خودروهایی که احتمالاً بیشترین میزان کارکرد را خواهند داشت

فضای کابین و بار، قیمت و قابلیت اطمینان معمولاً جزو اولویت‌های اصلی خریداران خودروهای جدید است. برندهای خوش‌نامی همچون هوندا، تویوتا، فورد و شورولت به خاطر برخی ویژگی‌ها همچون قابلیت اطمینان بالا شناخته می‌شوند؛ اما اخیراً لیستی منتشر شده که خودروهایی با بیشترین احتمال برای رسیدن به میزان کارکرد 321868 کیلومتر را نشان می‌دهد و شاید با دیدن این لیست کمی تعجب کنید.

مطالعه‌ی جدید انجام شده توسط iSeeCars نگاهی داشته به خودروهایی که بیشترین احتمال برای رسیدن به کارکرد یاد شده و بالاتر از آن را دارند. موضوع جالب اینکه شاسی بلندهای فول سایز در بین 10 خودروی اول حضور چشمگیری دارند و پیکاپ ها و سدان ها نیز به دنبال این خودروها هستند.

 1. شورولت سیلورادو (رتبه مشترک)

احتمال 1.9 درصد

شورولت سیلورادو تنها پیکاپ آمریکایی این لیست است. 1.9 درصد از سیلورادوها احتمالاً به کارکرد بالای 321868 کیلومتر خواهند رسید که آن را در رتبه‌ای مشترک با هوندا پایلوت قرار می‌دهد. سیلورادو از سال 1998 تاکنون در بازار حضور دارد.

 1. هوندا پایلوت (رتبه مشترک)

احتمال 1.9 درصد

احتمالاً 1.9 درصد پایلوت‌ها در طول زندگانی خود به نقطه کارکرد یاد شده خواهند رسید؛ اما نباید اجازه داد اعداد شما را گول بزنند. پایلوت یکی از جوان‌ترین خودروهای این لیست است. شاسی‌بلند سه‌نفره‌ی ژاپنی‌ها از سال 2003 در بازار حضور داشته و دو نسل از آن تولید شده است.

 1. لینکلن نویگیتور

احتمال 2.2 درصد

خودروهای لوکس در این لیست به ندرت دیده می‌شوند اما لینکلن نویگیتور با درصد احتمال 2.2 در رتبه چهاردهم جا خوش کرده است. این خودرو از سال 1998 تاکنون در بازار حضور داشته و جدیدترین نسل آن بهترین نسل تاریخ نویگیتور می‌باشد.

 1. هوندا اودیسه

احتمال 2.5 درصد

هوندا اودیسه علاوه بر اینکه یکی از موفق‌ترین محصولات این خودروساز در آمریکا می‌باشد یکی از قدیمی‌ترین محصولات این برند در این بازار نیز هست. 2.5 درصد اودیسه‌ها به کارکرد مدنظر این مقاله می‌رسند. این مینی ون در سال 2017 به‌روز شده است.

 1. تویوتا آوالون

احتمال 2.5 درصد

آوالون که در رتبه دوازدهم قرار گرفته بهترین سدان تویوتا در این لیست می‌باشد. در کل 2.5 درصد آوالون ها به کارکرد 321868 کیلومتر می‌رسند. این خودرو از سال 2004 در بازار حضور داشته اما نسل جدید و جذاب آن در سال قبل روانه بازار گردیده است.

 1. تویوتا توندرا

احتمال 2.6 درصد

یکی از دو پیکاپ تویوتا در این لیست توندراست که 2.6 درصد آن‌ها به کارکرد یاد شده می‌رسند. نسل فعلی توندرا از سال 2006 تاکنون تولید شده اما به‌روزرسانی آن در راه است. تصاویر جاسوسی نسل جدید این خودرو منتشر شده و به نظر می‌رسد طراحی جدید و سیستم تعلیق بادی دارد.

 1. تویوتا تاکوما

احتمال 2.6 درصد

یکی از سه پیکاپ این لیست تویوتا تاکوماست که 2.6 درصد از آن‌ها به کارکرد 321868 کیلومتر می‌رسند. این پیکاپ خشن از سال 1995 تاکنون تولید می‌شود اما اخیراً فیس لیفت شده است. تاکوما 2020 امسال و در نمایشگاه شیکاگو معرفی شد.

 1. جی ام سی یوکان

احتمال 2.8 درصد

یوکان از سال 1992 تاکنون در بازار حضور دارد. این خودرو جایگزینی مناسب برای شورولت تاهو بوده و همان‌گونه که آمار نشان می‌دهد یکی از مطمئن‌ترین شاسی بلندهاست. 2.8 درصد یوکان ها در طول زندگانی خود به کارکرد 321868 کیلومتر می‌رسند.

 1. هوندا ریجلاین

احتمال 3 درصد

پیکاپی که بیشتر از همه عمر می‌کند هوندا ریجلاین است. این پیکاپ که حالا 13 ساله شده در دو نسل خود با دو نوع ساختار یعنی بدنه روی فریم و یونی بادی ساخته شده است.

 1. تویوتا هایلندر هیبرید

احتمال 3.1 درصد

تویوتا هایلندر هیبریدی در دومین نسل این کراس اوور معرفی شد. این خودرو کم‌مصرف‌ترین هایلندر تاریخ است. هایلندر هیبریدی هم‌اکنون هفتمین خودرویی است که بیشترین مدت‌زمان حضور در جاده‌ها را داشته و 3.1 درصد از آن‌ها به مرز کارکرد 321868 کیلومتر می‌رسند.

 1. شورولت تاهو

احتمال 3.8 درصد

تاهو از سال 1992 تاکنون مهمان جاده‌هاست. این شاسی‌بلند سه ردیفه در طول این زمان خود را به عنوان یک گزینه‌ی بزرگ و مطمئن اثبات کرده است. تاهو پس از گذشت 27 سال هنوز هم یکی از محبوب‌ترین خودروها بوده و 3.8 درصد از تاهوها در طول عمر خود به کارکرد یاد شده می‌رسند.

 1. تویوتا 4 رانر

احتمال 3.9 درصد

همانند اکثر خودروهای این لیست، 4 رانر از زمان معرفی نسل فعلی در سال 2009 تاکنون تغییر زیادی نداشته است؛ اما همه می‌دانیم که اگر چیزی خراب نشده نباید آن را تعمیر کرد. تویوتا 4 رانر پنجمین خودروی این لیست بوده و 3.9 درصد آن‌ها در طول عمر خود به کارکرد 321868 کیلومتر می‌رسند فروش این شاسی‌بلند بدنه روی فریم از سال 2011 تاکنون افت نداشته است. تویوتا سال پیش بیش از 139 هزار دستگاه 4 رانر را در آمریکا به فروش رسانده است.

 1. جی ام سی یوکان XL

احتمال 4 درصد

همانند تاهو و دیگر شاسی‌بلند جنرال موتورز در این لیست، یوکان XL نیز قابلیت اطمینان خوبی داشته و به کارکردهای بالایی می‌رسد. یوکان XL یکی از هفت خودروی آمریکایی این لیست و بهترین رقیب برای تویوتا، هوندا و دیگر خودروسازان است. نسل فعلی یوکان از سال 2015 تاکنون تولید می‌شود.

 1. شورولت سابربن (رتبه مشترک)

احتمال 5 درصد

شورولت سابربن دومین شاسی‌بلند آمریکایی با امتیازات درخشان در این لیست؛ و به خاطر پلتفرم و قطعات مشترک زیاد با تاهوی کوچک‌تر، انتظار می‌رود که 5 درصد سابربن های تولیدی به کارکرد 321868 کیلومتر برسند. نسل فعلی این خودرو سال 2014 معرفی شده و با دو پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.3 و 6.2 لیتری عرضه می‌شود.

 1. فورد اکسپدیشن (رتبه مشترک)

احتمال 5 درصد

اکسپدیشن نیز عملکرد مشابهی با سابربن داشته است. این شاسی‌بلند از سال 1997 تاکنون تولید می‌شود اما برای مدل سال 2018 خود دگرگون شده است. به‌روزرسانی فورد باعث استفاده از پلتفرم، طراحی و پیشرانه‌ی 6 سیلندر توربوی جدید شده است.

 1. تویوتا سکویا

احتمال 7.4 درصد

باور کنید یا نه اما این تویوتا سکویاست که با احتمال 7.4 درصد به رتبه اول این لیست رسیده است. این شاسی‌بلند ساخته شده بر پایه‌ی پیکاپ ها شاید فروش زیادی برای تویوتا نداشته باشد اما خودرویی قابل‌اعتماد بوده و تا 8 نفر را حمل می‌کند.

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

22 دیدگاه

 1. (ali (chevy nova
  سوابق: (5112 دیدگاه) ,

  ماشالاه امریکاییهای سخت جون که برای یه عمر استفاده ساخته شدن

  پاسخ
  1. Efk
   سوابق: (212 دیدگاه) ,

   اگه سخت جونی به اینا باشه پراید و پیکان پژو سخت جون ترینن

   پاسخ
 2. TESLA
  سوابق: (370 دیدگاه) ,

  7 نماینده از خودرو سازان خوش نام امریکایی
  تنها خودرو لوکس لینکلن ناویگیتور
  ( برندهای خوش‌نامی همچون هوندا، تویوتا، فورد و شورولت به خاطر برخی ویژگی‌ها همچون قابلیت اطمینان بالا شناخته می‌شوند )
  قابل توجه دوستان
  به خاطر همینه که میگم suv فقط امریکا
  cuv هم کم کم میشه امریکا

  پاسخ
  1. wick
   سوابق: (1068 دیدگاه) ,

   بلی کاملا درست
   اس یو وی ها فول سایز امریکایی که فقط در امریکا خواهان دارن
   این بازار برا خودش کردند از اول همین جور بوده
   و کراس اوور ها هم امریکایی ها خوب دارن محصول معرفی میکنن اون بلیز منو محو خودش کرده

   پاسخ
  2. یانکی
   سوابق: (805 دیدگاه) ,

   الدزموبیل کاتلاس سیرا دهه90 انجین اف1 خودش رو 560 هزار کیلومتر گارانتی کرده بود.

   پاسخ
  3. majid
   سوابق: (4 دیدگاه) ,

   ۹ تا نماینده ژاپن رو شما اصلا ندیدی؟
   اگه به اعداد باشه پس ژاپن بهترین ها رو میسازه والسلام
   به هر حال هیچی جی کلاس نمیشه و نخواهد شد. هم وانت داره هم اس یو وی

   پاسخ
 3. (ali (chevy nova
  سوابق: (5112 دیدگاه) ,

  نکته جالب توجه اونکه ماشینهای امریکایی که تو نظرات کانسومر ریپرتز مقامهای کمی میاوردن اینجا حضور گسترده دارن مثل سیلورادو
  شوی سیلورادو جزوه ماشینهای غیر قابل کانسومر ریپرتز بود ولی اینجا جزوه ماشینهای با بیشترین کارکرد هست
  اینها نشون دهنده واقعیتی هست که من همیشه میگم

  پاسخ
  1. amin
   سوابق: (1077 دیدگاه) ,

   هیچوقت به آمار مجلات نمیشه اعتماد کرد
   واقعیت رو باید در دنیای واقعی جستجو کرد

   پاسخ
 4. TESLA
  سوابق: (370 دیدگاه) ,

  فقط من انتظار داشتم جیپ هم تو این لیست بود یکی از محصولاتش
  یا گرند چروکی باید میبود یا رانگلر یکم متعجب شدم

  پاسخ
 5. Sajjad
  سوابق: (1565 دیدگاه) ,

  کشورهایی مثل آمریکا و ژاپن که چهل سال پیش ماشین ساختن و هنوزم ماشیناش آفرود سنگین میرن و آخ نمی‌گن معلومه هنوزم میتونن از این ماشینا بسازن. بلیزر، لندکروزهای قدیمی زمان جنگ نمونه این ماشینا هستن که هنوزم دارن کار میکنن و خراب نشدن.
  در واقع این برند ها به فکر سود کلان فرسوده شدن خودرو و مجبور شدن مشتری به خرید دوباره نیستن و دنبال سود فروش اولیه هستن تا سود خرید دوباره

  پاسخ
 6. امیر
  سوابق: (1526 دیدگاه) ,

  کاملا قابل پیش بینیه
  تو بحث استقامت و کارکرد بالا همیشه خودروهای امریکایی و ژاپنی(مخصوصا تویوتا) سرآمد بقیه شرکت ها بودن و خواهند بود

  پاسخ
 7. sina
  سوابق: (1880 دیدگاه) ,

  کراس اورهای تویوتا اکثرا پیر شدن
  امیدوارم بعد راو4 نوبت نسل هایلندر و سکویا و فوررانر باشیم تا در کنار کمری و اوالون و کرولا همه پرفروش های تویوتا نو بشن.

  پاسخ
 8. Elmiraj
  سوابق: (896 دیدگاه) ,

  شورولت 👍 تویوتا 👍 فورد👍 هوندا👍
  بحث کارکرد شد و آمریکایی ها و ژاپنی ها مثل قدیم قدیما خوش درخشیدن…
  واقعا احساس برانگیزه که با ۳۲۲ هزار کیلومتر همچنان به کار خودت ادامه بدی…..
  .
  .
  اروپایی ها هم با کارکرد زیر ۵۰ هزار همچنان در تعمیرگاه…!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 9. ونوم اف ۵
  سوابق: (89 دیدگاه) ,

  امریکایی های عزیز و ژاپنی های باکیفیت

  پاسخ
 10. بهزاد
  سوابق: (1214 دیدگاه) ,

  نمیدونم در نقاط مختلف جهان میانگین طی مسافت در طول سال یک خودرو و متوسط نگهداری توسط کاربر چقدره اما احتمال میدم خودروهایی که در آمریکا به فروش میرسند از این نظر رکورددار باشند و میتونه معیاری خوبی یا یک رفرنس برای ارزیابی کیفیت بلند مدت باشه.
  اگر این موسسات در چین فعال بودن و دولت چین اجازه جمع آوری داده هارو میداد شاید اونجا هم میتونست عیار خوبی برای ارزیابی باشه یا شاید ارزیابی ها انجام میگیره و ما خبری نداریم.

  پاسخ
 11. AMIN
  سوابق: (119 دیدگاه) ,

  ممنون از تویوتا و کلا ژاپنی سازان عزیز… 9 از 15
  بازم برگی زرین از دفتر افتخارات تویوتا و هوندا
  تازه اونم بدون ذره ای ادعا…

  پاسخ
 12. NAVID۰۰۹۸
  سوابق: (1980 دیدگاه) ,

  فقط اینو میدونم که تویوتا بهترین بهترینهاست .

  تو پیج اینستاگرامی cars ihave driven ، علی ، یکی از سه مجری این پیج که در آمریکا ساکن هست و از طرفداران خودروهای آلمانی ، در یکی از استوریها میگفت ما خودمونم توش موندیم که چجوری تویوتا با اینکه هیچ آپشن دهن پُر کنی نداره ، اینقدر طرفدار داره و اینکه خودش هایلندر مدل ۲۰۱۵ خریده، و بعد از یکسال کارکرد ، حدود۲۵۰۰ دلار گرونتر هم فروخته و اینکه تنها شرکتیه که خودروهاش کمترین اُفت قیمت را داره و برای تویوتاهای دست دوم همیشه مشتری صف میکشه .

  بنظر من کرولا ، کمری و راو۴ هم باید میاوردن در این مقاله ، چرا که امتحان خودشون را سالها در تمام نقاط مختلف آب و هوایی و در کشورهای عقب افتاده و تاکسی فرودگاه های مختلف جهان با km بالای یک میلیون ، بخصوص کرولا

  پاسخ
 13. حمیدرضا
  سوابق: (2352 دیدگاه) ,

  تویوتا شورلت و لینکلن بیشترین نماینده رو دارن

  پاسخ
 14. payam
  سوابق: (26 دیدگاه) ,

  پراید من با کارکرد 488 هزار از اینا خیلی بیشتر کار کرده هنوزم سرحاله 😂😂😂

  پاسخ
 15. حمید
  سوابق: (5 دیدگاه) ,

  آقا من متوجه منظورش نشدم. ما یه پراید داریم 326 هزارتا رو رد کرده هنوزم داره کار میکنه. بعید میدونم پراید زیر 85 ی تو کشور باشه که کمتر از این کار کرده باشه. چرا پراید تو لیست نیست؟ واقعا 300 هزارتا کار کردن انقد مهمه واسه این خارجیا؟؟ 😐

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.