چشم اندازهفته نامه

کم‌فروش‌ترین خودروهای سال 2018 آمریکا

چیزی که این روزها به‌طور کاملاً واضح در بازار خودروی جهانی قابل‌لمس است، کاهش فروش سدان‌ها در پی افزایش خارق‌العادهٔ محبوبیت کراس‌اوورها است. این موضوع در آمار فروش خودروها طی سال جاری در ایالات‌متحده هم به‌وضوح دیده می‌شود به‌گونه‌ای که در لیست کم‌فروش‌ترین خودروهای این بازار تنها سدان‌ها و اسپرت‌ها حضور دارند. البته برای رعایت انصاف، از این لیست خودروهایی که عرضهٔ آن‌ها در سال 2018 خاتمه یافته و همین‌طور سوپراسپرت‌هایی با تولید بسیار پایین که هیچ‌گاه فروش زیادی ندارند حذف شده‌اند؛ بنابراین خودروهایی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، کم‌فروش‌ترین خودروهای سال 2018 در بازار ایالات‌متحده هستند. این آمار شامل میزان فروش از ابتدای سال جاری تا پایان ماه اکتبر می‌شود.

15- آئودی A7

فروش: 1,959 دستگاه

هرچند آئودی A7 در این لیست بیشترین فروش و بهترین رتبه را دارد اما هنوز هم خبر بسیار بدی برای این کوپهٔ چهاردر آلمانی محسوب می‌شود. فروش این خودرو با 50 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به زیر 2 هزار دستگاه رسیده است. برای مقایسه، کراس‌اوور Q5 به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول آئودی در سال 2018، نزدیک به 56 هزار دستگاه فروش داشته است.

14- جگوار XF

فروش: 1,944 دستگاه

XF به‌عنوان سدان اصلی جگوار، از ابتدای سال جاری تاکنون تنها 1,944 دستگاه فروش داشته که کاهشی نزدیک به 50 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. هرچند XF در نوع خود سدان لوکس و اسپرت خوبی است اما این روزها مردم بیشتر به کراس‌اوورها و اس‌یووی‌ها علاقه پیدا کرده‌اند.

13- جگوار F تایپ

فروش: 1,925 دستگاه

جگوار F تایپ خصوصاً در نسخهٔ SVR با پیشرانهٔ V8 سوپرشارژ 575 اسب بخاری، خودروی اسپرت بسیار جذابی است و با قیمت پایهٔ 60,750 دلاری در نسخهٔ چهار سیلندر 300 اسب بخاری، خودروی چندان گران‌قیمت و خارج از دسترسی هم نیست؛ اما فروش این اسپرت بریتانیایی نسبت به سال قبل 42 درصد کاهش داشته و تا پایان ماه اکتبر 2018 تنها 1,925 دستگاه فروخته است.

12- مرسدس بنز SL

فروش: 1,787 دستگاه

گرند تورر رودستر مرسدس بنز تا پایان ماه اکتبر امسال با کاهش فروش 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و فروش آن به تنها 1,787 دستگاه رسیده است. البته SL با قیمت پایهٔ 90 هزار دلاری، از اکثر کابریولت‌های بازار گران‌تر و همین‌طور خاص‌تر است.

11- مرسدس بنز SLC

فروش: 1,692 دستگاه

Mercedes-Benz SLC

اوضاع فروش رودستر کوچک‌تر مرسدس بنز نیز اصلاً خوب نیست. فروش SLC علیرغم افزایش جزئی قدرت در نسخهٔ AMG، به تنها 1,692 دستگاه رسیده که نزدیک به 29 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. به همین دلیل، مرسدس بنز گفته است آیندهٔ این خودرو مشخص نیست و ممکن است بدون معرفی نسل جدید از خط تولید کنار گذاشته شود.

10- لکسس LC

فروش: 1,688 دستگاه

سال 2018 اولین سالی است که کوپهٔ جدید لکسس LC به‌طور کامل در بازار ایالات‌متحده حضور داشته است. این کوپهٔ جذاب ژاپنی یکی از دو خودروی این لیست محسوب می‌شود که فروش آن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. هرچند LC با قیمت پایهٔ 92 هزار دلاری، تقریباً به محدودهٔ سوپراسپرت‌ها وارد شده اما با 1,688 دستگاه فروش تا پایان ماه اکتبر امسال، 45 درصد رشد را تجربه کرده است.

9- آکورا RLX

فروش: 1,556 دستگاه

آکورا RLX هم دومین خودروی این لیست است که امسال افزایش فروش را تجربه کرده است. این خودرو به‌تازگی برای مدل 2018 مورد یک فیس‌لیفت و به‌روزرسانی کلی قرار گرفته و با تکنولوژی‌های تازه و چهرهٔ جدید با جلوپنجرهٔ شش‌گوشهٔ الماس‌نشان جدید آکورا به بازار عرضه شده است. درنتیجه، فروش RLX نسبت به سال گذشته 68 درصد افزایش داشته اما هنوز هم فروش پایینی در حد 1,556 دستگاه دارد.

8- جگوار XJ

فروش: 1,365 دستگاه

سدان پرچم‌دار جگوار هم در بین کم‌فروش‌ترین خودروهای سال 2018 حضور دارد. XJ از ابتدای سال 2018 تاکنون تنها 1,365 دستگاه فروش داشته که نشان‌دهندهٔ کاهشی 39 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. البته این سدان لوکس بریتانیایی با قیمت پایهٔ 75,700 دلاری قطعاً بازار محدودی دارد اما بااین‌حال ترجیح کراس‌اوورها نسبت به سدان‌ها توسط خریداران نیز در کاهش فروش XJ بی‌تأثیر نیست.

7- فیات 500L

فروش: 1,327 دستگاه

نسخهٔ بزرگ‌تر و پنج‌در فیات 500 با فروش تنها 1,327 دستگاه تا پایان ماه اکتبر امسال، هرگز اوضاع خوبی در ایالات‌متحده ندارد. 500L با اینکه از 500 معمولی خودروی بزرگ‌تری است اما هنوز هم فضای داخلی محدودی برای چهار فرد بالغ دارد که در کنار عملکرد متوسط، فروش بسیار پایینی را برای آن به همراه داشته است.

6- تویوتا میرای

فروش: 1,263 دستگاه

میرای خودرویی با قوای محرکهٔ هیدروژنی سلول سوختی است که تویوتا آن‌را صرفاً در بازارهای خاصی در ایالات‌متحده عرضه می‌کند که زیرساخت‌های هیدروژنی در آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل تا پایان ماه اکتبر 2018 تنها 1,263 دستگاه از آن به فروش رسیده که تعداد بسیار کمی است اما بااین‌حال هنوز هم از برخی خودروهای این لیست بیشتر است؛ بنابراین اگر جایگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن افزایش پیدا کند، مطمئناً خودروهای هیدروژنی سهم بیشتری از بازار کسب خواهند کرد.

5- آئودی TT

فروش: 1,244 دستگاه

تعجب‌برانگیز است که خودروی اسپرت آئودی با رانندگی لذت‌بخش و ظاهر جذاب و همین‌طور قیمت پایه‌ای زیر 44 هزار دلار که برای اکثر مردم قابل پرداخت است، فروشی به این پایینی داشته است. شاید خریداران TT صبر کرده‌اند تا نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ این خودرو با مدل 2019 به بازار عرضه شود. درهرحال به هر دلیلی، از ابتدای سال تاکنون تنها 1,244 دستگاه TT در ایالات‌متحده به فروش رسیده است.

4- اسمارت فورتو

فروش: 1,054 دستگاه

این خودروی شهری از همهٔ خودروهای این لیست قیمت بسیار کمتری دارد و به‌قدری کوچک است که می‌تواند در صندوق بار جگوار XJ جای گیرد! اما فورتو هیچ‌گاه در ایالات‌متحده خودروی محبوبی نبوده و فروش آن در سال 2018 نیز با 62 درصد کاهش به تنها 1,054 دستگاه رسیده است.

3- آئودی A8

فروش: 909 دستگاه

سدان پرچم‌دار آئودی هم از مشکل مشابهی با A7 رنج می‌برد درحالی‌که اختلاف قیمت کمی هم بین این دو خودرو وجود دارد. قیمت A8 از 83,800 دلار آغاز می‌شود و از تکنولوژی‌های فراوانی هم برخوردار است؛ اما بااین‌حال خریداران به دیگر سدان‌های فول سایز لوکس توجه دارند و به همین دلیل پرچم‌دار آئودی تنها 909 دستگاه فروش داشته است.

2- کیا K900

فروش: 277 دستگاه

کیا امسال نسل کاملاً جدید سدان پرچم‌دار خود را معرفی و راهی بازار کرده است اما بازهم خریداران روی خوشی به آن نشان نداده‌اند. با وجودی که K900 جدید تقریباً از همه لحاظ پیشرفت کرده است، طی سال جاری فقط 277 دستگاه فروش داشته و بدین ترتیب یکی از بدترین جایگاه‌های این لیست را بااقتدار از آن خود کرده است!

1- آلفارومئو 4C

فروش: 217 دستگاه

آلفارومئو 4C یک اسپرت موتور وسط جذاب است اما قیمت بالایی دارد. خریداران با پرداخت 66,900 دلار، مالک یک پیشرانهٔ چهار سیلندر توربو با 240 اسب بخار قدرت می‌شوند که این اسپرت سبک‌وزن ایتالیایی را ظرف تنها چهار ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رساند؛ اما 4C فروش بسیار پایینی دارد به‌گونه‌ای که از ابتدای سال جاری تاکنون فقط 217 دستگاه از آن به فروش رسیده است. امسال عرضهٔ نسخهٔ کوپهٔ این خودرو در ایالات‌متحده خاتمه یافت اما نسخهٔ اسپایدر آن هنوز عرضه می‌شود.

 

منبع: Motor1

برچسب ها

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۳۲ دیدگاه

 1. wick

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1068 ديدگاه)

  خداوکیلی حتی فکر نمیکردم وضع کیا انقدر بد باشه
  K۹۰۰ فقط ۲۷۷ دستگاه
  اینجور که مشخصه جنسیس هم با محصولات جدیدش وضع فروشش پایین خواهد بود
  خیلی جاها خوندم که نوشته بود جنسیس باید از شاسی بلند ها شروع میکرد نه سدان ها
  مثل لینکلن

  1. vahid evo

   ۱۷ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (480 ديدگاه)

   اقا آئودی نسل جدیدشو‌ نمیگه نسل قبلی بوده که مشتریا منتظر نسل جدید بودن فروش اومده پایین

  2. مزدا

   ۱۷ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (1432 ديدگاه)

   تویوتا میرای نمیتونم درک کنم!!خودروهای هیبریدی چرا طراحی اینقد متفاوت و گاهی کسل کننده دارن!

  3. جهان

   ۱۸ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (390 ديدگاه)

   ماشالاه به بنز و ایودی چقدر نماینده دارن اینجا
   k900 هم از اولش مشخص بود محصولی شکست خورده هست
   تو 10 ماه فقط 277 تا فروخته

 2. Amir Machine

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (674 ديدگاه)

  بنظرم کیا خط تولید K900 رو تعطیل کنه بجاش کتونه مرغ بزنه بیشتر سود میکنه!!!!
  تو 10 ماه فقط 277 دستگاه!!!!!!

 3. sina7

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (336 ديدگاه)

  تک تک اینا به جز اسمارت آرزوی منن😂
  میگن نعمت زیاد باشه ادم نمیدونه چیکار کنه همین میشه دیگه

  1. نیما

   ۱۸ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (20 ديدگاه)

   دقیقا میخواستم نظر بزارم
   خیلی هاشون ماشین مورد علاقه منن …

 4. sina

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1990 ديدگاه)

  -چقد جاگوار اینجاست :/
  – فک میکردم فروش A7 و A8 لاقل ده برابر باشه
  – همیشه گفتم بازم میگم آکورا باس تولید RLX رو متوقف کنه با این فروش و استقبال. واقعا با 55 هزارتا خعلی ماشین های بهتری میشه خرید. ILX سالی سی هزارتا و TLX سالی بیست هزارتا میفروشن و شاسی بلند هاش هم هرکدوم حدود پنجاه هزارتا. اصلا حضور ماشین با سالی هزار خرده رو درک نمیکنم.
  میتونه جاش یه شاسی بلند بزرگ دو ردیفه تولید کنه یا اصن هیچی تدلید نکنه و با چهار تا خودرو ادامه بده

  1. حامد

   ۱۷ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (645 ديدگاه)

   سینا جان من قبلنا که کامنتات میخوندم حس میکردم رو هوندا متعصبی ولی راجبت کاملا اشتباه میکردم و ازت عذر میخوام

   1. sina

    ۱۸ آذر ۱۳۹۷
    سوابق: (1990 ديدگاه)

    ارادت دارم حامد جان

  2. Adak

   ۱۸ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (810 ديدگاه)

   جون ؟!؟
   جاگوار ؟!؟!؟

   بسم الله الرحمان الرحیم

 5. AMANTE

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (345 ديدگاه)

  از شاسی بلند های فول سایز، لوکس و نیمه لوکس. کراس اوور ها که الان همه مدل تو بازار هست خوشم میاد.
  ولی امیدوارم بازار به طرفی نره که سدان و کوپه و هاچ بک و… قربانی شاسی بلند گرایی بشه و کلا خط تولیدش قطع بشه و شاهد کلاس جدید مثل: سوپرماشین شاسی بلند 😐 باشیم، البته بعید هم نیست چون الان استیشن کراس اوور داریم، هاچ بک شاسی بلند ( کراس اوور)، کراس اوور یا شاسی بلند کوپه و جدیدا سدان شاسی بلند داریم.

 6. Mohamad

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (779 ديدگاه)

  لکسس LC با قیمت نزدیک به صد هزار دلار بازم خوب فروخته بنظرم تو این مدت کمی که عرضه شده.

 7. محمد رضا

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (480 ديدگاه)

  جگوار صدر نشینه

 8. Ferrari

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1486 ديدگاه)

  با این وضعیت باید شاهد انقراض سدانها باشیم.باورش سخته که اتومبیل رده بالایی مثل A8 فورش بالایی رو تجربه نمیکنه.

 9. Elmiraj

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1488 ديدگاه)

  نمی فرستادن شون آمریکا آبرومندانه تر بود …..

 10. Amir

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (135 ديدگاه)

  نوشته بازار آمریکا نه جهان

 11. سام

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (706 ديدگاه)

  اگر این ماشین ها از جمله کیا K900،لکسس LC،آئودی A7 و A8 در ایران عرضه می شدند احتمالا مشتریان در نمایندگی آنها را از جا می کندند!….چون اگر خوب دقت کنید می بینید که اکثر این ماشین ها لوکس و با پرستیژ هستند و از آنجایی که اغلب ما ایرانی ها کمی تا زیاد عاشق پز دادن پشت فرمان یک ماشین گران قیمت هستیم این ماشین ها را روی دست می بردیم و حلوا حلوا می کردیم!

 12. MAHDI

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (4167 ديدگاه)

  فکرنکنم خودروسازی به اندازهbmwفکر ومنطق پشت خودروهاش باشه.واسه هرکلاسی کلی تفکر وبرنامه ریزی داره.یعنی نیاز بازار رو میبینه وبعدمحصولشو عرضه میکنه

 13. NAVID۰۰۹۸

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2909 ديدگاه)

  اگر حساب کنیم ، کیا k900 با این همه تبلیغ و آپشن ، یه فاجعه به تمام معناست ،.
  یک عکسی دیدم که دو خودروساز کره ای کیا و هیوندای تا نیمه در باتلاق فرو رفته بودن و دارند به مرگ خودشون نزدیک میشوند .
  بنظر میرسه که به یک مدیر قوی نیاز دارند .

  1. NAVID۰۰۹۸

   ۱۷ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (2909 ديدگاه)

   تو این فکرم ، اون آدمهایی که دیس لایک دادن ، چقدر سخته کنار اومدن با حقیقتی که هروز آشکارتر میشه .
   با تَخَیُل ، شاد باشید .

   1. کاوه

    ۱۸ آذر ۱۳۹۷
    سوابق: (149 ديدگاه)

    الان به این نتیجه برسیم که بنز و جاگوار و آئودی در حال انقراضند؟ در طول سال ۲۰۱۸ هیوندای و کیا محموع فروششان در آمریکا افزایش نرمی داشته برعکس افت فروش سنگین هوندا و نیسان و بنز. آمار واضح و آشکارند.
    http://carsalesbase.com/us-car-sales-analysis-november-2018-brands/

 14. Saman

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (101 ديدگاه)

  آئودی و جگوار از اونوری رکورد زدن 😀

 15. مهدی صالحی

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (5 ديدگاه)

  ائودی a۸ کلا یه خودروی کاربردی هست تا شخصی. کساییکه میخرن راننده دارن و اکثرا خودشون حتی پشتشم نمیشینن. چون اینجا تو یه کشور اروپایی دیدم میگم. بقیه خودروها نمیدونم چرا فروششون کمه
  bmw سری ۷ هم همینطوره. تو تهران ولی خیلیا رو دیدم با سری هفت خودشون رانندگی میکنن. کلا تز میزنن به منطق کلاس خودرویی.

  1. بهزاد

   ۱۸ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (63 ديدگاه)

   این تصور شماست که این ماشین ها برای این ساخته شدن که حتما راننده داشته باشن ! واین شمایید که منطق کلاس خودرویی تون رو بایستی عوض کنید !

 16. shirko

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (488 ديدگاه)

  واقعا ناراحت کنندست که بنز اس ال تو این لیست قرار داره ، امیدوارم از خط تولید کنار نره .

 17. M

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2324 ديدگاه)

  آئودی A8 !!!تو دیگه چرا بزرگوار؟

 18. حمیدرضا

  ۱۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2397 ديدگاه)

  کیا با نسل قبلی کی۹۰۰ افتضاح بود و با این که طراحی جدیدش خیلی خوبه ولی نمیتونه کسی رو قانع کنه یه ماشین خیلی گرون از یه برند ارزون بخرن
  همون چهارتا جگوارم باور کنید به خاطر تبلیغات گرند تور خریدن
  ائودی و فولکس خیلی در امریکا معروف نیستن برعکس اروپا که فروششون از بنز و بی ام و بیشتره

  1. amin

   ۱۸ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (1116 ديدگاه)

   داستان کیا k900 تو آمریکا مثل داستان چینی های لوکس تو ایرانه.آخرش میگن طرف چینی سواره

 19. مانی

  ۱۸ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1808 ديدگاه)

  مرسدس اس ال سی‌ خیلی‌ وقته نسل عوض نکرده
  و این کلاس خودرو یی کلا کم فروشه
  جوری که خودِ مرسدس هم احتمالا بیخیالش بشه
  اما تعجب من از اینه که چرا آئودی تی تی که سرحال تره کمتر فروخته
  حتی اس ۸ که تو کلاس خودش برترین نباشه از برترین کمتر نیست
  فکر می‌کنم قدرت برند مرسدس تو آمریکا خیلی‌ بیشتر از آئودی هست

 20. احمدرضا

  ۱۸ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (346 ديدگاه)

  خدایی هنوزم عاشقونه خودروهای ایتالیایی مخصوصن خودروهای فیات و آلفارومئو رو دوس دارم

 21. sunmartin

  ۲۲ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1914 ديدگاه)

  کم فروختن به معنای بد بودن نیس همین کیا k900 یکی از برترین خودروهای جهانه بلحاظ کیفیت ایمنی آپشن راحت یو لوکس ی
  مگه آئودی a8 خودروی بدیه ببینید چه طراحی اغوا کننده ای داره یا لکسس lc یا بنز cls اینها همگی با کیفیت ترین و بهترین های شرکت هاشون هستند الان فذوش پریاد و 206 فیک ایرانی زیاده آیا اینها خودروهای قابلی هستند ؟ چرا اینقدر سطحی با هر موضوعی برخورد میکنید و دوست دارید هرچیزی به مسخره بگیرید؟؟
  خودروهای آلمانی ژاپنی و کره یا بهترین در هر کلاسی هستند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن