چشم انداز

نگاهی به قوی‌ترین شاسی‌بلندهای جهان در سال ۲۰۲۳

طی چند وقتی اخیر بخش سوپر شاسی‌بلندها بسیار داغ‌تر از قبل شده است زیرا ظرف فقط چند ماه، چندین خودروی جدید به این بخش اضافه شده است. آغازگر این موج جدید، آستون‌مارتین DBX707 بود که در بهمن سال گذشته معرفی شد. سپس کادیلاک اسکالید V هیجان را به بخش فول سایز تزریق کرد و در گردهمایی پبل بیچ نیز لامبورگینی نسخه قوی‌تر اوروس پرفورمانته را رونمایی کرد. مهم‌ترین خودرویی که به این بخش اضافه شده اما فراری پوروسانگوئه است که حدود دو هفته پیش معرفی شد و چند روز پیش هم شاهد معرفی ب‌ام‌و XM بودیم؛ بنابراین، حالا برای اینکه به قوی‌ترین شاسی‌بلندهای جهان نگاهی داشته باشیم مناسب‌ترین زمان است. لازم به ذکر است که در این لیست فقط شاسی‌بلندهای بنزینی و هیبریدی را در نظر گرفته‌ایم و نمونه‌های الکتریکی در آن جایی ندارند.

۱۵-آئودی RSQ8

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۰۰ اسب بخار
گشتاور۸۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۳۱۵ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت۳۰۵ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۲۳,۹۹۵ دلار

جالب اینکه ضعیف‌ترین خودروی لیست پانزده‌تایی ما ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد یعنی رقمی که تا چند وقت پیش فقط در سوپراسپرت‌ها دیده می‌شد. این ماشین آئودی RSQ8 است که درواقع پسرعموی ارزان‌تر لامبورگینی اوروس محسوب می‌شود. RSQ8 که روی پلت‌فرم MLB گروه فولکس‌واگن مشترک با پورشه کاین، فولکس‌واگن توآرگ و… ساخته شده است، از پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای این گروه با ۶۰۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

۱۴-رولزرویس کولینان بلک بج

پیشرانه۶.۷ لیتری V12 توئین توربو
قدرت۶۰۰ اسب بخار
گشتاور۹۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۷۵۳ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۴.۹ ثانیه
حداکثر سرعت۲۵۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۳۸۲,۰۰۰ دلار

چهاردهمین خودروی لیست ما هم مثل آئودی ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد اما به دلیل گشتاور بیشتر یک رتبه بالاتر قرار گرفته است. نسخهٔ بلک بج یا مشکی نشان کولینان که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، کمی بیشتر روی پرفورمنس تمرکز دارد و برای خریداران جوان‌تر در نظر گرفته شده است. در این نسخه قدرت پیشرانهٔ V12 رولزرویس از ۵۷۰ اسب بخار در نسخهٔ استاندارد به ۶۰۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده و تزئینات بیرونی خودرو نیز به رنگ مشکی درآمده‌اند.

۱۳-مرسدس GLE63 AMG

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۱۲ اسب بخار
گشتاور۸۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۳۴۵ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت۲۸۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۱۵,۰۰۰ دلار

خودروی بعدی لیست، مرسدس GLE63 S AMG است که با ۱۲ اسب بخار بیشتر در رتبهٔ سیزدهم قرار می‌گیرد. در سینهٔ این ماشین پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای مرسدس قرار دارد که ۶۱۲ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. البته این اعداد متعلق به نسخهٔ GLE63 S هستند و نسخهٔ معمولی این ماشین ۵۷۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

۱۲-مرسدس GLS63 AMG

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۱۲ اسب بخار
گشتاور۸۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۵۵۵ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۴.۲ ثانیه
حداکثر سرعت۲۸۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۳۶,۴۵۰ دلار

برادر بزرگ‌تر GLE63 S یعنی GLS63 هم از همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند که در اینجا هم دقیقاً همان ۶۱۲ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند و بنابراین از لحاظ قدرت باهم برابر هستند اما به خاطر احترام به بزرگ‌تر، GLS63 را یک رتبه بالاتر قرار داده‌ایم! البته برخلاف GLE63، این خودرو فقط در یک نسخه تولید می‌شود و نسخهٔ S ندارد.

۱۱-ب‌ام‌و X5 M کامپتیشن

پیشرانه۴.۴ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۲۵ اسب بخار
گشتاور۷۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۲۹۵ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت۲۸۵ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۱۸,۸۹۵ دلار

تا چند روز پیش، X5 M کامپتیشن قوی‌ترین شاسی‌بلند ب‌ام‌و محسوب می‌شد اما طی همین چند روز، باواریایی‌ها دو شاسی‌بلند قوی‌تر از این معرفی کرده‌اند. X5 M از یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند که در نسخهٔ معمولی ۶۰۰ اسب بخار و در نسخهٔ کامپتیشن ۶۲۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. نسخهٔ کوپهٔ این خودرو یعنی X6 M نیز دقیقاً با همین اعداد ارائه می‌شود.

۱۰-آلپینا XB7

پیشرانه۴.۴ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۳۰ اسب بخار
گشتاور۸۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۷۳۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۹ ثانیه
حداکثر سرعت۲۹۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۴۵,۹۹۵ دلار

آلپینا XB7 را می‌توان چیزی معادل X7 M دانست که ب‌ام‌و علاقه‌ای به تولید آن ندارد. این خودرو از همان پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی ب‌ام‌و استفاده می‌کند که آلپینا آن را تقویت کرده است. XB7 قبلاً ۶۲۰ اسب بخار قدرت داشت اما در نسخهٔ فیس‌لیفت آن که به‌تازگی معرفی شده، از نسل جدید این پیشرانه استفاده شده که از سیستم هیبریدی خفیف بهره می‌برد و قدرت آن به ۶۳۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده است.

۹-بنتلی بنتایگا اسپید

پیشرانه۶.۰ لیتری W12 توئین توربو
قدرت۶۳۵ اسب بخار
گشتاور۹۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۵۰۸ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۹ ثانیه
حداکثر سرعت۳۰۶ کیلومتر بر ساعت
قیمت۲۶۲,۱۲۵ دلار

 بنتلی بنتایگا با سه پیشرانهٔ مختلف شامل V6 هیبریدی، V8 و W12 ارائه می‌شود که طبیعتاً آخری از همه قوی‌تر است. این یک موتور ۶ لیتری توئین توربو است که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. برخلاف سال‌های ابتدایی عرضهٔ بنتایگا، در حال حاضر این پیشرانهٔ دوازده سیلندر فقط در نسخهٔ اسپید ارائه می‌شود. با این موتور، بنتایگا یکی از تنها سه شاسی‌بلند دوازده سیلندر لیست ما به‌حساب می‌آید.

۸-پورشه کاین توربو GT

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۴۰ اسب بخار
گشتاور۸۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۲۲۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۳ ثانیه
حداکثر سرعت۳۰۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۸۲,۱۵۰ دلار

پورشه کاین از دیرباز با نسخهٔ توربو روی پرفورمنس تمرکز داشته است اما با رونق بیشتر بخش سوپر شاسی‌بلندها، پورشه کمتر از یک سال پیش نسخهٔ جدید توربو GT را ارائه کرد. این مدل که فقط به‌صورت کوپه تولید می‌شود، پرفورمنس محورترین عضو خانوادهٔ کاین محسوب می‌شود. هرچند توربو GT بیشترین قدرت را در خانوادهٔ کاین ندارد اما از همهٔ اعضای خانوادهٔ خود سریع‌تر است.

۷-لامبورگینی اوروس پرفورمانته

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۶۶۶ اسب بخار
گشتاور۸۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۱۵۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۳ ثانیه
حداکثر سرعت۳۰۶ کیلومتر بر ساعت
قیمت۲۶۰,۶۷۶ دلار

اوروس که اواخر سال ۲۰۱۷ معرفی شد، یکی از اولین سوپر شاسی‌بلندهای بازار بود اما با ورود رقبای جدید به این بخش، لامبورگینی به‌تازگی نسخهٔ جدید پرفورمانته را برای آن معرفی کرده است. در این نسخه، علاوه بر اینکه قدرت خودرو از ۶۵۰ به ۶۶۶ اسب بخار افزایش پیدا کرده، وزن آن‌هم ۴۷ کیلوگرم کاهش یافته است. چند روز پیش نیز لامبورگینی نسخهٔ فیس‌لیفت اوروس را با نام S معرفی کرد که آن‌هم مثل پرفورمانته ۶۶۶ اسب بخار قدرت دارد.

۶-پورشه کاین توربو S هیبریدی

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو هیبریدی
قدرت۶۸۰ اسب بخار
گشتاور۹۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۴۹۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت۲۹۵ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۶۶,۶۵۰ دلار

هرچند توربو GT سریع‌ترین و گران‌ترین عضو خانوادهٔ کاین محسوب می‌شود اما عنوان قوی‌ترین عضو این خانواده در اختیار نسخهٔ توربو S هیبریدی است. این نسخه از همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند که به‌تنهایی ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد اما در اینجا یک موتور الکتریکی با ۱۳۶ اسب بخار هم این پیشرانه را همراهی می‌کند و مجموع خروجی را به ۶۸۰ اسب بخار می‌رساند.

۵-کادیلاک اسکالید V

پیشرانه۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ
قدرت۶۸۲ اسب بخار
گشتاور۸۸۵ نیوتن متر
گیربکس۱۰ سرعته اتوماتیک
وزن۲۸۵۳ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۴.۵ ثانیه
حداکثر سرعت۲۰۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۵۲,۴۹۰ دلار

پس از سال‌ها انتظار، سرانجام کادیلاک چند ماه پیش برای اولین بار اسکالید V را معرفی کرد. این خودرو به همان پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ سدان CT5-V بلک‌وینگ مجهز شده که با تغییراتی قدرت آن به ۶۸۲ اسب بخار افزایش یافته است. اسکالید V بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین شاسی‌بلند این لیست محسوب می‌شود ولی بااین‌حال هنوز هم می‌تواند ظرف ۴.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.

۴-آستون‌مارتین DBX707

پیشرانه۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت۷۰۷ اسب بخار
گشتاور۹۰۰ نیوتن متر
گیربکس۹ سرعته اتوماتیک
وزن۲۲۴۵ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۳ ثانیه
حداکثر سرعت۳۱۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۲۳۹,۰۸۶ دلار

آستون‌مارتین DBX زمانی که در سال ۲۰۲۰ به بازار آمد، یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی ساخت مرسدس با ۵۵۰ اسب بخار قدرت در سینه داشت اما در اوایل سال ۲۰۲۰، سازندهٔ بریتانیایی نسخهٔ پرفورمنس آن را با نام DBX707 معرفی کرد. هرچند این نسخه هم از همان موتور ۴ لیتری مرسدس استفاده می‌کند اما حالا قدرت آن به ۷۰۷ اسب بخار رسیده و DBX707 را به یکی از قوی‌ترین و سریع‌ترین شاسی‌بلندهای بازار تبدیل کرده است.

۳-دوج دورانگو هلکت

پیشرانه۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ
قدرت۷۱۰ اسب بخار
گشتاور۸۷۵ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۴۲۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت۲۹۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۸۲,۵۹۰ دلار

زمانی که دوج دورانگو هلکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ معرفی شد، قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان محسوب می‌شد. این خودرو فقط برای مدل ۲۰۲۱ و در تعداد محدودی ساخته شد اما به دلیل استقبال زیاد، دوج به‌تازگی خبر از عرضهٔ دوبارهٔ آن برای مدل ۲۰۲۳ داده است. در سینهٔ این ماشین پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ مشهور هلکت قرار گرفته که در اینجا ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۸۷۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

۲-فراری پوروسانگوئه

پیشرانه۶.۵ لیتری V12
قدرت۷۲۵ اسب بخار
گشتاور۷۱۵ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته دوکلاچه
وزن۲۰۳۳ کیلوگرم
شتاب صفرتاصد۳.۳ ثانیه
حداکثر سرعت۳۱۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۴۰۰,۰۰۰ دلار

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام چند هفته پیش فراری از کراس‌اوور خود با نام پوروسانگوئه پرده‌برداری کرد. هرچند در شاسی‌بلند بودن یا نبودن این خودرو هنوز هم بحث و تردید وجود دارد ولی پوروسانگوئه با پیشرانهٔ V12 تنفس طبیعی و نصب گیربکس در عقب، خاص‌ترین خودروی لیست ما محسوب می‌شود. این ماشین با ۷۲۵ اسب بخار قدرت قوی‌ترین شاسی‌بلند جهان به‌حساب می‌آمد اما دوران سلطنت آن تنها چند هفته دوام آورد.

۱-ب‌ام‌و XM لیبل رد

پیشرانه۴.۴ لیتری V8 توئین توربو هیبریدی
قدرت۷۴۵ اسب بخار
گشتاور۱۰۰۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک
وزن۲۷۱۰ کیلوگرم
شتاب صفرتاصدزیر ۴.۰ ثانیه
حداکثر سرعت۲۷۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت۱۸۵,۹۹۵ دلار

ب‌ام‌و XM نه‌تنها قوی‌ترین بلکه جدیدترین شاسی‌بلند این لیست هم محسوب می‌شود. این خودرو چند روز پیش به‌عنوان اولین محصول مستقل بخش M ب‌ام‌و پس از سوپرکار M1 معرفی شد. هرچند قوای محرکهٔ XM که از یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی در گیربکس تشکیل شده در نسخهٔ کنونی ۶۵۳ اسب بخار قدرت دارد اما ب‌ام‌و وعدهٔ عرضهٔ نسخهٔ قوی‌تر آن را با نام لیبل رد هم داده است که ۷۴۵ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۱۰۳ دیدگاه‌ها

 1. omid622

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (733 ديدگاه)

  همشون از دم عالی هستن

  موافقم ۹۲
  مخالفم ۰
  1. علی

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (486 ديدگاه)

   اول فراری دوم لامبورگینی ،

   موافقم ۳۴
   مخالفم ۳۳
   1. محمد

    ۱۰ مهر ۱۴۰۱
    سوابق: (88 ديدگاه)

    فراری بخاطر موتور سنگینی که داره تو مسابقه درگ احتمالا حرفی برای گفتن نداشته باشه،
    بخصوص در برابر ب ام و که با M5 CS برای رقبا خط و نشان کشید.

    موافقم ۸
    مخالفم ۲۷
  2. Regra loaded

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (201 ديدگاه)

   GLE و GLS رو هردو یک عکس استفاده کردید اصلاح کنید

   موافقم ۸
   مخالفم ۲۱
 2. Taha Malek

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (704 ديدگاه)

  اصلا برجام امضا بشه
  ولی هنوز تو ایرانی

  موافقم ۵۸
  مخالفم ۱۰
  1. شایان

   ۱۴ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (29 ديدگاه)

   داداش ما که ایران نیستیم و شغل مناسب هم داریم باز هم نمیتونیم به راحتی اینارو بخریم و یا از پس هزینه هاشون بر بیایم. لذت مسافرت و داشتن یه ماشین متوسط (غیر از زباله های چینی) تو ایران، خیلی بیشتر از داشتن اینا تو اروپاست. ایشالا بزودی امکان داشتنشون برای ملت با رفتن و کوتاه شدن دست مافیای خودرو و بقیه… فراهم شه و مردم ماشینای اروپایی و ژاپنی و آمریکایی و کره ای سوار شند. :)

   موافقم ۷
   مخالفم ۰
 3. reza342

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (127 ديدگاه)

  البته فراری بیشتر یه هاچبک کراس عضلانیه و حتی در اندازه کراس اوورهای داخل لیست هم نیست. ولی ماشین فوق العاده ایه

  موافقم ۴۴
  مخالفم ۲۱
  1. Amin

   ۹ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (2073 ديدگاه)

   ابعادش اندازه ی dbx هست
   # مطالعه کنیم

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۹
 4. AkoBahrami

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (15 ديدگاه)

  دوستان چرا از روی تعصب حرف میزنید … به قول دوستمون هم که اعداد تعارفی ندارند … ب ام و XM نه تنها قوی ترینه بلکه پرابهت ترین و زیباترین همه‌شون هم هست …
  البته زیبایی یه امر شخصیه به همین خاطر روی این بخش اصراری ندارم ولی انصافا ابهت و قدرت رو در نظر بگیریم به حق که باید اول باشه …

  موافقم ۴۲
  مخالفم ۹۹
  1. Alan.r

   ۹ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (657 ديدگاه)

   XM هرچقدر قویه به همون اندازه هم سنگینه
   در بحث زیبایی هم افتضاحه مخصوصا نمای عقب

   موافقم ۶۱
   مخالفم ۲۶
   1. کرگدن باواریا

    ۱۰ مهر ۱۴۰۱
    سوابق: (353 ديدگاه)

    شَرط میبندم از نزدیک ببینیش کُرک و پَرات میریزه !
    کرگدن تازه متولد شده بی نهایت قُلدور و زیباست

    موافقم ۳۲
    مخالفم ۳۰
  2. M.Kkarimi

   ۹ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (846 ديدگاه)

   وای خدا ، چجوری تونستی این بدقواره رو پروفایلت بذاری ؟!؟! ://

   موافقم ۴۰
   مخالفم ۳۴
   1. بی خیال اسم

    ۹ مهر ۱۴۰۱
    سوابق: (649 ديدگاه)

    طراحی یک چیز سلیقه ای هست به شما ربطی نداره

    موافقم ۳۹
    مخالفم ۱۸
    1. miladzm

     ۱۰ مهر ۱۴۰۱
     سوابق: (316 ديدگاه)

     ایول 😂😂😂

     موافقم ۴
     مخالفم ۹
  3. Royal Driver UK 70

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (666 ديدگاه)

   همه چیزه بی ام و خوبه ولی ایکاش موتورای الکتریکی در کنار درونسوز درکار نبود. ساده تر میبود حداقل. یک چیزی هم که فوق‌العاده آزاردهنده هست وزن بسیار زیادشه، یک ۱۰۰ کیلو دیگه داشت میشد هم وزن اسکالید. این وزن، شتاب و عملکردشو ازش میگیره که باید یک طوری جبران بشه

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۷
  4. Sobhan

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (217 ديدگاه)

   قدرتی که راه نره به چه درد میخوری از
   بقیه کند تره 🙌زیبایی هم لامبور از همشون قشنگ تره

   موافقم ۱۴
   مخالفم ۵
   1. Royal Driver UK 70

    ۱۰ مهر ۱۴۰۱
    سوابق: (666 ديدگاه)

    ۱ ثانیه اختلاف شتابه 😐

    موافقم ۴
    مخالفم ۲
 5. محمدرضا

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (722 ديدگاه)

  جای لوانته خالیه البته اون ۵۹۰ اسبه

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۴
 6. کرگدن باواریا

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (353 ديدگاه)

  فقط xm کبیر !
  با ۴.۴ لیتری توربو ۷۰۰ و اندی اسب بخار تولید میکنه !
  درود بر المان _ درود بر پرفورمنس

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۵۵
  1. Amir

   ۹ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (56 ديدگاه)

   دقیقا.
   Xmاومده شاخ همرو بشکونه

   موافقم ۳۰
   مخالفم ۳۱
  2. سوشیانت

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (605 ديدگاه)

   موتور برقی رو جا انداخی

   موافقم ۱
   مخالفم ۶
 7. شاهین

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (1119 ديدگاه)

  از نظر کارایی به قیمت تو این کلاس یعنی کلاس سوپر اس یو وی
  بهترین انتخاب کاین هیبریدی هست. عملکرد و مشخصات فنی و قیمت همه چیزش خوبه
  فقط طراحیش شاید مورد پسند نباشه. یعنی تکراری شده در طول این چند سالی که تولید شده

  موافقم ۹
  مخالفم ۹
 8. Payfast

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (723 ديدگاه)

  ماشالله بی ام و کبیر

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۱۹
 9. Muty

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (1549 ديدگاه)

  سرور و سالار گروه پوروسانگوئه

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۳۰
 10. GMA

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (286 ديدگاه)

  انتخاب اول و آخرم پوروسانگوئه
  درسته طراحی سلیقه ای هست،ولی XM قله های زشتی را فتح کرده بنظرم،شاید به تعداد محدود خوششون بیاد (یه تعداد هم از سر لج بازی میپرستنش) ولی اینطور که مشخصه اکثر افراد مثل من دوستش نداشتن،بنظرم در نسل جدید سری هفت و XM،طراحان BMW سعی داشتن خاص ترین (و البته زشت ترین) خودروی سگمنت رو طراحی کنند…تو این دو تا هیچ چیز زیبایی نمیبینم

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۲۱
 11. ماکان

  ۹ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (644 ديدگاه)

  سلام . من بیشتر از همه از بین اینها رولز رویس کولینان بلک بج بعدش هم بی ام و آلپینا XB7 و بی ام و XM را دوست دارم .

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۶
  1. KF

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (364 ديدگاه)

   تنها شخصی ک نظرش ب من نزدیکتره ولی ترجیح میدم به جای xb7 استون باشه

   موافقم ۵
   مخالفم ۳
 12. بهنام

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (399 ديدگاه)

  انتخابم فراری هست بین همه ی خوبان . ب ام و طراحی افتضاح و غیرفعال دفاع داره که بشدت بخاطرش عصبانی هستم . در این عکس ها اسکالید شبیه کسیه که سه سایز کت و شلوار بزرگتر پوشیده .

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱۴
 13. علی

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (486 ديدگاه)

  خدا بگم چیکارت کنه آمریکا که تکنولوژی و پول دادی به کره تا این کره ای فنا ما را خفه کنن

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۴
 14. Royal Driver UK 70

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (666 ديدگاه)

  از نظر من ملاک رو اگر اسب بخار قرار ندیم بعضی ماشینایی که اسبشون از یکی دیگه کمتر باشه ممکنه اونی که بیشتر هست رو توی شتاب یا خط مستقیم شکست بدن حالا میخواد چهارچرخ محرک باشه.مثلا کاین توربو جی‌تی با اینکه از بعضی هاشون که قوی ترن اسب بخار پایین تری داره اما توی خط مستقیم و شتاب گیری که من مطالعه و بررسی کردم میتونه بهتر عمل کنه، مخصوصا ماشینای پورشه که از لحاظ بازدهی موتوری از بقیه هم وطناش بهتر عمل میکنه و خوب تره. مثلا من دیدم با اسب بخار کم تونسته ماشینایی که وزنشون از خودش کمتر و اسب بیشتر دارن رو تو خط مستقیم کنار بزنه. ولی مثال بزنیم ماشینای اعودی بعضیاشون که قوی ترن از ضعیفا شکست خوردن، این مهمه باید گیربکش سیستم تعلیق ، سیستم محرک چرخا و واکنش گیربکس قوی باشه. اگر ۱۰۰۰ اسب هم باشی ولی این چیزایی که گفتم ضعیف باشه از یک ۵۰۰ اسبی ممکنه شکست خورد. ماشینای تنفس طبیعی بیشترشون که دیدم از لحاظ شتاب گیری ضعیف تر از توعین توربو ها هستن اما این فراری با اینکه تنفس طبیعی و وی۱۲ با اسب بالاست یک رقم خوبی رو داده اونم با اینکه وزنش خیلی کمه! مهندسی بهتر موفقیت بیشتر

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۴
  1. رامین

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (48 ديدگاه)

   👌👌👌👏👏👏

   موافقم ۵
   مخالفم ۱
 15. GTC فقط المانی و انگلیسی و ایتالیایی

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (453 ديدگاه)

  واقعا همشون خوبن و نمیشه انتخاب کرد

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 16. حسین

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (233 ديدگاه)

  یه چیز میگم رو حرفم نه نیارید 😁
  تو پرفورمنس از اونجایی که اینجا بحثمون هم
  همینه
  فراری / اوروس پرفورمانته / کاین توربو جی تی
  این سه تا برترن
  هرکدوم هم مزیت خودشون
  فراری سریع و سبکه ولی کاربردی بودن
  اون دوتا رو نداره
  پورشه هم ارزون تر و قابل استفاده تره
  لامبو هم که اسمش روش هست
  ولی در کل از بقیه سرن اینا
  بنظرم بعدش اسکالید
  چون فضایی که بهت میده عالیه
  و نداریم تو رقبا فعلا
  از بقیه هم به شدت کاربردی تر و قابل استفاده تره
  و بعد اینا
  تو بخش لوکس هم اول بنتایگا چون در عین
  لوکس بودن سریعه
  بعدش کولینان و بعدش هم آلپینا و جی ال اس
  و بنظرم
  جایگاه ویژه ای هم اگر قیمت و قابل استفاده بودن
  بیشتر رو نظر بگیریم
  اول آئودی rsQ8 بعدش دوج دورانگو
  و x5 m واقعا تو قیمت پایین
  پرفورمنس خوبی رو هدیه میدن
  راجب xm و dbx707 هم فعلا نظری ندارم 😂
  سایرین هم دیگه نمیدونم

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۰
  1. حسین

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (233 ديدگاه)

   راسی اینم بگم
   X5 m اینجا حکم پراید خودمون رو داره
   پراید که قدیمی شده کاری ندارم
   ولی از لحاظ کاربردی بودن
   در قیاس با بقیه گفتم

   موافقم ۱
   مخالفم ۲
  2. Royal Driver UK 70

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (666 ديدگاه)

   دی‌بی‌اکس۷۰۷ هم قویه

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
 17. ارشک

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (61 ديدگاه)

  آئودی و رولزرویس ارزش خرید بالایی دارن. لامبورگینی هم خوبه ولی فراری بی جهت گرونه.

  موافقم ۶
  مخالفم ۴
 18. رامین

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (48 ديدگاه)

  نمیدونم کادیلاک با این حجم از اتاق و وزن با خودش چی فکر کرده خب لامصب رو مدل کوچکتر که اتاقش در حد جیپ باشه این موتور رو میزاشتی با حداکثر سرعت ۲۶۰ . ولی پرستیژ این مدل به شتاب ۴ ثانیه آدم خنده اش میگیره یهو از کنار ماشین اسپرتت شتاب بگیره و بره بعد رو ۲۰۰ متوقف بشه با اینکه کادیلاک رو خیلی دوست دارم ولی این کار شبیه جک میمونه تو این کلاس😄😄

  موافقم ۵
  مخالفم ۸
  1. سوشیانت

   ۱۰ مهر ۱۴۰۱
   سوابق: (605 ديدگاه)

   بعید بود؟؟؟ اون وقت کدوم اس یو ی بالای ۵.۷ متر و ۲۹۰۶ کیلو دیدی که بتونه بیشتر از ۲۰۰ تا بره😐 بعدش تو اس یو وی لوکس تاپ اسپید اهمیت زیادی نداره

   موافقم ۴
   مخالفم ۳
   1. رامین

    ۱۴ مهر ۱۴۰۱
    سوابق: (48 ديدگاه)

    بیشتر مزاح بود عزیز گفتم که اتفاقا انتخابم همیشه کادیلاک بوده

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 19. BMW

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (61 ديدگاه)

  بی ام و ZMلیبل رد

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 20. Mr.porshe

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (38 ديدگاه)

  این bmw چه اصراری داره اینقدر شاسی بلند تولید کنه واقعا طراحیش زشت حال به هم زدنه بهترین خودرو اینجا پورشه کاین
  که هم زیبا و با پرستیژ هستش
  وقیمتشم مناسبه..
  البته برا اونا … :/

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۷
 21. امیرحسین

  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (222 ديدگاه)

  اول داج بعد بنز تمام

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 22. م

  ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (72 ديدگاه)

  اوروس زیباترین!
  کولینان ، بنتایگا و اسکالید رو همکه بچهای مهد کودک طراحی کردن!!

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 23. بابک

  ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  بزرگان قابل ستایش هیچ جوره آسیایی های بی اصالت رو بازی نمیدن
  اتومبیل فقط آمریکایی تو آمریکایی ها هم فقط کادیلاک

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 24. خان

  ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (84 ديدگاه)

  کادیلاک رو 👌👌👌

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 25. آرش شهرابی

  ۱۳ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (7 ديدگاه)

  چقدر زیبا و جالب بود این مطلب دمتون گرم برو بچ سایت پدال.
  همونطور که توی متن گفته شد، این پرفورمنس قبلا در سوپراسپرت ها دیده میشد ولی الان در کراس و شاسی بلند. پیشرفت خودروسازی های بزرگ جهان قابل ستایشه. همه در زمینه طراحی خوبن ولی هر یک با زبان طراحی خودش و دعوای ما هم بر سر سلیقه هست. حتی قیمت گذاری این ماشینا هم هدفمند انجام شده و الکی قیمت بالا و پایین نزدن. هدف رولزرویس، بنتلی، فراری و لامبو از روی تیراژ تولیدشون مشخصه و البته یه مسئله حفظ سنت هم داشتن. بهر حال خوشحالم برای اونا و ناراحتم برای خودمون با این وضع خودرو در کشورمون. نهایتا فراری رو دوست دارم که وزن پایین و موتور ۱۲ سیلندر خودش رو ارائه کرده. کادیلاک همه خونواده با هم بریزیم بریم شمال :)).
  در کل همه جالبن و جذاب

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 26. کسرا

  ۱۶ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (23 ديدگاه)

  ب‌ام‌و XM لیبل رد یه چیز دیگه اس

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 27. مسعود

  ۲۰ مهر ۱۴۰۱
  سوابق: (29 ديدگاه)

  انصافا XM هر چقدر که قویه به همون اندازه هم زشته💩🙂

  موافقم ۳
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا