مسابقات

فرمول یک هلند و پیروزی ورشتاپن در خانه

بعد از یک مسابقه بارانی که تنها دو دور پشت سر خودروی ایمنی انجام شد، این هفته در زیر آفتاب آسمان هلند و در پیست پارک زندورت که دوباره بعد از سالها وارد تقویم فرمول یک شده، مسابقات ادامه یافت. حضور تماشاگران نارنجی‌پوش و عمدتاً طرفدار ورشتاپن به هیجان این رقابت افزوده بود. ورشتاپن نیز توانست با کسب پول پوزیشن هواداران خود را خوشنود سازد.

پشت سر ورشتاپن، همیلتون و بوتاس رده‌های بعدی را در اختیار گرفتند. استارت مسابقه تغییری در این روند ایجاد نکرد. ورشتاپن با شروعی خوب رتبه خود را حفظ کرد و دو راننده مرسدس نیز به تعقیب او پرداختند. این روندی بود که تقریباً در طول ۷۲ دور مسابقه حفظ شد تا نسبتاً یک مسابقه کسالت‌بار و کم برخورد و بدون هیجان دیگر را شاهد باشیم.

یکی از نتایج این مسابقه، نمایش این نکته بود که دیگر خودروهای مرسدس ازنظر توانایی فنی نسبت به ردبول ها در موقعیت برتری قرار ندارند. همیلتون هرگز نتوانست واقعاً خطری برای ورشتاپن ایجاد کند و نهایتاً ورشتاپن توانست در خانه به یک پیروزی شیرین برسد. این پیروزی او را باز هم به صدر جدول برگرداند.

والتری بوتاس دو دور مانده به آخر به پیت لین آمد تا با تعویض تایرها امتیاز سریع‌ترین دور را بزند. اما تصمیم تیم عوض شد و او را از این کار منع کردند با این وجود بوتاس سریع‌ترین دور را زد. بنابراین مرسدس همیلتون را هم به پیت لین کشاند تا این امتیاز را دوباره به او برگرداند که ناهماهنگی در تیم مرسدس را نشان داد.

سرجیو پرز هم به عنوان برترین راننده این مسابقه از نگاه تماشاگران شناخته شد. او مسابقه را از پیت لین شروع کرد و با رده هشتم به پایان برد.

مطالب مشابه

‫۱۴ دیدگاه‌ها

 1. محمد امین

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (2001 ديدگاه)

  نکات جالب این مسابقه ؛
  سرعت بالای مکس و ردبول
  ریکاوری عالی پرز
  سرعت خوب الفاتایوری
  ناهماهنگی گاراژ مرسدس و راننده ها
  سرعت الپین و همچنین عملکرد آسمانی فرناندو
  تنها یک امتیاز برای مکلارن و رفتن به رده ی چهارم
  راستی جدول تیم هارو اپدیت کنید ، جایگاه فراری و مکلارن عوض شد ، فراری سوم و مکی چهارم

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
  1. Iman99

   ۱۶ شهریور ۱۴۰۰
   سوابق: (1037 ديدگاه)

   محمد امین پایین تر واسه امین توضیح دادم که از نظر سرعت وقدرت درکل مرسدس قویترین موتور رو داره و سریعترین ماشین رو داره ولی امسال مسئولان برگزاری مسابقات برای افزایش هیجان و رقابت قوانین و ستاپ ها رو طوری تغییر دادن که باعث بشه جلوی ماشین مرسدس رو بگیرن که رقابت بیشتر شه ولی بازم مرسدس محدود شده هنوزم دست برتر رو داره و بهترین و قویترین موتور رو مرسدس داره.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. ( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (2735 ديدگاه)

  نتیجه یه جورایی قابل پیش بینی بود چون کلی هلندی داشتن ورشتاپن رو تشویق میکردن البته اختلاف خیلی کمه توی جدول و ورشتاپن با یه برد همیلتون دوم میشه و البته مرسدس و ردبولم خیلی نزدیکن ، بوتاس هم خوب بود ولی انتظار نداشتم گسلی چهارم شه و فکر میکردم یا لکرک ۴ میشه ، اما مسابقه جذاب و قشنگی بود

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 3. ♦SHAHRUKH♦

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (101 ديدگاه)

  یه سؤال لطیفی چرا هیچ وقت بالا نمیاد یه کم افتخار کنیم حوصله مون سر رفت از بس اون پایین مایینا سیر و سیاحت کرد

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. امین

   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
   سوابق: (458 ديدگاه)

   چون ماشین نداره همین فرق بین ماشین لطیفی و ورشتپن اونجا دقیقا در حد پراید و دنا توربو هست یکم هم که خودش ضعیف شه دیگه نتیجه میشه دو دور عقب مونده در حقیقت فرمول ۱ خیلی بی معنی هست جنگ اسب بخار ها و قوانین

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
  2. akrh78

   ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
   سوابق: (1261 ديدگاه)

   چون سوار ویلیامز هست که هشتمین ماشین سریع این فصله
   و اینکه لطیفی هیچ سنخیتی با ما نداره. نه با پرچم ایران مسابقه میده نه ایرانو دیده نه فارسی بلده

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
 4. امین

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (458 ديدگاه)

  ماشین به کمک ورشتپن اومده و کاملا معلومه مرسدس ضعیف شده نه الان از چندین مسابقه قبل تر معلومه

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. Iman99

   ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
   سوابق: (1037 ديدگاه)

   امین اینکه ماشین کمک میکنه درسته ولی تو این پیست که اصلا پیست قدرتی نیست فقط آئرودینامیک و ستاپ ماشین کمک کنندس و قدرت موتور تاثیر زیادی نداره ولی تو پیست های قدرتی هم که قدرت موتور به کار میاد هنوزم مرسدس قوی ترین موتور رو داره ولی تفاوت امسال با سال های قبل اینه که
   مرسدس رو امسال با وضع قوانینی که به ضرر اون باشه ضعیف کردن این کار رو خود برگزار کنندگان فرمولاوان بطور هدفمند و با اتفاق نظر برای افزیش رقابت انجام دادن برای اینکه مرسدس با فاصله بهترین خودرو و قوی ترین موتور رو ساخته بود انجین مرسدس بیشترین قدرت رو نسبت به سایر تیم ها داشت و رکورد بالاترین بازدهی حرارتی تو موتور های احتراق داخلی رو هم کسب کرده بود و این موضوع صدای تیم های دیگه رو در آورده بود
   متن زیر عین ترجمه مدیر یکی از تیم های فرمول یک که به این موضوع اشاره کرده:
   «مالک یک تیم فرمول یک به شدت از یکه‌تازی کارخانه مرسدس آلمان در این رقابت‌ها انتقاد کرد.
   به نقل از سایت Race، گنه هاس، مالک تیم هاس در فرمول یک گفت: در سال ۲۰۲۰ وقتی قدرت فراری ایتالیا برای تولید موتور ماشین‌های فرمول یک کاهش یافت روشن شد که تمام مشتریانش در رقابت با مرسدس، رنو و هوندا شانس برابری نخواهند داشت. قایق کشتی ما به اسکودریا گره خورده و وقتی آنها سرعت‌‌شان کم می‌شود ما هم کندتر حرکت می‌کنیم. در این شرایط هیچ کاری نمی‌شود انجام داد.
   وی افزود: ما کنترلی روی قطعه‌های دریافتی از فراری نداریم اما مطمئن هستیم که می‌توانند مشکلات را حل کنند. رنو و هوندا هم همانند فراری از نظر تولید موتور عقب‌تر از مرسدس هستند. مرسدس یک موتور بسیار قدرتمند با قدرت بهره‌وری بالای سوخت ساخته است. هیچ تیمی نمی‌تواند به مرسدس نزدیک شود. برای من دیگر همه چیز فرمول یک از بین رفته است. مرسدس به دلیل قدرتش می‌تواند بر هر چیزی تسلط پیدا کند. وقتی در هر گرندپری لعنتی یک برنده دارد چه تیمی دیگر می‌خواهد رقابت کند. قدرت مرسدس فرمول یک را نابود کرد. این خسته کننده است.»
   حالا فکر کن همین بحث مهمترین دغدغه برای تیم های بزرگ مثل فراری و ردبول بوده بخصوص یکی مثل کریستین هورنر که به خون مرسدس تشنه بوده.
   در نتیجه با اتفاق نظر همه امسال قوانین رو به ضرر تیم مرسدس اصلاح کردن هرچند که مرسدس محدود شده ای که الان میبینیم بازم هنوز شاخه و هنوز نتونستن جلوشو بگیرن یعنی الان با اینکه دست مرسدس بستس ولی هنوزم قویه و قوی ترین موتور رو هم مرسدس داره و تو پیست های قدرتی دست برتر رو داره ولی تو پیست های دیگه رقابت بیشتر شده.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 5. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (4622 ديدگاه)

  من ظهر دیدمش مسابقه قشنگی بود مبارک ورشتاپن باشه…

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 6. akrh78

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (1261 ديدگاه)

  اتفاقا مسابقه جذابی بود
  فاز پیت استاپ ها واقعا نزدیک بود
  الونسو و پرز و نوریس هم کلی سبقت گرفتن هیجان دادن به مسابقه
  همیلتون هم کلی نق زد خندیدیم
  یه ولتری ایتس جیمز هم شنیدیم
  (ولتری ارواح هرکی میپرستی فستست لپ نزن 🤣)

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 7. محمد مختاری آذر

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (999 ديدگاه)

  واقعا ورستپن این سال عالی عمل میکنه
  دوستان یک سوال داشتم آقای لطیفی که نفر ۱۶ هستش ایرانی هستش؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. OMID

   ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
   سوابق: (2177 ديدگاه)

   ایرانی الاصل هست وگرنه ایران نبوده کلا

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
   1. محمد مختاری آذر

    ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
    سوابق: (999 ديدگاه)

    ممنون

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 8. net

  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
  سوابق: (1957 ديدگاه)

  مسابقات ماشینهای سوپر اسپرت dtm المان در هوای بارانی در حال برگزاری هست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا