بوگاتی

بوگاتی شیرون پور اسپورت به خاطر لاستیک‌های عقب فراخوان شد

باید اذعان کرد این فراخوان ستون‌های دنیای خودرو را نخواهد لرزاند! در واقع تنها ۹ دستگاه خودرو در آمریکا شامل این فراخوان هستند. البته باید به‌صورت دقیق‌تر گفت تعداد احتمالی خودروهای تحت تأثیر این موضوع ۹ دستگاه است. هرچند وقتی که مشکل به لاستیک‌های خودرویی با توانایی رسیدن به‌ سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت مربوط باشد توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد. خودروی موردبحث ما بوگاتی شیرون پور اسپورت است. در توضیح این فراخوان آمده که لاستیک‌های عقب بوگاتی می‌تواند پس از چند هزار کیلومتر تَرَک برداشته و این ترک‌ها منجر به از دست رفتن سریع فشار باد لاستیک‌ها شود. این اصلاً خبر خوبی برای خودروها نیست چه رسد به هایپرکارهای دو تنی که برای سرعت ساخته شده است.

اما فراخوان موردبحث جالب‌تر هم می‌شود. بوگاتی با میشلین برای تولید لاستیک‌های اسپورت کاپ ۲ R شیرون پور اسپورت همکاری کرده است. این لاستیک‌ها با ابعاد ۲۵/۳۵۵ رینگ‌های ۲۱ اینچی در عقب را به آغوش می‌کشند و به همین خاطر لاستیک‌های مشابهی از برندهای دیگر برای جایگزینی با این لاستیک‌ها وجود ندارد. فعلاً راه‌حل رفع این مشکل تعویض لاستیک‌های عقب پور اسپورت با نمونه‌های جدید پس از ۱.۵ سال یا طی ۳ هزار کیلومتر است. بوگاتی این کار را تا زمانی که لاستیک‌های جدید بدون امکان ترک برداشتن تولید شوند انجام خواهد داد. البته که مالکان هیچ‌گونه هزینه‌ای را از این بابت پرداخت نخواهند کرد.

در این فراخوان اشاره‌ای به نقص در خودروهای تولیدی نشده است. در ادامه گفته شده این ترک‌ها در لاستیک‌های عقب یک دستگاه شیرون پور اسپورت مخصوص تست دیده شده اما لاستیک‌ها کارایی خود را از دست نداده‌اند. هنوز دلیل ترک برداشتن این لاستیک‌ها مشخص نیست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۲ دیدگاه‌ها

 1. A ... She just reminds Me of love ... A

  ۲۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (276 ديدگاه)

  فکر نکنم هیج کدام از مالکان پوراسپورت بخوان چنین مسافتی رو طی بکنن که شامل چنین فراخوانی بشوند .
  چنین خودرو هایی بیشتر جنبه کلکسیونی و سرمایه گذاری دارند در طول زمان .
  🚫از نظر من احتمال اینکه یک مالک بوگاتی ۳۰۰۰ کیلومتر طی کند با پوراسپورت نزدیک به صفر است 🚫

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱۷
  1. sobhaaaaaaan

   ۲۲ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (38 ديدگاه)

   بین تمام مدل های شیرون، پور اسپورت از همه قابلیت استفاده شدن در پیست بیشتری داره و حداکثر سرعت کمتر.
   پس لذت رانندگی و قابلیت استفاده در پیست بیشتر و به خاطر حداکثر سرعت کمتر، قابلیت کلکسیونی شدن کمتری داره.

   موافقم ۴
   مخالفم ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا