چشم اندازهفته نامه

نگاهی به آمار فروش خودروسازان در بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰

نیازی به گفتن نیست که سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع بیماری کرونا برای خودروسازان سالی چالش‌برانگیز بود. طی این سال انتظار می‌رفت که به دلیل قرنطینه و همین‌طور تعطیلی کارخانه‌ها و نمایندگی‌ها، فروش خودروسازان کاهش پیدا کند. درهرحال، سال ۲۰۲۰ هرچه بود به پایان رسید و حالا وقت آن رسیده که به آمار فروش خودروسازان در بازار آمریکا طی این سال عجیب نگاهی داشته باشیم.

۱-جنرال موتورز

فروش: ۲,۵۴۷,۳۳۹ دستگاه

کاهش: ۱۱.۶ درصد

پرفروش‌ترین خودروساز ایالات‌متحده همچنان جنرال موتورز با برندهای شورلت، بیوک، کادیلاک و جی‌ام‌سی است. این غول خودروسازی در سه‌ماههٔ پایانی سال گذشته ۷۷۱,۳۲۳ دستگاه و در کل سال ۲.۵۴ میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده است. هرچند فروش کلی این شرکت در سال ۲۰۲۰ کاهشی ۱۱.۶ درصدی داشته اما خبرهای خوبی هم وجود دارد زیرا فروش جنرال موتورز در سه‌ماههٔ پایانی سال گذشته حدود ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است؛ اما این تنها خبر خوش نیست زیرا میانگین قیمتی خودروهای این شرکت نیز در کل سال ۲۰۲۰ به نزدیک ۴۰ هزار دلار رسیده که رکورد جدیدی محسوب می‌شود. بخشی از این موفقیت به خاطر نسل جدید اس‌یووی‌های شورلت تاهو و سابربن، جی‌ام‌سی یوکان و کادیلاک اسکالید است که فروش آن‌ها بیش از انتظار بوده است. علاوه بر این، شورلت سیلورادو دو کابین هم بهترین فروش سه‌ماههٔ خود را تجربه کرده است.

۲-گروه تویوتا

فروش: ۲,۱۱۲,۹۴۰ دستگاه

کاهش: ۱۱.۳ درصد

فروش گروه تویوتا در سال ۲۰۲۰ در آمریکا با ۱۱.۳ درصد کاهش به ۲.۱۱ میلیون دستگاه رسیده است. از این تعداد، ۱.۸۳ میلیون دستگاه فروش محصولات تویوتا بوده و ۲۷۵ هزار دستگاه سهم لکسس بوده است. علیرغم این کاهش فروش، کمری و رافور همچنان عنوان پرفروش‌ترین خودروی سواری و کراس‌اوور بازار آمریکا را حفظ کرده‌اند. در سال ۲۰۲۰، فروش محصولات هیبریدی این غول ژاپنی با ۲۲.۷ درصد افزایش به ۳۳۷ هزار دستگاه رسیده است. فروش لکسس اما ۷.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

۳-گروه فورد

فروش: ۲,۰۳۴,۶۰۰

کاهش: ۱۵.۱ درصد

گروه فرود شامل دو برند فورد و لینکلن در سال ۲۰۲۰ فروشی ۲ میلیون دستگاهی داشته که کاهش قابل‌توجه ۱۵ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. بخش عمده‌ای از این کاهش به خاطر خود برند فورد بوده است زیرا فروش آن در سال ۲۰۲۰ با کاهشی در حدود ۳۵۰ هزار دستگاه، به ۱.۹ میلیون دستگاه رسیده است. در همین حال، فروش لینکلن هم با حدود ۷ هزار دستگاه کاهش، به ۱۰۵ هزار دستگاه رسیده که البته هنوز هم رقم مناسبی است. کُرسیر با ۲۶ هزار دستگاه، اویاتور با ۲۳ هزار دستگاه و ناتیلوس با ۲۲ هزار دستگاه پرفروش‌ترین محصولات این برند لوکس آمریکایی در سال ۲۰۲۰ بوده‌اند.

۴-فیات-کرایسلر

فروش: ۱,۸۲۰,۴۴۳ دستگاه

کاهش: ۱۷.۴ درصد

گروه فیات-کرایسلر با برندهای کرایسلر، دوج، رم، جیپ، فیات، آلفارومئو و مازراتی در سال ۲۰۲۰ مجموعاً ۱.۸۲ میلیون دستگاه در بازار ایالات‌متحده فروش داشته است. این گروه کاهش قابل‌توجه ۱۷.۴ درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است. بیشترین کاهش فروش در این گروه را برند دوج تجربه کرده زیرا فروش آن از نزدیک به ۴۲۳ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۹، به تنها ۲۶۷ هزار دستگاه رسیده است. در این سال، فروش رم ۶۲۴ هزار دستگاه، جیپ ۷۹۵ هزار دستگاه و کرایسلر ۱۱۰ هزار دستگاه بوده است. در این گروه تنها آلفارومئو افزایش فروشی جزئی داشته و فروش آن در سال ۲۰۲۰ به ۱۸,۵۸۵ دستگاه رسیده است.

۵-گروه هوندا

فروش: ۱,۳۳۶,۷۸۷ دستگاه

کاهش: ۱۶.۹ درصد

گروه هوندا که شامل دو برند هوندا و آکورا می‌شود، در سال ۲۰۲۰ افت فروش چشمگیری داشته است. فروش این خودروساز ژاپنی در این سال در بازار آمریکا به ۱.۳۳ میلیون دستگاه رسیده که به معنای کاهشی ۱۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. نزدیک به ۱.۲ میلیون دستگاه از فروش سال ۲۰۲۰ این شرکت متعلق به برند هوندا است که نزدیک به ۱۳۷ هزار دستگاه فروش آکورا هم به آن اضافه می‌شود. این یعنی برند لوکس هوندا دقیقاً نصف برند لوکس تویوتا در آمریکا فروش داشته است.

۶-گروه هیوندای-کیا

فروش: ۱,۲۲۲,۳۱۴ دستگاه

کاهش: ۷.۷ درصد

گروه خودروسازی کره‌ای هیوندای-کیا که برند لوکس جنسیس را هم در اختیار دارد، مجموعاً با سه برند در سال ۲۰۲۰ موفق به فروش ۱.۲۲ میلیون دستگاه خودرو در بازار ایالات‌متحده شده است. این یعنی کره‌ای‌ها هم از بحران کرونا در امان نمانده و با کاهش فروش ۷.۷ درصدی مواجه شده‌اند. از این فروش سهم هیوندای ۶۱۹,۹۲۵ دستگاه بوده که نشان از کاهشی ۱۰ درصدی دارد. البته کراس‌اوورهای این شرکت با مجموع فروش ۴۰۲,۶۶۱ دستگاه و ۹ درصد افزایش، رکورد فروش جدیدی را در کل تاریخ هیوندای به ثبت رسانده‌اند. این موفقیت به خاطر فروش مدل‌های ونی، کُنا و پالیسید بوده زیرا فروش سانتافه و توسان نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داشته است. در همین حال، فروش کیا با ۴.۶ درصد کاهش به ۵۸۶,۰۰۵ دستگاه رسیده و جنسیس هم در طول سال ۲۰۲۰ در آمریکا تنها ۱۶,۳۸۴ دستگاه فروش داشته که حدود ۴۸۰۰ دستگاه کمتر از سال ۲۰۱۹ است.

۷-اتحاد رنو-نیسان

فروش: ۹۱۷,۲۶۵ دستگاه

کاهش: ۳۱.۸ درصد

سال ۲۰۲۰ برای اتحاد رنو-نیسان هرگز سال خوبی نبود و این گروه خودروسازی بزرگ با کاهش فروش چشمگیر و مشکلات متعددی مواجه شد. این موضوع را می‌توان به‌وضوح در آمار فروش نیسان در بازار آمریکا هم مشاهده کرد زیرا فروش این شرکت همراه با برند لوکس اینفینیتی از ۱.۳۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۹ به تنها ۹۱۷ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسیده است. این موجب شده نیسان جایگاه خود به‌عنوان ششمین خودروساز پرفروش آمریکا را به گروه هیوندای-کیا واگذار کند. در همین حال، اوضاع اینفینیتی هم بسیار اسفناک است زیرا در طول سال ۲۰۲۰ تنها نزدیک به ۸۰ هزار دستگاه فروش داشته است. این کمترین فروش در تاریخ حضور برند لوکس نیسان در بازار آمریکا محسوب می‌شود. بااین‌حال نیسان با برنامهٔ نوسازی محصولات خود و عرضهٔ مدل‌های جدیدی مثل روگ و QX55 احتمالاً امسال اوضاع خود را بهبود خواهد بخشید.

۸-سوبارو

فروش: ۶۱۱,۹۴۲ دستگاه

کاهش: ۱۲.۶ درصد

مثل دیگر خودروسازان این لیست، سوبارو هم سال خوبی را در آمریکا پشت سر نگذاشته است زیرا فروش آن در سال ۲۰۲۰ با کاهشی ۱۲.۶ درصدی به نزدیک ۶۱۲ هزار دستگاه رسیده است. همهٔ محصولات این شرکت در آمریکا اُفت فروش داشته‌اند اما بااین‌وجود فروش سوبارو در حال احیا شدن است زیرا مدل کراس‌تِرک با فروشی نزدیک به ۱۵ هزار دستگاه در دسامبر سال گذشته، بهترین ماه دسامبر را تجربه کرده است.

۹-گروه فولکس‌واگن

فروش: ۵۶۷,۵۴۵ دستگاه

کاهش: ۱۲.۵ درصد

گروه فولکس‌واگن علیرغم اینکه با برخورداری از برندهای متعدد، پرفروش‌ترین خودروساز دنیا محسوب می‌شود اما در ایالات‌متحده فروش چندانی ندارد. این غول آلمانی با تمام برندهای خود در بازار آمریکا شامل فولکس‌واگن، آئودی، پورشه و بنتلی در سال ۲۰۲۰ تنها ۵۶۷ هزار دستگاه فروش داشته است. پرفروش‌ترین عضو این گروه در آمریکا خود برند فولکس‌واگن با ۳۲۳,۶۳۴ دستگاه است که کاهشی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. فروش کراس‌اوور فول سایز اطلس در این سال ۲۸ درصد کاهش یافته اما از سوی دیگر، مدل میان سایز اطلس کراس اسپرت شروع بسیار خوبی داشته و در سال ۲۰۲۰ فروشی نزدیک به ۳۰ هزار دستگاه را تجربه کرده است. در همین حال، نسل جدید پاسات هم نظر خریداران را به خود جلب کرده زیرا فروش آن با جهشی ۶۳ درصدی به نزدیک ۲۳ هزار دستگاه رسیده است. در این سال، فروش آئودی با ۱۶.۷ درصد کاهش به ۱۸۶ هزار دستگاه رسیده و پورشه هم با تجربهٔ کاهشی ۷ درصدی، موفق به فروش ۵۴ هزار دستگاه خودرو در آمریکا شده است. پرفروش‌ترین محصولات این شرکت مدل‌های کاین و ماکان بوده‌اند که مجموعاً ۳۶ هزار دستگاه فروش داشته‌اند. پس از این کراس‌اوورها هم ۹۱۱ و تایکان بیشترین فروش را داشته‌اند.

پرفروش‌ترین برندهای خودرویی در بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰

برند

فروش

تغییر

۱ فورد ۱,۹۲۹,۱۹۵ دستگاه -۱۵.۵ درصد
۲ تویوتا ۱,۸۳۷,۸۹۸ دستگاه -۱۱.۸ درصد
۳ شورلت ۱,۷۳۰,۰۳۳ دستگاه -۱۰.۹ درصد
۴ هوندا ۱,۱۹۹,۸۰۵ دستگاه -۱۷.۳ درصد
۵ نیسان ۸۳۷,۷۶۲ دستگاه -۳۱.۷ درصد
۶ جیپ ۷۹۵,۳۰۶ دستگاه -۱۳.۸ درصد
۷ رم ۶۲۴,۶۳۷ دستگاه -۱۱.۱ درصد
۸ هیوندای ۶۱۹,۹۲۵ دستگاه -۱۰.۱ درصد
۹ سوبارو ۶۱۱,۹۴۲ دستگاه -۱۲.۶ درصد
۱۰ کیا ۵۸۶,۰۰۵ دستگاه -۴.۶ درصد

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۴۳ دیدگاه

 1. овsкиكMас

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (239 ديدگاه)

  بعضی ها دیروز از کاهش فروش هیوندا کیا میگفتن ظاهرا کاهش فروش برندهای مورد علاقه خودشون خیلی بیشتر بوده :)))

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۵
  1. MR.JJ

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (109 ديدگاه)

   ببین دوست عزیز
   اگر کل جهان نیز بروند سوار هیوندای و کیا شوند باز هم افرادی مثل خواهد بود
   که یک W124 یا هرچیز دیگری را با کل کشور کره عوض نخواهد کرد !!!!!
   بعدا کی تورا وکیل خودروهای کره کرده ما خبر نداریم ؟!

   موافقم ۶
   مخالفم ۱۷
  2. ツSAMURAIツ

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (1020 ديدگاه)

   کره ای ها فروشی نداشتن که بخوان افت کنن حتی در حد برند مظلوم و بی سر و صدایی مثل سوبارو نیستن ?

   موافقم ۶
   مخالفم ۱۶
   1. овsкиكMас

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (239 ديدگاه)

    اوکی فروش نداشتن ولی فقط اون درصد ها :))) یک روز فقط از حرف های دیروزتون گذشت ?١١.٣
    ١۶?

    موافقم ۱۲
    مخالفم ۵
   2. овsкиكMас

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (239 ديدگاه)

    دیگه از این به بعد شمارو ١١ درصدی یا ١۶ درصدی باید صدا کرد ?مرسی بابت این مطلب،سلاطین کاهش فروش
    روز خوش دوستان :))))

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۴
    1. ツSAMURAIツ

     ۱۸ دی ۱۳۹۹
     سوابق: (1020 ديدگاه)

     حالا امسال کرونا یه فرصتی براتون بود
     سال های بعد رو میخواین چی کار کنید ؟ ???
     تویوتا و هوندا اگه افت داشتن باز جایگاه خودشون رو حفظ کردن ولی هیوندای دو سال پیاپی افت داشته ???

     موافقم ۶
     مخالفم ۱۱
    2. ツSAMURAIツ

     ۱۸ دی ۱۳۹۹
     سوابق: (1020 ديدگاه)

     ۱۶ درصد افت داشتن ولی جایگاهشون رو حفظ کردن
     باز بهتر از کره ای ها بودن که رتبه دوم فروش از آخر رو دارن ????????

     موافقم ۴
     مخالفم ۱۰
   3. میثم

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (1718 ديدگاه)

    آره واقعا وقتی دیدم سوبارو بیشتر از کیا و حتی فولکس و متعلقاتش فروخته خیلی حال کردم.
    این در حالیه که همه گله میکنن از طراحی های قدیمیش

    موافقم ۳
    مخالفم ۱۱
  3. حسین

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (341 ديدگاه)

   هیوندای کیا چرا قعر جدول هستن؟ مگه نمی گفتین پر فروش ترین؟ هیوندای کیا قعر جدول فروش.
   و آمار فروش مضحک جنسیس فقط ۱۶ هزار دستگاه

   موافقم ۷
   مخالفم ۱۲
   1. овsкиكMас

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (239 ديدگاه)

    اینا که اینجا ششم هستن قعر یعنی فروش تویوتا تو اروپا که اینقدر پایین بود رسیده بود به نفت ?
    چهارتا کارشناس از کره ببرن که اینطور کاهش فروششون دو رقمی نشه خیلی آبرو ریزیه?
    هنوز متوجه نشدی چرا موتور وان لکسوس ال اس رو حساب نکرد راستی؟

    موافقم ۱۳
    مخالفم ۴
    1. حسین

     ۱۸ دی ۱۳۹۹
     سوابق: (341 ديدگاه)

     کارشناس از کره؟ مگه کره کارشناس داره؟ مثل اینکه نمی دونی کره ای ها مهندسای آلمانی رو استخدام کردن و تا قبلش حتی موتور گیربکس هم بلد نبودن بسازن

     موافقم ۶
     مخالفم ۱۲
    2. سلمان

     ۱۸ دی ۱۳۹۹
     سوابق: (137 ديدگاه)

     حسین جون عزیزم خودت خوب میدونی ژاپن صنعت خودروسازیش رو کدوم کشور کش رفته ???خودرو های اولیه ژاپنی از کدوم برند الگو گرفته بودن و شباهت خیلی زیادی به اون برند داشتن؟؟??? من که میدونم امیدوارم تو هم فهمیده باشی منظورم چیه??

     موافقم ۶
     مخالفم ۳
 2. ممد ژانگولر

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1510 ديدگاه)

  خودروهای ژاپنی چه افت فروش وحشتناکیو تجربه کردن ?
  بجاش کره ایی ها واقعا عالی عمل کردن و تونستن جاپاشونو محکم تر کنن برای خیز به جایگاه دوم فروش در جهان ?

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۵
  1. Hadi

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (2202 ديدگاه)

   چه افتی رو تجربه کردن اکثر خودرو سازها
   سال ۲۰۲۰ قشنگ مشخصه که سال سختی بوده…
   عملکرد کره ای ها خیلی خوب بوده و افت کمتری رو تجربه کردن اینو هم بگم با وجود جنرال‌موتورز وتویوتا و فورد و هوندا و فیات کرایسلر هیوندای و کیا همون جایگاه خودشون رو حفظ کنن هنر کردن تازه اگه رنو نیسان جاشون نگیره و بخاطر مشکلات هفتم شدن و فروششون ۳۱ درصد کم شده که امسال با محصولات جدید افت پارسال رو جبران میکنن و به رتبه ششم میرسن……
   کل فروش هیوندای و کیا فقط کمی از نصف فروش تویوتا بیشتره…
   جالبیش اینه که فروش سوبارو به تنهایی از فولکس بیشتر بوده…

   موافقم ۳
   مخالفم ۸
   1. amirmohammad

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (104 ديدگاه)

    امسال اوضاع خودرو بد بود اما هنر اینه که تو اوضاع بد هر برندی بتونه خودش رو جمع کنه که هیوندا و کیا این کار رو خوب انجام دادن
    آمریکایی ها هم که عالی بودن

    موافقم ۸
    مخالفم ۳
   2. amirmohammad

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (104 ديدگاه)

    کره ای ها که تو شش سال گذشته روند افزایشی در پیشرفت و فروش و کسب جوایز و امار های مجلات داشتن.این هنر هست و اون ها درحال ارتقا جایگاه هستن نه حفظش
    حنما اون ها هم نشستن که بقیه جاشون رو بگیرن حوب شد اخطار دادین شما
    فروششون از نصف فروش برندی که بیش از دو برابرشون سابقه تولید داره بیشتر داره هم عالیه چه بسا از فروش جهانیشون از خیلی از برندهای با سابقه بیشتر هم بیشتره
    عزیز شما هم اینقدر تلاش نکن راه بعضیا رو بری که نتیجش رو همه دیدن چقدر بدنام شدن اینجا و تو روند کیا و هیوندا هم نتیجه عکس داشته اینجا

    موافقم ۷
    مخالفم ۴
   3. MOHAMMAD.n.r

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (749 ديدگاه)

    یکی از بازار های بزرگ سوبارو امریکا هست.
    ولی تو ایران کمتر کسی میدونه سوبارو اسم ماشینه.

    موافقم ۵
    مخالفم ۸
   4. Saeed

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (349 ديدگاه)

    دم تویوتا گرم واقعن سلطان خودرو اقتصادی سازه.عمرن حالا حالاها کسی بهش برسه.هوندا هم آمار فروشش خوبه و همیشه تو آمریکا خوب کار کرده.گروه فولکس هم کلا تو اروپا شاخه والا با اون همه برند از گروه هیوندا و کیا و رنو نیسانم کمتر فروخته حتی از تک برند سوبارو.هیوندا و کیا هم‌دمشون گرم جاشون خوبه و جالبه کمتربن افتو داشتن با در نظر گرفتن اینکه کلا کیا و هیوندا به سبب استفاده از پلتفرم و موتورهای یکسان عملن همپوشانی زیادی دارن مدلاش با هم و یجورایی ناخواسته رقیب همن.در کل دنیا پیشرفت میکنه اونوقت هنوز چهار تا آدم‌که ته تجربشون خوندن مقالس و اوج ماشین شناسیشون سوار شدن وانت قدبمی هست و سواد خودروییش در اون حده ۲۴ ساعته با کلی اکانت فیک میان اینجا و اینجارو با یاهو مسنجر اشتباه گرفتن و روزی ۱۰۰ تا کامنت میزارن و جالبیش اینه بدونه اینکه کسی هم متهمش کنه هی میگه من که ثبت نام نکردم و لایک و دیسلایک‌نمیدم در حالیکه روزی نیست راجبش حرف نرنه!!!حالا باز ایشالا اینجا باعث شه مشکل توهم و خود مهم پنداریش حل شه.در اخرم ممنون از سایت پدال بابت پوشش خبرهای جدیدچون اکثرا من با سایتهای خارجی چک میکنم ،مطالب به روز و با کمترین احتلاف زمانی برای ما پست میشه.ممنون

    موافقم ۵
    مخالفم ۰
 3. Golden Zombie

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (5 ديدگاه)

  جنرال موتورز عشقه
  از تسلا متنفرم، خداروشکر بین اینا نیست
  امیدوارم حبابش بترکه و از بین بره
  از ماشینای برقی مخصوصا تسلا خیلی بدم میاد

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
  1. سهند

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (480 ديدگاه)

   کاملا موافقم
   تسلا آبروی خودرو های الکتریکی را می برد چون کیفیتش پایین است و قابل مقایسه با تایکان نیست و با ورود مرسدس eqs فروش تسلا کمتر خواهد شد.

   موافقم ۴
   مخالفم ۳
 4. ツSAMURAIツ

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1020 ديدگاه)

  کره ای ها تمام زورشون زدن با هزار تا دروغ و تبلیغ و تخفیف در حد سوبارو که هیچ ادعا و تبلیغاتی نداره ماشین فروختن ???
  احتمالا دارن خیز می گیرن برای جایگاه دوم ???

  موافقم ۶
  مخالفم ۱۱
 5. ツSAMURAIツ

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1020 ديدگاه)

  لطفاً آمار فروش جهانی رو هم بزارید تا بعضیا بیشتر ضایع بشن

  موافقم ۴
  مخالفم ۹
  1. amirmohammad

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (104 ديدگاه)

   سامورایی جان دیروز میگفتی که کیا و هیوندا کاهش دازن پس چرا ژاپنی ها امروز شدن نماد افت فروش

   موافقم ۸
   مخالفم ۴
   1. ツSAMURAIツ

    ۱۸ دی ۱۳۹۹
    سوابق: (1020 ديدگاه)

    تویوتا و هوندا سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ رشد داشتن و تو سال ۲۰۲۰ بخاطر کرونا افت
    ولی کره ای ها دو سال پیاپی افت داشتن
    دوما امسال بخاطر کرونا همه افت داشتن

    موافقم ۳
    مخالفم ۸
 6. حسین

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (341 ديدگاه)

  خیز جالب هیوندای برای کسب رتبه دوم فروش از آخر جدول. کافیه سال جاری برای سومین بار پیاپی افت فروش داشته باشه تا رتبه دوم از قعر جدول رو به دست بیاره.
  راستی بنده خدایی که میگفت افزایش فروش هیوندای پس این افت فروش ده درصدی چیه؟
  جنسیس هم که نخودیه. ۱۶ هزار?

  موافقم ۴
  مخالفم ۸
  1. ツSAMURAIツ

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (1020 ديدگاه)

   جنسیس جایی نخودی میشه که تو فروش لوکس ساز ها با اختلاف رتبه آخر رو داره ???
   ۱-لکسوس ، فروش : ۲۹۱ هزار تا
   ۲-مرسدس بنز ، فروش : ۲۷۰ هزار تا
   ۳-بی ام و ، فروش : ۲۴۰ هزار تا
   …..
   رتبه آخر : جنسیس ، فروش : ۱۶ هزار تا ?????

   مردم آمریکا خرن عقل ندارن جنسیس که بهترین لوکس ساز جهانه رو ول می کنن بنز و بی ام و و لکسوس آشغال رو میخرن ??

   موافقم ۳
   مخالفم ۸
 7. احمد

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (39 ديدگاه)

  همین جور پیش بره چند سال آینده هیوندای با اختلاف بزرگترین خودروساز جهان میشه و تبدیل به الگویی برای خودروسازان آلمانی و آمریکایی میشه ، امسال محصولات جدید هیوندای مثل سانتاکروز و چند تا ماشین الکتریکی میاد و بازار اروپا و آمریکا رو زیر و رو می کنه و قطعا روی فروش تسلا تاثیر جدی میزاره و حباب تسلا میترکه

  موافقم ۸
  مخالفم ۵
 8. حسین

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (341 ديدگاه)

  نسل جدید سنترا و کیکس و ونزا و سیویک هم در راهه. احتمال اینکه هیوندا بره کنار سانگ یانگ شدیدا وجود داره یا اینکه از بازار آمریکا که جای بزرگان هست کناره گیری کنه و بازار های منزوی و انحصاری رو انتخاب کنه

  موافقم ۳
  مخالفم ۸
 9. حسین دهمرد

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1658 ديدگاه)

  انصاف نیست مزدا تو لیست نباشه.

  موافقم ۲
  مخالفم ۴
 10. مهدی

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1288 ديدگاه)

  جالبه کره ای ها نیسلن و سوبارو گرفتن با عمین فرمون برن تو سه تای اول هستش البته بازن عکس بازان پراید نود سوار تر زدن

  موافقم ۵
  مخالفم ۳
  1. datsun

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (1886 ديدگاه)

   شما جدول رو نگاه هم نکردی نیسان رتبه پنج هیوندا و کیا رتبه هشت و ده اونی که رتبه چهارمه هونداس نه هیوندا.

   موافقم ۵
   مخالفم ۵
  2. MOHAMMAD.n.r

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (749 ديدگاه)

   داداش سوبارو گرفتن داره؟؟
   … با این همه دبدبه و کبکبه و جوایز متعددددد!!! کلا ۸ هزار بیشتر از سوبارو فروخته.
   جدول رو نگاه کن.

   موافقم ۳
   مخالفم ۵
 11. datsun

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (1886 ديدگاه)

  یدک کشی رنو در اتحاد در بازاری که اصلا حضور نداره و نیسان به تنهای آمار فروش رو داده

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
  1. MOHAMMAD.n.r

   ۱۸ دی ۱۳۹۹
   سوابق: (749 ديدگاه)

   دقیقا منم میخواستم همین رو بگم.
   از اتحاد رنو نیسان فقط نیسان و اینفینیتی در امریکا حضور دارن.
   رنو و داتسون و داچیا و لادا و… هیچکدوم در امریکا عرضه نمیشن.

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
 12. ایران

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (264 ديدگاه)

  چقدر از خودرو های جنرال موتور و تویوتا خوشم میاد امسال هم فروششون عالی بوده هههه

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 13. ارشیاSVJ

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (267 ديدگاه)

  به عنوان با ارزش ترین خودروساز دنیا.
  تسلا کو؟؟؟؟؟؟؟?????

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 14. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (2830 ديدگاه)

  برندهای ژاپنی چرا اینقدر افت فروش داشتن؟نیسان عملا نزدیک به نصف شدن تولیداتشه تقریبا،خیلیای دیگه اینطورین اما کره‌ای ها که میگفتن دوسال افت فروش داشتیم اما اونقدرام افت نداشتن،حداقل نسبت به بقیه…

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 15. امیر

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (2705 ديدگاه)

  دوستانی ک همش میگن کیا افتش کمتر بوده و….
  والا هربرندی اگه اون همه تخفیف و برنامه همایتی(از وام و تحصیلات بسیار خوب به دانشجو ها تا تخفیف های چند ده هزار دلاری) تو این یکی دوسال اخیر برای مشتری بزاره، طبیعیه ک افت کمتری میکنه
  اگه دقت کنید افت بعضی از برند ها اندازه کل فروش برندهای کره ای هست!
  من ن فن کره ای ها هستم ن فن برند های پرفروش ولی فک‌میکنم دیگه بهتره بیخیال بشیم این کل کل های بی مورد رو

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 16. حسن

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (137 ديدگاه)

  علت افت فروش کمتر کره ای ها خوب بودنشون نیست، تنها قیمت پایین ترشون نسبت به رقبای ژاپنی و پیشنهادات بهتر در زمان فروش هست. کیا و هیوندایی ماشین ساز های اقتصادی به شمار میان و باید از همون دید بررسی بشن. وقتی تو رنج ۲۵۰۰۰ دلار یه ماشین ۱۰۰۰ دلار ارزونتر باشه و در موقع فروش بهت برای یه سال تعویض روغن مجانی بدن، تو شرایط بد اقتصادی احتمال زیاد قبول می کنی که اون ماشین رو بخری! بنظر من که منطقی هست کمتر افت فروش داشته باشن، ولی این به معنی پیشرفت نیست مناسفانه!

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 17. ۷۷۸۸

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (12 ديدگاه)

  کاش جدول ارزش دلاری فروش هر خودروساز هم بود

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 18. Omid622

  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (726 ديدگاه)

  فروش فولکس واگن اینقد کم عجیبه اما مدل اطلس کراس خیلی زیبا و گولاغ به نظر میرسه و به همین دلیل هست که تو آمریکا خوب فروش میره اما جایگاه سوبارو هم قابل تحسینه اما فروش برند لوکس نیسان (اینفینیتی) فاجعه ای بیش نیست

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 19. خوشنام

  ۲۰ دی ۱۳۹۹
  سوابق: (148 ديدگاه)

  سلام بر کره
  درود بر چین

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا