متفرقه

یادبود کن بلاک با ویدئویی از 30 سال فعالیت حرفه‌ای

اعضای تیم جیماکانا به یاد کن بلاک، اسطوره‌ی رانندگی نمایشی و مسابقات رالی جهانی، یک فیلم کوتاه از جذاب‌ترین لحظات زندگی او منتشر کرده‌اند.

درگذشت کن بلاک، با واکنش گسترده در سراسر جهان همراه شد. رانندگی باسرعت بالا و اجرای صحنه‌های بدلکاری، هرگز نتوانست عمر او را کوتاه کند؛ اما حادثه در تعطیلات کریسمس، پایانی غم‌انگیز برای کن بلاک بود.

کن بلاک، متولد کالیفرنیا در سال ۱۹۶۷ بود. از دوران کودکی ورزش‌های پرخطر با اسکیت‌برد و اسنوبرد را شروع کرد. در نوجوانی و پیش از آغاز رانندگی حرفه‌ای، کن بلاک در رقابت‌های متنوع دوچرخه‌سواری  BMX و موتور کراس، با موفقیت‌های پرتعداد شرکت داشت.

شهرت کن بلاک از سال ۲۰۰۵ و حضور در مسابقات رالی قهرمانی جهان  (WRC شروع شد. تا سال ۲۰۰۹ برای سوبارو رانندگی کرد و پشت فرمان WRX STi نشست. سپس قرارداد با فورد و افتخارآفرینی با فوکس RS RX تا سال ۲۰۱۴ را ادامه داد.

فورد موستانگ کن بلاک

کن بلاک، به مدت ۱۰ سال حضور در بالاترین سطح رقابت‌های رالی جهان را تجربه کرد؛ اما باوجود برتری در مسابقات مختلف، هرگز به قهرمانی فصل نرسید. او ۳ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳، نائب قهرمان جهان شد. کن بلاک از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به مسابقات متنوع رالی و رالی کراس خارج از رقابت‌های WRC وارد شد و مقام‌های گوناگون کسب کرد.

کن بلاک در سال ۲۰۱۱، تیم رالی حرفه‌ای هونیگان را با نام کامل Hoonigan Racing Division تاسیس کرد. شرکت مانستر، تولیدکننده‌ی نوشابه انرژی زا، مهم‌ترین حامی مالی این تیم بود. تا سال ۲۰۱۳، کن بلاک راننده‌ی اصلی هونیگان باقی ماند.

از سال ۲۰۰۸ فعالیت کن بلاک در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های تلویزونی آغاز شد. او نخستین راننده‌ای بود که توانست میلیون‌ها بازدیدکننده در فیسبوک داشته باشد. سپس در اپیزودی از تاپ گیر با جیمز می نیز حضور پیدا کرد.

کن بلاک تاپ گیر

بعد از موفقیت چشمگیر در سایت‌های مختلف اینترنتی، کانال اختصاصی یوتیوب با نام KenBlockHHIC  سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. در ابتدا صرفا ویدئوهایی از رانندگی برای مسابقات رالی جهان منتشر شد اما خیلی زود با جذب حامیان مالی از شرکت‌های مختلف، فیلم‌های دریفت نمایشی کن بلاک به میلیون‌ها بازدید رسیدند.

سری ویدئوهای مشهور کن بلاک در سبک جیمکانا، عمدتا توسط کانال یوتیوب هونیگانز (TheHoonigans) منتشر شده است. جیمکانا (Gymkhana) نوعی از رقابت‌های رانندگی حرفه‌ای مرسوم در انگلستان، استرالیا و نیوزیلند محسوب می‌‌شود که طی زمان‌گیری برنده را مشخص می‌کند. مهارت دریفت برای موفقیت در مسابقات جیمکانا تعیین کننده است.

اعضای تیم هونیگانز، متشکل از کارشناسان فنی و گروه فیلم‌سازی، مرگ غم‌انگیز کن بلاک را با انتشار یک ویدئوی یادبود از لحظات مختلف زندگی حرفه‌ای او، گرامی داشته‌اند. در انتهای این فیلم کوتاه، سخنانی از کن بلاک منتشر شده است که مخاطبان را به خطرپذیری و خلاقیت در زندگی تشویق می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب مشابه

‫۱۷ دیدگاه‌ها

 1. amir

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (112 ديدگاه)

  همیشه در یاد ما ویراژ خواهد داد!

  موافقم 62
  مخالفم 0
 2. gholii

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با چه بدبختی ای ویدیو هاش رو با اینترنت های ارزون نیمه شب دانلود میکردم و صبح که بلند میشدم اولین کارم دیدن هنر نمایی های ایشون بود که شب قبل اش برای دانلود کردن اش کلی بدبختی کشیده بودم.آخرم نفهمیدیم چطوری در گذشت ولی به هر حال روحش شاد.

  موافقم 48
  مخالفم 0
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۳۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (2452 ديدگاه)

   با اسنوبرد درحال خوشگذرونی کریسمس، به رحمت خدا رفت

   موافقم 34
   مخالفم 0
   1. سجادی

    ۱ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (233 ديدگاه)

    واقعا آدم هرچقدرم که حرفه ای باشه اگر ایمنی رو رعایت نکنه امکان به فنا رفتنش بیشتر میشه. حالا یکی تو تفریح یکی تو کار و.. همین چند وقت پیش یه نفر اومد در انباریو تعمیر (فرز و جوشکاری) کرد بهش میگم آقا عینک بزن خطرناکه منو نگاه میکنه میخنده میگه من بیست ساله کارم اینه، یعنی عقل نباشه خیلی راحت جان به عذاب میفته، ایرانیام که خدای ادعاو.. تابستون هم یه نفر اومد آنتن! خونه درست کنه سقف شیرونیه بهش میگم آقا طناب ببند کلی از قبل سرچ کرده بودم طنابم گرفتم و اونجا آماده گذاشته بودم، اما هر چی اصرار کردم نبست، واقعا بلانسبت گاو

    موافقم 19
    مخالفم 0
   2. Mehdi

    ۱ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (2037 ديدگاه)

    (مخاطبان را به خطرپذیری و خلاقیت در زندگی تشویق می‌کند.)
    جونش در اثر همین خطر پذیری از دست داد
    نمیدونم شاید خودش راضی باشه که در اثر خطر پذیری و هیجان جونش از دست داده این باید بعد از مردنش ازش پرسید شاید خطر کرده ولی عشق و حال کرده از عمرش لذت برده

    موافقم 8
    مخالفم 2
   3. MehdiTurbo

    ۱ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (2037 ديدگاه)

    بعد دیدن این ویدئو حس کردم زندگی نکردم فقط زنده بودم انگار فیلم چیزی که دلم میخواست باشم پخش کردند
    یعنی علت اینکه زندگی نکردمش فقط پول بود ؟؟؟
    حقیقتا فکر نمیکنم قبلا شدیدا همچین تفکری داشتم چند وقت پیش فیلم یه نفر که زندگی همین شکل پر هیجان داشت و مدالم اورده بود میدیدم زندگیش تو یه اتاق بود وضع مالی انچنان نداشت حتی از خیلی از ماها پایین تر بود حداقل تو یه اتاق زندگی نمیکنیم
    ولی فکرش دنبال پول جمع کردن نبود و اونجا بود که فهمیدم واقعا داشتن این زندگیا پول نیست و خیلی ادما شاید حتی همین کن هم وقتی شروع کرد ادم پولدار انچنانی نبوده یه ادم متوسط بوده
    من اون شخص که دیدم زندگی نامه اش خیلی وضع مالی پایینی داشت ولی رفت سمت این زندگی و خیلی از ماها چون داشتن این داستانا رو پول میدیدیم همش نرفتیم سمتش
    نمیدونم ولی دلم میخواست زندگیش خوشحالم خوب زندگی کرده هر چند فکر میکنم وقتی زندگی خوب باشه خداحافظی کردن باهاشم سخته ولی وقتی داغونم باشه بعدش پشیمان میشی فکر کنم جفتش دردناکه اون از تمام شدن اون از درست استفاده نکردن

    موافقم 8
    مخالفم 1
   4. محی

    ۱ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (149 ديدگاه)

    با اسنومبیل بود ظاهرا

    موافقم 2
    مخالفم 0
   5. maranello550

    ۲ بهمن ۱۴۰۱
    سوابق: (31 ديدگاه)

    الله رحمت السین

    موافقم 1
    مخالفم 0
 3. Royal Driver

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (1293 ديدگاه)

  روحش شاد🖤🖤 واقعا حیف شد 💔

  موافقم 29
  مخالفم 0
  1. maranello550

   ۲ بهمن ۱۴۰۱
   سوابق: (31 ديدگاه)

   سلام پسر خاله

   موافقم 0
   مخالفم 0
 4. Amir mahdi @-1387

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (208 ديدگاه)

  خیلی فیلم زیبایی ای کاش که کن
  زنده بود

  موافقم 24
  مخالفم 0
 5. ح

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (12 ديدگاه)

  ۲۰

  موافقم 8
  مخالفم 0
 6. 911

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (566 ديدگاه)

  روحش شاد و یادش گرامی 😔😔

  موافقم 5
  مخالفم 0
 7. Taha Malek

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (921 ديدگاه)

  😔🖤🥀
  همیشه تو قلب ما زندس

  موافقم 8
  مخالفم 0
 8. Ali

  ۳۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  امیدوارم توی بهشت سوار بر ابرا دریفت بزنه
  :)
  زندگی شاد و پر باری داشت
  همینه که شادیاشو‌ به تصویر کشیدن خیلی آروم کننده و خوب بود…
  خداروشکر از زندگیش کمال استفاده رو‌ کرد
  و ماهم یاد بگیریم دنبال هیجان و شادی باشیم
  نه به قول یاس مثل همگان پی غم نان بدوییم
  و مثل اسبی باشیم که زوری شده یار درشکه …

  موافقم 10
  مخالفم 0
 9. Hassan

  ۱ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (110 ديدگاه)

  این کریسمس خیلی خونه خراب کن هست! اون از شوماخر اینم از بلاک! جمع کنن کریسمس رو

  موافقم 6
  مخالفم 0
 10. هوشنگ

  ۱ بهمن ۱۴۰۱
  سوابق: (3 ديدگاه)

  جنت مکان روحش شاد

  موافقم 2
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا