بررسی فراری لافراری ۲۰۱۴

لافراری احتمالاً سریع‌ترین و هیجان‌انگیزترین هایپرکار جهان است. البته در این مورد، رقبایی مانند مک‌لارن P1 و پورشه 918 اسپایدر می‌توانند ادعاهایی داشته باشند. حداقل مزیّت لافراری این است که قدرت بالاتر (۹۵۰ اسب‌بخار) و وزن کمتری نسبت به رقبایش دارد و به همین دلیل نیز در بین آن‌ها، دست بالا را دارد.

Ferrari Laferrari 2014
Ferrari Laferrari 2014

لافراری محصول سال‌ها تجربه مهندسی در فراری است و پیش از آن، چهار مدل یکی پس از دیگری حامل پیشرفت‌های فراری بوده‌اند: 288 GTO، F40، F50 و انزو. هر کدام از این مدل‌ها به صورت تولید محدود عرضه شده‌اند. لافراری نیز در دو سال آینده، تنها ۴۹۹ دستگاه تولید خواهد شد.

Ferrari Laferrari 2014
Ferrari Laferrari 2014

در میانه خودرو، بین دو صندلی فیبرکربنی، یک موتور ۶۲۶۲ سی‌سی V12 با تنفس طبیعی نشسته است که در 9000 دور بر دقیقه، قدرت ۷۹۰ اسب‌بخار تولید می‌کند و گشتاور آن در ۶۷۵۰ دور بر دقیقه ۷۰۰ نیوتن‌متر است. همین‌طور، در عقب و زیر صندلی‌ها یک بسته باتری لیتیومی ۶۰ کیلوگرمی همراه با یک موتور الکتریکی ۲۵/۷ کیلوگرمی قرار گرفته است. این موتور الکتریکی، ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن‌متر به پیشرانه خودرو می‌افزاید تا در مجموع، لافراری ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن‌متر گشتاور داشته باشد.

Ferrari Laferrari 2014
Ferrari Laferrari 2014

برخلاف رقبایش از مک‌لارن و پورشه، پیشرانه فراری طوری طراحی شده تا همیشه حداکثر خروجی‌اش در دسترس باشد و هیچ حالت رانندگی زیست‌محیطی برای آن درنظر گرفته نشده است. در عوض موتور احتراق داخلی و سیستم Hy-KERS به صورت یکپارچه طراحی شده‌اند و تمام ۹۵۰ اسب‌بخار در هر زمان قابل‌دسترس هستند.


این قدرت اعجاب‌انگیز که از پیشرانه لافراری تولید می‌شود، تنها به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و این کار با استفاده از گیربکس اتوماتیک ۷ دنده دوکلاچه صورت می‌گیرد؛ گیربکسی که توسط گت‌رگ (Getrag) برای فراری تولید شده است. پیشرانه همچنین همراه با یک موتور الکتریکی است که قدرت خروجی آن به وسیله یک سری دنده به صورت مستقیم برای حرکت چرخ‌ها استفاده می‌شود.


کاهش وزن هوشمندانه یکی از عناصر کلیدی در مهندسی سوپرماشین‌هاست و لافراری نیز یکی از نمونه‌های کامل در این زمینه است. همانند P1 و 918، لافراری نیز از محفظه فیبرکربنی برای قرارگیری موتور و سیستم تعلیق بهره می‌برد. در هر طرف، سیستم دوجناقی (در جلو به صورت فیبرکربنی) و فنرهای مارپیچ قرار دارند که همراه با دامپرهایی هستند که به صورت الکترونیکی کنترل می‌شوند. در سیستم ترمز لافراری از دیسک‌های بزرگ کربن‌سرامیکی استفاده شده که توسط برمبو (Brembo) ساخته شده‌اند. قطر این دیسک‌ها در جلو ۳۹۸ میلی‌متر و در عقب ۳۸۰ میلی‌متر است.


الکترونیک نقش بزرگی در مهندسی خودرو و جبران کاستی‌های دینامیکی آن ایفا می‌کند. بال‌های جلو و عقب، به دو صورت مختلف عمل می‌کنند تا شرایط نیروی پایین یا بالایی ایجاد کنند. بیشترین دلیل وجود این قابلیت در لافراری، به دست آوردن حداکثر چسبندگی و کاهش درگ در زمان‌های خاص است. در پیچ‌ها، این سیستم نیرویی حداکثر ۳۶۰ کیلوگرم رو به پایین در سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ایجاد می‌کند و حداقل نیروی رو به پایین در یک مسیر مستقیم با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۹۰ کیلوگرم است. در هنگام حرکت، این شما نیستید که برای نیروی رو به پایین تصمیم می‌گیرید، بلکه خودرو مقدار نیروی موردنیاز رو به پایین را تشخیص می‌دهد. در همین‌حال، به صورت نامحسوس باله‌ها در خنک‌کردن موتور، باتری، گیربکس و ترمزهای کربن سرامیکی نقش دارند.


کابین لافراری، جای عجیب و غریبی است. البته از چیزی که انتظارش را دارید، کوچک‌تر به نظر می‌رسد، با این‌حال، فضای سر ۳۰ میلی‌متر نسبت به انزو بلندتر است تا رانندگان بتوانند راحت‌تر از کلاه ایمنی استفاده کنند. دلیل این موضوع جایگاه پایین‌تر صندلی راننده است که امکان تنظیم در آن وجود ندارد. ولی پدال‌ها و چرخ فرمان می‌توانند به دلخواه راننده حرکت کنند. فراری در این رابطه می‌گوید که وضعیت صندلی راننده لافراری چیزی بین خودروهای اسپورت معمولی و فرمول یک است. هر کسی که این شانس را داشته است که در یک 458 بنشیند، عناصر طراحی مشابه را به سرعت تشخیص خواهد داد؛ با این وجود، یک نوع هنر خالص درون این فراری وجود دارد که آن را از دیگر خودروهای «مارانلو» متمایز می‌کند.

Ferrari Laferrari 2014 Interior
Ferrari Laferrari 2014 Interior

باید اذعان کرد که هر تصوری که از پشت فرمان لافراری دارید، با آن همه هیجان و قدرت سرسام‌آور، مانند رانندگی واقعی با آن نخواهد بود. پس از راه افتادن با فراری، لافراری بلافاصله حس رانندگی آرام و لذت‌بخشی را منتقل می‌کند. فرمان بسیار نرم است و وضعیت لذت‌بخش و کلاسیکی را دارد. پدال ترمز نیز احساس فوق‌العاده را منتقل می‌کند و کنترل زیادی دارد. واکنش پدال گاز نیز بسیار زیاد است و هنگام فشار بر روی آن باید احتیاط‌های لازم را درنظر داشت.


این نتیجه‌ی به‌کارگیری پیشرانه الکتریکی با یک V12 فوق‌العاده است. در دور موتورهای پایین، الکتریسیته گشتاور را به صورت لحظه‌ای تأمین می‌کند و پس از دور موتور ۳۰۰۰، V12 نیز کارآیی خود را نشان می‌دهد. تغییر دنده سرعت در گیربکس اتوماتیک به حدّی با آرامش انجام می‌شود که راننده کمتر متوجه آن است. انگار پشت خودرویی نشسته‌ایم که یک موتور ۱۰ لیتری V12 دارد که در دور موتورهای پایین نیز واکنش‌های آن فرقی نمی‌کنند. شتاب، نویز و خشونتی که از این خودرو شاهد هستیم، هر راننده‌ای را در جای خود میخ‌کوب خواهد کرد. تغییر دنده‌ها، ترمزها، فرمان، پیچیدن‌ها و تعادل در هندلینگ و سواری … می‌توان گفت که همگی بی‌نهایت فوق‌العاده هستند. الفبای فراری به خوبی در این خودرو به کار رفته‌اند.


همان‌طور که گفته شد، لافراری یک خودروی تولید محدود است. بنابراین اگر حتی هزینه‌ای میلیون دلاری برای آن داشته باشید، نمی‌توانید در حال حاضر آن را تهیه کنید؛ چون تمام ۴۹۹ دستگاه خودرو از قبل فروخته شده است. به علاوه، داشتن یک فراری با این عملکرد، احتمالاً شرایط ویژه‌ای را برای صاحبش می‌طلبد.

Ferrari Laferrari 2014
Ferrari Laferrari 2014

امّا سؤال اساسی آنجاست که لافراری نسبت به مک‌لارن P1 و پورشه 918 اسپایدر چه وضعیتی دارد؟ و آیا جایگزین خوبی برای «انزو» هست یا خیر؟

Ferrari Laferrari 2014
Ferrari Laferrari 2014

البته لافراری چیزی بیشتر از یک جایگزین برای انزو است و در بیشتر جهات نسبت به آن برتری دارد و یک خودروی بسیار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر در هنگام رانندگی است. ولی اینکه آیا نسبت به رقبای مک‌لارن و پورشه، هایپرکار بهتری محسوب می‌شود، مسئله‌ای است که به زمان بیشتری نیاز دارد. [دانلود ویدئو]

مشخصات:

 • قیمت تخمینی: ۱/۳۸ میلیون دلار
 • ۰ تا ۱۰۰: زیر ۳ ثانیه، حداکثر سرعت: بالای ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت
 • تولید دی‌اکسید کربن: ۳۳۳ گرم در هر کیلومتر
 • وزن کلی: ۱۲۵۵ کیلوگرم (خشک)
 • موتور: V12، حجم ۶۲۶۲ سی‌سی، موتور بنزینی در کنار موتور الکتریکی
 • موقعیت موتور: موتور میانی، جهت طولی، دیفرانسیل عقب، گیربکس: ۷ دنده اتوماتیک با پدل‌شیفتر DCT
 • قدرت: ۹۵۰ اسب‌بخار در ۹۰۰۰ دور بر دقیقه، گشتاور: ۹۷۰ نیوتن‌متر  در ۶۷۵۰ دور بر دقیقه
 • قدرت به وزن: ۷۰۷ اسب‌بخار بر تُن (به صورت تر)
 • طول: ۴۷۰۲ میلی‌متر، عرض: ۱۹۹۲ میلی‌متر، ارتفاع: ۱۱۱۶ میلی‌متر، فاصله محورها: ۲۶۵۰ میلی‌متر

[jwplayer mediaid=”73770″]

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

مطالب مرتبط

145 دیدگاه

 1. شاهین
  سوابق: (3690 دیدگاه) ,

  فقط به اعداد و ارقام موتورش که نگاه کردم میخکوب شدم! چی ساختی فراری!!!
  تعداد 499 تا هم دیگه روی اعصابه ها!!! 🙂 یه دفعه 500 تا میکردیش یکی هم ما میخریدیم دیگه!!!

  پاسخ
  1. Sadjad97
   سوابق: (254 دیدگاه) ,

   آخه شاهین جان اگه ماشینی به تولید انبوه برسه که دیگه خاص نیست.

   پاسخ
  2. Sadjad97
   سوابق: (254 دیدگاه) ,

   چطور وقتی آستون مارتین One-77 فقط 77 عدد تولید میشد روی اعصاب نبود! میخوای بگم که 23 تای دیگش رو برای شما و خانواده و فامیلاتون بسازن دیگه، تعارف نکنیا! D-: 🙂

   پاسخ
   1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
    سوابق: (620 دیدگاه) ,

    بسمه تعالی

    آخه sadjad97عزیز آستون مارتین با فراری خیلی فرق میکنه!

    از همه مهم تر اینه که فراری یه برند ایتالیایی و استون یه برند انگلیسی،کلی سیاستشون فرق میکنه!

    پاسخ
    1. Sadjad97
     سوابق: (254 دیدگاه) ,

     باشه قبول، ولی بحث من سر تعدادشونه نه چیز دیگه.

    2. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
     سوابق: (620 دیدگاه) ,

     بسمه تعالی

     خب وقتی نژاد ها با هم تفاوت داشته باشند حتما سیاستشونم تفاوت داره و وقتی سیاستشون تفاوت داشته باشه تعدادشون هم تفاوت پیدا میکنه.اصلا ولش کن چیکار به تعدادش داریم!!

    3. شاهین
     سوابق: (3690 دیدگاه) ,

     سجاد جون همه ی اینارو میدونم! به حالت طنز نوشتم!
     همین تعداد کمه که یه ماشین رو خاص میکنه.
     توی پست لایکن هم گفتم که چون ازش 7 تا تولید میشه میخرنش حتی اگه طراحی و مشخصات فنی خوبی نداشته باشه.ارادتمندم.

    4. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     البته یک ماشین رو از قلم انداخت نویسنده .

     اون هم مرسدس بنز الکتریک درایو AMG است .

     درسته به پای لافراری نمیرسه ، اما فاصله ی کمی با این

     مدل فراری داره .

     این هم مشخصاتش :

     این یک اتومبیل تمام الکتریکی چهار چرخ متحرک است که روی هر چرخ آن یک موتور 45 کیلوگرمی نصب شده است. این چهار موتور می توانند در مجموع 740 اسب بخار نیرو و 737 پوند فوت گشتاور تولید کنند. شتاب صفر تا صد این خودرو 3.9 ثانیه به طول می انجامد و می تواند 250 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد(به طور استاندارد).

     توجه کردی ؟؟؟

     این قدرت رو فقط با موتورهای الکتریکی داره .

     یعنی چیزی در حدود 210 اسب بخار کمتر از لافراری .

     حالا فکرشو بکن اگر یک موتور بنزینی نهایتا 6 سیلندر

     داشت .!!!!!!!!!!!!!!

     سینا ببینم قبول داری یا نه ؟؟؟

    5. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     راستی باید به همه اعلام کنم که پروژه 1939 مرسدس بنز رو

     فراموش نکنند . فقط حیف که به تولید نرسید .

     اونوقت ببینم ایرودینامیک لافراری در مقابل یک بنزی که

     تکنولوژیش برای 55 سال پیش هست چه حرفی برای

     گفتن داره !!!!

     الان دارم مطلبشو مینویسم .

     مشخصاتشو بخونی فکت میخوره زمین . میگی لافراری چیه !!!

    6. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود . نه . فعلا نمیتونم بگم .

  3. Ehsan
   سوابق: (1252 دیدگاه) ,

   این تعداد رو از ما ایرانی ها یاد گرفتن
   مشهور است که وقتی تعداد کاروانسراها به 999 رسید از شاه عباس اجازه خواستند که یک کاروانسرای دیگر ساخته شود که تعداد آنها به 1000 برسد ولی شاه عباس اجازه نداد و گفت در ذهن مردم نهصد و نود و نه از هزار بزرگتر و مهمتر جلوه می کند

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3690 دیدگاه) ,

    یه داشتانی هم هست که طولانیه ولی خلاصه شو مینویسم:
    میگن یه روزی یه پادشاهی بوده که از زندگیش راضی نبوده ولی یه اشپز داشته که خیلی شاد و خوشحال بوده و از زندگیش خیلی راضی بوده.این پادشاه از وزیرش میپرسه که دلیل این موضوع چیه؟ وزیر میگه این اشپز هنوز عضو باشگاه 99 تایی ها نشده! پادشاه میگه این باشگاه چیه؟! وزیر میگه من به شما نشون میدم.
    فردای اون روز وزیر یه کیسه سکه ی طلا که توش 99 تا سکه بوده رو میزاره جلوی اشپزخونه،اشپز اونو میبینه و کیسه رو برمیداره! میبینه تعداد سکه ها 99 تاس! دوباره میشمره میبینه بازم 99 تاس! خلاصه تموم فکر و ذهنش این میشه که یه سکه ی دیگه به دست بیاره تا بشه 100 تا! از اون روز به بعد دیگه بیشتر کار میکنه و کمتر به خونوادش میرسه و هی این طمع کاریش ادامه داشته…
    اینه جریان باشگاه 99 تایی ها!

    پاسخ
  4. sahand
   سوابق: (139 دیدگاه) ,

   تعداد 500 عدد تولید خواهد شد دوستان,نگران نباشید!
   499 عدد به فروش میرسد و آخری هم به موزه فراری فرستاده خواهد شد!

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3690 دیدگاه) ,

    چه فایده سهند جون،میفرستن موزه دیگه! نمیتونیم بخریم که! باید منتظر موند تا خریداران اون 499 تا بعد از چند سال ماشین خودشونو بفروشن!!! 🙂

    پاسخ
  5. xsajad
   سوابق: (100 دیدگاه) ,

   شاهین این جاست که میگن قیاس پراید و فراری مع الفارق هست شما وقتی این مقایسه رو انجام میدی انگار داری تمام زحمات این افراد در سالیان متوالی رو زیر سوال میبری که از لحاظ اخلاقی هم درست نیست اینم بیا شاهکاری دیگر از فراری برای همین این شرکت تحسین برانگیز هست

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3690 دیدگاه) ,

    سجاد جان،اونجا هم گفتم من این مقایسه رو انجام ندادم که! کسی منکر زحمات و تلاش های فراری نیست داداش من.
    ضمنا کسی که اون مطلب رو نوشته خودش صاحب چند تا فراری بوده.
    بازم میگم اگه شما به خاطر درج اون مطلب ازم ناراحتی،من معذرت میخوام.

    پاسخ
    1. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     درود
     برای چی ناراحت اتفاقا بهتر شد دیدم والا من هم نگفتم مطلب رو شما نوشتی باور کن من حتی طرفدار شرکت فراری هم نیستم اما اون مطلب در واقع داشت زحمات اون افراد رو زیر سوال میبرد اگر اون دوستمون با پراید سفر کرده بود یا یکی از عزیزانش رو در پراید از دست داده بود هرگز همچین مطلبی نمینوشت اون اقای مهندس هم اگر خیلی از فراری اش ناراحته بره یک پراید بگیره لذتش رو ببره ولی اون مرد نیست همچین کاری کنه !!

    2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     اقا سجاد نه اون مطلب و نه نویسندش هیچ لطمه ایی به

     زحماتی که فراری کشیده ، اون کسی لطمه میزنه که موتاژ

     کاره فراری است و دقت در کارش نداره و باعث میشه کل

     برند فراری رو زیر سوال ببره . تویوتا نیست که بگیم

     سرش شلوغه . فراری اینقدر تولیدش پایین هست که تمام

     کارهاشو با حوصله انجام میده . اون مونتاژکار باید

     این فکرو بکنه این ماشین های فراری دست هرکسی نمیره ،

     اون کسی که فراری میخره ، یک شخصیت مهمی داره . یک

     کاره ایی هست . مشتریهاشم وجهه ی قابل قبولی در جامعه

     ی دنیا دارند . خودت بهتر از من میدونی مشتریهای

     فراری چه کسانی هستند .

     یک سوال دارم از دوستان :

     ایا کسی همچین مشکل مشابهی رو در محصولات بوگاتی دیده ؟

     یا خونده ؟؟ با ذکر منبع پاسخگو باشد .

     پرچم بالاست .

    3. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     اقا سجاد نه اون مطلب و نه نویسندش هیچ لطمه ایی به

     زحماتی که فراری کشیده نزده ، اون کسی لطمه میزنه که موتاژ

     کاره فراری است و دقت در کارش نداره و باعث میشه کل

     برند فراری رو زیر سوال ببره . تویوتا نیست که بگیم

     سرش شلوغه . فراری اینقدر تولیدش پایین هست که تمام

     کارهاشو با حوصله انجام میده . اون مونتاژکار باید

     این فکرو بکنه این ماشین های فراری دست هرکسی نمیره ،

     اون کسی که فراری میخره ، یک شخصیت مهمی داره . یک

     کاره ایی هست . مشتریهاشم وجهه ی قابل قبولی در جامعه

     ی دنیا دارند . خودت بهتر از من میدونی مشتریهای

     فراری چه کسانی هستند .

     یک سوال دارم از دوستان :

     ایا کسی همچین مشکل مشابهی رو در محصولات بوگاتی دیده ؟

     یا خونده ؟؟ با ذکر منبع پاسخگو باشد .

     پرچم بالاست . .

     پدال دیدگاه بالایی رو پاک کن .

    4. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     میلاد جان منظور من رو نگرفتید من تا حدودی قبول دارم ولی وقتی ایرادی میگیری باید خوبیهاش هم ذکر کنی یک طرفه گفتن فایده نداره این اقا اگر به این حرفهاش اعتقادی داشت میرفت پراید میخرید درسته یا نه؟تازه نمایندگی فراری اگر این مشکلات رو قبول داشته باشه به سرعت رفع میکنه تازه این اقا اگر خیلی ناراحت هست بره یک ماشین دیگر از برند بهتر بخره اخه با یکی دو مثال که نمیشه کل مجموعه کار رو زیرسوال برد مثلا چرا این اقا قبلش از هندلینگ فراری یا دیگر ویژگی هاش تعریف نکرد یا اصلا چرا با پراید مقایسه کرد ایا ایشون کمی فکر کرد ماشینی که به خاطر مشکلاتش خیلی ها جونشون رو دادند با فراری مقایسه کرد میتونست یک ماشین بهتر یا استاندارد تر رو معرفی کنه کلا من مخالف اون متن هستم حالا ایشون دانشش زیاد باشه یا نباشه باز هم میگم این مقایسه از اول اشتباه هست من خودم از ایرادات سوپر اسپورت ها مطلب زیاد دیدم ولی یادم نیست کجا اگر پیدا کردم حتما می گذارم در ضمن درسته که فراری دستی ساخته میشه اما یادت باشه این فناوری ها به قدری پیچیده و گران قیمت هستند که این اشتباهات ممکن هست رخ بده شما این ماشین ها رو با سدان های لوکس و… مقایسه نکن چون به کلی فلسفه شون متفاوتند

    5. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     سجاد جان اتفاقا شما منظور منو نگرفتی ،

     برای چی بیاد از هندلینگ بگه ؟؟؟

     مگه کسی از هندلینگ فراری خبر نداره ؟؟؟

     مگه کسی به قابلیت ها و اصلا همه چیز فراری شک داره ؟؟؟

     اما این موضوع خواسته چیز دیگری رو بیان کنه .

     مگه وقتی از بنز و ب ام و ایراد میگیرند وارد نیست ؟؟

     تازه اونها ساخت دستگاه هستند نه دست . بعدشم وقتی

     میگی تکنولوژیشون اونقدر بالاست که این چنین موارد

     عادیه ، قطعاتی که نویسنده گفته روکش دکمه ها و کلاچ

     بوده نه قسمت ها و قطعات الکترونیکی .

     بعدش به این جمله توجه نکردی :

     (( از شروع فراری 360 که کارخانه فراری هم مانند بسیاری از کارخانجات بزرگ به دستگاه و ماشین ها روی آورده و کمتر کاردستی می کند ماشین ها کمی قابل اطمینان تر شده اند. ))

     و این جمله :

     (( مکانیک فراری من که خود سوبارو سوار میشود میگفت که اگر قرار بود که فراری هم مثل سوباروی من خراب نمیشد که من کاسبی ام تعطیل بود!!! ))

     در ضمن من فراری رو با شدان های لوکس مقایسه نکردم .

     گفتم بوگاتی .

  6. خودم
   سوابق: (71 دیدگاه) ,

   غضنفر پدرش آتیش میگیره میره بیمارستان به خانم پرستاره میگه ببخشید بخش پدر سوخته ها کجاست.

   پاسخ
  7. e.scamp
   سوابق: (1126 دیدگاه) ,

   شاهین جا انداختی تو پدال؟؟؟ همش کامنت اولی هستی
   در مورد ماشین کفم برید

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3690 دیدگاه) ,

    اقا با پدال هماهنگ کردم هر موقع پست جدید گذاشت بهم خبر بده!!! 🙂
    داداش،پدال یعنی تفریح سالم! خوبه برم بیرون قلیون بکشم و هوارو الوده کنم؟!!! 🙂 🙂 🙂

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     افرین شاهین .

     از هرچی قلیونه فراریم . همینطور سیگار . دود چیه !!!

    2. شاهین
     سوابق: (3690 دیدگاه) ,

     مخلصم میلاد جون.حالم از دود به هم میخوره.تا حالا قلیون نکشیدم! سیگار هم همینطور.
     متاسفانه بعضیا فکر میکنن که سیگار باعث میشه که طرف احساس بزرگی بکنه ولی عوارض سیگار اونجا مشخص میشه که بخوای 20 تا پله رو بری بالا یا بخوای بری کوه.

    3. چاپلو
     سوابق: (486 دیدگاه) ,

     تفریح سالم ینی صد وایدی با یه باک پر از بنزین و به میزان دلخواه روغن این جوری هوا هم الوده نمیشه. میشه؟!!

 2. Sadjad97
  سوابق: (254 دیدگاه) ,

  نمای جلوش عالیه ولی نمای عقبش ترسناکه. انگار که الآن میخواد رم کنه!

  پاسخ
 3. آرش
  سوابق: (193 دیدگاه) ,

  دوستانی که اطلاعات کاملی در مورد 3 خودروی نامبرده دارند میدونند که با احترام به لافراری و پی 1 ؛ 918 یه چیز دیگه هست.اون فقط یه ماشین نیست.بلکه یه هوش مصنوعی فوق العاده هست.

  پاسخ
  1. ژیار
   سوابق: (59 دیدگاه) ,

   در تایید نظرت آرش تو برنامه تخت گاز ریچارد هموند موقع تست 918میگفت:p1یه سوپر کار هیبرید برای حالا اما918برای آینده.

   پاسخ
   1. رضا
    سوابق: (1691 دیدگاه) ,

    ولی فک کنم از لحاظ شتاب و سرعت 918 کمی پایین تر باشه نسبت به p1 و لافراری

    پاسخ
    1. ژیار
     سوابق: (59 دیدگاه) ,

     رضا جان درمورد شتابم سریعتره اما تو حداکثر سرعت کمی کمتره

  2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   آقا ارش حرفت کاملا درسته .

   پورشه یکچیز دیگست . بحث قدرت و موتور نیست .

   بحث تکنولوژی ای است که روی سانت سانت پورشه نشته .

   پاسخ
   1. Mohammad XX
    سوابق: (203 دیدگاه) ,

    میلاد جان.
    فراری هم نوآوری های زیادی توی هایپر کاراش استفاده میکنه.
    برو ویدیو های شبکه رسمی فراری تو یوتیوب رو ببین. تکنولوژی های ماشین ها رو توضیح میده.
    مثلا لافراری دیفیوزر متحرک داره (برای اولین بار در جهان)
    جریان هوای زیر ماشین رو با فلپ هایی کنترل می کنه. (البته این رو ۹۱۸ هم داره.)
    ضریب درگش حدود 0.3 هست که با این داون فورسی که تولید میکنه رقم فوق العاده ایه.
    تکنولوژی موتورش هم که حرفی برای گفتن نمیزاره.
    نزدیک به هفتاد سال تجربه پشت این ماشین خوابیده.
    البته در نهایت عملکرد ماشین تعیین کننده ست.

    پاسخ
   2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6543 دیدگاه) ,

    درود .

    محمد قبول دارم . من فقط این دو مدل رو با هم مقایسه کردم .

    اگر تکنولوژی پورشه 20 باشه ، لافراری 18 است .

    پاسخ
    1. محمد
     سوابق: (238 دیدگاه) ,

     نظر استیو ساتکلیف ، نویسنده ی مجله ی اتوکار، که تجربه سواری با هر سه خودروی لافراری p1 و 918 رو داشته، که به نظرم حرفاش از هر کس دیگه ای سندیت بیشتری داره:
     “سه ابراتومبیل بسیار متفاوت، و همگی دز زمانی تقریبا یکسان به دنیای ما وارد شده اند، و به طرز عجیبی هر سه تواناییهای مشابهی در سرگرم کردن و لذت بخشیدن به صاحبانشان دارند.
     هیچوقت تا کنون همه چیز تا این حد بر وفق مراد فوق ثروتمندان نبوده است و جالب اینکه تقریباً بیشتر تعداد این سه اتومبیل تا کنون به فروش رسیده اند.
     کمیاب ترینشان مکلارن P1 خواهد بود با تولید 375 دستگاه، سپس LaFerrari با 499 دستگاه تولید و سپس 918 با 918 دستگاه تولید. تمامی P1ها و LaFerrariها تا الان به فروش رسیده اند، ولی دفتر سفارشات 918 spyder همچنان در حال پر شدن است.
     با توجه به اینکه یکی از افراد خوش شانسی بوده ام که هر سه ابراتومبیل را رانده ام، البته در زمانهای متفاوت، تفکرات اولیه ی خودم را در مورد مقایسه شان در اینجا آورده ام:
     در مسیر مستقیم فراری از همه سریعتر حس می شود، به دنبالش با فاصله ی کم P1 و سپس 918. ولی P1 پرگشتاورتر حس می شود و در دورهای میانی از فراری انفجاری تر است. که اگر حس کرده باشید که فراری تا چه حد بین دورهای 5000 تا دور گوش کر کننده ی 9250 انفجاری است واقعاً قابل باور نیست.
     ولی با توجه به اینکه چند روز بعد از راندن LaFerrari باز هم P1 را در انگلیس رانده ام، تقریباً مطمئنم مکلارن حس موجی از شتابگیری را بین 4000 تا 8500 دور دارد در حالیکه فراری شتابی خطی تر دارد.
     شتابگیری 918 هم خطی تر از P1 حس می شود، شاید بشود گفت کمتر حالت خاموش/روشن دارد و دلیلش هم مشخصاً این است که پورشه و فراری دارای موتورهای تنفس طبیعی هستند درحالیکه مکلارن استفاده از موتور حجم کوچک با توربو را برگزیده.
     البته به هیمن سادگی هم نیست، هر سه ماشین، توسط موتورهای الکتریکی هم کمک شده اند، که در مورد 918 چهارچرخ متحرک هم برای افزایش چسبندگی وجود دارد .
     چیزی که بیشتر از هر موضوع دیگری آنها را از هم متمایز می کند روش ذخیره ی انرژی الکتریکی آنهاست. در 918 و P1 اگر مدتی تند برانید بسیار زود انرژی الکتریکی تمام خواهد شد، و تنها راه واقعی برگرداندنش این است که مدتی آرام شوید تا باتریها دوباره شارژ شوند، بهترین راه برای اینکار نگه داشتن گاز به میزان کم در دنده های سبک است، البته 918 از طریق ترمزها هم به ذخیره انرژی الکتریکی می پردازد.
     ولی در فراری شما همواره در حال ذخیره ی انرژی هستید، و حالت الکتریکی تنها هم وجود ندارد. در نتیجه شما همواره به تمام 950 اسب بخار قدرتش دسترسی دارید، که بدین معنی است که همواره حدود 200 اسب بخار اضافه تر در اختیارتان می گذارد.
     هر سه ترمزهایی فوق العاده قوی دارند، ولی ترمزهای P1 و LaFerrari بسیار احساس بهتری نسبت به 918 ایجاد می کنند، به خصوص در سرعتهای پایین. به طور کلی پورشه در تمام موارد سنگین تر حس می شود، و اگر حافظه ام درست یاری کند وقتی آنرا به لیمیت می رسانید کم پیچی بیشتری هم دارد که این نتیجه ی 200 کیلوگرم وزن بیشتر نسبت به P1 و بیش از 250 کیلوگرم وزن بیشتر نسبت به LaFerrari است.
     فراری بهترین صدا را دارد، با فاصله ی زیاد. V12 این ماشین برایتان آواز میخواند، درحالیکه v8 پورشه به حجم 4.6لیتر غرولند می کند و موتور توربوی 3.8لیتری 8سیلندر مکلارن جیغ می کشد و صدای سوت و فیس فیس هم می دهد! هرکدام در نوع خود صدایی فوق العاده دارند، هرچند مانند انتخاب بهترین هندلینگ، بهترین فرمان و بهترین اتومبیل انتخاب بهترین صدا هم سلیقه ایست.
     P1 حتی در راحت ترین تنظیمش نسبت به LaFerrari سفت تر حس می شود و رول کمتری دارد. ولی به نوعی راحت تر از 918 که بیشترین سروصدای سیستم انتقال قدرت را دارد حس می شود.
     هرسه دارای گیربکس های دوکلاچه ی هفت سرعته هستند که فوق العاده کار می کنند، گیربکسP1 در دورهای پایین از همه نرم تر کار می کند و در حالت تخته گاز گیربکس 918 از همه خشن تر است.
     امیدوارم به زودی روزی برسد که هر سه را در یکجا دور هم جمع کنیم تا بتوانیم به یک جواب واقعی برسیم. ولی تا آنموقع کاری بیهوده و تقریباً غیرممکن است که از بین این سه یک برنده انتخاب کنیم. ولی می توانیم تولید سه عدد از برترین ابراتومبیل های تاریخ را در زمان خودمان جشن بگیریم.”
     پ.ن: فکر کنم مشخصه که لافراری چه هیولایی هست، نظر نویسنده های خودرویی دیگه که تجربه تست لافراری رو دارن هم بخونید تا بفهمید که چه اَبَر شاهکاری هست لافراری، البته p1 و 918 هم چیزی کمتر ندارن اما مثلا همین سیستم Hy-KERS توی لافراری خیلی پیشرو تر از سیستم p1 و 918 است.

 4. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
  سوابق: (620 دیدگاه) ,

  بسمه تعالی

  پدال درمورد نظر سنجی باید بگم،صد در صد جایگزین خوبی برا انزوست.

  ولی من هیچ وقت از انزو خوشم نمیومد!چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ تکنو لوژیش.

  لافراری یه غول دیگه است همه چیزش بیسته بیسته آدم وقتی به قیافش نگاه میکنه می ترسه ولی وقتی به انزو نگاه میکنه خندش میگیره!!!

  البته من به هیچ وجه انزو رو مسخره نمی کنم هااا منظورم اینه که انزو نسبت به بقیه ی ماشینای فراری خوب از آب در نیومده!!!
  و شایسته ی بهتر از اینا رو داره.

  پاسخ
  1. Mohammad XX
   سوابق: (203 دیدگاه) ,

   سینا جان؟!!
   چرا از انزو خوشت نمیاد؟
   البته طراحی سلیقه ایه ولی انزو از نظر طراحی، یه سنت شکن بود. طراحی برگرفته از خودرو های فرمول ۱. تولید بیش از ۷۷۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین در سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت اون هم بدون باله عقب. اولین ماشین خیابونی که از ترمز های کربن-سرامیکی استفاده میکرد. و …
   انزو هیچ کم و کاستی نداشت. توی اکثر پیست ها هم از رقباش، یعنی کاررا جی تی و مورسیه لاگو سریع تر بود.

   پاسخ
   1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
    سوابق: (620 دیدگاه) ,

    بسمه تعالی

    محمد جان شما درست میگید ممنون.

    پاسخ
 5. P.G
  سوابق: (488 دیدگاه) ,

  با تعرفه ١٠٠٪ كمرك قيمتش ميشه ٨/٥ ميليارد تومن ناقابل،آدم ديكه جرا بايدبرايد بخره؟!!!
  ”عذابى كه در تايب فارسى با كيبورد عربى هست در آتش جهنم نيست”(حديث قدسى)

  پاسخ
  1. Sadjad97
   سوابق: (254 دیدگاه) ,

   آره واقعاً، میخوای “د” بنویسی باید “ی” رو تایپ کنی، میخوای “چ” بنویسی باید “د” رو تایپ کنی، میخوای “ذ” بنویسی باید “لا” رو تایپ کنی و میخوای “ط” بنویسی باید “ء” رو تایپ کنی. خیلی موارد دیگه…

   پاسخ
 6. رضا
  سوابق: (1691 دیدگاه) ,

  اخرین حد تکنولوژی رو داره
  بی صبرانه منتظر تستش تو تاپ گیر هستم
  و مقایسه رودرو با پی1 و 918

  پاسخ
 7. امید
  سوابق: (1324 دیدگاه) ,

  ادم دوس داره همه چیشو بده اینو داشته باشه ما همچیمونم بدیم نمیتونیم یک سومشم داشته باشیم مگه بچه های پدال بیان شریکی یکیشو بخریم

  پاسخ
 8. Ehsan
  سوابق: (1252 دیدگاه) ,

  لافراری یا مکلارن P1 یا پورشه 918 ، مسئله این است ؟
  زمان حلال همه چیز است !

  پاسخ
  1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   افرین بر تعادلی در جملت داری .

   پاسخ
  2. مرتضی
   سوابق: (83 دیدگاه) ,

   لافراریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

   پاسخ
   1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6543 دیدگاه) ,

    پوررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررشه

    .

    یک مساله ی جدید :

    کیفیت قطعات و مواد به کار رفته در لافراری یک پنجم بوگاتی هم

    نیست . بوگاتی هم لوکسه و هم سوپراسپورت .

    پاسخ
    1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
     سوابق: (620 دیدگاه) ,

     بسمه تعالی

     میلاد فکر کنم مقایسه ی بوگاتی با لافراری درست نیستااااا!

    2. sadegh
     سوابق: (2130 دیدگاه) ,

     میلاد جان، شما دیگه چرا؟؟ لا فراری هنوز به طور فنی مرد بررسی قرار نگرفته و کیفیت مونتاژش هم بررسی نشده، شما از چه منبعی این حرف رو میزنی؟؟

     بعدشم فراری تنها در ایتالیا و در کارخونه فراری ساخته میشه ولی بوگاتی چی؟؟! هر تیکه اش از یه جا میاد! شما اصلا نمیتونی با هم مقایشون کنی

     یه مورد دیگه هم اینکه بوگاتی فقط یه ماشین تولید میکنه ولی فراری چندین نوع ماشین تولید میکنه، نمیتونه که همه ی هزینش رو بزاره روی یه ماشین!! بوگاتی اگه مث فراری هم چندین نوع ماشین میزد الان توی بازار و رقابت حرفی برای گفتن نداشت

    3. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6543 دیدگاه) ,

     درود .

     من فقط از نظر کیفیت مواد به کار رفته در داخل کابین

     گفتم . همین .

     درسته که بوگاتی فقط همین مدل رو تولید میکنه ، اما

     اینقدری که روش ضرر میده ، سود نمیکنه . ضررش هم بالای

     میلیارده . اما هیچ وقت توش کم نذاشته . درسته صادق

     جان ؟؟؟؟

     بعد شما چطور اینده نگری میکنی و غیب گویی میکنی که

     بوگاتی اگر چنتا مدل داشت ، هیچ حرفی برای گفتن

     نداشت ؟؟؟

     ایا جز اینه که چندین سال بدون تغییر مانده و هنوز

     داره فروش میکنه ؟؟؟

     این حرفو نزن .

    4. sadegh
     سوابق: (2130 دیدگاه) ,

     میلاد جان، شما یه آینده نگری در مورد کیفیت کردی، من هم یه آینده نگری کردم دیگه، راه دوری که نمیره، بعدشم، شما داری جواب خودت رو میدی، میگی داره رو ماشینش ضرر میده، اگه اینجوره پس دیگه مطمئنن نمیتونه توی کلاس های بیشتری فعالیت کنه، چون پولی نداره، اگه هم بخواد خرج کنه، باید از کیفیت و مرغوبیتشون کم کنه.

 9. h.s.7
  سوابق: (28 دیدگاه) ,

  ماشین به این خوشگلی ساختن..ولی آینه بغلاش تو ذوق میزنه 🙁

  پاسخ
 10. saied
  سوابق: (1265 دیدگاه) ,

  سر همین فراری شرط میبندم که دو تاشونم سوسک کنه 🙂 البته که (پی ۱) خیلی مونده که به اینا برسه ولی ۹۱۸ خیلی به این نزدیکه ولی باز کم خواهد اورد 🙂

  پاسخ
  1. akbar
   سوابق: (22 دیدگاه) ,

   با این مورد که p1 خیلی با اینا فاصله داره شدیدا باهات موافقم.

   پاسخ
  2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   لافراری در مقابل پورشه در بحث تکنولوژی باید زانو بزنه .

   پورشه هیچوقت دنبال موتورهای پر حجم و قدرت نبوده . همیشه خاصه .

   پاسخ
   1. sadegh
    سوابق: (2130 دیدگاه) ,

    میلاد جان، فراری که سوپر لوکس نمیخواد بزنه که، اگه بحث طراحی و موتور و آیرودینامیک باشه، مطمئنن فراری بهتره، ولی اگه بحث 4 تا دکمه و کابین با آسایش باشه اونموقع پورشه شاید بهتر باشه، بعدشم، برای سوپر اسپرت تکنولوژی های رفاهی مسئله آنچنام مهمی نیس، باید بیاد ببینیم زیر کاپوتش چی داره؟!

    پاسخ
   2. Mohammad XX
    سوابق: (203 دیدگاه) ,

    یه برتری اساسی که ۹۱۸ داره، عمل کردن فرمان روی هر چهار چرخه.
    ولی تا تو شرایط یکسان توی پیست مقایسه نشن، هیچی نمکیشه گفت

    پاسخ
    1. sadegh
     سوابق: (2130 دیدگاه) ,

     محمد جان قبول دارم، همیشه هم برام 2 تا چیز سوال بوده! یکی اینکه چرا فراری توربو نمیزاره؟! یکی هم اینکه چرا ماشیناش رو مث بچه آدم AWD نمیکنه شر رو بکنه؟! البته سوال اولی با اومدن کالیفرنیا T کم کم داره برطرف میشه.
     در مورد دومی هم ماشینای 4 چرخ متحرک میزنه ولی با یه سری تفاوت ها، مث FF

   1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
    سوابق: (620 دیدگاه) ,

    بسمه تعالی

    محسن تو خیلی وقته برگشتی یا من تازه می بینمت؟؟؟؟؟!

    پاسخ
    1. محسن.د
     سوابق: (1451 دیدگاه) ,

     سلام آقا سینا. حدودا سه چهار هفته ای میشه که برگشتم البته دیگه مثل قبل، فعال نیستم!

    2. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
     سوابق: (620 دیدگاه) ,

     بسمه تعالی

     محسن ما دوست داریم که فعال باشی.

  3. Ehsan
   سوابق: (1252 دیدگاه) ,

   به نظر من رقابت این سه نزدیکه ، و فکر میکنم که برنده این نبرد پورشه خواهد بود

   پاسخ
  1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   فعلا حال داداشای خودشو گرفته .

   هنوز قضاوت زوده داش محمود .

   پاسخ
 11. سجاد
  سوابق: (199 دیدگاه) ,

  دوستان کسی میتونه توضیح بده معیار مقایسه چی هست که لا فراری رو باید با 918 و p1مقایسه کرد؟ مثلا چرا با بوگاتی نه ؟ یا چرا با آگرا آر یا زوندانه؟ فقط به خاطر اسب بخارشونه؟ یعنی لامبورگینی اگه یه ماشین با این قدرت داشته باشه نمیشه با این مقایسش کرد؟ و اگه یه کوروت یا وایپر با قدرت 900اسب(فرضا) داشته باشیم مقایسشون با لافراری و 918 اشتباست؟ کلا ماشینا رو بر چه اساسی مقایسه میکنن که اینجا فقط از این سه ماشین اسم برده میشه؟

  پاسخ
  1. Reza
   سوابق: (153 دیدگاه) ,

   دوست عزیز به خاطر اینکه هرسه تاشون هایبریدی هستن و تقریبا قدرت نزدیکی دارن و….

   پاسخ
 12. PEUGEOT
  سوابق: (1000 دیدگاه) ,

  طراحی فوق العاده قشنگی داره
  یواش یواش روی سوپر اسپرت ها هم موتور برقی میزان
  هم ماشین اسپرته و هم مصرفش پایینه نسبت به رقبای دیگه

  پاسخ
 13. mojtaba..designer
  سوابق: (221 دیدگاه) ,

  اول از همه میخوام بابت این پست از پدال تشکر کنم.
  ولی دیر آپلود کرده چون یه 20 25 روزی میشه پستش تو سایت فراری اوده بود…..بازم ممنون.

  در جواب سوال دوست عزیز سجاد که پرسیده چرا لافراری رو با p1 و 918 مقایسه میکنن :
  باید بگم که این سه ماشین چون هیبریدی هستن ینی یه موتور الکتریکی + بنزینی دارن و هرسه سوپر کارن باهم بهتره قیاس شن.
  ولی در کل تو دسته ی هایپر کار ها جای میگیرن مثل بوگاتی یا کونیخ زگ….

  پاسخ
 14. mojtaba..designer
  سوابق: (221 دیدگاه) ,

  لافراری آخر هرچی ماشینه….
  تکنولوژِی HY-KERS
  و همه ی تکنولوژی های ماشینای فرمول 1 تو یه سوپر کار کاملا جفت شده.

  و اونجوری که همیشه بوده فراری پورشه رو شکست داده….

  اینبارم لافراری همین کارو انجام میده.

  میبینین هنوز سرعت این اسب قرمز به طور دقیق معلوم نشده…بالای 350 تا..

  یعنی معلوم نیس تا 400 اینا هم میره.

  پاسخ
  1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
   سوابق: (620 دیدگاه) ,

   بسمه تعالی

   مجتبی فراری یه خاصیت داره که هیچ وقت سرعت خودرو هاشو دقیق نمیگه! نمیدونم چرا ولی اینم بر میگرده به سیاستش.

   پاسخ
 15. mojtaba..designer
  سوابق: (221 دیدگاه) ,

  کلا نمیشه هیچ ماشینی رو با فراری مخصوصا لافراری مقایسه کرد.

  پاسخ
  1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   اگر از خودروهای هم رده ی خودش با خبر باشی ، متوجه خواهی شد که رقباش در

   یکسری موارد بالاتر از لافراری هم هستند .

   نظر کارشناسان و اهل فن خیلی بالاتر و کارشناسانه تر از نظر من و شماست .

   تکنولوژیش به پورشه 918 نمیرسه .

   پاسخ
 16. چاپلو
  سوابق: (486 دیدگاه) ,

  سلام به همه.
  این ماشین یه هیولاست. فقط همین .
  نه توجه نکردی چی شد. فقط یه هیولاست چیزی که نیس. هیولا تا حالا ندیدی خب منم ندیدم
  مامااااااااااااااان !!!

  پاسخ
  1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   هیولا ؟؟؟؟؟!!!!!!!!

   تعاریف جدید در راه است .

   پاسخ
 17. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2555 دیدگاه) ,

  زیباترین محصول فراری و باید بگم زیباترین سوپراسپرته حتی از اونتادور جذابتره.اگر فراری یکی دیگه از اینا میساخت 500مین لافراری میومد تو ایران و منو با این ماشین میشناختید!

  پاسخ
  1. چاپلو
   سوابق: (486 دیدگاه) ,

   دیگه گفتم لافراری هیولاست جو گیر نشید
   اوانتا جان اصن چیز دیگه ای نمیشه که با این مقایسه بشه.

   پاسخ
 18. سجاد
  سوابق: (199 دیدگاه) ,

  خدا وکیلی من آدم متعصبی نیستم و از هیچ ماشینی هم بدم نمیاد وقتی خواستم نظرمو راجع به لا فراری بگم تصمیم گرفتم یکبار مطلب مربوط به918 رو از نو با دقت بخونم و منصفانه انتخاب کنم …آقا لا فراری حرفی واسه گفتن نذاشته و بالاترین تکنولوژی ها رو داره ولی انصافا همه ی رکورد ها و تکنولوژی هاش در سوپر ماشین های دیگه هم هست(تقریبا) مثلا قدرت900 اسبی و شتاب زیر سه و… در واقع تحول خاصی ایجاد نکرده و نکته ی جدیدی نداره(هرچند من هم میپرستمش و قبول دارم میتونه از پی1 و 918هم بهتر باشه) ولی در مقابل 918 چیزایی داره که در هیچ ماشی دیگه ای حتی نمیشه بهش نزدیک شد!! مثل 900 اسب بخار و مصرف3.3لیتری که غیرقابل باوره و رینگ هایی که با یک انگشت اشاره میشه اونها رو بلند کرد به قول یه بنده خدایی وقتی رینگهاشو بلند میکنی انگار داری با قطعات شاتل فضایی بازی میکنی در نجموع به نظر من تکنولوژی 918 بالاتره هرچند شاید لا فراری قویتر باشه

  پاسخ
  1. enzo
   سوابق: (321 دیدگاه) ,

   چنتا خودروساز هست از موتور تنفس طبیعی شهری بدون توربوشارژر 800 اسب قدرت بگیره؟
   همون ترکیب موتور الکتریکی و موتور بنزین سوز و اینکه قدرت موتور الکتریکی همیشه در اختیار رانندس و اینکه ماشینی با نزدیک 1000 اسب قدرت با وجود دیف عقب بودن هندلینگش برای اکثریت راننده ها تو سرعت بالا شگفت انگیزه خودش معنیه آخر تکنولوژی و تحول رو میده

   به نظر من هیچ هایپر کاری عملکردش فعلاً با این 3 تا ماشین قابل مقایسه نیست و به قول نویسنده اتوکار تو دوره ای هستیم که 3 تااز بهترین سوپرکار های تاریخ همزمان باهم متولد شدن

   پاسخ
  2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6543 دیدگاه) ,

   درود .

   سجاد قبول داری کیفیت مواد به کار رفته لافراری قابل مقایسه با

   بوگاتی نیست ؟؟؟؟

   پاسخ
 19. enzo
  سوابق: (321 دیدگاه) ,

  ممنون از مطلب ولی به نظرم ایرادی نداره وقتی تستی از یه مجله معتبری مثل اتوکار میزارید منبعش هم ذکر بشه . اینجوری اعتبار سایت نه تنها پایین تر نمیره بلکه بالاتر هم میره مشخصاً معلومه تو ایران خیلی نادر هست سایت یا مجله ای بتونه یه تست اختصاصی رو محصولات حتی معمول تر فراری داشته باشه ولی حداقل ذکر منبع مطالب باعث آشنایی بهتر بامطالب و مقالات روز دنیای خودرو میشه
  ضمناً مقاله ترجمه شده که یکی از بچه های TT از همین تست گذاشته به نظرم روون تر و قشنگ تر حق مطلب رو ادا میکنه

  اگر حذف نمیشه اینم سورس مطلب:
  http://www.autocar.co.uk/car-review/ferrari/laferrari

  پاسخ
 20. sadegh
  سوابق: (2130 دیدگاه) ,

  کسایی که دارن این ماشینو زیر سوال میبرن، در واقع دارن کل شرکت فراری رو زیر سوال میبرن، که این اصلا کار درستی نیس، چون فراری خودشو ثابت کرده، یه مسئله دیگه اینکه میبینم هی میگن ماشینای آلمانی مث بوگاتی و لامبو بهترن!!!!!!!!!!! هر دوتای این ماشینا ایتالیایین، اگه ایتالیا بوگاتی رو نزده بود آلمان توی خواب میخواست بره اون رو بخره؟؟! و اینکه بوگاتی درسته زیرمجموعه فولکسه ولی مث یه ماشین بازار مشترک میمونه، جون خیلی از قطعاتش از خارج از آلمان ساخته و وارد میشن، مثلا یه بخشی از قطعات موتورش در شرکت های هماپیمایی فرانسه ساخته میشه، لامبو هم که دیگه معلومه، نیاز به گفتن نداره، در مورد پورشه هم که اگه مثلا با فراری 10 ماشین داخل رقابت داشته باشه از 7 تاش باخته، پ دیگه چی میگید؟!؟!؟! خواهشا تا این ماشین به صورت کامل و معتبر تست نشده شلوغش نکنید، خوب نیس!!!!

  پاسخ
 21. Mohammad XX
  سوابق: (203 دیدگاه) ,

  پروژه ی LaFerrari XX هم رسما توسط فراری تایید شده و دارن روش کار می کنن. چند وقت پیش فیلم های جاسوسی ازش توی نوربرگ رینگ پخش شد.
  باید دوباره منتظر شکسته شدن رکوردِ این پیست، در دسته ماشین های غیرخیابونی باشیم.
  کاش LaFerrari و P1 هم زودتر تایم رسمی بزنن ما رو از بلانکلیفی نجات بدن
  😀

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.