فروش اینترنتی انواع کلاه کاسکت

انواع کلاه کاسکت:

۱ ـ کلاه ایمنی نیمه: چیزی شبیه به کلاهی که کارگران و مهندسین هنگام کار در ساختمان‌ها، معادن و… بر سر می‌نهند به همراه یک بند که بدترین نوع کلاه کاسکت محسوب شده و تنها از کاسه سر محافظت می‌کند.

۲ ـ کلاه ایمنی سه‌چهارم: در این نوع کلاه کاسکت علاوه بر محافظت از کاسه سر، گوش‌ها و طرفین سر نیز محافظت خواهند شد.

۳ ـ کلاه‌های کامل: کلاه کاسکت های کامل علاوه بر محافظت از سر و گوش‌های موتورسوار، دارای محافظ فک نیز هستند که در انواع مختلف فک متحرک، فک جداشونده و فک ثابت در بازار یافت می‌شوند.

فک متحرک: در حقیقت طلق این نوع از کلاه کاسکت به فک متصل است و به همراه فک به قسمت بالای کلاه هدایت می‌شود.
فک جداشونده: در این مدل، فک را می‌توان کاملاً از کلاه کاسکت جدا کرده و معمولاً در قسمت عقب کلاه نسب کرد.
فک ثابت: همان‌طور که از اسمش پیداست فک در این مدل کاملاً ثابت بوده و شکل یکدستی با بدنه دارد. بهترین نوع کلاه ایمنی نیز همین مدل است.

۴-کلاه کراس: شبیه به کلاه کامل است همراه با یک برآمدگی بالای پیشانی که نقش سایه‌بان را ایفا می‌کند با این تفاوت که طلق ندارد چراکه کراس سواران معمولاً از عینک‌های مخصوصی به‌جای طلق استفاده می‌کنند.

سایز کلاه:

اما اگر از بحث زاویه دید مناسب در کلاه کاسکت‌ها بگذریم، نوبت به اندازه و سایز کلاه می‌رسد موضوعی که می‌تواند ضمانتی برای سلامت و حفاظت از سر موتورسوار هنگام تصادف باشد، چون بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از کلاه کاسکت ها به دلیل انتخاب نادرست کاربر و البته استفاده غیراصولی هنگام راندن موتورسیکلت در صحنه تصادف از سر موتورسوار جدا شده و هیچ حفاظتی در مقابل ضربه برای کاربر نداشته است.

کلاه کاسکت دارای سه نوع سایز عمده است که عبارت‌اند از:

۱ ـ بزرگ ۵۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر (محیط دور سر)

۲ ـ متوسط ۵۶۰ تا ۵۸۰ میلی‌متر

۳ ـ کوچک ۵۴۰ تا ۵۶۰ میلی‌متر

همیشه هنگام خرید سایزی را انتخاب کنید که احساس می‌کنید کمی برایتان تنگ است چراکه کلاه هم مثل کفش جا باز خواهد کرد.
برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم راهنمای خرید کلاه کاسکت و همچنین معرفی و فروش انواع کلاه کاسکت رادین در سایت پدال را هم مطالعه بفرمایید.
خرید بهترین مدل‌های کلاه کاسکت حرفه‌ای موتورسیکلت، فک متحرک یا ثابت، بلوتوث دار، اسپرت و معمولی با قیمت مناسب

 

دکمه بازگشت به بالا