چشم انداز

سریع‌ترین سدان‌های حال حاضر جهان، از چارجر هلکت تا بنتلی فلاینگ اسپور

در لیست سریع‌ترین سدان‌های جهان خودروهایی با ۵۱۰ تا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و سقف سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حضور دارند.

سریع‌ترین خودروی جهان کدام است؟ این سؤالی است که خیلی از علاقه‌مندان به خودرو می‌پرسند و قطعاً پاسخ آن هایپرکارها هستند. سدان‌ها گزینه‌ای نیستند که هنگام مطرح شدن این سؤال به ذهن بیایند ولی در حال حاضر سدان‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند همپای سریع‌ترین خودروهای جهان باشند؛ بنابراین، در ادامه قصد داریم با سریع‌ترین سدان‌های حال حاضر جهان آشنا شویم. این‌ها خودروهایی هستند که راحتی را با سرعت شگفت‌انگیز ترکیب کرده و مرزهای پرفورمنس و تجمل را از نو تعریف می‌کنند.

۱۰-آئودی RS7 پرفورمنس

حداکثر سرعت: ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

آئودی به ساخت سدان‌های لوکس و سریع که تجمل را با سرعتی شگفت‌انگیز ترکیب می‌کند شهرت دارد و RS7 یکی از همین خودروها است. این ماشین به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز است که در نسخهٔ پرفورمنس ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. به لطف این اعداد چشمگیر، RS7 پرفورمنس ظرف تنها سه ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند تا به یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان تبدیل شود.

۹-ب‌ام‌و M5 CS

حداکثر سرعت: ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

خودروی بعدی این لیست یکی از رقبای مستقیم آئودی RS7 یعنی ب‌ام‌و M5 است که ترکیبی از راحتی و پرفورمنس را ارائه می‌کند. این خودرو همچنین در نسخهٔ CS ارتقاءهایی را برای عملکرد بهتر در پیست تجربه کرده است. زیر کاپوت M5 یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو قرار گرفته است که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر را در نسخهٔ CS در اختیار راننده قرار می‌دهد. به لطف این نیرو، سوپرسدان ب‌ام‌و در کمتر از سه ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد تا بتواند حتی برای برخی سوپرکارها هم خط‌ونشان بکشد.

۸-آلفارومئو جولیا کوادریفولیو

حداکثر سرعت: ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت

در سینهٔ آلفارومئو جولیا کوادریفولیو قلبی می‌تپد که از پیشرانهٔ F154 هشت سیلندر فراری گرفته شده است. این یک موتور ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو با ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور است که امکان رسیدن به حداکثر سرعت خیره‌کنندهٔ ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت را برای سدان ایتالیایی فراهم می‌کند. البته ازآنجایی‌که در جولیا نیروی موتور فقط به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود، ۳.۸ ثانیه طول می‌کشد تا از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد که به‌اندازهٔ برخی از دیگر سدان‌های این لیست سریع نیست.

۷-مرسدس AMG GT63 S E-Performance

حداکثر سرعت: ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت

AMG GT63 S E اولین محصول پلاگین‌هیبریدی AMG محسوب می‌شود و جدیدترین نوآوری‌های تکنولوژیک را با تجربهٔ غنی AMG ترکیب می‌کند تا پرفورمنس فوق‌العاده‌ای را ارائه کند. این خودرو از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو ۶۴۰ اسب بخاری به همراه یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند و قدرت خیره‌کنندهٔ ۸۴۳ اسب بخار را به چرخ‌ها تحویل می‌دهد. با این نیروی عظیم، سدان پلاگین‌هیبریدی AMG در کمتر از ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

۶-پورشه پانامرا توربو S

حداکثر سرعت: ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت

پورشه پانامرا توربو S همیشه یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان بوده است. آخرین نسخهٔ این خودرو به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز است که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. توربو S با این نیرو ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بااین‌حال، کسانی که ۶۳۰ اسب بخار را کافی نمی‌دانند می‌توانند سراغ توربو S هیبریدی بروند که ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند بیش از ۳۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

۵-کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ

حداکثر سرعت: ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت

کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ ممکن است در مقایسه با برخی سدان‌های این لیست یک تازه‌وارد تلقی شود اما به لطف پرفورمنس فوق‌العاده‌اش، خیلی سریع خود را در بین سوپرسدان‌های بازار مطرح کرد. این سدان آمریکایی از یک نیروگاه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ با ۶۶۸ اسب بخار قدرت و ۸۹۵ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند و با حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت نه‌تنها سریع‌ترین کادیلاک تاریخ است بلکه یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان هم محسوب می‌شود. تمام نیروی موتور در این خودرو فقط به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و بلک‌وینگ را ظرف ۳.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

۴-مازراتی گیبلی تروفئو

حداکثر سرعت: ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت

گیبلی تروفئو تجسم توانایی‌های مازراتی در طراحی و پرفورمنس است. این ماشین از پیشرانهٔ ۳.۸ لیتری V8 توئین توربوی فراری استفاده می‌کند که ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. گیبلی ظرف ۳.۷ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. این پرفورمنس وقتی با ظاهر جذاب ایتالیایی ترکیب می‌شود، نتیجه سدان چشمگیری خواهد بود که هر جا می‌رود سرها را به سمت خود برمی‌گرداند.

۳-دوج چارجر هلکت ردآی وایدبادی

حداکثر سرعت: ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت

چارجر هلکت ردآی به همان اندازه‌ای که صدای رعب‌انگیزی دارد ترسناک است و پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ زیر کاپوت آن برای رانندگان تازه‌کار مناسب نیست زیرا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این سدان وحشی آمریکایی ظرف ۳.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت فوق‌العادهٔ ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. البته چارجر به‌اندازهٔ سوپرسدان‌های اروپایی این لیست لوکس نبوده و قرار هم نیست که باشد. این یک هیولای ویرانگر است که بنزین را به هیجان تبدیل می‌کند.

۲-آلپینا B5 GT

حداکثر سرعت: ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت

محصولات آلپینا به سقف سرعت بالا شهرت دارند زیرا در این خودروها خبری از محدودیت سرعتی که در محصولات خودروسازان آلمانی می‌بینیم نیست. سریع‌ترین سدان حال حاضر آلپینا مدل تولید محدود B5 GT است. در این خودرو خروجی پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی ب‌ام‌و با تغییرات آلپینا به ۶۳۴ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور رسیده است. این قوی‌ترین پیشرانهٔ تاریخ آلپینا محسوب می‌شود و B5 GT را به حداکثر سرعت خیره‌کنندهٔ ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند تا بتواند حتی ب‌ام‌و M5 CS را هم پشت سر بگذارد.

۱-بنتلی فلاینگ اسپور اسپید

حداکثر سرعت: ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت

فلاینگ اسپور اسپید سریع‌ترین سدان حال حاضر جهان است. این ماشین به لطف نیروگاه ۶ لیتری W12 توئین توربو که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند می‌تواند تا ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت پیش برود و تمام سدان‌های جهان را پشت سر بگذارد. در فلاینگ اسپور اما همه‌چیز فقط سرعت نیست زیرا این یکی از لوکس‌ترین سدان‌های حال حاضر هم محسوب می‌شود. البته قطعاً این ویژگی‌ها هزینه دارد و قیمت سدان لوکس بریتانیایی‌ها از بیش از ۲۵۰ هزار دلار شروع میشود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸۹ رای
منبع
Top Speed

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۷۱ دیدگاه‌ها

 1. M.L.D

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (25 ديدگاه)

  دوج اومده که شهر رو به هم بریزه

  موافقم 23
  مخالفم 5
 2. M.L.D

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (25 ديدگاه)

  مثل علیرضا باقری میگه شهر رو به آتیش میکشم

  موافقم 8
  مخالفم 3
 3. Amir mohammad

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (38 ديدگاه)

  فقط بنز که با موتور v8 چهار لیتری (بدون حساب کردن قوای الکتریکی) نسبت به آئودی پورش و بی ام دبلیو قدرت بیشتری ارائه میده
  اینه قدرت بنز

  موافقم 9
  مخالفم 16
 4. RAM1500 TRX

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (190 ديدگاه)

  کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ مثه شخصیت جنگ خدایان انگار شمشیر کشیدن رو صورتش اومده ک برات بجنگه
  عجب استایلی داره این امریکایی لعنتی🔥🔥🔥

  موافقم 19
  مخالفم 3
 5. خخخ

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (245 ديدگاه)

  دوج چارجر یه ماشین نیست
  یه زندگیه

  موافقم 19
  مخالفم 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا