فروش انواع روکش صندلی خودرو

راهنمای انتخاب و خرید روکش صندلی

روکش صندلی یکی از پرفروش‌ترین لوازم جانبی خودرو در بین مصرف‌کنندگان ایرانی است که اصولاً برای حفاظت از روکش‌های فابریک مبلمان خودرو یا تغییر رنگ و طرح تودوزی بنا به سلیقه مالک استفاده می‌شوند. امروزه تولیدکنندگان بسیاری در داخل کشور به تولید این محصول مشغول‌اند و جالب است بدانید بخش عظیمی از تولیدات داخلی نیز با کیفیت بالای خود به خارج از کشور صادر می‌شوند. ازاین‌رو اگر قصد خریداری یک دست روکش صندلی برای خودروی خود دارید، گزینه‌های مختلفی با سطوح کیفی متفاوت پیش روی شما قرار خواهند داشت.

چرا روکش صندلی؟

همان‌طور که گفته شد، شما ممکن است با هدف ایجاد تغییراتی در دکوراسیون داخلی خودرو یا حفاظت از تودوزی فابریک اتومبیل اقدام به خریداری یک دست روکش کنید که درهرصورت گزینه‌های متفاوتی پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

همچنین برخی از روکش صندلی‌های موجود در بازار با بهره‌گیری از قالبی ارگونومیک، به‌راحتی مبلمان خودرو می‌افزاید. به‌غیراز این، جنس، رنگ و الیاف مورد استفاده در روکش صندلی ممکن است در مسائلی همچون دمای داخل کابین، راحتی سرنشینان، تعرق سرنشینان و… تأثیرگذار باشد.

روکش‌ها از چه جنسی هستند؟

به‌طورکلی روکش‌های صندلی خودرو ازنظر جنس به دو دسته کلی چرمی و پارچه‌ای تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها زیرشاخه‌های متفاوتی دارند. روکش‌های چرم مصنوعی یا به قولی «چرم پلاستیکی» به‌خصوص در نمونه‌های تیره به‌هیچ‌وجه مناسب فصول گرم سال نیستند، چراکه گرما را جذب و در بافت خود نگه داشته و با توجه به این‌که از گردش هوا در منافذ جلوگیری می‌کنند، موجب عرق کردن شما خواهند شد.

همچنین این چرم‌های پلاستیکی در درازمدت ترک خورده، پوسته پوسته شده و شمایل خود را از دست می‌دهند.


در مقابل روکش‌های چرم طبیعی یا حتی صنعتی هرچند که قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های مصنوعی دارند اما علاوه بر دوام بالاتر، مشکلات گرما و عرق کردن نمونه‌های مصنوعی را نیز ندارند. برای مثال روکش‌های چرم طبیعی که برای یک خودروی روتین مثل پژو پارس شاید بیش از ۴۰۰ هزار تومان نیز قیمت داشته باشند، لیست بهتری بر روی قالب صندلی‌ها نیز دارند و علاوه بر این، مدت زمان بیشتری در اختیار شما خواهند بود.


اما روکش‌های پارچه‌ای که عمدتاً از قیمت‌های بسیار پائین و حتی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان نیز برای خودروهای موجود در بازار کشور قابل خریداری هستند نیز با بافت‌های مختلفی ازجمله پارچه ساده، پارچه طرح مخمل و… در اختیار خریداران قرار دارند که روکش‌های پارچه‌ای ازنظر سرمایش و گرمایش، وضعیت بهتری نسبت به روکش‌های چرمی دارند اما این نوع روکش به‌ویژه در نمونه ساده، خیلی سریع‌تر تحت تأثیر تابش نور آفتاب قرار می‌گیرد و تغییر رنگ می‌دهد.

همچنین در صورت انتخاب پارچه‌های رنگ روشن، مشکلات عدیده‌ای برای جلوگیری از کثیف شدن آن خواهید داشت که اگر اهل رسیدگی به نظافت خودرو نباشید، چندان مناسب شما نخواهد بود.


البته گاهی اوقات برای روکش‌های صندلی از جنس ترکیبی استفاده می‌شود تا درنتیجه کارایی و زیبایی بیشتری داشته باشد. برای مثال در برخی روکش‌ها دور دوخت با چرم استفاده می‌شود اما تکیه‌گاه شما بر روی پارچه قرار می‌گیرد که این مورد یکی از ایده‌آل‌ترین و خوش‌قیمت‌ترین انواع روکش صندلی محسوب می‌شود.

خرید و تعویض روکش صندلی!

روکش مثل یک لباس کاربردی برای تودوزی خودرو است که هر نوع آن عمری مفید داشته و پس از مدتی نیاز به تعویض خواهد داشت. نصب یک دست روکش صندلی کامل بر روی یک خودرو به‌صرف وقت و دقت نیاز دارد که در غیر این صورت، به‌طور کامل در قالب اسکلت صندلی نمی‌نشیند. بهتر است روکش صندلی توسط نصاب خبره بر روی خودروی شما نصب شود اما در غیر این صورت توجه داشته باشید که برای نصب صحیح روکش به باز کردن صندلی‌ها نیاز خواهید داشت.

فروش آنلاین و اینترنتی روکش صندلی خودرو

دکمه بازگشت به بالا