مسابقات

اولین پل پوزیشن جرج راسل در رقابت‌های فرمول یک

گزارش تمرین‌ها و تعیین خط گرندپری مجارستان ۲۰۲۲

این هفته به سراغ آخرین مسابقهٔ رقابت‌های فرمول یک ۲۰۲۲ پیش از تعطیلات تابستان، یعنی گرندپری مجارستان می‌رویم. این مسابقه در پیست هونگارورینگ که شامل ۱۴ پیچ است برگزار می‌شود. پیچ‌های ۲، ۵، ۱۳ و ۱۴ شعاع زیادی دارند و برخی از رانندگان فرمول یک برای دور تعیین خط ریسینگ لاین متفاوتی با ریسینگ لاین مسابقه را در این پیچ‌ها استفاده می‌کنند.


در تمرین اول گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۲۲ برتری در اختیار رانندهٔ اسپانیایی فراری، کارلوس ساینز بود. ورستپن و لکلرک نیز به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.


در دومین تمرین روز جمعه نوبت لکلرک بود که بهترین زمان ثبت شده را از آن خود کند. لندو نوریس نیز رانندهٔ مکلارن در تمرین دوم گرندپری مجارستان خوش درخشید و ردهٔ دوم را از آن خود کرد. ردهٔ بعدی نیز به دیگر رانندهٔ فراری، ساینز تعلق گرفت. در این تمرین مرسدس‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند. همیلتون نیز در اواخر این تمرین از پیست خارج شد و به گاراژ بازگشت.


آخرین تمرین مسابقات فرمول یک این هفته با دو تمرین قبلی بسیار متفاوت بود و دلیل آن بارندگی شدید هوا بود. شدت بارندگی به حدی بود که حتی احتمال کنسل شدن تمرین سوم وجود داشت. در نیمهٔ اول تمرین سوم رانندگان ردبول حتی در پیست حضور پیدا نکردند اما با کم شدن شدت باران برای ثبت زمان به پیست آمدند. این تمرین با حادثه نیز همراه بود. در دقایق آخر سباستین فتل رانندهٔ تیم استون مارتین در پیج ۱۰ با دیوارهٔ پیست برخورد کرد و اعلام وضعیت پرچم قرمز شد. پس از پایان وضعیت پرچم قرمز راننده‌ای که بهترین زمان ممکن را به ثبت رسانید، نیکلاس لطیفی رانندهٔ تیم ویلیامز بود و با ثبت زمان ۱:۴۱.۴۸۰ در جایگاه اول قرار گرفت. لکلرک و آلبون دیگر رانندهٔ ویلیامز به ترتیب دوم و سوم شدند.

تعیین خط روز شنبه را می‌توان عصر شگفتی‌ها نامید. در مرحلهٔ دوم تعیین خط بوتاس و اکون باعث راه نیافتن پرز رانندهٔ تیم ردبول به مرحلهٔ سوم تعیین خط شدند. اتفاقی که باعث عصبانیت هلموت مارکو شد.
اتفاق دیگر عصر روز شنبه خرابی پاور یونیت ورستپن دیگر رانندهٔ ردبول بود. در نتیجه رانندگان ردبول مسابقهٔ فرمول یک مجارستان ۲۰۲۲ را در جایگاه‌های ۱۰ و ۱۱ در روز شنبه آغاز خواهند کرد. شگفتی اصلی این تعیین خط، کسب اولین پل پوزیشن جرج راسل در رقابت‌های فرمول یک بود. با حذف ورستپن، در حالی که رانندگان فراری در حال رقابت با یکدیگر برای ردهٔ اول استارت مسابقهٔ شنبه بودند، جرج راسل رانندهٔ تیم مرسدس در رقابتی بی‌نظیر و ثبت زمانی عالی موفق به کسب پل پوزیشن شد. کارلوس ساینز ردهٔ دوم و لکلرک جایگاه سوم استارت مسابقه را از آن خود کردند.


با توجه به تعیین خط گرندپری مجارستان باید منتظر رقابتی دیدنی در روز مسابقه باشیم.

مطالب مشابه

‫۴ دیدگاه‌ها

 1. یوسف

  ۸ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (569 ديدگاه)

  کلا لطیفی ما یا اوله یا آخر…… 😉😉😉

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۰
 2. حسین

  ۹ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (183 ديدگاه)

  لطیفی نفر اول
  تو تمرین هم باشه
  شگفت انگیزه ://
  فکم اومد پایین

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 3. KSH

  ۹ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (55 ديدگاه)

  همیلتون هم مشکل DRS داشت وگرنه شاید مثل Q1 میتونستن نتیجه رو عوض کنن

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
 4. Porsche 911

  ۹ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (819 ديدگاه)

  راسل عالی بود
  باید دید امروز چی میشه
  استارت راسل خیلی مهمه
  اگه بتونه تو استارت مقامشو نگه داره میتونه با استراتژی مرسدس ریس رو پیروز بشه
  باید دید
  اگه همیلتون هم مشکل DRS نداشت میتونست رده خیلی بهتری بگیره

  موافقم ۴
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا