آموزشمقالات

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

در این مقاله مهم ترین نشانه های خرابی پمپ بنزین انواع ماشین ها از جمله پراید و پژو و … را مورد بررسی قرار داده ایم و نحوه تست و درست کردن آن را توضیح داده ایم.

پمپ بنزین خودرو چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم به خرابی پمپ بنزین خودرو نگاهی داشته باشیم بهتر است خود این قطعه را بشناسیم و بدانیم چه‌کاری را انجام می‌دهد. پمپ بنزین قطعه‌ای است که در بسیاری از پیشرانه‌های درون‌سوز بنزینی و دیزلی بکار می‌رود. قطعه موردبحث سوخت را از باک به دستگاهی که وظیفه ترکیب مخلوط سوخت و هوا را دارد می‌رساند. چنین دستگاه یا قطعه‌ای در خودروهای کاربراتوری همان کاربراتور و در خودروهای انژکتوری هم انژکتور سوخت خواهد بود.

پیشرانه‌های کاربراتوری معمولاً از پمپ‌های مکانیکی کم‌فشار نصب شده در پیشرانه استفاده می‌کنند درحالی‌که پیشرانه‌های انژکتوری یا از پمپ‌های بنزین برقی نصب شده در داخل باک (برای سیستم‌های تزریق منیفولد کم‌فشار) یا پمپ‌های مکانیکی پرفشار نصب شده در پیشرانه (برای سیستم‌های تزریق مستقیم پرفشار) استفاده می‌کنند. همچنین باید گفت برخی پیشرانه‌ها اصلاً فاقد پمپ بنزین هستند. در برخی پیشرانه‌های کاربراتوری با تأمین سوخت کم‌فشار می‌توان از طریق سیستم تغذیه گرانشی به انتقال سوخت دست یافت و ساده‌ترین راه نصب باک در ارتفاعی بالاتر از کاربراتور خواهد بود. این روش معمولاً در موتورسیکلت‌های کاربراتوری بکار می‌رود یعنی جایی که باک درست بالای پیشرانه قرار دارد.

پمپ‌های بنزین مکانیکی کم‌فشار

در پیشرانه‌هایی که از کاربراتور استفاده می‌کنند، پمپ بنزین مکانیکی معمولاً به منظور انتقال سوخت از باک به داخل کاربراتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ‌ها در فشارهای سوخت نسبتاً پایین یعنی ۰.۷ تا ۱ بار کار می‌کنند. دو نمونه از پمپ‌های بنزین مکانیکی که بیشتر از سایرین در خودروها بکار رفته‌اند پمپ‌های دیافراگمی و پمپ‌های پیستونی هستند.

پمپ‌های بنزین مکانیکی پرفشار

پمپ‌های بنزین خودروهای مدرن تزریق مستقیم در فشارهای بالاتر یعنی تا ۲۱۰۰ بار کار می‌کنند و پیکربندی‌های ویژه‌ای همچون پیستون رادیال ریل مشترک، رادیال دو پیستون ریل مشترک، خطی، پورت و مارپیچ و… دارند. پمپ‌های تزریق با بنزین روان کاری می‌شوند و از آلودگی روغن و سوخت جلوگیری می‌کنند. یک نمونه دیگر از پمپ‌های بنزین نیز وجود دارند که با نام پمپ‌های برقی شناخته می‌شوند. در پیشرانه‌های بنزینی انژکتوری، یک پمپ بنزین برقی معمولاً داخل باک قرار دارد. در سیستم‌های قدیمی‌تر تزریق پورت و دریچه گاز، پمپ نصب شده در داخل باک باعث انتقال سوخت از باک به پیشرانه می‌شود و فشار انتقال سوخت نیز معمولاً بین ۳ تا ۴ بار است. در سیستم‌های تزریق مستقیم یک پمپ بنزین جداگانه باعث فشار بیشتر و بالاتر به سوخت می‌شود. از آنجایی که پمپ‌های برقی نیازمند قدرت مکانیکی پیشرانه نیستند بنابراین می‌توان آن‌ها را در هرجایی بین باک و پیشرانه نصب کرد. از جمله دلایل نصب پمپ بنزین در باک می‌توان به مواردی همچون خنک شدن توسط بنزین، کاهش ریسک آتش‌سوزی به دلیل عدم اشتعال در نبود اکسیژن و… اشاره کرد.

همچنین بخوانید:

کارهایی که نباید با اتومبیل خود انجام دهید

رایج‌ترین علل روشن شدن چراغ چک خودرو

خودروی خود را با باک خالی نرانید!

علائم خرابی مغزی پمپ بنزین

حالا که با پمپ بنزین، عملکرد و انواع آن آشنا شدیم نوبت به عیب‌یابی و علائم خرابی آن می‌رسد. دلایل متنوعی برای از کار افتادن پمپ بنزین خودرو وجود دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

روشن نشدن خودرو

در صورتی که با استارت زدن خودرو روشن نشد و یا این کار به سختی صورت گرفت یکی از دلایل احتمالی آن می‌تواند خرابی پمپ بنزین باشد. در زمانی که پمپ بنزین عملکرد درستی داشته باشد و شما شروع به استارت زدن کنید ابتدا صدایی به گوش خواهد رسید و سپس قطع خواهد شد اما در صورتی که این قطعه خراب باشد در زمان استارت صدایی وجود نخواهد داشت و در چنین حالتی بهتر است به دنبال بررسی پمپ بنزین باشید.

ریپ زدن پیشرانه

قبلاً به دلایل مختلف ریپ زدن خودرو اشاره کرده بودیم و یکی از علت‌ها نیز عدم رسیدن صحیح سوخت به پیشرانه خواهد بود. همین موضوع می‌تواند دلیل خرابی پمپ بنزین نیز باشد. البته بهتر است در این رابطه با یک مکانیک خبره مشورت کنید تا علت ریپ زدن را به درستی پیدا کند هرچند گزینه خرابی پمپ بنزین را نیز نباید از یاد ببرید.

مصرف سوخت بالا

در صورتی که متوجه شدید مصرف سوخت خودرو نسبت به قبل بالاتر رفته است شاید خرابی پمپ بنزین یکی از دلایل آن باشد. اگرچه علت‌های گوناگونی برای افزایش مصرف سوخت خودرو وجود خواهد داشت اما پمپ بنزین می‌تواند جزو اصلی‌ترین‌ها باشد.

بالا رفتن دمای پیشرانه

خود بنزین باعث خنک نگه داشته شدن پمپ بنزین می‌شود اما زمانی که پمپ بنزین خراب شود بنزین کافی به پیشرانه نمی‌رسد و همین امر می‌تواند باعث افزایش دمای آن شود. در واقع داغ کردن پیشرانه می‌تواند جزو دلایل خرابی پمپ بنزین قلمداد شود.

وجود صدای غیرعادی در پمپ بنزین

همان‌طور که گفتیم در صورت استارت زدن ابتدا صدایی کوتاه از پمپ بنزین به گوش می‌رسد و سپس قطع می‌شود. اگر این صدا ایجاد نشود احتمالاً پمپ بنزین خودروی شما از کار افتاده است. همچنین اگر در زمان استارت زدن صدایی غیرعادی از عقب خودرو به گوش برسد احتمالاً پمپ بنزین شما خراب خواهد بود.

افت شتاب خودرو

آن‌گونه که گفته شد پمپ بنزین وظیفه رساندن بنزین به پیشرانه را دارد و در صورتی که وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد پیشرانه با وقفه در عملکرد مواجه خواهد شد و این به معنی افت شتاب و گاز خوردن خودرو خواهد بود. در واقع عدم توانایی قبلی خودرو در شتاب گیری را می‌توان جزو دلایل خرابی پمپ بنزین دانست.

در همین زمینه بخوانید:

علائم خرابی پمپ بنزین ۴۰۵

تمامی علائمی که در بالا ذکر شد برای خرابی پمپ بنزین پژو ۴۰۵ نیز صدق می‌کنند. بد استارت خوردن یا روشن نشدن پیشرانه، افت شتاب و توان خودرو، وجود صدای غیرعادی در پمپ بنزین، داغ کردن پیشرانه و… جزو دلایل احتمالی خرابی پمپ بنزین ۴۰۵ خواهند بود. بد نیست بدانید قیمت پمپ بنزین ۴۰۵ در زمان نگارش این مقاله حدود ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

علائم خرابی پمپ بنزین پراید انژکتوری

روشن شدن چراغ چک، وجود صدایی شبیه زوزه از عقب خودرو، افت شتاب و توان و استارت سخت پیشرانه از جمله علائم خرابی پمپ بنزین پراید انژکتوری خواهد بود. یکی از روش‌های ساده برای فهمیدن اینکه پمپ بنزین خودروی پراید کار می‌کند یا نه باز کردن سوئیچ و شنیدن صدای پمپ خواهد بود. در صورتی که صدا به گوش نرسد به احتمال زیاد پمپ خراب شده است. پمپ بنزین پراید در حال حاضر قیمتی حدود ۸۰۰ هزار تومان دارد.

تست خرابی پمپ بنزین

اگرچه پمپ بنزین قطعه‌ای است که برای کارکرد بالا طراحی شده اما احتمال از کار افتادن آن نیز وجود دارد. از طرفی قیمت چنین قطعه‌ای نسبتاً بالاست و به همین خاطر تست خرابی آن قبل از تعویض قطعه امری مهم خواهد بود. خوشبختانه راه‌های نسبتاً ساده‌ای برای تشخیص سالم یا خراب بودن پمپ بنزین وجود دارد. قبلاً ذکر شد که ساده‌ترین راه باز کردن سوئیچ و گوش کردن به صدای پمپ خواهد بود. در صورتی که صدایی به گوش نرسد احتمالاً پمپ بنزین خراب شده است. البته عدم وجود صدا می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

یکی دیگر از روش‌های تست خرابی پمپ بنزین استفاده از دستگاه دیاگ است. با استفاده از این دستگاه می‌توان قطع و وصل بودن پمپ را مشاهده کنیم. البته ایراد می‌تواند از بخش‌های دیگر همچون فیوز، رله و سوکت ها نیز باشد. روش دیگر نیز استفاده از فشارسنج خواهد بود. در صورتی که بنزین از ریل سوخت خارج می‌شود اما فاقد فشار لازم است احتمال نیم‌سوز شدن پمپ بنزین وجود دارد و در این زمان بهترین روش تست خرابی استفاده از یک دستگاه فشارسنج سوخت خواهد بود.

پمپ بنزین خودرو کجاست؟

همان‌طور که گفته شد محل نصب پمپ بنزین بر حسب طراحی پیشرانه تفاوت دارد. در خودروهای کاربراتوری این قطعه در داخل پیشرانه نصب می‌شود درحالی‌که در پیشرانه‌های انژکتوری معمولاً پمپ بنزین داخل باک قرار دارد.

قیمت پمپ بنزین خودروهای داخلی

با افزایش قیمت خودرو، قیمت قطعه موردبحث نیز افزایش یافته و بهتر است حواستان به آن باشد. اگر به خاطر داشته باشید گفتیم که در خودروهای انژکتوری پمپ بنزین داخل باک قرار دارد و با استفاده از خود بنزین خنک می‌شود بنابراین در صورتی که باک خودرو خالی باشد دمای پمپ بالا می‌رود و در نهایت می‌سوزد. اگر بخواهید پمپ بنزین را تعویض کنید باید هزینه‌ای حدود ۸۰۰ هزار تومان تا ۱.۷ میلیون تومان را برای خودروهای پرتیراژ داخلی متحمل شوید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۲۴ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۳۳ دیدگاه‌ها

 1. ممد ژانگولر

  ۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (3730 ديدگاه)

  مطلب نمرش بیست عالی

  خدا برای کسی نیاره پمپ بنزینش خراب بشه بد کوفتیه

  موافقم 62
  مخالفم 8
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۱۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (10333 ديدگاه)

   یکی از تو مخی‌ترین قطعات همین پمپ‌بنزین هست که بیشترین دلیل خرابیش هم بخاطر اینه که میگذارند بنزین به آخر برسه و بعد باک رو پُر میکنند !!!
   تا جایی که میشه وقتی بنزین به نصف میرسه باک رو پر بکنید تا مبادا تو بیابان زمین‌گیر بشید !

   ضرر نمیکنید اگر یه پمپ بنزین اضافه همیشه یدک با هر خودرویی که هستید در ماشین داشته باشید تا در صورت سوختن یا نیم‌سوز شدن با کمک گرفتن از مکانیک از طریق موبایل حداقل خودتان بتوانید به داد خودتان برسید !
   سر خودم اومده ، بارون دیده شدم 😂🤦‍♂️ !

   موافقم 12
   مخالفم 38
   1. جواد

    ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    بدترین تعمیر پمپ بنزین برای مزدا وانت، قشنگ اشک آدم درمیاد، بدون چال سرویس غیر ممکنه

    موافقم 2
    مخالفم 0
  2. mercedes

   ۱۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (334 ديدگاه)

   به سرم اومده وسط راه

   موافقم 4
   مخالفم 0
 2. زیزیگولو

  ۱ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (5492 ديدگاه)

  هیچوقت نزارین بنزین داخل باک ماشینتون تا آخر تخلیه بشه و پمپ بنزین ماشینتون هوا بکشه چون یکی از مهمترین عوامل خرابی و سوختن پمپ بنزین همینه

  موافقم 43
  مخالفم 1
  1. JDM سابق

   ۱ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (382 ديدگاه)

   جدا از اون باک خالی بشه ات و اشغال کف باک هم به داخل کشیده میشه و باعث گرفتگی انژکتور ها میشه

   موافقم 25
   مخالفم 0
   1. زیزیگولو

    ۱ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (5492 ديدگاه)

    👍👍👍

    موافقم 7
    مخالفم 0
 3. کیفام

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (25 ديدگاه)

  با سوختن پمپ بنزین در ماشین در حال حرکت، موتور ماشین خاموش شده و یکی از نتایج اسفبار خاموش شدن بوستر ترمز خواهد بود.

  موافقم 15
  مخالفم 0
  1. محمد سعید

   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (2 ديدگاه)

   در این مواقع اگر بگذارید دنده 5 با ماشین خاموش، ترمز و فرمانتان تقریبا مثل خودروی روشن عمل خواهد کرد.

   موافقم 10
   مخالفم 0
 4. علیرضا

  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام من پراید مدل ۹۵ دارم. بعضی وقتها ماشین در حرکت یا درجا خاموش میشه وقتی سوئیچ رو باز میکنم صدای پمپ بنزین نمیاد. سر باطری رو که باز میکنم صدای پمپ بنزین میاد و ماشین روشن میشه.کسی راهکاری به ذهنش نمیرسه

  موافقم 11
  مخالفم 3
  1. نوید

   ۲۶ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   رله تغزیه،سوکت های پمپ بنزین،خود پمپ بنزین چک شه،اینا خطا هم نمیندازن

   موافقم 10
   مخالفم 2
  2. Ebi

   ۹ مرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   احتمال خیلی زیاد ایراد از رله دوبل شماست

   موافقم 5
   مخالفم 0
  3. محمد سعید

   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (2 ديدگاه)

   سلام رله دوبل یا رله پمپ بنزین ماشینت نیم سوز شده

   موافقم 2
   مخالفم 1
 5. تورج

  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  درشروع همه چی عادیه ولی پس از گرم شدن موتورو ترافیک به یکبا
  ره گاز خور ماشین از بین میره

  موافقم 25
  مخالفم 0
 6. حمید

  ۲ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سه روزماشینم،بعداز۲۰دقیقه کاریکباری ریپ شلاقی میزدوماشین به جلو گازمیخورد،وخاموش میشد رله دوبل وصافی سنسور دریچه گازواستوپرعوض کردم اخرمغزی پمپ بنزین عوض کردم

  موافقم 4
  مخالفم 2
  1. مهناز

   ۲۸ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   من یکسال است که در گیر اشکال پژو 405 مدل 85 هستم از سال قبل وقتی که گرمای هوا زیاد میشود ماشین ریپ میزند و گاز نمیخورد استپر2 بار – مپ سنسور – شتشوی انژکتور – تعویض فیلتر بنزین انجام شده یک چند وقتی خوب است و مجددا ماشین میپرد و هرچه گاز میدهم انگار ماشین به زمین چسبیده و اگر 10 دقیقه خاموش بماند دو باره حرکت میکند و مجددا بعد از 10 دقیقه همانطور میشود و چون تا زمان رسیدن امداد خودرو موتور سرد شده درست کار میکند متوجه نمیشوند ایراد چیست چه باید بکنم من یک خانم هستم و استرس زیادی به من وارد میشود وقتی که وسط خیابان خرای میشود لطفا راهنماییم کنید با تشکر

   موافقم 17
   مخالفم 3
   1. شایان

    ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    باسلام پمپ بنزین خراب است

    موافقم 14
    مخالفم 1
   2. تعمیر کار

    ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    ایمیل بزنید تا مرحله به مرحله بگم

    موافقم 5
    مخالفم 4
    1. پارسا

     ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
     سوابق: (1 ديدگاه)

     درودوعرض ادب خداقوت من هم همین مشکل رو دارم لطفا اگر راه حل متوجه شدید به من هم بگید البته خودرو من ۲۰۶ تیپ ۵ ودر ضمن مغزی پمپ بنزین هم عوض کردم بهتر شد ولی کامل درست نشد ممنون

     موافقم 0
     مخالفم 2
    2. حمید

     ۹ بهمن ۱۴۰۲
     سوابق: (1 ديدگاه)

     سلام یه پیج یا آیدی تلگرام بدید لطفا

     موافقم 0
     مخالفم 1
    3. حسن

     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
     سوابق: (2 ديدگاه)

     سلام‌‌خسته نباشید من وقتی ماشینم سرده تک استارت روشن میشه ولی یهوخاموش میشه درجا استارت دوم روشن میمونه اشکال ازچیه استپر شمع صافی هم عوض کردم ممنون اگه راهنمایی کننید

     موافقم 0
     مخالفم 0
   3. فرهاد

    ۱۲ مهر ۱۴۰۲
    سوابق: (689 ديدگاه)

    سلام خانم مطمئن باشید پمپ بنزین شما خراب است و با تعویض آن به احتمال زیاد درست می‌شود مگر اینکه ایراد دیگه ای هم داشته باشه

    موافقم 2
    مخالفم 0
   4. احمد

    ۱۹ مهر ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    سلام مشکل ماشینتون در یکی از این موارد هست که با مراجعه به تنظیم موتور دقیق مشکل و مشخص میکنه..(پمپ بنزین،.دیسک و صفحه کلاچ،،،سنسور اکسیژن،)

    موافقم 3
    مخالفم 0
    1. ahmadhasani

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2 ديدگاه)

     درست نمیتونم بگم، باید حتما پشت ماشینش نشست و پیشش باشی تا بفهمی.
     ولی در کل این که ریپ میزنه میپره به سمت جلو رله دوبل میتونه باشه اینکه شمع ماشین هم خراب باشه یا کثیف باشه هم میتونه باشه اگر هم که وایر شمع ها و کویل تون باشه درکل یکی از عامل ضعیف بودن ریپ زدن،شمع هم میتونه باشه ولی هر جور که میتونید پیش یه تعمیر کار درست کار برید نه پیش کسی که به خواد فقط پول بگیره نرید
     اینها چیزی بود که من میدونستم انشاالله که به کارتون بیاد

     موافقم 0
     مخالفم 0
 7. محمد

  ۳ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام وقت بخیر من سمند ۸۲دارم
  پمپ بنزین از این مدل پمپ بیرونی تا حالا ۳ بار پمپ عوض کردم
  فشار شکن عوض کردم رله داخل کاپوت عوض کردم که واسه برق پمپ بنزین
  صافی عوض کردم اما باز پمپ عوض میکنی بعد چند وقت به صدا میفته چکار کنم مشکلش چی ممنون میشم راهنماییم کنید.

  موافقم 0
  مخالفم 1
  1. فرهاد

   ۱۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (689 ديدگاه)

   داداش بذار یه چیزی بهت بگم : ماشین شما الان ۲۰ ساله که از عمرش گذشته ! اگر توانایی مالی داری پیشنهاد میکنم یه ماشین تمیز تر بگیری که کمتر از ۶ – ۷ سال از عمرش گذشته باشه ( تو سایت دیوار ماشین های کارکرده تمیز زیاد هست ) ولی اگر نمیتونی یه ماشین دیگه بخری ، مجبوری با همین شرایط سر کنی خدا نسازه برای کسانی که این همه مردمو در سختی قرار میدن

   موافقم 4
   مخالفم 0
 8. رضا

  ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  اسنپ کار میکنم الان وسط جاده ام ماشین یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد… صدای پمپ بنزین رو هم نمی شنوم نمی‌دونم چ خاکی بریزم تو سرم از طرفی هم در این مطلب نوشته پمپ بنزین پراید 800 هزار تومنه کل موجودی کارت من پنجاه تومنه دیگه نمی‌دونم باید چیکار کنم واقعا

  موافقم 8
  مخالفم 1
 9. یعقوب

  ۲۳ شهریور ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام خسته نباشید کسی هست راهنمایم کنه ماشین پژو۴۰۵ دارم مدل ۸۸ زیاد روسلو کارکنه بعدکارمیکنه بایدماشینوخاموش وروشن کنم ودرضمن یک نیم ساعتی راه هم برم توجاده بازم شروه میکنه به ریپ زدن اصلا گاز نمیخوره ته گازمیخوره بازم باید خاموش وروشن بشه خوب کارمیکنه یکمی راه برم بازم بایدخاموش روشن کنم

  موافقم 2
  مخالفم 2
 10. Enzo Ferrari 2008

  ۱۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (1208 ديدگاه)

  مطلب خیلی خوبی بود

  موافقم 1
  مخالفم 1
 11. میثم

  ۲۲ دی ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سویچ اینرسی تو دست انداز پریده.اونجا یکبار بزن بره پایین و استارت بز.

  موافقم 0
  مخالفم 0
 12. علی اهواز

  ۲۲ دی ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام
  ساینا صفر صبحا با چند استارت روشن میشه و تا موتور گرم نشه جوون نداره و خاموش میشه ۲بار بردم نمایندگی گفتن مشکل نداره. خودم فشار ریل سوخت رو گرفتم حدود ۲تا ۲.۲ بود فشارش کمه؟ و حدودا باید چند باشه؟

  طبق چیزی که میدونم نرمالش باید حدود ۳ونیم باشه

  موافقم 0
  مخالفم 0
  1. علی اهواز

   ۲۶ دی ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   با تعویض پمپ بنزین مشگل رفع شد.

   موافقم 2
   مخالفم 0
 13. محسن

  ۲۳ دی ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با سلام خدمت دوستان .رانا مدل ۹۵ دارم با اینکه صدای پمپ رو دارم ماشین دو استارته شده یعنی استارت اول یا روشن نمیشه یا روشن هم بشه بعد از چند دقیقه خاموش میشه.تا الان صافی بنزین و شستشوی انژکتور با صافی بنزین و سمع رو عوض کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید تشکر

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا