مرسدس بنز

مرسدس به دنبال جایگزینی گاز روسیه با منابع جدید است

پس از آنکه روسیه جریان گاز صادراتی به لهستان و بلغارستان را قطع و آلمان را به اتخاذ تصمیم مشابه تهدید کرد، شرکت‌های بزرگ از جمله مرسدس به دنبال یافتن منابع جایگزین رفتند. مرسدس بنز در حال جست‌وجوی منابع انرژی جایگزین است زیرا احتمال دارد روسیه جریان گاز صادراتی به آلمان را نیز قطع کند. این خودروساز در حال همکاری نزدیک با مقامات آلمانی به منظور تأمین امن جریان انرژی است. اولا کالنیوس مدیرعامل مرسدس گفته است:

هر شرکتی به دنبال گزینه‌های جدید برای تنوع‌بخشی به منابع انرژی خود است. هنوز صحبت درباره اینکه چه سناریویی رخ خواهد داد بسیار زود است اما ما به دقت اوضاع را زیر نظر داریم

شرکت گازپروم روسیه تأمین گاز لهستان و بلغارستان را از هفته جاری قطع کرده است. این شرکت دیگر کشورها را به اتخاذ تصمیم مشابه تهدید کرده است. تنش‌ها بین روسیه و کشورهای غربی در پی حمله این کشور به اوکراین افزایش یافته است اما آلمان تاکنون از این اتفاقات تأثیر نپذیرفته است.

هارالد ویلهم مدیر مالی ارشد مرسدس نیز اظهار داشته است این خودروساز از کارخانه‌های گاز برای گرمایش و راه‌اندازی بخش‌های رنگ‌آمیزی استفاده می‌کند. دیگر خودروسازان و تأمین‌کنندگان آلمانی نیز خود را آماده قطع احتمالی گاز صادراتی روسیه به اروپا می‌کنند. برند لوکس آئودی اظهار داشته است تأمین گاز کارخانه‌های گروه فولکس‌واگن در حال حاضر انجام می‌شود اما این خودروساز در تماس منظم با مقامات، اپراتورهای شبکه و تأمین‌کنندگان است تا بتواند تحولات آتی را ارزیابی و تصمیم‌های لازم را اتخاذ کند. بی ام و گفته است در حال بررسی دقیق اوضاع است و با مقامات همکاری‌ها و تماس‌های لازم را دارد. رابرت بوش می‌گوید ۲۰ درصد نیازهای انرژی خود را با گاز پوشش می‌دهد بنابراین نیازمند مقادیر زیادی از این سوخت نیست اما برخی تأمین‌کنندگان به ویژه در زمینه تولید نیمه‌رساناها نیاز زیادی به گاز دارند.

کانتیننتال هم خاطرنشان ساخته است از نزدیک تحولات کنونی را زیر نظر دارد و بی‌وقفه در حال بررسی گزینه‌های در دسترس است. تحلیل‌های رویترز نشان می‌دهد بیش از نیمی از انرژی مصرفی خودروسازان آلمانی از سوخت‌های فسیلی تأمین می‌شود و گاز نیز اکثریت این سوخت‌ها را تشکیل می‌دهد.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۶ دیدگاه‌ها

 1. محمد

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (154 ديدگاه)

  همیشه توى جنگ کسانى بیشتر از همه آسیب میبینن و قربانى میشن که کمترین دخالت رو داشتن.حالا چه از لحاظ انسانى چه از لحاظ اقتصادى.یه انسان یا بچه یا خونه یا ماشین یا یه بنگاه اقتصادى که سالها براش زحمت کشیده شده و به بهره بردارى رسیده در عرض چند لحظه یا چند ساعت نابود میشه.تلخه ولى واقعیته.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۲
 2. ارین صاحب جمعی

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (732 ديدگاه)

  شاید بهترین ویژگی جنگ اوکراین این بود که آلمان به مهمترین نقطه ضعفش پی برد

  موافقم ۳۷
  مخالفم ۱
  1. Mad.z.Max

   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1713 ديدگاه)

   مساله ای که هست، تقریبا کل اروپا وصل هست به شیر گاز روسیه و خیلی خیلی شدید هم وابستگی دارن. خیلی دوست دارم ببینم یجوری یه جایگزینی واسه انرژی روسیه پیدا بشه و این اهرم فشار از دست روس ها دربیاد. البته خیلی هم سخت و هزینه بر هست هر راه حل جایگزینی…

   موافقم ۲۶
   مخالفم ۵
  2. پویان

   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (617 ديدگاه)

   ارین المان به ویژگیش که بی عرضگیش بود پی برد. حتی نتونست نورد استریم ۲ رو استفاده کنه.

   موافقم ۱
   مخالفم ۲۳
   1. فرامرز

    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (1485 ديدگاه)

    کلا کشورهای اروپایی نمیتونن وابسته نباشن چون منابعشون در برابر جمعیت مسنشون خیلی محدوده. کار خوبی که کردن اینه که صنعتی و آزاد شدن و برای توریست و نیروی کار جذابیت پیدا کردن

    موافقم ۷
    مخالفم ۲
    1. ADAK

     ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
     سوابق: (1359 ديدگاه)

     حالا نیست ایران با منابع نامحدودش و جمعیت جوانش وابسته نیست !!!
     نمیدونم وابستگی از نگاه شما چیه ، ولی فکر کنم غیر وابسته ترین کشور دنیا کره شمالی باشه احیانا 🙂

     موافقم ۲
     مخالفم ۰
 3. بهراد

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (703 ديدگاه)

  روسیه گاز ورمه

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۵
  1. Jdm باز

   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (852 ديدگاه)

   😂😂😂😂

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱
 4. مازیار

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (1071 ديدگاه)

  دوستانی که سن و سالی ازشون گذشته بخاطر دارن
  که مردم چطور دیوار برلین رو با دندوناشون خراب کردن
  و نسخه شوروی رو پیچیدن
  حالا یه خرس قطبی هست که هنوز سودای سوخته ابرقدرت شرق رو در سر داره که تا قبل از افتادنش تو زباله دان تاریخ عده ای بی گناه با جان و مالشون تاوان حماقتش رو میدن
  اینم از چرخش روزگار

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۵
 5. محمد

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (490 ديدگاه)

  منبعی که میتونست گاز ایران باشه و انرژی اروپا دست ایران ولی………. بگذریم همه میدونیم چرا

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۱
  1. فرامرز

   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1485 ديدگاه)

   ما که اوضاعمون خیلی خرابه. به هر کی بگی بیشترین منابع گاز و نفت رو داریم و سالی بالای ۳۰۰۰ ساعت آفتاب داریم ولی برقمون ولتاژش پایینه و سالی ده ها و صدها بار قطع میشه بهت یه سفینه میدن میگن پاشو برو سیاره خودت

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۰
 6. Jdm باز

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (852 ديدگاه)

  وابستگی به یه کشور خیلی چیز خطرناکیه، بالاخره باید یه روزی حل میشد این مشکل‌و الان همون‌موقع هس
  باید یه فکری به حال تامین انرژیشون بکنن

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۰
 7. Elmiraj

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (2564 ديدگاه)

  اوج بی‌عرضه‌گیه که جیب کشوری را پر پول کنی که روزگاری وحشیانه به خاک و ناموست تجاوز کرد…!!!!

  و امروز هم همون کارو با کشور همسایه و هم‌پیمانت بکنه

  (( خوش حال میشم روسیه گاز همه کشور هایی را قطع کنه که پشت اوکراینو خالی کردن ))

  موافقم ۸
  مخالفم ۱۱
 8. ارشک

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  سوابق: (5 ديدگاه)

  چرا همیشه حق رو به کشورهای غربی میدید. شاید خود غربی ها کارهایی کردن که روسیه مجبور شده حمله کنه؟ بیشترین آسیب به ایران رو روسیه و انگلیس و آمریکا وارد کردن. ولی ما در این موارد چشممون رو روی آمریکا و انگلیس میبندیم و فقط اسم روسیه یا شوروی رو‌میگیم. همین المان به صدام بمب شیمیایی داد. حتی فرانسه در زمان فتحعلی شاه زیر تمام قراداد ها زد و ایران رو جلوی ارتش روسیه تنها گذاشت ولی باز به بدی ازش یاد نمیکنیم !!!! چرا ؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۱۵
  1. Mad.z.Max

   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
   سوابق: (1713 ديدگاه)

   بخاطر اینکه روسیه پدر ایران رو در اورده از گذشته تا همین الان. و نفرت داریم از این کشور به عنوان یه ایرانی که سره سوزنی به وطنش عشق داره. روسیه تا بوده نابود کرده ایران رو، چپاول کرده، رفیقش چین هم ۱۵ سالی میشه که مثل زالو افتاده به جونمون. نمیشه ایرانی بود و از این دو کشور نفرت نداشت!
   البته هستن کسایی که منفعتشون توی دشمنی با غربه، که اونا معلومه وضعیتشون.

   موافقم ۴
   مخالفم ۴
   1. ارشک

    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (5 ديدگاه)

    یعنی آمریکا و انگلیس پدر ایران رو در نیاوردن ؟ نفت جنوب از زمان قاجار تا ملی شدن صنعت نفت توسط آقای مصدق توسط کدوم زالویی ربوده میشد . انگلیس روباه صفت نبود ؟ کودتا بر علیه مصدق رو آمریکا انجام نداد ؟ قحطی جنگ جهانی اول در ایران توسط انگلیس ایجاد نشد؟

    موافقم ۲
    مخالفم ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا