     پدر من تویوتا کرونا مدل 1978 داره پانزده سال یک تک تومن روی فنی ماشین خرج نکرده بود تا همین دو ماه پیش ک بخاطر سهل انگاری خودش موتور گرفت بعدش بردیم تعمیر کار جالب اینجاست ک موتور صفر بود
     و تابحال اچار نخورده بود مکانیک هم پشماش ریخته بود کیلومتر ماشین چند سال پیش خراب شده بود اونم روکارکرد هفتصد هزار خدامیدونه شاید یک ملیون ب بالا کار کردش بود هنوز ک هنوزه سرپاست مث سگ کار میکنه

     موافقم 1
     مخالفم 2
   4. Clean energy (سلام فرمانده)

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (1333 ديدگاه)

    خدایی من دیگه با وصفی که خیلی دوس دارم بحث کنم ولی باید جلو خودتو بگیری و جوابشونو ندی
    کلا خیلیا اینطورین
    من به شخصه خیلی دارم سعی میکنم
    ولی واقعا بعضی حرفای بعضیا واقعا آدمو به معنای کلمه عصبی میکنه
    یارو میاد پالسیدو با ال ایکس مقایسه میکنه و میگه پالسید بهتره://
    من به نظرت با این یارو بحث کنم جواب میده حرفای من؟

    موافقم 8
    مخالفم 4
  3. seßehr

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (5 ديدگاه)

   فراخوان تویوتا برای جمع‌آوری یک میلیون خودروی هیبریدی به دلیل احتمال آتش‌ گرفتن موتور……۲-نشت سوخت با خطر آتش سوزی، دردسر تازه تویوتا …..۳-فراخوان میلیونی تویوتا به خاطر پمپ سوخت معیوب……۴-فراخوان میلیونی تویوتا در آمریکا ، از مشکلات نرم افزاری تا باز نشدن ایربگها…….۵-فراخون سه میلیون و دویست هزار تویوتا و لکسوس به ‌دلیل مشکل پمپ سوخت و احتمال اختلال در کارکرد موتور محصولاتشان…….۶-شرکت تویوتا یک میلیون و ششصد هزار خودرو را به ‌دلیل نقص کیسه هوای ساخت شرکت تاکاتا در ژاپن فراخوان کرد………۷-فراخوان تویوتا برای سه میلیون و چهارصد هزار خودرو به دلیل نقص کیسه هوا که می تواند موجب عمل نکردن کیسه های هوا در هنگام بروز تصادف شود سه میلیون و چهارصد هزار دستگاه از محصولات خود در سراسر جهان را فراخواند……….۸-تویوتا برای پنج میلیون و هشتصد هزار خودرودر سراسر جهان که به ایربگهای معیوب تاکاتا مجهز هستند، فراخوان داد………۹- فراخوان شش میلیون تویوتا به دلیل نقص فنی و خطر شکسته شدن شیشه های خودرو به دلیل نقص فنی در سیستم بالابر آن عنوان شده است!!!!!!……….۱۰-فراخوان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه تویوتا در ژاپن و کشورهای دیگر به دلیل نقص فنی در سیستم هیبریدی خودروها که می‌تواند به افت سرعت منجر شود……..۱۱-فراخوان بیش از یک میلیون دستگاه تویوتا مدل کراس‌اوور CHR و پیروس در ژاپن، آمریکای‌شمالی، اروپا و دیگر مناطق بخاطر نقص در سیمکشی پیشرانه و احتمال آتش سوزی………۱۲-فراخوان مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ که مزدا در بیانیه این فراخوان در توضیح مشکل گفته: «خودروهای معیوب ممکن است در حین رانندگی به دلیل فعال شدن ناگهانی سیستم ترمز اضطراری خودکار به صورت کامل در وسط خیابان یا جاده متوقف شوند.»……۱۳-فرخوان مزدا در استرالیا بخاطر نقص فنی در خودروهای دیزلی……..۱۴-مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ به دلیل مشکلی در کمربند ایمنی و چراغ هشدار کمربند ایمنی سرنشین جلو فراخوان شد که به ‌گفته شرکت خودروسازی مزدا، ممکن است کمربند ایمنی و چراغ غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین جلو در این خودرو به درستی کار نکند……..۱۵-فراخوان مزدا در بازار چین بخاطر نقص در پمپ سوخت………۱۶-مزدا به دلیل ترمز ناگهانی در برخی از خودروهایش فراخوان داد!!!!!!!دلیل این فراخوان که در ایالات‌متحده انجام می‌شود، نقص سیستم ترمز خودکار اضطراری (ای‌ایی‌بی) است. این نقص می‌تواند ترمز‌ها را به‌طور ناگهانی درگیر کند و از این رو ممکن است خودروی عقبی به مزدا برخورد کند………..۱۷-راخوان مزدا ۲ و ۳ برای مشکل صندلی خودرو و حرکت ناگهانی صندلی خودرو در آمریکا!!!!!!!!………..۱۸-مزدا تعدادی از خودروهای SUV خود را به دلیل نقص در سیستم کنترل جریان بنزین این خودرو فراخوان خوانده است. این فراخوان شامل دویست و هفده هزار و پانصد خودرو SUV مزدا به دلیل این نقص می شود…………۱۹-فراخوان مزدا ۳ به خاطر احتمال در رفتن چرخ!!!!!!که ختی سایت پدال هم خبرش رو پوشش داد………۲۰-فراخوان مزدا ۳ به خاطر برف‌پاک‌کن‌های معیوب………..۲۱- این خیلی جالبه : شرکت خودروسازی “مزدا” ژاپن از ترس عنکبوت‌ها فراخوانی را برای جمع‌آوری ده‌ها هزار خودرو خود داد!!!!!!!!……..۲۱-فراخون نیم میلیون مزدا که دلیل این فراخوان مشکلی است که برای پمپ روغن هیدرولیک این خودروها پیش آمده و ممکن است به از دست رفتن کنترل فرمان منجر شود…….۲۲-فراخون هوندا در استرالیا به دلیل مشکل پمپ سوخت…….۲۳-فراخوان دو میلیون و هفتصد هزار دستگاه هوندا به دلیل معیوب بودن کیسه هوا…..۲۴-فراخوان صد و سی هزار دستگاه هوندا در کانادا بخاطر مشکل فنی میل گاردان……….۲۵-فراخوان چهار صد و سی و هفت هزار دستگاه هوندا از مدل پیکاپ‌های «ریجلاین» و سواری‌های «آکورد» و «تی آل ایکس» در آمریکا به خاطر ریسک آتش سوزی……..۲۶-فراخوان نه صد هزار دستگاه هوندا به دلیل نقص در صندلیهای ردیف دوم…..۲۷-فراخوان یک میلیون و چهارصد هزار دستگاه خودروی هوندا آکورا را به علت نقص در پمپ سوخت……..۲۸-فراخوان یک میلیون چهار صد هزار محصول هوندا در آمریکا به خاطر سه مشکل نرم افزاری و میل لنگ که پدال خبرش رو پوشش داده بود……۲۹-فراخوان یک میلیون و هفتصد هزار خودروی هوندا در سراسر جهان به خاطر آتش سوزی……۳۰-فراخوان نیم میلیون هوندا به دلیلی نقص فنی که در همین رابطه هوندا اعلام کرد که طی زمان شلنگ فرمانهای خودکار ممکن است خراب شده و موجب نشتی شوند. نشست مایع فرمان خودکار نیز ممکن است به آتش سوزی در اتومبیل یا ایجاد دود منتهی شود……۳۱-فراخوان هوندا برای شاسی بلند پایلوت ۲۰۱۶ به دلیل مشکل نشت باک……..۳۲- فراخوان هوندا برای دو میلیون و صد هزار دستگاه از محصولاتش به دلیل ریسک وقوع آتش سوزی……..۳۳-
   فراخوان نیسان برای ۳۹۴هزار خودرو در آمریکا به‌دلیل نقص فنی در سیستم ترمز…….۳۴-
   فراخوان میلیونی نیسان به علت نقص درب صندوق عقب حتی پراید هم مشکل درب صندوق عقب نداره…….۳۵-فراخوان یک میلیون دویست هزار نیسان به دلیل نقص دوربین دید عقب….۳۶-فراخوان نیسان برای چهل و هفت هزار خودروی الکتریکی……..۳۷-فراخوان نیسان برای رفع نقص هجده هزار خودرو در بازار روسیه …….۳۸- فراخوان نیسان در آمریکا به دلیل نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت …….۳۹- فراخوان دویست و پانزده هزار دستگاه خودروی نیسان در آمریکا به دلیل نقص فنی و احتمال آتش سوزی………۴۰-فراخوان نیسان برای ریسک آتشسوزی ، به دلیل وجود احتمال نشت روغن ترمز که خطر وقوع آتش سوزی را متعاقباً افزایش می‌دهد……..۴۱-فراخوان نیسان در آمریکا و کانادا برای تعمیرات یک میلیون و سیصد هزار نمایشگر!!!!!!!!……….۴۲-فراخوان نیسان آلتیما ۲۰۲۰ به خاطر لاستیک‌های معیوب……۴۳-فراخوان نیسان برای رفع نقص چراغ ترمز ۸۰ هزار خودرو…….۴۴-فراخوان عجیب برای نیسان قشقایی به دلیل نقص در سیستم بی سی ام ……..۴۵-فراخوان عجیب نیسان به خاطر خاموش شدن ناگهانی موتور در مدلهای ناوارا و جیوک …….۴۶-فراخون سه میلیون و پانصد هزار دستگاه نیسان به دلیل احتمال کار نکردن ایربگهای سمت سرنشین صندلی جلو……۴۷-فراخوان نه صد و چهل و هشت هزار میتسوبیشی اوتلندر در استرالیا به‌دلیل مشکل کمربند ایمنی صندلی‌های عقب که خود پدال هم خبرش رو گذاشت…….۴۸- فراخوان میتسوبیشی در آمریکا به دلیل داغ شدن بیش از حد موتور…….۴۹-فراخوان بزرگ میتسوبیشی به دلیل نقص در واحد هیدرولیکی سیستم ای سی یو…….۵۰-شرکت میتسوبیشی به دلیل دو مشکل مجزا بیش از ۱۳۰ هزار خودرو را فراخوان می‌کند. این مشکل‌ها ممکن است دید راننده را کاهش دهند و درنتیجه احتمال تصادف افزایش یابد‌ ۵۱-فراخوان میلیونی تویوتا در آمریکا؛ از مشکلات نرم افزاری تا باز نشدن کیسه هوا و ایربگ ۵۲-فراخوان ۲/ ۳ میلیون تویوتا و لکسوس به دلیل ایراد پمپ سوخت و احتمال اختلال در کارکرد موتور محصولات تولیدی ۵۳- شرکت تویوتا ۶/ ۱ میلیون خودرو را به‌ دلیل نقص کیسه هوا تاکاتا فراخوان کرد ۵۴-فراخوان تویوتا برای ۳.۴ میلیون خودرو به دلیل نقص کیسه هوا ۵۵-فراخوان ۱.۲ میلیون دستگاه خودروی تویوتا و لکسوس در آمریکا به خاطر نقص در پمپ سوخت ۵۶- فراخوان تویوتا برای جمع‌آوری یک میلیون خودروی هیبریدی به دلیل احتمال آتش سوزی ۵۷- فراخوان تویوتا به دلیل حریق در لندکروز ۷۰ و…. ۵۸- فراخوان یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو مزدا به سبب بروز نقص در کیسه هوای آنها ۵۹- فراخوان جهانی مزدا از مرز دو میلیون خودرو گذشت!!! به دلیل نقص در ایربگ ۶۰-فراخوان مزدا به خاطر ترمز ناگهانی و عملکرد ناقص ترمز دستی که منجر به حرکت خودرو در زمان پارک بودن خودرو میشود ۶۱- فراخوان نیم میلیون مزدا به سبب ایراد در پمپ روغن هیدرولیک این خودروها که ممکن است به از دست رفتن کنترل فرمان منجر شود ۶۲-فراخوان میلیونی نیسان به علت نقص صندوق عقب ۶۳-فراخوان نیسان برای ۳۹۴هزار خودرو در آمریکا به‌دلیل نقص فنی در سیستم ترمز ۶۴-فراخوان نیسان برای ۴۷ هزار خودروی الکتریکی -نیسان برای رفع نقص ۱۸ هزار خودرو در بازار روسیه۶۵-فراخوان نیسان به دلیل نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت ۶۶-فراخوان نیسان برای تعمیرات ۱.۳ میلیون نمایشگر ۱۸- فزایش فراخوان نیسان برای کیسه هوای معیوب ۶۷-فراخوان نیسان آلتیما ۲۰۲۰ به خاطر لاستیک‌های معیوب ۶۸-فراخوان تویوتا بخاطر احتمال انفجار خودرو های هیبرید ۶۹-فراخوان هوندا بخاطر در صندوق عقب ۷۰-فراخوان مزدا بخاطر مشکلات موتور ، ۷۱- فراخوان ۱.۸ میلیونی تویوتا به علت آتش سوزی

   موافقم 13
   مخالفم 70
   1. شهاب

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    😂😂😂😂 ای ول

    موافقم 7
    مخالفم 35
    1. TML BN

     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (1058 ديدگاه)

     شهاب واقعا خوب دفاع میکنی و استقامت داری ولی متاسفانه هر چی میخوای تار عنکبوت اینا رو بگو ولی لیست فعلا دست ژاپنی هاست
     من هیچوقت به کره توهین نمیکنم چون در سطح خودش خوبه ولی درست نیست سانتافه و سورنتو از لندکروز اینا بهتره

     موافقم 34
     مخالفم 6
   2. Ilia2008

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (163 ديدگاه)

    و هوندا سیویک ها و تویوتا هایلوکس هایی که بعد از ۳۰ سال هنوز تو محروم ترین و فقیر ترین مناطق دنیا مثل ساعت کار می کنن

    موافقم 38
    مخالفم 4
    1. Iman99

     ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (1864 ديدگاه)

     بادوام ترین خودروی جهان مرسدس بنز معماری از آلمان ( اروپا ) و ولوو سوئد ( بازم اروپا ) و جنرال موتورز و فورد امریکا هستن
     میتونید برید ببینید
     قبلا هم مطالبش کار شده بود بار ها در چندین پست
     خودرویی کی نمی میرد
     با دوام ترین خودروی جهان
     جالب تر اینکه رکورد دار بیشترین درصد تعداد خودروهای سالم که هنوز در جاده ها در حال حرکت هستن هم همین ماشین هست
     یعنی هنوز درصد زیادی از بنز های معماری از ۵۰ سال پیش تا الان هنوز زنده هستن و در جاده ها در حال حرکتن مثل خودرو های امریکایی برتر
     رکورد دار دوام و بالاترین کارکرد کیلومتر در جهان در لیستی که قبلا منتشر شده بود ۱۰ تای اول همه اروپایی و امریکایی هستن
     کلا بهترین از همه نظر خدایی در همه چیز اروپا و امریکا هستن که خدایی در همه چیز از همه نظر بهترین هستن همه چیز هم از خودشونه
     بقیه بحثا دیگه فقط اذیت کردن خودتونه

     موافقم 9
     مخالفم 2
    2. Iman99

     ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
     سوابق: (1864 ديدگاه)

     فقط میتونید بزنید تو سر و کله خودتون و کره و ژاپن رو با هم مقایسه کنید اینها در سطح خودشون با هم مقایسه میشن ولی به گرد پای اونهایی که گفتم نمیرسن و نمیتونن هم برسن فروش هم کلا جزء ملاک ها قرار نمیگیره

     موافقم 7
     مخالفم 2
   3. Erfan

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (536 ديدگاه)

    تبریک میگم شما خیلی بیکارید.
    در ضمن این هم عادیه که هرچی تعداد فروش یه ماشین بیشتر باشه خب اگه مشکلی هم پیش بیاد تعداد ماشین بیشتری اون مشکل رو در پیش میگیره.که خیلی عادیه.
    در ضمن اینکه یه کمپانی به نظرتون فراخوان بده و مشکل رو حل بکنه خوبه یا یه کمپانی مثل سایپا حالا مثلا اصلا فراخوان نده طبق عقاید شما یعنی اون کمپانی عالیه و هیچ مشکلی نداره.😂
    یعنی الان شرایطی داریم که مثلا سانتافه خود آقا یاتاقان بزنه میگم اینه منتاژ ژاپن بوده😂
    یعنی کل جهان نمی‌فهمن عقل ندارن میرن تویوتا میخرن بعد دوستان باز میگن فقط کره آپشن پرست.
    در ضمن دوستان کره ای لطفا یه ماشین اسطوره ای همتای gtr.سوپرا و نیسان زد از کره به من معرفی کنید با تشکر.

    موافقم 40
    مخالفم 5
   4. دکتراستاپ

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (257 ديدگاه)

    داداش من سهامدار هیوندای کیا هم بودم انقدر براش تایپ نمیکردم

    موافقم 35
    مخالفم 7
   5. حسین

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (225 ديدگاه)

    بیشتر یه مقاله نوشتی تا نظر.

    موافقم 12
    مخالفم 5
   6. بهنام

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (823 ديدگاه)

    باشه بابا باشه تو درست میگی 😂

    موافقم 5
    مخالفم 3
   7. فرامرز

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (227 ديدگاه)

    فکر کنم وقتی اینهمه تایپ میکنی شدت عصبی بودن خودت رو نشون میده و بیشتر کاربرها نمیخونن و فقط بهت دیس میدن دوست عزیز

    موافقم 5
    مخالفم 1
   8. پارسا

    ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (282 ديدگاه)

    یا خدا حاجی عجب حوصله ای داری دمت گرم

    موافقم 1
    مخالفم 0
   9. اردلان

    ۶ آبان ۱۴۰۱
    سوابق: (64 ديدگاه)

    داداش تویه امریکایی فن سوپر دیوتی تعصبی هستی🗿❤️‍🔥

    موافقم 0
    مخالفم 0
  4. سپهر

   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (377 ديدگاه)

   تو رنج اقتصادی…تو سگمنت لوکس حرف اول و اخرو المان میزنه

   موافقم 3
   مخالفم 1
  5. سپهر

   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (377 ديدگاه)

   دیگه لیستی که سایپا تیبا توش هست اینقد خوشحالی نداره…مهم سگمنت لوکسه که حرف اول و اخرو المان میزنه

   موافقم 3
   مخالفم 2
   1. Iman99

    ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (1864 ديدگاه)

    تو سگمنت سدان کامپکت ب ام و و بنز هستن از اروپا
    تو خودرو های اسپرت هم فورد و پورشه هستن

    تو سگمنت وانت ها و پیکاپ ها و آفرودر ها فورد و جنرال موتورز هستن
    که بیشترین فروش رو دارن که همه یا از اروپا هستن و یا از امریکا
    هرچند که میزان فروش بعنوان پارامتر مقایسه ای فنی نباید درنظر گرفته شه
    چون برتری همیشگی با همون اروپا و یا امریکا بوده و هست این بهترین بودن تو همه چیز حتی

    موافقم 6
    مخالفم 1
 2. JDM lover

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (886 ديدگاه)

  پرچم ژاپن بالاست 💪💪
  فورد موستانگ هم که مثل همیشه پرفروش ترین خودروی اسپرت جهان شد

  راستی اون تیبایی گفتید ، واقعیت داره؟؟ یعنی سایپا هم تونسته مقام بیاره ؟ 😂😂

  موافقم 48
  مخالفم 7
  1. محسن

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (158 ديدگاه)

   اره کوییک ، اونم وحشتناک سال پیش رتبه جهانی کوییک 98 بوده امسال شده 47 .

   موافقم 32
   مخالفم 0
  2. دکتر استاپ

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (257 ديدگاه)

   داداش صدرصد
   توی بخش سدان های لوکس به دلیل خطای محاسباتی تیبا شیشم شد پاسات پنجم که ایشالا سال بعد اولیم

   موافقم 22
   مخالفم 7
 3. کیان

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (1435 ديدگاه)

  حالا یکی میاد میگه هیوندای 2 ساله تاسیس شده، وگرنه الان از 1 هم بالاتر بود مثلا !!!

  موافقم 24
  مخالفم 9
  1. شهاب

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   کیسه هوای تاکاتا 💨💣 نیسان روگ و تویوتا راو۴🔥🔥🔥 فراخوان مزدا در آمریکا بخاطر عنکبوت 🦀🦀🦀

   موافقم 4
   مخالفم 48
   1. seßehr

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (5 ديدگاه)

    🤣🤣😂👏👏

    موافقم 3
    مخالفم 22
   2. Ilia2008

    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (163 ديدگاه)

    به خدا اون عنکبوت نیست خرچنگه 😂😂

    موافقم 12
    مخالفم 2
  2. حسین

   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (1094 ديدگاه)

   سقف رشد هیوندای پر شده. اگه برندی بخواد به جایگاه بالاتر برسه لازمه از خودش هم یک سری ابداعات نشون بده و خلاصه یه حرکتی بزنه. نه برند کپی کاری مثل هیوندای که تمام هنرش چهار سیلندر صد اسبی و صد وپنجاه اسبی با دوام و کیفیت پایین هست. حتی خودروهای چینی هم مشکلات فنی هیوندای کیا رو ندارن.
   نه بلدن آفرودر بسازن، نه سوپراسپرت، نه هایپرکار، نه تو مسابقات جهانی حرفی واسه گفتن دارن، نه ابداع و نوآوری خاصی به صنعت خودرو اضافه کردن. تنها هنرشون شیش ماه یکبار فیس لیفت کردنه.
   الانم که توسط خودروسازی چین دارن یه لقمه میشن

   موافقم 39
   مخالفم 6
   1. شهاب

    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (251 ديدگاه)

    باشه تو راست میگی 🤣🤣 کره ایها هر چی که باشن و هر کاری هم که کرده باشن اما بخاطر عنکبوت فراخوان ندادن😂😂

    موافقم 8
    مخالفم 36
 4. M

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (180 ديدگاه)

  تویوتا در امار کلی اوله با 2.5 million sales
  گروه فولکس واگن با 1.9 million
  سوم اتحادیه رنو-نیسان-داچیا(و چند تا زیر برند دیگه هست) 1.7 million که برای سال پیش رو دیگه این فروش رو نخواهد داشت به خاطر جنگ اوکراین
  چهارم هم گروه هیوندایی با 1.6ملیون
  پس کره ای ها طبق امار زیاد فروش بدی ندارن ولی اختلافش با تویوتا زیاده
  https://www.focus2move.com/world-car-group-ranking/

  موافقم 19
  مخالفم 3
 5. علی

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (134 ديدگاه)

  ژاپن نابود کرد!!
  فقط اونایی که فروش کره ای هارو با ژاپنی ها مقایسه میکنن!
  هنوز مونده کره به ژاپن بزرگ برسه!!!!

  موافقم 37
  مخالفم 5
 6. Ali-mg

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (51 ديدگاه)

  فقط سری پنج جدید یه چیز دیگست
  مردمم چیزای خوبی میخرن

  موافقم 6
  مخالفم 5
 7. Aboalfazl demon

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (519 ديدگاه)

  موستانگ چه رازی توش هست که انقد محبوبه

  موافقم 16
  مخالفم 4
  1. Clean energy (سلام فرمانده)

   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (1333 ديدگاه)

   میدونی چی؟ اینکه واقعا به معنای کلمه از ماشینای گنگه
   واقعا به معنای کلمه لات و شارلاتانه
   اصن میاد جلو آلمانی آمریکایی ژاپنی و همهههههه باید ۹۰ درجه خم بشن از شدت گنگستر بودنش✌😎
   لامصب عاشق این ماشینم
   خیلی زیباست
   خیلی با وقاره…. اصن یه چیزیه…. از جلو هم یه چیز دیگه اس

   موافقم 8
   مخالفم 1
 8. samurai

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (546 ديدگاه)

  تو بخش وانتم تویوتا یه مثقال فشار بیاره فوردو میکشه پایین :))
  بعدم بازم میگم فقط امار خرید ماشین که امارو کامل نمیکنه امار خرید جایزه و صد افرینم باید نوشته بشه :))

  موافقم 28
  مخالفم 10
  1. Iman99

   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (1864 ديدگاه)

   اینی که گفتی مهم نیست چون فروش ملاکی برای مقایسه نیست
   ولی اگه بنا بر مقایسه باشه برترین و بهترین ها از همه نظر فقط اروپا و امریکا هستن که از همه نظر بهترین هستن در همه چیز اروپا و امریکا مثلا در سوپر اسپرت ها مثل پورشه و مرسدس و فورد و یا وانت ها و پیکاپ تراک ها و امریکا فورد و جنرال موتورز و لندروور و جیپ بهترین هستن از همه نظر با در نظر گرفتن معیار های برتری به این نتیجه ای که گفتم میرسید

   موافقم 3
   مخالفم 0
 9. ارین صاحب جمعی

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (1074 ديدگاه)

  طبیعتا تو اقتصادی ژاپن تویوتا آلمان فولکس واگن و فورد امریکا حرف اول میزنن و کره خیلی باید جون بکنه تا از لحاظ فروش غلبه بکنه

  موافقم 13
  مخالفم 3
 10. meysam

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (3540 ديدگاه)

  باریکلا به تویوتا آبروی آسیا
  تسلا هم بدمصب خیلی خوب داره خودشو میکشه بالا

  موافقم 22
  مخالفم 4
 11. Hadi

  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (580 ديدگاه)

  تویوتا کرولا 👌🏼😍

  موافقم 13
  مخالفم 3
 12. hssn

  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (477 ديدگاه)

  من فقط جذب رتبه پنجم هاچ‌بک ها سلطان تیبا شدم
  راست میگفتن ، رقابتمون جهانیه… 😂

  موافقم 19
  مخالفم 1
 13. مرتضی

  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (196 ديدگاه)

  افتخار هر ایرانی تیبااااا

  موافقم 14
  مخالفم 1
 14. امپراطوری خورشید

  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (46 ديدگاه)

  ناوگان امپراتوری ژاپن همیشه پیروز 💪💪💪

  موافقم 15
  مخالفم 3
  1. Iman99

   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (1864 ديدگاه)

   شکست خورده بد ژاپن بد شکست خورده همیشه 👎👎👎👎👎👎👎👎👎

   موافقم 2
   مخالفم 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا