معرفی جدیدترین کراس‌اوورهای چینی (قسمت اول)

چند سالی است که در بازارهای خودروی جهانی محبوبیت کراس‌اوورها به‌صورت انفجاری افزایش یافته و روزبه‌روز به محبوبیت و فروش آن‌ها اضافه می‌شود. این موضوع موجب شده که تقریباً تمامی خودروسازان معتبر جهانی اقدام به ساخت کراس‌اوورهای جدیدی نموده و بر تعداد این بلندقامتان در سبد محصولات خود اضافه کنند. دراین‌بین اما خودروسازان چینی که به‌سرعت در حال پیشرفت و کاهش فاصلهٔ خود با خودروسازان جهانی هستند نیز بیکار ننشسته و با تب ساخت کراس‌اوور همراه شده‌اند؛ اما با توجه به اینکه هم‌اکنون در چین خودروسازان بومی زیادی در حال فعالیت بوده و رشدی قارچ گونه داشته‌اند، طی چند سال اخیر شاهد معرفی کراس‌اوورهای فراوانی از سوی این خودروسازان سخت‌کوش شرقی بوده‌ایم. به همین دلیل تصمیم داریم طی سری مطالبی در چهار قسمت، به معرفی جدیدترین کراس‌اوورهای چینی بپردازیم. در هر قسمت از این مطالب 10 کراس‌اوور جدید چینی معرفی می‌شوند. این خودروها شامل کراس‌اوورهایی می‌شود که در سال‌های 2017 و 2018 معرفی شده‌اند. البته به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد شرکت‌ها و برندهای خودروسازی شناخته یا ناشناختهٔ چینی که روزبه‌روز اقدام به معرفی محصولات جدیدی می‌کنند، مطمئناً امکان معرفی تمامی کراس‌اوورهای جدید چینی در این مطالب وجود ندارد اما بااین‌حال سعی شده در این مطلب از تمامی خودروسازان بزرگ و شناخته‌شدهٔ چینی نماینده یا نماینده‌هایی حضور داشته باشند. این لیست به ترتیب حروف الفبای انگلیسی تنظیم شده است. با این مقدمه اولین قسمت از این سری مطالب را آغاز می‌کنیم.

بائوجون 530

تاریخ معرفی نمایشگاه گوانگژو 2017
کلاس میان سایز
طول 4.65 متر
قیمت پایه 11,300 دلار

بائوجون برند تازه تأسیسی است که توسط جوینت ونچر جنرال موتورز با شرکت‌های چینی وولینگ و سایک ایجاد شده است. این شرکت نوپا به‌سرعت اقدام به افزایش تنوع محصولات خود کرده و از این طریق فروش خود را بشدت افزایش داده است. جدیدترین محصول بائوجون اما کراس‌اوور میان سایزی بنام 530 است که برای اولین بار در نمایشگاه گوانگژو 2017 رونمایی شد و پرچم‌دار کراس‌اوورهای بائوجون محسوب می‌شود. 530 با دو موتور مختلف به بازار عرضه می‌شود. موتور اول از نوع 1.8 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با 137 اسب بخار قدرت است که نیروی آن توسط یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. موتور دوم اما یک واحد 1.5 لیتری توربو با 150 اسب بخار قدرت است که برای انتقال نیروی آن گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه در نظر گرفته شده است.

برلیانس V6

تاریخ معرفی نمایشگاه گوانگژو 2017
کلاس میان سایز
طول 4.62 متر
قیمت پایه 13,100 دلار

شرکت برلیانس که در کشورمان با مدل‌های سری H200 و H300 خود شناخته می‌شود، در نمایشگاه گوانگژو 2017 کراس‌اوور میان سایزی بنام V6 را رونمایی کرد. این خودرو استایل بسیار زیبایی دارد که در آن جلوپنجرهٔ نمادین برلیانس با خطوط عمودی جلب‌توجه می‌کند. V6 به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو مجهز شده که 150 اسب بخار قدرت دارد و انتقال آن به چرخ‌های جلو توسط گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی، شش سرعتهٔ اتوماتیک یا هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه صورت می‌گیرد. این خودرو با 4.62 متر طول، از دو ردیف صندلی با ظرفیت حمل پنج نفر برخوردار است.

برلیانس V7

تاریخ معرفی اکتبر 2017
کلاس میان سایز
طول 4.70 متر
قیمت پایه 16,200 دلار

مدل V7 که کراس‌اوور پرچم‌دار برلیانس به‌حساب می‌آید، چندی پس از مدل V6 معرفی شد؛ اما این خودرو در اصل نسخهٔ سه ردیفه یا هفت‌نفرهٔ مدل V6 محسوب می‌شود زیرا روی همان پلت‌فرم مدل کوچک‌تر V6 ساخته شده است؛ اما V7 طول بیشتری دارد تا فضای کافی برای نصب ردیف سوم صندلی‌ها در آن فراهم گردد. برلیانس این کراس‌اوور سه ردیفه را به یک موتور 1.6 لیتری توربو با 204 اسب بخار قدرت مجهز کرده است. این موتور که CE16 نام دارد، به‌طور مشترک توسط پژو-سیتروئن و ب‌ام‌و طراحی شده و در چین توسط جوینت ونچر پژو-سیتروئن-دانگ‌فنگ تولید می‌شود. قیمت برلیانس V7 از حدود 16 هزار دلار آغاز می‌شود.

بی‌وای‌دی تانگ

تاریخ معرفی نمایشگاه پکن 2018
کلاس فول سایز
طول 4.87 متر
قیمت پایه 19,400 دلار

این خودرو نسل جدید بی‌وای‌دی تانگ است که برای اولین بار رسماً در نمایشگاه پکن امسال رونمایی شد. تانگ جدید همانند نسل قبلی خود به قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی مجهز شده است که شامل یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو با 204 اسب بخار قدرت برای به حرکت درآوردن چرخ‌های جلو به همراه دو موتور الکتریکی در عقب، هرکدام با 150 اسب بخار قدرت می‌شود. مجموع خروجی این سیستم 505 اسب بخار قدرت است که ماشین را ظرف تنها 4.5 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند. البته نسخۀ بنزینی معمولی این خودرو هم تولید میشود که تنها از همان موتور 2 لیتری بنزینی 204 اسب بخاری استفاده می‌کند. این مدل در ظاهر هم با تغییراتی جزئی در نمای جلویی و ستون C از نسخۀ پلاگین‌هیبریدی متمایز شده است. تانگ که یک کراس‌اوور فول سایز با سه ردیف صندلی است، به‌واقع خودروی قابل‌توجه و برجسته‌ای از خودروسازان چینی محسوب می‌شود.

چانگان COS 1°

تاریخ معرفی نمایشگاه پکن 2018
کلاس میان سایز
طول 4.83 متر
قیمت پایه

چانگان به‌تازگی برندی پریمیوم بنام COS را تأسیس کرده و اولین محصول آن‌که یک کراس‌اوور میان سایز است را در نمایشگاه پکن امسال رونمایی کرده است. این خودرو، 1° نام گرفته که یعنی اولین محصول برند جدید COS است. این ماشین به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو با 178 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور مجهز است که یکی از قوی‌ترین موتورهای 1.5 لیتری توربوشارژ در خودروهای چینی محسوب می‌شود. انتقال نیروی این موتور هم توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک انجام می‌گیرد. COS 1° مجهز به سه ردیف صندلی است که در ترکیب‌های 2+2+2 و 2+3+2 و یا 3+2+2 قابل سفارش است.

چانگان CS55

تاریخ معرفی نمایشگاه شانگهای 2017
کلاس کامپکت
طول 4.50 متر
قیمت پایه 12,500 دلار

چانگان CS55 کراس‌اوور کامپکت جدیدی است که در نمایشگاه شانگهای 2017 رونمایی شد. استایل بیرونی این خودرو شباهت‌هایی به محصولات لندروور دارد اما نمی‌توان آن‌را یک کپی صددرصدی دانست. CS55 از کابین زیبا، مدرن و بسیار باکیفیتی هم برخوردار است. این ماشین یکی از محصولات قابل‌توجه چانگان بوده و حتی توانایی رقابت با هم‌کلاسان کره‌ای خود را هم دارد. CS55 به یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو با 156 اسب بخار قدرت و 225 نیوتن متر گشتاور مجهز است که نیروی آن توسط گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. قیمت این کراس‌اوور کامپکت چینی از 12,500 دلار آغاز می‌شود. به نظر می‌رسد سایپا نیز قصد دارد در آینده تولید چانگان CS55 را در کشورمان آغاز کند.

چانگان CS95

تاریخ معرفی نمایشگاه گوانگژو 2016
کلاس فول سایز
طول 4.95 متر
قیمت پایه 23,900 دلار

CS95 بزرگ‌ترین محصول تاریخ چانگان محسوب می‌شود. این خودرو یک کراس‌اوور فول سایز سه ردیفه است که برای اولین بار در نمایشگاه گوانگژو 2016 رونمایی شده و از اوایل سال 2017 در بازار چین عرضه شد. در ظاهر CS95 هم مانند CS55 شباهت‌های زیادی با محصولات لندروور دیده می‌شود. چانگان این کراس‌اوور فول سایز را به یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو مجهز کرده که 233 اسب بخار قدرت و 380 نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال این نیرو هم یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک ساخت خود چانگان در نظر گرفته شده که به گفتهٔ سازنده می‌تواند تا 740 نیوتن متر گشتاور را انتقال دهد. CS95 همچنین به سامانهٔ چهارچرخ محرک چانگان بنام NexTrac هم مجهز شده است.

چری Exeed TX

تاریخ معرفی نمایشگاه فرانکفورت 2017
کلاس میان سایز
طول 4.66 متر
قیمت پایه 21,000 دلار

Exeed برند جدید و پریمیوم چری برای بازار اروپا است و به همین دلیل اولین محصول آن‌که کراس‌اووری میان سایز بنام TX است برای نخستین بار در نمایشگاه فرانکفورت 2017 رونمایی شد. چری این کراس‌اوور جدید را با دو قوای محرکهٔ مختلف عرضه می‌کند. نمونهٔ اول یک موتور 1.6 لیتری توربو با 190 اسب بخار قدرت و 265 نیوتن متر گشتاور است درحالی‌که دومی یک قوای محرکهٔ هیبریدی متشکل از یک موتور 1.5 لیتری توربو با مجموع خروجی 218 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور است. انتقال نیروی هردوی این قوای محرکه توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه صورت می‌گیرد. Exeed TX در ابتدا به‌صورت پنج‌نفره عرضه می‌شود اما بعداً نسخهٔ سه ردیفهٔ آن‌هم ارائه خواهد شد. قیمت این کراس‌اوور خوش استایل چینی از حدود 21 هزار دلار آغاز می‌شود.

چری تیگو 5x

تاریخ معرفی نمایشگاه شانگهای 2017
کلاس ساب‌کامپکت
طول 4.34 متر
قیمت پایه 12,400 دلار

5x که یکی از جدیدترین اعضای خانوادۀ چری تیگو محسوب می‌شود، برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای 2017 رونمایی شد. تیگو 5x اولین محصول چری است که در آن از زبان طراحی جدید این شرکت استفاده شده است. این خودرو ابعاد کوچک‌تری نسبت به تیگو 5 داشته و در یک کلاس پایین‌تر از آن یعنی در کلاس ساب‌کامپکت قرار می‌گیرد. تیگو 5x از همان موتور 1.5 لیتری توربوی تیگو 5 استفاده می‌کند ولی قدرت آن از 152 اسب بخار به 148 اسب بخار کاهش پیدا کرده است. انتقال این نیرو به چرخ‌های جلو نیز از طریق گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه انجام می‌گیرد. تیگو 5x در بین کراس‌اوورهای چری، میان مدل‌های تیگو 3x (همان ام‌وی‌ام X22) و تیگو 5 قرار می‌گیرد.

چری تیگو 8

تاریخ معرفی فوریه 2018
کلاس میان سایز
طول 4.70 متر
قیمت پایه 14,800 دلار

اوایل سال جاری چری بزرگ‌ترین کراس‌اوور خود را با نام تیگو 8 معرفی کرد. این خودرو یک کراس‌اوور میان سایز با سه ردیف صندلی است که در جایگاهی بالاتر از مدل کامپکت تیگو 7 قرار می‌گیرد. تیگو 8 که پرچم‌دار کراس‌اوورهای چری محسوب می‌شود، به یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو با 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور مجهز شده که برای کراس‌اوور هفت‌نفره‌ای با این اندازه، نیروی کمی به نظر می‌رسد. درهرحال انتقال این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه صورت می‌گیرد.

 

ادامه دارد…

درباره نویسنده

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مرتبط

24 دیدگاه

 1. علی
  سوابق: (188 دیدگاه) ,

  محصولات چری و بی وای دی واقعا خوب بودن
  مخصوصا چری اگزید فوق العادس

  پاسخ
  1. محمد
   سوابق: (461 دیدگاه) ,

   والا همشون کیفیت استانداردی داشتن
   حداقل از ذهنیت عموم نسبت به خودروهای چینی دور بودن
   اما
   قسمت بدش اینه که متاسفانه خودروهای چینی هم دارن از دسترس عموم مردم ما خارج میشن

   پاسخ
  2. morteza
   سوابق: (107 دیدگاه) ,

   این چینی ها چرا از ایران نمیرن.چقدر پوست کلفتن.چرا دولت آمریکا اینارو برای فعالیت تو ایران تحریم نمیکنه که برن.مگه تو وصیت نامه ذکر نشده که ارتباط با دولت های کمونیستی ممنوع است.چرا دورو بر اینا میپلکن؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
   1. سام
    سوابق: (467 دیدگاه) ,

    از ایران برن تا پراید بشه 50 میلیون تومان و سانتافه بشه 2 میلیارد؟ انگار خیلی خوشحالی که شرکت های خارجی دونه دونه از ایران دارن میرن.به نظرم فقط دلال ها و رانت خوارها هستند که از رفتن شرکت های خودروسازی از ایران خوشحال می شند.هیچ آدمی که یک ذره عرق وطن پرستی داشته باشه از تحریم کشورش خوشحال نمیشه.

    پاسخ
   2. وحید
    سوابق: (29 دیدگاه) ,

    خوش به حالشون. چقدر خوب از فرصت و زمانی که تو ایران مسئولین در حال بخور بخور بودن و ماشین بازای ایرانی در حال مقایسه پراید و تیبا با ماشینای چینی بودن و درنهایت برتری رو به ماشینای ایرانی می دادن ! اونا بدون اینکه نظر ایران و ایرانی براشون ارزشی داشته باشه، پیشرفت کردن. می بینم اون روزی که خودروسازهای هندی هم بیشتر از امروز وارد گود اصلی رقابت جهانی می شن و ایرانی ها هنوز دارن زه بدنه رو از روی ماشینا بر می دارن یا از بدی های ماشینای چینی و هندی و غیره حرف می زنن و با هم دعوا می کنن !

    پاسخ
 2. سام
  سوابق: (467 دیدگاه) ,

  به نظرم محصولات شرکت های چری،بی وای دی،چانگان و جیلی از جذاب ترین طراحی در میان سازندگان چینی برخوردارند.انتخاب من از تمامی نمونه های بالا به ترتیب شامل چری EXCEED،چری تیگو 5x ،بی وادی تانگ و چانگان CS55 است.

  پاسخ
 3. مرغ بی بال
  سوابق: (1350 دیدگاه) ,

  من تو نمایشگاه دیدم چانگان به نظر استخوندار تر بود
  به هر حال برا‌برند شدن خیلی راه باید برند
  راه زیادی

  پاسخ
 4. مهدی
  سوابق: (5 دیدگاه) ,

  سلام هیچ دقت کردید به پول ما حتی توی کشور مادر حتی با 100 میلیون هم دیگه نمیشه یکی از مدلهای بالا رو خرید ، بدبختانه با این سرعت بی ارزش شدن پول ملی باید بگم ماشین چینی هم تا یه مدت دیگه فقط تو رنج 200 به بالا قابل خرید میشه و کابوس پراید 60 تومنی هم به حقیقت میپیونده

  پاسخ
 5. moshi
  سوابق: (22 دیدگاه) ,

  بیشتر دقت کنی کلا به این پی میبری هر جای ماشینا از یه جا کپی شده این اصلا خوب نیست. هیچی اصالت نمیشه

  پاسخ
 6. sunmartin
  سوابق: (1863 دیدگاه) ,

  ه نکته های خوبی تو کامنت ها اشاره شده مشتریان خودورهای چینی 2 دسته هستند با کمال شرمندگی ناراحت نشید اما واقعیت تلخه دسته اول :افرادی که عقده خود برتر بینی دارن و چون نمیتونن کره ای سوار بشن و پولش ندارن لاجرم برای چشم و هم چشمی به سراغ چینی های یکبار مصرف و فیک میرن در آخر هم با ضرر و زیان مجبورن ردش کنن گروه دوم: افرادی هستند ظاهر بین که تا بحال سوار سراتو و سانتافه و توسان و اپتیما و اسپرتیج و …نشدن و اصلا فرق خودرو و کیفیت رانندگی با رنگ و لعاب الکی نمیدونن از طرفی یه عمر پراید و 405 و اقمار اونها رو استفاده کردن در نتیجه وقتی چینی میخرن احساس میکنن سوار اپتیما یا سوناتا شدن و دیگه خدا رو بنده نیستن شرکت های بزن در رو داخلی از این خلع سو استفاده میکنن و اجناس چینی بخصوص خودرو که خود چینی ها هم قبولشون ندارن و سوار نمیشن بعنوان کالای لوکس که واقعا مضحکه میدن دست شوما

  پاسخ
  1. ایرانی
   سوابق: (19 دیدگاه) ,

   ممنون میشم در صحبتهایتان کمی ادب و احترام برای دیگران (خودتان) قائل شوید همه مثل شما همه چی تمام نیستند من از طرف آنها معذرت میخواهم

   پاسخ
  2. علی
   سوابق: (188 دیدگاه) ,

   عمو فدا فک کنم بالاتر از اپتیما و سوناتا ندیدی!
   یه جوری از کره ای ها میگی انگار رولزرویس سازن
   در ضمن کره ای سوار ها کلا این کمبودو دارن وقتی میبیند کلی پول سوناتا دادن ولی قابلیتتش در حد یه چینی 80 تومنی هم نیست اینجوری علائم سوزش نشون میدن!
   ناموسا فک کردی سوناتا چیه ها s500 بنتایگا
   فقط خدا نکنه امثال شما روزی خودرو لوکس آلمانی سوارشن ببین اونوقت چه چیزایی به ملت میگید
   اصلا فکر کردی همه میلیاردرن
   یا فکر کردی تو بازار کلی انتخاب خوب بجای چینیا هست

   پاسخ
  3. morteza
   سوابق: (107 دیدگاه) ,

   تجربه ثابت کرده ماشین چینی دست دو تو ایران خریدار نداره حالا شاید تو شهر های بزرگ مثل تهران آره یه مقدار خرید و فروش داشته باشه.ولی تو مناطق آزاد به وضوح مشخصه که اصلا حتی نو ش خریدار نداره چه برسه دست دوم با قیمت خیلی کم در حد 45 میلیونمثل جیلی امگرند

   پاسخ
  4. سينا
   سوابق: (2 دیدگاه) ,

   یه نقد کاملا مسخره و در حد تفکرات نویسنده.امیال شماها فک میکنید با سوار شدن کیا هایوندای یا ماشین هایی که مختص قشر متوسط جامعه هست و چون اینجا بهش میگن خارجی مردم میخوان کلاس بخرن برا خودشون.وقتی که میشه یه بی وای دی یا یک جک یا چری با امکانات روز و ایمنیه خیلی بهتر سوار شد چرا مردم برن سراغ اتوموبیل داخلی یا دست دوم خارج که حداقل ١٠سال کار کرده(آزرا ٢٠٠٩ قیمت ١٧٠میلیون).شما داری راجع به صنعت خودرو صحبت میکنی نه ظرف یک بار مصرف.مگه میشه یکبار مصرف باشه.مردم دیگه نای کلاس گذاشتم دارن؟ینی نمیدونن سانتافه تو کیش خودمون ١١٠میلیونه؟چرا فک میکنی ماشینایه کره ای خیلی لاکچریو با کیفیتن؟تالا اسپرتج سوار شدی؟عقبش عین نیسان آبیه خالی میمونه.کاش یاد بگیریم تخصصی نقد کنیم و نظر بدیم.من تایید نمیکنم خودروه چینو ولی واقع بین باشین….اتومو بیل خوب ینی بی ام و ینی اشکودا .آلفاروئو.بنز.لکسوس….

   پاسخ
  5. منطق
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   به شعور مردم توهین نکنین.اتومبیل یه وسیله کاربردی.شاید یسری عقده شاسی سوار شدن داشته باشن ولی مطمئنن خیلیاهم بخاطر شرایط ارض و تنو و ایمنی بهتر از داخلی میرن به اون سمت.کیه که دوس نداشته باشه یه فورد یا یه رنجرور یا کادیلاک سوار نشه یا ختی یه سورنتو .وای آین الان ۵۴٠میلیون دادن بابت یه اتو مبیل ساده مثل سورنتو ارزش داره؟وقتی که میشه با یه مبلغ کمتر همون امکاناتو تو یه بی وای دی اس ٧یا جک اس٧ داشت.هرچند که هنوز قابل مقایسه با برندی چون کیا نیست.ما چند ساله نمایشگاه اتو مبیل داریم واقا اینا دارن خودشونو میرسونن به دنیایه مدرن ولی می چی؟بی وای دی تانگ ۵٠۵ اسب بخار قدرت.! چری اتوموبیلی میسازه که با ارو پا راه پیدا میکنه یا ترامپ چی خودشو به بازار آمریکا میرسونه…لطفا با منطق و دید باز و علمی به ماجرا نگاه کنین.سپاس

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    جز کمتر کامنت هایی بود که با اطلاعات کامل نوشته شده بود . . . چینیا هنوز فاصله دارن اما روز به روز این فاصله کمتر میشه . . .برخلاف نظر عوام نه ماشین کره ای آنچنان بی عیب و خفنه نه ماشین چینی یکبار مصرف و داغونه . . . لااقل با این تعرفه و قیمت هایی که میبینیم چینیا به قیمت واقعیشون نزدیکترن تا کره ای ها.

    پاسخ
  6. وحید
   سوابق: (9 دیدگاه) ,

   اگر به برند کیفیت باشه کره ای ها هم چیزی بالاتر از چینی ها نیستن
   درسته خوبند ولی سوار شدن کره ای و عقده؟
   مگه رنجرور و کادیلاکه؟
   یا بنز و آئودی؟؟

   پاسخ
 7. Genius
  سوابق: (458 دیدگاه) ,

  درحالیکه ما درگیر شعارزدگی و بلوف زدن و ادعا و ایضا در کمال تاسف تمسخر چینی ها بودیم،چینی ها بمعنای حقیقی فعل خواستن رو صرف کردن و بطرز اعجاب آوری فاصله خودشون رو با کره ایها کمتر و کمتر کردن.کاش ذره ای از جنم و جربزه آنها در ما نیز یافت میشد

  پاسخ
 8. saeid
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  در ادامه دیدگاه ردیف قبلی (sunmartin) دسته سومی هم وجود داره:
  افرادی که تا بحال حتی یکبار سوار خودرو چینی نشده اند و درباره خودروهای چینی نظر میدن.
  ((جهت یادآوری اکثرخودروهای چینی در زمینه پلت فرم:
  1-دارای پلت فرم خودروهای چند سال پیش برندهای معتبر خودرویی هستند
  2- یا اینکه از طراحی شرکتهای معتبری در زمینه طراحی خودرو و پلت فرم نظیر پنین فارینا و … سود میبرند
  3-و یا اینکه در چند سال گذشته سرطراحهای شرکتهای خودروسازی معتبر رو به استخدام خودشون دراورده اند.
  در زمینه موتور و گیربکس نیز اکثر اونها دارای موتورهای ساخت و یا طراحی کمپانیهای مشهوری نظیر میتسوبیشی و…و گیربکس اونها ساخت شرکتهای معتبری چون آیسین ژاپن-هیوندایی کره-پانچ بلژیک-زد اف آلمان و … هستند.))

  پاسخ
 9. ستار
  سوابق: (145 دیدگاه) ,

  بی وای دی تانگ خیلی جذابه
  ولی برلیانس v6خیلی خوش استایل
  و یک حسی بم میگه طراح بی ام و یک الهام کوچیک از عقب ش برای x5گرفته

  پاسخ
 10. حمیدرضا
  سوابق: (1694 دیدگاه) ,

  ندید میگم بازار چین از بی وای دی ، چانگان و خصوصا باوجون که پشتوانه جنرال موتورز رو داره بی نهایت استقبال می کنن موفقیت چری و برلیانس هم نسبی خواهد بود البته شاید چری نگاهش رو به سمت صادرات معطوف کنه چون بازار چین چند سالی هست از این برند استقبال خوبی نداشته فقط دو محصولشون پرفروش هست

  پاسخ
 11. علیویلی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  عاقل سوناتا اپتیما الان واسه تو خیلی خوبن ??
  نگی جایی لاکچری سواری بهت میخندن

  پاسخ
 12. Danial
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  ببخشید ولی فکر کنم قیمت ها اشتباه درج شده چون مگه میشه byd Tang با ۵۰۰ اسب بخار فقط ۱۹۴۰۰ دلار باشه؟؟؟

  پاسخ
  1. امیر دهقان
   سوابق: (364 دیدگاه) ,

   این قیمت متعلق به نسخۀ پایۀ تانگ با موتور بنزینی 2 لیتری 200 اسب بخاری است نه نسخۀ پلاگین‌هیبریدی

   پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.