بررسی موتورسیکلت‌های بازار ایران: کی‌تی‌ام دوک 200 و 125

بررسی موتورسیکلت‌های بازار ایران: کی‌تی‌ام دوک 200 و 125

از آنجایی که موتورسیکلت‌هایی با حجم پایین‌تر از 250 سی‌سی به دلایل مختلفی از جمله قیمت ارزان‌تر و به صرفه‌تر، از محبوبیت بیشتری در نزد خیلی از موتورسیکلت سواران و دوست داران این وسیله نقلیه در کشورمان برخوردارند و همچنین به دلیل درخواست‌های متعددی که از سوی شما مخاطبان محترم سایت پدال مطرح شد، تصمیم گرفتیم تا از امروز موتورسیکت‌هایی با حجم‌های پایین‌تر از 250 سی‌سی را نیز در کنار مقالات 250 سی‌سی‌ها بررسی کنیم.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

البته همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر کردیم تنها یکی از دلایل بررسی کمتر از 250 سی‌سی‌ها قیمت ارزانتر آنهاست و دلیل دیگر انجام این بررسی طیف خیلی گسترده‌تری است که موتورسیکلت‌هایی با این حجم انجین در بازار یافت می‌شوند؛ پس امکان دارد در این سری از مقالات به سراغ کمتر از 250 سی‌سی‌هایی برویم که از برخی موتورسیکلت‌هایی با حجم انجین بیشتر از خود نیز گران‌تر باشند.

اما تنها دلیل انتشار این سری از مقالات بررسی موتورسیکلت‌های کمتر از 250 سی‌سی موجود در بازار ایران نخواهد بود و همان‌گونه که از تیتر این مقاله پیداست، ما در سایت پدال به فکر علاقه‌مندان به موتورسیکلت‌های سنگین نیز هستیم و در قسمت‌های آتی این مقاله به بررسی موتورسیکلت‌هایی با حجم‌های انجین بالاتر از 250 سی‌سی هم خواهیم پرداخت.

در قسمت قبل این مقاله به بررسی پالس (پولسار) 200 و 200ns پرداختیم و همانطور که وعده داده بودیم در این قسمت به بررسی دوک 125 و 200 سی‌سی خواهیم پرداخت.

3- کی‌تی‌ام دوک 125 سی‌سی:

تا قبل از سال 2011 دوست‌داران موتورسیکلت در تمام دنیا، کمپانی اتریشی KTM را به دلیل تولید موتورسیکلت‌های ورزشی و آف‌رود و همچنین قهرمانی‌های متعدد در مسابقات معتبر موتورسیکلت سواری می‌شناختند اما در سال 2011 اتفاقی رخ داد که وسعت فعالیت این کمپانی را گسترده‌تر کرد و شهرت بیشتری برای این برند بوجود آورد.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

در حقیقت کمپانی KTM در سال 2011 اولین محصول جاده‌ای خود را در طبقه بندی نیکد و با انجینی به حجم 125 سی‌سی و با نام 125 Duke (کِی. تی. اِم. دوک 125) به بازارهای جهانی عرضه نمود تا شاهد فصلی نو در عرصه موتورسیکلت باشیم. این حجم انجین پایین، بیشتر از آنجا ناشی شده بود که کی‌تی‌ام تازه در ابتدای مسیر تولید محصولات جاده‌ای قرار داشت و از سوی دیگر به گفته‌ای مسئولان کی‌تی‌ام این موتورسیکلت برای نوجوانان 16 سال به بالا تولید شده بود تا بتوانند لذت موتورسواری را در کمال امنیت و کیفیت تجربه کنند.

مدتی بعد از عرضه این محصول در بازارهای جهانی شرکت کویر موتور به عنوان نماینده رسمی کی‌تی‌ام اتریش در ایران اقدام به عرضه این موتورسیکلت در کشورمان نمود. البته نکته‌ای که باید ذکر کنیم این است که هم دوک 200 و هم دوک 125 از طریق کمپانی باجاج هندوستان به ایران وارد شده و مونتاژ این کشور محسوب می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های بارز کمپانی کی‌تی‌ام که در حقیقت جزء اصلی‌ترین نقاط قوت محصولات این کمپانی اتریشی محسوب می‌شود، جمع کردن بهترین قطعات از بهترین و معروف‌ترین کمپانی‌ها در کنار هم است؛ ویژگی که در طول مطالعه همین متن، به دفعات با آن برخورد خواهید داشت.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

شاسی و انجین:

در انجین دوک 125 همانند مدل حرفه‌ای RCB 1190، از دو عدد میل بادامک در موقعیت بالای سیلندر استفاده شده است که وسیله اهرم‌های بادامک، چهار سوپاپ انجین را به حرکت وا می‌دارد. این نوع طراحی نه تنها اطمینان بسیار بالایی در عملکرد انجین به وجود می‌آورد بلکه با پوششی از کربن فوق سخت بر سطح اهرم‌های بادامک با به حداقل رساندن میزان اصطکاک، موجب آزاد شدن نیروی بیشتری می‌گردد.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

طراحان و مهندسین کی‌تی‌ام آن قدر علم و تجربه داشتند که بتوانند از یک انجین به حجم 124.7 سی‌سی قدرتی معادل با 11 کیلووات (15 اسب بخار) در 9.500 دور در دقیقه (قدرتی که از قدرت برخی از 250 سی‌سی‌های بازار ایران نیز بیشتر است) و حداکثر گشتاور 11.8 نیوتن متر در 8.000 دور در دقیقه را بیرون بکشند. قدرتی که با توجه به وزن نسبتا سبک 125 کیلوگرمی، امکان تجربه حداکثر سرعتی تا حدود 130 کیلومتر بر ساعت و همچنین شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت 8.7 ثانیه‌ای را برای راکب این موتورسیکلت فراهم آورده است. قدرتی که خود به خود ما را به یاد ضرب المثل معروف “فلفل نبین چه ریزه” می‌اندازد.

همچنین طراحی شاسی عالی، فریم لوله مانند و سبک، این موتورسیکلت را به یک تخته موج سواری واقعی تبدیل کرده و تجمیع وزن در نزدیکی مرکز ثقل موتورسیکلت، قدرت مانور و دقت راهبری آن را به صورت چشمگیری افزایش داده است.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

سیستم سوخت رسانی: اگر کمی با زاویه و دید فنی به تاپ اسپید و شتاب نسبتا چشمگیر کی‌تی‌ام دوک 125 نگاه کنید، بدون آنکه از جزئیات سیستم سوخت رسانی این موتورسیکلت آگاه باشید حدس خواهید زد که انجین دوک 125 خیلی خوب و موثر تغذیه می‌شود؛ وظیفه سوخت رسانی در این موتورسیکلت بر عهده انژکتور الکترونیک (EFI) محصول کمپانی مطرح و محبوب BOSCH آلمان است.

سیستم خنک کننده: شاید اگر کمپانی دیگری به جای کی‌تی‌ام بود برای یک انجین 125 سی‌سی زحمت طراحی و تعبیه رادیات آب را به خود نمی‌داد و ترجیحا با استفاده از فن و با هوا دمای انجین را کنترل می‌کرد اما وسواس طراحان کی‌تی‌ام موجب شده تا از سیستم آب خنک بر روی دوک 125 استفاده کنند، سیستمی که به بهترین نحو عمل کاهش دمای انجین را انجام میدهد.

وزن 125 کیلوگرمی دوک 125 به شکل بهینه در سراسر بدنه توزیع شده تا راکب توانایی کنترل هرچه بهتر و راحت‌تره این موتورسیکلت را داشته باشد و از سوی دیگر این ویژگی موجب می‌شود اتصالات شاسی پیوستگی خود را بهتر حفظ کند و همراه با انجین قدرتمند، توان واقعی را در مسیرهای کوتاه و نفس‌گیر به نمایش بگذارد.

سیستم تعلیق:

سیستم تعلیق جلو: دوک 125 در سیستم تعلیق جلوی خود از کمک‌ دوشاخ تلسکوپی وارونه و بسیار با کیفیت محصول کمپانی WP Suspension اتریش بهره می‌برد. این کمک دوشاخ دارای اندازه قطر 43 میلیمتری ( 1.69اینچی) است که دقیقا برابر اندازه قطر خارجی کمک حرفه‌ای‌ترین محصول همین شرکت یعنی سوپر اسپرت RC8 1190 است.

تعلیق عقب: در تعلیق عقب این موتورسیکلت نیز از کمک فنر تکی (monoshock) محصول WP Suspension اتریش استفاده شده است تا خیال شما را از بابت یک سواری نرم و راحت، آسوده کند.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

سیستم ترمز:

برای تامین هرچه بیشتر امنیت و رضایت‌مندی مشتریان و راکبین، کی‌تی‌ام همانند کمپانی‌های مطرحی همچون دوکاتی، ام‌وی آگوستا و خیلی‌های دیگر (البته کی‌تی‌ام نیز در بیشتر محصولات خود از تولیدات همین کمپانی استفاده می‌کند)، به سراغ بزرگترین و معتبرترین کمپانی تولید سیستم‌های ترمز یعنی BREMBO ایتالیا رفته و از تولیدات این کمپانی بر روی دوک 125 استفاده نموده است.

البته اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تری این سیستم ترمز قوی و قدرتمند را بررسی کنیم باید این نکته را اضافه کنیم که بر خلاف اغلب ترمزهای استفاده شده در محصولات کی‌تی‌ام که به صورت کامل توسط BREMBO ایتالیا طراحی و تولید می‌شوند، سیستم ترمز دوک 125 (شامل ترمز تک دیسک 280 میلیمتری به همراه سیلندر ترمز چهار پیستونی در چرخ جلو و ترمز تک دیسک 230 میلیمتری به همراه سیلندر ترمز تک پیستونی در چرخ عقب) با همکاری کی‌تی‌ام و BREMBO و تحت نام BYBRE تولید شده است.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

طراحی ظاهری:

ظاهر و به خصوص رنگ آمیزی جذاب، دوک 125 را به یکی از خاص‌ترین نیکدهای موجود در بازار تبدیل کرده است. طراحی باک یازده لیتری (سوخت کافی برای بیش از 300 کیلومتر سواری بی وقفه را در خود جای می‌دهد) با زوایا و خطوط شکسته علاوه بر آنکه شمایل یک جنگجوی واقعی را برای این موتورسیکلت پدید آورده است و تصویر یک نیکد جذاب را به مخطب القا می‌کند، سطح تماس مناسبی را برای زانوهای راکب فراهم می‌کند تا به راحت بودن و ارگونومی مناسب این موتورسیکلت بیفزاید.

البته در ایران امکان انتخاب رنگ‌های مختلف برای خریداران وجود ندارد؛ چرا که کویر تنها در رنگ نارنجی این موتورسیکلت را به بازار عرضه نموده است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های ظاهری در دوک 125 طراحی اگزوز به صورت مخفی است، طراحی که خیلی حرفه‌ای انجام شده تا بر ظرافت و زیبایی این نیکد اتریشی بیفزاید.

KTM Duke 125
KTM Duke 125

مشخصات کی‌تی‌ام دوک 125:

نوع انجین: تک سیلندر، چهار زمانه

حجم سیلندر: 124.7 سی‌سی

حداکثر توان: 11 کیلووات (15 اسب بخار) در 9.500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 11.8 نیوتون متر در 8.000 دور در دقیقه

چیدمان سوپاپ ها: 4 سوپاپ، DOHC.

جعبه دنده : 6 دنده

سیستم جرقه زنی: CDI، سیستم مدیریت انجین (EMS) محصول BOSCH.

سیستم سوخت رسانی: انژکتور الکترونیک (EFI) محصول BOSCH.

مصرف سوخت تقریبی: 2.24 لیتر در هر 100 کیلومتر.

ترمزها:

ترمز جلو: دیسک 280 میلیمتری، سیلندر ترمز چهار پیستونی، محصول همکاری کی‌تی‌ام و BREMBO به نام BYBRE.

ترمز عقب: دیسک 230 میلیمتری، سیلندر ترمز تک پیستونی، محصول همکاری کی‌تی‌ام . BREMBO به نام BYBRE.

قیمت: توقف تولید.

وزن: 125 کیلوگرم.

4-کی‌تی‌ام دوک 200 سی‌سی:

بعد از استقبال و فروش خوب دوک 125 در بازارهای جهانی، کمپانی کی‌تی‌ام تصمیم گرفت تا مدل قویتری از این موتورسیکلت را تولید و راهی بازار کند و به این طریق بتواند طیف وسیع‌تری از علاقه‌مندان به این وسیله نقلیه مهیج را به سمت محصولات خود جذب کند. تصمیمی که با ساخت دوک200 رنگ واقعیت به خود گرفت.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

بیشتر تمرکز طراحان به هنگام طراحی دوک200 بر این بود که با حفظ ویژگی‌ها و شاکله‌ای اصلی دوک 125، انجین و سیستم ترمز را تقویت کنند و به همین دلیل است که این دو موتورسیکلت بجز در چند مشخصه، ویژگی‌ها و مشخصات کاملا یکسانی با هم دارند و چون در متن بالا دوک 125 را به صورت کامل بررسی کردیم در مورد دوک 200 تکرار همان توضیحات کاری بیهوده خواهد بود و فقط موارد تفاوت این دو موتورسیکلت را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

خیلی طبیعی است که مهمترین تفاوت این دو موتورسیکلت در حجم انجین و قدرت خروجی از آن باشد. کی‌تی‌ام دوک 200 از یک انجین به حجم 199.5 سی‌سی بهره می‌برد که توانسته قدرتی معادل با 19 کیلووات (25 اسب بخار) در 10.000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 19.5 نیوتون متر در 8.000 دور در دقیقه را برای این موتورسیکلت فراهم بیاورد. به عبارتی با افزایش 75 سی‌سی حجم انجین، قدرت این موتورسیکلت 66 درصد نسبت به دوک 125 افزایش یافته است.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

موضوع وقتی جالب می‌شود که می‌بینیم تفاوت وزن این دو موتورسیکلت تنها 4.5 کیلوگرم (افزایش نسبت به دوک 125) است و در حقیقت این قدرت 25 اسب بخاری حاصل کار قلب تپنده یک موتورسیکلت 129.5 کیلوگرمی می‌باشد. قدرتی که شتاب صفر تا صد حدودا 7 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 140 کیلومتر بر ساعت را برای این موتورسیکلت به ارمغان آورده است.
در کنار این افزایش شتاب و سرعت، دوک 200 از سال 2013 به سیستم ترمز ضد قفل ABS مجهز شد، اتفاقی که متاسفانه در مورد موتورسیکلت‌های موجود در ایران صدق نمی‌کند. از آنجایی که کی‌تی‌ام دوک بیشتر برای انجام حرکات نمایشی طراحی شده است خیلی نمی‌توان تاپ اسپید آن را پایین دانست و به همین دلیل (انجام حرکات نمایشی) سیستم ABS به گونه‌ای طراحی شده است که رانندگان می‌توانند آن را برای مدت زمانی که مشغول انجام حرکات نمایشی هستند خاموش کنند.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

مشخصات کی‌تی‌ام دوک 200 :

نوع انجین: تک سیلندر، چهار زمانه.

حجم سیلندر: 199.5 سی‌سی.

حداکثر توان: 19 کیلووات (25 اسب بخار) در 10.000 دور در دقیقه.

حداکثر گشتاور: 19.5 نیوتون متر در 8.000 دور در دقیقه.

چیدمان سوپاپ ها: 4 سوپاپ، DOHC.

جعبه دنده : 6 دنده.

سیستم جرقه زنی: CDI، سیستم مدیریت انجین (EMS) محصول BOSCH.

سیستم سوخت رسانی: انژکتور الکترونیک (EFI) محصول BOSCH.

مصرف سوخت تقریبی: 2.6 لیتر در هر 100 کیلومتر.

ترمزها:

ترمز جلو: دیسک 280 میلیمتری، سیلندر ترمز چهار پیستونی مجهز به سیستم ضد قفل ABS، محصول همکاری کی‌تی‌ام و BREMBO به نام BYBRE.

ترمز عقب: دیسک 230 میلیمتری، سیلندر ترمز تک پیستونی مجهز به سیستم ضد قفل ABS، محصول همکاری کی‌تی‌ام . BREMBO به نام BYBRE.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

قیمت: دوک 200 در حال حاضر با قیمتی در حدود 24 میلیون تومان در ایران بفروش می‌شود.

وزن: 129.5 کیلوگرم.

KTM Duke 200
KTM Duke 200

مشخصات مشترک کی‌تی‌ام دوک 125 و 200 :

مهمترین نقاط قوت این دو موتورسیکلت:

 • کیفیت ساخت عالی.
 • شتاب و سرعت مناسب.
 • استفاده از قطعات تولید شده توسط کمپانی‌های مطرح.
 • سواری راحت و لذت بخش.
 • تکلونوژی روز.
 • لاستیک‌های پهن که چسبندگی مناسبی را هم برای جاده‌های مرطوب و هم برای جاده‌های خشک دارند و هندلینگ مناسبی را فراهم میاورند.
 • فرمان پذیری مناسب.
 • گیربکس 6 دنده.
 • بهره‌مندی از سیستم سوخت رسانی انژکتور الکترونیک.
 • گارانتی طولانی مدت دو ساله (بدون توجه به میزان کارکرد)

مهترین نقاط ضعف این دو موتورسیکلت:

 • قیمت بالا.
 • کمبود لوازم و قطعات.

سیستم تعلیق:

تعلیق جلو: کمک دوشاخ تلسکوپی وارونه با قطر 43 میلیمتری محصول WP Suspension اتریش.

تعلیق عقب: کمک فنر تکی (monoshock) محصول WP Suspension اتریش.

تایرها:

تایر جلو:  110 /70-17محصول MRF.

تایر عقب : 150 /60-17 محصول .MRF

نمایشگرها:

دورسنج : تمام دیجیتال، نمایشگر 2 شاخص میانگین مصرف سوخت، نمایشگر دنده، نمایشگر وضعیت سیالات، نمایشگر دمای مایع خنک کننده، نمایشگر مصرف سوخت، صفحه پیغام نقص فنی، چراغک سیستم ضد سرقت.

سرعت سنج : تمام دیجیتال، محدوده هشدار سرعت قابل تنظیم، نمایشگر میانگین سرعت.

مسافت سنج : تمام دیجیتال، نمایشگر مسافت سنج کل (ODO Meter)، دو شاخص مسافت سنج مقطعی (Trip Meter)، نمایشگر مدت زمان سواری، نمایشگر زمان باقی مانده برای اجرای سرویس دوره‌ای.

ابعاد:

طول: 2.029 میلیمتر.

عرض: 836 میلیمتر.

ارتفاع: 1.90 میلیمتر.

ارتفاع جلوی زین تا زمین: 780 میلیمتر.

فاصله محورهای دو چرخ: 1.361 میلیمتر.

فاصلۀ بدنه اصلی تا زمین: 170 میلیمتر.

گنجایش مخزن سوخت: 11 لیتر.

توضیحات دیگر:
مجهز به سوئیچ خاموشی اضطراری انجین، مجهز به سیستم راه اندازی ایمن (Safety Start System).

KTM Duke 200
KTM Duke 200

پایان قسمت دوم

در قسمت بعد به بررسی کاوازاکی Z1000 خواهیم پرداخت.

درباره نویسنده

Profile photo of بیژن دولت سرایی

دانشجوی رشته های حقوق و خلبانی. علاقه‌مند به دنیای خودرو و موتورسیکلت. در حال حاضر این افتخار رو دارم که به عنوان نویسنده و مترجم با تیم پدال همکاری کنم.

64 دیدگاه

 1. ارشیا
  سوابق: (19 دیدگاه) ,

  یه سواله بی ربط
  میشه کسی در باره شرکت های ژاپنی که اتوبوس یا ون یا انواع کامیون رو میزنن به من بگه.به جز ایسوزو

  پاسخ
  1. ali
   سوابق: (126 دیدگاه) ,

   من مینی بوس میتسوبیشی با کامیونتش را دیدم ولی کشنده نع.ضمنا ایسوزو کیفیت خوبی داره چند تا از بچه ها 6 تنی دارند تعرف می کنند البته نسبت به کاویان و …

   پاسخ
 2. حسین
  سوابق: (1110 دیدگاه) ,

  ببخشید آقای نویسنده، پرشتاب ترین ۲۵۰ سی‌سی که تا به حال به صورت انبوه در ایران پلاک شده و الان در دسترس هست کدومه؟
  پیشنهاد خودتون چیه؟ البته تو ارزون ها!(زیر۱۵میلیون)

  پاسخ
  1. ali
   سوابق: (126 دیدگاه) ,

   نیست نگرد
   کاواساکی جی تی او قدیمی بگیر الان 3 تا 4 میلیون قیمت داره تمیزش محشره

   پاسخ
   1. حسین
    سوابق: (1110 دیدگاه) ,

    وا؟؟
    مگلی نوشتید ۷ثانیه بعد nudeیا nakedd یه مارک دیگه ۶ ثانیه!
    بالاخره کدوم پرشتاب تره؟

    پاسخ
   2. حسین
    سوابق: (1110 دیدگاه) ,

    9- هیوسانگ EXIV 249:
    اینو می‌گم!
    کدوم شتاب بهتری داره؟

    پاسخ
    1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
     بیژن دولت سرایی
     سوابق: (263 دیدگاه) ,

     حسین جان چون گفتی به صورت انبوه من مگلیرو گفتم…
     وگرنه شتاب هیوسانگ X5 بیشتره، خیلی با کیفیت تر از مگلیم هست …
     البته قیمتشم چند میلیون بیشتره…

  2. Profile photo of Hamid...Audi
   Hamid...Audi
   سوابق: (277 دیدگاه) ,

   کاواساکی نینجا 250 یا ZX250 عالین…اگه بتونی 2009 یا 2010 شو پیدا کنی همون حدود 15 میلیون باید باشه.

   پاسخ
 3. Xman
  سوابق: (546 دیدگاه) ,

  جون شما باس یکی از این موتورارو بگیرم. با بروبچ 4 پشته با سرعت 100 تا تو بزرگراه قیقاژ میریم. وای حتی فکرشم باعث مور مورم میشه!

  پاسخ
 4. ali
  سوابق: (126 دیدگاه) ,

  راستی انجین این موتور از انجین پیکان و پراید بزرگتره

  پاسخ
 5. Profile photo of Reza :: Deutschland :: Mercedes
  Reza :: Deutschland :: Mercedes
  سوابق: (2170 دیدگاه) ,

  سلام و درود بر اقای دولت سرایی عزیز….
  بسی حال میکنم با مطالب شما اکثرشونو میخونم اگه وقت کنم
  اگه میشه کمی در مورد موتورهای کروزر و تورینگ(اگه اشتباه نکنم اسم کلاسش همینه) توضیح بدید یا مطلبی ارایه کنید
  و ایضا اینکه در مورد مدلی از تریامف که موتوری با حجم ۲۳۰۰ داشت (اسمش یادم نیست) توضیحی بدید ممنون میشم
  تشکر از مطالب خوبتون

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   ممنون از محبت شما رضا جان…
   اگر منظورتون معرفی این سبکه که انشاا.. در آینده سبک های مختلف رو معرفی می کنیم، ولی اگر منظورتون معرفی موتورسیکلت های کروزر هست که تا حالا دو مورد معرفی و برسی داشتیم..
   هارلی دویدسون Iron 883
   http://www.pedal.ir/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa/%d9%87%d8%a7%d8%b1%d9%84%db%8c-%d8%af%db%8c%d9%88%db%8c%d8%af%d8%b3%d9%88%d9%86-iron-883/
   بررسی آگویلا 250 سی سی
   http://www.pedal.ir/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa/250-%d8%b3%db%8c%e2%80%8c%d8%b3%db%8c-%d9%87%db%8c%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86%da%af/

   پاسخ
 6. Profile photo of Hamid...Audi
  Hamid...Audi
  سوابق: (277 دیدگاه) ,

  جااااااااااااااااانم!
  فکر نمیکردم همچین قدرتی داشته باشن! توان خروجی دوک200 با هوندا CBR250 یکیه!
  بعد نینجا رفتن تو گزینه های خرید!
  انصافا هم 125 هم 200 تو رنج خودشون معرکه ن…
  با تشکر از بیژن دولت سرایی عزیز.آقا با این مطالبت لذت میبریم.

  پاسخ
 7. mory
  سوابق: (403 دیدگاه) ,

  خیلی منتظرش بودم دمتون گرم
  راستی کسایی که سوار شدن این موتور بهتریه (از هر لحاظی ) یا کاوازاکی یا هوندا؟
  برم مقالرو بخونم

  پاسخ
 8. ehsan
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  کسی میدونه قیمت دوک 125 چنده
  ؟
  اصلا تو ایران گیر میاد؟
  حال میده با یه 125 حال پالس 200 رو بگیری :)))))

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   از عنوان مقاله معلومه که تو ایران هست…
   فقط تولیدش متوقف شده و صفرش کمتر تو بازار پیدا میشه…

   پاسخ
 9. zodiac
  سوابق: (21 دیدگاه) ,

  ممنون از اقای دولت سرایی در مورد قیمت دوک 200 با کمی جستجو در وب قیمتی حدود 8میلیون داره نمیدونم شرکت کویر بر چه اساسی قیمت گذاری میکنه.قیمت از سایتای هندی بود که شرکت کویر از همون هند وارد کرده

  پاسخ
 10. Profile photo of ALL CARS
  ALL CARS
  سوابق: (467 دیدگاه) ,

  بازهم مقاله ای عالی از جناب بیژن دولت سرایی عزیز

  مقالات مربوط به موتور سیکلت ، خیلی خوب مورد استقبال پدالی های عزیز قرار گرفته

  امیدوارم بعد اتمام مقالات مربوط به موتورسیکلتهای 250 cc وپایینتر از اون ، به موتور سیکلتهایی با حجم بالا هم بپردازین چرا که هرچند دسترسی به اونها سخت وبرای خیلی غیر ممکن است اما خیلیها از دیدن وشنیدن صداشون لذت میبرنو بدشون نمیاد همچون خودروهایی که اطلاعاتی ازشون دارند اما امکان دسترسی به اونهاروندارن ، اطلاعاتی از این موتور سیکلتهای دوس داشتنیه باحجم بالا هم داشته باشن
  سپاس

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام بر ALL CARS عزیز، ممنون که همیشه با نظراتتون به بنده لطف داشتید و باعث انرژی مضاعف من شدید..
   راستش بعد از اینکه 250 سی سی ها مورد استقبال قرار گرفتن تصمیم گرفتم که کمتر از 250 ها رو هم بررسی کنم و در ابتدا قرار بود اسم این سری مقاله “کمتر از 250 سی سی های ایران” باشه ولی بعدش دیدم میشه تو همین مقالات به بررسی موتورسنگین ها هم پرداخت و به همین دلیل بود که اسم مقالرو گذاشتم “بررسی موتورسیکلت‌های بازار ایران” تا بجز 250 سی سی ها به همه حجم انجین های موجود در بازار بپردازیم…
   در قسمت بعد هم سراغ کاوازاکی Z1000 میرم و امیدوارم که بتونم رضایت دوستان و مخاطبان پدال رو بر آورده کنم…
   ممنون

   پاسخ
   1. Profile photo of ALL CARS
    ALL CARS
    سوابق: (467 دیدگاه) ,

    سلام آقای دولت سرایی
    خواهش میکنم ،تنها کاری که از دستمون برمیاد تشکر از زحماتتونه

    منتظرم ، بیشتر از قبل ، چون از همین حالا میدونم باید منتظر یکی از بهترین های هزار سی سی باشم

    پاسخ
 11. کافر مقدس
  سوابق: (498 دیدگاه) ,

  با این قیمت هایی که تو ایران داره اصلا نمییارزه!

  جالب اینجاست مطلب در مورد *بازار ایران* نگارش شده ولی هیچ اشاره ای ب قیمت روبه افزایشش با دلایلی مضحکی مثل توقف تولید قیمت ارز و خدمات در ایران و….نشده . . .

  بماند ک تو ایران موتور از مبدا هند با روپیه میاد و مشتری ایرانی باید بهای دلار آمریکا رو بده!

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام دوست عزیز
   اینکه قیمتا بالاس که شکی درش نیست…
   من خود موتور رو بررسی کردم نه شرایط قیمتش رو، بعدشم شما چرا فکر می کنید که وقتی دلار گرون میشه ارزش دلار بالا رفته؟؟ در حقیقت ارزش ریاله که روز به روز افت میکنه پس طبیعیه که پول ما نسبت به روپیه هم بی ارزش باشه…
   بجز بحث نرخ ارز، ما از تعرفه های گمرک هم خیلی ضربه میخوریم….

   پاسخ
 12. yahya
  سوابق: (43 دیدگاه) ,

  عرض ادب خدمت آقای دولت سرایی
  تشکر ویژه بابت زحمات و مطالب واقعا خوبتون.
  خودم از عاشقای اتومبیلم ولی چند صباحی هست که به موتور سیکلت علاقه مند شدم.
  قصدم خرید یه موتور سیکلت خوب با شتاب و سرعت قابل قبول ، با کیفیت و ایمن و صد البته با ظاهر قشنگه ؛ ولی چون چیزی در خصوص موتور های بازار و کیفیتشون نمیدونم ، کمی گیج شدم.
  لازم به ذکره که حداکثر 8 – 9 میلون در توانمه…
  اگر راهنماییم کنید یک دنیا مدیونتون می شم .
  با تشکر

  پاسخ
   1. yahya
    سوابق: (43 دیدگاه) ,

    بر شما درود
    فکر می کنم موتور دست دو با توجه به افت قیمتش و با این شرط که سالم باشه ، خیلی به صرفه تر باشه … نمیخوام فقط دستمو تو خرج بذاره …
    در کل نو یا دسته دوم واسم فرقی نداره ، فقط میخوام با توجه به بودجم بهترین رو بخرم

    پاسخ
    1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
     بیژن دولت سرایی
     سوابق: (263 دیدگاه) ,

     اگر نو بخوای بخری که بهترین گزینه پالس ان.اس 200 …این لینک مشخصات و برسیش
     http://www.pedal.ir/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa/%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa-%d9%be%d8%a7%d9%84%d8%b3-%d9%be%d9%88%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b1-200-220/
     دست دومای زیادی توی این رنج میشه خرید ولی اگر بخوای دست دوی تمیز باشه و خیلی توی خرج نندازت، فکر میکنم دایلیم 250 گزینه مناسبی باشه ….این لینک مشخصات و برسیش
     http://www.pedal.ir/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa/250-%d8%b3%db%8c%e2%80%8c%d8%b3%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d9%84%d8%a7%da%a9-%d8%b4%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c%d9%85-250/
     البته اینا نظر شخصه منه و شاید دوستان دیگه نظرات مختلفی داشته باشن…

 13. پرسپولیس
  سوابق: (59 دیدگاه) ,

  سپاس ازمطالب پربارتان آقای دولت سرایی سوالی دارم شرکت کویربه عنوان نماینده محصولات کاوازاکی درکشورموتورسیکلت های 250سی سی به بالا باکدام شرایط به مشتری میفروشنددرحالی که پلاک ملی دریافت نمی کنندازتورینگ وکروزهای پرحجم وگرانقیمت تابقیه محصولات ایتالیایی

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   موتورهای 250 سی سی به بالا پلاک نمیشن و کسانی که موتورهایی با این حجم میخرن فقط میتونن تو تورهای موتورسواری شرکت کنن و آخر هفته ها هم مسیر خونه تا پیست رو برن و توی پیست از موتورسواریشون لذت ببرن….شرایط سختیه ولی در حال حاضر موتورسیکلت دوستان بجز این راه چاره دیگه ای ندارن…
   البته کویر موتور در حال مذاکره با مقامات و مسئولینه تا شاید بتونه مجوز پلاک شدن بالای 250 رو (احتمالا تا 400) بگیره…

   پاسخ
 14. جواد
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  با سلام حضور اقا بیژن خواستم إز نظر مشورتى جنابعالى بهره مند شم بیژن خان من بعد إز حدود ١۶سال با توجه به وضعیت ترافیک قصد خرید موتور سیکلت دارم جهت تردد محدود شهرى البته من هوندا ٧۵٠ درسال ۵٩داشتم و آخرین موتورم هم جى تى او ١٢۵ بوده حالا با سن ۵۵ و وزن ١٣٠ چى بخرم قربانت پیشاپیش متشکرم.

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   من درمورد بودجه و یا سبک مورد علاقه شما چیزی نمیدونم، اما با توجه به شرایطی که فرمودید فکر میکنم موتورسیکلت های سبک کروزر برای شما خیلی مناسب باشه
   البته کروزرهای زیادی تو ایران موجود نیستن ولی بین گزینه هایی که پلاک میشن من هیوسانگ آگویلا 250 رو توصیه میکنم که در حال حاضر با قیمت 24-23 میلیون فروخته میشه (البته فروش اقساطی هم داره)
   توی این لینک با شماره 10 بررسی شده
   http://www.pedal.ir/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA/250-%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86%DA%AF/
   مدل دیگه توی این سبک باجاج اونجر 220 که با قیمت حدود 8-9 تومن فروخته میشه
   باز اگر سوالی بو من در خدمتم…

   پاسخ
 15. وحید19.75
  سوابق: (17 دیدگاه) ,

  سلام. واقعا قشنگ بود ممنون. ولی نینجا 250 قرار بود برسی کنید !! . یک سوال هم داشتم مثل همیشه اگه پاسخ بدی ممنون میشم . یه کم اطلاعات در مورد یاماها r25 میخواستم که چرا هیچ شرکتی وارد نمیکنه

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   وحید جان نینجا 250 قراره تو قسمت پنجم “250 سی سی های پلاک شدنی” بررسی بشه و سی سی های دیگرو ما تو این سری مقاله و تحت عنوان “بررسی موتورسیکلت های ایران” بررسی میکنیم…
   در مورد یاماها دلیل اصلی حضور کمرنگش در بازار ما، نداشتن نمایندگی رسمی تو ایرانه و با این وضعیت حتی اگر توسط اشخاص و شرکتای متفرقه وارد بشه ارزش خریدن نداره، چرا که خدمات درست و خوبی نخواهد داشت….

   پاسخ
  2. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   سلام
   وحید جان نینجا 250 قراره تو قسمت پنجم “250 سی سی های پلاک شدنی” بررسی بشه و سی سی های دیگرو ما تو این مقاله و تحت عنوان “بررسی موتورسیکلت های ایران” بررسی میکنیم…
   در مورد یاماها دلیل اصلی حضور کمرنگش در بازار ما، نداشتن نمایندگی رسمی تو ایرانه و با این وضعیت حتی اگر توسط اشخاص و شرکتای متفرقه وارد بشه ارزش خریدن نداره، چرا که خدمات درست و خوبی نخواهد داشت….

   پاسخ
 16. Profile photo of نوید جهرمی
  نوید جهرمی
  سوابق: (1356 دیدگاه) ,

  خیلی خیلی ممنون بیژن جان. از همه بیشتر منتظر کی تی ام بودم ک گذاشتی.
  مقاله جذاب و با دقت ب جزییات و کاربردی. و این ک کامنت دوستان رو هم بررسی میکنی و جواب میدی. بیژن جون دمت گرم.
  فقط دوتا مطلب هم زحمتش بکشی حرف نداره. یکی 250 هایی ک خارج هستن و وارد و پلاک نشدن ( که اینو گفتی اگه بزارم خیلی مایه افسوس خوردنمونه) یکی هم تاریخچه و جایگاه شرکت های موتورسازی.
  میدونم مطالب سنگین و وقتگیریه. اما چون کسی بهتر از خودت انجامش نمیده ازت خواستم.
  برات آرزوی موفقیت و توفیق بیشتر دارم.

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   ممنون از محبتت نوید جان…
   به فکر این مطالبی که قبلا در موردش باهم صحبت کردیم هستم و به محض آماده شدن منتشرشون میکنم، ولی خوب نمیشه فعلا زمان خاصی رو مشخص کرد…
   منم برات آرزوی بهترین هارو دارم..

   پاسخ
 17. جواد
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  بیژن خان سلام ممنون از راهنمایی شما اتفاقا آگویلا دو روزى سوار شدم خیلى به قولى معذرت میخوام لش بود حالا بنظر تون ns یا پالس 220 به کارم میاد. شاد و سربلند باشى

  پاسخ
  1. Profile photo of بیژن دولت سرایی
   بیژن دولت سرایی
   سوابق: (263 دیدگاه) ,

   آقا جواد من باتوجه به سن و شرایط شما سبک کروزر رو توصیه کردم چون کمترین فشار رو بر روی کمر، مچ و گردن وارد میکنه…
   هیچ جای دنیا این سبک رو برای شتاب و سرعت نمیخرن ، و حتی کروزرهای هارلی دویدسون با اون عضمت، قدرت و سرعت زیادی نسبت به مدل های نیکد و اسپرت ندارن… در عوض پرستیژ و ظاهر خاص و راحتی فراوانی دارن…
   در مورد 220 و ns هم باید بگم که بین این دو مورد ان.اس خیلی بهتر و با کیفیت تره ….
   لینک بررسی پالس 220 و ان.اس:
   http://www.pedal.ir/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa/%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84%d8%aa-%d9%be%d8%a7%d9%84%d8%b3-%d9%be%d9%88%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b1-200-220/

   پاسخ
 18. وحید 19.75
  سوابق: (17 دیدگاه) ,

  ممنون از این که ارزش قاءل میشی برای کامنت های طرف دارات و جوابشون رو میدی منتظر هر مطلبی از شما هستم چون خیلییییی باحالییییی . خیلییییییی :))))

  پاسخ
 19. ali
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام آقا بیژن
  عالی بود فقط یه سوال داشتم کی تی ام RC200 با این مدل چقدر فرق می کنه؟
  این مدل جدا بررسی می کنی ؟
  🙂

  پاسخ
 20. Profile photo of shahab
  shahab
  سوابق: (639 دیدگاه) ,

  آقای دولت سرایی دستتون درد نکنه
  لطفا در مورد کاواساکی نینجا هم مطلب بذارین

  پاسخ
 21. علیِ
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سلام
  حدود قیمت دوک 125 دست دوم بین چن تا چنه

  پاسخ
 22. sepehr
  سوابق: (22 دیدگاه) ,

  میشه موتور رگال رپتور رو هم بررسی کنید؟

  پاسخ
   1. سپهر
    سوابق: (22 دیدگاه) ,

    سلام
    مچکرم همه ی مقالاتتونو من خوندم مرسی از زحماتتون

    پاسخ
 23. حسام
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام آقای دولت سرایی قصد خرید دوک ۲۰۰ دارم آیا خرابی دارد و قیمت نو چند هست و ا نسبت به قیمت ارزش خرید داره و تو رنج قیمت مورد اشاره شده بین هوندا سی بی ار ۲۵۰ .دوک ۲۰۰.کاوازاکی نینجا ۲۵۰ پیشنهاد شما چی هست.متشکر از زمانی که قرار میدید .موفق باشید

  پاسخ
 24. مهرزاد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  ممنون از بابت مقاله که مفید بود. فقط یک نکته و اون اینکه کویر موتور نمایندگی KTM نیست.
  مثل خیلی های دیگه که مدعی نمایندگی هستن ایشون هم همینطور وگرنه KTM این مسئله رو رد کرده…ایشون از دوبی وارد میکنه و توسط یک نمایندگی در اونجا. KTM هم علاقه چندانی برای کار با کویر نداره!

  پاسخ
 25. محمد حسين صالحي
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  به نظر من که خیلی عالی هستش و واقعا موتور سواری با این بسیار لذت بخش هستش

  پاسخ
 26. محمد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  ممنون از بررسی های خوبتون
  میشه موتور های بنلی رو هم بررسی کنیدTNT25و TNT250

  پاسخ
 27. ممد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام و خسته نباشید
  مرسی بابت مطالب خوب و جذابتون
  من خیلی به موتور سنگین علاقه دارم و قصد دارم یدونه دست دوم بخرم اما فکر کنم پولام کم باشن
  من موتوری میخوام که حداقل سرعتش از کویر cdi۲۰۰ccبیشتر باشه و پولامم حداکثر ۵ملیون هستن
  خواهش میکنم کمکم کنید که چ موتوری بخرم

  پاسخ
 28. داوود دادخواه
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام میشه لطف کنید موتوسیکلت KTM RC250 و هیوسانگ اکسیو 250 را مورد برسی قرار دهید

  پاسخ
 29. محمد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  به نظر شما برای طی کردن حدود 100 کیلومتر در روز به صورت روزانه موتور پالس RS بهتر است یا DUKE 125 ???

  پاسخ
 30. احسان
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام.اگه میشه ktm duke 250 رو هم بررسی کنید
  حدود قیمتش رو هم اگه بگید خوش حال میشم
  پلاک میشه یا نه؟

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
جامع ترین برنامه خودرویی برای گوشی های هوشمند