بی ام و

بی ام و M3 جی پاور با قدرت ۷۲۰ اسب بخار معرفی شد

شرکت جی پاور با تیونینگ بی‌ام‌و M3 بیگانه نیست و حدود یک سال پیش پکیج ۷۰۰ اسب بخار خود را معرفی کرده بود. این تیونر هم‌اکنون با کیت پرقدرت دیگری بازگشته تا M3 G80 را به خودرویی تواناتر بدل کند. تیونر مشهور بی‌ام‌و سه مرحله از کیت خود را برای پیشرانه ۳ لیتری این خودرو معرفی می‌کند که بهترین آن‌ها کیت GP-720 خواهد بود.

همان‌طور که نام کیت نشان می‌دهد، استفاده از آن باعث خواهد شد پیشرانه S58 قدرت ۷۲۰ اسب بخار را تولید کند. همچنین حداکثر گشتاور نیز به ۸۵۰ نیوتون متر می‌رسد. این در حالی است که پیشرانه استوک یاد شده در بهترین حالت خود یعنی در M4 CSL قدرت ۵۴۳ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متر را تولید می‌کند. افزایش ۱۶۷ واحدی قدرت و ۲۰۰ واحدی گشتاور باعث شده حداکثر سرعت خودرو نیز با حذف محدود کننده به ۳۲۰ کیلومتر در ساعت برسد. این تیونر آلمانی اقدام به نصب اگزوز جدیدی کرده که دارای تنظیمات بهتر و صدای پرطنین‌تری است. این سیستم اگزوز از خروجی‌های ۱۰۰ و ۱۰۰ میلی‌متری با پوشش کربنی سود می‌برد.

اگر فکر می‌کنید بی‌ام‌و M3 با قدرت فراتر از ۷۰۰ اسب بخار مدنظر شما نخواهد بود می‌توانید پکیج‌های کم‌توان را نیز انتخاب کنید. کیت رده میانی این شرکت با قدرت ۶۶۱ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متر ارائه می‌شود درحالی‌که ساده‌ترین کیت باعث خواهد شد پیشرانه این خودرو خروجی ۶۱۲ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متر داشته باشد. همچنین می‌توان قطعات فیبر کربنی بدنه و رینگ‌های سفارشی با ابعاد ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب را نیز سفارش داد.

جی پاور می‌گوید در حال کار روی کاپوتی از جنس فیبر کربن است که ظاهر ساده یا رنگ‌آمیزی شده خواهد داشت. در بخش عقب خودرو نیز یک بال بزرگ را می‌توان سفارش داد تا ظاهر خودرو گیراتر شود. جدیدترین نسخه از بی‌ام‌و M3 در بخش کابین نیز تغییراتی داشته و غربیلک فرمان کربنی و کف‌پوش‌های جدید از جمله این موارد خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای