آموزشمقالات

بهترین دزدگیر ماشین؛ 8 دزدگیر پرفروش خودرو

در این مقاله به ویژگی‌های یک دزدگیر خوب برای خودروها اشاره و بهترین دزدگیر ماشین را خدمت شما عزیزان معرفی کرده‌ایم.

دزدگیر ماشین چیست؟

قبل از آنکه بهترین دزدگیر ماشین را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم بهتر است کمی به خود این وسیله و ویژگی‌های آن بپردازیم. همان‌گونه که می‌دانید قیمت خودرو در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و حالت سرمایه‌ای آن بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌آید. طبیعی است که مالکان خودروها جهت حفاظت از خودروی خود هر اقدامی را انجام دهند و یکی از این موارد نصب دزدگیر روی وسیله نقلیه است؛ اما دزدگیر ماشین چیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟

شاید شنیدن این موضوع کمی عجیب باشد اما اولین بار در سال ۱۸۹۶ و تنها چند سال پس از اختراع اولین خودروی درون‌سوز بود که اولین گزارش سرقت خودرو ثبت شد! از آن زمان تاکنون خودرو هدف پیش‌فرض بسیاری از سارقان بوده است چراکه به وفور در خیابان‌ها تردد می‌کنند و فروش آن‌ها امر راحتی است. گزارش‌ها نشان می‌دهد در هر ۲۰ ثانیه یک خودرو در آمریکا به سرقت می‌رود و بنابراین جای تعجبی ندارد که مالکان دنبال گزینه‌هایی همچون دزدگیر باشند. البته دزدگیر مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید قبل از خرید با انواع دزدگیر آشنا شد. همچنین همیشه سوالی درباره مقایسه دزدگیر با ردیاب خودرو و برتری هریک نسبت به دیگری پیش می آید که پاسخ همه آنها در مقالات قبلی پدال وجود دارد.

دزدگیر ماشین وسیله‌ای است که با اعلام هشدارهای صوتی ریسک سرقت خودرو را کاهش می‌دهد. ساده‌ترین نوع این وسیله از چند سنسور متصل به یک آژیر خطر یا هشدار تشکیل می‌شود. در این نوع دزدگیرهای ابتدایی یک سوئیچ به درب راننده وصل می‌شود و درصورتی‌که درب راننده توسط سارق باز شود آژیر به صدا درمی‌آید. چنین سیستمی با استفاده از یک سوئیچ، چندین تکه سیم و یک آژیر خطر قابل‌استفاده خواهد بود؛ اما داستان دزدگیرهای مدرن امروزی متفاوت است چراکه از بخش‌های زیر تشکیل شده‌اند:

 • سنسورهای مختلف شامل سوئیچ‌ها، سنسورهای فشار و تشخیص‌دهنده‌های حرکتی
 • آژیر هشداری که معمولاً صداهای گوناگون و متمایزی را ایجاد می‌کند
 • دریافت کننده رادیویی برای کنترل بی‌سیم کلید ریموت
 • باتری برای کارکرد هشدار صوتی
 • واحد کنترل کامپیوتری که همه‌چیز را بررسی می‌کند و مغز دزدگیر محسوب می‌شود

زمانی که سوئیچ‌ها و سنسورهای نصب شده در خودرو باز و بسته شدن درب و هرگونه حرکات غیرعادی را تشخیص دادند واحد کنترل کامپیوتری دستگاه‌های هشدار دهنده همچون بوق، چراغ‌ها و آژیر خطر نصب شده را فعال می‌سازد. البته تفاوت‌هایی در نوع سنسورها و دستگاه‌های بکار رفته در دزدگیرها وجود دارد. اگرچه واحد کنترل کامپیوتری معمولاً به باتری اصلی خودرو متصل می‌شود اما معمولاً منبع قدرت پشتیبان نیز وجود دارد. این باتری مخفی زمانی بکار می‌آید که باتری اصلی به دلایلی از کار بیفتد. از آنجایی که برخی سارقان اقدام به قطع کابل باتری اصلی می‌کنند بنابراین این موضوع یکی از نشانه‌های سرقت خودرو به شمار می‌رود و باعث فعال شدن آژیر خطر می‌شود.

از جمله سنسورهای بکار رفته در دزدگیر ماشین می‌توان به سنسورهای درب، سنسورهای شوک، سنسورهای پنجره و فشار و سنسورهای حرکت اشاره کرد. همچنین انواع مختلفی از هشدارهای صوتی و بصری وجود دارد. برای مثال در برخی دزدگیرها فقط آژیر مخصوص خود آن پخش می‌شود اما برخی دیگر باعث فعال شدن بوق، چراغ‌های راهنما و حتی چراغ‌های اصلی خودرو نیز خواهند شد. در مدل‌های پیشرفته‌تر امکان پخش پیام‌های صوتی نیز هنگام نزدیک شدن فردی ناشناس به خودرو وجود خواهد داشت. یکی دیگر از بخش‌های اصلی دزدگیر ماشین فرستنده است که انواع مختلفی دارد. با این دستگاه شما می‌توانید از راه دور دستورات لازم را به واحد کنترل اصلی دزدگیر بفرستید. طرز کار این فرستنده اساس مشابه اسباب‌بازی‌های رادیو کنترلی است و از موج‌های رادیویی برای ارسال پیام‌های خاص استفاده می‌کند. وظیفه اصلی فرستنده خاموش و روشن کردن دزدگیر خواهد بود. در اکثر مدل‌ها با خاموش و روشن کردن دزدگیر چراغ‌های راهنما روشن خواهند شد تا فعال و غیرفعال شدن آن را به شما نشان دهند.

بهترین دزدگیر ماشین؛ ۸ دزدگیر پرفروش خودرو

پس از بررسی اجمالی این سیستم ایمنی و امنیتی خودرو نوبت به معرفی بهترین دزدگیر ماشین در بازارهای جهانی می‌رسد. اکثر این سیستم‌ها در کشور ما نیز قابل انتخاب هستند.

 • دزدگیر کار لاک

دومین نسل دزدگیرهای کار لاک بهترین گزینه برای اکثر مشتریان خواهند بود چراکه با قیمتی مناسب امنیت خودرو را تا حد زیادی تأمین می‌کنند. این دزدگیر دارای برنامه موبایلی ویژه‌ای است که در هر نقطه‌ای همراه مالک خواهد بود و با تشخیص هرگونه حرکت غیرعادی در خودرو هشدارهای لازم را صادر خواهد کرد. حتی امکاناتی نظیر پایش نوجوانان و رانندگی آن‌ها نیز در این دزدگیر تعبیه شده است. از دیگر نقاط قوت این دزدگیر می‌توان به جی‌پی‌اس اشاره کرد که جزئیات تردد خودرو را ارائه می‌کند.

نقاط قوت: برنامه موبایلی هوشمند، پایش سلامت باتری، صدور هشدارهای رانندگی غیرعادی

نقاط ضعف: ندارد

 • دزدگیر وایپر

برند وایپر جزو مشهورترین برندهای بازار است و به خاطر ارائه دزدگیرهای کارا شناخته می‌شود. دزدگیر جدید ۳۵۰ PLUS 3105V نیز همین مسیر را ادامه می‌دهد و اگرچه کمی گران است اما کیفیت و امکانات آن ارزش چنین چیزی را دارد. این دزدگیر سه کاناله همه ویژگی‌های موردنیاز مالکان را برآورده می‌سازد که از جمله آن‌ها می‌توان به حفاظت در برابر سارقان، جی‌پی‌اس و استارت از راه دور اشاره کرد. از دیگر امکانات دزدگیر وایپر می‌توان به ورود بدون کلید اشاره کرد.

نقاط قوت: پایش جی‌پی‌اس، ایموبلایزر پیشرانه، برد بلند

نقاط ضعف: ندارد

 • دزدگیر اینستال گیر

اینستال گیر نیز در لیست بهترین دزدگیر ماشین حضور برجسته‌ای خواهد داشت چراکه دزدگیرهای کارا را با قیمتی مناسب عرضه می‌کند. ریموت این دزدگیر دارای چهار دکمه برای کنترل است و یک ریموت دیگر نیز در کنار آن ارائه می‌شود. از جمله ویژگی‌های دزدگیر اینستال گیر می‌توان به ورود بدون کلید، کنترل پنجره‌ها و باز کردن درب صندوق اشاره کرد. در کل با سیستمی ساده اما مؤثر روبرو هستیم که ریسک سرقت را کاهش می‌دهد.

نقاط قوت: قیمت مناسب، صدای آژیر زیاد

نقاط ضعف: ندارد

 • دزدگیر سایتک

دزدگیر آسترا A15 این شرکت اکثر نیازها را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توان از مزیت ورود و خروج بدون کلید نیز استفاده کرد. نصب راحت و ویژگی‌های هوشمند جزو نقاط قوت این دزدگیر هستند. سایتک این دزدگیر را با ۲ ریموت که دارای ۵ دکمه است ارائه می‌کند. یکی از بهترین ویژگی‌های A15 را می‌توان تائید هویت دومرحله‌ای دانست که با کمک برنامه موبایلی کار می‌کند.

نقاط قوت: نصب راحت، تائید دومرحله‌ای دسترسی به خودرو

نقاط ضعف: ندارد

 • دزدگیر تکناکس

این سیستم جزو کاراترین دزدگیرهای بازار به شمار می‌رود و اگر به دنبال دزدگیری با بیشترین صدا باشید بی‌شک تکناکس جزو بهترین‌ها خواهد بود. نیازی به گفتن نیست که ویژگی‌های هوشمند دیگری نیز در دزدگیر تکناکس وجود دارد. سیستم حرکت PIR تکناکس هرگونه تحرک مشکوک اطراف خودرو را تشخیص می‌دهد و صدایی در حد ۱۱۰ دسی‌بل را منتشر می‌کند. البته سیستم فقط با باز شدن غیرمجاز درب یا پنجره فعال خواهد شد و حساسیت زیادی به لمس بدنه نخواهد داشت.

نقاط قوت: صدای بلند ۱۱۰ دسی‌بل، دارای دو پورت شارژ USB، باتری پشتیبان با شارژ ۶ روز

نقاط ضعف: برد ۸ متری متوسط

 • دزدگیر کاربست

دزدگیر کاربست دارای سیستم دو راهی است که با قیمت مناسب و ویژگی‌های امنیتی درخور عرضه می‌شود. کلید ریموت این سیستم دارای نمایشگری کوچک برای نشان دادن وضعیت خودرو خواهد بود و می‌توان مواردی همچون باز و بسته بودن درب‌ها، استارت زدن پیشرانه و… را بررسی کرد. صدای تولیدی دزدگیر کاربست نیز تا ۱۲۰ دسی‌بل می‌رسد که قابل‌توجه است. همچنین می‌توان سنسورهای اضافی را برای صندوق‌عقب، درب و همچنین سنسور ضربه خریداری کرد.

نقاط قوت: برد قابل‌توجه، صدای هشدار ۱۲۰ دسی‌بل

نقاط ضعف: نیازمند قطعات اضافی برای ویژگی‌های هوشمند

 • دزدگیر ایزی گارد

ایزی گارد EC201-M9 یکی دیگر از گزینه‌های قابل‌اعتنای بازار است که از ویژگی‌هایی همچون نمایشگر LCD سود می‌برد. این نمایشگر با ابعاد ۱.۷۳ اینچ همه‌چیز را بررسی می‌کند. استارت از راه دور پیشرانه نیز باعث رفاه بیشتر مالک خواهد شد. سیستم دزدگیر دو راهی نیز از ریموت قدرتمند با برد قابل‌توجه سود می‌برد هرچند نقاط ضعفی نیز وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب در خودروهای بنزینی اشاره کرد. در حقیقت برای نصب ایزی گارد در خودروهای دیزلی باید سوئیچ‌های اضافی را تهیه نمود.

نقاط قوت: استارت از راه دور، نمایشگر LCD، برد ۸۰۰ متری

نقاط ضعف: عدم استفاده در خودروهای دیزلی

 • دزدگیر وکس

آخرین گزینه در لیست بهترین دزدگیر ماشین به شرکت وکس اختصاص دارد. محصولات این شرکت به خاطر ارائه ویژگی‌های سطح بالا با قیمت مناسب شناخته شده‌اند و مدل پرستیژ APS25Z حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این دزدگیر سنسور شوک دومرحله‌ای است به‌ گونه‌ای که با تشخیص هرگونه ضربه در شیشه‌ها، درب‌ها یا دیگر بخش‌های خودرو باعث پخش آژیر هشدار خواهد شد. همچنین اگر ضربه به خودرو ادامه‌دار باشد هشداری قوی با روشن شدن چراغ‌ها پخش می‌شود.

نقاط قوت: سنسور شوک دومرحله‌ای، قفل خودکار، قیمت مناسب

نقاط ضعف: ندارد

دزدگیر استیل میت

استیل میت در کشور ما برندی کاملاً شناخته شده است و محصولاتی کارا با قیمت مناسب را عرضه می‌کند. هم‌اکنون می‌توان دزدگیرهای متنوع این شرکت را با قیمت حدود ۸۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومان خریداری کرد.

دزدگیر ماجیکار

دیگر برند مشهور در کشور ما که طرفداران زیادی نیز دارد ماجیکار است. این شرکت انواع گوناگون دزدگیرهای ساده و پیشرفته را عرضه می‌کند و می‌توان آن‌ها را با قیمت بین ۱ تا ۱۴ میلیون تومان انتخاب نمود.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵۷ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۰ دیدگاه‌ها

 1. امیر

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (103 ديدگاه)

  بهترین دزدگیر همون قفل خودکاری هست که خود کارخانه بصورت فابریک روی ماشین تعبیه می‌کنه
  چیه آخه این دزدگیر هایی که میفروشن با اون بلندگو های مضخرف گاهی اوقات اشتباه می‌کنه یا ارور میده میبینی کله سحر داره بوق میزنه یه زمانی باب بود مردم میزاشتن الان دیگه مسخرست.

  موافقم 21
  مخالفم 51
 2. Rerace777

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (81 ديدگاه)

  من بیشتر اون دوج عکس تیتر چشممو گرفته!

  موافقم 22
  مخالفم 1
 3. 18:45

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (488 ديدگاه)

  👍👍🌹

  موافقم 8
  مخالفم 2
 4. میلیاردر مجازی

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (7 ديدگاه)

  فقط مجیکار . البته یکم کار کردن باهاش سخت هست اما فوق العاده هست با امکانات مناسب ‌ برد خوب استارت از راه دور خاموش کردن تایمر استارت کارکال و خیلی چیزای دیگه . نقاط ضعف که تا الان من حس کردن فقط یکم کار کردن باهاش سخت هست بخاطر همین هست که خیلی ها میگن قاطی داره اما اصلا اینطور نیست وقتی کارکردن باااش رو بلد نباشی هشداری بده نتونی رفعش کنی یک کلید رو اشتباه بزنی سخت تر میشه چون هر کیلید ممکنه به فاصله یک ثانیه کاربرد دیگه داشته باشه واسه همین اکثریت قسمت استارت از راه دور یا کنترل قفل کودک هوشمند رو غیرفعال میکنن .
  دوستان این یک تجربه شخصی در استفاده دراز مدت از این سیستم هست نه بر حسب آموزش دیدن یا دوره رفتن

  موافقم 29
  مخالفم 3
 5. mercedesamg

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (80 ديدگاه)

  مجیدکار😂

  موافقم 8
  مخالفم 0
 6. Enzo Ferrari 2008

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (1208 ديدگاه)

  یه سوال مجیکار برای کجاست

  موافقم 3
  مخالفم 1
  1. امیر

   ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   برای کره جنوبی

   موافقم 0
   مخالفم 1
 7. بی وطن

  ۱۶ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (105 ديدگاه)

  دوستان کسی از ردیاب جی پی اس روی ماشین استفاده کرده؟یا همون دزدگیرهایی که جی پی اس هم داره و با موبایل کار می‌کنه ممنون میشم اگه استفاده کردید تجربه تون رو در میان بذارید.

  موافقم 0
  مخالفم 1
  1. امیرعلی

   ۱۶ شهریور ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   باسلام
   من از دزدگیر زتونیکس استفاده میکنم،هم دزدگیره هم ردیاب،
   کارایش ایناس ،دزدگیر هست ردیاب هست شنود داخل کابین داره از طریق برنامه تلفن میشه ماشین خاموش کرد روشن کرد قفل کرد باز کرد از باز شدن درها کاپوت و صندق باخبر شد حتی از فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری
   ردیابشم ک فوق‌العاده هست هرجا باشه ماشین ردیابی میشه و میشه خاموشش کرد و یا شنودش فعال کرد

   موافقم 10
   مخالفم 0
   1. MOHAMAD

    ۹ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (1 ديدگاه)

    باسلام و تبریک سال نو
    لطفا مدل و برند دزدگیر رو ارسال فرمایید.
    سپاس

    موافقم 0
    مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا