چشم اندازهفته نامه

۱۵ خودروی جذاب اما بد فروش در سال ۲۰۱۹!

اگرچه سال ۲۰۱۹ برای صنعت خودرو سال سخی بود اما برخی آمار برجسته وجود داشت. برای مثال ۴ دستگاه داج وایپر به فروش رفته است، خودرویی که چندین سال از توقف تولید آن می‌گذرد. همچنین برای اولین بار در بازه زمانی سه‌ماهه چلنجر پرفروش‌تر از موستانگ ظاهر شده است. تویوتا راو ۴ پرفروش‌ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا بوده و پیکاپ رم نیز توانسته برای اولین بار شورولت سیلورادو را کنار بزند.

اما در کل فروش خودرو در آمریکا نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۱ درصد کاهش یافته است. متأسفانه برخی خودروهای جذاب هم وجود دارند که در سال ۲۰۱۹ موردتوجه عموم قرار نگرفتند و ما قصد داریم آن‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 1. لکسس GS

آمار فروش: ۳۳۷۸ دستگاه

Lexus GS

این خودرو آینده‌ی مبهمی داشته و آمار فروش هم چنین چیزی را نشان می‌دهد. ما طرفدار پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری تنفس طبیعی ۴۶۷ اسب بخاری هستیم. افرادی که به دنبال چنین خودرویی باشند ب ام و سری ۵ یا M5 را ترجیح می‌دهند اما ما هنوز هم GS و GS F را به خاطر هزینه‌های نگهداری کم، قابلیت اطمینان، دینامیک رانندگی هیجان‌انگیز و تمایز نسبت به دیگر خودروها دوست داریم.

 1. تویوتا سوپرا

آمار فروش: ۲۸۸۴ دستگاه

Toyota Supra

ما انتظار داشتیم علیرغم آغاز تولید در ماه مارس، سوپرا در سال ۲۰۱۹ فروش بیشتری داشته باشد. این خودرو یکی از خبرسازترین محصولات اسپورت سال بوده است؛ اما سورپرایز واقعی اینکه پسرعموی ژرمنی این خودرو فروش بیشتری داشته است. ب ام و Z4 به خانه ۲۹۴۱ نفر راه یافته است. شاید تویوتا به فکر تولید نسخه روباز سوپرا هم باشد تا محبوبیت آن را بیشتر کند.

 1. نیسان ۳۷۰Z

آمار فروش: ۲۳۸۴ دستگاه

Nissan 370Z

ما می‌دانستیم که این خودرو در لیست حضور خواهد داشت. ۳۷۰Z خودرویی بسیار خوب است اما خب حدود ۱۰ سال از عمر آن می‌گذرد و به‌روزرسانی قابل‌توجهی هم در آن دیده نشده است. اخیراً تصاویر جاسوسی از محصول اسپورت نیسان در حال تست دیده شده و شاید تغییراتی در آن رخ دهد. نیسان به آینده این خودرو اشاره‌ای نداشته اما احتمال تولید نسل جدید آن بالاست.

 1. سوبارو BRZ

آمار فروش: ۲۳۳۴ دستگاه

سوبارو BRZ

یکی از ارزان‌ترین خودروهای اسپورت بازار سوبارو BRZ است که اگرچه با تویوتا ۸۶ اشتراک کامل دارد اما محصول تویوتا پرفروش‌تر بوده است. ۸۶ فروش ۳۳۹۸ دستگاهی داشته و حدود هزار دستگاه بیشتر از BRZ فروش داشته است. احتمالاً پیشرانه‌ای قوی‌تر می‌توانست فروش این دو خودرو را بالاتر ببرد زیرا طرفداران چندین سال است که به چنین مشکلی اشاره می‌کنند.

 1. جگوار اف تایپ

آمار فروش: ۲۲۷۹ دستگاه

جگوار اف تایپ

ما مطمئن نیستیم که فیس لیفت اخیر روی میزان فروش جگوار اف تایپ چه تأثیری خواهد گذاشت. مدل فعلی یک محصول اسپورت عالی بوده است. ظاهری عالی، پایداری و توازن خوب، قدرت بالا و استفاده از پیشرانه‌های با شخصیت جزو ویژگی‌های اف تایپ است. ما فکر می‌کنیم پیشرانه ۶ سیلندر سوپرشارژردار بهترین نیروگاه آهنین برای اف تایپ می‌باشد اما اگر قدرت ۳۸۰ اسبی آن کافی نباشد می‌توان پیشرانه ۸ سیلندر ۵۵۰ اسبی را انتخاب کرد. واقعاً سورپرایز شدیم که چرا این خودرو نتوانست آمار فروش بالای ۳ هزار دستگاه را ثبت کند.

 1. جنسیس G90

آمار فروش: ۲۲۳۸ دستگاه

جنسیس G90

مشکل سدان لوکس و پرچم‌دار جنسیس این است که نشان ژرمن‌ها را روی کاپوت خود ندارد و یک خریدار عادی فکر می‌کند جنسیس G90 تنها یک هیوندای است. این خودرو بازخوردهای خوبی از کارشناسان دریافت کرده اما مردم به این چیزها گوش نمی‌کنند و پول بیشتری برای مرسدس یا ب ام و پرداخت می‌کنند. این مایه شرمساری است زیرا G90 یک خودروی زیبا و خوش‌ساخت است. قیمت ۶۹۳۵۰ دلاری این خودرو واقعاً مناسب بوده اما خب همان‌گونه که گفتیم مشتریان به چنین چیزهایی توجه زیادی نشان نمی‌دهند.

 1. آئودی TT

آمار فروش: ۱۳۲۴ دستگاه

آئودی TT

دوران آئودی TT به سر آمده ولی این خودرو در عمر ۲۰ ساله خود خاطره‌های زیادی به ثبت رسانده است. البته انتظار داریم تا پایان سال برخی نسخه‌های سفارشی آن تولید شوند تا وداعی مناسب با این خودرو وجود داشته باشد. ما قطعاً از راندن مدل گرامی داشت ۲۰ سالگی TT لذت بردیم. در کل آئودی محصولی راحت و شیک ساخته شده است. دل ما برای این خودرو تنگ خواهد شد.

 1. لکسس LC 500

آمار فروش: ۱۲۱۹ دستگاه

لکسس LC 500

جای شگفتی است که این خودرو حتی به مرز فروش ۲ هزار دستگاه هم نرسیده است. ما درباره یک کوپه لوکس با ظاهری جذاب و پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری ۴۷۱ اسب بخاری صحبت می‌کنیم. LC 500 خودرویی راحت و سریع است اما شاید مشکلی وجود داشته باشد. اگرچه لکسس خودرویی برای شبیه‌سازی تمامی حس‌ها ساخته اما بهتر است آن را یک GT بدانید تا محصولی اسپورت.

 1. جگوار XF

آمار فروش: ۱۱۸۷ دستگاه

جگوار XF

اگر خواهان یک سدان اسپورت هستید که از نوع ب ام و نباشد جگوار XF انتخاب خوبی خواهد بود. پیشرانه ۶ سیلندر سوپرشارژردار جگوار قدرت ۳۸۰ اسبی را به چرخ های عقب می‌فرستد. جگوار آمار فروش نسخه اسپورت بریک XF را منتشر نکرده اما گفته که حدود ۲۰ درصد از آمار فروش این خانواده را تشکیل می‌دهد. به این ترتیب حدود ۲۳۷ دستگاه از این خودرو در سال ۲۰۱۹ به فروش رفته است.

 1. آئودی R8

آمار فروش: ۵۷۴ دستگاه

آئودی R8

R8 سوپرکاری است که به‌صورت روزمره می‌توان آن را راند. R8 کت‌شلواری آلمانی بر تن کرده اما قلب تپنده‌ی آن از نوع ۱۰ سیلندر ۵ لیتری ۵۶۲ اسب بخاری متعلق به لامبورگینی است. این خودرو وقتی در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شد خودروسازان دیگر را مجبور کرد دوباره درباره تولید خودروهای پرفورمنس فکر کنند.

دومین نسل R8 در سال ۲۰۱۵ عرضه و در سال ۲۰۱۸ فیس لیفت شد اما فروش ۵۷۴ دستگاهی آن در سال پیش افت ۳۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ را نشان داده است. با توجه به اینکه گروه فولکس‌واگن به دنبال الکتریکی سازی محصولات خود است بنابراین احتمال تولد دوباره R8 به عنوان یک محصول اسپورت تمام الکتریکی وجود دارد.

 1. ولوو V90

آمار فروش: ۵۰۰ دستگاه

ولوو V90

اگر ۱۰ سال پیش از ما سوال می‌کردید ما می‌گفتیم استیشن ولوو خودروی جذابی است؛ اما فروش ۵۰۰ دستگاهی V90 در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که واقعاً بازاری برای این خودرو وجود ندارد. خریداران هم‌اکنون بجای چنین خودروهایی به دنبال شاسی بلندها هستند.

 1. کیا K900

آمار فروش: ۳۹۰ دستگاه

کیا K900

همانند جنسیس G90، کیا K900 یک سدان لوکس است که قیمت بسیار کمتری در مقایسه با مرسدس یا ب ام و دارد. این خودرو سواری خوبی داشته و کیفیت ساخت آن نیز خوب است. متأسفانه علیرغم فروش نسبتاً خوب K900 در سایر بازارها به ویژه کره جنوبی، بازار آمریکا علاقه‌ای به این خودرو نشان نداده است. قیمت این خودرو از ۵۹۹۰۰ دلار شروع می‌شود که با پرداخت این پول تجهیزات زیادی دریافت می‌کنید. چنین تجهیزات و ویژگی‌هایی در خودروهای بالاتر از ۱۰۰ هزار دلاری رقبا دیده می‌شوند.

 1. نیسان GT-R

آمار فروش: ۳۳۱ دستگاه

نیسان GT-R

نبود حرکتی مشهود از نیسان درباره تولید نسل جدید GT-R طرفداران این خودرو را به شدت ناراحت و عصبی کرده است. فروش پایین گودزیلا چنین چیزی را نشان می‌دهد. فروش ۳۳۱ دستگاهی برای خودرویی ۱۳ ساله خوب محسوب می‌شود نه؟!

 1. آکورا NSX

آمار فروش: ۲۳۸ دستگاه

آکورا NSX

اولین نسل NSX را سوپرکاری ارزان‌قیمت و محبوب می‌دانستند. اگرچه قیمت NSX در آن زمان هم خیلی ارزان نبود اما با قیمتی بسیار پایین‌تر از یک فراری می‌توانستید تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی داشته باشید. نسل جدید این خودرو با تکنولوژی‌های زیادی از جمله قوای محرکه هیبریدی و قدرت و چسبندگی بالا عرضه شده است. متأسفانه این خودرو در تسخیر قلب خریداران ناکام مانده و فروش آن از سال ۲۰۱۶ تاکنون بالا نبوده است. بهترین آمار فروش این خودرو در سال ۲۰۱۷ و میزان فروش ۵۸۱ دستگاه بوده است.

 1. آلفارومئو ۴C

آمار فروش: ۲۳۸ دستگاه

آلفارومئو 4C

۴C با ورود به بازار آمریکا در سال ۲۰۱۳ امیدهای زیادی را زنده کرد. یک خودروی اسپورت کوچک که از شاسی فیبر کربنی سوپرکار مانند و حالت پیشرانه وسط استفاده می‌کرد. پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۷۵ لیتری این خودرو قدرت ۲۳۷ اسبی داشت و با وزن کم خودرو شتاب قابل‌توجهی ایجاد می‌شد. متأسفانه این خودرو در بازاری که پورشه حرف اول را می‌زد حضور یافته بود و به همین خاطر استقبال زیادی از ۴C نشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
منبع
carbuzz

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۵ دیدگاه‌ها

 1. MOHAMAD.n.r

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (1142 ديدگاه)

  یعنی هر ماشینی که ما تو خواب هم نمیبینیم برای اونا بد فروشه و براش ناز میکنن????

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. حسن

   ۵ بهمن ۱۳۹۸
   سوابق: (327 ديدگاه)

   البته یه نکته را بایددر نظر داشت که همه این خودروها ، سوپرکار هستند و ارزانترینشون از حدود ۶۰ هزار دلار شروع میشه و طبیعتا فروش زیادی نباید داشته باشند.

   موافقم ۰
   مخالفم ۱
 2. احمدرضا

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (865 ديدگاه)

  ۴c ماشین فوق العاده با ظاهر عالی و یه خرگوش نازه
  ولی حیف که خریدارا فکر میکنن فقط ماشین المانی خوبه
  آلفا حرف نداره حیف که آلمانی نیس

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 3. Mohammad

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (421 ديدگاه)

  چرا تویوتا سوپرا انقد فروشش کمه؟!

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
  1. احمدرضا

   ۵ بهمن ۱۳۹۸
   سوابق: (865 ديدگاه)

   برا اینکه این سوپرا اون سوپرا نیس بلکه شبیه سوپراس

   موافقم ۰
   مخالفم ۱
  2. Enzo

   ۵ بهمن ۱۳۹۸
   سوابق: (319 ديدگاه)

   دوستان اگه شما حق انتخاب داشتین کدومو انتخاب میکردین وبنظر شما جاش بین اینا نبود .من انتخابم آئودیR8 فک میکنم این ماشین هنوز جا داره حتی با وجود برقی شدن خودروها

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
   1. سارا

    ۵ بهمن ۱۳۹۸
    سوابق: (216 ديدگاه)

    LC500

    موافقم ۳
    مخالفم ۰
   2. Abbas.Lambo

    ۵ بهمن ۱۳۹۸
    سوابق: (875 ديدگاه)

    یه اف تایپ اس وی آر برمیداشتم و هر روز با صداش روحمو جلا میدادم

    موافقم ۱
    مخالفم ۱
   3. Farzad

    ۵ بهمن ۱۳۹۸
    سوابق: (2570 ديدگاه)

    آلفا رومئو ۴c جیگر ملوس

    موافقم ۰
    مخالفم ۲
 4. Abbas.Lambo

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (875 ديدگاه)

  این متن دقیقا عین حرف خودمه که یکی دو روز پیش عرض کردم،فروش بیشتر یه ماشین یا برند نشونه ی بهتر بودن اون نسبت به بقیه نیست و فروش کمترم نشونه ی بدتر بودن اون نسبت به بقیه نیست،همونقدر که خود ماشین و برند مهمه،بازار و سلیقه ی مردم هنوز مهمتره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۵ بهمن ۱۳۹۸
   سوابق: (8610 ديدگاه)

   اتفاقاً فروش کم یا زیاد خودروها به خیلی مسائل بخصوص اگر دقت کنید رقیبها و قیمتها برمیگرده .
   در مورد لکسوس gsکه زیر سایه es قرار گرفته و خود لکسوس هم میگه es رقابت سدان هاشو تحت شعاع قرار داده .

   در مورد lc که طراحیش برای خیلیها هنوز درکش سخته اما حدود ۱۰۰هزار دلار پولشه که آلمانیها بسیار فعال و حرف اول را میزنند در این کلاس .

   در مورد سوپرا که در بازه قیمتی سختی قرار گرفته و من که تویوتا دوست دارم هم به شک میندازه برم شورولت کروت بخرم یا نخرم .

   در مورد nsx هم که همه میدانند بسیار گرونه و مهندسی عالی داره اما در این قیمت سخت فروش میره .
   در مورد نیسان gtr و z هم که دیگه میدانند این خودروها باید خیلی سال پیش وارد نسل جدید میشدند اما هنوز تولید میشوند .

   در مورد k900 و جنسیس هم قبلاً گفتم باز هم میگم ، این خودروها بیش از قیمت برند کره ایشان قیمت خورده اند و رقیبهای ژاپنی آلمانی آمریکایی جایی برای نفس کشیدن نمیگذارند و لاکچری سازی به آپشن و زرقوبرق نیست ، اول به عقبه و اصالت بر میگرده که اتفاقاً همین دوست عزیز بهشون بر خورده بود .

   از همه مهمتر هم شاسی بلندها هستند که حاکم این روزهای بازارند .
   ببینید فروش به خیلی مسائل برمیگرده اما مهمترین بخشش رقابت قیمتیه که از همه چیز مهمتره ، ما در زندگی برای خریدن هرچیزی در ذهنمان مقایسه قیمتی و کیفیتی انجام میدهیم حتی پفک بستنی حریدن هم در ذهنمان میچرخه که مثلاً مارک چیتوز بخریم یا مزمز یا بستنی میهن بهتره یا رامک .
   فقط عالیس که میخرید جون جدتان همه شو بخرید تا بلکه خلاص شیم از این تبلیغ رو مخ??? .

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. مهدی

    ۶ بهمن ۱۳۹۸
    سوابق: (1296 ديدگاه)

    فعلا تنها برنامه شاد و فرح و دلکش تلویزیون همین تبلیغات الیس هستش

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
   2. مهدی

    ۶ بهمن ۱۳۹۸
    سوابق: (1296 ديدگاه)

    کیا k900و جنسیس جزو سبد محصول هستن مثل تویوتا سوپرا یا ولوو اینا رو برای تنوع در محصولات برند سازی میارن تو سبد محصولات کلی محصول کلیدی کیا استینگر یا تلورید یا کیا ای ۲۰ و برای تویوتا هم کرولا راوفر هستش البته یک هدف دیگه هم محک سلیقه و بازار هستش

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 5. ممد ژانگولر

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (3120 ديدگاه)

  این مقاله منو کباب کرد رفت. آقا پر فروشها مال شما این کم فروشها مال من. دلم خیلی سوخت الخصوص برای آئودی TT و R8 و همچنین nissan gt-r ?
  یهو نمیدونم چرا یاد کارلوس گوسن افتادم ?

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. ایمان

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (3738 ديدگاه)

  دیدن عکساشون برای من یه دنیا هستن اونوقت تو آمریکا به این ماشین ها زیاد اهمیتی نمیدن ؛ چی میشه گفت ؟؟؟؟ خدایا شکرت

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. Farzad

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (2570 ديدگاه)

  جالبه هم تو کم فروش ها و هم تو پرفروش ها ژاپن حرف اول رو میزنه .
  ژاپن کی بودی تو ؟ ??

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 8. علی

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (216 ديدگاه)

  البته آر۸ بخاطر اینکه دیگه تولید نمیشه فروشش کم شده ???

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. Elmiraj

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (2848 ديدگاه)

  جالب اینجاست که یه آمریکایی هم در لیست نیست…….

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 10. رحیم

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (91 ديدگاه)

  جای لکسس LC500 تواین لیست نیست. رخ جلو و طراحی داخلی و کابینش حرف نداره.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 11. Muty

  ۵ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (1681 ديدگاه)

  دوستان عکس سربرگ مقاله را چطوری میشه ذخیره کرد ؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. وحید

   ۸ بهمن ۱۳۹۸
   سوابق: (1 ديدگاه)

   روی عکس کلیک راست انتخاب page info و سپس از سربرگ مدیا عکس رو انتخاب و سپس سیو کنید واسه بک گراند یا هر وصف العیش آتی
   و همچنان ما با دید ن این مقاله ها و مقایسه با غول های خودرو ساز داخلی و پرفروش برای بازار های جهانی تاسف میخوریم که از چه نعماتی به بهره اند

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 12. علیرضا

  ۶ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (425 ديدگاه)

  اینا اگه توی ایران بودن سقف فروش رو پاره میکردن . ناشکرن چقدر

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. Me

  ۶ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (314 ديدگاه)

  ولوو جاش تو این لیست نبود.بد سلیقگی خودرویی امریکاییها را پایانی نیست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. آریا ماشین

  ۶ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (661 ديدگاه)

  یعنی الان NSX ماشین بدی هست که نمیخرین؟
  ما اینجا چی میکشیم…

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 15. شایان

  ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
  سوابق: (1 ديدگاه)

  پرفروش ترینها:
  نیسان جوک
  تویوتا پریوس
  هوندا سیویک
  تویوتا کمری
  فولکس واگن تیگوان
  .
  .
  .

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا