چشم اندازهفته نامه

جالب‌ترین رازهایی که خودروسازان درون خودروها پنهان کرده‌اند!

خودروسازان گاها برخی ویژگی‌ها و رازهای پنهان را در خودروهای خود کار می‌گذارند تا به این ترتیب بر هیجان خرید محصولاتشان بیفزایند. چنین ویژگی‌هایی در خودروها معمولاً با عبارت Easter Egg شناخته می‌شود و می‌خواهیم بهترین آن‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

یکی از عبارت‌هایی که بین غربی‌ها رواج دارد Easter Egg است که اگرچه به تخم‌مرغ عید پاک اشاره می‌کند اما معنای دیگر آن وجود یک ویژگی یا سیستم پنهان در برخی محصولات همچون خودرو خواهد بود. در این نوشتار نمی‌خواهیم قطعاتی عجیب در خودروهای قدیمی را پیدا کنیم بلکه مواردی همچون نگه‌دارنده‌های فنجان، نقشه‌ها، منوهای مخفی و… خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. برخی از این ویژگی‌ها کاملاً واضح هستند اما برخی دیگر به خوبی از نظرها پنهان شده‌اند و شاید در نگاه اول اصلاً متوجه آن نشوید.

نسل‌های پیشین کرایسلر پاسیفیکا

مینی ون کرایسلر پاسیفیکا به خوبی نسل‌های پیشین خود را گرامی می‌دارد. کف‌پوش لاستیکی که درست زیر کنسول مرکزی کار گذاشته شده از طرح کلی برخی نسل‌های قبلی استفاده کرده است. ما نسل‌های اول، چهارم و پنجم پاسیفیکا را در این کف‌پوش می‌توانیم مشاهده کنیم هرچند مطمئن نیستیم چرا نسل‌های دوم و سوم در آن حضور ندارند.

نگه‌دارنده‌های فنجان پنهان در دوج چلنجر

در سال ۲۰۵۰ و زمانی که شما خم شده و به پیشرانه دوج چلنجر ۲۰۲۰ نگاه می‌کنید و به فکر یافتن راه‌حلی برای بازسازی آن هستید خواهید توانست نوشیدنی خنک خود را در جای ویژه‌ای قرار دهید. طراحان دوج نگه‌دارنده فنجان ویژه‌ای را در پانل پلاستیکی بالای جلوپنجره نصب کرده‌اند تا شما نوشیدنی خود را روی آن قرار دهید!

چراغ‌های جلوی یادبود فورد GT

نسخه تولیدی از اولین نسل فورد GT در سال ۲۰۰۳ و برای گرامی داشت یک‌صد سالگی کمپانی معرفی شد. این کوپه ۸ سیلندر با طراحی رترو خود از چراغ‌هایی سود می‌برد که داخل آن‌ها شکل هوشمندانه عدد ۱۰۰ نقش بسته بود. تولید انبوه این خودرو در سال ۲۰۰۴ یعنی یک‌صد و یک ‌سالگی فورد شروع شد اما طراحی چراغ همچنان در عدد ۱۰۰ باقی مانده بود.

بچه جگوار در ای پیس

بار بعدی که یک جگوار ای پیس پارک شده را دید نگاهی دقیق به گوشه شیشه جلو داشته باشید تا متوجه طرح یک جگوار در حال حرکت به همراه بچه آن شوید. همین طراحی در چراغ‌هایی که با باز کردن درب‌ها روی زمین می‌تابند وجود دارد. جگوار می‌گوید این بچه نشان دهنده‌ ای پیس به عنوان کوچک‌ترین شاسی‌بلند شرکت است که در نهایت بزرگ شده و به اف پیس تبدیل می‌شود.

ادای احترام جیپ رانگلر

یکی از ماهرترین برندها در زمینه ویژگی‌های مخفی موجود در خودروها جیپ است. فضای زیر شیشه جلو رانگلر درست همانند جلوپنجره هفت میله دارد و تریم هفت میله مشابهی نیز در درب پشتی و کنار پلاک فلزی به منظور نشان دادن اطلاعاتی همچون زاویه حمله خودرو نصب شده است. در برخی رینگ‌های آلیاژی محصولات این برند نیز طرح گرافیکی ویلیز برای ادای احترام به خودرویی که در جنگ جهانی دوم حضور داشت به چشم می‌خورد.

کد منطقه جیپ گلادیاتور

وقتی وارد فضای بار گلادیاتور شوید عدد ۴۱۹ را کنار نمادی قلب مانند خواهید دید که یکی از دو کد مربوط به اوهایوست یعنی جایی که این وانت پیکاپ ساخته می‌شود. کد مخصوص کارخانه تولدو ۴۱۹ است.

روح کونیگ زگ

کارخانه کونیگ زگ زمانی آشیانه اسکادران شماره ۱ از جت های جنگنده نیروی هوایی سوئد بوده است. نشان این جت هم روحی پرنده است بنابراین کونیگ زگ آن را به لوگویی تبدیل کرده و روی تمامی خودروهایش بکار برده است. تأسیس کارخانه در پایگاهی هوایی به کونیگ زگ فضای لازم جهت تولید ابر خودروهایی بسیار ویژه را ارائه می‌کند.

مثلث‌های مزدا RX-8

مزدا RX-8 تولیدی بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ پس از ویژگی‌های مخفی الهام گرفته از روتورهای پیشرانه وانکل است. مهر ویژه زیر شیشه جلو، طراحی خاص پشت صندلی‌های جلو و دسته‌دنده گیربکس دستی این خودرو جزو قطعات مثلثی شکل هستند که در کوپه ژاپنی دیده می‌شوند.

درس ریاضی رم ۱۵۰۰

درصورتی‌که درس ریاضی را پاس نکرده باشید نسل فعلی رم ۱۵۰۰ می‌تواند نکاتی را به شما یاد دهد. وقتی فضای بار زیر استراحت گاه دست کنسول مرکزی را باز کنید برخی معادلات ریاضی را مشاهده خواهید کرد. اگرچه احتمال استفاده از چنین معادلاتی کم است اما جدول تبدیل واحدها می‌تواند در شرایط واقعی به درد بخورد.

پیست‌های مسابقه وایپر SRT

در داخل کابین دوج وایپر SRT تصویر برخی پیست‌های مسابقه مشهور دیده می‌شود. برای مثال تصویر پیست لاگونا سکا در کف‌پوش لاستیکی کنسول مرکزی بکار رفته و تصویر نوربرگ رینگ نیز در نگه‌دارنده سکه کنار دکمه شیشه‌برقی سمت سرنشین دیده می‌شود.

یخ‌زدای فابریک اشکودا

اشکودا با اتخاذ روشی هوشمندانه یک یخ‌زدا را در داخل درپوش سوخت برخی خودروهای خود قرار داده است. او می‌گوید هدف از طراحی شفاف یخ‌زدا ایجاد کاربرد دوگانه به عنوان یک ذره‌بین است تا مالکان بتوانند برچسب فشار لاستیک داخل درپوش باک را نیز بخوانند. در برخی خودروها از جمله کامیک این یخ‌زدا به عنوان وسیله‌ای برای اندازه‌گیری عمق آج لاستیک نیز بکار می‌رود.

چتر داخل درب اشکودا

بسیاری از محصولات رولزرویس در طول این سال‌ها از چتری یکپارچه در درب‌ها یا بدنه خودرو سود برده‌اند. البته نیازی نیست برای استفاده از چنین ویژگی‌ای میلیاردر باشید زیرا اشکودا ساپرب، کودیاک و اسکالا نیز دارای چترهایی در درب‌های جلو هستند.

نمایش نورانی تسلا مدل X

تکنولوژی مدرن تسلا باعث شده ویژگی‌های پنهان خودروها وارد مرحله جدیدی شوند. در سال ۲۰۱۷ بود که این برند ویژگی‌ای به نام نمایش تعطیلات تسلا را در مدل X به نمایش گذاشت و با این ویژگی خودرو می‌توانست چراغ‌ها را روشن و خاموش کرده و درب‌های عقب را باز و بسته کند و با پخش آهنگ نیز نمایش جالبی به راه بیندازد.

زیردریایی تسلا

مالکان تسلا مدل S و X مجهز به سیستم تعلیق بادی می‌توانند تصویر خودروی خود در نمایشگر مرکزی را با تصویر زیردریایی لوتوس اسپریت جیمز باند عوض کنند. برای این کار باید نماد T شکل برای ۵ ثانیه فشرده شده و کد دسترسی ۰۰۷ وارد شود. این کار همچنین باعث باز شدن منویی با نام عمق می‌شود که با آن می‌توان ارتفاع سیستم تعلیق را تنظیم کرد.

خروجی‌های اگزوز تویوتا ۸۶

نام تویوتا GT86 ادای احترامی به کوپه کرولا لوین تولیدی بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۷ بود، خودرویی که داخل کارخانه با کد AE86 شناخته می‌شود. همچنین این نام به قطر سیلندر و کورس پیستون که هر دو ۸۶ میلی‌متر هستند اشاره می‌کند. با اندازه گرفتن قطر خروجی اگزوز این خودرو نیز خواهید دید که رقم ۸۶ میلی‌متر به دست می‌آید.

کوسه‌های واکسهال

واکسهال به عنوان شاخه بریتانیایی اوپل از ویژگی جالبی در خودروهای خود استفاده می‌کند. طراحی کوسه در خودروی کورسا D سال ۲۰۰۶ شروع شد و آن را می‌توانستید در لولای درب داشبورد ببینید. همچنین همین طرح در خودروهای آدام، آسترا و اینسیگنیا نیز ادامه یافت و به نمادی از محصولات واکسهال تبدیل شد.

پدال‌های فولکس‌واگن ID.3

اگر به پدال‌های این خودرو دقت کنید با فشردن پدال Play می‌توانید شاهد شتاب گیری خودرو باشید و پدال Pause نیز برای کاهش سرعت و توقف بکار می‌رود. طراحان فولکس نمادهای یاد شده را برای نسلی طراحی کرده‌اند که با سونی واکمن بزرگ شده‌اند.

عنکبوت ولوو XC90

ولوو می‌داند که کودکان بیشتر از بزرگ‌سالان در ردیف سوم صندلی‌های XC90 می‌نشینند بنابراین با پنهان کردن طرح عنکبوت در زیر فضای ذخیره‌ای به دنبال سرگرم کردن آن‌ها بوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۱۱ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۴۱ دیدگاه‌ها

 1. blackwing

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (667 ديدگاه)

  دوتا نمونه Easter Egg هم من میگم
  جی‌ام‌سی هامر برقی ، زیر رکاب‌های درب ماشین یه نشونه‌ی 👍🏼 هست
  علت اینه اگه شما با این ماشین بری آفرود و اگه ماشین رو چپ کنی وقتی این نشونه رو ببینی میشه 👎🏼
  .
  و یکی دیگه ، داج دیمن زیر شیشه جلویی ، دقیقاً جایی که انتهای کاپوت و انتهای شیشه به هم میرسن عکس یه داج چلنجر هست که داره برن‌اوت میکنه !

  موافقم ۱۳۳
  مخالفم ۱۰
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (9404 ديدگاه)

   اصلاً همه به کنار ، فقط اون پدال‌های فولکس id3 😍😭 .

   این اهمیت دادن به جزئیات فقط از مشتری‌مداری و خلاقیت شرکت‌ها‌ی مهم ساخته هست !

   چیزی که من را همیشه زجر داده از اکثریت محصولات ایرانی و نه فقط خودرو که ای کاش همین آشغال‌هایی هم که میسازند بدونِ ذوق و هنر و خلاقیت ، حداقل از حداقل‌ترین کیفیت ممکن میساختند تا کمتر مردم و خریداران را دچار درگیری‌های مسخره‌ی تعمیرات و مُرداب بی‌کیفیت متریال و قطعات کنند !

   موافقم ۱۰۱
   مخالفم ۲۰
  2. R

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (948 ديدگاه)

   چپ کنی خودتم سروته میشی علامتو به همون شکل میبینی

   موافقم ۶۵
   مخالفم ۷
   1. Hamilton1970

    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (512 ديدگاه)

    @R
    نکته قشنگی بود😂

    موافقم ۲۴
    مخالفم ۱
  3. رامین

   ۳۰ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (254 ديدگاه)

   داج را بله ولی هامر رو نمیدونستم ولی وقتی چپه بشی خب چون سر پایین قرار میگیره دوباره علامت👍رو به بالا میبینی که😁😁😁😅😅

   موافقم ۸
   مخالفم ۰
 2. Python

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1113 ديدگاه)

  با سلام ببخشید پیامم مربوط به مقاله نیست اقای احمد زاده نظرتون راجب این مقایسه چیه؟
  https://khodro45.com/ikco-tara-at-vs-kia-pegas/

  موافقم ۷
  مخالفم ۴۱
  1. شاهین

   ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (4426 ديدگاه)

   بنظرم اینجور مطالب یه رپورتاژ نامحسوس تو خودشون دارن وگرنه کیا پگاس هنوز وارد نشده پس چجوری از روی کاغذ نتیجه گرفتن که کدوم بهتره!

   موافقم ۳۵
   مخالفم ۴
   1. Python

    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (1113 ديدگاه)

    مثل اینکه‌ تعدادی کیاپگاس توسط کوشا خودرو وارد شده
    اینکه چقدر وارد شده وبه قیمتی عرضه خواهد شد خدا میدونه.
    https://cdn.bama.ir/uploads//BamaImages/News/286c4914-feb1-485a-9b75-da31392cc1a3/Content/kia-pegas-kosha-khodro-2638105107048189211.jpg

    https://cdn.bama.ir/uploads//BamaImages/News/286c4914-feb1-485a-9b75-da31392cc1a3/Content/kia-pegas-kosha-khodro-1638105106122889994.jpg

    موافقم ۸
    مخالفم ۵
 3. Huracan Performante

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (58 ديدگاه)

  و البته جلو پنجره های قدیمی bmw که نماد سیبیل هیتلر بوده

  موافقم ۶۵
  مخالفم ۱۴
 4. Amir mahdi @-1387

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (208 ديدگاه)

  واقعا مطلب دلنگیزی بودخوشم اومد
  با تشکر از آقای احمد زاده عزیز

  موافقم ۳۷
  مخالفم ۱۰
  1. شاهین

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (4426 ديدگاه)

   ارادتمندم دوست عزیز

   موافقم ۳۶
   مخالفم ۸
   1. رامین

    ۳۰ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (254 ديدگاه)

    الان این جمله مودبانه و زیبای آقای شاهین دیسلایک داشت واقعا🫥🫥🫥🫥😶😶😶😶🙄🙄🙄🙄 واقعا این اشخاصی که با خودشون درگیری ذهنی و روحی روانی دارند رو بلاک کنید که اصلا نباشند 😅😅

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۰
 5. محمدهادی

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1961 ديدگاه)

  واااای پسر چه مطلب جالب و سرگرم کننده یی بود
  دمتگرم پدال جون،اصلا ازین نظر به ماشینا نگاه نکرده بودم
  عالی عاااالی
  بین همه ی اینا فقط کد رمزهای دوج وایپر و تویوتا جی تی ۸۶

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۶
  1. علی ریحانی

   ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   داخل صندوق عقب لکسوس es یه دستگیره هست که روش عکس‌ یه مرده که صندوق‌ رو باز کرده و داره فرار میکنه
   واسه مواقعیه که گرفتنتون و انداختنتون تو صندوق عقب و دارن میرن
   میتونید از داخل باز کنید و فرار کنید😊

   موافقم ۴۸
   مخالفم ۲
   1. یه بنده خدا

    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (2 ديدگاه)

    کی میاد با لکسوس es ادم بدزده
    یارو انقدر پول داره لکسوس گرفته البته لکزوز درسته ولی یا با این ماشین ادم نمیدزده مثلما

    موافقم ۸
    مخالفم ۵
    1. No problem

     ۲۶ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (1 ديدگاه)

     لکسس درسته لکزوز دیگه خیلی تخیلیه😂

     موافقم ۱۶
     مخالفم ۲
    2. رامین

     ۳۰ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (254 ديدگاه)

     جناب لکسس یا لکزز با ارفاق درسته😁

     موافقم ۷
     مخالفم ۰
 6. mahdi-es17

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (562 ديدگاه)

  ماشین های ایرانی هم این. قدرت دارن که هر جای این ماشین میبینی به عمق فاجعه تولید ماشین پی می‌برید

  موافقم ۷۲
  مخالفم ۸
 7. Alan.r

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1065 ديدگاه)

  این مقاله چند سال قبل تو نشریه ماشین چاپ شد
  البته این کاملتره

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۷
 8. Taha Malek

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (887 ديدگاه)

  یه ویدیو یوتوب بود طرف نزدیک ۵۰ ۶۰ تا ایستراگ تو جیپ رانگلر پیدا کرد!

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۵
 9. R/T

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (962 ديدگاه)

  جالب بود

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۷
 10. Arshia m3csl

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (839 ديدگاه)

  مال وایپر خیلی باحال بود رو کنسولش تصویر پیست نوربرگرینگ بود👌🏽 وایپر افسانه ای سلطان امریکاست👑 حیف از خط تولید خارج شد وایپر امیدوارم داج وایپر برگرده دوباره دلم برای اون ظاهر خوشگل و رترو و مردونه وایپر تنگ شده وایپر رو میبینم یاد خواننده های هوی متال میفتم اینقدر با ابهته وایپر رو بیشتر از چلنجر دوست داشتم همیشه

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۸
  1. Cyber truck punk

   ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (120 ديدگاه)

   شنیدم داره یه مدلی میزنه به اسم srt tomhawk که قراره پر سرعت ترین ماشین دنیا باشه با سرعت ۶۷۰ کیلومتر بر ساعت!
   این کانسپت آرت اولین بار تو بازی گرند توریزمو ۷ معرفی شد.
   قراره بین سال های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۷ معرفی بشه

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۲
 11. Amin

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2148 ديدگاه)

  خیلی جالب بود به خصوص دوج چلنجر

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۶
 12. حمید

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (365 ديدگاه)

  زیباترین نمونه ، قران توی داشبورد ماشین های ایران خودرو هست برای لحظات ملکوتی پس از تصادف !

  موافقم ۷۲
  مخالفم ۵
 13. بنانج

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (74 ديدگاه)

  من عنکبوت ولوو ایکسی نود را یادمه حضوری دیدم
  ۵ سال پیش دیدم
  هی میگفتم ای خدا این چیه دیگه

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۲۶
  1. کرگدن باواریا

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (149 ديدگاه)

   چرا دیسلایک ؟ 😆🤣🤣

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۱۰
   1. علی نورزاده

    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (9 ديدگاه)

    همینجوری واسه خنده

    موافقم ۱۹
    مخالفم ۷
 14. علیx76

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (310 ديدگاه)

  یه ویدیو در مورد رنگلر دیدم، بالای ۲۰ تا تصویر ریز تو گوشه و کنار خودرو مخفی شده بود که اینجا به یکیش اشاره شد.

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱۰
 15. Alan.r

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1065 ديدگاه)

  ماشین های ایرانی هم این ویژگی رو دارن و با قرار دادن هزاران عیب و ایراد پنهان مشتری رو غافلگیر می‌کنن

  موافقم ۴۹
  مخالفم ۵
 16. MohammaD

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (343 ديدگاه)

  فقط فورد gt و id3 و اشکودا

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۶
 17. amirboss

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (112 ديدگاه)

  چند سال پیش از یکی از شهرستانها یه شورولت نوا خریدم تا رسیدم خونه سر راه تو جاده یه مرد با کت و شلوار نخودی رنگ و موی سفید و بلند رو سه بار با فاصله ی حدود بیست دقیقه لب جاده دیدم که داره بهم می‌خنده. وقتی بعد دوسال فروختمش تا چند روز دلشوره عجیبی داشتم و انگاری کشتیهام غرق شده بود

  موافقم ۴
  مخالفم ۲۴
  1. پیام اخلاقی

   ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   قبل رانندگی از هر گونه مصرف خودداری بفرمایید .

   موافقم ۴۷
   مخالفم ۳
 18. کرگدن باواریا

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (149 ديدگاه)

  عاشق اسکودا شدم ! یعنی قشنگ ماشین زندگیه 😍

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۴
 19. phonix

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1696 ديدگاه)

  حالا منم بهتون یه چیز جالب بگم
  تو ماشینای هیوندایی (جنسیسو ازورا رو خودم به چشم دیدم ) یه کلید داخل سقف داشبورد هست که اگر اونو بزنید صندوق ماشین تحت هیچ شرایطی باز نمیشه تا دوباره اون قفلو بزنید .
  این برام جالب بود

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۶
 20. Yasin

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (240 ديدگاه)

  خیلی جالب بود به‌ویژه اون نگه‌دارنده‌های فنجان دوج و آرمی که جگوار آی پیس داره
  اینجور مطالب بیشتر بذارید

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۰
 21. Reza-a

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (387 ديدگاه)

  نمی‌دونستم از این نکات مخفی تو خودروسازی هم وجود داره. جالیوانی چلنجر جالب بود و خیلی جذاب هم در موردش نوشته شده

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
 22. افشین

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  فیدلیتی مونتاژ بهمن وقتی محافظ اینه افتاب گیر رو به کنار میکشید اسم فیدلیتی به صورت برقی و نورانی روی اینه افتاب گیر روشن میشه(ابتکاری خود گروه بهمن هست) اینم یه نمونه جذاب داخل خودروهای مونتاژ ایران هست گفتم بهتون بگم البته سری های اول تولید ندارن این مورد رو

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱۳
 23. ❤BMW❤

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1234 ديدگاه)

  یکی هم تصویر یه رپتور که توسط تی‌رکس خورده میشه توی دوج رم ۱۵۰۰ trx
  و سال اختراع کمربند سه نقطه اتصالی روی کمربند های ولوو xc90
  یکی هم یه فلش توی چراغ جیپ و
  عنکبوت روی در باک جیپ

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 24. یه بنده خدا

  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  آدم وقتی پول اشکودا داره اونقدر هم پول داره چترم بگیره 🥴😄😉

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 25. Royal Driver AMG

  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1222 ديدگاه)

  جیپ رانگلر بی‌نهایت ایستراگ باحال داره که بهشون اشاره نشده

  موافقم ۶
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا