مسابقات

گزینه‌های جانشینی همیلتون در مرسدس؛ رزبرگ، فتل یا آلونسو؟

با انتشار خبر جدایی لوئیس همیلتون از تیم فرمول یک مرسدس شایعات زیادی درباره جانشینی او منتشر شده است.

زمانی که توتو ولف رئیس فرمول یک مرسدس درباره انتخاب فردی برجسته بجای لوئیس همیلتون در سال آینده صحبت کرد بسیاری از افراد فکر نمی‌کنند منظور او راننده جوانی به نام آندرا کیمی آنتونلی باشد. او تاکنون در تمامی کلاس‌های مسابقات عملکردی درخشانی داشته و در فرمول دو توانسته توانایی‌های خود را به خوبی ثابت کند. شاید آنتونلی با عملکرد خود به ولف ثابت کند که آماده حضور در صندلی تیم مرسدس در سال ۲۰۲۵ است.

اما احتمال دارد یک سناریوی برجسته دیگر هم برای ولف وجود داشته باشد، سناریویی کوتاه‌مدت برای پر کردن فاصله میان آمادگی آنتونلی برای نشستن پشت فرمان خودروی مرسدس تا به واقعیت پیوستن این کار. در واقع منظور ما انتخاب راننده‌ای باتجربه و سرشناس است که بتواند ترکیبی عالی با جورج راسل بسازد. برخی نامزدهای بدیهی برای این سناریو وجود دارند که نیکو رزبرگ قهرمان اسبق فرمول یک و سباستین فتل جزو آن‌ها خواهند بود. هر دو راننده از نظر شخصیت قهرمانی و عملکرد در سطح بالایی قرار داشته‌اند و می‌توانند جانشینی سرشناس برای همیلتون باشند.

اما با توجه به اینکه ولف قبلاً تماس‌های خود با دیگر رانندگان را برای حضور در مرسدس برقرار کرده بنابراین به نظر می‌رسد احتمال حضور هر دو راننده آلمانی در پشت فرمان خودروی این تیم بسیار پایین باشد. رزبرگ که درست چند روز پس از قهرمانی در فرمول یک سال ۲۰۱۶ از این رقابت‌ها خداحافظی کرد به وضوح گفته که علاقه‌ای به بازگشت دوباره ندارد. او قبلاً تصریح کرده علاقه‌ای به این کار ندارد و البته معتقد نیست که بتواند دوباره رقابتی ظاهر شود. او که اولویت خود را زندگی جدیدش به عنوان سرمایه‌گذاری مالی و پدر خانواده اعلام کرده می‌گوید:

همه‌چیز برای من تمام شده و برنامه‌ای برای بازگشت به فرمول یک ندارم. من احترام بسیار زیادی برای خطر قائل هستم

او درباره جنبه‌های رقابتی‌ای که یک راننده فرمول یک دارد می‌گوید:

من دیگر نمی‌توانستم رقابتی باشم. باید آمادگی بسیار زیادی برای کل سال وجود داشته باشد و حتی در بخش سیناپس‌های مغز نیز تمرین‌هایی انجام داد. راننده مسابقات باید واکنشی بسیار سریع در سرعت‌های بالا داشته و دقیق عمل کند. من این توانایی را پس از خداحافظی با فرمول یک از دست داده‌ام. عضلات نیز تحت‌فشار زیادی قرار می‌گیرند تا بتوانند فرمان را با وجود این نیروهای گریز از مرکز نگه دارند

اگرچه فتل درباره علاقه بالقوه به فرمول یک با رسانه‌ها صحبت نکرده اما اظهارات اخیر ولف نشان می‌دهد احتمال حضورش در مرسدس بسیار کم است. امسال حتی اخباری درباره حضور احتمالی او در مسابقات استقامت قهرمانی جهان منتشر شد اما در نهایت چیزی به‌صورت رسمی رخ نداد. بازگشت او به موتور اسپرت قطعی به نظر می‌رسد اما ظاهراً این بازگشت ربطی به فرمول یک نخواهد داشت. ولف درباره فتل گفته است:

من فکر می‌کنم او تصمیم خود درباره عدم مسابقه دادن را گرفته است. ما به‌طور منظم با یکدیگر صحبت می‌کنیم و آخرین تماس نیز دیروز بود که البته ربطی به رانندگی در آینده نداشت

با خط خوردن رزبرگ و فتل از لیست جانشینی همیلتون یک گزینه باتجربه دیگر با نام فرناندو آلونسو باقی می‌ماند. این راننده اسپانیایی اعلام کرده جایگاه خوبی در بین رانندگان دارد زیرا تنها سه راننده با سابقه قهرمانی جهان در فرمول یک حضور دارند و او تنها راننده در دسترس است. اگرچه او می‌گوید اولویت اصلی خود را گفت‌وگو با استون مارتین می‌داند اما درعین‌حال از پیشنهادهای دیگر تیم‌ها نیز استقبال می‌کند. آلونسو در پاسخ به اینکه آیا تماسی از دیگر تیم‌ها داشته یا خیر می‌گوید:

به‌صورت مستقیم با خود من تماس نگرفته‌اند اما مطمئنم در کل علاقه‌ای به اطلاع از وضعیت من در آینده وجود دارد. تیمی که بیشترین علاقه را داشته و با من در ارتباط است استون مارتین نام دارد

نکته جالب دیگر اینکه هفته قبل تصاویری از مدیر برنامه آلونسو با توتو ولف منتشر شد. این دو نفر در کافه متعلق به مدیر برنامه آلونسو حضور داشتند و با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند. انتشار این تصویر گمانه‌زنی‌های زیادی را درباره احتمال حضور آلونسو در مرسدس ایجاد کرد. فعلاً به نظر می‌رسد مرسدس عجله‌ای به انتخاب راننده جانشین همیلتون ندارد و قطعاً زمان زیادی برای اثبات توانایی‌های آنتونلی وجود خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید انتخاب برجسته ولف در نهایت چه کسی خواهد بود…

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۸ دیدگاه‌ها

 1. corvette

  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  سوابق: (297 ديدگاه)

  روزبرگ رسما اعلام کرد به فرمول یک برنمیگرده
  فتل هم مرسدس برو نیست
  احتمال آلونسو برای ۱ فصل وجود داره
  بیشتر صحبت از استعداد های جوان تر هست مثل . کیمی آنتونلی یا وستی

  موافقم 5
  مخالفم 3
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
   سوابق: (10156 ديدگاه)

   همیلتون جاشو بده به یه بچه بهتره !

   موافقم 6
   مخالفم 2
 2. محمدرضا

  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  سوابق: (1066 ديدگاه)

  سلا دوستان یه سوال
  چه قوانینی برای موتور خودرو (engine ) f1 ۲۰۲۴ وضع شده.

  موافقم 1
  مخالفم 3
 3. siawasharya

  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  سوابق: (48 ديدگاه)

  آلونسو دقیقا شبیه کسایی شده که دارن غرق میشن و دستشونو به هرجایی که میندازن نتیجه ای نمیبینن یا غیر مستقیم از روی حسادت به اسکودریا فراری انتقاد میکنه یا همیلتون واس رفتن به فراری مسخره میکنه از این ور رونده از اون ور مونده شده متاسفانه

  موافقم 10
  مخالفم 16
  1. EODE

   ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
   سوابق: (136 ديدگاه)

   از زمان هم تیمی شدنش با همیلتون تو مکلارن تا الان قضاوت در مورد آلونسو در کل کار راحتی نیست و خب دلیلش هم اینه که از همه اخبار و حاشیه ها و صحتشون با خبر نیستیم ؛ اما موافقم که بعضی نظراتش در مورد همیلتون یا مرسدس و فراری ریشه در اتفاقات گذشته داره و بی طرفانه نیست . خودش همیشه اگه اشتباه نکنم یه جمله ای داره میگه که من هنوزم آدم بده فرمول یکم .
   به هر صورت آلونسو به عنوان راننده ای که تا این سن این قدر آمادگی خودش رو حفظ کرده لایق احترام زیادیه .

   موافقم 8
   مخالفم 3
  2. بهزاد

   ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
   سوابق: (2404 ديدگاه)

   دوست گرامی فرناندو حقشو از فرمول یک حداقل از نظر مالی گرفته و این سالهای اخیر بیشتر به لذت بردن از مسابقه اهمیت میده تا تب و تاب رفتن به خودروی اولی.
   دستمزدش برای ۲۰۲۴ در بین رانندگان سومی هست و از استون مارتین ۲۴ میلیون دلار دستمزد میگیره و طبق برآوردها تا به حال حدود ۲۵۰ میلیون دلار از این ورزش سرمایه کسب کرده.
   با این سن و سال و عملکردش در گذشته غرق شدنش دیگه چیه!
   کسی که وقتی هم تیمیش جلوتره و در رادیو میگه بهش بگید پشت سرش میمونم و قصدی برای رقابت ندارم دیگه این صحبت ها راجبش صدق نمیکنه.

   موافقم 9
   مخالفم 4
 4. EODE

  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  سوابق: (136 ديدگاه)

  فکر کنم بوتاس هم امسال قراردادش تموم میشه . چرا هیچ وقت بین گزینه ها در نظر نمیگیرنش ؟

  موافقم 4
  مخالفم 2
 5. Ferrari 308 GTS(1978)

  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
  سوابق: (14 ديدگاه)

  بوتاسم رانندست!!!!؟ من از پروژه بازگشت رایکنن با مرسدس برای یک فصل بیشتر حمایت میکنم تا جذب بوتاسی که دیگه چیزی برای اثبات تو فرمول یک نداره؛ پنج فصل راننده قوی ترین ماشین فرمول یک بود ،دستاوردش چی بود بجز دو دومیو سه فصل سومی اونم با اختلاف امتیازی زیاد با هم تیمیش . خداییش سوم شدن با اون مرسدس قدرتمند سالهای قهرمانی و یکه تازی مرسدس خیلی هنر میخواست که بوتاکس فقط میتونست ثابتش کنه،که کرد😂🙌

  موافقم 2
  مخالفم 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا