کیانیسان

نبرد شاسی‌بلندهای نام‌آشنا، نیسان ایکس تریل یا کیا سورنتو؟

دو شاسی‌بلند هفت‌نفره مشهور و خوش‌نام بازار در نسخه‌های هیبریدی به مصاف هم رفته‌اند تا ببینیم کدام‌یک برای خانواده‌ها گزینهٔ بهتری خواهد بود.

برای برخی خریداران خودرو، گاهی پنج صندلی کافی نیست. نیسان ایکس‌تریل یکی از گزینه‌های مناسب برای این دسته افراد خواهد بود. جدیدترین نسل این کراس‌اوور ژاپنی در نسخه‌های هفت و پنج‌نفره و یک نسخهٔ هیبریدی جدید هوشمندانه به بازار عرضه می‌شود تا برای حمل هفت نفر نیازی به سوزاندن بنزین زیادی نباشد. کیا سورنتو نیز همین فرمول را دنبال می‌کند. کراس‌اووری هفت‌نفره با کابین جادار و قوای محرکهٔ هیبریدی. به‌عبارت‌دیگر، سورنتو در بازار اروپا یکی از رقبای اصلی ایکس‌تریل محسوب می‌شود اما آیا کراس‌اوور ژاپنی‌ها می‌تواند رقیب کره‌ای را مغلوب کند؟ در ادامه خواهیم فهمید.

نیسان ایکس‌تریل

ایکس‌تریل طی چهار نسل خود از یک شاسی‌بلند ۴×۴ آفرودی به یک کراس‌اوور شیک و امروزی تبدیل شده است که جذاب‌ترین تکنولوژی‌های کلاس خود را ارائه می‌کند. در تیپ بالا ردهٔ تکنا با قوای محرکهٔ هیبریدی e-Power و سفارش صندلی‌های ردیف سوم، قیمت این خودرو به ۴۵,۴۸۵ پوند می‌رسد.

ویژگی‌های فنی

هرچند ایکس‌تریل بدنهٔ جدیدی دارد اما زیر پوست آن نسخه‌ای ارتقاءیافته از همان پلت‌فرم نسل قبلی پنهان شده است و فاصلهٔ محوری ۲,۷۰۶ میلی‌متری آن تقریباً با نسل قبلی یکسان است. خودروی آزمایشی ما از یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری بنزینی توربو به همراه دو موتور الکتریکی (یکی با ۲۰۱ اسب بخار قدرت در جلو و یکی با ۱۳۵ اسب بخار عقب) استفاده می‌کند اما پیشرانهٔ بنزینی به چرخ‌ها متصل نیست و صرفاً به‌عنوان یک ژنراتور به شارژ باطری‌های ۲.۱ کیلووات ساعتی می‌پردازد. این یعنی رانندگی ایکس‌تریل بیشتر شبیه خودروهای تمام الکتریکی است. البته دو موتور الکتریکی هیچ‌گاه حداکثر قدرت خود را به‌صورت هم‌زمان ارائه نمی‌کنند و به همین دلیل خروجی ترکیبی آن‌ها ۲۱۰ اسب بخار است.

نیسان ایکس تریل

روی جاده

نیسان رفتار جاده‌ای آرام نسل قبلی خود را ادامه داده است اما این قوای محرکهٔ هیبریدی است که همه‌چیز را از راحتی گرفته تا پرفورمنس بهتر می‌کند. در رانندگی‌های شهری این سیستم هیبریدی واقعاً تجربهٔ رانندگی خودروهای الکتریکی را به ارمغان می‌آورد. ایکس‌تریل با پدال گازی که به درخواست‌های راننده سریع پاسخ می‌دهد، خودروی فوق‌العاده آسانی برای رانندگی‌های نرم و آرام در سرعت‌های پایین است. البته هنگامی‌که پیشرانه بنزینی برای شارژ باطری‌ها در حالت سلو کار می‌کند، می‌تواند صدای یکنواخت و آزاردهنده‌ای داشته باشد اما به‌طورکلی چندان مزاحم نخواهد بود. ایکس‌تریل همچنین در سرعت‌های پایین بسیار کم‌مصرف است به‌گونه‌ای که ما در رانندگی‌های ترکیبی درون‌شهری و برون‌شهری مصرف ۷ لیتری را ثبت کردیم.

نیسان ایکس تریل

این ماشین ترمزهای خوبی دارد و در پیچ‌ها پایدارتر و محکم‌تر از کیا عمل می‌کند و به همین دلیل، برای یک خودروی هفت‌نفره کنترل و هندلینگ شگفت‌آوری دارد. فرمان خودرو وزن و پاسخگویی مناسبی دارد و با میزان مناسبی چسبندگی، بدون بادی‌رول بیش‌ازحد پیچ‌ها را پشت سر می‌گذارد. سواری ایکس‌تریل می‌تواند روی آسفالت نامناسب کمی خشن شود اما در مواجهه با دست‌اندازهای بزرگ نسبتاً نرم عمل می‌کند. به لطف شتاب قدرتمند و یکنواخت ایکس‌تریل، رسیدن به سرعت‌های بزرگراهی آسان خواهد بود و خودرو دو ثانیه زودتر از سورنتو از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. موتورهای الکتریکی کراس‌اوور نیسان اما صدای نالهٔ بلندتری نسبت به رقیب کره‌ای داشته و سروصدای جاده نیز کمی بیش از انتظار ما بود.

نیسان ایکس تریل

کارایی

برای اکثر خریداران، ایکس‌تریل به‌اندازهٔ کافی جادار خواهد بود ولی در این مقایسه رقیب کره‌ای برتری جزئی داشته و هنگام باز بودن هر سه ردیف صندلی‌ها کمی جادارتر است. البته در ایکس‌تریل سرنشینان ردیف دوم جایی برای گلایه نخواهند داشت زیرا هنگامی‌که این صندلی‌ها در عقب‌ترین حالت خود قرار گیرند فضای زانو کمی بیشتر از سورنتو خواهد بود. صندوق بار این خودرو نیز از لحاظ حجم چه در حالت پنج‌نفره و چه هفت‌نفره کوچک‌تر از رقیب است اما فرمی مربعی دارد. بااین‌حال، بارگیری در ایکس‌تریل به دلیل ارتفاع بلند سپر عقب و لبهٔ صندوق کمی ناخوشایند خواهد بود.

نیسان ایکس تریل

کیا سورنتو

خودرویی که در اینجا می‌بینید تیپ سوم سورنتو است. هنگامی‌که برای این تیپ قوای محرکهٔ هیبریدی سفارش داده شود، قیمت آن به ۵۰,۹۹۵ پوند می‌رسد که گران‌تر از ایکس‌تریل است ولی کراس‌اوور کیا در قبال این قیمت بسیار مجهز بوده و از تجهیزات فراوانی بهره می‌برد.

کیا سورنتو

ویژگی‌های فنی

سورنتوی آزمایشی ما هم مثل ایکس‌تریل، از قوای محرکهٔ هیبریدی استفاده می‌کند. این سیستم از یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری بنزینی توربو به همراه یک موتور الکتریکی ۸۶ اسب بخاری تشکیل شده اما قوای محرکهٔ سورنتو معمولی‌تر از نیسان بوده و موتور بنزینی مستقیماً به چرخ‌ها نیرو می‌دهد. در این خودرو، پیشرانهٔ بنزینی در کنار موتور الکتریکی کار می‌کند و در صورت نیاز به شتاب قوی‌تر، نیروی اضافی ارائه می‌کند. انرژی موردنیاز موتور الکتریکی سورنتو توسط یک پکیج باطری ۱.۴۹ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که زیر صندلی جلو نصب شده و هم از طریق سیستم احیای انرژی ترمزها و هم پیشرانهٔ بنزینی شارژ می‌شود درحالی‌که انتقال نیرو از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

کیا سورنتو

روی جاده

کیا کمی بزرگ‌تر و سنگین‌تر از ایکس‌تریل است و این را روی جاده نشان می‌دهد. این حس در سرعت‌های پایین شروع می‌شود یعنی جایی که قوای محرکهٔ سورنتو بلافاصله اشتیاق و سرزندگی کمتر خود نسبت به رقیب را بروز می‌دهد. در این خودرو پیشرانهٔ بنزینی باید بیشتر کار کند و در این حالت سورنتو پرسروصداتر از ایکس‌تریل خواهد بود. سواری خودرو نیز سفت‌تر از نیسان است اما لاستیک‌های فاق بلند خودروی آزمایشی ما روی دست‌اندازهای کوچک شهری عملکرد خوبی داشتند. فرمان نیز سبک است که مانور دادن در مکان‌های تنگ را نسبتاً آسان می‌کند. جایی که سورنتو بیشتری فاصله را با رقیب دارد اما جاده‌های پیچ‌درپیچ است زیرا هرچند خودرو در پیچ‌ها رفتار منضبطی دارد اما احساس تنبلی خواهد داشت. فرمان کند است و شاسی احساس سنگینی دماغه را دارد هرچند که میزان چسبندگی قابل‌قبول است.

کیا سورنتو

علاوه بر این، در سورنتو روی مسیرهای مواج شاهد بادی‌رول زیادی هستیم. هنگام شتاب گیری‌های شدید، پیشرانهٔ بنزینی خشن و ناخوشایند می‌شود و صدای موتور بیشتر از نیسان به گوش می‌رسد زیرا ترکیب یک پیشرانهٔ ضعیف و بدنهٔ سنگین‌تر یعنی اگر خواهان سرعت و شتابی مشابه ایکس‌تریل باشید باید پدال گاز را بیشتر فشار دهید. در بزرگراه هنگامی‌که سرعت به بیش از صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد بیشترین صدایی که به گوش می‌رسد سروصدای باد است. این صدا آن‌قدر زیاد است که دیگر متوجه صدای پیشرانه نخواهید شد. بااین‌حال، سورنتو خودرویی پایدار و مطمئن است و در سرعت‌های بالا مصرف سوخت بسیار نزدیکی به ایکس‌تریل دارد هرچند که مجموعاً کمی بنزین بیشتری می‌سوزاند.

کیا سورنتو

کارایی

سورنتو خودروی بزرگ‌تری است و این موضوع در قسمت فضای صندوق بار خود را نشان می‌دهد. در ردیف دوم، صندلی‌های کیا به‌اندازهٔ رقیب جادار است و به لطف قابلیت کشویی صندلی‌ها، سرنشینان می‌توانند فضای پای صندلی‌های ردیف سوم و دوم را کم‌وزیاد کنند. صندوق بار خودرو هنگام باز بودن هر سه ردیف صندلی تنها ۱۷۹ لیتر ظرفیت دارد که فقط برای چند کیسهٔ خرید کافی خواهد بود اما با خواباندن صندلی‌های ردیف سوم این رقم به ۶۰۸ لیتر می‌رسد که ۱۷۸ لیتر از نیسان بیشتر است. حجم کلی فضای بار سورنتو با خواباندن هردو ردیف صندلی عقب ۱۹۹۶ لیتر خواهد بود.

کیا سورنتو

نتیجه

مقام اول: نیسان ایکس‌تریل

نقاط قوت: قوای محرکهٔ هیبریدی نرم، کابین هوشمندانه، تنظیم خوب شاسی

نقاط ضعف: سروصدای جاده، صندلی‌های ردیف سوم کوچک، سواری کمی سفت

نیسان ایکس‌تریل پیروز این رقابت است. یکی از دلایل این پیروزی ارزش عالی در برابر قیمت است اما فراتر از این، دلایل زیادی برای تحسین کراس‌اوور نیسان وجود دارد. ایکس‌تریل هندلینگ خوبی دارد، پیشرانهٔ هیبریدی آن نرم‌تر از سورنتو است و از کابین خوش‌ساختی بهره می‌برد؛ بنابراین، هرچند این خودروی بی‌نقصی نیست اما آن‌قدر خوب هست که بتواند کیا را مغلوب کند.

مقام دوم: کیا سورنتو

نقاط قوت: کابین جادار، سیستم اطلاعاتی-سرگرمی مناسب، گارانتی طولانی

نقاط ضعف: هندلینگ ضعیف، پیشرانهٔ بنزینی خشن، قیمت گران‌تر

برای کسانی که به کراس‌اووری با ظرفیت حمل هفت نفر برای اکثر اوقات نیاز دارند سورنتو همچنان یکی از بهترین گزینه‌ها است. محل قرارگیری صندلی‌های عقب این خودرو عالی است و نقاط ایزوفیکس فراوان آن را به انتخابی عالی برای خانواده‌های جوان تبدیل می‌کند اما سورنتو در بسیاری زمینه‌های دیگر در پس رقیب ژاپنی قرار می‌گیرد. سورنتو در پرفورمنس و مصرف سوخت در حد ایکس‌تریل نیست و در جاده خودرویی بسیار بزرگ‌تر احساس می‌شود.

مقایسه مشخصات فنی

نیسان ایکس‌تریل کیا سورنتو
پیشرانه بنزینی ۱.۵ لیتری I3 توربو ۱.۶ لیتری I4 توربو
موتور الکتریکی دو موتوره تک موتوره
قدرت ۲۱۰ اسب بخار ۲۳۰ اسب بخار
گشتاور ۵۲۵ نیوتن متر ۳۵۰ نیوتن متر
گیربکس تک سرعته ۶ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ
شتاب صفرتاصد ۷.۰ ثانیه ۹.۰ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر/ساعت ۱۹۵ کیلومتر/ساعت
مصرف سوخت ۵.۵ لیتر ترکیبی ۶.۱ لیتر ترکیبی
تولید آلایندگی ۱۴۵ گرم/کیلومتر ۱۶۸ گرم/کیلومتر
ظرفیت باک ۵۵ لیتر ۶۷ لیتر
طول ۴,۶۸۰ میلی‌متر ۴,۸۱۰ میلی‌متر
عرض ۱,۸۴۰ میلی‌متر ۱,۹۰۰ میلی‌متر
ارتفاع ۱,۷۲۵ میلی‌متر ۱,۷۰۰ میلی‌متر
فاصلهٔ محوری ۲,۷۰۶ میلی‌متر ۲,۸۱۵ میلی‌متر
وزن خالص ۱۸۸۶ کیلوگرم ۲۰۰۶ کیلوگرم
حجم صندوق بار ۱۲۰ تا ۴۸۵ لیتر ۱۷۹ تا ۶۰۸ لیتر
دایرهٔ چرخش ۱۱.۱ متر ۱۱.۶ متر
قیمت پایه ۴۵,۴۸۵ پوند ۵۰,۹۹۵ پوند
قیمت تست‌شده ۴۶,۰۶۰ پوند ۵۰,۹۹۵ پوند

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۴ رای

منبع
AutoExpress

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۳۵ دیدگاه‌ها

 1. Reza Waffen SS

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (5347 ديدگاه)

  نیسان X Trail : 👍
  کیا سورنتو : 👎

  موافقم 252
  مخالفم 61
  1. Sina

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (822 ديدگاه)

   هیچ کدوم
   بهترین و کاملترین گزینه توی این سگمنت میتسوبیشی اوتلندر هستش
   یه ماشین ۷ نفره با یه موتور ۲.۵ تنفس طبیعی که همه کارهای فنی و مهندسیش رو نیسان انجام داده

   موافقم 75
   مخالفم 41
   1. NAVID۰۰۹۸

    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (10426 ديدگاه)

    نسل جدید ایکس‌تریل حقیقتاً یه جَهِشِ موفقیت‌آمیز بود ، اما یک ضعف دارد و آن هم مثل نسل قبلی گیربکس CVT هستش !

    اگر گیربکس AT داشت ، بی‌بُرو‌بَرگشت پرچمدار این کلاس بود و حتی از راوفور هم میتوانست فروش بیشتری داشته باشه !

    موافقم 20
    مخالفم 21
    1. حسین

     ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (785 ديدگاه)

     دقت کنی شما هم نفر دومی همیشه
     یه سی وی تی هم میگم برای
     محمد جان
     برادران کمونیست تهیه کنن
     تا انرژیش مدیریت کنه

     موافقم 9
     مخالفم 1
  2. net

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (3193 ديدگاه)

   طراحی چراغ عقب این ایکس تریل نسبت به چراغ عقب ایکس تریل نسل قبلی قشنگتر شده اگر زیرش خط مشکی نداشت و یکپارچه قرمز زرشکی بود خیلی قشنگتر میشد.زیر چراغ جلو ایکس تریل چراغ عمودی قرار گرفته بد هست اگر زیر چراغ جلو در داخل سپر این چراغ عمودی نداشت قشنگتر میشد.ستون سقف شیشه جلو ایکس تریل متضاد مشکی نبود قشنگتر میشد.وسط چراغ عقب سورنتو اگر به هم چسبیده بود و جدا از هم نبود قشنگتر میشد.هر دو ماشین اگر دو اگزوز خاکستری دایره ای در سمت چپ و راست داشتند قشنگتر میشد

   موافقم 11
   مخالفم 18
   1. حسین

    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (225 ديدگاه)

    انتخاب من نیسان ایکس تریله به چند دلیل،اول مصرف سوختش کمتره،دوم وزن خودرو کمتره،سوم آلایندگی کمتری داره و آخریش قیمت کمتری نسبت به کیا سورنتو داره،گشتاور بیشتری هم داره.

    موافقم 19
    مخالفم 6
   2. net

    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (3193 ديدگاه)

    اصلاحیه
    زیر چراغ جلو ایکس تریل چراغ (افقی)

    موافقم 6
    مخالفم 9
 2. R@min

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1855 ديدگاه)

  خیلی جالبه نسل جدید هر دو ماشین رفتاری کاملا مشابه با نسل قبلیشون دارن.

  نمونه های داخلی ایکس تریل هم سواری خوب و نرمی دارن اما مشکل اصلیشون گیربکس cvt هست که برای کسی که دنبال حال و هوای اسپرت هست گزینه مناسبی نیست و همیشه دور موتورو محدود می کنه تا مصرف سوخت پایین بمونه و از طرفی سورنتو هم سواری خوبی نداره، ماشین کاملا تنبل عمل می کنه که بخاطر وزن و قدرت پایینشه اما آپشن های بیشتری داره. البته کلا رقبای این کلاس تو کشورمون اکثرا این ایراد قدرت کم رو دارن، به جز هوندا crv که خیلی موتور سرحالی داره. بنظرم بهترین کراس کامپکت بازار ما همین crv هست اگر با ظاهرش کنار بیاین.

  موافقم 35
  مخالفم 17
  1. حسین

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (785 ديدگاه)

   سورنتو متاسفانه نمیخواد این مشخصه بدشو کنار بزاره
   هنوز که هنوزه پلتفرم عوض شده موتور عوض شده
   ظاهرش رو که الان از آمریکایی ها الگو گرفتن
   ولی سبک فوق العاده قشنگی داره
   کابین
   حالا توانایی حرکتی 🤦‍♂️
   تو این بررسی استهلاک هم در نظر بگیرن ک نگرفتن
   قطعا خرید ژاپنی صد درصد میشه
   اما اما ظاهر سورنتو نمیزاره

   موافقم 16
   مخالفم 1
 3. Amirreza.M

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (295 ديدگاه)

  نتیجه که مشخص بود و ایکس تریل هم زیباست اما سورنتو به نظرم طراحی فوق العاده پخته و چشم نوازی داره که من یکی ازش خسته نمیشم.

  موافقم 52
  مخالفم 14
 4. محمد

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (344 ديدگاه)

  هرجفتشون خوبن ولی بنظرم طراحی سورنتو خانوادگی تره

  موافقم 31
  مخالفم 23
  1. شاگرد2

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (22 ديدگاه)

   طراحی سورنتو واقعا یه سر و گردن بالاتر از ایکس تریل است.
   جادارتر هم هست

   موافقم 22
   مخالفم 28
 5. MehdiTurbo

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2081 ديدگاه)

  اگه میخواستم بخرم انتخابم کیا بود
  شاید کره را به بعضی خودروها که طراحی بی روحی دارند ترجیح میدادم ولی هیچ وقت فکر نمیکردم به نقطه ای برسه به نیسان ترجیحش بدم
  واقعا از طراحیش خوشم اومد کابینش حس خیلی باحال و اسپورتی داره مخصوصا الان که بیشتر خپدروها شدند یه مانیتور ساده کابین نیسانم خوبه ولی کیا یه چیز دیگه است
  ولی به جای شاسی بلند با این قیمت میشه بنز و بی ام و سدان مدل پایه را گرفت با جنسیس سدان فول امکانات اونا را به این دوتا ترجیح میدم

  موافقم 25
  مخالفم 52
  1. مهدی

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (15 ديدگاه)

   آخه رقیب سورنتو مورانو هست رقیب ایکستریل هم اسپورتیجه

   موافقم 15
   مخالفم 3
   1. MehdiTurbo

    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (2081 ديدگاه)

    خب شاید چون از لحاظ قیمتی یکیند باهم مقایسشون کرده الان قیمتشان در حد سه چهار هزار دلار فرق داره

    موافقم 3
    مخالفم 2
 6. علی

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (271 ديدگاه)

  قیمت ها توی انگلیس هست که تعرفه میخوره و واقعی نیست سورنتو میشه نزدیک ۶۳ هزار دلار توی انگلیس ولی قیمت امریکا هیبرید نزدیک ۴۰ هزار دلار هست
  نیسان همین شرایط داره

  موافقم 32
  مخالفم 5
 7. PAIN

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  خوشبحالشون . بازارشون آزاده ، وضع اقتصادی شون بهتره ، دولتشون کارآمده و کاربلد ، مردمشون آگاه و آشنا به حقوق خود ‌.
  اونا بین سورنتو و ایکس‌تریل موندن . ما همچنان تو شوک افزایش قیمت ماشینای از رده خارج ۳۰ سال پیش .

  موافقم 42
  مخالفم 2
 8. مهردادکمال

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1888 ديدگاه)

  از دوتاشون خیلی خوشم نیومد چهره نیسان قزمیت در اومده و برند کیا هم کشش این همه قیمت رو نداره
  حالا گزینه های بهتر جگوار اف پیس و ای پیس الفا استلویو بی امو اکس۳ لندرور دیسکاوری اسپرت تویوتا فورچونر ایودی ووووو

  موافقم 5
  مخالفم 30
  1. کرگدن باواریا

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (149 ديدگاه)

   اولا بی عمو نه بی‌ام‌و
   دوما آیودی نه آئودی
   :)))
   سوما اونایی که گفتی اصلا هم سگمنت اینا نیستن ! اصلا هم قیمت نیستن! با پول x3 سه تا سورنتو میتونی بخری

   موافقم 11
   مخالفم 4
   1. محمد

    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (344 ديدگاه)

    کرگدن شما خودتم اشتباه گفتی که یا باید بگی بموه یا بی ام دبلیو

    موافقم 2
    مخالفم 10
 9. Tesla

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (654 ديدگاه)

  سورنتو خیلی بهتره ، هم ابعاد بزرگ تری داره و هم آپشن های بیشتری داره ، شما برید تو سایت Edmund ارزش خرید این دو تا رو مقایسه کنید ، متوجه میشید کدوم بهتره

  موافقم 7
  مخالفم 19
 10. سالار فصل

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (52 ديدگاه)

  اگر در هر کجای دنیا به جز ایران هستید در خرید ایکس تریل 2023 درنگ نکنید.
  همه ی ژورنال ها به شدت ازش تعریف کردند
  مخوصوا موتو جدید هایبریدش

  موافقم 29
  مخالفم 5
 11. کرگدن باواریا

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (149 ديدگاه)

  چرا موتور ضعیفی دارن ؟!
  ۱.۶ لیتری برای کراس اوور ۷ نفره کم نیست؟؟

  موافقم 3
  مخالفم 11
 12. سامی

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (10 ديدگاه)

  بنظرم قیمتاشون زیاده.!

  موافقم 6
  مخالفم 6
 13. Muty

  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2171 ديدگاه)

  فارغ از همه چی
  فنی و
  ژاپونی بودن و…

  سورنتو طراحی داخلی و علی الخصوص خارجی زیباتر و موجه تری داره

  موافقم 4
  مخالفم 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا